Officiellt organ för Svenska Friidrottsförbundet

Söndag 20 januari 2019

Resultat & Årsbästa

 

Sök på friidrott.se

Kontaktinformation

Svensk Friidrott

Svenska Friidrottsförbundet

Post- och besöksadress:
Heliosgatan 3
120 30 Stockholm

Tel: 010-476 53 30 vxl
Fax: 08-724 68 61
E-post: info@friidrott.se

Bankgiro: 332-1387
Org.nr: 802001-0719

Sociala medier:
@svenskfriidrott, 
#svenskfriidrott
 

Generalsekreterare och ansvarig utgivare

Stefan Olsson
010-476 53 41

Utgivningsbevis

Nr 2008-033

Redaktionen friidrott.se

Gustav Orbring
redaktör
072-525 96 32

Information och media

Hillevi Thor
072-559 17 78
(Pressjour)

Läs mer Samtliga kontakter


Tävlingsårsskiftesövergångar

1 december 2002

Offentliggjord: 7 november 2002

Nedanstående övergångar anmälda till tävlingsårsskiftet 2002-12-01 har registrerats och godkänts av SFIF sedan såväl anmälan som registreringsavgift inkommit i föreskriven tid.
 

A        
Oscar Adolfsson 880405 Kungshamns IF IK Orient  
Josefine Agélii 860203 Hovslätts IK IK Hakarpspojkarna  
Kristian Algers 750317 Kvarnsvedens GoIF Enhörna IF  
Daniel Almgren 791130 Täby IS Hässelby SK  
Jörgen Almqvist 721214 IK Sisu OK Njudung  
Anton Andersson 810312 IFK Halmstad Örgryte IS  
Camilla Andersson 710508 Falkenbergs IK Hässelby SK  
Fredrik Andersson 850410 Södertälje IF Hässelby SK  
Lars Andersson 820114 Sollefteå GIF FK Älven  
Mikael Andersson 860109 OK Landehof Sävedalens AIK  
Cristoffer Antonsen 830810 Hälle IF Ullevi FK  
Johan Aspegren 860201 Solna FK Österhaninge IF  
Khaled Azerkan 730102 IK Tiwaz Hässelby SK  
B        
Signe Bankefors 880115 IK Tiwaz GoIF Tjalve  
Anders Bengtsson 660201 Härlövs IF Ryssbergets IK  
Harris Boutzas 850301 Solna FK Hässelby SK  
Hrisoula Boutza 880127 Solna FK Hässelby SK  
C        
Anton Cederbom 851024 Främmestads IK Trollhättans IF  
D        
         
E        
Carl Emilsson 840820 Malmö AI Heleneholms IF  
Martina Eriksson 880806 Sorsele SK Slagnäs IF  
Stefan Eriksson 781231 Huddinge AIS SoIK Hellas  
F        
Siri Fagerlund 860222 IK Orient IFK Helsingborg  
Anna Fernlund 860707 Kvismaredalens IF KFUM Örebro  
Johan Flygare 750728 IFK Lund UF Contact  
David Fridell 830401 IF Linnéa Spårvägens FK  
Linus Fröhlich 870519 IFM Mora Råby-Rekarne FI  
G        
Jan Grenhall 410318 IK Pallas Malmö AI  
Henry Gross 850127 Främmestads IK Trollhättans IF  
Peter Gross 850127 Främmestads IK Trollhättans IF  
H        
Anna Hansson 860601 Orsa SK IFK Mora  
Caroline Hjelm 761112 Hälle IF IK Ymer  
Joakim Hjelm 880921 Kungshamns IF IK Orient  
Helén Holmgren 830507 KFUM Arvika IF Göta  
Anders Holmström 780823 Heleneholms IF KFUM Örebro  
Caroline Hultgren 870401 Boo IF Spårvägens FK  
Jonas Hultgren 850306 Ryssbergets IK Eslövs AI  
Gabriella Hurtigh 870930 KA 2 IF Malmö AI  
I        
         
