Officiellt organ för Svenska Friidrottsförbundet

Torsdag 12 december 2019

Resultat & Årsbästa

 

Sök på friidrott.se

Kontaktinformation

Svensk Friidrott

Svenska Friidrottsförbundet

Post- och besöksadress:
Heliosgatan 3
120 30 Stockholm

Tel: 010-476 53 30 vxl
Fax: 08-724 68 61
E-post: info@friidrott.se

Bankgiro: 332-1387
Org.nr: 802001-0719

Sociala medier:
@svenskfriidrott, 
#svenskfriidrott
 

Generalsekreterare och ansvarig utgivare

Stefan Olsson
010-476 53 41

Utgivningsbevis

Nr 2008-033

Redaktionen friidrott.se

Gustav Orbring
redaktör
072-525 96 32

Information och media

Hillevi Thor
072-559 17 78
(Pressjour)

Läs mer Samtliga kontakter


Tävlingsårsskiftesövergångar

15 november 2006

Offentliggjord: 21 oktober 2006

 

Nedanstående övergångar anmälda till tävlingsårsskiftet 2006-11-15 har registrerats och godkänts av SFIF sedan såväl anmälan som registreringsavgift inkommit i föreskriven tid.

 

A        
Bengt Agemark 480722 Ösmo GIF Fredrikshofs FI  
Sara Agemark 880921 Spårvägens FK Fredrikshofs FI  
Hanna Ahlrot 870723 Kyrkhults SK IF Udd  
Jenny Ahlrot 890927 Kyrkhults SK IF Udd  
Gustaf Altin 900628 Dala-Järna IK Kvarnsvedens GoIF  
Elias Amado 860829 Ullevi FK Falu IK  
Hanna Andersson 900116 Garphyttans IF KFUM Örebro  
Johan Andersson 890322 Väsby IK Spårvägens FK  
Martin Andersson 880224 Gillberga-Lista IF Ärla IF  
Rasmus Andersson 890314 Mälarhöjdens IK Hässelby SK  
Anja Auvinen 610719 Mälarhöjdens IK FK Studenterna  
B        
Mikaela Bagge 920130 Hallstahammars SK Västerås FK  
Mokhtar Bennis 671004 IF Spartacus Örebro AIK  
Sandra Bergman 860306 Eslövs AI Råby-Rekarne FI  
Linda Berntsson 870501 Varbergs GIF Mölndals AIK  
Mathilda Bjälkefur 890617 Hallstahammars SK Västerås FK  
Linnéa Björling 920203 Kalmar SK FI Kalmarsund  
Axel Bonevik 920718 IF Rigor Mölndals AIK  
Elin Borglund 911112 Ullevi FK Sävedalens AIK  
Maria Borglund 911112 Ullevi FK Sävedalens AIK  
Therese Borgqvist 920602 IF Udd KA 2 IF  
Karl Boustedt 880818 IFK Göteborg Ullevi FK  
Louisa Brandt 880508 Solna FK Turebergs FK  
Aurore Byström 660303 Sundsvalls FI Team Blekingarnas LF  
C        
Sarah Carlström 920201 Kalmar SK FI Kalmarsund  
D        
Emma Dahl 910502 Ullevi FK Örgryte IS  
Umit Demirci 840404 IF Kville Råby-Rekarne FI  
E        
Johan Echardt 620207 Mälarhöjdens IK FK Studenterna  
Sara Edwardsson 900315 KFUM Kristianstad Åhus FIK  
Anders Elfstrand 550818 Sisu Forshaga SK IF Göta  
Dennis Elgström 900410 Hallstahammars SK Västerås FK  
Mounir El Guerouaoui 760102 Hässelby SK Hammarby IF  
Erik Emilsson 820310 Malmö AI Hammarby IF  
Aligul Erkisi 910517 IF Kronan Falu IK  
Caroline Erlandsson 910809 IFK Gnesta Nyköpings BIS  
F        
Marcus Flyning 690521 Kumla SF KFUM Örebro  
Petra Forsberg 800125 Heby AIF Sävedalens AIK  
Andreas Fransson 790927 FI Kalmarsund KA 2 IF  
Joanna Frisk 880713 Gillberga-Lista IF Ärla IF  
David Frykholm 800108 IF Göta Malmö AI  
G        
Ziggy Ganestam 920211 Majornas IK Ullevi FK  
Henrik Garpmo 820607 IK Hinden IK Sisu  
Mats Granström 830203 Eksjö Södra IK Spårvägens FK  
Louise Gundert 800731 IFK Lidingö IF Göta  
