Officiellt organ för Svenska Friidrottsförbundet

Måndag 17 juni 2019

Resultat & Årsbästa

 

Sök på friidrott.se


Kontaktinformation

Svensk Friidrott

Svenska Friidrottsförbundet

Post- och besöksadress:
Heliosgatan 3
120 30 Stockholm

Tel: 010-476 53 30 vxl
Fax: 08-724 68 61
E-post: info@friidrott.se

Bankgiro: 332-1387
Org.nr: 802001-0719

Sociala medier:
@svenskfriidrott, 
#svenskfriidrott
 

Generalsekreterare och ansvarig utgivare

Stefan Olsson
010-476 53 41

Utgivningsbevis

Nr 2008-033

Redaktionen friidrott.se

Gustav Orbring
redaktör
072-525 96 32

Information och media

Hillevi Thor
072-559 17 78
(Pressjour)

Läs mer Samtliga kontakter


Tävlingsårsskiftesövergångar

15 november 2009

Offentliggjord: 22 oktober 2009

 

Nedanstående övergångar anmälda till tävlingsårsskiftet 2008-11-15 har registrerats och godkänts av SFIF sedan såväl anmälan som registreringsavgift inkommit i föreskriven tid.

För ev frågor hänvisas till David Fridell (tel 08-587 721 62).

 

