Torsdag 23 oktober 2014

 

Sök på friidrott.se


Kontaktinformation

Svensk Friidrott

Svenska Friidrottsförbundet

Post- och besöksadress:
Heliosgatan 3
120 30 Stockholm

Tel: 010-476 53 30 vxl
Fax: 08-724 68 61
E-post: info@friidrott.se
 

Generalsekreterare & Ansvarig utgivare

Anders Albertsson
010-476 53 50

Redaktionen
friidrott.se

A. Lennart Julin
redaktör
08-30 13 33

Information och
media

Magnus Fridell (vik.)
073-506 21 74
(Pressjour)

Läs mer Samtliga kontakter


Tävlingsårsskiftesövergångar

15 november 2011

Offentliggjord: 20 oktober 2011

 

Nedanstående övergångar anmälda till tävlingsårsskiftet 2011-11-15 har registrerats och godkänts av SFIF sedan såväl anmälan som registreringsavgift inkommit i föreskriven tid.

 

 

A        
Ali Abdulkadir 950310 Eskilstuna FI Råby-Rekarne FI  
Hanna Adriansson 921110 Wärnamo SK IFK Lidingö  
Linnéa Agefjäll 970829 Åtvidabergs IF Linköpings GIF  
Yaser Alimam 940705 Eskilstuna FI Råby-Rekarne FI  
Ali Alsaadi 950210 Eskilstuna FK Råby-Rekarne FI  
Josephine Ambjörnsson 830528 Villstads GIF Hässelby SK  
Alexandra Andersson 960505 Mälarhöjdens IK Spårvägens FK  
Andreas Andersson 910917 Hässleholms AIS Öresund FK  
Daniel Andersson 910211 Istrums SK KFUM Örebro  
Johan Andersson 960509 Malmö AI Öresund FK  
Jasmine Andersson Roos 950715 FI Kalmarsund FIK Färjestaden  
Anders Andréasson 940420 Örgryte IS IF Kville  
Erik Annerfalk 941127 IF Hagen Mariestads AIF  
Isabel Annerfalk 930509 IF Hagen Mariestads AIF  
Filip Artursson 961211 Bromma IF Hässelby SK  
Simon Assarsson 910107 IK Sisu IFK Växjö  
B        
Sofie Barkstedt 860920 Oskarshamns SK Spårvägens FK  
Jasmine Bengtsson 970720 Malmö AI Öresund FK  
Martin Bengtsson 920713 Klippans FK Ullevi FK  
Felicia Berglind 930704 Hellas FK Spårvägens FK  
Julia Berglund 960328 Hellas FK Spårvägens FK  
Nikki Berglund 940617 Fi Kalmarsund FIK Färjestaden  
Mohamed Bile 950817 Villstads GIF IFK Växjö  
Lukas Borgemo 870427 Vännäs SK IFK Umeå  
Cedric Borglund Janson 920116 Ullevi FK Malmö AI  
Kerstin Boström 420407 IK Heros Säters IF  
Otto Brinkman 970102 Tyresö FK Spårvägens FK  
Leo Brodin 940330 Mälarhöjdens IK Hellas FK  
Sandra Byléhn 921027 IFK Linköping IK Akele  
C        
Johan Carlsson 870115 FK Studenterna Örgryte IS  
Patrick Claesson 940406 Enhörna IF Hammarby IF  
Ulf Claesson 700227 IF Hagen IFK Skövde FK  
Geir Corneliussen 950904 Mälarhöjdens IK Hellas FK  
D        
Mattias de Graaf 940804 FI Kalmarsund FIK Färjestaden  
Lisa Duffy 930716 Bromma IF Hässelby SK  
John Dunell 860130 Rånäs 4H Turebergs FK  
E        
Josefin Echardt 970219 Mälarhöjdens IK Spårvägens FK  
Johan Ehlinger 930205 Örgryte IS IF Kville  
Christian Ehrenborg 830323 Mölndals AIK IFK Lund  
Carina Ekengren 870416 KFUM Örebro Sävedalens AIK  
Henrik Eknor 830918 Karlslunds IF Örebro AIK  
Marita Ekström Nilsson 600709 Bokenäs IF IK Orient  
Louise Eliasson 850122 Ullevi FK IF Kville  
Emily Engholm 971220 Kalmar SK FI Kalmarsund  
Mats Eriksson 690415 Flemingsbergs SK Hässelby SK  
F        
Yahan Faarax 951126 Huddinge AIS Fredrikshofs FI  
Beata Falk 890217 IK Norrköping FI GoIF Tjalve  
Daniel Falk 880509 IK Lerum FI Mölndals AIK  
Simon Fermelin 970924 Hellas FK Spårvägens FK  
Christofer Fogel 841119 Oskarshamns SK Högby IF  
Hampus Forsberg 891129 IFK Helsingborg Öresund FK  
Lisa Forsberg 890304 Falu IK Spårvägens FK  
Robin Forsell 940120 KFUM Örebro Glanshammars IF  
