Officiellt organ för Svenska Friidrottsförbundet

Söndag 17 februari 2019

Resultat & Årsbästa

 

Sök på friidrott.se


Kontaktinformation

Svensk Friidrott

Svenska Friidrottsförbundet

Post- och besöksadress:
Heliosgatan 3
120 30 Stockholm

Tel: 010-476 53 30 vxl
Fax: 08-724 68 61
E-post: info@friidrott.se

Bankgiro: 332-1387
Org.nr: 802001-0719

Sociala medier:
@svenskfriidrott, 
#svenskfriidrott
 

Generalsekreterare och ansvarig utgivare

Stefan Olsson
010-476 53 41

Utgivningsbevis

Nr 2008-033

Redaktionen friidrott.se

Gustav Orbring
redaktör
072-525 96 32

Information och media

Hillevi Thor
072-559 17 78
(Pressjour)

Läs mer Samtliga kontakter


Karensövergångar 2000


Uppdaterat: 1 oktober 2000

Nedanstående karensövergångsanmälningar har registrerats av SFIF fr o m den 1 november 1999.
 

namn född tidigare klubb ny klubb klar
A        
Bert-Owe Ahlström 761002 Rånäs 4H Upsala IF 000525
Isabell Ahlström 811218 Rånäs 4H Upsala IF 000525
Patrik Ahlvik 760504 Kvarnsvedens GIF Hammarby IF 000217
Kristian Algers 750317 OK Alehof Kvarnsvedens GoIF 000402
Fredrik Andersson 770110 Kinna IF Marks LK 000428
Pierre Andersson 670104 IF Kville Gefle IF 000518
Tommy Andersson 640504 Dingle IF Tanums IF 000618
Tommy Andersson 850918 Järna SK Enhörna IF 000224
Rikard Andréasson 790122 IK Favör IFK Mora 000708
Björn Ankarling 820505 KFUM Arvika SK Bore 991230
Robin Anttonen 830831 Sunnemo IF Ekshärads FI 000612
Robin Anzengruber 861024 Mälarhöjdens IK Spårvägens FK 000726
Peter Askerdal 811102 Kinna IF Marks LK 000428
Erik Axelsson 590804 OK 64 Torpa IK Akele 000402
B        
Emelie Berg 860228 Garphyttans IF KFUM Örebro 000303
Maria Berggren 820325 Göteborgs KIK Ullevi FK 000616
Svante Berggren 440218 Visingsö AIS Jönköpings AIF 000114
Christina Björk 720305 Mölndals AIK Kalmar SK 000806
Lars Björnfot 560316 IKS Umeå IFK Skövde 991216
Rickard Borgqvist 811110 KA 2 IF IF Udd 000903
Johan Börjesson 790609 IK Ymer Smögens IF 000221
C        
Ann Carlsson 810504 Kinna IF Marks LK 000217
Fredric Carlström 860215 Högbo GIF Jäderfors SK 000605
D        
Peter Dani 790424 Hammarby IF Huddinge AIS 000420
E        
Askur Einarsson 850109 Strömsbruks IF Strands IF 000316
Karin Einarsson 840513 IFK Nora Hällefors LK 000922
Daniel Ekman 690622 IK Pallas Björnstorps IF 991229
Magnus Ekstrand 691026 FK Snapphanarna IS Göta 000212
Bassam El-Nawajhah 710802 Kinna IF Marks LK 000428
Filip Engman 871006 Norrköpings FK Söderköpings FK 000910
Ludmila Engquist 640421 IFK Lidingö Axa SK 000328
Elisabeth Engström 780908 Krylbo IF IFK Mora 001004
Fredrik Eriksson 771003 Kinna IF Marks LK 000428
Hans Eriksson 480701 Alvesta FI Eksjö Södra IK 991223
Ingemar Eriksson 710130 Malmbergets AIF Bergens IF 000605
Lars-Göran Eriksson 740302 Hovslätts IK Östersunds GIF 000107
Mattias Eriksson 740210 IF Castor Bollnäs FI 000514
Niclas Eriksson 771003 Kinna IF Marks LK 000428
F        
