Lördag 20 september 2014

 

Sök på friidrott.se


Kontaktinformation

Svensk Friidrott

Svenska Friidrottsförbundet

Post- och besöksadress:
Heliosgatan 3
120 30 Stockholm

Tel: 010-476 53 30 vxl
Fax: 08-724 68 61
E-post: info@friidrott.se
 

Generalsekreterare & Ansvarig utgivare

Anders Albertsson
010-476 53 50

Redaktionen
friidrott.se

A. Lennart Julin
redaktör
08-30 13 33

Information och
media

Fredrik Trahn
010-476 53 31
070-913 67 96
(Pressjour)

Läs mer Samtliga kontakter

Karensövergångar 2011


Uppdaterad: 12 november 2011

Nedanstående karensövergångsanmälningar har registrerats av SFIF  fr o m den 16 oktober 2010.

För att en karensövergång skall registreras krävs att såväl fullständigt ifylld övergångsblankett som fastställd övergångsavgift ha inkommit till SFIF. När så skett är den tävlande klar att representera den nya föreningen en månad senare.
 

namn född tidigare klubb ny klubb klar
A        
Rebecka Abrahamsson 940426 IF Udd FIF Gnistan 110501
Bo Andersson 440316 Björnstorps IF Ystads IF 110310
Magnus Andersson 690105 Björnstorps IF Ystads IF 110310
Mary Ann Andreasson 921121 KFUM Arvika IF Göta Karlstad 110616
Madeleine Aronsson 940317 Kongahälla AIK Ullevi FK 110127
Julia Axelsson Svärd 960111 Ängelholms IF IFK Helsingborg 110311
B        
Sofia Backlund 951024 Örbyhus IF Upsala IF 110422
Alexander Bernhardsson 940219 Kongahälla AIK Ullevi FK 110120
Robert Bernhardsson 650607 Kongahälla AIK Ullevi FK 110120
Erika Berntsson 960601 IF Udd FIF Gnistan 101209
Alex Bierhance Söderberg 970217 Österhaninge IF Hammarby IF 110619
Linnéa Björninger 940329 IK Ymer Ullevi FK 110511
Dario Bonasin 551015 IFK Växjö Alvesta FI 110302
Therese Borgqvist 920602 KA 2 IF IF Udd 110127
Kristin Brodin 851103 IFK Sala Växjö LK 110301
Hans Brolund 810622 OK Denseln Enhörna IF 110909
Philip Bäck 930409 Hellas FIK Hässelby SK 110212
C        
Hanna Carlsson 961204 Kongahälla AIK Ullevi FK 110120
Oskar Carlsson 960331 Kongahälla AIK Ullevi FK 110120
Signe Carlsson 831007 Skellefteå AIK Sävedalens AIK 110424
Elisabet Clausén 900817 F Studentidrott Luleå Tväråselets AIF 110811
John Collin 940731 Sävedalens AIK Ullevi FK 110203
Vanille Cousyn Johansson 960701 Ängelholms IF IFK Helsingborg 110311
Adam Crona 681224 IFK Helsingborg IS Göta 110113
D        
Carl Dath 950104 Danderyds SK Täby IS 110115
Eric Degerman 720504 Skellefteå AIK IFK Umeå 110729
E        
Philip Eliasson 920610 Hanvikens SK Huddinge AIS 110515
Robert Eliasson 590531 Hanvikens SK Huddinge AIS 110515
Emilia Elofsson 950627 Lidköpings IS Sävedalens AIK 110821
Jeri Emeru 890815 Skellefteå AIK Sundbybergs IK 110801
Sofia Enander 910808 IK Orient Hälle IF 110417
Hanna Engberg 940106 Sävedalens AIK Ullevi FK 110501
Alice Eriksson 961217 Kungsängens SK IFK Lidingö 101211
Annika Eriksson 800318 Trångsvikens IF Skillingaryds FK 110518
Gabriel Eriksson 940319 Sävedalens AIK Ullevi FK 110318
F        
Yahan Faarax 951126 Turebergs FK Huddinge AIS 110113
Andreas Fahlén 810725 Edsbyns IF Trångsvikens IF 110321
Victor Fingal 960226 Sävedalens AIK Ullevi FK 110116
Karin Fogelqvist 600518 Zinkgruvans IF Åsbro GoIF 110728
