Torsdag 24 april 2014

 

Sök på friidrott.se


Kontaktinformation

Svensk Friidrott

Svenska Friidrottsförbundet

Post- och besöksadress:
Heliosgatan 3
120 30 Stockholm

Tel: 010-476 53 30 vxl
Fax: 08-724 68 61
E-post: info@friidrott.se
 

Generalsekreterare & Ansvarig utgivare

Anders Albertsson
010-476 53 50

Redaktionen
friidrott.se

A. Lennart Julin
redaktör
08-30 13 33

Information och
media

Fredrik Trahn
010-476 53 31
070-913 67 96
(Pressjour)

Läs mer Samtliga kontakter

Tävlingsårsskiftesövergångar

15 november 2012

Offentliggjord: 24 oktober 2012

 

Nedanstående övergångar anmälda till tävlingsårsskiftet 2012-11-15 har registrerats och godkänts av SFIF sedan såväl anmälan som registreringsavgift inkommit i föreskriven tid.

 

 

A        
Hans Ahlberg 820822 Trångsvikens IF Golds Gym SC  
Emmy Ahlqvist 950901 Öresund FK Malmö AI  
Eric Ahlström 981002 Värmdö IF Hammarby IF  
Patrik Andersson 910329 IF Kville Ullevi FK  
Joakim Andrén 700320 IF Hagen IFK Skövde FIK  
Samuel Andresen 970115 IF Kronan IFK Helsingborg  
Oscar Arlestrand 920516 IFK Sunne IF Göta Karlstad  
Alexandra Axell 891129 IK Lerum FI Ullevi FK  
B        
Emelia Backe 980518 Trångsvikens IF Östersunds GIF  
Brandon Bartholomew 821222 Enhörna IF Hässelby SK  
Kristin Björfeldt 910410 Edsbyns IF IK Akele  
Erik Blommegård 930830 Rydö ASK Apladalens LK  
Jesper Borg 930803 IK Lerum FI Ullevi FK  
Per Brolund 810622 OK Denseln IK Akele  
Daniel Brånn 820528 Kumla SF KFUM Örebro  
C        
D        
Carl Dahllöf 880225 Ullevi FK Öresund FK  
Christian Dahlmann 750617 Uppsala LK Rånäs 4H  
Ludvig Danielson 951221 IK Norrköping FI GoIF Tjalve  
Oskar Danielson 880227 IK Norrköping FI GoIF Tjalve  
Susanne Danielson 620725 IK Norrköping FI GoIF Tjalve  
Tony Darkwah 860615 Hellas FK Hammarby IF  
Adam Denguir 940727 Lomma FIK IFK Lund  
Hanna Dickér 920712 IK Ymer SOK Knallen  
E        
Daniel Eklund 840914 IFK Lidingö Djurgårdens IF  
Omar El Hassnaoui 811020 Oskarshamns SK Team Tete RC  
Anton Elmström 920506 Ålems OK Högby IF  
Artur Engström 961026 IK Ymer Ullevi FK  
Dennis Eriksson 930414 Sundsvalls FI Falu IK  
Madeleine Eriksson 930102 Gefle IF IFK Lidingö  
Isabelle Eurenius 891008 Falu IK Spårvägens FK  
F        
Madelen Fahlstedt 831006 Gefle IF IFK Lidingö  
Hector Falk 930113 Nyköpings BIS Eskilstuna FI  
Erik Filipovic 930727 Klippans FK Malmö AI  
Christofer Fogel 841119 Högby IF Team Tete RC  
John Foitzik 910205 Ludvika FFI Spårvägens FK  
Johan Forsberg 920512 IFK Lidingö Hässelby SK  
Sigrid Forsberg 960913 IK Lerum FI Ullevi FK  
Julia Forsmark 930821 IK Stål Falu IK  
G        
Emelie Gabrielsson 881101 Oskarshamns SK GoIF Tjalve  
Sami Gassan 950524 Råby-Rekarne FI Hammarby IF  
Adrian Granath 950807 Finspångs AIK Grytgöls IK  
Rasmus Grelsson 880917 Rödöns SK Trångsvikens IF  
