Officiellt organ för Svenska Friidrottsförbundet

Söndag 19 november 2017

Resultat & Årsbästa

 

Sök på friidrott.se


Kontaktinformation

Svensk Friidrott

Svenska Friidrottsförbundet

Post- och besöksadress:
Heliosgatan 3
120 30 Stockholm

Tel: 010-476 53 30 vxl
Fax: 08-724 68 61
E-post: info@friidrott.se
Sociala medier:
@svenskfriidrott, 
#svenskfriidrott
 

Generalsekreterare och ansvarig utgivare

Stefan Olsson
010-476 53 41

Utgivningsbevis

Nr 2008-033

Redaktionen friidrott.se

Frida Hogstrand
redaktör
073-626 98 88

Information och media

Hillevi Thor
072-559 17 78
(Pressjour)

Läs mer Samtliga kontakter


Tävlingsårsskiftesövergångar
15 november 2017


Offentliggjord: 26 oktober 2017
Uppdaterad: 14 november 2017

 

 

Nedanstående övergångar anmälda till tävlingsårsskiftet 2017-11-15 har registrerats och godkänts av SFIF sedan såväl anmälan som registreringsavgift inkommit i föreskriven tid.

 

A      
Yassin Abdi 991105 Kungsängens SK Hässelby SK
Omar Abdullahi 991101 Sävedalens AIK Ullevi FK
Rebecka Abrahamsson 940426 FIF Gnistan Örgryte IS
Abdullahi Adan 980428 Hammarby IF Hässelby SK
Niklas Agnesund 770918 IK Hakarpspojkarna Habo FIF-04
Tarley Allison 970518 Järvsö IF Alingsås IF
Noah Ander 011129 Bromma IF Hammarby IF
Freja Andersdotter 010406 KA2 IF Malmö AI
Alexander Andersson 941227 Thoréngruppen TFC Athletics 24Seven SK
Charlotte Andersson 000402 Huddinge AIS Hammarby IF
Adel Araya 980825 AIK Spårvägens FK
Adam Axelsson 931108 Finspångs AIK Tjalve IF Norrköping
B      
Arvid Backteman 020114 IK Lerum FI Sävedalens AIK
Ahmed Bahaa 000716 Huddinge AIS AIK
Mats Bergenhorn 640826 Söderåsens FK Runacademy IF
Niklas Bergman Larsson 980521 Linköpings GIF IF Göta Karlstad
Desbele Berihu 990606 Högbo GIF Spårvägens FK
Gustav Berlin 951226 IK Akele Hässelby SK
Simon Björnstedt 991119 Enköpings AI Upsala IF
Ellen Blackenfelt 020101 Kongahälla AIK IF Kville
Ida Blom 020208 SLK Oxelösund Hässelby SK
Gustaf Borg 980422 Nyköpings BIS Linköpings GIF
Alexandra Brackmann 971218 IF Rigor Mölndals AIK
Ludvig Brorsson 000108 Falköpings FIK IK Wilske
Jan Buske 720218 Kumla SF LK Gränslöst
C      
Andreas Carlsson 010907 Väsby IK Hässelby SK
Johan Claeson 010105 Tranås AIF Linköpings GIF
D      
Christian Dahlmann 750617 Upsala IF Uppsala LK
Emil Danielsson 970905 Dala-Järna IK Spårvägens FK
Victoria Davidsson 020407 Boo IF Tyresö FK
Emmanuel Dawlson 920824 Malmö AI Hammarby IF
Michelle De Silva 991221 Ullevi FK Mölndals AIK
Karl Dos Santos 790719 Huddinge AIS Spårvägens FK
E      
Staffan Ek 911113 Huddinge AIS Malmö AI
Irene Ekelund 970308 Malmö AI Spårvägens FK
Fredrick Ekholm 940615 Huddinge AIS IFK Lidingö
Rasmus Elfgaard 941203 Habo FIF-04 Athletics 24Seven SK
F      
Johan Fagerberg 920313 Finspångs AIK Tjalve IF Norrköping
Cornelia Flisberg 020404 Ale FK Bohus IF
Malin Fors 931003 Lekeryd-Svarttorps SK Örgryte IS
Sofie Franzén 020511 KFUM Örebro Thoréngruppen TFC
Fanny Fredriksson 850423 IF Thor IF Mantra Sport
G      
Jakob Gardenkrans 970815 Malmö AI Athletics 24Seven SK
Henry Gross 850127 Hässelby SK Trollhättans IF
Peter Gross 850127 Hässelby SK Strömstad LK
Filippa Gunnarsson 990115 Laholms IF Mölndals AIK
Lovisa Gustafsson 020325 KFUM Örebro Thoréngruppen TFC
H      
Lisa Hallmén 010519 KFUM Örebro Thoréngruppen TFC
Ella Helmström 030217 Dals Södra FFI Hälle IF
Inge Hermansson 450816 IFK Tumba IFK Lidingö
Sara Holmgren 900814 Sävedalens AIK Örgryte IS
Emma Holmgren-Löf 021114 Örbyhus IF Upsala IF
J      
Bo Johansson 610223 IK Orient Hälle IF
Albin Johansson 970604 Högbo GIF IF Göta Karlstad
David Johansson 030919 Bokenäs IF Hälle IF
Matthias Johansson 900320 Nedre Soppero IK IFK Umeå
Daniel Johansson 990327 Ullevi FK Örgryte IS
