Officiellt organ för Svenska Friidrottsförbundet

Tisdag 13 november 2018

Resultat & Årsbästa

 

Sök på friidrott.se

Kontaktinformation

Svensk Friidrott

Svenska Friidrottsförbundet

Post- och besöksadress:
Heliosgatan 3
120 30 Stockholm

Tel: 010-476 53 30 vxl
Fax: 08-724 68 61
E-post: info@friidrott.se

Bankgiro: 332-1387
Org.nr: 802001-0719

Sociala medier:
@svenskfriidrott, 
#svenskfriidrott
 

Generalsekreterare och ansvarig utgivare

Stefan Olsson
010-476 53 41

Utgivningsbevis

Nr 2008-033

Redaktionen friidrott.se

Gustav Orbring
redaktör
072-525 96 32

Information och media

Hillevi Thor
072-559 17 78
(Pressjour)

Läs mer Samtliga kontakter


Lagresultat sedan 2015

 
 

Tävlingen är för närvarande inne på sin andra "pilotperiod".
Justeringar i grenprogram och poängtabeller skedde dels mellan
2016 och 2017, dels mellan 2017 och 2018. Eftersom lagens
poängsummor inte är jämförbara över tid redovisas de inte
i denna sammanställning.
 
 

Lagresultat, Huddinge 2015


Mixklass 17 år
1: Linköpings GIF
2: IFK Helsingborg+
3: Huddinge AIS
4: IF Göta
5: Gefle IF+
6: Hässelby SK
7: Turebergs FK


Lagresultat, Huddinge 2016


Mixklass 17 år
1: Hammarby IF
2: Huddinge AIS
3: Linköpings GIF
4: IF Göta
5: IFK Lidingö


Lagresultat, Sollentuna 2017


Mixklass 17 år F17 P17
1: Hammarby IF 1: Hammarby IF 1: Bromma IF
2: Hellas FK 2: Hässelby SK 2: Hammarby IF
3: Turebergs FK 3: Hellas FK 3: Turebergs FK
4: Bromma IF 4: Turebergs FK 4: Hellas FK
5: Hässelby SK 5: IFK Lidingö 5: IFK Märsta
6: IFK Lidingö 6: Bromma IF 6: Hässelby SK
7: Gefle IF 7: Gefle IF 7: Gefle IF
    8: IFK Lidingö
 


Lagresultat, Linköping 2017


Mixklass 17 år F17 P17
1: KFUM Örebro 1: KFUM Örebro 1: Linköpings GIF
2: Linköpings GIF 2: Spårvägens FK 2: KFUM Örebro
3: IF Göta 3: IF Göta 3: IF Göta
4: Spårvägens FK 4: Linköpings GIF 4: Spårvägens FK



Lagresultat, Sollentuna 2018


Mixklass 17 år F17 P17
1: AIK (Solna) 1: AIK (Solna) 1: Turebergs FK
2: Turebergs FK 2: Linköpings GIF 2: AIK (Solna)
3: Linköpings GIF 3: Hässelby SK 3: Hellas FK
4: KFUM Örebro 4: Turebergs FK 4: Linköpings GIF
5: Hellas FK 5: IF Göta 5: KFUM Örebro
6: IF Göta 6: IFK Lidingö 6: IF Göta
7: Bromma IF 7: KFUM Örebro 7: Hässelby SK
8: Gefle IF 8: Bromma IF 8: Bromma IF
9: Hässelby SK 9: Hellas FK 9: Gefle IF
10: IFK Märsta 10: Gefle IF 10: IFK Märsta
11: IFK Lidingö 11: IFK Märsta  

Kontaktperson

Daniel Bergin

Daniel Bergin

a 010-476 53 36
e-post

 
>