Officiellt organ för Svenska Friidrottsförbundet

Fredag 21 juli 2017

Resultat & Årsbästa

 

Sök på friidrott.se


Kontaktinformation

Svensk Friidrott

Svenska Friidrottsförbundet

Post- och besöksadress:
Heliosgatan 3
120 30 Stockholm

Tel: 010-476 53 30 vxl
Fax: 08-724 68 61
E-post: info@friidrott.se
Sociala medier:
@svenskfriidrott, 
#svenskfriidrott
 

Generalsekreterare och ansvarig utgivare

Stefan Olsson
010-476 53 41

Utgivningsbevis

Nr 2008-033

Redaktionen friidrott.se

Frida Hogstrand
redaktör
073-626 98 88

Information och media

Hillevi Thor
072-559 17 78
(Pressjour)

Läs mer Samtliga kontakter


Tävlingsårsskiftesövergångar

15 november 2016

Offentliggjord: 25 oktober 2016

 

Nedanstående övergångar anmälda till tävlingsårsskiftet 2016-11-15 har registrerats och godkänts av SFIF sedan såväl anmälan som registreringsavgift inkommit i föreskriven tid.

 

A      
Amis Agaba 930902 Ullevi FK Malmö AI
Nikki Anderberg 020305 Öresund FK Malmö AI
Alexander Andersson 941227 IK Hakarpspojkarna Thorengruppen TFC Örebro
Björn Andersson 910913 F Bålsta IK IFK Lidingö
Jasmin Andersson 880528 GoIF Tjalve Högby IF
Simon Andersson 970509 SOK Träff IF Göta Karlstad
Erik Annerfalk 941127 Mariestads AIF Ullevi FK
Chris Arnoldsson 960107 Huddinge AIS Upsala IF
Jennifer Asp 920210 Spårvägens FK Sportsgym SC
B      
Clara Bernhult 020924 KFUM Örebro Thorengruppen TFC Örebro
Sofia Bertilsson 020214 Ärla IF Eskilstuna FI
Maja Bjurman 020601 KFUM Örebro Thorengruppen TFC Örebro
Adam Björling 900212 GoIF Tjalve Högby IF
Yoie Bohlin 900926 Hässelby SK Sportsgym SC
Lucas Bolin 010901 IK Bergaström Ullevi FK
Mikael Brodersen 800213 FK Studenterna Turebergs FK
Lisa Brorson 991228 KFUM Örebro Thorengruppen TFC Örebro
C      
Johan Carlsson 870115 Örgryte IS FK Studenterna
D      
Filip Dahlgren 880320 IFK Lidingö KFUM Örebro
Christian Dahlmann 750617 Rånäs 4H Upsala IF
Oliwer Danielsson 011217 Östersunds GIF Ullevi FK
Hjalmar Didriksson 741228 Runday IF Spårvägens FK
Victoria Dronsfield 910606 IF Göta Karlstad Örgryte IS
Theodor Duvert 010419 IFK Märsta Turebergs FK
Johanna Dyremark 970430 IFK Tumba Huddinge AIS
E      
Emelie Edholm 941027 Brännans IF IF Göta Karlstad
Johan Edlund 730404 Tullinge-Tumba FF Tullinge FI
Sofia Ejlertsson 020925 Björkfors GoIF Linköpings GIF
Daniella Ekström 990908 Örbyhus IF Upsala IF
Pär Englund 770815 Örebro AIK Wedewågs IF
Isac Engman 021102 IFK Trelleborg Malmö AI
Emmy Ennerfors 010314 KFUM Örebro Thorengruppen TFC Örebro
Emelie Eriksson 000320 Säters IF Stora Skedvi IK
Hannah Eriksson 021101 KFUM Örebro Thorengruppen TFC Örebro
Malin Eriksson 910105 KFUM Örebro IFK Lidingö
F      
Philip Fabian 000609 Ullevi FK Upsala IF
Melker Forsberg 010301 Glanshammars IF KFUM Örebro
Ida Fredin 000604 KFUM örebo Thorengruppen TFC Örebro
Philip Frifelt Lundqvist 890618 IF Göta Karlstad Mölndals AIK
Viktor Frisk 030204 IFK Gnesta Huddinge AIS
Robel Fsiha 960307 Eskilstuna FI Spårvägens FK
G      
William Gardell 010106 Spårvägens FK Hellas FK
Nils Gunnarsson 980121 Sundsvalls FI Timrå AIF
Robin Gustafsson 990313 Brattås CK Hälle IF
Emma Gällstedt 960531 Gefle IF Falu IK
