Officiellt organ för Svenska Friidrottsförbundet

Torsdag 12 december 2019

Resultat & Årsbästa

 

Sök på friidrott.se


Kontaktinformation

Svensk Friidrott

Svenska Friidrottsförbundet

Post- och besöksadress:
Heliosgatan 3
120 30 Stockholm

Tel: 010-476 53 30 vxl
Fax: 08-724 68 61
E-post: info@friidrott.se

Bankgiro: 332-1387
Org.nr: 802001-0719

Sociala medier:
@svenskfriidrott, 
#svenskfriidrott
 

Generalsekreterare och ansvarig utgivare

Stefan Olsson
010-476 53 41

Utgivningsbevis

Nr 2008-033

Redaktionen friidrott.se

Gustav Orbring
redaktör
072-525 96 32

Information och media

Hillevi Thor
072-559 17 78
(Pressjour)

Läs mer Samtliga kontakter


Tävlingsårsskiftesövergångar

1 december 1999

 

Nedanstående övergångar anmälda till tävlingsårsskiftet 1999-12-01 har registrerats och godkänts av SFIF sedan såväl anmälan som registreringsavgift inkommit i föreskriven tid.


namn född tidigare klubb ny klubb  
A        
Kristin Ahlepil   780425   Eksjö Södra IK   Rånäs 4H  
Dan Alfredsson 790508 Ludvika FFI Hässelby SK  
Anna Ambjörnsson 680511 Åby LK Oskarshamns SK  
Anna Andersson 741219 Malmö AI KA 2 IF  
Catarina Andersson 771117 Heleneholms IF IK Pallas  
Fredrik Andersson   850410   IFK Södertälje   Södertälje IF  
Magnus Andersson 780809 IF Hagen Hammarby IF  
Åsa Ankarling   831001   KFUM Arvika   IF Göta  
Daniella Antberg 811027 Malmslätts AIK Söderköpings FK  
Daniel Antonsson 810904 Bodens FI Riviera FI  
Martin Arnlid 820831 Heleneholms IF Malmö AI  
B        
Barbro Bengtsson 630513 Heleneholms IF IK Pallas  
Fredrik Bergfors 810101 IFK Södertälje Södertälje IF  
Daniel Bergin 750309 Upsala IF Enköpings AI  
Bernt Bergman 470513 Fredrikshofs IF IF Linden  
Christian Bergmark 830406 Risbäcks IF Skellefteå AIK  
Linus Bernhult 750803 IF Göta Huddinge AIS  
Hassan Bile 750704 Sundbybergs IK IFK Lidingö  
Jan Erik Björklund 511022 IFK Göteborg Sävedalens AIK  
Clas Björling 780613 Dalregementets IF IFK Mora  
Andreas Block 731016 Örgryte IS Ullevi FK  
Isak Borén 84 Norrköpings FK GoIF Tjalve  
Ronny Bätz 470424 LK TV-88 Trollhättans IF  
D        
Andreas Davitidis 820912 Malmö AI Västerås FK  
E        
Linda Ek 790107 Enhörna IF Södertälje IF  
Liivi Eklund 780302 Härlövs IF IS Göta  
Katarina Eklöf 740121 Gefle IF Huddinge AIS  
Andreas Eneman 780115 Skruvs IF Kalmar SK  
Lena Engman 800528 Sörbyns IF IKS Umeå  
Torbjörn Eriksson 710417 Sundsvalls FI Falu IK  
Cecilia Erling 740318 IF Start Rånäs 4H  
F        
Iréne Fagerberg 770830 Heleneholms IF IK Pallas  
David Frykholm 800108 SK Bore IF Göta  
Mathias Frykholm 780201 SK Bore IF Göta  
H        
Christian Haar 740405 IF Göta Ullevi FK  
Lasse Haka 780215 IK Viking IF Göta  
