Onsdag 30 juli 2014

 

Sök på friidrott.se


Kontaktinformation

Svensk Friidrott

Svenska Friidrottsförbundet

Post- och besöksadress:
Heliosgatan 3
120 30 Stockholm

Tel: 010-476 53 30 vxl
Fax: 08-724 68 61
E-post: info@friidrott.se
 

Generalsekreterare & Ansvarig utgivare

Anders Albertsson
010-476 53 50

Redaktionen
friidrott.se

A. Lennart Julin
redaktör
08-30 13 33

Information och
media

Fredrik Trahn
010-476 53 31
070-913 67 96
(Pressjour)

Läs mer Samtliga kontakter

Karensövergångar 2012


Uppdaterad: 16 oktober 2012

Nedanstående karensövergångsanmälningar har registrerats av SFIF fr o m den 16 oktober 2011.

För att en karensövergång skall registreras krävs att såväl fullständigt ifylld övergångsblankett som fastställd övergångsavgift ha inkommit till SFIF. När så skett är den tävlande klar att representera den nya föreningen en månad senare.
 

namn född tidigare klubb ny klubb klar
A        
Abdikadir Abdi 870507 Hälle IF Ullevi FK 120428
Bashar Abdulahad 950806 IFK Linköping IK Akele 120219
Christoffer Ahl 980720 Ösmo Nynäs FIK Hammarby IF 120624
Celine Allard 010211 Vilsta IK Eskilstuna FI 120503
Daniel Allard 760303 Vilsta IK Eskilstuna FI 120524
Elin Andersson 991029 IF Linnéa Hammarby IF 120108
Karin Armgren 810415 GoIF Tjalve IK Nocout.se 120315
Marcus Arvidsson 970708 Ume FI IFK Umeå 120809
Abigail Asoro 930801 IFK Stocksund Spårvägens FK 120809
Anton Asplund 901213 Ume FI Turebergs FK 120608
Kenan Avdullahu 970828 Falköpings FIK Falköpings AIK 120128
B        
Brandon Bartholomew 821222 FK Studenterna Enhörna IF 120120
Hanna Bartholomew 830314 FK Studenterna Hässelby SK 120119
Gabriella Bengtsson 991025 KA 2 IF Skruvs IF 120519
Axel Bergrahm 920411 IFK Göteborg Spårvägens FK 120101
Andreas Bergstedt 861125 Trångsvikens IF Enhörna IF 120628
Emma Berntsson 860821 Elmhults SC SK Graal 120526
Tobias Bjernulf 970919 Sundbybergs IK Hässelby SK 120427
Linnéa Björninger 940329 Ullevi FK IK Ymer 111208
Gösta Blank 390331 Delsbo IF Järvsö IF 111211
Christian Bolin 950217 Tyresö FK Hanvikens SK 120223
Isabelle Brauer 960129 Åkersberga SK Hässelby SK 111229
John Börjesson 920303 Hestra IF Hammarby IF 121018
C        
Emil Carlsson 950802 Tyresö FK Hanvikens SK 120224
Rasmus Carlsson 880906 Falu IK KFUM Örebro 120115
Hans Christiansen 660515 IK Jogg Klippans FK 120113
D        
Filip Dahlgren 880320 Hagaby GoIF Örebro AIK 120307
Adam Danielsson 931109 IFK Halmstad Ullevi FK 120827
Kevin Duvert 980108 IFK Märsta Hellas FK 120519
E        
Josefin Edwall 930603 Bromma IF Danderyds SK 120426
Lisa Einarsson 960614 Eds SK SK Bore 120929
Erik Ekelund 910812 Lidköpings IS GoIF Tjalve 120524
Andreas Engwall 920928 Bromma IF Hammarby IF 120106
Hans Eriksson 860830 SK Bore Västerås FK 120216
Ulrika Evjen 740404 F Gotländsk FI FK Studenterna 120510
Urban Evjen 730326 F Gotländsk FI FK Studenterna 120510
F        