Anna Jonsson 860307 Örgryte IS FK Studenterna
Erik Jälknäs 000207 Trollhättan FIK Sävedalens AIK
Thomas Jönsson 650226 Spårvägens FK Gefle IF
K      
Hamza Kamara 900816 Spårvägens FK Tjalve IF Norrköping
Kaiza Karlén 981204 KFUM Arvika IF Göta Karlstad
Joakim Karlsson 970521 Finspångs AIK Ullevi FK
Harri Karlsson 801230 Järla IF IK Akele
Patrik Karlsson 620605 Team Skavsårets IF Turebergs FK
Magnus Kling 740402 Turebergs FK Täby IS
Arwid Koskinen 920119 Huddinge AIS Ullevi FK
L      
Sebastian Landström 940404 IFK Lidingö Hammarby IF
William Lanndalen 010618 IK Ymer IF Kville
Johan Larsson 830827 Strömstad LK Malmö AI
Anna Lennman 980408 Katrineholms SK Falu IK
Marie-Louise Levy 790402 IFK Helsingborg Malmö AI
Frida Lidén 930303 Sockertoppen IF Aktivitus SC
Emmy Lindström 021218 IF Göta Karlstad Hälle IF
Emma Ljungberg 940123 Nyköpings BIS Spårvägens FK
Maximilian Lohm Isberg 911019 IK Lerum FK Studenterna
M      
Siri Magnusson 010427 Värmdö IF Hammarby IF
Emil Meijer 910826 Rydö SK Trångsvikens IF
Lukas Melander 900722 LK Gränslöst Örgryte IS
Emilia Merkell 020108 Högbo GIF Gefle IF
Viktor Moen 930324 IF Kville IFK Göteborg
Isac Morin 020724 Hammerdals IF Utrikes SK
Sofia Mossberg 950131 Falu IK Upsala IF
Mohammed Muhsin 971207 Tjalve IF Norrköping Malmö AI
Judel Mwanavita 860624 Spårvägens FK Sundbybergs IK
Ellen Mårtensson 990518 Linköpings GIF IF Göta Karlstad
N      
Mats Nagle 600401 Stockholms FTF IFK Märsta
Ana Nedeljkovic 000928 IK Orient Hälle IF
Emilia Neuhaus 030206 Eksjö Södra IK IFK Växjö
Ida-Maria Nicklasson 860310 Finspångs AIK Hässelby SK
Emil Nilsson 990115 Habo FIF-04 IF Göta Karlstad
Ricky Nilsson 631212 IFK Lidingö IFK Märsta
Matilda Nilsson 931005 IK Hakarpspojkarna IFK Lund
Hans Nordberg 650415 Huddinge AIS IFK Märsta
David Nordqvist 860912 Sportsgym SC Hammarby IF
Carolin Näslund 980123 SK Bore IF Göta Karlstad
O      
Anders Olsson 561001 Huddinge AIS Spårvägens FK
Samuel Olsson Lundh 950204 KA 2 IF Malmö AI
P      
Emil Petersson 021024 Huddinge AIS Turebergs FK
Daniel Pettersson 770706 IFK Umeå IFK Göteborg
Ellen Pettersson 970609 Örbyhus IF Upsala IF
Simon Pettersson 940103 Upsala IF Hässelby FK
Gustav Pålsson 020128 Hammerdals IF Utrikes SK
R      
Tobias Rauch 740927 Bromma IF IFK Märsta
Bengt Rilegård 670925 Stockholms FTF Spårvägens FK
Elwira Ripsweden 020513 IFK Tumba Huddinge AIS
Magnus Rosenqvist 880421 IFK Umeå Umeå TFC
Erik Rosqvist 980824 Turebergs FK AIK
S      
Helena Saarela 800129 LK Roslagen IF Mantra Sport
Mhd Ali Shakouf 960717 Ärla IF Eskilstuna FI
Anton Sjögren 011222 Värmdö IF Hammarby IF
Evelina Sjöström 020427 IFK Tumba Huddinge AIS
Sabine Steen 970609 IFK Kristinehamn KFUM Örebro
Cornelia Storm-Karlén 990907 IF Hagen Istrums SK
Joel Stål 000103 IF Rigor Ullevi FK
Simon Sund 980706 Mölndals AIK Ullevi FK
Lydia Sundin 940729 IFK Mora Hässelby SK
Maria Sundqvist 660121 Stockholms FTF Spårvägens FK
David Svensson 980707 IFK Tumba Hammarby IF
Gustaf Svensson 031222 IFK Strängnäs Ärla IF
Julian Szamer 011017 Hälle IF IK Orient
Thilda Särnevång 960805 IF Udd IFK Växjö
T      
Joel Thorén 870602 Hammarby IF Hässelby SK
Albin Thunberg 000817 Sävedalens AIK F Stenungsunds FI
Linnea Tillman 980217 Råby-Rekarne FI IFK Helsingborg
Axel Tööj 000804 IFK Skövde IF Hagen
U      
Moa Ullgren 960713 Tjalve IF Norrköping Athletics 24Seven SK
V/W      
Mikael Wallin 630121 Stockholms FTF Spårvägens FK
Ida Westfält 951224 Vemhåns IK Söderhamns IF
Emma Vikström 010218 Sundsvalls FI Timrå AIF
Frida Wistfors 990628 Linköpings GIF IF Göta Karlstad
Y      
Å      
Andrea Åberg 020417 Göteborgs KIK Ullevi FK
Alma Åkerling 030722 Hofors AIF IF Skade
Ö      
Alice Östvik 980519 Eskilstuna FI Ärla IF