Officiellt organ för Svenska Friidrottsförbundet

Söndag 26 februari 2017

Resultat & Årsbästa

 

Sök på friidrott.se


Kontaktinformation

Svensk Friidrott

Svenska Friidrottsförbundet

Post- och besöksadress:
Heliosgatan 3
120 30 Stockholm

Tel: 010-476 53 30 vxl
Fax: 08-724 68 61
E-post: info@friidrott.se
Sociala medier:
@svenskfriidrott, 
#svenskfriidrott
 

Generalsekreterare och ansvarig utgivare

Stefan Olsson
010-476 53 41

Utgivningsbevis

Nr 2008-033

Redaktionen friidrott.se

Magnus Fridell
redaktör
073-506 21 74

Information och media

Fredrik Trahn
070-913 67 96
(Pressjour)

Läs mer Samtliga kontakter


Tävlingsårsskiftesövergångar

15 november 2015

Offentliggjord: 26 oktober 2015, redigerad 27 oktober.

 

Nedanstående övergångar anmälda till tävlingsårsskiftet 2015-11-15 har registrerats och godkänts av SFIF sedan såväl anmälan som registreringsavgift inkommit i föreskriven tid.

 



A      
Victoria Almerén Hansson 990425 Råby Rekarne FIF Hammarby IF
Andreas Almlöf 950927 Hammarby IF Spårvägens FK
Martin Altvallen 011022 Mälarhöjdens IK Spårvägens FK
Max Andersson 950203 Tierps IF Upsala IF
Adel Araya 980825 Mälarhöjdens IK Spårvägens FK
Jonas Arbinge 931011 Hellas FK Huddinge AIS
B      
Fanny Bengtsson 010312 Eslövs AI Eslövs IF
Filippa Bengtsson 010312 Eslövs AI Eslövs IF
Emil Berggren 960818 Eslövs AI Eslövs IF
Saga Berneryd 990602 Danderyds SK Spårvägens FK
Casper Borgström 000719 IFK Lund Ullevi FK
Melina Boukas 000205 Mälarhöjdens IK Spårvägens FK
C      
Nadja Casadei 830403 IFK Lidingö Atleticum Växjö SK
Archibald Casteel 960813 Hellas FK Spårvägens FK
Emelina Cindric 010828 IF Skade Gefle IF
Amanda Cleréus 980614 Mälarhöjdens IK Spårvägens FK
Caleb Conable 010430 IFK Lund Malmö AI
D      
Adam Denguir 940727 IFK Lund Ullevi FK
Lars Diechle 690110 Sävedalens AIK Ullevi FK
Erik Djurberg 970906 Upsala IF Hässelby SK
Robert Drottz 771114 Örebro AIK Solvikingarna
E      
Noel Edling Rahmat 800329 FK Studenterna Hellas FK
Agnes Ekman 010329 Mälarhöjdens IK Spårvägens FK
Viktor Elvung Nilsson 941208 FIF Gnistan KA 2 IF
Fredrik Engel 740901 Sävedalens AIK IK Lerum FI
Amanda Eriksson 000804 Mälarhöjdens IK Spårvägens FK
Nellie Erlandsson 010917 IK Finish Malmö AI
Louise Estberg 981218 Malmö AI Mölndals AIK
F      
Philip Fabian 000609 IK Ymer Ullevi FK
Kristoffer Fagerlund 930519 IK Ymer Ullevi FK
Johan Forsberg 920512 Huddinge AIS Hammarby IF
Maria Freij 981024 IK Pallas Höganäs FI
Charlotta Frenander 610214 Rånäs 4H Uppsala LK
Adam Friberg 980923 Eksjö Södra IK Hovslätts IK
Xander Friberger 000602 Mälarhöjdens IK Spårvägens FK
Linda Frödin Glad 930619 Turebergs FK IFK Lidingö
G      
Daniel Gleimar 920507 Turebergs FK Spårvägens FK