Angelika Gustafsson 920228 FIK Färjestaden FI Kalmarsund  
Maria Gustavsson 830430 IK Hinden Falu IK  
H        
Jonathan Haag 910206 Norrköpings FIK GoIF Tjalve  
Ronja Haag 920330 Norrköpings FIK GoIF Tjalve  
Ali Habib 910503 Sollefteå GIF IFK Helsingborg  
Kristin Hallberg 890215 Åre SLK Falu IK  
Erik Hanslofva 920122 Sågmyra SK Falu IK  
Malin Hansson 881105 Mälarhöjdens IK Hässelby SK  
Lars Henningsson 520710 Hestra IF IK Ymer  
Anders Hermann 761114 Uppsala LK Rånäs 4H  
Carolina Hjorth 810921 Bromma IF Duvbo IK  
Sebastian Holmberg 870327 IFK Lund Lomma FIK  
Filip Holmström 910222 Mälarhöjdens IK Hässelby SK  
Daniel Hortin 890912 Mälarhöjdens IK Hässelby SK  
Anna Höög 920403 Kyrkhults SK IF Udd  
Fredrik Höög 890414 Kyrkhults SK IF Udd  
I        
Rebecca Ilehag 920612 Mälarhöjdens IK Hässelby SK  
Zoltan Illes 711110 Södertälje IF Enhörna IF  
Fanny Isaksson 910118 Mälarhöjdens IK Hässelby SK  
Victoria Ivanova 890912 Mälarhöjdens IK Hässelby SK  
Ida Ivarsson 890809 Målilla-Mörlunda SKI Oskarshamns SK  
J        
Minna Jansson 881026 Mälarhöjdens IK Hässelby SK  
Emma Johansson 900515 Mosjö SK KFUM Örebro  
Lars Johansson 851110 Brittatorp TK Enhörna IF  
Martin Johansson 880917 Hallstahammars SK Västerås FK  
Oskar Jonsson 811026 Råby-Rekarne FI Eskilstuna FI  
Johan Jonsson-Dahl 880809 Mälarö SOK Spårvägens FK  
Elin Josefsson 800815 IK Sisu GoIF Tjalve  
Simon Jönsson 850629 IFK Helsingborg IFK Växjö  
K        
Alexander Karlsson 910515 Mälarhöjdens IK Hässelby SK  
Sebastian Karlsson 920710 Kalmar SK FI Kalmarsund  
Ted Karlsson 920331 IFK Umeå Umedalens IF  
Camilo Karlström 890329 FI Kalmarsund Högby IF  
Tom Kling-Baptiste 900829 IFK Tumba Huddinge AIS  
Eleanor Knowles-Rogö 810114 Habo FIF-04 IK Hakarpspojkarna  
Mikael Kroon 670622 Kumla SF KFUM Örebro  
L        
Dan Larsson 590817 Nord-Upplands AIF-79 Björklinge SOK  
Gudrun Larsson 660220 Nord-Upplands AIF-79 Björklinge SOK  
Marcus Larsson 871107 IFK Göteborg Mölndals AIK  
Patrik Larsson 920219 Nord-Upplands AIF-79 Björklinge SOK  
Philip Larsson 921025 IFK Lund Eslövs AI  
Majken Lidén 860203 IF Göta Spårvägens FK  
Mathias Lidson 780408 Kumla SF KFUM Örebro  
Niclas Liedberg 880229 Spårvägens FK Hammarby IF  
Tony Lind 880309 Brattås CK Falköpings AIK  
Simon Lindblom 910816 Gillberga-Lista IF Råby-Rekarne FI  
Martin Lindqvist 880902 IFK Lund Malmö AI  
Roger Ljungkvist 661205 Brittatorp TK Eksjö Södra IK  
Viktor Ludén 870916 IK Westmannia KFUM Örebro  
Åke Lundberg 530326 Valö IK IFK Märsta  
Robin Lundh 870321 Linköpings GIF IF Göta  
M        
Philip Madar 910327 Heleneholms IF Malmö AI  
Josefin Magnusson 890922 Södra Sandby IF Malmö AI  
Thomas Malmgren 581122 Huddinge AIS FK Studenterna  
Hanna Mattisson 920501 IFK Göteborg Ullevi FK  
Sadeeh Mbye 920409 Örgryte IS Ullevi FK  
Lukas Melander 900722 Åsbro GoIF KFUM Örebro  
Maria Mereman 881007 Hanvikens SK Hammarby IF  
Vendela Mindelöf 920118 Mälarhöjdens IK Hässelby SK  
Dan Moberg 770622 IF Hagen IFK Skövde FIK  
Estelle Montler 910311 IK Lerum FI Göteborgs KIK  
Emma Myresten 900430 Mälarhöjdens IK Hässelby SK  
Nicole Möller 920630 Hässleholms AIS F Gotländsk FI  
