Officiellt organ för Svenska Friidrottsförbundet

Fredag 20 september 2019

Resultat & Årsbästa

 

Sök på friidrott.se


Kontaktinformation

Svensk Friidrott

Svenska Friidrottsförbundet

Post- och besöksadress:
Heliosgatan 3
120 30 Stockholm

Tel: 010-476 53 30 vxl
Fax: 08-724 68 61
E-post: info@friidrott.se

Bankgiro: 332-1387
Org.nr: 802001-0719

Sociala medier:
@svenskfriidrott, 
#svenskfriidrott
 

Generalsekreterare och ansvarig utgivare

Stefan Olsson
010-476 53 41

Utgivningsbevis

Nr 2008-033

Redaktionen friidrott.se

Gustav Orbring
redaktör
072-525 96 32

Information och media

Hillevi Thor
072-559 17 78
(Pressjour)

Läs mer Samtliga kontakter


Tävlingsårsskiftesövergångar

15 november 2013

Offentliggjord: 18 oktober 2013

 

Nedanstående övergångar anmälda till tävlingsårsskiftet 2013-11-15 har registrerats och godkänts av SFIF sedan såväl anmälan som registreringsavgift inkommit i föreskriven tid.

 

 

A        
Johanna Adolfsson 890105 Solvikingarna Mölndals AIK  
Erik Alnervik 851031 Helsiongborgs SOK IS Göta  
Elias Amado 860829 Falu IK Hässelby SK  
Matilde Andersson 960511 Östhammar FI Upsala IF  
Alex Appelgren 970128 Tyresö FK Spårvägens FK  
Chris Arnoldsson 960107 Turebergs FK Huddinge AIS  
Frida Aspnäs 870209 GoIF Tjalve Spårvägens FK  
Joakim Axelsson 780802 Trollhättans IF Trollhättans SOK  
B        
Emma Backteman 891103 IK Akele GoIF Tjalve  
Johan Bark 850603 Valö IK Örgryte IS  
Lovisa Bauer 920727 Eksjö Södra IK Tranås AIF  
Kalle Berglund 960311 UF Contact Spårvägens FK  
Tobias Bjernulf 970919 Hässelby SK Sundbybergs IK  
Johan Björk 910917 Istrums SK Hammarby IF  
Lena Björk 760101 Hofors AIF IFK Lidingö  
Simon Björnstedt 991119 F Bålsta IK Enköpings AI  
Ulf Bladh 631015 IK Akele IK NocOut.se  
C        
Adam Chiguer 910219 Huddinge AIS Spårvägens FK  
D        
Kevin Duvert 980108 Hellas FK IFK Märsta  
E        
David Edoff 990104 IF Linnéa Hammarby IF  
Erik Ehrlin 900816 Ärla IF Hammarby IF  
Irene Ekelund 970308 Kils AIK Malmö AI  
Roland Ekström 531019 Malmö AI IFK Lund  
Ylva Engdahl 960408 Danderyds SK Spårvägens FK  
Elin Eriksson 950731 Falu IK Hässelby SK  
Roland Eriksson 671225 Fellingsbro AIK IF Start  
Anna Eronn 740326 Falu IK Linköpings GIF  
F        
Johan Forsberg 920512 Hässelby SK Huddinge AIS  
G        
Josefine Gabrielsson 920803 Oskarshamns SK GoIF Tjalve  
Frida Grindheim 960504 IFK Helsingborg Malmö AI  
Simon Gustafsson 900524 Katrineholms SK Ullevi FK  
H        
Eric Hallquist 961212 IF Castor Östersunds GIF  
Johanna Hansen 980119 IF Rigor Ullevi FK  
Johan Harlestedt 850818 FK N88 Sollefteå GIF  
Felicia Hast 930221 Lomma FIK IFK Lund  
Jennifer Hemström 950311 IFK Märsta IFK Lidingö  
Johanna Herstedt 950518 Öresund FK Malmö AI  
Magnus Herstedt 980902 Öresund FK Malmö AI  
Sophia Hofer 980720 IFK Trelleborg Malmö AI  
Stefan Hornebrant 620926 Trollhättans IF Trollhättans SOK  
Dag Hultberg 951229 IK Norrköping FI GoIF Tjalve  
Olivia Hultman 960305 Tibro AIK SOK Träff  
Bennet Hägg 850405 Enhörna IF IK Hakarpspojkarna  
Jill Höstman 960206 IK Lerum FI Ullevi FK  
I        
J        
Martin Jacobson 970617 Tyresö FK Hammarby IF  
Anton Jahnke 950704 IF Kronan IFK Helsingborg  
Peter Jaktlund 550101 Borlänge LK Källbottens IK  
Emma Jansson 910717 Falu IK Hässelby SK  
Freja Jernstig 920103 IF Göta Karlstad Hässelby SK  
Josefine Jirhed 951124 Trångsvikens IF Östersunds GIF  
Mikaela Johannesson 960729 Falu IK Hässelby SK  
Per Johansson 960120 Sävedalens AIK Ullevi FK  
Peter Johansson 701217 Trollhättans FIK Trollhättans IF  
Sebastian Josefsson 900114 IFK Halmstad IFK Helsingborg  
K        
Oskar Kardin 920113 Offerdals SK Sportsgym SC  
Charlotte Karlsson 840818 Hammarby IF Hässelby SK  
Jennifer Karlsson 990724 Österhaninge IF Hammarby IF  
Rasmus Karlsson 921121 IK Orient Ullevi FK  