Johan Gustafsson 761019 Kisa SK GoIF Tjalve  
H        
Thomas Hammarsten 661231 Ume FI IFK Umeå  
Adrian Hansson 940216 Lomma FIK IFK Lund  
Amanda Hanstål 950504 Säffle FIK IF Göta Karlstad  
Joel Hartikka 980524 Högbo GIF Gefle IF  
Elin Helgesson 960816 IFK Tumba Huddinge AIS  
Johan Henningsson 901102 Bollnäs FIK Turebergs FK  
Evelin Hindrikes 910314 Kvarnsvedens GoIF IFK Växjö  
Filip Hjorth 930418 Gefle IF Falu IK  
Ida Holm 931116 IK Lerum FI Täby IS  
Hanna Hoof 870304 IK Ymer SOK Knallen  
Viktor Husmark 921007 Falu IK Ullevi FK  
Johan Hydén 890306 IK Akele Hammarby IF  
I        
Joachim Ivarsson 890514 IFK Växjö Spårvägens FK  
J        
Kristina Jacobsson 760916 Huddinge AIS F Gotländsk FI  
Andreas Jansson 960407 SLK Oxelösund Hässelby SK  
Rebecka Jeppsson 971217 IF Kronan IFK Helsingborg  
Ingemar Johannesson 330524 Öxabäck VIK Tibro AIK  
Annelie Johansson 781221 IK Ymer SOK Knallen  
Jonathan Johansson 940825 Sälens IF Söderhamns IF  
Maj Johansson 911106 Östersunds GIF Turebergs FK  
Oscar Johansson 920507 Spårvägens FK Hammarby IF  
Peter Johansson 701217 Tingbergs AIS Trollhättan FIK  
Frida Jonsson 980427 Trångsvikens IF Östersunds GIF  
Hanna Jonsson 981119 Järva FIK Spårvägens FK  
K        
Bob Kaill 421212 IK Ymer SOK Knallen  
Simon Karlén 940602 KFUM Arvika IF Göta Karlstad  
Edvin Karlsson 800501 OK Denseln IK Akele  
Harri Karlsson 801230 OK Denseln IK Akele  
Tobias Karlsson 911220 IF Kville Ullevi FK  
Frida Kristiansson 920522 IK Ymer SOK Knallen  
Emma Kuutti 980411 Tingbergs AIS Trollhättan FIK  
L        
John Lagerskog 740427 Pite Runners LDK Trångsvikens IF  
Sarah Lahti 950218 Klippans FK Hässelby SK  
Johan Larsson 830827 IFK Lund Strömstad LK  
Maria Larsson 940325 Ullevi FK Örgryte IS  
Sofia Larsson 880722 IF Göta Karlstad Ullevi FK  
Åke Larsson 570611 Umedalens IF IFK Umeå  
William Levay 960827 Danderyds FI Spårvägens FK  
Louise Liljeblad 970228 Varbergs GIF Mölndals AIK  
Jonas Linderholm 880522 IK Hakarpspojkarna Huddinge AIS  
Sofie Lindesten 880204 Hellas FK Djurgårdens IF  
Therése Lindhe 910417 IF Göta Karlstad Hässelby SK  
William Littorin 980116 Rånäs 4H Upsala IF  
Krister Lundgren 781127 Oskarshamns SK Team Tete RC  
Amanda Lönnqvist 940610 IFK Lund Malmö AI  
Filip Lööv 920423 Kils AIK IF Göta Karlstad  
M        
Emil Mann 880302 Falköpings AIK Djurgårdens IF  
Johanna Mann 890803 Ume FI IFK Umeå  
Richard Martin 971231 Danderyds SK Turebergs FK  
Stig-Arne Mattsson 511215 Fredrikshofs FI Järvsö IF  
Moteba Mohamed 901001 Alingsås IF Hässelby SK  
N        
Anton Nilsson 940506 Kils OK IF Göta Karlstad  
Jenny Nilsson 871016 Alingsås IF Hässelby SK  
Lisa Nilsson 970111 IFK Trelleborg Malmö AI  
Nathalie Nilsson 890122 Hässleholms AIS Åhus FIK  
Hans Nordberg 650415 Täby IS Huddinge AIS  
William Norderhaug 980415 Ulricehamns FK IK Ymer  