Stefan Hall 670728 Ärla IF Flemingsbergs SK  
Louise Hammarberg 850918 Bromma IF Hässelby SK  
Cecilia Hansson 720922 Gefle IF Hässelby SK  
Lennie Helander 750714 IK Ymer Smögens IF  
Jonas Henriksson 780511 Hälle IF Malmö AI  
Linda Hjelm 830119 IK Ymer Hälle IF  
Fredrik Holmér 830615 Nyköpings BIS Råby-Rekarne FI  
Hanna Holst 850127 Brittatorps TK IFK Växjö  
Ing-Marie Hugosson 480617 Örebro AIK KFUM Örebro  
Conny Håkansson 640624 Heleneholms IF IK Pallas  
Glenn Håkansson 660525 Heleneholms IF IK Pallas  
Gustav Håkansson 210611 Högsbo AIK Göteborgs KIK  
Jan Höglund 580421 Hargs BK IF Triathlon Öst  
J        
Mansor Jallow 830109 Sävedalens AIK Ullevi FK  
Clas Jansson 821009 Falu IK Kvarnsvedens GIF  
Martin Jansson 780219 IF Göta Råby-Rekarne FI  
Johan Jarnemark 790313 Hässelby SK Vallentuna FK  
Carin Jaxell 730228 Uppsala LK Enhörna IF  
Bernt Johansson 440216 Skellefteå AIK Byske SK  
Ingvar Johansson 570308 Lahnajärvi SIF Lulekamraternas MLK  
Ola Johansson 710110 Smögens IF Hälle IF  
Johan Jonsson 810106 KA 2 IF Kalmar SK  
Markku Jäsperi 640816 Enhörna IF Brevens IF  
Annika Jönsson 731017 Hargs BK IF Triathlon Öst  
Johnny Jönsson 730105 Spårvägens FK Malmö AI  
Robert Jönsson 611221 Heleneholms IF IFK Trelleborg  
Stefan Jönsson 640214 Rånäs 4H IF Linnéa  
K        
Henrik Karlsson 800402 IF Hagen Hammarby IF  
Mohittin Korter 830730 SK Glid IF Kville  
Marianthi Koukouvinos 820331 Duvbo IK IFK Lidingö  
Kent Krawe 590105 Oskarshamns SK Hultsfreds LK  
L        
Joakim Lagergren 810406 IFK Gnesta Södertälje IF  
Mathias Lageskog 730309 IK Orient Ullevi FK  
Jonas Larm 730416 IK Wilske Hässelby SK  
Kent Larsson 510422 Hargs BK IF Triathlon Öst  
Lise-Lotte Larsson 710919 Hargs BK IF Triathlon Öst  
Sari Lauttamus 840131 IK Westmannia Västerås FK  
Annika Lenntoft Björk 641004 IFK Märsta Rånäs 4H  
Daniela Lincoln Saavedra 840804 Heleneholms IF IK Pallas  
Patric Lindahl 710805 Heleneholms IF IK Pallas  
Peter Lindståhl 760120 IF Göta IFK Lidingö  
Maria Lundgren 720902 Hässelby SK Jalles TC  
Daniel Lundvall 761213 Hässelby SK Spårvägens FK  
M        
Fotios Makrostergios 750621 Spårvägens FK Huddinge AIS  
Jenny Mentzer 800102 Istrums SK IF Göta  
André Mineur 850830 Ljungsbro FK Motala AIF  
Dejan Mirkovic 780421 Huddinge AIS Hammarby IF  
N        
Magnus Niklasson 800409 Brattås CK Hälle IF  
Christer Nilsson 650808 GoIF Tjalve Söderköpings FK  
Per Nilsson 710110 Västerviks OK Kisa SK  
Susanna Nilsson 640120 Heleneholms IF IK Pallas  
Helene Nordquist 801230 Södertälje IF Täby IS  
Fredrik Norgren 801106 Dalregementets IF IFK Mora  
Mattias Norling 770601 Nord-Upplands AIF-79 Turebergs FK  
Annika Nyberger 681124 Hässelby SK Spårvägens FK  