Hugo Forsberg 960126 Sävedalens AIK Ullevi FK 110116
Thomas Forsell 560616 Solvikingarna Team Ultrasweden LK 110102
Ida Fritzdorf Kåberg 980129 Tyresö FK Hammarby IF 110714
G        
Heidy Geirup 711031 Kongahälla AIK Ullevi FK 110120
Sophia Geirup 940225 Kongahälla AIK Ullevi FK 110120
Sebastian Gonzalez 960507 Rånäs 4H Spårvägens FK 110303
Anna Greilert 920802 Hellas FK Spårvägens FK 110701
Aina Griksaite 941123 Hellas FK Spårvägens FK 110701
Samuel Grip 940421 Brattås CK IK Orient 101222
Martin Grudemo 500416 IFK Skövde FK SOK Unden 101210
Rickard Gunnarsson 910919 Alingsås IF Hässelby SK 110122
Alva Gustafsson 970418 Mölndals AIK Ullevi FK 110722
Anthon Gyllensten 901108 Örgryte IS IF Kville 110418
H        
Kristian Haggärde 880412 Klippans FK FK Studenterna 101203
Kajsa Halldén 991125 Mälarhöjdens IK Hammarby IF 110925
Emma Hamilton 990807 Göteborgs KIK Örgryte IS 110311
Sofie Hammar 950215 Mölndals AIK IF Rigor 110620
Lennie Helander 750714 IK Ymer Ullevi FK 110217
Hanna Hentschel 990721 Ösmo Nynäs FIK Huddinge AIS 110906
Sandra Hentschel 970114 Ösmo Nynäs FIK Hammarby IF 110409
Alice Hindersson 960203 Boo IF Spårvägens FK 110723
Annika Hjelm 860103 Huddinge AIS Hässelby SK 110521
Olof Hjorth 970522 Majornas IK Ullevi FK 110609
I        
Jesper Isgren 810416 Ystads IF Falu IK 110518
J        
Jakob Jansson 791001   Fredrikshofs FI 110807
Jenny Jansson 760605 Kattisavan IIF IFK Umeå 110212
Younes Jilali 940626 Huddinge AIS Fredrikshofs FI 110311
Mikaela Johannesson 960729 IK Heros Falu IK 110527
Adam Johansson 910225 IFK Göteborg Mölndals AIK 110429
Oscar Johansson Elling 950101 Hellas FK Spårvägens FK 110701
Frida Johnson 930326 Kongahälla AIK Ullevi FK 110120
Tobias Juhlin 920524 FI Kalmarsund Högby IF 110114
Zehra Jusupovic 920915 Åhus FIK Spårvägens FK 110107
Magnus Jutman 900424 Huddinge AIS KFUM Örebro 110219
Emma Jägryd 940401 IFK Lund Björnstorps IF 110428
Mathilda Jägryd 890724 IFK Lund Björnstorps IF 110428
Christian Jörgensen 640726 LK Myran IK Pallas 110721
K        
Jennie Karlsson 790118 Målilla-Mörlunda SKI Hultsfreds LK 110422
Mikael Karlsson 560504 IK Jogg Björnstorps IF 110625
Tobias Karlsson 911220 Trollhättans FIK IF Kville 110404
Linnea Kjellander 941014 Sävedalens AIK Ullevi FK 110116
Anders Kleist 800617 SK Graal IK Akele 110116
Peter Kujanpää 740105 Hässelby SK F Bålsta IK 110328
Saga Kullenbäck 910209 IFK Göteborg Ullevi FK 110414
Michael Kälebo 790204 IFK Halmstad Enhörna IF 110913
L        
Minda Langmoen 950910 Kongahälla AIK Ullevi FK 110120
Bo Larsson 511105 Vallsta SK Järvsö IF 110103
Liza Larsson 960805 Hagunda IF Upsala IF 101201
Martin Larsson 970205 Stensjöns IF Eksjö Södra IK 110504
Joel Liendeborg Fredin 930313 Kungsängens SK Hässelby SK 110108
Fredric Linansky 890822 Klippans FK IFK Helsingborg 110508
Lars Lindberg 910730 IF Vingarna Ume FI 110114
Sofie Lindkvist 910608 Wedevågs IF KFUM Örebro 110514
Micael Lindqvist 721031 Skillingaryds FK Apladalens LK 110304
Martin Liss Andersson 861223 Leksands FIK Ludvika FFI 110505
Tobias Lustig 880301 Ume FI IFK Umeå 110212
M        
Johanna Mann 890803 Falu IK Ume FI 110106
N        
Emma Nero 940323 Ryssbergets IK Åhus FIK 111113