N        
Albin Nilsson 920429 Hallstahammars SK Västerås FK  
Amanda Nilsson 830604 Skellefteå AIK FK Älven  
Andreas Nilsson 880301 Hallstahammars SK Västerås FK  
Josefine Nilsson 911028 IFK Göteborg Ullevi FK  
Mikael Nilsson 920118 FIK Färjestaden FI Kalmarsund  
Nathalie Nilsson 890122 Vittsjö GIK Hässleholms AIS  
Daniel Nyman 870914 Svenljunga IK IFK Växjö  
O        
Emil Olofsson 820817 IFK Umeå FK Älven  
Erik Olsson 841012 IF Göta Björnstorps IF  
Madeleine Olsson 900525 Ullevi FK Örgryte IS  
Stephanie Olsson 910520 IF Udd KA 2 IF  
Angelica Oscarson 861119 IF Hagen IFK Lidingö  
P        
Alexander Palm 890206 IF Kville Sävedalens AIK  
Hannes Palm 871031 KA 2 IF Mölndals AIK  
Mikael Palmgren 710221 Brittatorp TK OK Njudung  
Marcus Persson 890721 Strömstads IF Ullevi FK  
Therese Pihlblad 891014 Kyrkhults SK IF Udd  
Johan Pihlgren 860804 Strands IF Hässelby SK  
David Pode 900509 Heleneholms IF Malmö AI  
Q        
Jonna Quistbergh 890101 Mälarhöjdens IK Huddinge AIS  
R        
Johan Rogö 800105 Habo FIF-04 IK Hakarpspojkarna  
Per Rosell 870103 FI Kalmarsund Ullevi FK  
Henrik Rosenberg 890116 Hede IK Falu IK  
S        
John Sallergård 890425 Stensjöns IF IK Hakarpspojkarna  
Rebecca Salmonson 890617 Strömstads IF Ullevi FK  
Linda Sandberg 910627 Tyresö FK Spårvägens FK  
Christofer Sandin 791013 Mölndals AIK Ullevi FK  
Amanda Siirilä-Gustafsson 920304 Göteborgs KIK Ullevi FK  
Christian Sjöberg 841130 Mariestads AIF IF Göta  
Josefin Sollén 890930 Södertälje IF Råby-Rekarne FI  
Felix Sonebäck 910314 IFK Tumba Huddinge AIS  
Emelina Soto 891014 IFK Tumba Huddinge AIS  
Elin Spetz 900607 Södertälje IF Turebergs FK  
Martin Stjernlöf 871020 Råby-Rekarne FI Turebergs FK  
Mathias Stjernlöf 860919 Råby-Rekarne FI Turebergs FK  
Mathias Ström 871230 Strömstads IF Örgryte IS  
Sofie Ström 870207 Ängelholms IF IFK Helsingborg  
Emelie Svensson 890826 Tanums IF Ullevi FK  
Karin Svensson 900717 Ullevi FK Örgryte IS  
Jonathan Söderling 880825 Spårvägens FK Hammarby IF  
T        
Joel Thorén 870602 Hammarby IF Hässelby SK  
Linus Thörnblad 850306 IFK Lund Malmö AI  
Patrik Tjärdal 730920 Enhörna IF Spårvägens FK  
U        
Johnny Ulinder 840329 IF Vingarna FK Älven  
Cédric Ullberg 920806 Falköpings AIK IK Ymer  
Frida Unelid 911022 Gillberga-Lista IF Flens FS  
V        
Tommi Vaara 880918 SoIK Hellas Turebergs FK  
Emil Vessman 920212 Mälarhöjdens IK Hässelby SK  
Emma Vessman 881214 Mälarhöjdens IK Huddinge AIS  
W        
Erica Wall 801213 Söderhamns IF Malmö AI  
Per Wallin 880521 Ängelholms IF IFK Helsingborg  
Johan Wansölin 890513 Södertälje IF Enhörna IF  
Erik Wickström 820917 IK Ymer Sävedalens AIK  
Niclas Woodbridge 910407 IFK Göteborg Örgryte IS  
X        
Y        
Z        
Malek Zbadi 910928 Tullinge-Tumba FF Huddinge AIS  
Å        
Malin Åhvall-Johansson 920129 IFK Göteborg Ullevi FK  
Angela Åkeson 790122 Kils AIK IF Göta  
Ä        
Ö        
Beatrice Örtenberg 911219 Mosjö SK KFUM Örebro  
Andreas Östling 920810 Rånäs 4H IFK Lidingö  
Daniel Östling 881104 Rånäs 4H IFK Lidingö  
Helena Östlund 760515 Mälarhöjdens IK FK Studenterna

 

 

>