A        
Dennis Acson 810507 Örgryte IS Hammarby IF  
Emma Agerbjer 851203 Söderhamns IF IFK Växjö  
Lars Ahlund 690415 Bälinge IF Upsala IF  
Linnea Allgurén 911024 IF Udd KA 2 IF  
Carl Alvelid 950520 Kalmar SK FI Kalmarsund  
Felix Andersson 930413 Tyresö FK Hammarby IF  
Hanna Andersson 950102 Valbo AIF Gefle IF  
Jasmine Andersson 880528 FI Kalmarsund GoIF Tjalve  
Lucas Andersson 930110 IFK Halmstad Sävedalens AIK  
Rasmus Andersson 890314 Hässelby SK SoIK Hellas  
Rebecca Andersson 930816 IFK Nora KFUM Örebro  
Sanna Andersson 951213 FIK Färjestaden FI Kalmarsund  
Jasmine Andersson Roos 950715 FIK Färjestaden FI Kalmarsund  
Jenny-Lee Angbah 900523 Västerås FK Ullevi FK  
Jonas Arbinge 931011 Spårvägens FK SoIK Hellas  
Rebecca Arnesson 920402 Skruvs IF IFK Växjö  
Julia Atiyeh 870717 IFK Halmstad Björnstorps IF  
B        
Angelica Bengtsson 930708 IFK Växjö Hässelby SK  
Victoria Bengtsson 900704 IFK Växjö KA 2 IF  
Martin Bergqvist 900305 IK Westmannia Mölndals AIK  
Jenny Biesèrt 950505 Ljungby FIK SK Graal  
Adam Björling 900212 FI Kalmarsund GoIF Tjalve  
Elin Brodin 920628 IF Skade Gefle IF  
Johanna Bromark 930206 Tierps IF Gefle IF  
C        
Sofia Carls 900420 Huddinge AIS Hammarby IF  
Amy Carlsson 920622 Staffanstorps AI Ystads IF  
Lisa Carlsson 940217 Kvarnsvedens GoIF Falu IK  
Sebastian Carlsson 870605 Kvarnsvedens GoIF Falu IK  
D        
Elisabeth Danielsson 920111 Sundbybergs IK IFK Lidingö  
Johanna Dannberg 920424 IF Skade Gefle IF  
E        
Jonathan Edlund 910225 Umedalens IF IFK Umeå  
Joel Ekelöf 940607 Väsby IK Turebergs FK  
Amanda Engström 950813 FIK Färjestaden FI Kalmarsund  
Elina Eriksson 930120 Rånäs 4H Turebergs FK  
Rebecca Eriksson 911024 Södra Vi IF FI Kalmarsund  
Viktor Eriksson 940124 Gillberga-Lista IF Eskilstuna FI  
Isabelle Eurenius 891008 Ume FI Falu IK  
F        
Christofer Fogel 841119 Målilla-Mörlunda SKI Hultsfreds LK  
Christoffer Frandsen 900527 SOK Träff IF Kville  
Agnes Franzén 950825 Kalmar SK FI Kalmarsund  
Emma Fredriksson 910820 Täby IS Hammarby IF  
Kim Freiburghaus 860401 Lomma FIK IFK Lund  
Johanna Froode 900905 IF Udd Örgryte IS  
Erika Fyrvall 870317 Turebergs FK Hässelby SK  
G        
Robin Gerlström 920322 Ludvika FFI IFK Växjö  
Johannes Gustafsson  950224 Kalmar SK FI Kalmarsund  
Elsa Gustavsson 950815 Kalmar SK FI Kalmarsund  
H        
Marcus Hallbäck 921124 F Bålsta IK Hässelby SK  
Jesper Hamrin 900907 Frösö IF KFUM Örebro  
Louise Harker 940131 Mosjö FK KFUM Örebro  
Tajudin Hassen 910107 Kramfors-Alliansen Hammarby IF  
Camill Hernvall 930331 Mälarhöjdens IK Huddinge AIS  
Filip Hjorth 930418 Säters IF Gefle IF  
Sebastian Holmberg 870327 Lomma FIK IFK Lund  
Sara Holmgren 900814 IF Göta Sävedalens AIK  
Filip Holmström 910222 Hässelby SK SoIK Hellas  
Elias Håkansson 920229 Ullevi FK IFK Halmstad  
I        
Rebecca Ilehag 920612 Hässelby SK SoIK Hellas  
Joachim Ivarsson 890514 IF Udd IFK Växjö  
J        
Diana Jacobs 950602 Majornas IK Ullevi IK  
Peter Jaktlund 550101 Kvarnsvedens GoIF Borlänge LK  
Sara Jansson 930403 Hofors AIF Gefle IF  
Jörgen Johansson 790512 Spårvägens FK Hälle IF  
Karin Johansson 880829 Sävedalens AIK IF Kville  
Marcus Juhlin 950206 Kalmar SK FI Kalmarsund  
Johnny Jönsson 730105 Spårvägens FK Sk Graal  
Simon Jörgensen 821213 Ronneby OK Trångsvikens IF  
K        
Alexander Karlsson 910515 Hässelby SK SoIK Hellas  
Lovisa Karlsson 940331 Frösö IF Östersunds GIF  
Torbjörn Karlsson 831130 Istrums SK Broddetorps GoIF  
Tarja Karppinen 780806 FK Studenterna Rånäs 4H  
Petra Kihlberg 901222 Täby IS Spårvägens FK  
Erik Kojer Ivars 950316 Hässelby SK SoIK Hellas  
Kajsa Kärnman 920617 Örgryte IS Ullevi FK  
