Officiellt organ för Svenska Friidrottsförbundet

Onsdag 26 juni 2019

Resultat & Årsbästa

 

Sök på friidrott.se


Kontaktinformation

Svensk Friidrott

Svenska Friidrottsförbundet

Post- och besöksadress:
Heliosgatan 3
120 30 Stockholm

Tel: 010-476 53 30 vxl
Fax: 08-724 68 61
E-post: info@friidrott.se

Bankgiro: 332-1387
Org.nr: 802001-0719

Sociala medier:
@svenskfriidrott, 
#svenskfriidrott
 

Generalsekreterare och ansvarig utgivare

Stefan Olsson
010-476 53 41

Utgivningsbevis

Nr 2008-033

Redaktionen friidrott.se

Gustav Orbring
redaktör
072-525 96 32

Information och media

Hillevi Thor
072-559 17 78
(Pressjour)

Läs mer Samtliga kontakter


Tävlingsårsskiftesövergångar

15 november 2010

Offentliggjord: 23 oktober 2010

 

Nedanstående övergångar anmälda till tävlingsårsskiftet 2010-11-15 har registrerats och godkänts av SFIF sedan såväl anmälan som registreringsavgift inkommit i föreskriven tid.

För ev frågor hänvisas till David Fridell (se kontaktuppgifter till höger).

 

