Officiellt organ för Svenska Friidrottsförbundet

Lördag 25 maj 2019

Resultat & Årsbästa

 

Sök på friidrott.se


Kontaktinformation

Svensk Friidrott

Svenska Friidrottsförbundet

Post- och besöksadress:
Heliosgatan 3
120 30 Stockholm

Tel: 010-476 53 30 vxl
Fax: 08-724 68 61
E-post: info@friidrott.se

Bankgiro: 332-1387
Org.nr: 802001-0719

Sociala medier:
@svenskfriidrott, 
#svenskfriidrott
 

Generalsekreterare och ansvarig utgivare

Stefan Olsson
010-476 53 41

Utgivningsbevis

Nr 2008-033

Redaktionen friidrott.se

Gustav Orbring
redaktör
072-525 96 32

Information och media

Hillevi Thor
072-559 17 78
(Pressjour)

Läs mer Samtliga kontakter


Tävlingsårsskiftesövergångar

15 november 2008

Offentliggjord: 22 oktober 2008

 

Nedanstående övergångar anmälda till tävlingsårsskiftet 2008-11-15 har registrerats och godkänts av SFIF sedan såväl anmälan som registreringsavgift inkommit i föreskriven tid.

För ev frågor hänvisas till David Fridell (tel 08-587 721 62).

 

