Officiellt organ för Svenska Friidrottsförbundet

Onsdag 14 november 2018

Resultat & Årsbästa

 

Sök på friidrott.se

Kontaktinformation

Svensk Friidrott

Svenska Friidrottsförbundet

Post- och besöksadress:
Heliosgatan 3
120 30 Stockholm

Tel: 010-476 53 30 vxl
Fax: 08-724 68 61
E-post: info@friidrott.se

Bankgiro: 332-1387
Org.nr: 802001-0719

Sociala medier:
@svenskfriidrott, 
#svenskfriidrott
 

Generalsekreterare och ansvarig utgivare

Stefan Olsson
010-476 53 41

Utgivningsbevis

Nr 2008-033

Redaktionen friidrott.se

Gustav Orbring
redaktör
072-525 96 32

Information och media

Hillevi Thor
072-559 17 78
(Pressjour)

Läs mer Samtliga kontakter


Tävlingsårsskiftesövergångar
15 november 2018


Offentliggjord: 19 oktober 2018
Uppdaterad: 19 oktober 2018 

 

 

Nedanstående övergångar anmälda till tävlingsårsskiftet 2018-11-15 har registrerats och godkänts av SFIF sedan såväl anmälan som registreringsavgift inkommit i föreskriven tid.
 


A      
Zakaria Aatti 681205 KA 2 IF IF Udd
Carl af Forselles 010106 Hellas FK Hässelby SK
Filip Ahlberg 010612 AIK Hässelby SK
Greger Ahnlund 391005 Malmö LF Heleneholms IF
Tarley Allison 970518 Alingsås IF  Mölndals AIK
Markus Andersson 850928 Högby IF Glasrikets RC 
Charlotte Andersson 000402 Hammarby IF  Hässelby SK
Jesper Arbinge 970327 Huddinge AIS  Spårvägens FK
Anna Arnerdal 750301 Ösmo Nynäs FK Råby Rekarne FIF
Henrik Arnerdal 741101 Ösmo Nynäs FK Råby Rekarne FIF
Rufus Arvén 040221 AIK Hellas FK
B      
Jonathan Bengtsson 000915 Mölndals AIK IF Kville
Lisa Björklund 981011 Göteborgs KIK Malmö AI
Olivia Bojang 020303 HaparandaTornio TFC Örgryte IS 
Linnéa Bolin 040725 Glanshammars IF IFK Göteborg
C      
Oscar Carlsson 910426 Hässelby SK Hälle IF
Lia Cederberg 040215 Täby IS Hässelby SK
Caroline Cedergren 020707 Hellas FK AIK 
Disa Chin Nygårds 020307 IF Linnéa IFK Lidingö 
Edda Chin Nygårds 040629 IF Linnéa IFK Lidingö 
D      
Adam Dahl 720915 Tullinge FI Huddinge AIS 
Jennifer Dalberg 991005 Piteå IF Upsala IF
Staffan Dahlgren 711208 Stockholm LDK Enhörna IF
Lisa Dahlström 990614 Hälle IF IK Orient
Rihards Darzins 860312 F & S Örebro Almby IK
Antonio Dawit 931105 IK Sisu Hovslätts IK
Vilma Delden 020105 IFK Märsta Spårvägens FK
Greta Deltin 000323 Hammarby IF Hässelby SK 
Axel Djurberg 990920 Upsala IF Hässelby SK
E      
Roland Ekström 531019 IFK Lund Ystads IF 
Matilda Elfgaard 920611 Habo FIF-04 Athletics 24Seven SK
Rickard Emilsson 890309 Tjalve IF Norrköping IK Akele
Mathilda Eriksson 980305 Huddinge AIS  Malmö AI
Oskar Erixon 990119 IK Westmannia IF Göta Karlstad
Lovisa Ewerblad 030211 Danderyds SK  Spårvägens FK
F      
Philip Fabian 000609 Upsala IF Herrljunga SK 