Liselotte Fernaeus 800827 Ess LK Högbo GIF 000608
Johanna Forsberg 731030 IK Akele Spårvägens FK 000410
Johan Frödin 760712 Linköpings GIF FK 013 Athletic 000517
Kidora Fuentes 870204 Hanvikens SK Hammarby IF 000716
G        
Josefine Grahed 800516 Malmö AI IK Pallas 000810
Viktor Granholm 860402 Mälarhöjdens IK Spårvägens FK 000726
Tim Greneby 850627 Fellingsbro AIK KFUM Örebro 000303
Erik Gustafsson 840308 IFK Nora KFUM Örebro 000701
John Gustafsson 750121 Majornas IK Ullevi FK 991210
Cecilia Gustafsson 850319 Krokstrands IS Strömstads IF 991204
H        
Joakim Hagelman 810317 IFK Nora KFUM Örebro 000513
Petter Hallberg 780307 IFK Helsingborg IS Göta 000309
Louise Hammarberg 850918 Hässelby SK Hammarby IF 000727
Anna Harju 870527 Ununge IF Kungsängens SK 000910
Frida Hedlund 840126 Krokstrands IS Strömstads IF 991204
Malin Henriksson 780725 Linköpings GIF FK013 Athletics 991222
Erik Henrysson 790414 Fjugesta IF KFUM Örebro 000527
Mattias Henttinen 721011 IK Ymer Hovslätts IK 000107
Jonas Hesselgren 830412 IFK Stockaryd IK Sisu 000420
Niclas Hesselgren 810128 IFK Stockaryd IK Sisu 000420
Amanda Hoffsten 800330 Fredrikshofs FI Täby IS 000211
Jörgen Holmqvist 660506 IFK Trelleborg IK Finish 991223
Ali Abdullahi Hussein 791110 Eslövs AI IFK Lund 000720
Cecilia Höglund 811028 IF Skade Gefle IF 000810
I        
Ida Ingemansson 780506 UF Contact KA 2 IF 000108
Jenny Isberg 710716 Kvarnsvedens GoIF Falu IK 000123
Daniel Ivarsson 780124 Kinna IF Marks LK 000428
J        
Maria Jaakkola 840917 KFUM Örebro Garphyttans IF 991219
Erika Jacobsson 791029 Linköpings GIF FK 013 Athletic 000522
Erica Jarder 860402 Täby IS Danderyds SK 000114
Jane Johansson 571023 IK Albion IK Wilske 000219
Jesper Johansson 670819 Kisa SK FK 013 Athletic 991201
Karolina Johansson 850202 Habo IF Hovslätts IK 991210
Sofie Johansson 871218 Villstads GIF Wärnamo SK 000624
Ulf Jonsson 650610 IK Ymer Hovslätts IK 000107
Oskar Jönsson 840711 IFK Stockaryd IK Sisu 000420
K        
Kristoffer Kallio 820720 Karlskoga FI KFUM Örebro 000727
Frida Karlsson 840310 Kinna IF Marks LK 000217
Reino Kattelus 410921 IK Ymer Borås FF 000116
Jennie Knutsson 840815 OK Hjorten Målilla-Mörlunda SKI 000518
Victor Kårelid 890713 IF Linden Hammarby IF 000217
L        
Emil Lerdahl 821026 Tidaholms SK IFK Skövde FK 991229
Lena Lidmark 870524 Hammarby IF Huddinge AIS 000420
Sandra Liljegren 870625 Mälarhöjdens IK Spårvägens FK 000726
Daniela Lincoln-Saavedra 840804 IK Pallas Malmö AI 000527
Kerstin Lindgren 851202 IK Orient Hälle IF 000416
Anna Lindh 740515 Turebergs FK Rånäs 4H 000612
Karl W Ljungberg 850208 Strömsbruks IF Strands IF 000316
Daniel Lundh 831209 Hallens SK Trångsvikens IF 000527
Malin Lundh 850120 IFK Tumba SIK Hellas 000610
Örjan Lundh 560702 IFK Tumba Boo IF 000110
Mårten Lång 760226 Spårvägens FK Brittatorps TK 001001
M        
Ronny Martinsson 670714 Malmbergets AIF Bergens IF 000605
