Officiellt organ för Svenska Friidrottsförbundet

Onsdag 13 november 2019

Resultat & Årsbästa

 

Sök på friidrott.se

Kontaktinformation

Svensk Friidrott

Svenska Friidrottsförbundet

Post- och besöksadress:
Heliosgatan 3
120 30 Stockholm

Tel: 010-476 53 30 vxl
Fax: 08-724 68 61
E-post: info@friidrott.se

Bankgiro: 332-1387
Org.nr: 802001-0719

Sociala medier:
@svenskfriidrott, 
#svenskfriidrott
 

Generalsekreterare och ansvarig utgivare

Stefan Olsson
010-476 53 41

Utgivningsbevis

Nr 2008-033

Redaktionen friidrott.se

Gustav Orbring
redaktör
072-525 96 32

Information och media

Hillevi Thor
072-559 17 78
(Pressjour)

Läs mer Samtliga kontakter


Tävlingsårsskiftesövergångar

1 december 2003


Offentligg
jord: 5 november 2003


Nedanstående övergångar anmälda till tävlingsårsskiftet 2003-12-01 har registrerats och godkänts av SFIF sedan såväl anmälan som registreringsavgift inkommit i föreskriven tid.
 

A        
Daniel Abrahamson 820721 Sävedalens AIK Hammarby IF  
Alexander Ahlström 890504 Tanums IF Strömstad LK  
Fredrik Andersson 850410 Hässelby SK Hammarby IF  
Håkan Andersson 760919 Ullevi FK Väsby IK  
Patrik Andersson 860226 IF Linden IFK Lidingö  
Tracey Andersson 841205 IFK Trelleborg Heleneholms IF  
B        
Johan Bark 850603 Valö IK Västerås FK  
Johan Berg 860301 Säffle FIK IF Göta  
Nils Bergdahl 710714 IFK Nyland Glasrikets RC  
Alice Bergström 790225 Råby-Rekarne FI IFK Växjö  
Björn Bergström 790730 IF Vingarna Kvarnsvedens GIF  
Conny Bjurman 630207 Tibro AIK IFK Skövde FIK  
Lisa Blommé 780211 Flemingsbergs SK Hässelby SK  
Louisa Brandt 880508 Danderyds SK Solna FK  
Marlin Brown 750803 Enhörna IF Spårvägens FK  
C        
Kent Claesson 710729 Skillingaryds FK Spårvägens FK  
D        
Peter Dagerhem 810220 Kalmar SK Hovslätts IK  
Carl Dahllöf 880225 Örgryte IS Ullevi FK  
Christoffer Danarö 840115 Vallentuna FK IFK Lidingö  
Kim Dennerbring 830916 Enköpings AI Västerås FK  
E        
Karin Elf 800207 IF Start KFUM Örebro  
Mounir El Guerouaoui 760102 Turebergs FK Hammarby IF  
Bodil Englund 861229 FIK Färjestaden Oskarshamns SK  
Dan Enqvist 740706 Kvarnsvedens GIF IF Göta  
Andreas Eriksson 861123 Sköldinge IF Hässelby SK  
Elisabeth Eriksson 870710 Djurmo-Sifferbo IF IFK Halmstad  
F        
Mikael Forsling 660818 Edsbyns IF Järvsö IF  
Peter Fredriksson 830110 Wärnamo SK IK Sisu  
G        
Marcus Gustafsson 880221 OK Skogspojkarna Söderköpings FIK  
H        
Anna Hallberg 861211 Majornas IK Ullevi FK  
John Hallberg 881228 Majornas IK Ullevi FK  
Elin Hansson 850314 IK Finish Malmö AI  
Leif Hansson 620719 Rånäs 4H FK Studenterna  
Jon Hassis 850413 Orsa SK IFK Mora  
Fredrik Hellqvist 740527 Sundsvalls FI Brånan B&G IK  
Thomas Hirvonen 800416 Turebergs FK Väsby IK  
Jonas Holmberg 820324 IFK Mora Hässelby SK  
Erik Holmgren 610925 Boo IF Huddinge AIS  
Jörgen Holmqvist 660506 IK Finish Heleneholms IF  
Gustaf Hultgren 830818 Kalmar SK Örgryte IS  
Richard Hunyadi 870323 Örgryte IS Ullevi FK  
Rebecca Högberg 840514 Säffle FIK IFK Växjö  
I        
J        
Arne Jacobsson 511205 Hultsfreds LK Södra Vi IF  
Daniel Jacobsson 740707 Hultsfreds LK Södra Vi IF  
Gauti Johannesson 790211 IKS Umeå Rånäs 4H  
Björn Johansson 830513 Säffle FIK IF Göta  
Jesper Johansson 670819 FK 013 Ahletics IK Akele  
