Officiellt organ för Svenska Friidrottsförbundet

Torsdag 12 december 2019

Resultat & Årsbästa

 

Sök på friidrott.se

Kontaktinformation

Svensk Friidrott

Svenska Friidrottsförbundet

Post- och besöksadress:
Heliosgatan 3
120 30 Stockholm

Tel: 010-476 53 30 vxl
Fax: 08-724 68 61
E-post: info@friidrott.se

Bankgiro: 332-1387
Org.nr: 802001-0719

Sociala medier:
@svenskfriidrott, 
#svenskfriidrott
 

Generalsekreterare och ansvarig utgivare

Stefan Olsson
010-476 53 41

Utgivningsbevis

Nr 2008-033

Redaktionen friidrott.se

Gustav Orbring
redaktör
072-525 96 32

Information och media

Hillevi Thor
072-559 17 78
(Pressjour)

Läs mer Samtliga kontakter


Karensövergångar 2006

Uppdaterad: 13 oktober 2006

 

Nedanstående karensövergångsanmälningar har registrerats av SFIF  fr o m den 1 november 2005.

För att en karensövergång skall registreras krävs att såväl fullständigt ifylld övergångsblankett som fastställd övergångsavgift inkommit till SFIF. När så skett är den tävlande klar att representera den nya föreningen en månad senare.

