Officiellt organ för Svenska Friidrottsförbundet

Söndag 17 februari 2019

Resultat & Årsbästa

 

Sök på friidrott.se

Kontaktinformation

Svensk Friidrott

Svenska Friidrottsförbundet

Post- och besöksadress:
Heliosgatan 3
120 30 Stockholm

Tel: 010-476 53 30 vxl
Fax: 08-724 68 61
E-post: info@friidrott.se

Bankgiro: 332-1387
Org.nr: 802001-0719

Sociala medier:
@svenskfriidrott, 
#svenskfriidrott
 

Generalsekreterare och ansvarig utgivare

Stefan Olsson
010-476 53 41

Utgivningsbevis

Nr 2008-033

Redaktionen friidrott.se

Gustav Orbring
redaktör
072-525 96 32

Information och media

Hillevi Thor
072-559 17 78
(Pressjour)

Läs mer Samtliga kontakter


Tävlingsårsskiftesövergångar

1 december 2000


Offentliggjord: 8 november 2000

 

Nedanstående övergångar anmälda till tävlingsårsskiftet 2000-12-01 har registrerats och godkänts av SFIF sedan såväl anmälan som registreringsavgift inkommit i föreskriven tid.


namn född tidigare klubb ny klubb  
A        
Björn Ahlepil 801217 Eksjö Södra IK   Rånäs 4H  
Jonas Alfredsson 770629 Hälle IF Malmö AI  
Håkan Andersson 760919 Ljungsbro FK Ullevi FK  
Lars Andersson 740402 IS Göta IFK Helsingborg  
Malin Andersson 850830 Glanshammars IF KFUM Örebro  
B        
Ansumana Badjie 780812 Hammarby IF Huddinge AIS  
Rebecca Bakszt 840808 Huddinge AIS IFK Lidingö  
Marie Barenfeld 850302 Glanshammars IF KFUM Örebro  
Per Boström 620801 Vilsta IK Gillberga-Lista IF  
Maria Broström 710810 GoIF Tjalve Söderköpings FIK  
Edmond Bäck 441104 Högsbo AIK Ullevi FK  
Johan Bäcklund 620525 Råby-Rekarne FI Näshulta GoIF  
C        
Charlotta Ceder Wanhainen 730706 Hälle IF Ullevi FK  
D        
Vanessa De Luca 720517 Malmö AI Spårvägens FK  
Rizak Dirshe 720105 Hälle IF Malmö AI  
E        
Annette Ekberg 811212 IFK Märsta IFK Lidingö  
Anders Ekstedt 850331 Värmdö IF Hammarby IF  
Roger Ericson 520514 Råby-Rekarne FI Näshulta GoIF  
F        
Patrick Fager 821027 Hammarby IF IFK Lidingö  
Cecilia Falck 860311 IF Udd UF Contact  
Fredric Folkeson 680613 Ullevi FK Hälle IF  
Veronica Fransson 790728 Hälle IF IFK Växjö  
Stefan Franzén 841005 Säters IF IFK Mora  
G        
Fredrik Grönqvist 760918 Upsala IF IK Wilske  
Anders Grönvall 701211 KFUM Örebro IK Hakarpspojkarna  
Fredrik Grönvall 741002 KFUM Örebro Söderköpings FIK  
Andreas Gustafsson 750702 IF Hagen Heleneholms IF  
Joel Gustafsson 830314 Hammarby IF SoIK Hellas  
Patrik Gustafsson 710906 Sörängens LK IK Sisu  
H        
Frewengel Habtom 770611 Hammarby IF Hässelby SK  
Jonathan Hallgren 810316 Hammarby IF IFK Lidingö  
Josefina Hallström 860624 IF Skade Gefle IF  
Anders Hansson 441128 Råby-Rekarne FI Vilsta IK  
Mikaela Hansson 851231 Glanshammars IF KFUM Örebro  
Solweig Harryson 591129 Hargs BK Hässelby SK  
Christian Hofverberg 780804 Fredrikshofs FI Hammarby IF  
Jonas Holmberg 820324 Dalregementets IF IFK Mora  
Anders Holmström 780823 KFUM Örebro Heleneholms IF  
ElsMarie Hultberg 390929 Råby-Rekarne FI Vilsta IK  
Lillemor Högerås 631204 Brevens IF IF Start  
I        
Shaker Anid Ichouh 650701 Gillberga-Lista IF Råby-Rekarne FI  
Jenny Isgren 810416 Skurups FK Spårvägens FK  
J        
Arne Jacobsson 511205 Södra Vi IF Hultsfreds LK  
Mikael Jansson 861106 Ununge IF Rånäs 4H  
Håkan Jedhammar 810720 FIF Gnistan IFK Växjö  
Ronny Johannesson 771213 Hammarby IF Huddinge AIS  
Martin Johannsen 860116 Danderyds SK FI Danderyd Athletics  
Bengt Johansson 730707 Turebergs FK Västerås FK  
Jonas Jonsson 740805 KFUM Örebro Söderköpings FIK  
Jorma Järvinen 670221 KFUM Örebro Söderköpings FIK  
Johnny Jönsson 730105 Malmö AI Spårvägens FK  
K        
Markus Kankaanpää 811111 Heleneholms IF Malmö AI  