Daniel Förberg 741010 IF Linnéa Fredrikshofs FI  
G        
Jakob Gardenkrans 970815 Öresund FK Malmö AI  
Viktor Gardenkrans 950730 Öresund FK Malmö AI  
Sami Gassan 959524 Eskilstuna FI Råby-Rekarne FI  
Jennifer Genborg 940406 Östhammars FI Hässelby SK  
Josefin Gerdevåg 810422 IF Start KFUM Örebro  
Sebastian Gonzalez 960507 Spårvägens FK Rånäs 4H  
Erica Graveley 921029 Bromma IF Hässelby SK  
Emma Gustafsson 970619 Upsala IF Hässelby SK  
Maria Gustafsson 880506 Råby-Rekarne FI IFK Lidingö  
Filip Gyllensten 920718 Örgryte IS IF Kville  
Simon Gyllensten 920718 Örgryte IS IF Kville  
H        
Albin Hagström 970627 Kalmar SK FI Kalmarsund  
Lina Hallberger 970420 Svenljunga IK IK Ymer  
Sofie Hallman 920713 Sävedalens AIK Ullevi FK  
Eric Hallquist 961212 Östersunds GIF IF Castor  
Austin Hamilton 970729 Öresund FK Malmö AI  
Evelinn Hammarström 970117 Kalmar SK FI Kalmarsund  
Lowisa Hanning 930127 Sundsvalls FI IFK Lidingö  
David Hartman 810129 IFK Lund Björnstorps IF  
Pernilla Hedin 750502 Rånäs 4H Östhammar FI  
Victor Hedin 910227 Huddinge AIS Hammarby IF  
Amanda Hedlund 970125 Hellas FK Spårvägens FK  
Petri Helminen 641010 FK Studenterna Löparklubben.se  
Amber Helminski 960726 IF Rigor Ullevi FK  
Johanna Herstedt 950518 Malmö AI Öresund FK  
Andreas Hoberg 840813 Lulekamraternas MLK FI Kalmarsund  
Jenny Holm 951204 Mölndals AIK Ullevi FK  
Markus Holmström 960109 IF Hagen Istrums SK  
Elias Håkansson 920229 IFK Halmstad Spårvägens FK  
Pebbles Höglind 951124 Sundbybergs IK Hässelby SK  
Anna Höög 920403 IF Udd IFK Växjö  
J        
Freja Jernstig 920103 Tanums IF IF Göta Karlstad  
Niklas Johansson 920117 Stenungsunds FI Ullevi FK  
Olivia Jurcola 960316 Huddinge AIS Hässelby SK  
K        
Olle Kalered 900303 IK Norrköping FI GoIF Tjalve  
Dennis Karanda 890526 Malmö AI Öresund FK  
David Karlsson 921215 IFK Linköping IK Akele  
Rebecka Karlsson 790221 Alvestsa FI IK Sisu  
Daniel Katuric 891028 Bromma IF Hässelby SK  
Göran Kero 780822 IKS Umeå IFK Umeå  
Lisa Kindstedt 971017 Hellas FK Spårvägens FK  
John Kingstedt 920911 Huddinge AIS Hammarby IF  
Jakob Kisselgof 940506 Mälarhöjdens IK Hellas FK  
Sara Kristersson 940223 Tibro AIK Istrums SK  
Görel Kroné 630331 Solna FK Huddinge AIS  
Sara Kuylenstierna 970406 Mälarhöjdens IK Hellas FK   
L        
Jesper Lang 920728 Malmö AI Öresund FK  
Anna Larsson 970430 IFK Lund Varbergs GIF  
Emil Larsson 941123 IFK Lund Varbergs GIF  
Katarina Larsson 941013 Malmö AI Öresund FK  
Liv Larsson 970531 Mälarhöjdens IK Spårvägens FK  
Ruben Larsson 920222 IFK Lund Varbergs GIF  
William Levay 960827 FI Danderyd Athletics Danderyds FI  
Matilda Lindberg 970218 Huddinge AIS Spårvägens FK  
Frida Linde 901219 Täby IS Mölndals AIK  
Hans-Inge Lindeskov 490221 LK Nyköping Runners Team Ultrasweden LK  
Carl Lindman 950915 Östersunds GIF IF Castor  
Jesper Lindstam 940318 Bromma IF Mälarö SOK  
Fanny Lindström 949416 FK Athlet Malmö AI  
Jakob Lindström 960810 Östersunds GIF IF Castor  
Karl-Erik Ludvigsson 881206 IF Göta Karlstad Spårvägens FK  
Jesper Lundberg 940709 Alvesta FI IFK Växjö  
Frida Lundin 831001 Hellas FK FK Studenterna  
Matilda Lundmark 900904 Högbo GIF Gefle IF  
Alexander Lundskog 960622 IF Rigor Ullevi FK  
Linda Luts 890910 Ullevi FK IF Kville  
Elina Lydén 970916 Malmö AI Öresund FK  
Erika Lövqvist 950918 Rånäs 4H Upsala IF  
M        