H      
Maja Hagelvik 000804 KFUM Örebro Thorengruppen TFC Örebro
Ebba Hager 010618 IK Lerum FI Ullevi FK
Maja Hammarland 011108 KFUM Örebro Thorengruppen TFC Örebro
Erik Hanell 010325 Stocksäters IF KFUM Örebro
Jonathan Harley 930905 Rydö ASK Ullevi FK
Sabina Hedhag 920808 Ullevi FK IF Göta Karlstad
Edvin Heggemann 940318 KFUM Örebro Thorengruppen TFC Örebro
Douglas Hellbratt 951020 Huddinge AIS Hammarby IF
Johan Henningsson 901102 Turebergs FK Malmö AI
Petra Henriksson Nousiainen 710404 Örebro AIK Ekerö Runners LK
Patrik Hentschke 680127 Tullinge-Tumba FF Tullinge FI
Anders Herrmann 761114 Uppsala LK Upsala IF
Amanda Hjalmarsson 970817 Hovslätts IK IFK Växjö
Hasan Husein Mahamuud 951015 Hemlingby LK Spårvägens FK
Elisabeth Höglund 900219 IF Göta Karlstad KFUM Örebro
I      
Niclas Ivarsson 810512 FK Studenterna Turebergs FK
Jan Jakoubek 970629 IK Hinden IFK Växjö
Daniel Johansson 861212 Örebro AIK Wedevågs IF
Emil Johansson 020610 Väsby IK Turebergs FK
Frida Johansson 950107 IF Göta Karlstad Tjalve IF Norrköping
Jörgen Johansson 590202 IK Jogg Mölndals AIK
Åke Jonsson 420208 Björnstorps IF Heleneholms IF
Clara Josefson 970919 KFUM Örebro Thorengruppen TFC Örebro
Micaela Jungelin 010903 IF Linden Hammarby IF
K      
Kasper Kadestål 990117 Öresund FK Malmö AI
Sebastian Kadestål 961107 Öresund FK Malmö AI
Filippa Karaga 010521 KFUM Örebro Thorengruppen TFC Örebro
Daniela Karlsson 960703 Athletics 24seven SK Västerås FK
Gunnar Karlsson 370802 Eslövs AI Höör IS
Hanne Karlsson 970223 IFK Kristinehamn Göteborgs KIK
Harri Karlsson 801230 FK Studenterna Järla IF
Pontus Karlström 900820 Hässelby SK Sävedalens AIK
Magnus Kling 740402 Täby IS Turebergs FK
Christian Klingebrant 800304 IS Göta GF Idrott
Yana Kornyeva 990228 Boden FI Riviera FI
Mattias Käck 830131 Fredrikshofs FIF Upsala IF
L      
Filip la Fleur 970418 Ystads IF IFK Växjö
Josefin la Fleur 941027 Ystads IF IFK Växjö
Carolina Larsson 021116 Danderyds SK IFK Lidingö
Eric Larsson 930730 KFUM Örebro Thorengruppen TFC Örebro
Amanda Lejros 990608 KFUM Örebro Thorengruppen TFC Örebro
Charlotte Lewis 790120 IF Mantra Sport IFK Umeå
Lee Lilja 020726 Boo IF Hellas FK
Emanuel Lindberg 930316 KFUM Örebro Thorengruppen TFC Örebro
Isak Lindbom 911220 Ullevi FK Upsala IF
Linnea Lindh 991018 Linköpings GIF Hovslätts IK
Fredrik Lindvall 671015 Ystads IF Malmö AI
Lars Lundegård 650728 IF Göta Karlstad KFUM Örebro
M      
Elias Martinsson 970618 Brattås CK Mölndals AIK
Jessica Mattsson 980128 Tierps IF Spårvägens FK
Lukas Melander 900722 KFUM Örebro LK Gränslöst
Johanna Mickels 020119 Ärla IF Eskilstuna FI
Farhun Mohamed Ali 960617 Ärla IF Eskilstuna FI
Raimo Mononen 470704 Tullinge-Tumba FF Tullinge FI
N      
Julia Nielsen 010602 Sävedalens AIK Göteborgs KIK
Wilma Nielsen 010602 Sävedalens AIK Göteborgs KIK
Alice Nilsson 000423 KFUM Örebro Thorengruppen TFC Örebro
Amanda Nilsson 990224 Laholms IF IF Kville
Eunice Nilsson 980725 KFUM Örebro Thorengruppen TFC Örebro
Maja Nilsson 020904 KFUM Örebro Thorengruppen TFC Örebro
Ricky Nilsson 631212 Spårvägens FK IFK Lidingö
Rasmus Nim 890119 IF Göta Karlstad Upsala IF
