Officiellt organ för Svenska Friidrottsförbundet

Måndag 20 maj 2019

Resultat & Årsbästa

 

Sök på friidrott.se

Kontaktinformation

Svensk Friidrott

Svenska Friidrottsförbundet

Post- och besöksadress:
Heliosgatan 3
120 30 Stockholm

Tel: 010-476 53 30 vxl
Fax: 08-724 68 61
E-post: info@friidrott.se

Bankgiro: 332-1387
Org.nr: 802001-0719

Sociala medier:
@svenskfriidrott, 
#svenskfriidrott
 

Generalsekreterare och ansvarig utgivare

Stefan Olsson
010-476 53 41

Utgivningsbevis

Nr 2008-033

Redaktionen friidrott.se

Gustav Orbring
redaktör
072-525 96 32

Information och media

Hillevi Thor
072-559 17 78
(Pressjour)

Läs mer Samtliga kontakter


Tävlingsårsskiftesövergångar

1 december 1998

 

Nedanstående övergångar anmälda till tävlingsårsskiftet 1998-12-01 har registrerats och godkänts av SFIF sedan såväl anmälan som registreringsavgift inkommit i föreskriven tid.


namn född tidigare förening ny förening  
A        
Philip Aagaard 820619 Linköpings GIF UK Sprint  
Christian Adolfsson 810201 Österhaninge IF Hammarby IF  
Jonas Alfredsson 770629 IF Kville Hälle IF  
Jörgen Almqvist 721214 OK Njudung IK Sisu  
Erika Andersson 790905 Hälle IF Trollhättans SK  
Mathias Andersson 820729 Järvsö IF Bollnäs FK  
Cristoffer Antonsen 830810 Trollhättans SK Hälle IF  
B        
Magnus Bergman 680317 Kvarnsvedens GoIF Enhörna IF  
Johan Birath 840216 IF Tivo IFK Skövde FK  
Michael Björklund 681103 IF Göta Filipstads IF  
Kim Blomkvist 840528 IFK Strängnäs Ärla IF  
Henrik Bohlin 830125 IK Orient Hälle IF  
Jessica Bolgerth 770614 Örgryte IS IF Kville  
Björn Bonn 800214 Vallentuna FK Hässelby SK  
Hans-Erik Boström 591128 Råby-Rekarne FI Gillberga-Lista IF  
C        
Thomas Cairns 600217 IK Pallas IFK Trelleborg  
Caroline Carlander 820507 Lidköpings IS Istrums SK  
Charlotta Ceder Wanhainen 730706 Tranås AIF Hälle IF  
Erica Christiansson 791207 Göteborgs KIK Ullevi FK  
D        
Camilla Dahlin 810111 Heleneholms IF Rånäs 4H  
Jarl Dahlqvist 391104 IF Udd Kyrkhults SK  
E        
Albert Edman 740924 SIF Skellefteå Skellefteå AIK  
Ludvig Edman 671202 SIF Skellefteå Skellefteå AIK  
Maria Elofsson 770510 SK Granan Hälle IF  
Malin Ericsson 720720 Malmö AI IFK Helsingborg  
Alexander Eriksson 790627 Turebergs FK Spårvägens FK  
Karolina Eriksson 800714 Hälle IF Ullevi FK  
Malin Eriksson 770609 Vännäs SK IKS Umeå  
Anton Erös 680207 Helsingborgs LK-92 IS Göta  
F        
Emma Fasth 800217 Hälle IF Ullevi FK  
Berne Forzelius 750805 IFK Halmstad Malmö AI  
Christina Franklin 820829 Alvesta FI IFK Växjö  
Elizabeth Franklin 790326 Alvesta FI IFK Växjö  
Tomas Franzén 521017 GoIF Tjalve UK Sprint  
Gustav Fredell 820213 Lidköpings IS Istrums SK  
G        
Vittorio Gabrielli 770204 Nyköpings BIS Råby-Rekarne FI  
Bertil Grelsson 650603 Linköpings GIF IK Akele  
Viktoria Gustafsson 840409 Spårvägens FK Hässelby SK  
Caroline Gyllenhammar 790412 Gefle IF IFK Helsingborg  
H        
Christer Hagberg 740104 SK Bore Ullevi FK  
Linda Hagberg 830418 IF Spartacus KFUM Örebro  
Petra Hansson 830107 IF Spartacus KFUM Örebro  
Beatrice Hellgren 831029 IF Spartacus KFUM Örebro  
Lars Hellquist 650528 SIF Skellefteå IFK Umeå  
Anders Hemmyr 730421 SIF Skellefteå IFK Umeå  
Michaela Henriksson 840322 IK Tiwaz UK Sprint  
Marie Hilmersson 810114 Wedevågs IF Hässelby SK  
Ann Högberg 730203 Göteborgs KIK Hälle IF  
Tomas Hörnqvist 690124 Vi Som Springer LLK Smögens IF  
J        
Johan Jarnemark 790313 Vallentuna FK Hässelby SK  
Stefan Jeppsson 750129 Hässleholms AIS Vittsjö GIK  
Daniel Joelsson 811018 Mölndals AIK Hammarby IF  
Bertil Johansson 650624 Jalles TC IKS Umeå  
Lina Johansson 820709 Solna FK Spårvägens FK  
