Officiellt organ för Svenska Friidrottsförbundet

Lördag 24 augusti 2019

Resultat & Årsbästa

 

Sök på friidrott.se

Kontaktinformation

Svensk Friidrott

Svenska Friidrottsförbundet

Post- och besöksadress:
Heliosgatan 3
120 30 Stockholm

Tel: 010-476 53 30 vxl
Fax: 08-724 68 61
E-post: info@friidrott.se

Bankgiro: 332-1387
Org.nr: 802001-0719

Sociala medier:
@svenskfriidrott, 
#svenskfriidrott
 

Generalsekreterare och ansvarig utgivare

Stefan Olsson
010-476 53 41

Utgivningsbevis

Nr 2008-033

Redaktionen friidrott.se

Gustav Orbring
redaktör
072-525 96 32

Information och media

Hillevi Thor
072-559 17 78
(Pressjour)

Läs mer Samtliga kontakter


Karensövergångar 2004

 

Uppdaterad: 19 november 2004


Nedanstående karensövergångsanmälningar har registrerats av SFIF  fr o m den 1 november 2003.

För att en karensövergång skall registreras krävs att såväl fullständigt ifylld övergångsblankett som fastställd övergångsavgift inkommit till SFIF. När så skett är den tävlande klar att representera den nya föreningen en månad senare.
 

