Officiellt organ för Svenska Friidrottsförbundet

Onsdag 13 november 2019

Resultat & Årsbästa

 

Sök på friidrott.se

Kontaktinformation

Svensk Friidrott

Svenska Friidrottsförbundet

Post- och besöksadress:
Heliosgatan 3
120 30 Stockholm

Tel: 010-476 53 30 vxl
Fax: 08-724 68 61
E-post: info@friidrott.se

Bankgiro: 332-1387
Org.nr: 802001-0719

Sociala medier:
@svenskfriidrott, 
#svenskfriidrott
 

Generalsekreterare och ansvarig utgivare

Stefan Olsson
010-476 53 41

Utgivningsbevis

Nr 2008-033

Redaktionen friidrott.se

Gustav Orbring
redaktör
072-525 96 32

Information och media

Hillevi Thor
072-559 17 78
(Pressjour)

Läs mer Samtliga kontakter


Karensövergångar 2008

Uppdaterad: 15 oktober 2008 

Nedanstående karensövergångsanmälningar har registrerats av SFIF  fr o m den 16 oktober 2007.

För att en karensövergång skall registreras krävs att såväl fullständigt ifylld övergångsblankett som fastställd övergångsavgift inkommit till SFIF. När så skett är den tävlande klar att representera den nya föreningen en månad senare.

