Officiellt organ för Svenska Friidrottsförbundet

Torsdag 17 januari 2019

Resultat & Årsbästa

 

Sök på friidrott.se

Kontaktinformation

Svensk Friidrott

Svenska Friidrottsförbundet

Post- och besöksadress:
Heliosgatan 3
120 30 Stockholm

Tel: 010-476 53 30 vxl
Fax: 08-724 68 61
E-post: info@friidrott.se

Bankgiro: 332-1387
Org.nr: 802001-0719

Sociala medier:
@svenskfriidrott, 
#svenskfriidrott
 

Generalsekreterare och ansvarig utgivare

Stefan Olsson
010-476 53 41

Utgivningsbevis

Nr 2008-033

Redaktionen friidrott.se

Gustav Orbring
redaktör
072-525 96 32

Information och media

Hillevi Thor
072-559 17 78
(Pressjour)

Läs mer Samtliga kontakter


Karensövergångar 2010

Uppdaterad: 23 september 2010

Nedanstående karensövergångsanmälningar har registrerats av SFIF  fr o m den 16 oktober 2008.

För att en karensövergång skall registreras krävs att såväl fullständigt ifylld övergångsblankett som fastställd övergångsavgift ha inkommit till SFIF. När så skett är den tävlande klar att representera den nya föreningen en månad senare.
 