Josefin Nordgren 951218 IK Orient Hälle IF
Hassan Noureddine 961116 IFK Halmstad IF Göta Karlstad
O      
Bengt Olsson 480414 Högsbo AIK Kongahälla AIK
Noha Olsson 020412 KFUM Örebro Thorengruppen TFC Örebro
Vendela Oltmans 010314 IK Hakarpspojkarna Hovslätts IK
Isak Oskarsson 960302 Stensjöns IF IFK Växjö
Gustaf Otterhed 010718 KFUM Örebro Thorengruppen TFC Örebro
Emelie Ovenholm 810410 FK Studenterna Turebergs FK
P      
Josefin Palm 940116 Gefle IF Falu IK
Henrik Palmblad 01 Åhus FIK IFK Lund
Oskar Parmhed 730702 Tullinge-Tumba FF Tullinge FI
Klas Paulsson 471228 Eslövs AI Höörs IS
Daniella Persson 000611 IK Orient Hälle IF
Joakim Petersson 620623 Väsby IK Turebergs FK
Linn Peura 970820 Råby Rekarne FIF Södertälje IF
Johan Pihl 751112 IFK Göteborg IK Lerum FI
Aleksej Pirgolidzadeh 941230 Eskilstuna FI Turebergs FK
Patrik Pring 650508 Tullinge-Tumba FF Tullinge FI
Q      
Hamid Qambari 951020 Tyresö FK Hammarby IF
R      
Anna Rahm 811012 Huddinge AIS IF Mantra Sport
Braulio Ribeiro 920714 KFUM Örebro Thorengruppen TFC Örebro
Abdullahi Robles 991025 Sävedalens AIK Ullevi FK
Sofia Rosenqvist 900629 Solvikingarna IK Akele
Max Rosquist-Larsson 010109 Lomma FIK Malmö AI
Erik Rosqvist 980824 Spårvägens FK Turebergs FK
Josh Routh 020227 Tullinge-Tumba FF Tullinge FI
Moa Rundgren 000719 Tväråselets AIF Luleå FI
Fanny Runheim 990803 KFUM Örebro Thorengruppen TFC Örebro
Angelina Rydensjö 010206 Ärla IF Eskilstuna FI
Emilia Rydensjö 020725 Ärla IF Eskilstuna FI
S      
Alfred Sandell 931205 KFUM Örebro Thorengruppen TFC Örebro
Per Sandell 760715 FK Studenterna Turebergs FK
Mattias Sandström 730907 FK Studenterna Falu IK
Niclas Sjögren 710830 Enhörna IF Runacademy IF
Per-Erik Skoog 780509 FK Studenterna Stockholm Snipers IF
Jiannis Smalios 870217 KFUM Örebro Thorengruppen TFC Örebro
Fredrik Sohlberg 720324 Vallentuna FK Fredrikshofs FIF
Gabriel Steffensen 960429 Sävedalens AIK Mölndals AIK
Emma Stenman 021108 KFUM Örebro Thorengruppen TFC Örebro
Klara Stenman 021108 KFUM Örebro Thorengruppen TFC Örebro
Florentina Stojakovic 740217 IS Göta IFK Helsingborg
Ida Storm 911011 Hässelby SK Malmö AI
Mikael Storm 911001 Tranås AIF Eksjö Södra IK
Olivia Stridh 020416 Ystads IF Malmö AI
Sophia Sundberg 840905 Väsby IK Ekerö Runners LK
Amadou Sussoho 950720 Huddinge AIS Hammarby IF
Tilde Svemark 020104 IFK Trelleborg Malmö AI
Felicia Svensson 010214 Ystads IF Malmö AI
Johanna Svensson 021106 Wärnamo SK Högby IF
Melker Svärd Jacobsson 940108 Malmö AI Örgryte IS
Hanna Säfström 000503 KFUM Örebro Thorengruppen TFC Örebro
Maja Sörebro 970221 IFK Kristinehamn Göteborgs KIK
T      
Theodor Thor 931007 KFUM Örebro Thorengruppen TFC Örebro
Tilda Tryggveson 000803 F Bålsta IK Falu IK
U      
Sara Ulin 911022 KFUM Örebro Thorengruppen TFC Örebro
W      
Judith Wagersten 980404 Falkenbergs IK Örgryte IS
Gabriel Wallmark 020121 Sävedalens AIK Örgryte IS
Carl Windmar 000927 Bromma IF Spårvägens FK
Therese Wigensäter 830907 FK Studenterna Turebergs FK
Å      
Philip Åman 771014 IF Kville IK Lerum FI
Ö      
Emelie Öberg 970515 Linköpings GIF Ullevi FK
Lisa Öhberg 880908 Hälle IF Spårvägens FK