Andrea Kärrman 941004 Ingarö IF SoIK Hellas  
L        
Victoria Ladanova 890912 Hässelby SK SoIK Hellas  
Linnéa Lammi 920913 IF Skade Gefle IF  
Daniel Lennartsson 880212 IFK Växjö Örgryte IS  
Petra Levtshuk 940211 Mosjö FK KFUM Örebro  
Malin Lindblom 910623 Valbo AIF Gefle IF  
Malin Linder 941103 IFK Kristinehamn Filipstads IF  
Jörgen Lindholm 570328 IFK Lund Malmö AI  
Carl Lindman 950915 Frösö IF Östersunds GIF  
Johanna Lindqvist 701203 Vattudalens LK Trångsvikens IF  
Jonas Lumsden 940126 Majornas IK Ullevi FK  
M        
Kristofer Makomaski 890525 Täby IS SC Athletique  
Thomas Malmgren 581122 FK Studenterna Flemingsbergs SK  
Marcus Mattisson 880828 Vittsjö GIK KFUM Kristianstad  
Gustav Milesson 920204 Eksjö Södra IK Högby IF  
Viktor Moen 930324 Ullevi FK Örgryte IS  
Emma Myresten 900430 Hässelby SK SoIK Hellas  
N        
Amanda Nilsson 830604 Ume FI Hammarby IF  
Ingmarie Nilsson 660126 Huddinge AIS Hässelby SK  
Madeleine Nilsson 911011 Valbo AIF Gefle IF  
Malin Nilsson 940123 Valbo AIF Gefle IF  
Kevin Nordenhög 950125 Kalmar SK FI Kalmarsund  
Daniel Norgren 900318 IF Kville Örgryte IS  
Cecilia Norrbom 880128 Turebergs FK Spårvägens FK  
Andrea Nybäck 900516 IK Westmannia IF Göta  
O        
Albin Olausson 921108 Åsbro GoIF KFUM Örebro  
Jenny Olsson 850711 KFUM Örebro Falu IK  
Mats Olsson 860412 Järvsö IF Hässelby SK  
P        
Carina Persson 870416 Sävedalens AIK KFUM Örebro  
Klas Persson 910417 Nyköpings BIS Turebergs FK  
Alice Petersson 950323 Kalmar SK FI Kalmarsund  
Emma Petersson 950925 Kalmar SK FI Kalmarsund  
Emelie Pettersson 940103 Örbyhus IF Gefle IF  
Emil Pettersson 920428 IFK Mora Högby IF  
Erica Pettersson 900130 Kils AIK IF Göta  
Q        
Emil Quick 951020 Kalmar SK FI Kalmarsund  
R        
Eric Ringdahl 700323 IF Kville Turebergs FK  
Jane Runesson 900512 FIF Gnistan IFK Växjö  
Joar Rüdrich 900301 IFK Märsta Hammarby IF  
S        
Sofie Sandberg 850213 KFUM Örebro Gefle IF  
Susanne Schüssler 950419 IFK Sunne IF Göta  
Karin Sennvall 800807 Hässelby SK KFUM Örebro  
Sara Skogman 951215 Göteborgs KIK Örgryte IS  
Sofie Skoog 900607 Ekshärads FI IF Göta  
Anna Stavlind 700115 Linköpings GIF IFK Linköping  
Erik Stenemo 940918 Säffle FIK IF Göta  
Mia Stenvall 900103 Piteå IF Ullevi FK  
Adam Strand 950112 Kalmar SK FI Kalmarsund  
Alfred Strandh 640822 Falköpings AIK IK Ymer  
Carl Ström 910119 Ullevi FK Sävedalens AIK  
Sophia Sundberg 840905 Ume FI Spårvägens FK  
Alexandra Svensson 861212 Hultsfreds LK GoIF Tjalve  
Christopher Svensson 850411 IFK Helsingborg Hälle IF  
Lars Svärd 730707 Team Skavsåret IF IF Triangeln  
Pawel Szczyrba 810109 KA 2 IF Malmö AI  
Nathalie Säfsten 891118 Axa SC F Bålsta IK  
Martin Söderberg 760402 IK Hakarpspojkarna KA 2 IF  
Lars Södergård 830908 FK Studenterna Vallentuna FK  
T        
Daniela Tapia 940930 Hässelby SK Huddinge AIS  
Caroline Tegel 900611 Trollhättans FIK IF Göta  
Felicia Thomsson 920801 Kungsängens SK Hässelby SK  
Annie Thorold 880311 Mariestads AIF IF Göta  
Hans Tove 570224 Oskarshamns SK Högby IF  
Frida Tunemar 930604 Skeninge IK Motala AIF  
U        
V        
Martin Vikström Johansson 910429 Huddinge AIS Hammarby IF  
W        
Yngve Wahlander 580915 Falköpings AIK Broddetorps GoIF  
Erika Wamsler 950412 Södra Sandby IF IFK Lund  
Malin Wickström 950530 Kalmar SK FI Kalmarsund  
Malin Winqvist 910416 Hässelby SK SoIK Hellas  
Pernilla Wittikko 880619 Huddinge AIS Piteå IF  
X        
Y        
Z        
Å        
Ä        
Ö        
Lina Ögren 930406 Finspångs AIK GoIF Tjalve  
Angelika Öhrn 940202 Mosjö FK KFUM Örebro  
Carolina Öst 941130 Frösö IF Östersunds GIF  
Axel Österman 920326 Råby-Rekarne FI Eskilstuna FI  
>