Hadija Kayeya 820107 Hammarby IF Tyresö FK  
Malin Kemi 750429 Malmö AI Spårvägens FK  
Camilla Kerrén 860913 IFK Lund Malmö AI  
Arja Kilpeläinen 600616 Råby-Rekarne FI Näshulta GoIF  
Patrik Kristiansson 770603 Örgryte IS KA 2 IF  
Gabriel Królak 810725 Norrköpings FIK Ullevi FK  
L        
Katrin Larsson 841208 Glanshammars IF KFUM Örebro  
Johan Lindberg 800516 Hagunda IF Upsala IF  
Kristina Lindblad 760916 Katrineholms SK Norrköpings FIK  
Marcus Lindh 760708 Hammarby IF Spårvägens FK  
Andreas Lundqvist 790919 Tranås AIF Eksjö Södra IK  
M        
Filiz Mahshid 820916 IFK Göteborg Örgryte IS  
Patrik Makakala 820621 Hammarby IF SoIK Hellas  
Christer Malm 680806 Hammarby IF Piteå IF  
Daniel Malmström 830712 IK Lerum FI Ullevi FK  
Susanne Meckbach 810916 Hammarby IF IFK Lidingö  
Hanna Melin 830512 IFK Nora KFUM Örebro  
Magnus Mårtensson 710724 IFK Strömsund Hammarby IF  
N        
Charlotta Nilsson 810104 Tjörn-Nösnäs FI Hälle IF  
Jennie Nilsson 840318 IF Vingarna Brännans IF  
Robert Nordgren 850108 Sundbybergs IK Hässelby SK  
Jimmy Nordwall 810908 Hammarby IF Spårvägens FK  
Malin Norman 810318 Mölndals AIK Ullevi FK  
Eva Nyström 771225 Strömnäs GIF IFK Mora  
Frida Näsman 781022 Mölndals AIK Bollnäs FIK  
O        
Mirian Odum 810325 Hammarby IF Tyresö FK  
John Ohlsson 721127 IS Göta IFK Helsingborg  
Camilla Olsson 860423 Ystads IF Malmö AI  
Jenny Olsson 850711 Glanshammars IF KFUM Örebro  
Olof Olsson 801008 IFK Skövde Hammarby IF  
Elin Ottosson 740424 Hammarkinds SK IK Akele  
P        
Mikael Palmgren 710221 Sörängens LK IK Sisu  
Erika Persson 791009 SK Bore Råby-Rekarne FI  
Klas Persson 791130 Nyköpings BIS IFK Lidingö  
R        
Klas Rehnberg 780208 Upsala IF Örgryte IS  
Tomas Runström 551123 IFK Strängnäs Näshulta GoIF  
S        
Johan Sellberg 760605 Spårvägens FK IFK Mora  
Alexander Shah 820228 IFK Lund Malmö AI  
Martin Skeppstedt 820414 Hammarby IF IFK Lidingö  
Henrik Skoog 790417 Villstads GoIF Spårvägens FK  
Robert Skoog 711026 Finspångs AIK GoIF Tjalve  
Nils Olof Sköldin 470731 Råby-Rekarne FI Näshulta GoIF  
Peter Sladey 820725 Rånäs 4H Hässelby SK  
Mateusz Stec 791024 Västerås FK Hässelby SK  
Jan Stenson 590828 IF Kville IK Ymer  
Linda Storkull 790514 Mölndals AIK Ullevi FK  
Rickard Ståhlgren 790912 FK 013 Athletics Spårvägens FK  
Rikard Sundelin 810710 Södertälje IF Huddinge AIS  
Stefan Svensson 760329 IFK Göteborg Råby-Rekarne FI  
Andreas Söderling 810119 Hammarby IF IFK Lidingö  
Lena Söderqvist 540115 Råby-Rekarne FI Vilsta IK  
T        
Fehed Taha 841215 Mälarhöjdens IK Huddinge AIS  
David Tainton 761025 Hässelby SK Huddinge AIS  
Peter Tefke 660502 Ale 90 IK Mölndals AIK  
Tor Trondset 351116 Nynäshamns FK IK Heros  
Ursula Turtinen 650326 Råby-Rekarne FI Näshulta GoIF  
U        
Lena Udd 700422 Hammarby IF SoIK Hellas  
Marcus Untinen 830616 Korsnäs IF Dalregementets IF  
V        
Martin Vose 670626 Fredrikshofs FI Sthlms Studenters IF  
W        
James Wallin 770827 Tranås AIF Sörängens LK  
Tore Waara 580209 OK Sarven Kompelusvaara IF  
Linnéa Weding-Holmgren 800812 Hälle IF Ullevi FK  
Per Wendt 760323 Mälarhöjdens IK Spårvägens FK  
Annica Wenngren 710802 Kvarnsvedens GoIF IFK Mora  
Maja Westin 860110 IF Skade Gefle IF  
Niklas Wikner 640919 Tranås AIF Sörängens LK  
Susanna Wiström 780914 Sundbybergs IK Mölndals AIK  
Z        
Mattias Zwick 840423 Ale 90 IK Mölndals AIK  
Å        
Karin Åkerstedt 790206 Ragunda IF Östersunds GIF  
Philip Åman 771014 Ullevi FK IF Kville  
Ulf Ånebrant 640407 Råby-Rekarne FI Näshulta GoIF  
Ö        
Johan Östlin 800711 Bollnäs FIK FK 013 Athletics  
>