A       Klar
Anna Alexson 870928 Kyrkhults SK Spårvägens FK 080210
Alexander Andersson 930322 IK Finish Malmö AI 071214
Eric Andersson 900408 Wedevågs IF Västerås FK 080524
Jessica Andersson 920108 IK Norrköping FI GoIF Tjalve 080428
Liv Andersson 920126 Öråns SK Ume FI 080313
Nina Andersson 850503 IFK Helsingborg Hässelby SK 080404
Mary Ann Andréasson 921121 Kils AIK KFUM Arvika 080612
Jonas Arbinge 931011 Huddinge AIS Spårvägens FK 080208
Tobias Axelsson 901227 IFK Halmstad Sävedalens AIK 071221
B        
Johan Bagge 840731 IF Göta Ume FI 080117
Josefin Berg 851227 Östhammar FI IF Göta 080121
Patrik Berg 881108 Väsby IK Turebergs FK 080425
Linus Bernhult 750803 Huddinge AIS KFUM Örebro 080503
Marcus Bill 800609 Härlövs IF IS Göta 080420
Anna Bjurman 880207 IFK Helsingborg IS Göta 080420
Jakob Björk 930518 Hagunda IF Rånäs 4H 080818
Sofia Björnfot 880503 Kuivakangas SK Huddinge AIS 080602
Emil Blomberg 920409 IF Triangeln Hässelby SK 080524
Anton Brinkholm 950518 Boo IF SoIK Hellas 080405
Anders Brook 920831 Österfärnebo IF Gefle IF 080521
Jasmine Burestam 930224 Täby IS Huddinge AIS 080510
Fabian Byléhn 950524 IK Akele IFK Linköping 080711
Mattias Byléhn 970728 IK Akele IFK Linköping 080711
C        
Bilal Cadimi 940205 Huddinge AIS Hässelby SK 071209
Oliver Carlehed 910919 Herrljunga SK IK Ymer 071230
John Carlsson 910114 Piteå IF Riviera FI 080606
Michael Carlsson 661217 IK Akele IFK Linköping 080711
Rasmus Carlsson 880906 Kvarnsvedens GoIF Falu IK 080504
Andreas Classon 830827 Mullsjö SOK Hälle IF 071227
D        
Louise Dahl 940102 Katrineholms SK Nyköpings BIS 080417
Marcus Dahlberg 830914 IK Finish IK Pallas 080127
Tobias Dahlberg 860214 IK Finish IK Pallas 080127
Hans-Åke Danielsson 570127 Rånäs 4H Huddinge AIS 080216
Stephen Dunlop 900419 Enköpings AI Västerås FK 080229
Mladjen Dzakovic 870718 Hammarby IF Sundbybergs IK 080711
E        
Kristin Edquist-Servold 930401 Sisu Forshaga SK IF Göta 080710
Mia Edvardsson 660412 IFK Lidingö Hässelby SK 080508
Jonas Ekblom 850625 IK Wilske IK Akele 080207
Rickard Emilsson 890309 Hovslätts IK IK Hakarpspojkarna 071212
Paulina Engfors 901126 Hammarby IF Hässelby SK 080508
Per Engström 740702 Sollefteå GIF Edsbyns IF 080619
Karin Ericson 940930 Gestads SK Dals Södra FFI 080229
Camilla Eriksson 880606 Västerås FK IF Göta 071223
Josefin Eriksson 920727 Södertälje IF Huddinge AIS 080418
Kasper J Eriksson 920615 Ulricehamns FK IK Ymer 080524
Sara Eriksson 920118 IK Orient Dals Södra FFI 080305
Isabelle Eurenius 891008 Sollefteå GIF Ume FI 080518
F        
Emelie Felling 920831 Göteborgs KIK Västerås FK 080214
Torill Fonn Hartikainen 671101 IFK Skövde FK Team Ultrasweden LK 080928
Terese Friman 841116 Högby IF IS Göta 080802
G        
Julian Gabert 860831 Enköpings AI Västerås FK 080229 
Malin Gerleman 920522 Gestads SK Dals Södra FFI 080223
Julia Gillén 930911 Bokenäs IF Uddevalla Skidklubb 080628
Lucky Grönborg 930121 KFUM Kristianstad Malmö AI 080313
H        
Marie Hagström 920329 Ulricehamns FK IK Ymer 080305
Sofia Hallin 911008 Sundsvalls FI Hässelby SK 071216
Reima Hartikainen 630324 IFK Skövde FK Team Ultrasweden LK 080928
Petri Hellberg 650302 IFK Skövde FK Vi som springer LLK 080325
Elin Henriksson 930228 IFK Skövde FK Tibro AIK 081017
Malin Henriksson 780725 Västerås FK Falu IK 080510
Lars Holm 520425 Trollhättans IF IK Bergaström 071209
Christina Hultman 910101 Södertälje IF Huddinge AIS 080418
Josefina Hyllenstam 930804 IF Linden Huddinge AIS 080412
Elias Håkansson 920229 Eslövs AI Ullevi FK 080507
Elin Hålldin 940120 Ärla IF Råby-Rekarne FI 080516
I        
Annica Isfelt 910429 Ösmo FIK Österhaninge IF 080725 
J        
Simon Jansson 910812 Väsby IK Turebergs FK 080425
Amanda Jansson Hellstedt 940903 Stora Skedvi IK Falu IK 080305
Agnes Johansson 930315 Bollebygds IF IK Ymer 080620
Karin Johansson 880829 KFUM Örebro Sävedalens AIK 080103
Markus Johansson 900521 Öråns SK Ume FI 080117
Sara Johansson 860713 Turebergs FK Kisa SK 071130
Anders Jonsson 820215 Skruvs IF Alvesta FI 080322
Mattias Jällrud 930305 Hagunda IF Rånäs 4H 080501
K        
Josefin Karlsson 910625 Gestads SK IK Orient 080301
Tomas Karlsson 831023 Villstads GIF Anderstorps OK 080605
L        
Jaakko Laakkonen 911126 SK Gränsen Haparanda SKT 080221
Alexander Larsson 940517 Filipstads IF Karlskoga FI 080511
Linnéa Larsson 860112 IK Hakarpspojkarna IFK Lund 080605
Niko Lehtonen 930905 Hagunda IF Rånäs 4H 080814
Rasmus Leo 910916 Alingsås IF IK Ymer 071230 
Anton Levin 921020 Ängelholms IF IFK Helsingborg 080112
Stefan Levin 650804 Ängelholms IF IFK Helsingborg 080112
Malin Lidforss 890731 Boo IF SoIK Hellas 080517
Karolina Lindén 870602 Malmö AI GoIF Tjalve 080318
Sebastian Lindén 830315 Mölndals AIK Falu IK 080504
Sofia Lindfors 960216 Boo IF SoIK Hellas 080411
Jörgen Lindholm 570328 Malmö AI IFK Lund 080312
Folke Lindskog 370818 Ljungby FIK Elmhults SC 071229
Lisa Lingvall 960323 Högbo GIF Gefle IF 080609
Simon Lundell Vakkuri 930404 Nynäs IK Enhörna IF 080311
M        
Julia Magnusson 850419 Mölndals AIK Sävedalens AIK 080607
Christopher Martinsson 900115 KFUM Kristianstad Malmö AI 080209
Andreas Melin 920619 SOK Unden IF Hagen 080822
Mathias Moenne-Loccoz 780819 Väsby IK Vallentuna FK 071215
Magnus Mårtensson 710724 Huddinge AIS IFK Strömsund 080817
Fredrik Mäki 910710 SK Gränsen Haparanda SKT 080703
N        
Mats Nagle 600401 IFK Märsta Huddinge AIS 071208
Nils-Bertil Nevrup 261129 Ljungby FIK Elmhults SC 071229
Linnea Nikolouzos 960122 IF Kville Göteborgs KIK 080305
Jessica Nilsson 940711 Fjugesta IF KFUM Örebro 080607
Kit Norling 680412 Tierps IF Nord-Upplands AIF-79 080326
Sofia Nyberg Johansson 960123 IF Kville Göteborgs KIK 080305
Elin Nygren Wåhlin 920403 IF Linden Huddinge AIS 080609
O        
Emil Olofsson 820817 FK Älven Turebergs FK 080114
Fredrik Olofsson 900305 IK Orient Dals Långeds IK 080507
Göran Olofsson 770521 Malmö AI Eslövs AI 080713
Patrik Olofsson 870429 IK Orient Dals Långeds IK 080507
Carl-Johan Olsson 800607 Mariestads AIF Ume FI 080612
Johan Olsson 770807 Kvarnsvedens GoIF Spårvägens FK 080106 
Ulf Olsson 570130 IFK Södertälje Huddinge AIS 080410
Joakim Olsson Syväluoma 930403 IF Triangeln Hässelby SK 080809
P        
Kristine Persson 780630 FK Studenerna Hässelby SK 071207
Hassan Pinto Seidi 77 Kopparbergs IF Huddinge AIS 080128
Q        
         