Veronica Karlsson 801005 Ullevi FK IFK Strömsund  
Judel Kibondo 860624 Sundbybergs IK Spårvägens FK  
Caroline Kilhblom 941016 Huddinge AIS Turebergs FK  
Christian Klingebrant 800304 Björnstorps IF IS Göta  
L        
Jennika Larsson 910626 Lomma FIK IFK Lund  
Johanna Larsson 920213 Filipstads IF Hässelby SK  
Anton Levin 921020 IFK Helsingborg Malmö AI  
Elin Liljeblad 990616 Varbergs GIF Mölndals AIK  
Gustav Liljeblad 990616 Varbergs GIF Mölndals AIK  
Hanna Lindholm 791128 FK Studenterna Hammarby IF  
Jacob Lindström 980825 Hofors AIF Falu IK  
Unni Lissmats 941106 IF Linden Huddinge AIS  
Simon Litzell 970211 Östersunds GIF Hässelby SK  
Svante Lundgren 691118 Högsbo AIK Solvikingarna  
Marcus Lundquist 910814 Rånäs 4H Upsala IF  
Elina Lydén 970916 Öresund FK Malmö AI  
Lina Löfqvist 930813 Tierps IF Upsala IF  
M        
Emil Mann 880302 Djurgårdens IF Falköpings FIK  
Julia Marklund 960104 SK Bore IF Göta Karlstad  
N        
Ingmarie Nilsson 660126 Hässelby SK Rånäs 4H  
Linda Nilsson 911017 Tibro AIK SOK Träff  
O        
Fabrice Odille 761015 Huddinge AIS Enhörna IF  
Lennart Olsson 480603 IF Kville Stenungsunds FI  
Malin Olsson 900824 Malmö AI IFK Lidingö  
Sophia A Omar 870922 Spårvägens FK Hammarby IF  
P        
Adam Petersson 850330 Alvesta FI Wärnamo SK  
Marinda Petersson 950203 Hässleholms AIS Malmö AI  
Wictor Petersson 980501 Hässleholms AIS Malmö AI  
Ali Pirgholizadeh 941230 Eskilstuna FI Ärla IF  
R        
Joakim Rinaldo 670830 Västerviks OK LK Nyköping Runners  
Noak Ringman 950929 IK Norrköping FI GoIF Tjalve  
Jens Roslund 960313 Stocksäters IF KFUM Örebro  
Gabriel Rosshagen 980312 Täby IS Hässelby SK  
Rakel Rosshagen 951203 Täby IS Hässelby SK  
Tina Runesson 920414 FIF Gnistan Västerås FK  
S        
Helena Saarela 980918 Trollhättans FIK Trollhättans IF  
Henrik Sahl 730719 Lidköpings IS Lidköpings VSK  
Anna Silvander 930622 Danderyds SK IFK Lidingö  
Marko Simic 970510 Öresund FK Malmö AI  
Erland Simonsson 960319 Sundbybergs IK Danderyds SK  
Judith Sjöman 990615 Katrineholms SK Örgryte IS  
Christoffer Sköld 860414 Istrums SK Mölndals AIK  
Viktor Stenberg 900214 Ullevi FK Örgryte IS  
Johan Stenbäck 771012 Roslagsbro IF Rånäs 4H  
Ebba Stenström 990424 Öresund FK Malmö AI  
Mikael Storm 911001 Eksjö Södra IK Tranås AIF  
Cornelia Storm Karlén 990907 Lidköpings IS IF Hagen  
Adam Stålberg 911010 KFUM Örebro Upsala IF  
Senad Suhonjic 840822 Björnstorps IF Västderås LK  
Mikael Sundler 880902 SK Bore IF Göta Karlstad  
Bo Sundström 401103 IK Heros Turebergs FK  
Erika Svanborg 910828 Bromma IF Sävedalens AIK  
Christopher Svensson 850411 IF Kville IFK Lidingö  
Jens Svensson 740725 Uppsala LK IF Mantra Sport  
Hedvig Svärd 990520 Hammarby IF Österhaninge IF  
Sara Söderberg 940101 IK Norrköping FI GoIF Tjalve  
T        
Emma Thor 971120 IFK Märsta Turebergs FK  
Paulina Toresäter 970121 Enköpings AI Upsala IF  
Oscar Törnros 920104 IFK Sala Falu IK  
U        
Moa Ugglin 970719 Öresund FK Malmö AI  
V        
Viktoria Voskressenskaia 960909 Råby-Rekarne FI Ärla IF  
W        
Oscar Wachtmeister 940823 Lundsbergs IF IFK Lidingö  
Mikael Wallin 630121 Huddinge AIS Spårvägens FK  
Jan-Erik Wanhainen 710308 IFK Lidingö IFK Göteborg  
Viktor Warg 931102 KFUM Arvika IF Göta Karlstad  
Abdiaziz Warsame 950930 Råby-Rekarne FI Malmö AI  
Michael Welsapar 970430 Enköpings AI Upsala IF  
Emma Wernung 960223 Sävedalens AIK Ullevi FK  
Fredrik Westerdahl 790427 Hässelby SK Fredrikshofs FI  
Dennis Wikström Roos 930730 Skellefteå AIK Ullevi FK  
Daniel Woldu 890102 Hammarby IF Spårvägens FK  
X        
Y        
Z        
Å        
Louise Åkerlund 970907 Turebergs FK Hässelby SK  
Niclas Åkerström 880520 IFK Växjö Hässelby SK  
Ä        
Ö        
David Östling 901211 Rånäs 4H IF Göta Karlstad  

>