Officiellt organ för Svenska Friidrottsförbundet

Måndag 18 december 2017

Resultat & Årsbästa

 

Sök på friidrott.se

Kontaktinformation

Svensk Friidrott

Svenska Friidrottsförbundet

Post- och besöksadress:
Heliosgatan 3
120 30 Stockholm

Tel: 010-476 53 30 vxl
Fax: 08-724 68 61
E-post: info@friidrott.se
Sociala medier:
@svenskfriidrott, 
#svenskfriidrott
 

Generalsekreterare och ansvarig utgivare

Stefan Olsson
010-476 53 41

Utgivningsbevis

Nr 2008-033

Redaktionen friidrott.se

Frida Hogstrand
redaktör
073-626 98 88

Information och media

Hillevi Thor
072-559 17 78
(Pressjour)

Läs mer Samtliga kontakter


Inkomna nomineringar



 

2014

 
Den 10 januari hade 10 distrikt och 18 föreningar skickat in nomineringar - förslag på ordförande och/eller ledamöter i förbundsstyrelsen - till valberedningen:
 

NOMINERINGAR FRÅN DISTRIKT

 

Bohuslän Dals FIF

Ordförande: Johan Storåkers
Ledamöter: Johan Storåkers, Mats Åkerlind

Göteborgs FIF

Ledamöter: Toralf Nilsson, Mats Åkerlind, Åke Westerlund

Hallands FIF

Ledamot: Johan Storåkers

Jämtland-Härjedalens FIF

Ledamöter: Mats Åkerlind, Gunilla Löthagen Sjöstrand

Medelpads FIF 

Ledamöter:  Johan Storåkers, Gunilla Löthagen Sjöstrand, Mats Åkerlind, Toralf Nilsson

Norbottens FIF 

Ledamöter:  Johan Storåkers, Gunilla Löthagen Sjöstrand, Mats Åkerlind

Stockholms FIF

Ledamot: Johan Storåkers

Södermanlands FIF 

Ledamot:  Johan Storåkers

Västerbottens FIF 

Ledamot:  Johan Storåkers, Gunilla Löthagen Sjöstrand, Mats Åkerlind

Ångermanlands FIF 

Ledamot:  Gunilla Löthagen Sjöstrand

 

NOMINERINGAR FRÅN FÖRENINGAR

 

SC Athletique

Ledamot: Karin Franzén Bohman

Bokenäs IF

Ledamöter: Johan Storåkers, Mats Åkerlind

Brattås CK

Ledamöter: Johan Storåkers, Mats Åkerlind

F Bålsta IK

Ledamot: Pyry Niemi

FIF Gnistan

Ordförande: Rajne Söderberg

Ledamöter: Johan Storåkers, Åke Westerlund

IF Göta Karlstad

Ledamot: Johan Storåkers

Hässelby SK

Ledamot: Johan Storåkers

IFK Lidingö

Ledamot: Toralf Nilsson

Luleå LDK

Ledamot: Gunilla Löthagen Sjöstrand

Malmö AI

Ledamöter: Toralf Nilsson, Åke Westerlund, Johan Storåkers

Piteå IF

Ledamot: Gunilla Löthagen Sjöstrand

Råby-Rekarne FI

Ledamot: Johan Storåkers

Skellefteå AIK 

Ledamöter: Mats Åkerlind, Gunilla Löthagen Sjöstrand

Spårvägens FK

Ledamot: Johan Storåkers

Star SC

Ledamot: Gunilla Löthagen Sjöstrand

IFK Tumba

Ledamot: Johan Storåkers

Turebergs FK

Ledamot: Johan Storåkers

Tväråselets AIF

Ledamöter: Johan Storåkers, Gunilla Löthagen Sjöstrand, Mats Åkerlind

 

Valberedningens ordförande:

Christina Liffner
Domherrevägen 4
722 23 Västerås

mobil 0705-22 09 05

e-post

 

 

Klicka på knappen nedan och

på Valberedningens enkät senast
den 15 januari


 

Avdelningar

Intro

Utlysning

Deltagarförteckning

Årsberättelse

Styrelsens förslag

Motioner & yttranden

Valberedningens förslag

Mötesprotokoll

Valberedningen informerar

Nomineringsprocessen

Inkomna nomineringar