A       Klar
Sara Agemark 880921 Ösmo GIF Spårvägens FK 051218
Elin Alm 900927 Heleneholms IF IK Pallas 060301
Christopher Andersson 900826 Tibro AIK SOK Träff 060308
Irma Andersson 920412 Heleneholms IF IK Pallas 060518
Joakim Andersson 901202 Frövi IK Wedevågs IF 060819
Louise Anebygd 910707 IFK Tumba SoIK Hellas 051207
Andreas Asplund 911117 Råby-Rekarne FI Eskilstuna FI 060617
B        
Fanny Baeckström 910203 Mälarhöjdens IK Täby IS 060727
Niklas Bardin 920617 Ullevi FK Kongahälla AIK 060525
Josefine Bark 880730 Tyresö FK Huddinge AIS 060310
Björn Barrefors 871027 Falköpings AIK Hammarby IF 060123
Jesper Bengtsson 950821 Hammarby IF IF Linden 060406
Kajsa Berg 790116 IF Start Huddinge AIS 060612
Mathilda Björk 920911 Heleneholms IF IK Pallas 060518
Moa Brandt 910219 Hammarby IF Huddinge AIS 060113
Dan Bäck 750205 Brevens IF Kumla SF 051201
Philip Bäck 930409 Värmdö IF Hammarby IF 060814
C        
Camilla Carls 860123 Hammarby IF Huddinge AIS 060113
Sofia Carls 900420 Hammarby IF Huddinge AIS 060113
D        
Malin Dahl 930522 Tibro AIK SOK Träff 060301
E        
Oleg Egorov 660502 Enhörna IF Trångsvikens IF 060622
Andrej Ekholm 890529 Hammarby IF Huddinge AIS 060227
Josephine Ekholm 911105 Hammarby IF Huddinge AIS 060113
Jacob Eklöf 950502 Tyresö FK Huddinge AIS 060220
Elina Eliasson 870715 Brännans IF Sollefteå GIF 060618
Emilia Eliasson 890425 Brännans IF Sollefteå GIF 060618
Emil Enqvist 900217 Siljansnäs IF Falu IK 060128
Caroline Eriksson 890613 Enhörna IF Huddinge AIS 060220
Magnus Eriksson 820824 Upsala IF Järvsö IF 060503
Bernt Ernström 480628 Flemingsbergs SK Hammarby IF 060604
F        
Niklas Fagersson 880315 IFK Göteborg Ullevi FK 060423
Erik Fagius 860122 Björnstorps IF Brittatorp TK 060210
Robin Falconer 940901 Fredrikshofs FI Danderyds SK 060323
My Finnman 900325 Högby IF FI Kalmarsund 060119
G        
Wåge Gustavsson 460731 Tranås AIF Eksjö Södra IK 060402
Therése Gävert 880222 Hammarby IF Huddinge AIS 060513
H        
Linnéa Halvarson 881010 Turebergs FK Täby IS 060605
Mikael Hammer 851016 Motala AIF IFK Halmstad 060316
Lennart Hansson 530305 Solvikingarna Hällesåker IF 060217
Per-Erik Hellström 870220 Hallens SK Trångsvikens IF 060427
Anders Hultgren 801028 IF Göta IS Göta 060121
Matilda Häggström 880114 Ulricehamns FK IF Göta 060904
Mats Höglund 510410 Brännans IF Järvsö IF 060503
I        
Cecilia Instebö 870509 IFK Märsta Turebergs FK 060428
J        
Jonny Johansson 770428 Solvikingarna IK Akele 060903
Sara Johansson 860713 Kisa SK Turebergs FK 060101
Simon Johansson 870601 Kils AIK IF Göta 060406
Martin Johansson-Vikström 910429 Hammarby IF Huddinge AIS 060113
Sandra Jönsson 911008 Sjöbo IF IFK Lund 060225
K        
Muhamad Abdul Karim 880626 Råby-Rekarne FI Eskilstuna FI 060617
Hans Karlbom 450310 Fredrikshofs FI IFK Tumba 060622
Bernhard Karlsson 331118 Hässelby SK Valö IK 051230
Maria Karlsson 821001 Duvbo IK Järva FIK 060924
Sebastian Karlsson 920710 Glasrikets RC Kalmar SK 060310
Torbjörn Karlsson 831130 IF Hagen IF Göta 060506
Camilo Karlström 890329 Högby IF FI Kalmarsund 060115
Daniel Kastemyr 851227 Månkarbo IF Nord-Upplands AIF-79 060430
Andreas Katainen 910625 Mälarö SOK Huddinge AIS 060609
Mari Klaup 900227 Göteborgs KIK Örgryte IS 060525
Felix Kollin 960630 Vallentuna FK Täby IS 060310
Louise Kronlund 900716 IK Stål Västerås FK 060302
L        
Alexandra Larsson 900708 Björnstorps IF Heleneholms IF 060726
Catarina Larsson 630403 Björnstorps IF Heleneholms IF 060726
David Larsson 921214 Björnstorps IF Heleneholms IF 060726
Fredrik Larsson 781027 SoIK Hellas Huddinge AIS 060113
Karin Larsson 810904 Garphyttans IF Hässelby SK 060119
Mikael Larsson 651111 Björnstorps IF Heleneholms IF 060726
Mikaela Larsson 880429 Björnstorps IF Heleneholms IF 060726
