Officiellt organ för Svenska Friidrottsförbundet

Lördag 16 november 2019

Resultat & Årsbästa

 

Sök på friidrott.se

Kontaktinformation

Svensk Friidrott

Svenska Friidrottsförbundet

Post- och besöksadress:
Heliosgatan 3
120 30 Stockholm

Tel: 010-476 53 30 vxl
Fax: 08-724 68 61
E-post: info@friidrott.se

Bankgiro: 332-1387
Org.nr: 802001-0719

Sociala medier:
@svenskfriidrott, 
#svenskfriidrott
 

Generalsekreterare och ansvarig utgivare

Stefan Olsson
010-476 53 41

Utgivningsbevis

Nr 2008-033

Redaktionen friidrott.se

Gustav Orbring
redaktör
072-525 96 32

Information och media

Hillevi Thor
072-559 17 78
(Pressjour)

Läs mer Samtliga kontakter


Tävlingsårsskiftesövergångar
15 november 2019


Offentliggjord: 22 oktober 2019
Uppdaterad: 30 oktober 2019 

 

 

Nedanstående övergångar anmälda till tävlingsårsskiftet 2019-11-15 har registrerats och godkänts av SFIF sedan såväl anmälan som registreringsavgift inkommit i föreskriven tid.
 


A      
Maja Almgren 981106 Visby IF Gute Täby IS Friidrott
Liv Andersson 020708 Rånäs 4H Alunda SK
Frida Andersson 030925 KA 2 IF Malmö AI
Simon Andersson 970509 IF Göta Karlstad SOK Träff
Alexandra Annerklev Fahlström 900803 Uppsala LK LK Roslagen
Habtom Asgede 950710 Hässelby SK Friidrott Hammarby IF
B      
Saga Berneryd 900602 Spårvägens FK Örgryte IS
Therese Bjureby 970801 Linköpings GIF Hovslätts IK
Jonathan Björnberg 891205 Skellefteå AIK Skellefteå OK
Amanda Bladh 010125 AIK Hammarby IF
Alexander Brorsson 900529 Athletics 24Seven SK IFK Växjö
C      
Emilie Caldenius 051219 Österhaninge IF Hammarby IF
Ragnar Carlsson 001116 Falu IK Hässelby SK
Hillevi Carlsson 020416 Falu IK Hässelby SK
Joel Cederholm 800327 Solvikingarna Hälle IF
Helena Celik 050829 Göteborgs KIK Ullevi FK
Elisabeth Clausén 900817 Tväråselets AIF Hässelby SK
Filippa Couture 050709 IF Kville Ullevi FK
D      
Evelina Dahlberg 950211 Högby IF Linköpings GIF
Nicole Dinu 030813 IF Kville Ullevi FK
Fanny Dusabimana 930525 Umeå TFC Eskilstuna FI
E      
Jonathan Edman 010331 Umedalens IF IFK Umeå
Emma Ehrlin 930626 Ärla IF Hammarby IF
Agnes Ekman 010329 AIK Hammarby IF
Sofia Eskilsson 050327 Tyresö FK Hammarby IF
F      
Johan Fagerberg 920313 Finspångs AIK Spårvägens FK
Kevin Fankl 951206 Athletics 24Seven SK Örgryte IS
Fredrik Fjordäng 791015 Örebro AIK Vretstorps IF
Therese Fjordäng 880427 Örebro AIK Vretstorps IF
Ida Forss 990521 Marieby GIF Hammarby IF
Maria Freij 981024 Öresund FK Malmö AI
Anders Frick 720924 Örebro AIK Vretstorps IF
G      
Orchina Ghreibo 000220 Motala AIF Linköpings GIF
Edvin Gunnarsson 040827 IK Orient Hälle IF
Andreas Gustafsson 970408 Falu IK Upsala IF
Filip Gyllensten 920718 IF Kville Örgryte IS
H      
Edvin Habermann 010818 Österhaninge IF Spårvägens FK
Merih Hagos 980110 Eskilstuna FI Västerås FK
Jacob Halvarsson 880830 Karlslunds IF  Örebro AIK
Rasmus Hellberg 010119 Piteå IF IFK Umeå
Patrik Hellborg 010403 Österhaninge IF Spårvägens FK
Anders Herrmann 761114 Uppsala LK LK Roslagen
Jonatan Hirsh 980409 KFUM Örebro Örgryte IS
Lars Holmgren 650312 Hammarby IF Löparnas Vänner IF
Alexander Hult 960417 KFUM Örebro IF Göta Karlstad
Urban Håkansson 690307 Falköpings AIK Istrums SK
Jonatan Håkansson 010803 Hammarby IF Hässelby SK
Staffan Häggeborn 520409 Västerås LK IF Start
Elin Hägglund 980309 Österhaninge IF Spårvägens FK
J      
Thomas Jansson 690810 Hammarby IF Löparnas Vänner IF
Jacob Joh Ayor 950128 Umeå TFC IFK Umeå
Tilde Johansson 021014 Bokenäs IF Hälle IF
Peter Johansson 690901 Hanvikens SK Spårvägens FK
Carl Johansson 030108 LK Spring Åmål IF Göta Karlstad
Christina Johansson 620924 Göteborgs KIK IF Kville
Thea Johansson 050216 IF Kville Ullevi FK
Åke Jonson 420208 Heleneholms IF Malmö AI