J        
Erica Jarder 860402 IF Linnéa Spårvägens FK  
Linda Johannsen 880409 FI Danderyd Athletics Täby IS  
Frida Johansson 860129 Ludvika FFI IFK Mora  
Linda Johansson 870625 Trångsvikens IF IFK Mora  
Michelle Johansson 880622 Strömstads IF Strömstads LK  
K        
Maria Karlsson 821001 IFK Lidingö Duvbo IK  
Karin Kjellenberg 870713 IK Tiwaz GoIF Tjalve  
Erik Klippmark 670720 Högbo GIF Hemlingby LK  
L        
Fredrik Lans 790315 IFK Halmstad Hässelby SK  
Daniel Larsson Löfqvist 880108 Täby Spring KF Täby IS  
Emil Lerdahl 821026 IFK Skövde FK Hammarby IF  
David Lewander 880618 Täby Spring KF Täby IS  
Erik Lewander 880618 Täby Spring KF Täby IS  
Anders Lidell 870114 Dalregementets IF Falu IK  
Tove Lindahl 770609 Simrishamns AIF Ryssbergets IK  
David Lindberg 820104 Rånäs 4H Spårvägens FK  
Mikael Lindberg 830518 Kongahälla AIK Ullevi FK  
Sanna Lindberg 881026 Spårvägens FK Hammarby IF  
Robert Lindén 691006 SLK Oxelösund IFK Mora  
Jens Lindgren 850127 Frösö IF Rånäs 4H  
David Lindh 830124 FK 013 Athletics Enhörna IF  
Jörgen Lindholm 570328 IFK Lund Malmö AI  
Karin Lindqvist 830217 Boxholms SK Enhörna IF  
Eric Lomstedt 830415 Rånäs 4H Spårvägens FK  
Bo Ingemar Lundberg 330712 IFK Halmstad Ljungby FIK  
Erik Lundmark 880328 F Bålsta IK Västerås FK  
Joakim Lundqvist 810329 Gefle IF KFUM Örebro  
M        
Patrik Magnusson 840910 Hälle IF Ullevi FK  
Cecilia Magyar 880316 Örgryte IS Ullevi FK  
Renja Markos-Pole 860309 Danderyds SK Turebergs FK  
Lenny Martinez 780126 Huddinge AIS SoIK Hellas  
Susanne Meckbach 810916 IFK Lidingö Turebergs FK  
Pia-Maria Molin 790709 SIF Skellefteå Flemingsbergs SK  
Roger Molinder 800211 Hammarby IF SoIK Hellas  
N        
Jessica Nilsson 870316 Klippans FK Vittsjö GIK  
Mikael Nilsson 700429 FK Göingarna OK Torfinn  
Oskar Nordenbring 850923 Västerviks OK Malmö AI  
Christel Nordin 830319 Eslövs AI IFK Växjö  
Linda Norling 870731 Boo IF Spårvägens FK  
Carolina Nylén 790915 Fredrikshofs FI Täby IS  
O        
Christofer Ohlsson 780130 IFK Växjö Spårvägens FK  
Madelen Olsson 850501 IF Göta Kils AIK  
Q        
P        
Mikael Palmgren 710221 IK Sisu OK Njudung  
Maria Palm-Tjusth 871031 Ludvika FFI Falu IK  
Lovisa Persson 840330 IFK Helsingborg IFK Halmstad  
R        
Said Regragui 740908 IK Tiwaz Hässelby SK  
Maria Rendin 820728 Malmö AI Örgryte IS  
Klas Ringdahl 771006 Huddinge AIS SoIK Hellas  
Thali Rodrigues Costa 881121 Danderyds SK Solna FK  
Niklas Ryholt 800519 Rånäs 4H Spårvägens FK  
Viktor Rönn 880219 Täby Spring KF Täby IS  
S        
Gabi Safi 810107 IFK Lidingö Malmö AI  
Anna Seleznova 830509 Huddinge AIS IFK Lidingö  
Jonas Seljemo 880508 Täby Spring KF Täby IS  
Niklas Seljemo 880508 Täby Spring KF Täby IS  
Erik Sikström 800507 IFK Lidingö Spårvägens FK  
Robert Sjödén 820215 Västerås FK Ullevi FK  
Martin Skeppstedt 820414 IFK Lidingö Spårvägens FK  
Anna Stenbäck 821107 Norrköpings FIK Ullevi FK  
Joakim Stenman 840723 SoIK Hellas Huddinge AIS  
Yannick Suhard 780608 Huddinge AIS SoIK Hellas  
Rickard Svensson 771108 Skillingaryds FK Hälle IF  
Jan Swenson 661004 Flemingsbergs SK IF Kville  
Karin Swenson 680827 Flemingsbergs SK IF Kville  
Anders Söderberg 830222 Hälle IF Mölndals AIK  
T        
Kristoffer Thorsson 84 Kongahälla AIK Ullevi FK  
U        
V        
         
W        
Niklas Wikner 640919 Sörängens LK Tranås AIF  
Linda Wilén 880402 IF Kville Örgryte IS  
X        
Y        
         
Z        
Å        
Philip Åman 771014 IF Kville Ullevi FK  
Ö        
Therese Öberg 860130 Kvismaredalens IF KFUM Örebro
>