Officiellt organ för Svenska Friidrottsförbundet

Fredag 26 april 2019

Resultat & Årsbästa

 

Sök på friidrott.se


Kontaktinformation

Svensk Friidrott

Svenska Friidrottsförbundet

Post- och besöksadress:
Heliosgatan 3
120 30 Stockholm

Tel: 010-476 53 30 vxl
Fax: 08-724 68 61
E-post: info@friidrott.se

Bankgiro: 332-1387
Org.nr: 802001-0719

Sociala medier:
@svenskfriidrott, 
#svenskfriidrott
 

Generalsekreterare och ansvarig utgivare

Stefan Olsson
010-476 53 41

Utgivningsbevis

Nr 2008-033

Redaktionen friidrott.se

Gustav Orbring
redaktör
072-525 96 32

Information och media

Hillevi Thor
072-559 17 78
(Pressjour)

Läs mer Samtliga kontakter


Tävlingsårsskiftesövergångar

15 november 2014

Offentliggjord: 20 oktober 2014

 

Nedanstående övergångar anmälda till tävlingsårsskiftet 2014-11-15 har registrerats och godkänts av SFIF sedan såväl anmälan som registreringsavgift inkommit i föreskriven tid.

 

 

A        
Niklas Agnesund 770918 Huddinge AIS IK Hakarpspojkarna  
Martin Ahlberger 930618 Hestra IF Runacademy IF  
Elina Andersson 970203 Frövi IK KFUM Örebro  
Tommy Andersson 480520 IFK Nora IK Spring Väst  
Britt-Marie Andersson 491010 Björnstorps IF Genarps IF  
Bo Andersson 520129 Björnstorps IF Genarps IF  
Isa Andersson 980316 IFK Helsingborg Malmö AI  
Nils Andersson 940908 Torsby S&E IF SK Bore  
Joakim Axelsson 780802 Trollhättans SOK Trollhättans IF  
B        
Ahmed Bahaa 000716 Mälarhöjdens IK Huddinge AIS  
Erika Bergkvist 870927 Kils AIK IF Göta Karlstad  
Ebba Blomstrand 000219 Åsbro GoIF KFUM Örebro  
Markus Bohman 940101 Fredrikshofs FI IF Linnéa  
Jesper Bokefors 940419 Upsala IF Malmö AI  
Magnus Bosson 790827 Axa SC F Bålsta IK  
Magnus Burling 711025 Vallentuna FK Fredrikshofs FI  
Johanna Bäcklund 850609 Rånäs 4H Runacademy IF  
C        
Oscar Carlsson 910426 Apladalens LK Hässelby SK  
Rickard Carlsson 940728 Trollhättans IF Sävedalens AIK  
D        
Dag Dacke 650705 Rånäs 4H IFK Märsta  
Sofie Davoust 940208 IFK Tumba Södertälje IF  
E        
Marie Ebbestad 000826 Gottsunda IF Upsala IF  
Jonathan Edemalm 990411 Sköldinge IF Eskilstuna FI  
Johanna Edvall 000211 IF Skade Gefle IF  
Elisabet Ekborg 520813 Rånäs 4H Höörs IS  
Ebba Elofsson 000609 Hässleholms AIS IFK Helsingborg  
David Elvingsson 950515 KFUM Kristianstad Åhus FIK  
Fredrik Engdahl 760606 Ryssbergets IK OK Pan - Kristianstad  
Artur Engström 961026 Ullevi FK Örgryte IS  
Evelina Erlandsson 940818 Nyköpings BIS IF Göta Karlstad  
Sofia Ewnert 890129 FK Studenterna IF Göta Karlstad  
F        
Christofer Fogel 841119 Huddinge AIS Team Tete RC  
Samuel Fransson 000315 IK Finish Malmö AI  
Daniel Frisén 840913 Bollnäs FIK Edsbyns IF  
Camilla Fryksell 900813 SK Gränsen FK N88  
Mikael Fågelborg 780927 Ryssbergets IK Vittsjö GIK  
G        
Oskar Greilert 950513 Hanvikens SK Ullevi FK  
Margot Gustafsson 880506 IFK Lidingö Råby-Rekarne FI  
H        
Martin Hammar 950302 Rånäs 4H Turebergs FK  
Tajudin Hassen 910107 IFK Umeå FK N88  
Matilda Hellqvist 930728 IK Orient Ullevi FK  
Anders Herrmann 761114 Rånäs 4H Uppsala LK  
Johanna Holmén Svensson 950307 Alingsås IF Ullevi FK  
Stefan Hornebrant 620926 Trollhättans SOK Trollhättans IF  
Sandra Höckerstrand 900511 Hammarby IF GoIF Tjalve  
I        
Rebecca Ilehag 920612 Märlarhöjdens IK Huddinge AIS  
Izehi Ileso 890719 Ullevi FK Mölndals AIK  
J        
Amie Jammeh 991031 Gottsunda IF Upsala IF  
Hanna Jansson 950305 Falu IK Ullevi FK  