Josef Nordlund 841101 OK Linné IK Akele  
Eva Norrman Brandt 570604 FK Studenterna Fredrikshofs FI  
Lina Näslund 980827 Trångsvikens IF Östersunds GIF  
O        
Emilia Ohlin 930206 UF Contact Trollhättans IF  
Frida Olofsson 950318 IF Udd Malmö AI  
Petter Olson 910214 Malmö AI Hässelby SK  
Magnus Olsson 740522 Edsbyns IF Söderhamns IF  
Stephanie Olsson 910520 KA 2 IF Malmö AI  
Trolle Olsson 940317 Spårvägens FK Malmö AI  
Lars Olvén 580427 Trollhättans IF Uddevalla SK  
P        
Alexander Palm 930923 IK Norrköping FI Spårvägens FK  
Jonatan Palm 860403 IKS Umeå Kumla SF  
Elina Palmquist 910605 IF Göta Karlstad Ullevi FK  
Daniel Persson 820906 Malmö AI KA 2 IF  
Marcus Petersson 930207 Högby IF Team Tete RC  
Jarle Pettersen 621115 Q-Meds FF Upsala IF  
Michael Pettersson 930628 Östhammars FI IFK Växjö  
R        
Erik Ragnarsson 830905 Brunflo IF Trångsvikens IF  
Alfred Rahm 940610 Habo FIF-04 Hovslätts IK  
Elina Rapp 930211 IK Sisu IFK Växjö  
Anders Rehn 660819 Ålems OK Högby IF  
Bengt Rilegård 670925 Stockholms FTF Spårvägens FK  
Carl-Henrik Rost 710711 Trångsvikens IF Golds Gym SC  
S        
Therese Sahlin 880417   Golds Gym SC  
Hanna Salander 771218 Hässelby SK Borlänge LK  
Muntadhar Saleh 920607 Heleneholms IF Malmö AI  
Gustav Sandström 940807 IF Udd Malmö AI  
Albin Sjöblom 930811 Rånäs 4H Turebergs FK  
Nosimo Sjögren 970219 IFK Göteborg Ullevi FK  
Filip Sjövall 950308 Lomma FIK IFK Lund  
Erik Smedhs 910404 IFK Mora Turebergs FK  
Malin Smetana 960620 IK Lerum FI Ullevi FK  
Nigusu Solomon 950315 Huddinge AIS Fredrikshofs FI  
Britt Sulonen 580110 SLK Oxelösund Team Ultrasweden LK  
Kari Sulonen 570314 SLK Oxelösund Team Ultrasweden LK  
Victor Sundström 981214 FIK Färjestaden Kalmar SK  
Fredrik Swahn 771215 Rånäs 4H IF Mantra Sport  
Andreas Svanebo 830508   Golds Gym SC  
Per Svensson 591201 IFK Linköping IK Akele  
Rickard Svensson 851002 Oskarshamns SK Team Tete RC  
Oskar Swing 940805 Bromma IF Hässelby SK  
Emil Särnehed 940408 Motala AIF IK Akele  
T        
Ahmed Tahir 920103 Falu IK Malmö AI  
Caroline Taxén 940216 Eskilstuna FI IFK Lidingö  
Pontus Thomé 870127 IK Lerum FI Ullevi FK  
Sebastian Thörngren 930713 SK Bore IFK Växjö  
Sofie Tornström 940407 IK Lerum FI Ullevi FK  
Pekka Tähtinen 520115 Huddinge AIS IFK Linköping  
U        
V        
Vendela von Corswant 930815 Mölndals AIK Örgryte IS  
W        
Johan Walldén 870424 Gefle IF Spårvägens FK  
Mikael Wallin 630121 Spårvägens FK Huddinge AIS  
Mats Wendel 710512 Oskarshamns SK Team Tete RC  
Martin Westling 940221 Oskarshamns SK Team Tete RC  
Erica Wide 940711 Bromma IF Hässelby SK  
Linus Wirén 930508 IK Ymer SOK Knallen  
Johan Wissman 821102 IFK Helsingborg Hässelby SK  
Alexander Wittlock 910524 Hanvikens SK Spårvägens FK  
X        
Y        
Z        
Å        
Oliwer Åstrand 920121 IK Ymer Örgryte IS  
Ä        
Ö