Michel Megherbi 800114 Ullevi FK IF Kville 000123
Anna Mejenquist 820423 IFK Stockaryd IFK Sävsjö 000507
Maria Mereman 881007 Österhaninge IF Hanvikens SK 000702
Matthew Mereman 920205 Österhaninge IF Hanvikens SK 000702
Anne Mäntylä 810608 Mölndals AIK Ullevi FK 000416
Per Möller 760218 Kvarnsvedens GoIF Söderköpings FK 000210
N        
Oskar Nilsson 850530 Härlövs IF Åhus FK 000722
Peter Nilsson 631218 Älme 90 FIK Brittatorps TK 000720
Andreas Nordin 810811 Gefle IF Heleneholms IF 991230
Jimmy Nordin 791019 Heleneholms IF Malmö AI 000624
Malin Nordqvist 840423 Hammarby IF Hässelby SK 991229
Niclas Norling 710407 Örbyhus IF Turebergs FK 000514
Lotta Nyberg 761102 Eksjö Södra IK Högby IF 000311
Patrik Nyström 700505 LK TV-88 Solvikingarna 000129
Frida Näsman 781022 Bollnäs FK Mölndals AIK 000413
O        
Charlotta Ottersten 850201 Sävedalens AIK Hälle IF 000128
Magdalena Ottersten 850201 Sävedalens AIK Hälle IF 000128
Q        
P        
Klara Persson 800430 Upsala IF Spårvägens FK 000602
Martin Persson 860907 Mälarhöjdens IK Spårvägens FK 000726
Marit Pettersson 740426 Gefle IF Falu IK 000605
Johanna Peura 820313 IFK Tumba Ösmo GIF 000308
R        
Johan Rogö 800105 Habo IF Hälle IF 000514
Joakim Ronsten 660408 Enhörna IF Flemingsbergs SK 000602
Maria Ronsten 640622 Enhörna IF Flemingsbergs SK 000624
Olle Rundberg 470114 Bovallstrands SK IK Granit 000128
S        
Ida Sagström 861012 Järvsö IF Kilafors IF 000604
Peter Saliba 870131 Spårvägens FK SoIK Hellas 000414
Staffan Sandberg 501101 IFK Kristinehamn IF Göta 000212
Väinö Saukko 390805 Råby-Rekarne FI Torshälla FF 000122
Anna Schlosser 860118 IK Bergaström Tingbergs AIS 000315
Stina Seger 840530 IF Söder om Lagan IFK Halmstad 000212
Patrik Skoglund 660910 Sandviks IK IKS Umeå 991219
Maria Sollerman 600807 Fredrikshofs FI Turebergs FK 000310
Frida Stjärnkvist 870227 Mälarhöjdens IK Spårvägens FK 000726
Mårten Ståhl 810929 Ljusdals IF Järvsö IF 000623
Catarina Sundelin 730517 Ume FI Rånäs 4H 000427
Katrin Svensson 780606 Garphyttans IF KFUM Örebro 000224
Kristina R Svensson 840803 IK Pallas Malmö AI 000611
Malin Svensson 780119 IFK Trelleborg IFK Helsingborg 991215
Martin Svensson 730928 Kvarnsvedens GoIF IFK Mora 000324
Erik Söderlund 840119 Kovlands IF Sundsvalls FI 000213
Roine Söderlund 781014 Sköllersta IF IK Heros 000413
T        
Kristina Terenius 561107 Östhammars FI Rånäs 4H 000109
U        
V        
Lars Vinger 361226 IK Viking Östhammars FI 991219
W        
Stefan Wagnsson 691115 Rånäs 4H IF Göta 000623
Daniel Westerberg 820912 IFK Åkullsjön Åsjöns IF 000217
Simon Westerberg 840130 IFK Åkullsjön Åsjöns IF 000217
Mikaela Westerfalk 860323 Hanvikens SK Huddinge AIS 000303
Mikaela Wieslander 810412 Alvesta FI IFK Växjö 000527
Ulrika Wijk 790613 Klippans FK IFK Lund 000214
X        
Anke Xylander 710919 Söders SOL Spårvägens FK 000429
Z        
Anna Zeipel 840620 Katrineholms SK Sköldinge IF 000605
Ö        
>