Alexandra Nygren 850717 Bromma IF Hässelby SK  
Pernilla Nyström 850118 Tjörn-Nösnäs FI Hälle IF  
Jenny Näslund 840620 IK Westmannia Västerås FK  
O        
Sophie Ohlsson 820701 IF Skade Gefle IF  
Nina Olofsson 731206 Heleneholms IF IK Pallas  
Joakim Olsson 800526 Hälle IF Ullevi FK  
Ritva Olsson 370201 Fredrikshofs IF IF Linden  
P        
Alexander Peczeniok 371116 IFK Lund Heleneholms IF  
Lovisa Persson 840330 IFK Halmstad IFK Helsingborg  
Cilla Pettersson 751124 Turebergs FK Täby IS  
Maria Pettersson 770317 Heleneholms IF IFK Helsingborg  
Jurij Punda 680317 BIF Jamtrennarna Sörängens LK  
Q        
Mikael Qvarnström 600623 LK TV-88 Trollhättans IF  
R        
David Reidhav 701212 Heleneholms IF IK Pallas  
Maria Rendin 820728 Heleneholms IF Malmö AI  
Christin Rickardsson 840210 Tjörn-Nösnäs FI Hälle IF  
Demola Rieke 780911 IFK Lidingö Spårvägens FK  
Kenneth Riggberger 491215 Heleneholms IF IK Pallas  
Kristina Rigo Svensson 840803 Heleneholms IF IK Pallas  
Fredrik Rogö 770120 Habo IF Hälle IF  
S        
Slimo Safouane 510515 Oskarshamns SK Hultsfreds LK  
Henrik Sahl 730719 Lidköpings IS Sörängens LK  
Fredrik Schriever-Abeln 710128 Heleneholms IF Alingsås IF  
Simon Sctolle 780331 Villstads GIF Hässelby SK  
Britt Sjögren 710329 IK Pallas IFK Trelleborg  
Tomas Sjöström 700227 IF Göta Ullevi FK  
Jessica Solner 701207 Heleneholms IF IK Pallas  
Erik Spjut 650207 Turebergs FK FI Danderyd Athletics  
Joel Spolén 831127 Strömstads IF Örgryte IS  
Godfrey Ssonko 790820 Mälarhöjdens IK Hammarby IF  
Patrik Strenius 720306 Malmö AI KA 2 IF  
Peter Strömbäck 730212 Tranås AIF Turebergs FK  
Linus Studeny 810220 Västerviks OK Högby IF  
Ellinor Stuhrmann 770521 Norrköpings FK Malmö AI  
Erik Svensson 790810 Heleneholms IF Vittsjö GIK  
Hans Svensson 840315 IFK Växjö Vittsjö GIK  
Patrik Söderkvist 750505 Gefle IF Falu IK  
T        
Stina Thunman 701204 Stockviks SF Sundsvalls FI  
Oscar Tidblom 780429 IK Tiwaz Norrköpings FK  
Daniel Tidholm 810921 Örgryte IS Sävedalens AIK  
Jörgen Tjärnström 731119 Skellefteå AIK Byske SK  
Kristoffer Torsson 840619 Ale 90 IK Kongahälla AIK  
V        
Viktor von Bothmer 780321 Malmö AI Ullevi FK  
W        
Marie Wasserman 820323 IFK Tumba Hammarby IF  
Annica Wenngren 710802 Idkerberget-Rämsh. IK Kvarnsvedes GoIF  
Anna Westerberg 800505 IK Tiwaz Norrköpings FK  
Annica White 800306 Solna FK Hässelby SK  
Lisa Wiik 830513 IK Westmannia Västerås FK  
Sara Wikström 841220 Turebergs FK Hässelby SK  
Kristina Wärff 680109 Heleneholms IF IK Pallas  
Robert Wärff 700226 Heleneholms IF F Gotländsk FI  
Y        
Satu Ylinen 770120 Upsala IF Rånäs 4H  
Å        
Henrik Åkerlund 760204 Bodens SK Haparanda FI  
>