Officiellt organ för Svenska Friidrottsförbundet

Lördag 23 mars 2019

Resultat & Årsbästa

 

Sök på friidrott.se

Kontaktinformation

Svensk Friidrott

Svenska Friidrottsförbundet

Post- och besöksadress:
Heliosgatan 3
120 30 Stockholm

Tel: 010-476 53 30 vxl
Fax: 08-724 68 61
E-post: info@friidrott.se

Bankgiro: 332-1387
Org.nr: 802001-0719

Sociala medier:
@svenskfriidrott, 
#svenskfriidrott
 

Generalsekreterare och ansvarig utgivare

Stefan Olsson
010-476 53 41

Utgivningsbevis

Nr 2008-033

Redaktionen friidrott.se

Gustav Orbring
redaktör
072-525 96 32

Information och media

Hillevi Thor
072-559 17 78
(Pressjour)

Läs mer Samtliga kontakter


Karensövergångar 2009

Uppdaterad: 26 september 2009

Nedanstående karensövergångsanmälningar har registrerats av SFIF  fr o m den 16 oktober 2008.

För att en karensövergång skall registreras krävs att såväl fullständigt ifylld övergångsblankett som fastställd övergångsavgift ha inkommit till SFIF. När så skett är den tävlande klar att representera den nya föreningen en månad senare.
 