A        
Johanna Aalto 891231 IFK Kristinehamn IF Kville  
Angelica Adolfsson 920410 Kongahälla AIK IF Kville  
Joakim Adolfsson 931118 Kongahälla AIK IF Kville  
Alice Andersson 940930 Bollebygds IF IK Ymer  
Johan Andersson 890322 Spårvägens FK IF Göta  
Victor Andersson 890404 Eksjö Södra IK Hässelby SK  
Erik Annerfalk 941127 SOK Träff IF Hagen  
Isabel Annerfalk 930509 SOK Träff IF Hagen  
Julia Appeldahl 910207 Kungsängens SK Hässelby SL  
Jaime Aqvirre 790920 Råby-Rekarne FI Eskilstuna FI  
Mathias Arnesson 940101 Kalmar SK FI Kalmarsund  
Rafael Askros 811015 Ullevi FK Falu IK  
B        
Josefine Berggren 890907 Östhammar FI Spårvägens FK  
Nikki Berglund 940617 FIK Färjestaden FI Kalmarsund  
Sandra Bergman 860306 Råby-Rekarne FI Malmö AI  
Torun Bergman 881231 Strands IF IKS Umeå  
Petter Berner Wik 940121 Hagunda IF Upsala IF  
Johanna Bertilsson 891126 Strands IF Söderhamns IF  
Linnea Blomberg 940326 IF Triangeln Hässelby SK  
Johanna Bohlin 900926 IK Norrköping FI Hässelby SK  
Jenny Borg 930325 Råby-Rekarne FI Eskilstuna FI  
Kent Borgström 660424 Sjöbo IF FK Athlet  
Anders Botvidsson 670420 Sjöbo IF FK Athlet  
Sandra Byléhn 921027 IK Akele IFK Linköping  
Karl Bywall 910702 Valbo AIF Falu IK  
Olle Bywall 890511 Valbo AIF Falu IK  
C        
Bilal Cadimi 940205 Hässelby SK Turebergs FK  
Marcus Carlsson 890308 KFUM Kristianstad IFK Växjö  
Thomas Carlsson 681119 IF Kville Sävedalens AIK  
D        
Adrian Dahlqvist 840507 Simrishamns AIF IK Akele  
Josefine Dahlqvist 881026 Sävedalens AIK IF Kville  
Matilda Danielsson 940707 Kalmar SK FI Kalmarsund  
Mattias de Graaf 940804 FIK Färjestaden FI Kalmarsund  
Christian Dimitrijevic 820703 Råby-Rekarne FI Eskilstuna FI  
E        
Johan Ehlinger 930205 Mölndals AIK Örgryte IS  
Dan Englesson 881227 Östhammar FI GoIF Tjalve  
Johan Eriksson 880901 Ärla IF Turebergs FK  
Robin Eriksson Göbel 891216 Sävedalens AIK IF Kville  
F        
Micael Fagö 940107 Kalmar SK FI Kalmarsund  
Robert Filipson 920324 Karlskoga FI KFUM Örebro  
Kristoffer Fransson 890217 Valbo AIF Turebergs FK  
David Frykholm 800108 Malmö AI IF Göta  
Simon Frölander 941001 Åkersberga SK Täby IS  
G        
Vittorio Gabrielli 770204 Råby-Rekarne FI Eskilstuna FI  
Henrik Garpmo 820607 IK Sisu IK Hinden  
Isabell Gradin 880715 Sundsvalls FI Hässelby SK  
Mattias Grahn 870324 Vännäs FI Ullevi FK  
Anna Greilert 920802 Ösmo GIF SoIK Hellas  
Martin Gren 890409 Falköpings AIK Ullevi FK  
Marcus Gustafsson 880221 IK Norrköping FI Spårvägens FK  
H        
Eric Hagelin 890617 IK Akele Hässelby SK  
Rasmus Hansson 890815 Sävedalens AIK IF Kville  
Christian Hansson-Bergén 900503 Nyköpings BIS Huddinge AIS  
Linnea Harrysson 920917 IF Rigor Ullevi FK  
Christian Hedman 871223 Falkenbergs IK IFK Växjö  
Jennifer Himaj 930814 Göteborgs KIK Örgryte IS  
Frida Hjälm 880507 Oskarshamns SK IFK Växjö  
Matilda Holm 931214 IK Lerum FI Ullevi FK  
Anna Hull 671229 Andrarums IF Ystads IF  
Jennie Hurkmans 840328 Turebergs FK IFK Lidingö  
Emma Hålldin 910412 Råby-Rekarne FI Eskilstuna FI  
Kalle Härlebo 930318 IK Sisu Eksjö Södra IK  
I        
Sophia Iaconelli 940515 Strömstads IF Strömstad LK  
Oscar Ingelmark 921108 Vilsta IK Råby-Rekarne FI  
J        
Oscar Jansson 920126 IFK Strömsund Falu IK  
Erica Jarder 860402 Väsby IK Spårvägens FK  
Rasmus Jeppsson 930924 Sjöbo IF FK Athlet  
Andreas Johansson 930204 Piteå IF Riviera FI  
Anna Johansson 941024 IF Skade Gefle IF  
Isabelle Johansson 900929 Strömstads IF Strömstad LK  
Oscar Johansson 920507 Kungsängens SK Turebergs FK  
Carl Jönsson 890520 Sjöbo IF FK Athlet  
K        
David Karlsson 921215 IK Akele IFK Linköping  
Erika Karlsson 910206 Råby-Rekarne FI Eskilstuna FI  
Helena Karlsson 921021 IFK Nora KFUM Örebro  
Jennie Karlsson 790118 Hultsfreds LK Målilla-Mörlunda SKI  
Mattias Karlsson 890401 Åsbro GoIF Spårvägens FK  
Natalie Karlsson 861019 Råby-Rekarne FI Eskilstuna FI  
Rickard Karlsson 871004 IFK Lidingö C Olympique  
Sofia Karlsson 920813 Råby-Rekarne FI Eskilstuna FI  
Agnes Knutsson 940831 FIK Färjestaden FI Kalmarsund  
Jonas Kristiansen 900630 Tanums IF Hälle IF  
Oskar Käck 820617 IF Hagen Hälle IF  
L        
Emma Lagerqvist 890719 Åhus FIK IFK Växjö  
Hanna Laitinen 940520 Sjöbo IF FK Athlet  
Mathilda Larsson 940828 Stora Skedvi IF Falu IK  
Anders Leifsson 920428 Kungshamns IF IK Orient  
Elin Lenander 940316 Sjöbo IF FK Athlet  
Sophie Lewin 890505 Malmö AI Gefle IF  
Tobias Lillemets 830305 Råby-Rekarne FI Eskilstuna FI  