Mikael Johansson 790402 Ljungby FK Brittatorp TK  
Ola Johansson 710110 Tanums IF Smögens IF  
Staffan Johansson 710821 Finspångs AIK GoIF Tjalve  
Susanne Johansson 620113 IFK Halmstad Hässelby SK  
Helena Jonsson 640616 Högby IF Glasrikets RC  
Kristina Jonsson 810505 Ärla IF Råby-Rekarne FI  
Oskar Jonsson 811026 Ärla IF Råby-Rekarne FI  
Bengt Jönsson 720718 Jönköpings AIF Hovslätts IK  
K        
Steven Kabagambe 771024 Västerås FK Brännans IF  
Anneli Karlsson 800503 Sundbybergs IK Spårvägens FK  
Josef Kindberg 780521 Lekeryd-Svarttorps SK IFK Halmstad  
Petra Kjellson 820812 Värmdö IF Spårvägens FK  
Sara Kjellson 820812 Värmdö IF Spårvägens FK  
Michel Knutsson 810116 Boo IF Spårvägens FK  
Jan Kowalski 710522 Hässelby SK Spårvägens FK  
L        
John Lagerskog 740427 IFK Arvidsjaur IKS Umeå  
Niklas Lageson 720103 Jönköpings AIF Ullevi FK  
Mikael Larsson 790327 Ullevi FK Sävedalens AIK  
Noah Likhaya 710804 Jönköpings AIF Rånäs 4H  
Tobias Lindahl 760215 Trosabygdens OK Enhörna IF  
Carina Lindgren 740105 IFK Umeå Spårvägens FK  
Marcus Lindh 760708 Solna FK Hammarby IF  
Andreas Lindström 790408 IF Göta Kils AIK  
Andrea Lundkvist 750812 Mölndals AIK Hälle IF  
M        
Sara Mangs 750815 IF Kville Angereds IS  
Bengt Mattsson 610727 FK Göingarna Härlövs IF  
Yavar Moazzami 640414 IFK Lidingö Hammarby IF  
N        
Johan Ndure 810624 Solna FK Spårvägens FK  
Daniel Norberg 780606 Skellefteå AIK Hammarby IF  
Elin Nordberg 810227 Lidköpings IS Istrums SK  
Jimmy Nordin 791019 Gefle IF IFK Helsingborg  
Claes Nyberg 710303 Mölndals AIK IF Göta  
Henrik Nyrén 811008 Finspångs AIK Norrköpings FIK  
O        
Rasmus Olofsson 840617 Bromma IF Hässelby SK  
Christian Olsson 830312 Tjörn-Nösnäs FI Hälle IF  
Marcus Olsson 810603 Staffanstorps AI IFK Lund  
P        
Felipe Padilla 820310 Saxdalens IF Ludvika FFI  
Anna Palmerius 780405 Mariestads AIF GoIF Tjalve  
Erika Persson 791009 IFK Sunne SK Bore  
Irene Persson 760322 Jönköpings AIF KFUM Örebro  
Kim Persson 731230 Heleneholms IF Malmö AI  
Jonny Petrén 690809 Tyresö FIK Hässelby SK  
Louise Pettersson 810714 Värmdö IF Spårvägens FK  
R        
Anders Rees 770822 Dalregementets IF IF Göta  
Maria Richtnér 730205 IF Göta Spårvägens FK  
Tina Rosborg 771005 Härlövs IF Spårvägens FK  
Henrik Rundcrantz 580519 IF Kville Sävedalens AIK  
S        
Jan Samuelsson 650519 Hässelby SK Sundbybergs IK  
Annica Sandström 680225 Mölndals AIK IFK Lidingö  
Katharina Sandström 660618 IKS Umeå Sundsvalls FI  
Dennis Sigö 631104 Helsingborgs LK-92 IS Göta  
Lars-Gunnar Skoog 580413 SIF Skellefteå IFK Umeå  
Per Skoog 830407 IFK Skövde FK Sävedalens AIK  
Fredrik Steen 800117 Norrköpings FK GoIF Tjalve  
Ebba Stenbäck 810829 Norrköpings FIK UK Sprint  
Peter Stenbäck 650218 IK Tiwaz UK Sprint  
Linda Ström 771006 Wedevågs IF Hässelby SK  
Björn Sund 740128 Garphyttans IF KFUM Örebro  
Johan Swärdh 721109 Hammarby IF Mölndals AIK  
T        
Teemu Taipale 770504 IFK Mora Iggesunds SK  
Jonas Tell 680501 Alingsås IF IK Ymer  
Karina Töndevold 800319 IFK Lidingö Huddinge AIS  
V        
Charlotta Vöcks 740706 IFK Helsingborg Ullevi FK  
W        
Magnus Wallberg 781115 Falu IK Hässelby SK  
Jan-Erik Wanhainen 710308 Tranås AIF Hälle IF  
David Westbeck 810625 Lidköpings IS Istrums SK  
Sara Westman 760906 Falu IK Ullevi FK  
Anna Wiklund 730816 Hässelby SK Spårvägens FK  
Y        
Mats Ydman 590103 Jönköpings AIF Mullsjö FIK  
Å        
Charlotte Åberg 830113 Emådalens SK FIK Färjestaden  
Sven-Erik Åkerman 340505 Björnstorps IF FK Snapphanarna  
Henrik Åsander 790519 Gefle IF Turebergs FK  
Ö        
Sven Öhrneling 630929 Bergnäsets AIK Lulekamraternas MLK  
Eleonor Öström 590515 Örgryte IS IF Kville  
>