Filippa Melén 961014 IFK Göteborg Sävedalens AIK  
Eddy Meyerdierks 950318 IF Hagen Ullevi FK  
Hanna Michaëlsson 890912 Rånäs 4H Hässelby SK  
Viktor Moen 930324 Örgryte IS IF Kville  
Emilia Muhr 970416 Kalmar SK FI Kalmarsund  
Quency Munsi Lelo 940120 Solna FK Bollnäs FIK  
Benny Mårtensson 920918 Heleneholms IF Malmö AI  
N        
Sanna Nilsson 970804 Kalmar SK FI Kalmarsund  
Thobias Nilsson Montler 960215 IF Kronan Malmö AI  
Hanna Nilsson Palmgren 880324 Ullevi FK Spårvägens FK  
Patrik Nilvér 830411 KFUM Örebro Kumla SF  
Johanna Nissén Karlsson 930102 Lidköpings IS Sävedalens AIK  
Patrik Norberg 660124 Vattudalens LDK Trångsvikens IF  
Oskar Nordborg 930212 FI Kalmarsund FIK Färjestaden  
Veronika Nordin 970615 Högbo GIF Gefle IF  
Magnus Nordström 701216 FK Studenterna Fredriskhofs FI  
Marcus Nyberg 970212 Öresund FK Malmö AI  
André Nyman 950102 Svenljunga IK IK Ymer  
Fanny Näslund 950726 Östersunds GIF IF Castor  
O        
Kajsa Olsson 970402 Öresund FK Malmö AI  
Malin Olsson 970704 Södra Sandby IF Malmö AI  
P        
Vera Persson Holm 940924 FK Athlet Ystads IF  
David Peterson 820113 Wärnamo SK Apladalens LK  
Pontus Petersson 920726 Bredaryds SOK Anderstorps OK  
Ulf Petersson 841118 Mölndals AIK IK Lerum FI  
Anders Pettersson 890621 Klippans FK IFK Umeå  
Florian Plathe 960608 Brattås CK IK Orient  
R        
Sabina Rahmanian 971222 Mälarhöjdens IK Hellas FK  
Emma Readwin 971122 Hellas FK Spårvägens FK  
Tove Rodlert 970208 Österhaninge IF Hammarby IF  
Nathalie Rohlén 900719 IFK Lidingö Spårvägens FK  
S        
Khalid Salman 941025 Eskilstuna FI Råby-Rekarne FI  
Linnea Sandell 960126 IF Kronan Malmö AI  
Amir Shaker 891008 Eskilstuna FI Råby-Rekarne FI  
Ayad Shaker 941030 Eskilstuna FI Råby-Rekarne FI  
Marko Simic 970510 Malmö AI Öresund FK  
Hanna Sjögren 930406 FI Kalmarsund FIK Färjestaden  
Gustav Sjöstedt 970120 Kalmar SK FI Kalmarsund  
Henrik Sjöstrand 900903 Östersunds GIF IF Castor  
Lovisa Sjöstrand 970401 Östersunds GIF IF Castor  
Susanne Sjöstrand 860204 FK Studenterna Hässelby SK  
Caroline Skillt 970408 Åkersberga SK Spårvägens FK  
Josefine Soto Jansson 931113 Mälarö SOK Hässelby SK  
Rosemarie Soto Jansson 581025 Mälarö SOK Hässeby SK  
Stefan Stjernberg 450404 Rånäs 4H Östhammar FI  
Ida Storm 911011 Malmö AI Hässelby SK  
Hanna Strindhag 940627 FI Kalmarsund FIK Färjestaden  
Adam Ståhlberg 911010 Örbyhus IF KFUM Örebro  
Klara Sundberg 961106 Hellas FK Spårvägens FK  
David Sundström 930128 Hellas FK Hammarby IF  
Arne Svensson 460304 FI Kalmarsund FIK Färjestaden  
Christopher Svensson 850411 Hälle IF IF Kville  
Sanna Svensson 970128 Malmö AI Öresund FK  
Fazal Syed 960515 Eskilstuna FI Råby-Rekarne FI  
T        
Caroline Taxén 940216 Enköpings AI Eskilstuna FI  
Meron Tekle 950507 Väsby IK Spårvägens FK  
Sofia Tingestedt 970227 Öresund FK Malmö AI  
Hans Turtola 771009 Trångsvikens IF Nilivaara IS  
U        
Moa Ugglin 970719 Malmö AI Öresund FK  
W        
Anders Wallén 950530 Mälarhöjdens IK Hellas FK  
Abdiaziz Warsame 950930 Eskilstuna FI Råby-Rekarne FI  
Oscar Westerblom 970330 Hellas FK Spårvägens FK  
Julia Wiberg 920108 UF Contact Spårvägens FK  
Olivia Wiktorsson 950106 Östersunds GIF IF Castor  
Daniel Woldu 890102 Spårvägens FK Hammarby IF  
X        
Y        
Z        
Anders Zetterberg 950903 Mälarhöjdens IK Hellas FK  
Stefan Zouagui 741115 FK Studenterna Rånäs 4H  
Å        
Ä        
Ö