K        
Kristoffer Kallio 820720 KFUM Örebro Kumla SF  
Sofia Kaneberg 880113 Tyresö FK Spårvägens FK  
Stellan Kjellander 78 Vittsjö GIK IFK Växjö  
Teresia Kovanen 760426 Turebergs FK Huddinge AIS  
L        
Joakim Lagergren 810406 IK Tiwaz Norrköpings FIK  
Henrik Larsson 860417 Trollhättans IF Trollhättans SK  
Niklas Larsson 850321 Boo IF Hässelby SK  
Sofie Liljemark 831028 SK Bore Västerås FK  
Mattias Lindahl 680604 Sundsvalls FI Brånan B&G IK  
Carl-Adam Lindros 880810 IFK Tumba Huddinge AIS  
Dan Lindros 590706 IFK Tumba Huddinge AIS  
Charlotta Linnell 720723 Gnosjö FK Brånan B&G IK  
Tobias Lundgren 870128 Tyresö FK Spårvägens FK  
Jenny Lundholm 820818 SIF Skellefteå Skellefteå AIK  
M        
Petronella Malmqvist 830219 Tanums IF IF Göta  
Sara Mangs 750815 Angereds IS Göteborgs KIK  
Madeleine Mattsson 810831 Hovslätts IK Hässelby SK  
Patrik Mattsson 871223 Linköpings GIF IK Finish  
Pia-Maria Molin 790709 Flemingsbergs SK IFK Umeå  
Kristin Mozer 890724 IK Finish IK Pallas  
N        
Arne Nilsson 350822 LK Myran F&S Lomma-Burlöv  
Cecilia Nilsson 560927 LK Myra F&S Lomma-Burlöv  
Pontus Nilsson 820107 Heleneholms IF Malmö AI  
O        
Lasse Ohtamaa 800619 Tullinge-Tumba FF Väsby IK  
Göran Olofsson 770521 Eslövs AI Malmö AI  
Magdalena Ottersten 850201 Hälle IF Sävedalens AIK  
P        
Klas Persson 791130 IFK Lidingö Spårvägens FK  
Jonny Petrén 690809 Hässelby SK Spårvägens FK  
Sandra Pettersson 880109 Nordanstigs FI Strands IF  
Kristoffer Peyron 870408 Danderyds SK Solna FK  
Q        
Amy Quinones 840906 Göteborgs KIK Angereds IS  
R        
Gabriella Ragnerstam 751007 IF Start KFUM Örebro  
Angelica Roos 890415 IF Rigor Mölndals AIK  
Niclas Rysjö 840115 IFK Tumba Hammarby IF  
S        
Jan Samuelsson 650519 Sundbybergs IK Hässelby SK  
Katharina Sandström 660618 Sundsvalls FI Brånan B&G IK  
Inger Schön 570409 Tibro AIK IFK Skövde FIK  
Kjell Selander 550630 Solvikingarna Sävedalens AIK  
Anna Seleznova 830509 IFK Lidingö Huddinge AIS  
Ingemar Sjöberg 300915 Ragunda IF Trångsvikens IF  
Annika Skarin 691111 Hässelby SK Spårvägens FK  
Lars Åke Skogh 740110 Alsens IF Trångsvikens IF  
Svante Skoglund 651225 FK Studenterna Hammarby IF  
Christian Sonehag 880610 Gottsunda IF Upsala IF  
Christopher Svensson 850411 UF Contact IFK Helsingborg  
Pawel Szczyrba 810109 Heleneholms IF KA 2 IF  
Monica Söderström 611102 Högsbo AIK Trångsvikens IF  
T        
Stina Thunman 701204 Sundsvalls FI Brånan B&G IK  
Stefano Tomai 650304 Turebergs FK FK Studenterna  
Sara Trané 850816 Göteborgs KIK Mölndals AIK  
U        
V        
Tommi Vaara 880918 Tullinge-Tumba FF SIK Hellas  
Caroline Vedin 890104 SIK Hellas Hammarby IF  
W        
Omar Walid-Khalil 740512 Solna FK Hässelby SK  
Anton Wendesten 891129 IF Rigor Sävedalens AIK  
Annica Wenngren Andersson 710802 IFK Mora Hässelby K  
Jens Wesemann 870706 IFK Trelleborg Heleneholms IF  
Magnus Westberg 850507 Hammarby IF Huddinge AIS  
Elin Wiik 850605 Sommen-Bygdens SK Hässelby SK  
Louise Wiker 790101 Hällefors LK Hässelby SK  
X        
Y        
Z        
Å        
Ö        
Henrik Östlund 881206 SIK Hellas Huddinge AIS  
Magnus Östlund 881206 SIK Hellas Huddinge AIS  
Anders Östman 620803 Heleneholms IF IK Pallas
>