Thomas Fagerberg 610720 Helsingborgs LK-92 IS Göta 120226
Andreas Fahlén 810725 Trångsvikens IF IFK Umeå 120428
Mathilda Fogelberg 991209 Göteborgs KIK Örgryte IS 120113
Malin Forsberg 931129 Ume FI IFK Umeå 120715
Ronja Fredriksson 950909 Ume FI IFK Umeå 120713
G        
Adrian Granath 950807 Grytgöls IK Finspångs AIK 120317
Johanna Greger 940509 Ullevi FK Örgryte IS 120106
Lars-Olof Gävert 770807 IF Göta Karlstad Set Sail IF 120604
H        
Mona Hallberg 830827 IF Göta Karlstad Set Sail IF 120419
Martin Hansén 970702 Tullinge-Tumba FF Huddinge AIS 120218
Per-Erik Hellström 870220 Trångsvikens IF Golds Gym SC 120907
Klara Henriksson 970711 Åkersberga SK Hässelby SK 111229
Victor Hermansson 990701 Vilsta IK Eskilstuna FI 120623
Jenny Holm 951204 Ullevi FK Mölndals AIK 120701
Matilda Holm 931214 Ullevi FK Örgryte IS 120420
Tomas Hultgren 910709 Ludvika FFI KFUM Örebro 120423
I        
J        
Emma Jansson 910717 Ludvika FFI Falu IK 111217
Mats Jansson 691212 Uppsala LK Björklinge SOK 120202
Anton Jeppsson 980209 IS Skanne IS Göta 120607
Annelie Johansson 781221 SOK Knallen IK Ymer 120307
Markus Johansson 900521 Ume FI IFK Umeå 120224
Tobias Jonsson 970206 Tullinge-Tumba FF IFK Tumba 120309
Torbjörn Julin 890224 IF Kville Ullevi FK 120523
Simon Jörgensen 821213 Trångsvikens IF Golds Gym SC 120907
K        
Charlotte Karlsson 840818 IFK Tumba Hammarby IF 120129
Tarja Karppinen 780806 Rånäs 4H IFK Lidingö 120324
Sandra Knezevic 920406 Huddinge AIS Hammarby IF 120129
L        
Bo Larsson 610406 IF Rigor IF Kville 111230
Rebecca Larsson 941209 Bromma IF Hässelby SK 111224
Thomas Larsson 771024 Råby-Rekarne FI Eskilstuna FI 120113
Wilma Larsson 010705 Vilsta IK Eskilstuna FI 120503
Lotta Laurin 990428 Värmdö IF Hammarby IF 120510
Lotta Lennartsson 690804 IF Start KFUM Örebro 120720
Axel Lewén Broberg 950508 Ystads IF IFK Lund 120721
Erik Lindahl 901016 IF Kville Ullevi FK 120223
Matilda Lindberg 970218 Spårvägens FK Huddinge AIS 120621
Daniel Lindholm 801216 Dalregementets IF Falu IK 120402
Jörgen Lindholm 570328 Malmö AI Heleneholms IF 111222
Folke Lindskog 370818 Elmhults SC Alvesta FI 120517
Lisa Linnell 910430 Ljungby FIK IFK Växjö 120212
Åke Lundberg 530326 IFK Märsta Upsala IF 120421
Maria Lundgren 720902 IFK Umeå IK Akele 120407
Amanda Lönnqvist 940610 Ystads IF IFK Lund 120721
M        
Olivia Malmqvist 980720 Mälarö SOK Bromma IF 120510
Jonas Meyer 900502 Strömstads IF IK Orient 120204
Albert Mollén 850227 IK Norrköping FI Sävedalens AIK 120114
Sanna Mustonen 911206 Enhörna IF Hässelby SK 120927
Della Månsson 990312 Göteborgs KIK Örgryte IS 121110
N        
Nils Nestor 521122 Team Skavsårets IF Hässelby SK 120524
Emma Nilsson 880725 Umedalens IF Piteå IF 120107
Martin Nilsson 950607 IF Udd Stigmännen Karlshamns OK 120602
Kaj Nironen 740531 Team Ultrasweden LK IFK Skövde FIK 111207
