Måndag 22 september 2014

 

Sök på friidrott.se


Kontaktinformation

Svensk Friidrott

Svenska Friidrottsförbundet

Post- och besöksadress:
Heliosgatan 3
120 30 Stockholm

Tel: 010-476 53 30 vxl
Fax: 08-724 68 61
E-post: info@friidrott.se
 

Generalsekreterare & Ansvarig utgivare

Anders Albertsson
010-476 53 50

Redaktionen
friidrott.se

A. Lennart Julin
redaktör
08-30 13 33

Information och
media

Fredrik Trahn
010-476 53 31
070-913 67 96
(Pressjour)

Läs mer Samtliga kontakter

Karensövergångar 2013


Uppdaterad: 6 oktobber 2013

Nedanstående karensövergångsanmälningar har registrerats av SFIF fr o m den 16 oktober 2012.

För att en karensövergång skall registreras krävs att såväl fullständigt ifylld övergångsblankett som fastställd övergångsavgift ha inkommit till SFIF. När så skett är den tävlande klar att representera den nya föreningen en månad senare.
 

namn född tidigare klubb ny klubb klar
A        
Alexander Abrahamsson 841225 Örgryte IS IF Mantra Sport 130908
Cecilia Allard 800608 Vilsta IK Eskilstuna FI 130613
Anna Alm 980301 Turebergs FK Hässelby SK 130503
Quincy Andersson 950220 Eslöva AI Malmö AI 121220
B        
Filippa Backman 001021 IF Skade Gefle IF 130909
Louise Bergfeldt 870731 Hofors LK IFK Mora 130510
Emilia Berglund 980918 Kungsängens SK Turebergs FK 130119
Jonatan Björnberg 891205 KA 2 IF Team Blekinge LF 130311
Karin Blomgren 670401 Heleneholms IF Malmö AI 121230
Klara Bodinson 900611 IFK Lidingö Sävedalens AIK 130107
Martina Borgler 940214 SK Bore IF Göta Karlstad 130530
Isabella Bornälv 000212 Frövi IK KFUM Örebro 130701
Arvid Brikell 010627 Hammarby IF Spårvägens FK 130327
Elin Brink 970327 Markaryds FK Mölndals AIK 130919
Leticia Buchli 020501 Huddinge AIS Täby IS 130413
Kjell Bäckström 470601 Björnstorps IF Solvikingarna 130121
C        
Caroline Cedergren 020707 Kungsängens SK AIK 130405
Christer Christophersson 510801 FK Studenterna Huddinge AIS 130321
D        
Maria Dahlgren 750626 Tranås AIF IK Nocout.se 130211
E        
Sebastian Ekstrand 861108 Öresund FK Mölndals AIK 130103
Maria Ekvall 740202 KA2 IF UF Contact 131208
Rickard Emilsson 890309 IK Hakarpspojkarna GoIF Tjalve 130114
Alva Eriksson 000919 IF Skade Gefle IF 130909
Amanda Eriksson 900603 SK Bore Falu IK 130426
Ellinor Eriksson 970718 IK Lerum FI Ullevi FK 130721
Maria Eriksson 760111 Fellingsbro AIK IF Start 130817
Rasmus Eriksson 980321 IF Göta Karlstad Kils AIK 130502
Sofia Eskilstorp 940828 Mölndals AIK IF Kville 130503
Sara Ezra 970512 KFUM Arvika Upsala IF 130701
F        
Nellie Fransson 970806 IK Lerum FI Ullevi FK 130512
Emil Franzén 950217 Fellingsbro AIK Östansjö SK 130816
Mats Franzén 651010 Fellingsbro AIK Östansjö SK 130816
Gunnar Fredh 450202 IK Wilske IFK Skövde FIK 130407
Hanna Fredriksson 940223 IK Hinden Kalmar SK 130815
Linda Frödin Glad 930619 Gefle IF Turebergs FK 121215
G        
Fredrik Gerdsdorff 960125 Sundsvalls FI Timrå AIF 130515
H        
Anna Hallberg 861211 Ullevi FK Solvikingarna 130808
Jesper Hamrin 900907 Trångsvikens IF Hammarby IF 131027
Lina Hansson 900222 IK Orient Ullevi FK 130119
Niklas Hansson 770918 IK Hakarpspojkarna Huddinge AIS 121212
Christian Hansson-Bergén 900503 Huddinge AIS IFK Lidingö 130301
Carl Hermansson 030106 Tingbergs AIS Bohus IF 130228
Hanna Hermansson 950205 Kils AIK IF Göta Karlstad 130607
Julia Hermansson 060609 Tingbergs AIS Bohus IF 130228
Andreas Hoberg 840813 FI Kalmarsund Team Blekinge LF 121215
Johan Holmberg 880618 Södertälje IF Huddinge AIS 130315
Linnéa Holmstedt 960426 Nyköpings BIS Eskilstuna FI 130725
Tom Hübinette 861026 IFK Lidingö Djurgårdens IF 130101
I        
J        
Anna Jakobsson 920124 IFK Lidingö Spårvägens FK 130117
Neo Jansson 060714 Eskilstuna FI Råby-Rekarne FI 131016
Mikael Johansson 771208 FK Studenterna Hammarby IF 130515
Hanna Johnsson 960329 Sundbybergs IK IFK Lidingö 130510