Johan Fagerberg 920313 Tjalve IF Norrköping Finspångs AIK
Micael Fagö 940107 Kalmar SK  IFK Växjö
Kevin Fankl 951206 Ullevi FK Athletics 24Seven SK
G      
Jonna Geiryd 000620 Huddinge AIS  Spårvägens FK
Kidus Getahun 981115 Hammarby IF  Malmö AI
Hanna Grönwall 990703 Öresund FK Malmö AI
Johan Gustafsson 761019 Tjalve IF Norrköping Hultsfreds LK
Emelie Gustafsson 950302 IFK Lidingö Boden FI
Stina Gustavsson 010402 Hammarby IF Hässelby SK
Maria Gylfe 770905 IK Orient Hälle IF
Jasmine Gyllenhammar 040428 Täby IS Hässelby SK
H      
Jeremy Haglund 040110 Uppsala LK Upsala IF
Erik Hagström 730617 IF Kville Örgryte IS
Rebecka Hallerth 960104 Hellas FK Spårvägens FK
Johanna Hallsten 030327 Dals Södra FFI Hälle IF
Sofie Hammar 950215 IF Rigor IFK Växjö
Hanna Hentschel 990721 Huddinge AIS IF Göta Karlstad
Carl Hermansson 030106 Umara SC Bohus IF
Sara Hermansson 990127 Huddinge AIS Täby IS
Saga Hermundstad 040819 Täby IS Hässelby SK
Hannah Hilding 021008 Tyresö FK Spårvägens FK
Linnea Hilding 040817 Tyresö FK Spårvägens FK
Hilma Hofström 000807 KA 2 IF Örgryte IS
Alexander Hult 960417 IFK Sunne KFUM Örebro
I      
Jeffrey Ige 831129 Huddinge AIS Spårvägens FK
J      
Linus Jansson 041001 SLK Oxelösund Hässelby SK 
Erica Jarder 860402 Spårvägens FK IF Göta Karlstad
Einar Johansson 980212 Eskilstuna FI Ärla IF
Anton Johansson 930104 Huddinge AIS Spårvägens FK
Axelina Johansson 000420 Hovslätts IK Hässelby SK
Viktor Johansson 970307 Ullevi FK Sävedalens AIK
K      
Fanny Karlsson 040328 Täby IS Hässelby SK
Wilma Karlsson 030302 Säffle FIK IF Göta Karlstad
Charlotte Karlsson 840818 Hässelby SK Terrible Tuesdays TC
Nicklas Karlsson 960403 Finspångs AIK  Falu IK
Rodi Kay 981209 Hammarby IF Täby IS
Angelica Kela 800622 Göteborgs KIK Brattås CK
Abdisamed Khader 000101 KA 2 IF Högby IF
Berhe Kidane 991005 Eskilstuna FI Ärla IF
Draina Kintu 021002 Hellas FK Huddinge AIS
Fredrik Krantz 800814 Heleneholms IF IK Finish
John Krispinsson 900419 Bodens SK Lulekamraternas MLK
William Krohn 580309 Huddinge AIS Malmö AI
L      
Markus Lantto 010121 AIK Hässelby SK
Leif Larsson 560606 Vittsjö GIK Genarps IF
Caroline Larsson 010920 Vallentuna FK Täby IS
Martin Larsson 710607 Huddinge AIS IKJ Haninge
Eleni Larsson 930404 Huddinge AIS Spårvägens FK
Astrid Lees 990216 Brattås CK Mölndals AIK
Sara Lennman 960408 Katrineholms SK Spårvägens FK
Krister Lind 601030 Borlänge LK Runacademy IF
Nora Lindahl 040910 Täby IS Hässelby SK
Ines Lindberg 030623 IF Linnéa IFK Lidingö
Emanuel Lindberg 930316 Thoréngruppen TFC Ullevi FK
Torgny Lindkvist 620302 Wedevågs IF IFK Nora
Kajsa Lindqvist 000331 Väsby IK  Upsala IF