Robin Johansson 940324 Ärla IF Turebergs FK  
Johan Johansson 801004 Trångsvikens IF Sportsgym SC  
Martin Johansson Ahlberger 930618 Hestra IF Runacademy IF  
Michelle Johnson 990730 Iggesunds IK Strands IF  
Åke Jonson 420208 Heleneholms IF Björnstorps IF  
Martin Jonsson 950501 Torsby S&E IF SK Bore  
K        
David Kallebäck 890414 Varbergs GIF Atleticum Växjö SK  
Pär Karlberg 930110 IFK Sävsjö IFK Växjö  
Martin Krisell 870819 Linköpings GIF Mölndals AIK  
Sara Kruse Eén 810413 Aktivitus SC Solvikingarna  
Sara Kviberg 930309 Hellas FK Hässelby SK  
Grigorios Kyriakoudis 970315 Mälarhöjdens IK Huddinge AIS  
L        
Juhani Laakkonen 630708 SK Gränsen FK N88  
John Lagerskog 740427 Trångsvikens IF Sportsgym SC  
Åke Larsson 570611 IFK Umeå Umedalens IF  
Laurent Leloup 710512 Björnstorps IF Genarps IF  
Malin Lindahl 690504 Kalmar SK Högby IF  
Jonas Linderholm 880522 Huddinge AIS IK Hakarpspojkarna  
Karl-Erik Ludvigsson 881206 Spårvägens FK IF Göta Karlstad  
Johan Löfstedt 590325 Huddinge AIS Ösmo Nynäs FK  
Amanda Lönnqvist 940610 Malmö AI Ystads IF  
Simon Lövgren 000711 Stocksäters IF KFUM Örebro  
M        
Jonas Meyer 900502 IK Orient Örgryte IS  
August Mollén 990826 IK Norrköping FI GoIF Tjalve  
Estelle Montler 910311 Göteborg KIK Ullevi FK  
Linnéa Mossberg 990907 Håfreströms IF IK Orient  
Carl Månsson 950918 Turebergs FK Täby IS  
N        
Lisa Nauclér 840102 Hammarby IF Runday IF  
Brian B Nielsen 760927 Fredrikshofs FIF Huddinge AIS  
Mattias Nilsson 960224 Luleå FI Umedalens IF  
Hugo Norberg 980111 IK Stål Falu IK  
Sarah Nordin 970211 Trollhättan FIK Ullevi FK  
Tommy Nylander Leslie 991114 IFK Tumba Huddinge AIS  
Lars-Göran Nylén 750316 Kils AIK Danderyds SK  
Mikael Nyström 711005 IF Linnéa Ösmo Nynäs FK  
O        
Sanna Ohlström 940224 Upsala IF Kalmar SK  
Eleonora Olsmats 990610 Danderyds SK Turebergs FK  
Gustaf Olsson 980310 Lidköpings IS Istrums SK  
P        
Alexandra Pekic 001008 IFK Göteborg Örgryte IS  
Eir Persson 000801 Eslövs AI IFK Lund  
Isak Persson 950402 Spårvägens FK Örgryte IS  
Marcus Petersson  751026 Ängeholms IF IK Jogg  
Ali Pirgholizadeh 941230 Ärla IF Eskilstuna FI  
R        
Josphine Risberg Thor 950829 IFK Lund IFK Helsingborg  
Fanny Roos 950102 Ljungby FIK Atleticum Växjö SK  
S        
Jenni Sandgren 980727 Sundsvalls FI Timrå AIF  
Caroline Sandsjoe 920925 IF Göta Karlstad Malmö AI  
Karl Schenström 910516 Nyköpings BIS GoIF Tjalve  
Christopher Sentell 940816 Turebergs FK Täby IS  
Anders Silén 650810 Iggesunds SK Järvsö IF  
Felicia Sjöblom 990120 IK Bergaström IK Orient  
Mattias Snäll 990804 Haparanda SKT Luleå FI  
Stefan Stojanovic 980821 Huddinge AIS Hässelby SK  
Björn Sund 740128 Klippans FK Katrineholms SK  
Mattias Sundin 970624 Kramforsalliansen FK N88  
Tommy Svensson 750527 IK Hakarpspojkarna SK Graal  
Åsa Söderlund 930617 Västerås FK Ullevi FK  
T        
Emma Tuvesson 910306 IFK Helsingborg Hammarby IF  
U        
Sara Ulin 911022 Falu IK KFUM Örebro  
W        
Anna Werner 790415 F&S Sollentuna Danderyds SK  
Julia Wihlborg 981031 Gillberga-Lista IF Ärla IF  
Samuel Wiik 980131 IF Rigor Örgryte IS  
Agnes Wijk 991223 Täby IS IFK Helsingborg  
Erika Wärff 000716 Öresund FK Malmö AI  
Y        
Nuray Yassin 810505 Hälle IF Ullevi FK  
Z        
Sima Zahrai 631028 Björnstorps IF IFK Lund  
Ö        
Arvid Öhrn 940114 IK Vista IK Hakarpspojkarna  
Fanny Öhrn Selahn 950113 Sundbybergs IK Södertälje IF  
         

>