Officiellt organ för Svenska Friidrottsförbundet

Onsdag 13 november 2019

Resultat & Årsbästa

 

Sök på friidrott.se

Kontaktinformation

Svensk Friidrott

Svenska Friidrottsförbundet

Post- och besöksadress:
Heliosgatan 3
120 30 Stockholm

Tel: 010-476 53 30 vxl
Fax: 08-724 68 61
E-post: info@friidrott.se

Bankgiro: 332-1387
Org.nr: 802001-0719

Sociala medier:
@svenskfriidrott, 
#svenskfriidrott
 

Generalsekreterare och ansvarig utgivare

Stefan Olsson
010-476 53 41

Utgivningsbevis

Nr 2008-033

Redaktionen friidrott.se

Gustav Orbring
redaktör
072-525 96 32

Information och media

Hillevi Thor
072-559 17 78
(Pressjour)

Läs mer Samtliga kontakter


Karensövergångar 2003

 

Uppdaterad: 9 oktober 2003


Nedanstående karensövergångsanmälningar har registrerats av SFIF  fr o m den 1 november 2002.

För att en karensövergång skall registreras krävs att såväl fullständigt ifylld övergångsblankett som fastställd övergångsavgift inkommit till SFIF. När så skett är den tävlande klar att representera den nya föreningen en månad senare.
 

A       Klar
Pernilla Allvin 780311 Falu IK FIK Färjestaden 030501
Andreas Andersson 841009 Örgryte IS Sävedalens AIK 030310
Elin Andersson 860818 Kungsängens SK Västerås FK 030501
Jonas Andersson 771224 Oskarshamns SK Högby IF 030328
Jerry Ahrlin 780115 BIF Jamtrennarna Trångsvikens IF 030620
Mattias Aspholm 740411 Duveds IF Trångsvikens IF 030612
B        
Joel Bengtsson 510919 Duveds IF Trångsvikens IF 030612
Malin Berggren 890622 Ösmo GIF Nynäshamns FK 021228
Niklas Berglund 790518 Barsele SK IFK Umeå 030501
Caroline Bertheau 870323 Eksjö Södra IK Malmö AI 030118
Jonas Birgerson 691218 FK 013 Athletics Kvarnsvedens GoIF 030120
Fredrik Björneman 861112 Södertälje IF Hammarby IF 030106
Carl Bladh-Johanssonn 860205 Hallaryds IF SK Graal 031001
Evelina Boström 880308 IFK Kristinehamn IF Göta 030310
Eva Brengdahl 610329 LK Myran Björnstorps IF 021219
Martin Brodelius 880116 Lomma FIK Malmö AI 030215
Magnus Burling 711025 IKS Umeå Fredrikshofs FI 030710
Nathalie Busk 910702 Heleneholms IF Malmö AI 030622
Henrik Bysell 870321 Orsa SK IFK Mora 030123
Martin Bysell 850622 Orsa SK IFK Mora 030123
C        
Ann Carlsson 810504 Marks LK IK Ymer 030427
Malin Cronhamn 860410 IK Finish Malmö AI 030208
D        
Susanna Damm 751016 Västerås FK Flemingsbergs SK 030207
Joakim Daun 820303 F Gotländsk FI Spårvägens FK 030622
Fernando Dinis 710228 Mölndals AIK Hälle IF 030503
Stavros Drivas 830907 Mälarhöjdens IK Huddinge AIS 030105
E        
Malvina Edqvist 900130 Mosjö SK KFUM Örebro 030929
Dan Eidmark 850816 Ösmo GIF Nynäshamns FK 030216
Marie Ekelund 830415 Södra Sandby IF IFK Lund 030306
Sofie Ekelund 830415 Södra Sandby IF IFK Lund 030306
Robert Ekman 820416 IK Stål Mockfjärds AK 030522
Björn Engström 750407 Gefle IF Järvsö IF 021225
Christer Engström 630207 IF Linden Boo IF 030606
Carola Ericsson 810408 Täby IS Rånäs 4H 030501
Bengt Eveby 740129 Duveds IF Trångsvikens IF 030613
F        
Aurore Forsmark 660303 Glasrikets RC Sundsvalls FI 030530
Linus Frank 910419 Riviera FI Piteå IF 030523
G        
Lena Gavelin 740226 BIF Jamtrennarna Trångsvikens IF 030307
Emma Green 841208 Ullevi FK Örgryte IS 030704
Fredrik Grönqvist 760918 IK Wilske IK Hakarpspojkarna 030427
H        
Anders Hallberg 811020 Nord-Upplands AIF-79 Örbyhus IF 030208
Mårten Handler 750826 BIF Jamtrennarna Trångsvikens IF 030620
John Hansson 800429 FK 013 Athletics IK Akele 030427
Robin Henrysson 910701 Hovslätts IK IK Hakarpspojkarna 030621
Lena Hilmersson 690319 Göteborgs SK FK Herkules 030719
Mikael Holmberg 850105 Riviera FI Piteå IF 030523
Karolin Holmbom 860515 Riviera FI Piteå IF 030523
Åsa Höög 710324 Örebro AIK Kumla SF 030123
I        
         