Alina Lindqvist 950930 Väsby IK  Upsala IF
Sebastian Löschner 000122 Huddinge AIS Spårvägens FK
M      
George Marić 030802 Täby IS Hässelby SK
Simon Martinsson 010204 Österhaninge IF Malmö AI
Johanna Mickels 020119 Eskilstuna FI Ärla IF
Albert Mollén 850227 Sävedalens AIK Tjalve IF Norrköping
N      
Tommy Nguyen 990315 Nyköpings BIS Linköpings GIF
Maja Nilsson 991208 Motala AIF Örgryte IS
Eunice Nilsson 980725 Thoréngruppen TFC Eskilstuna FI
Frida Nilsson 850320 Örebro AIK IF Start
Wilma Nordgren 030909 Österhaninge IF Hammarby IF
Ken Nordström 650607 Eskilstuna FI Ärla IF
Nicole Nyberg 040908 Täby IS Hässelby SK
Lars-Göran Nylén 750316 Danderyds SK Turebergs FK
Patrik Nyström 700505 Ullevi FK IFK Göteborg
O      
Lasse Ohtamaa 800619 Huddinge AIS Strands IF
Sophie Okejeme 041206 Täby IS Hässelby SK
Louise Olsson 000218 Huddinge AIS Spårvägens FK
P      
Emil Persson 951025 KA 2 IF Örgryte IS
Bengt Petersson 610703 Huddinge AIS Spårvägens FK
Sanna Pettersson 990601 Östersunds GIF Upsala IF
R      
Odain Rose 920719 Thoréngruppen TFC Spårvägens FK
Klara Rådbo 010803 Hammarby IF Hässelby SK
S      
Marion Sackey-Mensah 980803 Huddinge AIS Malmö AI
Julia Sandelius 050618 Kongahälla AIK Bohus IF
Lukas Segersten 000919 Eskilstuna FI Enköpings AI
Alexande Skogtjärn Lundstein 001108 OK Linné Storvreta IK
Jiannis Smalios 870217 Thoréngruppen TFC Eskilstuna FI
Rebecca Strand 990327 Örgryte IS Ullevi FK
Pétur Sturla Bjarnason 800813 Ocab RC Runacademy IF
Emil Sultan 870616 Alingsås IF Fredrikshofs FIF
Max Sundgren 040131 Täby IS Hässelby SK
Louise Svensson 990322 Eskilstuna FI Tjalve IF Norrköping
T      
Theodor Thor 931007 Thoréngruppen TFC Eskilstuna FI
Thobias Thorwid 910727 Stockholm Snipers IF AIK
Kristofer Tilderqvist 860921 Ryssbergets IK Apladalens LK
Johannes Turesson 970831 Högbo GIF IF Göta Karlstad
Emma Tuvesson 910306 Hammarby IF Spårvägens FK
V      
David Valas 800730 IF Linnéa Huddinge AIS
Robert Vestman 820303 Östansjö SK Almby IK
Alina Vuokila 020327 HaparandaTornio TFC IFK Lidingö
W      
Simon Wahlström 950623 Nord-Upplands AIF-79 LK Roslagen
Wilhelm Waldenlind 040608 IF Linnéa IFK Lidingö
Caroline Wallin 940310 Huddinge AIS Spårvägens FK
Hans Wendeberg 560615 Solvikingarna IFK Göteborg
Anna Werner 790415 Danderyds SK Turebergs FK
Jan-Erik Werner 880201 Stocksäters IF Almby IK
Jöran Westberg 470511 Huddinge AIS IFK Märsta
Erica Wik 990120 Ullevi FK Sävedalens AIK
Clara Wågefjell 970524 Hallens SK Örgryte IS
Y      
Nuray Yassin 810505 Ullevi FK Angereds AF
Ö      
Laila Öjefelt 680501 Borlänge LK Runacademy IF
Arvid Örn 940114 IK Hakarpspojkarna Hälle IF
Björn Östenson 931006 Ryssbergets IK Malmö AI
     
       

>