R        
Robin Rohlén 900505 IFK Umeå Malmö AI 080224
Lowe Råsberg 981222 Bromma IF Hässelby SK 080328
Mikael Röjerås 900407 IFK Sala Västerås FK 080210
Johan Rönnby 620321 Södertälje IF Enhörna IF 080501
Karl Rönnby 910301 Södertälje IF Enhörna IF 080501
Sara Rönnby 930717 Södertälje IF Enhörna IF 080501
Lisa Rönnkvist 860705 Skellefteå AIK Spårvägens FK 071223
S        
Caroline Sahlén 901024 Enköpings AI Västerås FK 080229
Josefine Sandelius 941030 Hanvikens SK Hammarby IF 080524
Nasser Sebabi 821028 Hofors AIF Falu IK 080504
Albin Sjöblom 930811 Hagunda IF Rånäs 4H 080501
David Sjöblom 950315 Hagunda IF Rånäs 4H 080501
Alf Sjökvist 430224 Valö IK Björklinge SOK 071223
Fredrik Skoglund 810311 IFK Lidingö Spårvägens FK 071126
Rebecca Slotte 930505 Ösmo FK Huddinge AIS 080105
Melissa Stenzon 910331 F Stenungsunds FI Göteborgs KIK 080425
Johanna Stjernström 900925 Hanvikens SK Turebergs FK 080525
Ida Storm 911011 IK Hinden Malmö AI 080504
Suzanna Strandh 920430 Falköpings AIK IK Ymer 071230
Carl Ström 910119 Sävedalens AIK Ullevi FK 080426
Alexandra Svensson 861212 Storebro SC Hultsfreds LK 071126
Christopher Swenning 950401 Höörs IS Hässleholms AIS 080613
Theo Söderberg 890905 IK Finish Malmö AI 080808
T        
Daniel Tapia 960108 Enhörna IF Hässelby SK 080913
Daniela Tapia 940930 Enhörna IF Hässelby SK 080913
David Tegel 871224 Trollhättans SK IF Göta 080414
Sami Tesfaldet 870514 Tyresö FK Spårvägens FK 080210
Sofia Thorin 891003 Kils AIK KFUM Örebro 080417
Åse Thorsen 891110 IK Lerum FI Ullevi FK 080507
Jakob Thorvaldsson 880226 Heby AIF Råby-Rekarne FI 071215
Johan Thörnblom 880427 Gefle IF Hemlingby LK 080704
Gunnel Tolfes 580125 IFK Tumba Huddinge AIS 071216
Stine M Tomb 860627 Hässelby SK Hammarby IF 080224
Ted Tryggvesson 501102 Kils AIK IF Göta 080704
Pekka Tähtinen 520115 Rånäs 4H Huddinge AIS 080411
U        
Fredrik Uggla-Strahl 930519 Bromma IF Spårvägens FK 080501
V        
Veronika Vasylyeva 930811 Sävedalens AIK Ullevi FK 080605
Enrique Vera Ibanez 540531 Enhörna IF Eskilstuna FI 080320
Eero Väisänen 390331 Valö IK Björklinge SOK 071223
Laila Väisänen 430327 Valö IK Björklinge SOK 071223
Reino Väisänen 360923 Valö IK Björklinge SOK 071223
W        
Louise Wiebe 920402 Enköpings AI Västerås FK 080229
Magnus Wiebe 890112 Enköpings AI Västerås FK 080229
X        
         
Y        
         
Z        
         
Å        
Sture Åhs 560525 Huddinge AIS Roma IF 080829
Ann-Sofie Åkesson 870718 Eslövs AI IK Ymer 071230
Katarina Åström 711216 IF Kville Ullevi FK 071205
Ä        
Viktoria Ämting 931001 Boo IF SoIK Hellas 080920
Ö        
Emma Öberg 930107 Ljungsbro FK Linköpings GIF 080114
Anton Öhrn 900914 Brittatorp TK IFK Växjö 080113
Caroline Östlund 781107 Ess LK Huddinge AIS 080304
>