Gustav Norén 960206 Örbyhus IF Upsala IF 120803
Åsa Nylander 671219 Tullinge-Tumba FF IFK Tumba 120421
Jessica Nylander-Leslie 980121 Tullinge-Tumba FF IFK Tumba 120421
Tommy Nylander-Leslie 991114 Tullinge-Tumba FF IFK Tumba 120421
O        
Filip Ottosson 970919 Ume FI IFK Umeå 120713
Victor Ottosson 901104 Klippans FK IFK Lund 120513
P        
Q        
R        
Elwira Ripsweden 020513 Tullinge-Tumba FF IFK Tumba 120505
Izabella Ripsweden 000510 Tullinge-Tumba FF IFK Tumba 120505
Jesper Rönnlund 960816 Ume FI IFK Umeå 120720
S        
Mikael Sahlberg 850930 Upsala IF Hässelby SK 120727
My Samuelsson 980222 Värmdö IF Hammarby IF 120624
Alexander Sennerteg 910324 Ullevi FK IK Ymer 111208
Per Sigvardson 680527 Bredaryds SOIK Apladalens LK 111126
Karl Sjölander 970118 IFK Märsta Upsala IF 120714
Susanne Sjöstrand 860204 Hässelby SK FK Studenterna 120301
Anton Sjöström 970626 Ume FI IFK Umeå 120714
Elin Sjöström 980919 Tullinge-Tumba FF IFK Tumba 120609
Evelina Sjöström 020427 Tullinge-Tumba FF IFK Tumba 120609
Charlotte Skogström 930425 Täby IS Hässelby SK 120216
Malin Skogström 950408 Täby IS Hässelby SK 120216
Sandra Skogström 970205 Täby IS Hässelby SK 120216
Alexei Smirnov 600906 Hammarby IF Hässelby SK 120209
Fritiof Sten 970519 Ume FI IFK Umeå 120713
Malin Strand 931220 Istrums SK Sävedalens AIK 120204
Simon Strand 941218 IFK Lund Heleneholms IF 120407
Johanna Strandberg 950205 IFK Halmstad Ullevi FK 120817
Anna Sundberg 940129 Bromma IF Hammarby IF 120301
Sophia Sundberg 840905 Spårvägens FK Väsby IK 120114
Björn Suneson 480104 Majornas IK Vallentuna FK 120114
Alice Svantesson 970713 Istrums SK Sävedalens AIK 120428
Ebba Svantesson 970713 Istrums SK Sävedalens AIK 120428
Jakob Svensson 920304 Ystads IF Öresund FK 120519
Josefin Svensson 890328 IFK Växjö Ullevi FK 120621
Elin Sångberg 920601 Strands IF IFK Helsingborg 111216
Minna Södermark 970728 Ume FI IFK Umeå 120713
T        
Viktoria Tegenfeldt 870927 Ume FI IFK Umeå 120121
Jacob Tersander 920707 Bromma IF Hammarby IF 120106
Jakob Thorvaldsson 880206 Råby-Rekarne FI IFK Lidingö 111215
Kåre Tjällgren 420729 Trollhättans IF LK TV-88 111229
Ivan Toma 950819 IFK Kristinehamn IF Göta Karlstad 120216
Nina Törling 840414 IK Hakarpspojkarna GoIF Tjalve 120109
U        
Alexander Ulltjärn 710913 IK Akele Linköpings LK 120317
V        
Karl Wallén 960601 Istrums SK Sävedalens AIK 120428
Jan-erik Wanhainen 710308 IFK Göteborg IFK Lidingö 120502
Elice Vähäkuopos 970731 Östhammar FI Örbyhus IF 120316
W        
Oscar Wachtmeister 940823 Lundsbergs IF IFK Lidingö 120727
Alexander Waerme 970831 Kongahälla AIK Ullevi FK 120302
Ebba Wallström 970107 Höörs IS Eslövs AI 120721
Jakob Wendefors 900423 Wärnamo SK Ullevi FK 120218
X        
Y        
Z        
Å        
Louise Åkerlund 970907 Spårvägens FK Turebergs FK 120112
Ä        
Ö        
Toni Österholm 800707 Sävedalens AIK Hälle IF 120520