Per Johnsson 841127 Söderhamns IF IFK Växjö 130204
K        
Dejen Kahsay 930515 Järvsö IF Sävedalens AIK 130522
Daniel Karlberg 771020 Enhörna IF Ljusdal RC 130805
Sigrid Karlsson 960511 Malmö AI Hammarby IF 130228
Simon Karlsson 890502 Växjö LK Enhörna IF 130503
Timmy Karlsson 000503 Ösmo Nynäs FIK Huddinge AIS 130301
Pontus Karlström 900820 Kongahälla AIK Falu IK 130214
Ellinor Kempe 710504 Sundsvalls FI Timrå AIF 130727
Mari Klaup 900227 Örgryte IS Ullevi FK 121201
Tommy Kristiansen 860824 SK Bore Falu IK 130426
Emma Kuutti 980411 Trollhättan FIK Örgryte IS 130225
L        
Ababa Lama 930808 Sundbybergs IK Hälle IF 130210
Daniel Langman 990131 IFK Strängnäs Ärla IF 130705
Oliver Langselius 950917 Gefle IF Spårvägens FK 131025
Mikael Larsson 920516 SK Bore IF Göta Karlstad 130613
Tommy Larsson 900117 SK Bore IF Göta Karlstad 130613
Robin Leanderson 880204 Malmö AI Spårvägens FK 130525
Maria Lundgren 720902 IK Akele IFK Växjö 130617
M        
Josefine Malmborg 941023 Habo FI-04 Täby IS 131023
Christian Malmström 801002 Karlskrona SS Team Blekinge LF 130128
Alexander Messer 910901 Alingsås IF Örgryte IS 130705
Radyar Mohammad 960625 Istrums SK Ullevi FK 121212
Elin Moraiti 910616 Falu IK Hässelby SK 130523
Gabriella Mårtensson 980712 IF Skade Gefle IF 130328
N        
Ann Britt Nilseng 590120 IF Skade Hemlingby LK 130204
August Nilsson 940407 Brunflo IF Trångsvikens IF 130614
Linnéa Nilsson 990114 IFK Trelleborg Malmö AI 130517
Pernilla Nilsson 920211 IFK Trelleborg Malmö AI 121214
Rasmus Nim 890119 Gäddede SK IF Göta Karlstad 130121
Charlott Nordling Schill 901029 Trångsvikens IF Scandinavia SC 130607
Tekla Norling 000515 Boo IF Hellas FK 130206
Robin Norum 880305 IFK Umeå Trångsvikens IF 130614
O        
Linn Odda 000427 Boo IF Hellas FK 130206
Sanna Ohlström 940224 Rånäs 4H Upsala IF 130922
Oscar Olausson 931113 KFUM Kristianstad Huddinge AIS 130118
Alva Olsson 890831 Västerås SOK IK Akele 131024
Karin Olsson 920709 Ludvika FFI Täby IS 131023
Lisa Olsson 971017 Boo IF Hellas FK 130613
P        
Veronika Paciorek 950830 Malmö AI Öresund FK 130301
Pontus Petersson 920726 Anderstorps OK Skillingaryds FK 130413
Anders Pettersson 930618 Säffle FIK IF Göta Karlstad 121216
Björn Pettersson 770325 KA 2 IF Team Blekinge LF 121212
Simon Pettersson 940103 Örbyhus IF Upsala IF 130519
Q        
Belinda Quainoo 970104 Öresund FK Malmö AI 130121
R        
Jakob Ranglin Grissler 951002 Majornas IK Örgryte IS 130921
Roger Reinhold 610820 Hässelby SK IF Linnéa 130106
Sebastian Ruthström 970804 Danderyds SK Spårvägens FK 130203
William Rydin 000109 IK Lerum FI Ullevi FK 130428
S        
Sofia Salomonsson 891101 Vänersborgs SK IK Akele 130408
Samuel Sandberg 821026 IFK Gnesta Enhörna IF 130710
Maria Sjöberg 010412 Huddinge AIS IFK Tumba 130301
Maja Sjöblom 971024 Upsala IF Hässelby SK 130315
Agnes Sjöström 940323 IK Westmannia Hässelby SK 130819
Johan Stenbäck 771012 Rånäs 4H Roslagsbro IF 130627
Martin Stjernlöf 871020 Turebergs FK Eskilstuna FI 130121
Angelica Ström 810915 Gefle IF Spårvägens FK 130213
Thomas Sundström 680607 Ronneby OK Team Blekinge LF 121230
Louise Svensson 990322 Flens FS Eskilstuna FI 121223
Vilma Svärdberg 990907 Boo IF Hellas FK 130629
Joakim Södling 870803 Nyköpings BIS Eskilstuna FI 130907
T        
Agnes Thor 980402 IFK Strängnäs Ärla IF 130502
U        
V        
W        
Linnea Wallin 980112 Kungsängens SK Turebergs FK 130214
Åsa Wiklund 880713 Orrvikens IK Sportsgym SC 130701
Dag Olav Wirstad 721127 Sävedalens AIK Solvikingarna 130427
Adam Wretström 910901 SK Graal IFK Växjö 130307
Tim Wunger 940822 Enköpings AI Falu IK 130117
X        
Y        
Z        
Å        
Lenita Åberg 890920 Vilsta IK Eskilstuna FI 130613
Marcus Åberg 880417 IK Norrköping FI Hässelby SK 130209
Per-olov Åberg 610620 Vilsta IK Eskilstuna FI 130613
Ä        
Ö        
Jonas Örarbäck 901028 Uppsala LK Enhörna IF 121222