Officiellt organ för Svenska Friidrottsförbundet

Söndag 20 januari 2019

Resultat & Årsbästa

 

Sök på friidrott.se

Kontaktinformation

Svensk Friidrott

Svenska Friidrottsförbundet

Post- och besöksadress:
Heliosgatan 3
120 30 Stockholm

Tel: 010-476 53 30 vxl
Fax: 08-724 68 61
E-post: info@friidrott.se

Bankgiro: 332-1387
Org.nr: 802001-0719

Sociala medier:
@svenskfriidrott, 
#svenskfriidrott
 

Generalsekreterare och ansvarig utgivare

Stefan Olsson
010-476 53 41

Utgivningsbevis

Nr 2008-033

Redaktionen friidrott.se

Gustav Orbring
redaktör
072-525 96 32

Information och media

Hillevi Thor
072-559 17 78
(Pressjour)

Läs mer Samtliga kontakter


Tävlingsårsskiftesövergångar

1 december 2005

Offentliggjord: 5 november 2005

 

Nedanstående övergångar anmälda till tävlingsårsskiftet 2005-12-01 har registrerats och godkänts av SFIF sedan såväl anmälan som registreringsavgift inkommit i föreskriven tid.

För ev frågor hänvisas till Gunilla Dahlén (tel 08-587 721 62).

Till tidigare övergångslistor.