A       Klar
Christian Adrar 910829 IF Linden Hammarby IF 040703
Andreas Andersson 850314 Österfärnebo IF Valbo AIF 040209
Catarina Andersson 771117 Heleneholms IF IFK Helsingborg 040313
Simon Andersson 870831 Österfärnebo IF Valbo AIF 040209
B        
Fanny Baeckström 910203 Fredrikshofs FI Mälarhöjdens IK 040318
Nick Barrable 740608 OK Ravinen Spårvägens FK 040606
Emilia Bengtsson 890329 IS Kullen IFK Helsingborg 040313
Klas-Göran Berg 660807 IK Hakarpspojkarna Lycksele LK 040627
Moa Bergsten 831016 Hammarby IF Hässelby SK 040508
Maria Biesert 900912 Ljungby FIK IFK Växjö 040301
Anna Björk Förare 720214 Sundsvalls FI IK Brånan B&G 040418
Richard Borg 880605 Dingle IF Hälle IF 040417
Erik Broberg 880517 SK Granan Hälle IF 031203
C        
Jacob Cedertun 820522 Eksjö Södra IK Hammarby IF 040502
Mattias Claesson 860726 Mullsjö SOK Hässelby SK 040208
D        
Martin Damm 881224 Björkfors GoIF Kisa SK 040108
Michaela Danneman ? Stensjöns IF IK Sisu 040408
Arno de Cloux 560530 Mariestads AIF IK Orient 041128
Jonas Dufwenberg 811212 Motala AIF Turebergs FK 040129
Stephanie Dölling 860109 IK Finish Malmö AI 040508
E        
Anders Edvinsson 690519 Lidköpings IS Uppsala LK 040130
Magnus Ekstrand 691026 IS Göta Skillingaryds FK 040117
Mikael Ekvall 890618 Dingle IF Strömstad LK 040101
Karin Elf 800207 KFUM Örebro IF Start 040523
Magnus Eriksson 820824 Loos IF Upsala IF 041009
Robert Eriksson 871114 Björkfors GoIF Kisa SK 040108
F        
Markus Falkman 910116 Fredrikshofs FI IFK Lidingö 040514
Rosie-Marie Fors 670303 Skeninge IK IK Akele 040208
Simon Forsberg 830319 IFK Umeå Rånäs 4H 040715
Charlotta Fougberg 850619 Göteborgs KIK Ullevi FK 040514
G        
Elsa Gregersdotter 920224 IF Linnéa Hammarby IF 040721
H        
Anders Hallberg 811020 Örbyhus IF Nord-Upplands AIF-79 040415
Magnús Hallgrimsson 760323 Örgryte IS Ullevi FK 031224
Emma Hansson 861108 Heleneholms IF Malmö AI 040628
Frida Hansson 921029 Turebergs FK Huddinge AIS 040802
Zandra Holmgren 850906 IK Orient Trollhättans SK 040617
Maria Hultgren 910612 Mälarhöjdens IK Hammarby IF 040523
Caroline Högblom 920306 IF Linden Hammarby IF 040422
I        
Joachim Ivarsson 890514 Gränums IF IF Udd 040708
Sara Ivarsson 840418 Tingbergs AIS IK Ymer 040117
J        
Hanna Jakobsen 901202 IF Start KFUM Örebro 040628
Mirabella Jauhiainen 890302 Tväråselets AIF Bodens FI 031130
Magnus Jensen 840220 Eds SK Hammarby IF 040422
Ann Johansson 850312 Söderhamns IF Täby IS 040724
Charlotte Johansson 860617 IK Orient IFK Lidingö 040514
Olle Jorinder 620305 Flemingsbergs SK FK Studenterna 041129
Staffan Jönsson 811007 Heleneholms IF Hässelby SK 040208
K        
Alexandra Kallmér 890126 Ryssbergets IK Vittsjö GIK 040717
Amanda Kallmér 950314 Ryssbergets IK Vittsjö GIK 040717
Sebastian Kallmér 900915 Ryssbergets IK Vittsjö GIK 040717
Nevzad Karaahmetovic 880105 IFK Gnesta Nyköpings BIS 040119
Linus Karlsson 880323 IK Stål Falu IK 040724
Hanna Keiser 890618 Järna SK Enhörna IF 040108
Emmy Koskinen 890731 IFK Södertälje Enhörna IF 040207
Josefine Koskinen 890731 IFK Södertälje Enhörna IF 040207
L        
Jennifer Larsson 880904 Kils AIK IF Göta 040618
Mia Larsson 810106 Hälle IF IF Kville 040501
Anders Leinås 830830 Täby IS Turebergs FK 031225
Johannes Lindblom 871113 IFK Lidingö Hässelby SK 040208
Frida Linde 901219 Solna FK Täby IS 040417
Ulrika Linge 691015 IK Akele Solvikingarna 040529
Hugo Liss 421014 Örebro AIK Storådalens SK 040312
Roger Ljungkvist 661205 OK Njudung Brittatorp TK 040207
Bengt Ljungnér 660524 IFK Helsingborg IS Göta 040228
Karolina Lundwall 880305 IK Westmannia Västerås FK 040711
Henrik Lyngmark 860114 Malmbergets AIF Nilivaara IS 040617
M        
Johanna Mann 890803 Club Vemdalen 73 Östersunds GIF 040424
Renja Markos-Pole 860309 Turebergs FK Solna FK 040129
Marcus Martinsson 900111 Tyresö FK Åhus FIK 040829
Frida Mikaelsson 840618 Södertälje IF IFK Lidingö 040514
Max Monsén 910525 Saltsjöbadens IF Hammarby IF 040212
Elin Moraiti 910616 Vallentuna FK Falu IK 040429
Maria Mossberg 710202 IFK Lund Malmö AI 040516
N        
Jenny Neidenmark 860925 Tyresö FK Spårvägens FK 040424
Anna Nilsson 680524 FK Snapphanarna Helsingborgs LK-92 040102
Oskar Nilsson 850530 Åhus FK Turebergs FK 040401
Robin Nilsson 891121 FK Snapphanarna Helsingborgs LK-92 040102
Stellan Nilsson 600801 FK Snapphanarna Helsingborgs LK-92 040102
Eva Nyström 771225 IFK Mora FK Herkules 031201
Per-Ivan Näslund 660621 Sundsvalls FI IK Brånan B&G 040718
O        
Pernilla Olofsson 92 Stensjöns IF IK Sisu 040709
Q        
P        
Simon Palm 841109 Vallentuna FK IFK Lidingö 040514
Bo Palmberg 510305 Malmö AI Huddinge AIS 040311
Sven-Otto Paradis 390306 IS Göta IS Skanne 040507
Karolina Pedersen 870416 Göteborgs KIK Ullevi FK 040419
Sören Persson 651217 Arvika LK Sisu Forshaga SK 040423
Bengt Pettersson 610703 Österhaninge IF FK Studenterna 040506
Siri Pettersson 870806 Tyresö FK Spårvägens FK 040424
Andreas Phersson 750318 F Gotländsk FI Hammarby IF 040309
R        
Gabriella Ragnerstam 751007 KFUM Örebro IF Start 040523
Frida Rosenberg 750213 Hälle IF Rånäs 4H 040507
Robert Rydén 770407 SK Bore Trångsvikens IF 031225
S        
Ida Sagström 861002 Kilafors IF Järvsö IF 040521
Torbjörn Sahl 720525 Lidköpings IS Solvikingarna 040123
Göran Sander 670519 FK Studenterna Solvikingarna 040501
Britt Sjögren 710329 Björnstorps IF Heleneholms IF 031227
Therese Sjöström 890706 Kvarnsvedens GoIF Falu IK 040709
Elin Skoglund-Jansson 871112 Dingle IF IK Orient 040130
Ronnie Sköld 680419 IFK Lidingö Spårvägens FK 040119
Linda Spetz 841102 Malmö AI Hammarby IF 031207
Anders Svanholm 790607 Brännans IF Sundsvalls FI 031226
T        
Peter Tefke 660502 Strycksele IF IKS Umeå 040501
Lisa Trané 870507 Göteborgs KIK Ullevi FK 040519
U        
Kaisa Ulfsdotter 831121 IK Finish Malmö AI 040508
V        
Nina Vikström 901103 F Bålsta IK Bollnäs FIK 040227
W        
X        
Y        
Z        
Å        
Ö        
Catarina Östling 780602 Valbo AIF IF Göta 040215
>