Rasmus Glimberg 000123 Eslövs AI Eslövs IF
Anette Grinde Lundberg 600905 Rånäs 4H Uppsala LK
H      
Marcus Hagerud 010627 Mälarhöjdens IK Spårvägens FK
Lizzie Hager 990508 IK Lerum FI Ullevi FK
Gabriella Hall 011028 Mälarhöjdens IK Spårvägens FK
Frida Hallquist 901204 Åsarna IK Sportsgym SC
Emilia Hammarström 960731 Wärnamo SK Mölndals AIK
Sanya Harnung 010615 Mälarhöjdens IK Huddinge AIS
Albin Hedén 010608 SK Bore KFUM Arvika
Gabriel Heen 950626 Huddinge AIS Hässelby SK
Hampus Helamb 010823 IFK Göteborg Ullevi FK
Lennie Helander 750714 Ullevi FK Örgryte IS
Leif Hemlin 491031 Rånäs 4H Uppsala LK
Simon Henriksson 970129 Eslövs AI IFK Lund
Evelin Hindrikes 910314 Atleticum Växjö SK IFK Växjö
Oscar Hjerm 970402 Västerås FK KA 2 IF
Nicklas Holm 970125 Hellas FK Spårvägens FK
Amon Hossinian 010914 Mälarhöjdens IK Spårvägens FK
Jonathan Håkansson 010803 Spårvägens FK Hammarby IF
Robin Hägg 900904 Eslövs AI Eslövs IF
Moa Hägglund 961230 Luleå FI Riviera FI
I      
Münise Incesu 010728 Mälarhöjdens IK Spårvägens FK
Ida Indahl 900413 Offerdals SK Sportsgym SC
J      
Jonas Janegren 791018 Östansjö Skidklubb IF Start
Hans Jansson 570713 Vilsta IK Eskilstuna TK
Robin Johansson 940324 Turebergs FK Ärla IF
Erik Johansson 010206 IFK Göteborg Ullevi FK
Niklas Jonsson 920831 Hammarby IF Huddinge AIS
Leon Jämteby 000212 Frösö IF Trångsvikens IF
Gabriella Jönsson 010515 IS Göta IFK Helsingborg
K      
Arvid Klinthäll 960810 IK Norrköping FI GoIF Tjalve
Ebba Kuylenstierna 990613 Mälarhöjdens IK Spårvägens FK
Hannes Kvist Wirdmo 940413 IFK Växjö Atleticum Växjö SK
Leo Kvisth 000923 Mälarhöjdens IK Spårvägens FK
L      
Linda Lagesson 910501 IFK Halmstad Falkenbergs IK
Leif Larson 560606 Rånäs 4H Vittsjö GIK
Isak Lefvert 000110 Mälarhöjdens IK Spårvägens FK
Amanda Lejros 990608 Djurmo Sifferbo IF KFUM Örebro
Imran Lernebo 010303 Mälarhöjdens IK Spårvägens FK
Elis Librand 011011 Mälarhöjdens IK Spårvägens FK
Per Lilja 780515 Heleneholms IF Vittsjö GIK
Elias Lindahl 010424 Alingsås IF Täby IS
Jörgen Lindh 690827 Rånäs 4H Fredrikshofs FI
Anna Lindh 740515 Rånäs 4H Fredrikshofs FI
Hanna Lindholm 791128 Hammarby IF Huddinge AIS
Emma Lindqvist 010904 Mälarhöjdens IK Spårvägens FK
Maria Lundgren 720902 IFK Växjö 338 Småland T & MF
Nicoline Lundin 010806 Mälarhöjdens IK Spårvägens FK
M      
Peter Malki 010714 Mälarhöjdens IK Spårvägens FK
Bienvenue Musore 901225 Tyresö FK Hammarby IF
Mats Nagle 600401 Huddinge AIS Stockholms FTF
Merhawi Negasi 970503 OK Kroppefjäll Håfreströms IF
N      
Emely Nilsson 010207 Eslövs AI Eslövs IF
Selma Nilsson 011026 Mälarhöjdens IK Spårvägens FK
Filip Nilsson 920317 Kalmar SK IFK Lund
Evelina Nilsson 940120 Skellefteå AIK IFK Umeå