namn född tidigare klubb ny klubb klar
A        
Oscar Adolfsson 880405 IK Orient IF Göta 100527
Mary Alenbratt 900909 Kongahälla AIK Ullevi FK 100730
Joakim Andersson 901202 Wedevågs IF KFUM Örebro 100409
Malin Andersson 900707 Habo FIF-04 IK Hakarpspojkarna 091219
Matilda Andersson 960124 KFUM Kristianstad Åhus FIK 091224
Mikael Andersson 721107 Team Ultrasweden LK Västerås LK 091219
Sandra Andersson 900325 KFUM Arvika Ullevi FK 100311
Mattias Aspholm 740411 Trångsvikens IF FK Studenterna 101010
B        
Marie Barenfeld 850302 IFK Växjö Ullevi FK 091225
Åsa Bengtlars 870110 Turebergs FK Huddinge AIS 100416
Anton Bengtsson 890919 Brattås CK F Stenungsunds FI 100514
Ida Bergman 941216 Valbo AIF Gefle IF 100213
Ebba Björkman 950907 KFUM Kristianstad Åhus FK 100204
Gösta Blank 390331 Järvsö IF Delsbo IF 100214
Karl Borgö 800827 Alingsås IF Hälle IF 100528
Lisa Brorsson 960522 IK Wilske Falköpings FIK 100225
Ludvig Brorsson 000108 IK Wilske Falköpings FIK 100225
Mattias Brunström 881120 IF Göta IFK Umeå 100121
Philip Bäck 930409 Hammarby IF SoIK Hellas 100508
Emmy Bärjegård 930726 Leksands FIK Kvarnsvedens GoIF 091211
C        
Julia Carls 941029 Hanvikens SK Hammarby IF 100116
D        
Malin Dahlström 890826 Göteborgs KIK Ullevi FK 100429
Ludvig Danielsson 910725 Mölndals AIK IF Kville 100516
Mathias Dufournier 901114 IK Viking IF Göta 100516
E        
Marcel Elmir 900401 IFK Trelleborg IK Finish 100621
Marcus Eriksson 901212 IFK Växjö Sävedalens AIK 100103
Jacob Eriksson Wiklund 970524 Duvbo IK Sundbybergs IK 100523
Erica Erixon 690507 Dalregementets IF Dalaportens OL 100301
F        
Yahan Faarax 951126 Fredrikshofs FI Turebergs FK 100807
Alexandra Forss 910110 Sköldinge IF Örgryte IS 100417
Mathias Fredriksson 730211 Marieby GoIF Trångsvikens IF 100630
Charlotta Frenander 610214 IF Start Rånäs 4H 100807
Caroline Fritz 980801 Spårvägens FK Hammarby IF 100515
G        
Viggo Granlund 960124 IFK Stocksund FI Danderyd Athletics 100417
Kristine Granrud Aune 931213 Östersunds GIF Marieby GoIF 100220
H        
Emma Haaranen 930317 Högbo GIF Gefle IF 100802
Tajudin Hassen 910107 Hammarby IF Kramfors-Alliansen 100614
Michael Hazlewood 451212 Huddinge AIS F Bålsta IK 100701
Fanny Hille 960102 Falköpings AIK Falköpings FIK 100526
Sara Holm 951008 Hagunda IF Upsala IF 100108
Erik Holmgren 610925 Huddinge AIS Boo IF 100710
Alexia Holse 950404 GoIF Tjalve Linköpings GIF 100416
Jennie Hurkmans 840328 IFK Lidingö Turebergs FK 100122
Rebecca Högberg 840514 KFUM Örebro Hammarby IF 100116
I        
Caroline Ivarsson 850912 Malmö AI Ystads IF 100404
J        
Emelia Jacobs 970105 Majornas IK Sävedalens AIK 100520
Yasmin Jelassi 960919 Väsby IK Hammarby IF 100507
Lennart Jensen 580502 IFK Helsingborg IS Göta 100226
Martin Johansson 96 IK Wilske Falköpings FIK 100225
Torbjörn Julin 890224 IFK Helsingborg IF Kville 100515
Martin Jönsson 900308 FIK Kalmarsund Ullevi FK 100111
K        
Kurt Karlsson 450627 Jalles TC IS Göta 100520
Angelika Karlsson Theander 950128 GoIF Tjalve IK Norrköping FI 101009
Fabian Kuhnlein 940311 Valbo AIF Gefle IF 091230
L        
Asanka Lantra 920704 Linköpings GIF Hovslätts IK 100701
Emmi Larsson 950520 IFK Trelleborg IK Finish 100621
Maritha Larsson 550415 IF Göta Team Ultrasweden LK 101013
Erik Liberg 930726 Sävedalens AIK Ullevi FK 100509
Gustav Liberg 950503 Sävedalens AIK Ullevi FK 100509
Simon Lindblom 910816 Råby-Rekarne FI Eskilstuna FI 100311
Elin Lindeblad 950405 Högby IF FI Kalmarsund 100902
Robin Lindgren 900711 IFK Halmstad Örgryte IS 100417
Gustav Lindqvist 830613 Björnstorps IF FK Studenterna 091227
Mikaela Lindqvist 910403 Upsala IF Falu IK 100808
Lisa Lingvall 960323 Högbo GIF Falu IK 100627
Charlotta Linnell 720723 IK Brånan B&G FK Studenterna 100412
Philip Lundell 910215 Österhaninge IF Hammarby IF 100425
Tobias Lustig 880301 Jukkasjärvi IF Ume FI 100208
Frida Lüppert Thomsson 920913 Täby IS Hammarby IF 100515
Erika Lövqvist 950918 Hagunda IF Rånäs 4H 100801
M        
Hunter S Mabon 690220 Fredrikshofs FIF FK Studenterna 100520
Lynette Morgan 911119 Malmö AI Hammarby IF 100611
N        
Ingmar Nilsson 320905 IFK Helsingborg IS Göta 100302
Maria Nilsson 950601 Bokenäs IF IK Orient 100416
Theresia Nyberg 920428 Göteborgs KIK Örgryte IS 100830
O        
Anders Olsson 600801 Kvarnsvedens GoIF Borlänge LK 100103
Camilla Olsson 890621 F Gotländsk FI SoIK Hellas 100501
Ellen Olsson 970309 IFK Sävsjö Wärnamo SK 100917
Felicia Olsson 951116 Tierps IF Rånäs 4H 100507
Emmie Olsson-Eriksson 951101 KFUM Kristianstad Åhus FIK 091230
P        
Isabelle Pauksens 950326 Hagunda IF Rånäs 4H 100702
Hanna-Mia Persson 780211 IFK Växjö Örgryte IS 100519
Sofie Persson 870116 IFK Helsingborg Hammarby IF 100703
Cecilia Petersson 630701 FK Studenterna IF Linnéa 100916
Q        
Amy Quinones 840906 Göteborgs KIK Örgryte IS 100529
R        
Suzanna Romilson 900914 Fredrikshofs FI FK Studenterna 100627
Emilia Rosander 950227 IFK Trelleborg IK Finish 100621
Erik Rost 850530 IFK Mora Edsbyns IF 100718
S        
Gabriella Samuelsson 870124 F Gotländsk FI Hässelby SK 100819
Johan Samuelsson 891126 IK Ymer Falu IK 100311
Emma Sjöberg 950211 Falköpings AIK Istrums SK 100711
Niklas Sjöholm 740128 IK Akele IFK Linköping 100207
Fredrik Sohlberg 720324 FK Studenterna Vallentuna FK 100506
Gustav Sommerholt 890701 Danderyds SK Turebergs FK 100322
Rebecca Strand 990327 Göteborgs KIK Örgryte IS 100707
Theo Söderberg 890905 Malmö AI Spårvägens FK 100412
Linn Söderholm 960505 IF Rigor Sävedalens AIK 100508
Marie Sönnerfors 930309 Kungsängens SK Turebergs FK 100213
T        
Amanda Teilus 950303 Piteå IF Hässelby SK 100523
Teresia Tollstern Landin 930119 Huddinge AIS KFUM Örebro 100516
Ted Tryggvesson 501102 IF Göta Team Ultrasweden LK 101014
U        
Carl-Cédric Ullberg 920806 IK Ymer IF Kville 100312
V        
W        
Hanna Wahlström 980124 Ljungsbro FIK Linköpings GIF 100123
Oscar Waldner 930331 Sävedalens AIK Ullevi FK 100528
Jennie Walfridson 950222 Ystads IF FK Athlet 100120
Helena Wallin 810825 Solvikingarna Spårvägens FK 100417
Pär Wanby 640529 UF Contact Högby IF 100212
Henrik Wass 810824 IK Wilske Falu IK 100808
Annica Wesström 740327 Dalregementets IF Dalaportens OL 100301
Frida Wistfors 990628 Ljungsbro FK Linköpings GIF 100317
Anton Wåhlin 910117 IF Linden Malmö AI 100422
X        
Y        
Z        
Å        
Amanda Åstrand 950219 KA 2 IF FIF Gnistan 091115
Ä        
Ö        
Daniel Östling 881104 IFK Lidingö Rånäs 4H 100430








>