Erik Lindahl 901016 Örgryte IS IF Kville  
Mikael Lindberg 840509 Edsbyns IF Hässelby SK  
Lina Linde 940205 Råby-Rekarne FI Eskilstuna FI  
Sofie Lindesten 880204 Väsby IK SoIK Hellas  
Lovisa Lindh 910709 Kongahälla AIK Ullevi FK  
Emma Lindkvist 920830 Råby-Rekarne FI Eskilstuna FI  
Fanny Lindström 940416 Sjöbo IF FK Athlet  
Nina Lintzén 781217 Högbo AIK Högbo GIF  
Karl-Erik Ludvigsson 881206 SK Bore IF Göta  
Philip Lund 941110 OK Njudung Eksjö Södra IK  
Marika Lundin 900117 Råby-Rekarne FI Eskilstuna FI  
M        
Julia Magnusson 850419 Sävedalens AIK IF Kville  
Oskar Majling 860213 Kungsängens SK Hässelby SK  
Emil Mann 880302 Falköpings AIK IFK Växjö  
Stefan Manning 560409 Vi som springer LLK Team Ultrasweden LK  
Björn Martinsson 881225 Trollhättans IF Strömstad LK  
Gustav Milesson 920204 Stensjöns IF Eksjö Södra IK  
Annie Milvén 920209 KFUM Kristianstad Åhus FIK  
Isabelle Mrak 910713 Råby-Rekarne FI Eskilstuna FI  
Jonas Mårtensson 880614 Villstads GIF IFK Växjö  
N        
Peter Ngarariga 841125 Kungsängens SK Hässelby SK  
Nils-Göran Nilsson 880226 Täby IS Turebergs FK  
Kaj Nironen 740531 IFK Skövde FK Team Ultrasweden LK  
Robin Nordenberg 890102 Kils AIK IF Göta  
Christian Norstedt 830812 Råby-Rekarne FI Eskilstuna FI  
Peter Norstedt 830812 Råby-Rekarne FI Eskilstuna FI  
O        
Viktor Ohlsson 890508 Råby-Rekarne FI Eskilstuna FI  
Fredrik Olofsson 930221 Piteå IF Riviera FI  
Daniel Olsson 870508 Klippans FK IFK Lund  
Emma Olsson 940729 Sjöbo IF FK Athlet  
Filip Olsson 930425 OK Skogsfalken IF Udd  
Mathilda Olsson 920816 Sjöbo IF FK Athlet  
P        
Alexander Palm 890206 Sävedalens AIK IF Kville  
Marcus Palmberg 901014 Södertälje IF Enhörna IF  
Elina Palmquist 910605 Hagunda IF IF Göta  
David Pantzare 730105 Trångsvikens IF IK Norrköping FI  
Marek Perlinski 551004 IKS Umeå Jalles TC  
Anette Persson 850519 Sävedalens AIK IF Kville  
Patrik Persson 830411 Kumla SF KFUM Örebro  
Gustaf Petersen 940125 Bromma IF Hässelby SK  
Marie-Louise Piscator 670207 Karlskoga FI IFK Kristinehamn  
Q        
R        
Sofia Reyier 800615 Kvarnsvedens GoIF Falu IK  
Eric Ringdahl 700323 Turebergs FK IF Kville  
Ellinor Rosenquist 890714 IK Norrköping FI GoIF Tjalve  
Fabian Rosenquist 910401 IK Norrköping FI GoIF Tjalve  
Josefine Roth 910316 Sjöbo IF FK Athlet  
Emma Rutgersson 930212 IK Lerum FI Sävedalens AIK  
Edwin Råsberg 940109 Bromma IF Hässelby SK  
Erica Rönnhage 850129 IFK Trelleborg Heleneholms IF  
Carl Rönnow 900301 Danderyds SK C Olympique  
S        
Tony Settle 750512 Råby-Rekarne FI Eskilstuna FI  
Alfred Shemweta 700219 Hässelby SK Flemingsbergs SK  
Michael Skalenius 900314 Örgryte IS IF Kville  
Anders Soovik 760808 Kongahälla AIK Mölndals AIK  
Emelie Stenqvist 890323 Hjortens SK IFK Växjö  
Mathilda Stjärnfeldt 930214 Hässleholms AIS Åhus FIK  
Emelie Strandberg 940327 Råby-Rekarne FI Eskilstuna FI  
Frederick Svensbergh 940210 Kalmar SK FI Kalmarsund  
Johan Svensson 890516 FI Kalmarsund Spårvägens FK  
Josefin Svensson 890328 Hjortens SK IFK Växjö  
Sara Svensson 910515 Hässleholms AIS Åhus FIK  
Ellen Sääw 900304 Stocksäters IF Falu IK  
Alissa Söderberg 940412 IK Finish Malmö AI  
T        
William Taudien 881017 Ärla IF Turebergs FK  
Martina Tegnander 900102 Heleneholms IF Ystads IF  
Jörgen Thorsell 521124 Kvarnsvedens GoIF Borlänge LK  
Thobias Thorwid 910727 Solna FK Turebergs FK  
Kajsa Tornfalk 860505 Sävedalens AIK IF Kville  
U        
V        
W        
Alex Waibi 740911 Sävedalens AIK IF Kville  
Thomas Walch 910207 Valbo AIF Gefle IF  
Emma Waldo 910807 Villstads GIF Malmö AI  
Johan Wallerstein 781012 Malmö AI IFK Lund  
Olle Walleräng 850205 Hammarby IF Spårvägens FK  
Andres Wallin 890128 Vuollerims SK Riviera FI  
Jan-Erik Wanhainen 710308 Hälle IF IFK Göteborg  
Johanna Weddfeldt 940907 IK Akele IFK Linköping  
Magnus Westerlund 620918 Staffanstorps AI IK Pallas  
Erik Wickström 820917 Sävedalens AIK Rånäs 4H  
Dennis Wiklund 940406 Bromma IF Hässelby SK  
Ellen Willsund 940514 FIK Färjestaden FI Kalmarsund  
Martina Winkler 890927 IK Norrköping FI IK Akele  
Malin Winqvist 910416 Huddinge AIS Hässelby SK  
Pernilla Wittikko 880619 Haparanda SKT Huddinge AIS  
X        
Y        
Z        
Å        
Niclas Åkerström 880520 IK Ymer IFK Växjö  
Philip Åman 771014 Ullevi FK IF Kville  
Ä        
Eric Älvebrand 910618 Hammarby IF C Olympique  
Ö        
Tova Österberg 940721 FIK Färjestaden FI Kalmarsund  
>