Holger Norberg 990528 IK Stål Falu IK
O      
Lasse Ohtamaa 800619 Väsby IK Huddinge AIS
Ella Oliveras 010326 Mälarhöjdens IK Spårvägens FK
Vilgot Olofsson Liljeholm 980503 Mälarhöjdens IK Spårvägens FK
Richard Olsson 890808 IF Göta Karlstad Örgryte IS
Maria Olsson 960311 Järvsö IF Gefle IF
Tor Opdahl 800625 F Bålsta IK Turebergs FK
P      
Filip Paulander 000102 Mälarhöjdens IK Spårvägens FK
Daniel Persson 980111 Bromma IF Hammarby IF
Lisa Piscator 970407 IFK Kristinehamn IF Göta Karlstad
R      
Jonas Renz 990221 IK Norrköping FI GoIF Tjalve
Jafar Rezai 010418 Mälarhöjdens IK Spårvägens FK
Braulio Ribeiro 920714 IFK Nora KFUM Örebro
Nicole Ridegård 990421 Malmö AI IFK Helsingborg
Hanna Ringdahl 950307 Eslövs AI Eslövs IF
Hedda Ringman 980108 IK Norrköping FI GoIF Tjalve
Joakim Rosenqvist 950704 Sävedalens AIK Örgryte IS
Erik Rosqvist 980824 Mälarhöjdens IK Spårvägens FK
Malin Roth 950215 Kongahälla AIK Ullevi FK
Mehrab Sadeghi 011115 Mälarhöjdens IK Spårvägens FK
S      
Alexandra Schill 001203 Mölndals AIK Örgryte IS
Filip Segerberg 901010 Hammarby IF Huddinge AIS
Felix Siljebäck Larsen 890531 Västerås FK IF Göta
Carolina Sjöberg 920504 Mariestads AIF Ullevi FK
Vera Sjöberg 010519 Mälarhöjdens IK Spårvägens FK
Anton Sjölund 010426 Mälarhöjdens IK Spårvägens FK
Jesper Sjölund 991022 Mälarhöjdens IK Spårvägens FK
Mattias Sjövall 990307 Lomma FIK IFK Lund
Nils Spetz 911221 Hammarby IF Spårvägens FK
Hamilton Steiner 980426 GoIF Tjalve Spårvägens FK
Kajsa Sten 010411 SLK Oxelösund Hässelby SK
Sebastian Stenman 911203 Örgryte IS IFK Göteborg
Emil Sterner 870927 Ärla IF Eskilstuna FI
Roland Sundqvist 710811 Örbyhus IF Upsala IF
Alice Svantesson 970713 Sävedalens AIK Ullevi FK
Ebba Svantesson 970713 Sävedalens AIK Ullevi FK
Tommy Swärdh 571230 Vi Som Springer LK High Coast Ultra RC
Sabina Söderberg 011011 Mälarhöjdens IK Spårvägens FK
Olof Södergård 850205 Vallentuna FK Spårvägens FK
Tim Söderqvist 950615 Dals Södra FFI Hälle IF
T      
Nuttakit Tacum 980608 Ystads IF Piteå IF
Oumar Thiam 910115 Tureberg FK Hammarby IF
Henrik Thoms 961005 Hanvikens SK IF Göta Karlstad
Simon Throgen 970630 Karlskoga FI IF Göta Karlstad
Olle Tyrsmo 000328 Glanshammars IF KFUM Örebro
U      
William Ullberg 960512 Riviera FI IFK Umeå
W      
Marinel Walfridsson 950918 IS Göta IFK Helsingborg
Mikael Wallin 630121 Spårvägens FK Stockholms FTF
Filip Wendelin 960212 IFK Sala Mölndals AIK
Dennis Wikström-Roos 930730 Skellefteå AIK Turebergs FK
Elias Vlachos 010324 Mälarhöjdens IK Spårvägens FK
Stuart Wood 750415 IF Linnéa Fredrikshofs FI
Tim Wunger 940822 Falu IK Upsala IF
Albin Wägmark 010105 Mälarhöjdens IK Spårvägens FK
Z      
Jean-Christian Zirignon 950703 Piteå IF Hammarby IF