A        
Henrik Ahnström 810701 Brittatorp TK Hälle IF  
Patrick Ahonen 900410 Kvismaredalens IF KFUM Örebro  
Catarina Andersson 771117 IFK Helsingborg Hässelby SK  
Conny Andersson 370917 Villstads GIF Anderstorps OK  
Tracey Andersson 841205 Heleneholms IF IFK Trelleborg  
B        
Lovisa Back 890902 Majornas IK Göteborgs KIK  
Esbjörn Backlund 890907 Ösmo GIF Hammarby IF  
Malin Bankeström 890409 Majornas IK Göteborgs KIK  
Pauline Beinö 900920 Solna FK Spårvägens FK  
Sofia Bejgarn 880224 Hammarby IF Spårvägens FK  
Linda Bergh 891114 Tingbergs AIS Ullevi FK  
Carin Bergman 730228 Enhörna IF Spårvägens FK  
Klara Bodinson 900611 Boo IF IFK Lidingö  
Martin Brodelius 880116 Malmö AI Heleneholms IF  
Stina Burri 881202 Malmö AI IK Pallas  
C        
Andreas Calla 890511 IFK Mariefred Gillberga-Lista IF  
Najda Casadei 830403 KA 2 IF IFK Lidingö  
Miro Cepciansky 760209 Klippans FK IS Göta  
D        
Lambros Dallas 910128 Spårvägens FK Huddinge AIS  
Susanna Damm 751016 Flemingsbergs SK Huddinge AIS  
Umit Demirci 840404 Råby-Rekarne FI IF Kville  
Ebba Didner 901024 Heleneholms IF IK Pallas  
Djordje Djekic 850506 Malmö AI IFK Trelleborg  
Mladjen Dzakovic 870718 Sundbybergs IK Hammarby IF  
E        
Patrick Ekström 631103 Järvsö IF Huddinge AIS  
Karin Elf 800207 IF Start Rånäs 4H  
Daniel Englund 900602 Sågmyra SK Falu IK  
Mattias Eriksson 740210 Bollnäs FIK IF Castor  
Tobias Eriksson 890208 Edsbyns IF Bollnäs FIK  
Ulf Eriksson 740624 Flemingsbergs SK Huddinge AIS  
F        
Anna Flodin 880520 Ängebo IK Strands IF  
Vanessa Fumba 900602 Spårvägens FK Huddinge AIS  
G        
Mattias Gradin 910521 IK Stål Falu IK  
Jonathan Gren 880224 Falköpings AIK Örgryte IS  
Maria Gustafsson 880506 Gillberga-Lista IF Råby-Rekarne FI  
Nathalie Gyllenhammar 880720 IF Kville Sävedalens AIK  
H        
Kajsa Haglund 811110 Heleneholms IF Hässelby SK  
Lisa Haglund 811110 Heleneholms IF Hässelby SK  
Stina Hallman 890316 Majornas IK Göteborgs KIK  
My Hansen 900615 Heleneholms IF IK Pallas  
Björn Hellgren 620222 Högsbo AIK IF Kville  
Anna Holm 900310 Edsbyns IF Bollnäs FIK  
Sofie Holmqvist 900501 Heleneholms IF IK Pallas  
Hanna Holst 850127 IFK Växjö Rånäs 4H  
Emma Hålldin 910412 Ärla IF Råby-Rekarne FI  
I        
Gert-Åke Ivarsson 570601 Simrishamns AIF Ystads IF  
J        
Pär Jacobson 830630 Mullsjö SOK Majornas IK  
Jessica Jansson 810806 Heby AIF Spårvägens FK  
Emma Johannesson 840116 Hovslätts IK Ullevi FK  
Jenny Johannesson 760902 Mullsjö SOK Hässelby SK  
Angelica Johansson 831001 Hälle IF Örgryte IS  
Joel Johansson 720711 Malmö AI KA 2 IF  
Anna Jonasson 911021 IK Viking SK Bore  
Niklas Jönsson 910623 FIK Färjestaden FI Kalmarsund  
K        
Petronella Karlsson 910523 Kalmar SK FI Kalmarsund  
Sofi Karlsson 910911 Kalmar SK FI Kalmarsund  
Tove Karlsson 910707 Kalmar SK FI Kalmarsund  
Veronica Karlsson 801005 IFK Strömsund Ullevi FK  
Helena Kristiansson 87 Malmö AI IFK Lund  
L        
Ann-Sofie Landström 850523 Nynäshamns IF Spårvägens FK  
Anna Larsson 780116 Ullevi FK Spårvägens FK  
Martin Larsson 710607 Flemingsbergs SK Huddinge AIS  
Moa Larsson 850509 IK Orient Ullevi FK  
Niclas Liedberg 880229 Hammarby IF Spårvägens FK  
Dan Lilja 860213 Heleneholms IF IK Pallas  
Mikael Lilja 870811 Heleneholms IF IK Pallas  
Sofia Lilja 880416 IF Kville Sävedalens AIK  
Sebastian Lindén 830315 Falu IK Mölndals AIK  
Sofie Lindesten 880224 Hammarby IF Spårvägens FK  
Ida Lindgren 910127 Gillberga-Lista IF Råby-Rekarne FI  
Jan Lindgren 620310 Gillberga-Lista IF Råby-Rekarne FI  
Linnéa Lord 890317 Hammarby IF IFK Lidingö  
Johan Lundahl 891002 Heleneholms IF Malmö AI  
Sandra Lundberg 890524 Mälarö SOK Hässelby SK  
Daniel Lundgren 850704 Nord-Upplands AIF-79 Turebergs FK  
Johan Löfstedt 590325 IF Linden Huddinge AIS  
Henrik Löfås 831013 Kvarnsvedens GoIF Upsala IF  
David Lövgren 900401 Säffle FIK IF Göta  
M        
Rikard Marklund 841015 Rånäs 4H KFUM Örebro  
Mikael Markstedt 570407 Bromma IF Norrköpings FIK  
Stuart Mulondo 840522 SoIK Hellas Hässelby SK  
Erica Mårtensson 790624 IFK Växjö IF Göta  
N        
Nathalie Nilsson 911225 IFK Södertälje Södertälje IF  
Stefan Nilsson 640602 IKS Umeå Spölands IF  
Therese Nilsson 910808 Kalmar SK FI Kalmarsund  
O        
Jakob Olars 840324 Edsbyns IF Kumla SF  
Fredrik Olofsson 900305 Eds SK IK Orient  
Klas Olofsson 450521 Simrishamns AIF Ystads IF  
Patrik Olofsson 870429 Eds SK IK Orient  
P        
Jimmy Palm 791208 IFK Helsingborg Hässelby SK  
Andreas Persson 830419 Heleneholms IF IK Pallas  
Hanna-Mia Persson 780211 FI Kalmarsund Örgryte IS  
Mikael Persson 870310 Heleneholms IF IK Pallas  
Joacim Petersson 910328 FIK Färjestaden FI Kalmarsund  
Nathalie Petersson 910619 IK Hinden FI Kalmarsund  
Bengt Pettersson 610703 FK Studenterna Huddinge AIS  
Maria Pettersson 770317 IFK Helsingborg Ullevi FK  
Q        
Amy Quinones 840906 Ullevi FK Göteborgs KIK  
R        
Christian Rodriguez 870801 Solna FK Hässelby SK  
Madu Roth 870324 Oskarshamns SK Åhus FIK  
S        
Hedvig Samuelsson 910920 FIK Färjestaden FI Kalmarsund  
Johan Sand 720513 Flemingsbergs SK Huddinge AIS  
Tobias Sandberg 900214 Tyresö FK Spårvägens FK  
Ola Sandh 440514 Flemingsbergs SK Huddinge AIS  
Izabel Savic 830806 Ullevi FK IF Göta  
Karin Sennvall 800807 IF Start Hässelby SK  
Karin Sindsjö 870920 Säffle FIK IF Göta  
Sara Sköldin 850101 Råby-Rekarne FI IF Kville  
Mikael Smedjegården 600607 Mälarö SOK FK Studenterna  
Johanna Strauss 891108 Hammarby IF Hanvikens SK  
Christoffer Sundberg 890617 Mälarö SOK Hässelby SK  
Katrin Svensson 780606 KFUM Örebro Göteborgs KIK  
Kenth Svensson 710209 Solvikingarna FK Studenterna  
William Swärd 891210 IK Lerum FI Ullevi FK  
Mathilda Söderbäck 911028 FIK Färjestaden FI Kalmarsund  
Jonathan Söderling 880825 Hammarby IF Spårvägens FK  
Christer Sörvik 840824 Brattås CK Hälle IF  
T        
Kristoffer Thorsson 840619 Ullevi FK Kongahälla AIK  
Markus Torgeby 760629 Söderköpings FIK Ullevi FK  
Robert Toss 780308 IK Akele Rånäs 4H  
Ted Tryggvesson 501102 IF Göta Kils AIK  
Carl Tyllström 900224 Kvarnsvedens GoIF Falu IK  
Lina Törnqvist 860805 Motala AIF IF Göta  
U        
V        
Ingmar Veinberg 820306 IFK Lidingö Spårvägens FK  
Anna von Schenck 730725 Flemingsbergs SK Hässelby SK  
W        
Sofie Wadelius 820306 Kils AIK IF Göta  
Madeleine Wedin Shemweta 680524 Flemingsbergs SK Hässelby SK  
Magnus Westerlund 620918 Heleneholms IF Staffanstorps AI  
Elin Wettefalk 910616 Kalmar SK FI Kalmarsund  
Lars Widén 730420 Örbyhus IF Gefle IF  
Erik Widing 870708 Bromma IF Turebergs FK  
Frida Wändesjö 910203 Kalmar SK FI Kalmarsund  
X        
Y        
Z        
Å        
Ö      
>