namn född tidigare klubb ny klubb klar
A        
Lina Alainentalo 920916 Boden FI Hässelby SK 081214
Karl Almestål 790204 IK Hakarpspojkarna Trångsvikens IF 090701
Erik Anderson 810819 Rånäs 4H FK Studenterna 090219
Alice Andersson 940930 IK Ymer Sävedalens AIK 090927
Lars Andersson 560529 Söderhamns IF KFUM Örebro 090207
Matilda Andersson 960728 IK Ymer Sävedalens AIK 090410
Patrik Andersson 910329 Kongahälla AIK IF Kville 090105
Johanna Arvidsson 981103 Huddinge AIS Mälarhöjdens IK 090803
Kalle Auvinen 400317 Tullinge-Tumba FF Huddinge AIS 081205
Elin Axelsson 940714 Trollhättans IF Trollhättans FIK 090517
B        
Jessica Bengtsson 950317 Göteborgs KIK Sävedalens AIK 090313
Hampus Bergman 870813 Finspångs AIK KFUM Örebro 090207
Amilia Björklund 930819 IK Lerum FI Sävedalens AIK 090205
Emmie Borgqvist 881113 IF Udd Huddinge AIS 090406
Jessica Brammer 960620 Turebergs FK Huddinge AIS 090304
Matilda Brandtberg 940524 Trosa IF Nyköpings BIS 091025
Erik Brännmo 950520 Staffanstorps AI IFK Lund 090816
Johan Brännmo 950520 Staffanstorps AI IFK Lund 090816
Nikita Burton 940123 IFK Arboga Eskilstuna FI 090613
C        
Jonatan A Ceder 920414 Sollefteå GIF Ume FI 090817
Teres Christensson 890222 Trollhättans SK Mölndals AIK 081212
D        
Cecilia Danell 960327 Tyresö FK Hammarby IF 090416
Pontus Diogo 950321 Heleneholms IF Malmö AI 090528
E        
Rebecca Edenström 950828 Bromma IF Hammarby IF 090927
Peter Edfors 890223 Sollefteå GIF IFK Umeå 081219
Paulina Engfors 901126 Hässelby SK Hammarby IF 090523
Jonathan Envall 970331 Södertälje IF IFK Tumba 090306
Isabelle Eriksson 861028 Nyköpings BIS IFK Lidingö 090523
Linus Eriksson 910606 Eds SK Säffle FIK 090405
Evelina Erlandsson 940818 IFK Gnesta Nyköpings BIS 090520
Louise Estberg 981218 Staffanstorps AI Malmö AI 090629
F        
Anders Frick 661019 Heleneholms IF IK Pallas 090228
Philip Frifelt Lundqvist 890618 IFK Halmstad IF Göta 090717
G        
Erica Graveley 921029 Mälarö SOK Bromma IF 090608
Matilda Grundström 970311 Österhaninge IF Huddinge AIS 090611
Lisa Gustafsson 910910 Herrljunga SK IK Ymer 081218 
Matilda Gustafsson 940706 IFK Gnesta Nyköpings BIS 090520
H        
Jessica Hallerth 930205 Spårvägens FK SoIK Hellas 090801
Felicia Hedström 920407 Sävedalens AIK Ullevi FK 090611
Johan Hellman 790904 OK Kroppefjäll Strömstad LK 090118
Johanna Hermansson 930909 Spårvägens FK SoIK Hellas 090604
Josefin Holmberg 920531 Göteborgs KIK Mölndals AIK 090430
I        
Tobias Ingvarsson 760407 Ålems OK Högby IF 090301
Erik Isaksson 950527 Staffanstorps AI IFK Lund 090816
J        
Sanna Jansson 890422 KFUM Örebro IF Göta 090109
Kaj Jensen 551104 Östansjö SK Team Ultrasweden LK 090128
Frida Jerneke 921103 Spårvägens FK SoIK Hellas 090604
Alexandra Johansson 940411 Kvismaredalens IF KFUM Örebro 090514
Elina Johansson 891212 Täby IS Spårvägens FK 090413
Natalie Johansson 920227 Lomma FIK Heleneholms IF 090628
Per Jonsson 880210 Dals Södra FFI Bollnäs FIK 090102
Hanna Jängnemyr 930213 Göteborgs KIK Mölndals AIK 090430
K        
Torbjörn Karlsson 831130 IF Göta Istrums SK 090207
Charlotte Kristoffersson 620416 Nyköpings BIS IFK Umeå 090709
Nathalie Kristoffersson 930406 Nyköpings BIS IFK Umeå 090709
L        
Jakob Lagerdahl 770214 Solvikingarna FK Studenterna 090425
Maritha Larsson 550415 Kils AIK IF Göta 090306
Barbro Lindgren 480322 Hälle IF Uddevalla SK 081214
Camilla Lindholm 741126 Heleneholms IF IS Göta 090417
Alma Lindqvist 970606 IF Skade Gefle IF 090711
Björn Lindqvist 561105 SLK Oxelösund Nyköpings BIS 090213
Emanuel Lindqvist 950602 IF Skade Gefle IF 090711
Jimmy Lindqvist 810605 SLK Oxelösund Nyköpings BIS 090213
Lisa Lingvall 960323 Gefle IF Högbo GIF 090508
Sofie Linnér 900926 Sollefteå GIF IFK Umeå 090420
Felicia Lundqvist 940801 Spårvägens FK SoIK Hellas 090801
