Tisdag 29 juli 2014

 

Sök på friidrott.se

Kontaktinformation

Svensk Friidrott

Svenska Friidrottsförbundet

Post- och besöksadress:
Heliosgatan 3
120 30 Stockholm

Tel: 010-476 53 30 vxl
Fax: 08-724 68 61
E-post: info@friidrott.se
 

Generalsekreterare & Ansvarig utgivare

Anders Albertsson
010-476 53 50

Redaktionen
friidrott.se

A. Lennart Julin
redaktör
08-30 13 33

Information och
media

Fredrik Trahn
010-476 53 31
070-913 67 96
(Pressjour)

Läs mer Samtliga kontakter



Mästerskapsgrupp 2014



Uppdaterat: 26 mars 2014


Aktiv f Klubb Gren/ar Tränare/coach
         
A        
Kim Amb 90 Bålsta IK spjut Björn Amb & Peter Lundqvist
Isabellah Andersson 80 Hässelby SK marathon Lars Andersson
Tracey Andersson 84 Ullevi FK slägga Håkan Kyöttilä
Abeba Aregawi 90 Hammarby IF 1500m Henok Weldegebriel
Leif Arrhenius 86 Spårvägens FK kula, diskus Vesteinn Hafsteinsson
Niklas Arrhenius 82 Spårvägens FK kula, diskus Vesteinn Hafsteinsson
B        
Meraf Bahta 89 Hälle IF 1500m Ulf Friberg
Angelica Bengtsson 93 Hässelby SK stav Damien Inocencio
Kajsa Berg 79 Huddinge AIS 100 km  
Alexander Brorsson 90 IFK Växjö 100m, 110m häck Tobias Nömgård & Uwe Hakus
Jonas Buud 74 IFK Mora 100 km Peter Fredricson
D        
Malin Dahlström 89 Ullevi FK stav Gustaf Hultgren & Thomas Kyöttilä
Nil de Oliveira 86 Spårvägens FK 100m, 200m Roland Bergman
E        
Irene Ekelund 97 Malmö AI 100m, 200m Lars Eriksson
Mikael Ekvall 89 Strömstad LK 10000m Mats Erixon
F        
Sofi Flink 95 Västerås FK spjut Vesa Jämsä
Charlotta Fougberg 85 Ullevi FK 3000m hinder Johan Wettergren
G        
Emma Green Tregaro 84 Örgryte IS höjd Yannick Tregaro
H        
Moa Hjelmer 90 Spårvägens FK 200m, 400m Roland Bergman
J        
Erica Jarder 86 Spårvägens FK längd Anders Møller
Alhaji Jeng 81 Örgryte IS stav Yannick Tregaro
Markus Johansson 90 IF Göta slägga Anton Leion
Mattias Jons 82 Hässelby SK slägga Kjell Bystedt
Ebba Jungmark 87 Mölndals AIK höjd Emil Predan
K        
Tom Kling-Baptiste 90 Huddinge AIS 100m, 200m Håkan Andersson & Ulf Nilsson
L        
Sofia Larsson 88 Ullevi FK diskus Anders Axlid
Sofia Linde 95 Täby IS sjukamp Richard Edman
Lisa Linnell 91 IFK Växjö sjukamp Agne Bergvall
M        
Mustafa Mohamed 79 Hälle IF marathon Ulf Friberg
N        
Marcus Nilsson 91 Högby IF tiokamp  
Philip Nossmy 82 Malmö AI 110m häck Jörgen Becke
R        
Odain Rose 92 IFK Umeå 100m Anneli Johansson
S        
Jessica Samuelsson 85 Hässelby SK sjukamp Dejan Mirkovic
Sofie Skoog 90 IF Göta höjd Per Tedenrud
Stafettlag     M 4x100m Håkan Andersson, Mikael Wirstedt
Daniel Ståhl 92 Spårvägens FK diskus Vesteinn Hafsteinsson
Melker Svärd Jacobsson 94 Malmö AI stav Vitaly Petrov
T        
Michel Tornéus 86 Hammarby IF längd Oscar Gidewall
W        
Olle Walleräng 85 Spårvägens FK 5000m  
Gabriel Wallin 81 Södertälje IF spjut Kari Kiviniemi, Lasse Haka
Johan Wissman 82 Hässelby SK 200m, 400m Kenth Olsson