Karolina Nikamo 951108 IFK Märsta Upsala IF 110506
Karin Nilsson 820409 Slagnäs IF Ullevi FK 110429
Sandra Nilsson 880301 Björnstorps IF Åhus FIK 110404
Susanne Nilsson 681012 Heleneholms IF LK Myran 110302
Jonatan Nordh 960215 Sävedalens AIK Örgryte IS 110224
Nikolina Nordkvist 970210 Hammarby IF IFK Helsingborg 110630
Wilma Nordkvist 980722 Hammarby IF IFK Helsingborg 110630
O        
Katarina Olofsson 940227 Hellas FK Spårvägens FK 110701
Felicia Olsson 951116 Rånäs 4H Tierps IF 110604
Lars Olsson 701202 Sisu Forshaga SK IF Göta Karlstad 110310
Magnus Olsson 740522 Bollnäs FIK Edsbyns IF 110409
P        
Alexander Persson 110815 Tyresö FK Huddinge AIS 110815
Isak Persson 950402 Hellas FK Spårvägens FK 110701
Kristoffer Persson 920308 Tyresö FK Huddinge AIS 110815
Linus Persson 950218 Ängelholms IF Malmö AI 110927
Mikael Persson 671112 Högby IF FI Kalmarsund 110115
Torbjörn Persson 591216 Tyresö FK Huddinge AIS 110916
Anders Pettersson 640501 FK Studenterna IF Linnéa 110106
Q        
R        
Alexi Ramskog 940311 Tyresö FK Hammarby IF 110228
Martin Regborn 920210 Hagaby GoIF KFUM Örebro 110224
Andreas Ringstam 950209 IF Skade Gefle IF 101208
Sebastian Runbom 960122 IFK Växjö Spårvägens FK 110121
S        
Edwin Sahlin 970225 Råby-Rekarne FI Västerås FK 110414
Fredric Sandh 720928 Uppsala LK Västerås LK 110611
Cédric Schwartzler 740327 FK Studenterna Enhörna IF 110811
Erik Sehlberg 970709 Österhaninge IF Hammarby IF 110403
Alexander Sennerteg 910324 IK Ymer Ullevi FK 110511
Stefan Skytt 630220 Stocksäters IF Östansjö SK 110122
Mikael Stagling 750311 Heleneholms IF IS Göta 110228
Jakob Stenberg 961006 Högbo GIF Gefle IF 110318
Annina Stens 990813 Järva FIK Spårvägens FK 110723
Carolina Sterner 900322 OK Njudung IK Hakarpspojkarna 110612
Charlie Stålarm 970302 Sundbybergs IK Spårvägens FK 110120
Stina Svedevall 960314 IFK Linköping IK Akele 110620
Sebastian Svedhammer 881208 Hellas FK Spårvägens FK 110701
Christer Svensson 691215 Växjö LK Växjö AIS 110403
Christopher Swenning 950401 Eslövs AI Malmö AI 110120
Anna-Karin Sörling 890110 Råby-Rekarne FI Eskilstuna FI 110708
Torbjörn Sörman 860603 Wedevågs IF KFUM Örebro 110226
T        
Daniel Tapia 960108 Huddinge AIS Hässelby SK 110219
Daniella Tapia 940930 Huddinge AIS Enhörna IF 110317
Marvin Tay 901231 Malmö AI Spårvägens FK 110107
Ali Tepe 940517 IF Skade Gefle IF 110812
Theresa Thomasson 911130 IFK Trelleborg Åhus FIK 110609
Måd Thorsell 450103 Växjö LK Växjö AIS 110403
Manfred Trieb 531214 Malmö FSK Heleneholms IF 110316
U        
Cédric Ullberg 920806 IF Kville IK Ymer 110421
V        
W        
Marcus Waerme 911020 Kongahälla AIK Ullevi FK 110120
Evelyn Wahlberg 960818 Nyköpings BIS SLK Oxelösund 110504
Rebecka Wallin 941226 Sävedalens AIK Ullevi FK 110116
Helen Wesström 740401 Solvikingarna Sävedalens AIK 110116
Emil Widén 950227 Österfärnebo IF Gefle IF 110701
X        
Y        
Z        
Felicia Zachrisson 931209 Sävedalens AIK Ullevi FK 110116
Å        
Oskar Åberg 890912 Solna FK Huddinge AIS 110113
Staffan Åkesson 951019 Hässleholms AIS Hammarby IF 110601
Ä        
Ö        
Hanna Östenberg 950111 IFK Växjö Hultsfreds LK 110301