Camilla Lööf 940629 IFK Gnesta Nyköpings BIS 090520
M        
Erik Magnusson 890704 Dals Södra FFI IF Göta 081226
Christopher Martinsson 900115 Malmö AI Åhus FIK 090207
Stig-Arne Mattsson 511215 Team Skavsåret Fredrikshofs FI 090116
Jenny Melin 930307 Iggesunds SK Strands IF 090625
Johan Melin 910125 Habo FIF-04 Hovslätts IK 090302
N        
Ida Niia 860224 Nedre Soppero IK Riviera FI 090109
Andreas Nilsson 730321 Helsingborgs LK-92 IS Göta 090625
Jessica Nilsson 940711 KFUM Örebro Stocksäters IF 090101
Daniel Nino Cortes 920125 Sundbybergs IK Hammarby IF 090110
Daniel Norberg 780606 Hammarby IF Spårvägens FK 090523
Elin Nord 971026 Högbo GIF Gefle IF 090910
Jonatan Nordebo 921030 Tväråselets AIF Ume FI 090116
Emma Norss 940818 Södertälje IF Hammarby IF 090507
Petter Norss 990731 Södertälje IF Hammarby IF 090926
Stina Norss 961116 Södertälje IF Hammarby IF 090926
Joanna Nydén 891127 Wedevågs IF KFUM Örebro 090515
Felix Nyström 910222 IFK Halmstad Falkenbergs IK 090508
O        
Anders Ohlsson 561001 KFUM Örebro Huddinge AIS 090105
Johan Olsson 701203 Helsingborgs LK-92 IS Göta 090430
P        
Alexander Persson 890104 Klippans FK Hammarby IF 090226
Frida Persson 891214 IFK Helsingborg Hammarby IF 090430
Hanna-Mia Persson 780211 Örgryte IS IFK Växjö 090704
Kristian Persson 900206 KFUM Örebro Huddinge AIS 090522
Sören Persson 651217 Hemlingby LK IF Göta 090209
Jens Petrusson 940318 Kongahälla AIK Ullevi FK 090409
Rebecka Pettersson 940607 Södertälje IF Hammarby IF 090507
Q        
R        
Daniel Ragnvaldsson 760103 IFK Strömsund IFK Umeå 081219
André Rangelind 910226 IFK Likenäs IF Göta 090705
Jennifer Riise 931118 Huddinge AIS Spårvägens FK 090311
Jennifer Riise 931118 Spårvägens FK SoIK Hellas 090611
Robin Rohlén 900505 Malmö AI IFK Umeå 090221
Isabella Rosenquist 950421 Säffle FIK IF Göta 090119
Jens Roslund 960513 Mosjö FK Stocksäters IF 090822
Dan Rundqvist 670226 Växjö LK Lessebo OK 090226
S        
Henrik Sandberg 950713 Staffanstorps AI IFK Lund 090311
Oskar Sidenbladh 970820 Boo IF SoIK Hellas 090102
Emil Sjödin 940405 Kovlands IF Hässelby SK 090823
Alf Sjökvist 430224 Björklinge SOK Valö IK 090101
Emma Sjökvist 960325 IK Norrköping FI GoIF Tjalve 090606
Emma Skanvik 970408 Österhaninge IF Huddinge AIS 090611
Alice Sosa Ekeroth 960926 Stenungsunds FI Göteborgs KIK 090227
Anna Stahle 900925 Trollhättans IF Trollhättans FIK 090517
Alice Stenius 970714 Bromma IF Hammarby IF 090405
Carl Sténson 930317 Spårvägens FK SoIK Hellas 090604
David Sundström 930128 Bromma IF Spårvägens FK 090226
David Sundström 930128 Spårvägens FK SoIK Hellas 090611
Viktor Söderberg 870916 IK Westmannia KFUM Örebro 090625
Maja Söderholm 850707 Östersunds GIF KFUM Örebro 090302
T        
Beata Tersander 970411 Bromma IF Hammarby IF 090405
Sofie Tholander 930211 Spårvägens FK SoIK Hellas 090604
Christian Thomasson 960108 Kongahälla AIK Sävedalens AIK 081218
Albin Thunberg 920429 OK Alehof Sävedalens AIK 090104
Markus Torgeby 760629 Ullevi FK Trångsvikens IF 090705
Niklas Trenneus 720303 Alingsås IF IK Ymer 090520
U        
Fredrik Uggla Strahl 930519 Spårvägens FK SoIK Hellas 090604
V        
Reino Väisänen 360923 Björklinge SOK Valö IK 090223
W        
Camilla Welin 931016 Spårvägens FK SoIK Hellas 090604
Anna Westher 970320 Fredrikshofs FI Sundbybergs IK 090409
Elsa Westher 950108 Fredrikshofs FI Sundbybergs IK 090409
Gabriel Westher 970320 Fredrikshofs FI Sundbybergs IK 090409
Per Wintmo 530419 IFK Helsingborg IS Göta 090304
Angelica Wäli Arvidsson 941124 Kongahälla AIK Ullevi FK 090310
Karolina Wäli Arvidsson 930101 Kongahälla AIK Ullevi FK 090310
X        
Y        
Z        
Emil Zail 870810 Malmö AI Spårvägens FK 090514
Å        
Emma Åkesson 860421 Björnstorps IF Åhus FIK 090814
Ä        
Ö        
Linnéa Östedt 940825 Tyresö FK Hanvikens SK 090514








>