J        
Magnus Johansson 710914 Rånäs 4H IK Akele 030430
Martin Johansson 840926 IK Stål IFK Mora 030627
Peter Johansson 560504 Tiveds IF IF Start 030418
Simon Johansson 900309 Bollebygds IF IK Ymer 030508
Niklas Johnson 650212 IF Linden Boo IF 030606
Erika Jonasson 880218 Hovslätts IK IFK Växjö 021206
Flo Jonsson 780204 Ärla IF Spårvägens FK 030228
Martin Jungmark 850312 IF Kville Ullevi FK 030723
K        
Markus Kankaanpää 811111 Malmö AI Heleneholms IF 030713
Ulla Karnebäck 530509 Turebergs FK IFK Tumba 030730
Lina Karlsson 850829 Lönsboda SK IFK Helsingborg 030525
Richard Kingstad 690713 BIF Jamtrennarna Trångsvikens IF 030517
Martin Kristiansson 740129 Duveds IF Trångsvikens IF 030612
Lina Kristoffersson 861004 Nordanstigs FI Sundsvalls FI 021218
Oskar Käck 820617 IFK Skövde FIK IF Hagen 030424
L        
Jonas Larsson 880625 Riviera FI Sundsvalls FI 021215
Bengt Likars 620912 IFK Skövde FIK Mariestads AIF 030919
Pär Lindén 810529 SK Bore Ullevi FK 030606
Magnus Linder 810102 Huddinge AIS SoIK Hellas 030220
Johan Lindgren 791221 FK 013 Athletics Hässelby SK 030312
Jörgen Lindh 690827 Upsala IF Rånäs 4H 030619
Patrik Lindström 690422 Spölands IF IKS Umeå 030525
Svante Lundmark 870127 Lidköpings IS Falköpings AIK 030313
Gabriella Lundwall 850103 IK Westmannia Västerås FK 030428
M        
N        
Alf Nede 530204 FK 013 Athletics IFK Linköping 030525
Patrik Nilsson 880218 Strands IF Östersunds GIF 030320
Fredrik Norrman 690922 Ljungby FIK Brittatorp TK 030318
Henrik Nyström 820809 Västerås FK IF Göta 030109
O        
Johanna Olander 790117 FIK Färjestaden Örgryte IS 030414
Helena Olofsson 781019 BIF Jamtrennarna Rånäs 4H 030304
Sara Olofsson 920108 Heleneholms IF Malmö AI 030609
Anders Olsson 751026 Råby-Rekarne FI IFK Strömsund 030911
Diana Ottosson 800930 Skruvs IF Glasrikets RC 030710
Q        
P        
Emilie Palm 890714 Wedevågs IF Stocksäters IF 030112
Mikael Palmgren 710221 OK Njudung Brittatorp TK 030805
Daniel Persson 870616 Korsnäs IF Falu IK 030305
Erika Persson 791009 Råby-Rekarne FI IFK Sunne 030116
Mårten Persson 710419 Duveds IF Trångsvikens IF 030612
Daniel Pettersson 770706 IFK Sala IFK Umeå 030320
Juan Pettersson 841129 Tibro AIK IF Göta 030514
Lina Pohl 870412 Fellingsbro AIK KFUM Örebro 030507
R        
Anna Rahm 811012 SIF Skellefteå Rånäs 4H 021218
Olof Roos 860202 Södra Sandby IF IFK Lund 030306
Carl-Henrik Rost 710711 Duveds IF Trångsvikens IF 030612
Erik Rost 850530 Alfta-Ösa OK IFK Mora 030609
S        
Izabel Savic 830806 IF Göta Ullevi FK 030318
Ida Semrén 810204 Storuman RC Umedalens IF 030704
Adam Sewall 870830 IF Udd Malmö AI 030516
Maria Slars 800616 Spårvägens FK Hässelby SK 030705
Ola Slättengren 630127 Glasrikets RC Högby IF 030207
Said Smahi 750812 Västerås FK IFK Lidingö 030319
Lars-Henrik Stålmarck 530701 FK 013 Athletics IFK Linköping 030525
Lena Sundberg 610707 Spårvägens FK IFK Tumba 030307
Gabriella Sundin 920426 Habo IF Hovslätts IK 030529
Rosanna Sundin 890206 Habo IF Hovslätts IK 030529
Gustav Svensson 820717 Simrishamns AIF IFK Lund 030214
Rune Svensson 371220 Telia IF Solvikingarna 030215
Anders Södergren 770517 BIF Jamtrennarna Trångsvikens IF 030517
Pär Södergren 770517 BIF Jamtrennarna Trångsvikens IF 030620
T        
Peter Tefke 660502 IF Vingarna Strycksele IF 030613
Viktoria Tegenfeldt 870927 Tvärålunds IF Ume FI 030127
Per-Olof Thimberg 530401 IF Hagen IFK Skövde FIK 021218
Tobias Thor 880722 Hagunda IF Upsala IF 021201
Ida Thorin 920729 IFK Sunne Kils AIK 030220
Sofia Thorin 891003 IFK Sunne Kils AIK 030220
Erik Thorstensson 890213 Hammarby IF Spårvägens FK 030528
Moa Thorstensson 900916 Hammarby IF Spårvägens FK 030528
Gunnel Tolfes 580125 Älta IF IFK Tumba 030307
Stefano Tomai 650304 Alingsås IF Turebergs FK 030529
Håkan Tunander 810312 Kvarnsvedens GoIF Hässelby SK 030603
Hans Turtola 771009 Duveds IF Trångsvikens IF 030613
Henrik Tåg 810723 Skellefteå AIK Kvarnsvedens GoIF 021201
U        
Lena Udd 700422 SoIK Hellas Ume FI 030525
V        
Sara Vickman 890128 Wedevågs IF KFUM Örebro 030605
Joni Viitanen 790314 Ullevi FK Malmö AI 021222
W        
Erica Wall 801213 Bollnäs FIK Söderhamns IF 030817
Magnus Wedenborg 891117 Saltsjöbadens IF Hammarby IF 030511
Jöran Westberg 470511 Hammarby IF Huddinge AIS 030430
Kristina Wärff 680109 IK Pallas Heleneholms IF 030705
X        
Y        
Z        
Å        
Peter Åberg 850515 Riviera FI Piteå IF 030523
Ö        
>