A        
Emmy Ahlqvist 950901 IK Finish Öresund FK  
Mehdi Alkhatib 871113 SoIK Hellas Hammarby IF  
Klara Alvelid 961017 Kalmar SK FI Kalmarsund  
John Amundsson 960322 Sävedalens AIK Ullevi FK  
Adam Andersson 910305 Skellefteå AIK Hässelby SK  
Andreas Andersson 870502 Upsala IF Hässelby SK  
Lucas Andersson 930110 Sävedalens AIK Ullevi FK  
Malin Andersson 930510 Heleneholms IF Öresund FK  
Mandus Andersson 831021 Nord-Upplands AIF-79 IK Rex  
Martin Andersson 900401 Heleneholms IF Östersunds GIF  
Martin Andersson 800102 Nord-Upplands AIF-79 IK Rex  
Tracey Andersson 841205 IFK Trelleborg Ullevi FK  
Sara Angelmyr 940331 IFK Nora KFUM Örebro  
Carl Armfelt 841109 Turebergs FK Spårvägens FK  
Chris Arnoldsson 960107 IFK Märsta Turebergs FK  
Rafael Askros 811015 Falu IK IFK Lidingö  
Jennifer Asp 920210 IK Norrköping FI Spårvägens FK  
Mia Axelsson 910202 IFK Kristinehamn IF Göta  
B        
Marcus Backman 930210 Råby-Rekarne FI Eskilstuna FI  
Mattias Backman 940425 Råby-Rekarne FI Eskilstuna FI  
Robert Bagge 820615 Mölndals AIK IF Kville  
Hanna Bengtson 921107 Heleneholms IF Öresund FK  
Lina Bengtson 941118 Heleneholms IF Öresund FK  
Maria Bengtsson 880605 IFK Växjö FIF Gnistan  
Felicia Berglind 930704 Hanvikens SK SoIK Hellas  
Marcus Bergstrand 940823 IK Finish Öresund FK  
Maria Biesèrt 900912 IFK Växjö IFK Lund  
Niklas Björn 900121 IK Viking IK Akele  
Jeff Blomgren 950520 Heleneholms IF Öresund FK  
Joel Bodén 830105 Hälle IF IFK Umeå  
Cedric Borglund Janson 920116 Malmö AI Ullevi FK  
Viktor Broo 921021 Sävedalens AIK Ullevi FK  
Alexander Brorsson 900529 Ulricehamns FK IFK Växjö  
Josefine Brånn 941216 Katrineholms SK KFUM Örebro  
Hampus Börjesson 940729 Sävedalens AIK Ullevi FK  
C        
Bilal Cadimi 940205 Turebergs FK Huddinge AIS  
Martin Cameron 851121 Falu IK Spårvägens FK  
Caroline Carlberg 910825 Valbo AIF Gefle IF  
Charlotte Carlberg 960513 Heleneholms IF Öresund FK  
Hans Carlberg 961025 Heleneholms IF Öresund FK  
Anna Carlsson 940227 Örgryte IS Ullevi FK  
Ida Carlsson 910201 Oskarshamns SK IFK Växjö  
Malin Cederberg 950720 Heleneholms IF Öresund FK  
Linnea Collin 890416 IFK Helsingborg Malmö AI  
D        
Anton Danielson 900314 IK Norrköping FI GoIF Tjalve  
Nil de Oliveira 860903 Turebergs FK Spårvägens FK  
Cecilia de Pedro 791110 Fredrikshofs FI FK Studenterna  
Ebba Didner 901024 IK Pallas Öresund FK  
Vuk Djekic 880430 Malmö AI Hässelby SK  
E        
Matilda Ekberg 950106 Heleneholms IF Öresund FK  
Sebastian Ekstrand 861108 IK Finish Öresund FK  
Patrick Ekström-Jöe 631103 Huddinge AIS Älta IF  
Marcel Elmir 900401 IK Finish IFK Helsingborg  
Mahmoud El-Saadany 930914 Heleneholms IF Öresund FK  
F        
Dan Fernström 501102 Stenungsunds FI IF F&S Stenungsund  
Linnea Flyman 960204 IK Finish Öresund FK  
Christofer Fogel 841119 Hultsfreds LK Oskarshamns SK  
Elinor Forsander 880522 Hässelby SK Ullevi FK  
Dennis Forsman 951215 Sävedalens AIK Ullevi FK  
Matilda Frantzich 950227 IK Pallas Öresund FK  
Amanda Fredlund 920130 Sävedalens AIK Ullevi FK  
Lars Frison 620202 IK Ymer Mölndals AIK  
Maximus Fröjd 901008 Strömstads IF Ullevi FK  
G        
Viktor Gardenkrans 950730 Heleneholms IF Öresund FK  
Emily Garney 960209 Kalmar SK FI Kalmarsund  
Daniel Gleimar 920507 Ludvika FFI Turebergs FK  
Johan Green Pettersson 950215 Bokenäs IF IK Orient  
Aina Griksaite 941123 Österhaninge IF SoIK Hellas  
Mila Grujic 951209 Heleneholms IF Öresund FK  
Mattias Grundberg 750119 Ullevi FK IF Kville  
Amanda Gullberg 961118 Kalmar SK FI Kalmarsund  
Andreas Gustafsson 940731 Gestads SK Dals Södra FFI  
Julia Gustafsson 940818 Frövi IK KFUM Örebro  
Matilda Gustafsson 940706 Nyköpings BIS Enhörna IF  
H        
Dennis Haglund 950603 Heleneholms IF Öresund FK  
Linda Hansson 960324 Högsäters GF Stenungsunds FI  
Olof Hansson 860830 KA 2 IF Hässelby SK  
Max Harris 930917 IFK Helsingborg IS Göta  
Tajudin Hassen 910107 Kramfors-Alliansen FIK N88  
Linn Hessler 961113 Majornas IK Ullevi FK  
Mattias Hjelm 950717 Båstads GoIF IFK Helsingborg  
Lars Holm 520425 IK Bergaström Trollhättans IF  
Mathilda Hultgren 890420 IK Ymer Ullevi FK  
Ann Hyvärinen 900608 KFUM Örebro IFK Lidingö  
Erika Håkansson 930626 IK Finish Öresund FK  
I        
André Ilve 940131 IK Pallas Öresund FK  
Paula Israelsson 960610 IFK Umeå Umedalens IF  
J        
Joni Jaako 860224 GoIF Tjalve Hammarby IF  
Henrik Jakobsson 880724 Rånäs 4H Spårvägens FK  
Sophie Jensen 920405 Malmö AI Spårvägens FK  