Sofia Larsson 880722 Säffle FIK IF Göta 060406
Jacqueline Lindahl 891213 IFK Umeå Väsby IK 060619
Anna Lindblom 890810 Djurmo-Sifferbo IF Kvarnsvedens GoIF 060726
Robert Lindén 691006 IFK Mora Hemlingby LK 051201
Inga-Sarah Lindholm 610127 Täby LLK Fredrikshofs FI 060510
Robin Lindkvist 860107 Hammarby IF Huddinge AIS 060113
Lars Lindqvist 561114 IFK Lund Björnstorps IF 060407
Linnea Linjamaa 910405 Östersunds GIF Frösö IF 060223
Matti Linna 700202 Bergens IF Nilivaara IS 060427
Felizia Ljungqvist 970326 IFK Tumba Huddinge AIS 061105
Johanna Lord 910531 Hammarby IF IFK Lidingö 060513
Tobias Lorentzon 751017 Malmö AI Brittatorp TK 060224
Erica Lundbladh 910927 Kongahälla AIK KA 2 IF 060520
Patrik Lundemo 940525 Heby AIF Bromma IF 060609
Carina Lundh 640123 Gimo FIK Östhammar FI 051211
Tomas Lundh 870317 Gimo FIK Östhammar FI 051211
Hanna Lundin 920824 Heleneholms IF IK Pallas 060518
Desireé Lundqvist 900628 Åre SLK Östersunds GIF 060513
Mårten Lång 760226 Brittatorp TK Kisa SK 060313
M        
Desmond A Manu 920907 IF Kville Sävedalens AIK 061013
Matthew Mereman 920205 Hanvikens SK Hammarby IF 060518
Evelina Månsson 890528 Södra Sandby IF Malmö AI 060212
Simon Mårdsjö 950430 Hammarby IF IF Linden 060406
Magnus Mårtensson 710724 Hammarby IF Huddinge AIS 060513
N        
Cecilia Nilsson 790622 IK Ymer Råby-Rekarne FI 060128
Linnea Nilsson 890714 Nordanstigs FI Iggesunds SK 060224
Nathalie Nilsson 911225 IFK Södertälje Södertälje IF 060102
Beatrice Norberg 900806 IFK Umeå Umedalens IF 060211
Patrik Nyström 700505 Solvikingarna Mölndals AIK 060521
O        
Linda Ode 900503 Ullevi FK Örgryte IS 060525
Stefan Olars 840324 Edsbyns IF Kumla SF 061103
Q        
Li Quistbergh 910303 Mälarhöjdens IK Huddinge AIS 060819
P        
Torben Pedersen 720216 Enhörna IF Hässelby SK 060328
Emelie Persson 910908 Tullinge-Tumba FF Hammarby IF 060409
Klas Persson 910417 IFK Gnesta Nyköpings BIS 060417
Sebastian Persson 911104 Heleneholms IF Malmö AI 060314
Sören Persson 651217 Sisu Forshaga SK Hemlingby LK 060306
Anna Pihlgren 820518 KFUM Arvika Huddinge AIS 060512
R        
Niclas Ragneberg 910626 Trollhättans IF Trollhättans SK 060510
Aili Ramberg 890528 Åre SLK Östersunds GIF 060518
Caroline Reichenberg 880424 Ullevi FK Örgryte IS 060525
Thomas Rennemo 720817 Solvikingarna Ullevi FK 060423
Malin Rosenberg 840802 Huddinge AIS IFK Lund 060719
Claes Runheim 670824 KFUM Örebro Kumla SF 051201
Nina Runvik 870625 IFK Lund Malmö AI 060616
David Rångefors 900812 IFK Umeå Skellefteå AIK 060812
S        
Amir Shaker Anid 891008 Råby-Rekarne FI Eskilstuna FI 060617
Noor Shaker Anid 880803 Råby-Rekarne FI Eskilstuna FI 060617
Robin Sjöblom 901031 IK Jarl Falu IK 060106
Ylva Skoglund 900810 Kilafors IF Bollnäs FIK 060526
Anders Soovik 760808 Mölndals AIK Kongahälla AIK 061028
Marie-Helene Ståhl 871219 Åhus FIK Ryssbergets IK 060413
Emma Ståhlberg 860306 Kilafors IF Spårvägens FK 060218
Jannice Sundqvist 850131 Brännans IF Spårvägens FK 060510
Sofia Swärd 890630 IFK Södertälje Södertälje IF 060101
T        
Maria Teilman 860409 Hammarby IF Huddinge AIS 060216
Emma Tingström 910430 Högby IF FI Kalmarsund 060224
Malin Torstensson 920414 Heleneholms IF IK Pallas 060518
Anthony Treacher 390517 Fredrikshofs FI IFK Lidingö 051214
Gustaf Tynelius 811129 Brittatorp TK Upsala IF 060321
U        
V        
W        
Henok Weldgbriel 891012 Tullinge-Tumba FF Spårvägens FK 060213
Nathalie Werme 920802 Rånäs 4H Upsala IF 060602
Maria Westher 901130 Granbergsdals IF Karlskoga FI 060106
Therese Westher 920621 Granbergsdals IF Karlskoga FI 060106
Malin Winqvist 910416 Mälarhöjdens IK Huddinge AIS 060819
X        
Y        
Z        
Å        
Ä        
Ö        
Åke Ödmark 410209 Flemingsbergs SK Huddinge AIS 060527
Anders Östman 620803 IK Pallas Heleneholms IF 051203
>