Niklas Jonsson 920831 Huddinge AIS Hammarby IF
Vilma Jonsson 990315 IFK Lidingö Spårvägens FK
Linnea Josefsson 010505 Österhaninge IF Spårvägens FK
K      
Anna Karlsson 820910 Östansjö SK Vretstorps IF
Berhe Kidane 991005 Ärla IF Eskilstuna FI
Emilia Kjellberg 960403 IFK Sunne IF Göta Karlstad
Andreas Klasson 830827 Hälle IF Uddevalla SK
Mikkel Knif 820518 Hammarby IF Löparnas Vänner IF
Kristoffer Kold Erlandsen 991210 KFUM Örebro Hammarby IF
Chanell Kranning Hillgren 000820 Dala-Järna IK IF Göta Karlstad
L      
Jörgen Laestadius 721122 Örebro AIK Runacademy IF
Markus Lantto 010121 Hässelby SK AIK
Elin Larsson 940120 IFK Halmstad Örgryte IS
Krister Larsson 850326 SK Bore Västerås FK
Serge Le Normand 820416 IK Nocout.se IK Akele
Anssi Lehtevä 661005 Huddinge AIS Spårvägens FK
Markus Lehto 731022 Upsala IF Boden FI
Göran Lengqvist 540207 FK Snapphanarna Åhus FK
Imran Lernebo 010303 AIK Turebergs FK
Jenny Lestander 980524 Linköpings GIF Örgryte IS
Per Liljegren 010222 Österhaninge IF Spårvägens FK
Mathias Lindström 900110 Hammarby IF Löparnas Vänner IF
M      
Alice Magnell Millan de la Oliva 050618 Tjalve IF Norrköping Eskilstuna FI
Frida Michold 951022 Set Sail IF IK Akele
Linnéa Mossberg 990907 IK Orient Håfreströms IF
N      
Mirza Nalic 801031 Västerås FK Löpardojorna FI
Susanna Neill 741028 Hammarby IF Löparnas Vänner IF
Ida Nilsson 980530 Hovslätts IK Mölndals AIK
Alicia Nilsson 980915 F Stenungsunds FI Ullevi FK
Moa Nilsson 000926 Oskarshamns SK IFK Växjö
Pernilla Nilsson 920211 Malmö AI IFK Trelleborg
Isabell Norstedt 950509 Malmö AI IS Göta
Abraham Nuguse 880501 IK Sisu Hovslätts IK
Abdihamiid Nur 040703 Haparanda SKT HaparandaTornio TFC
Mattias Nätterlund 860614 Örebro AIK IF Start
O      
Anders Olsson 561001 Spårvägens FK IFK Märsta
Emelka Onwuka 990624 Österhaninge IF Spårvägens FK
P      
William Peiro 030408 Täby IS Turebergs FK
Alexandra Pekic 001008 Örgryte IS Mölndals AIK
Daniella Persson  000611 Hälle IF Spårvägens FK
Ellen Pettersson 030630 IFK Växjö Mölndals AIK
Johan Pihl 920805 Hammarby IF Löparnas Vänner IF
Anders Prytz 850410 Varbergs GIF Warberg RC
Q      
Jennifer Quick 000323 IFK Lund Malmö AI
R      
Alberto Ramos 840314 Huddinge AIS Enhörna IF
Julia Richards Nilsson 020712 Bromma IF Hammarby IF
Kim Rodén 030801 Håfreströms IF IK Orient
Desmond Rogo 960410 Hammarby IF AIK
Rakel Rune 010617 AIK Hammarby IF
S      
Thomas Ryd Sternbeck 991211 Österhaninge IF Spårvägens FK
Timor Sandberg 990103 Trångsvikens IF IS Göta
Elsa Sandsten 050930 IF Kville Ullevi FK
Fredrik Sangberg 900319 IF Kville Örgryte IS
Anna Silvander 930622 IFK Lidingö Hässelby SK
Vera Sjöberg 010519 AIK Täby IS
Malin Sjödin 720214 Östansjö SK Kumla SF
Sara Sjögren 980606 F Stenungsunds FI Mölndals AIK
Anna Stavlind 700115 Linköpings LK Linköpings GIF
Felix Steene 040908 IF Kville Ullevi FK
Nadja Strandberg 961221 Västerås FK Hässelby SK
Linnéa Svanhall 040606 FIK Färjestaden Athletics 24Seven SK
Åsa Synnerholm 680420 Hammarby IF Löparnas Vänner IF
T      
Simon Thor 000314 IFK Märsta Hässelby SK
Thobias Thorwid 910727 AIK Spårvägens FK
Carl Johan Thysell 681205 Örebro AIK Storådalens AIK
Jonna Tilgner 841118 IK Nocout.se Linköpings GIF
Hilda Törngård 040827 Hälle IF IFK Göteborg
V      
Julia Viberg 920108 Spårvägens FK UF Contact
Viktoria Voskressenskaia 960909 Tjalve IF Norrköping Ärla IF
W      
Oscar Jungbjer Wall  020903 Mölndals AIK Göteborgs SK
Olof Wallin 730620 Glanshammars IF Wedevågs IF
Nike Wäljegård 020309 Mölndals AIK Täby IS
Y      
Nuray Yassin 810505 Ullevi FK Hälle IF
Å      
Marcus Åberg 880417 Hässelby SK Tjalve IF Norrköping
Ö      
Markus Ögren 980814 Malmö AI IF Göta Karlstad
Andreas Österlund 710624 Örebro AIK Vretstorps IF

>