Adam Johansson 910225 IK Hakarpspojkarna IFK Göteborg  
Markus Johansson 900508 Säffle FIK IF Göta  
Oscar Johansson 920507 Turebergs FK Spårvägens FK  
Jimmy Johnsson 850111 IK Finish Öresund FK  
Jens Jonasson 790204 IK Akele FK Studenterna  
Johnny Jonasson 850115 Hälle IF Trollhättans IF  
Milan Jovanovic 900225 Linköpings GIF Huddinge AIS  
K        
Moa Karlin Josefsson 940420 Sävedalens AIK Ullevi FK  
Mattias Karlsson 920818 Enköpings AI Västerås FK  
Signe Karlsson 960319 Kalmar SK FI Kalmarsund  
Linda Karlsson Kjäll 810320 FK Herkules Strömstad LK  
Maria Kastberg 910307 Järvsö IF Bollnäs FIK  
Görel Kroné 630331 Fredrikshofs FI Solna FK  
Johan Kronvall 630807 IK Finish Öresund FK  
Marcus Kronvall 940705 IK Finish Öresund FK  
Sara Kronvall 961114 IK Finish Öresund FK  
Saga Kullenbäck 910209 Lidköpings IS IFK Göteborg  
L        
Emmi Larsson 950520 IK Finish Öresund FK  
Alexander Lesser 930524 Sävedalens AIK Ullevi FK  
Sandra Liljegren 910603 Vittsjö GIK Åhus FIK  
Jonna Lindéen 960228 Kalmar SK FI Kalmarsund  
Malin Linder 941103 Filipstads IF SK Bore  
Therése Lindhe 910417 IFK Kristinehamn IF Göta  
Jesper Lindstam 940318 Mälarö SOK Bromma IF  
Daniel Lund 831209 Trångsvikens IF Hälle IF  
Joel Lundahl 960121 Hammarby IF SoIK Hellas  
Anna Lundgren 960307 IK Finish Öresund FK  
Maria Lundgren 940119 IK Finish Öresund FK  
Andreas Lundqvist 790919 IK Sisu IK Akele  
Hans Lämås 880930 IF Göta Mölndals AIK  
Jens Löfgren 861016 Malmö AI Öresund FK  
M        
Jesper Madsen 880814 IK Finish Öresund FK  
Gustav Magnusson 950805 Bokenäs IF IK Orient  
Emil Mann 880302 IFK Växjö Falköpings FIK  
Mathilda Martinsson 940420 IK Finish Öresund FK  
Adrian Mehic 940328 Heleneholms IF Öresund FK  
Therese Moberg 930611 F Ånge BI-81 Sundsvalls FI  
N        
Quan Nguyen 930202 Malmö AI IFK Helsingborg  
Emma Nilsson 950203 Malmö AI Spårvägens FK  
Johanna Nilsson 901228 KFUM Kristianstad Mölndals AIK  
Julia Nilsson 920808 IK Pallas Öresund FK  
Louise Nilsson 861111 Heleneholms IF Malmö AI  
Emelie Nyberg 940406 IK Finish Malmö AI  
Louise Nyberg 920518 IK Finish Öresund FK  
O        
Mattias Ohlsson 940317 Heleneholms IF Öresund FK  
Morgan Ohlström 910430 Rånäs 4H IF Göta  
Trolle Olson 940317 Malmö AI Spårvägens FK  
Bernt Otterström 650831 FK Studenterna Rånäs 4H  
P        
Fanny Persson 961107 IK Finish Öresund FK  
Leo Persson 910308 Östersunds GIF Täby IS  
Sebastian Persson 911104 Heleneholms IF Öresund FK  
Anja Persson-Hellberg 951117 Heleneholms IF Öresund FK  
Marcus Petersson 930207 Oskarshamns SK Högby IF  
Jarle Pettersen 621115 Gottsunda IF Q-Meds FF  
Q        
R        
Emilia Rosander 950227 IK Pallas Öresund FK  
Anna Rydin 930701 Sävedalens AIK Ullevi FK  
Tim Rådberg 920129 Sundbybergs IK Spårvägens FK  
S        
Lina Sandberg 940626 Heleneholms IF Öresund FK  
Fredrik Sangberg 900319 Trollhättans FIK IF Kville  
Nasser Sebabi 821028 Falu IK IF Kville  
Sara Sjökvist 890123 Täby IS Spårvägens FK  
Wilhelm Sjöland 931015 Sävedalens AIK Ullevi FK  
Daniela Sonehag 940702 Sävedalens AIK Ullevi FK  
Per Strandquist 870423 Malmö AI Öresund FK  
Cedric Strömbäck 960821 IK Finish Öresund FK  
Erik Sundlöf 910626 Glanshammars IF Hässelby SK  
Emil Svensson 890502 IFK Växjö Örgryte IS  
Pawel Szczyrba 810109 Malmö AI Spårvägens FK  
Alissa Söderberg 940412 Malmö AI Spårvägens FK  
Maria Söderqvist 930502 Heleneholms IF Öresund FK  
Marie Sönnerfors 930309 Turebergs FK Spårvägens FK  
T        
Johan Taléus 940302 Råby-Rekarna FI Eskilstuna FI  
Kajsa Tannenberg 940607 IFK Göteborg Ullevi FK  
Alexander Tengner 870307 Ullevi FK IF Kville  
Hanna Tjernell 890730 SoIK Hellas Mölndals AIK  
Nicklas Tollesson 770801 OK Alehof Hälle IF  
Michel Tornéus 860526 IFK Tumba Hammarby IF  
Malin Torstensson 920414 IK Pallas Öresund FK  
Hilda Tove 960219 Kalmar SK FI Kalmarsund  
U        
Viktor Unéus 940214 IK Finish Öresund FK  
V        
W        
Fredrik Wahlgren 920211 IK Finish Öresund FK  
Niklas Wahlgren 920211 IK Finish Öresund FK  
Frida Wallén 920415 Hanvikens SK Spårvägens FK  
Josefine Wennman 960828 IFK Umeå Umedalens IF  
Jonna Westerlund 960605 IK Pallas Öresund FK  
Anna Wetterlin 960208 Heleneholms IF Öresund FK  
Malin Wilén 950131 Spårvägens FK Hammarby IF  
Yuan-Zhong Wu 911013 IK Sisu IFK Växjö  
X        
Y        
Z        
Å        
Veronika Åsman 920211 Heleneholms IF Öresund FK  
Ä        
Ö        
Hanna Östenberg 950111 Södra Vi IF IFK Växjö  
>