Officiellt organ för Svenska Friidrottsförbundet

Torsdag 21 mars 2019

Resultat & Årsbästa

 

Sök på friidrott.se

Kontaktinformation

Svensk Friidrott

Svenska Friidrottsförbundet

Post- och besöksadress:
Heliosgatan 3
120 30 Stockholm

Tel: 010-476 53 30 vxl
Fax: 08-724 68 61
E-post: info@friidrott.se

Bankgiro: 332-1387
Org.nr: 802001-0719

Sociala medier:
@svenskfriidrott, 
#svenskfriidrott
 

Generalsekreterare och ansvarig utgivare

Stefan Olsson
010-476 53 41

Utgivningsbevis

Nr 2008-033

Redaktionen friidrott.se

Gustav Orbring
redaktör
072-525 96 32

Information och media

Hillevi Thor
072-559 17 78
(Pressjour)

Läs mer Samtliga kontakter


Karensövergångar 1999

Uppdaterat: 1 november 1999

Nedanstående karensövergångsanmälningar har registrerats av SFIF fr o m den 1 november 1998.


namn född tidigare förening ny förening klar
A        
Cathrin Abaji 831106 Spiridon FI IFK Helsingborg 990226
Mehmet Abbeholm 710820 IF Göta Flemingsbergs SK 990422
Dan Agnarson 600529 Brännans IF Öbacka LK 990709
Seyfudin Ahmed 841208 Hammarby IF Spårvägens FK 990117
Henrik Ahnström 810701 Skruvs IF Brittatorp TK 981227
Majid Al-Jaderi 590809 Sundbybergs IK IFK Lidingö 990516
Annica Andersson 800308 Vallentuna FK Täby IS 990226
David Andersson 820621 IFK Stockaryd Eksjö Södra IK 990214
Henrik Andersson 840306 Hällekis IF IF Hagen 990417
Martin Andersson 800102 IK Rex Nord-Upplands AIF-79 990714
Matilda Andersson 821023 IF Spartacus Glanshammars IF 990304
Tomas Andersson 770712 SoIK Hellas GIF Tjalve 990405
Sofie Anefors 790728 Ullevi FK Örgryte IS 981230
Mattias Argirakis 841026 IF Kville Angereds IS 991121
Björn Asp 820630 Ljusdals IF Järvsö IF 990512
Tobias Aspsäter 790401 F Bålsta IK Kvarnsvedens GIF 990403
B        
Muhammed Balijja 800403 Hofors AIF Hofors LK 990701
Anna Behn 790422 IF Kville Hälle IF 990401
Christian Bengtsson 750702 Härlövs IF Malmö AI 990426
Ola Berg 840427 Staffanstorps AI Malmö AI 990512
Marcus Bergström 831109 Rånäs 4H Upsala IF 990721
Fredrik Björklund 860131 Kongahälla AIK Hälle IF 990606
Thomas Björklund 820917 Kongahälla AIK Hälle IF 990606
Johanna Blom 840105 Hällekis IF IF Hagen 990417
David Brown 680819 Fredrikshofs IF Flemingsbergs SK 990426
Marlin Brown 750803 Turebergs FK Ärla IF 990521
Boyne Brännström 800327 Eksjö Södra IK IK Sisu 990323
C        
Jessica Carlberg 790202 Oskarshamns SK Hässelby SK 990219
Johan Carlsson 850220 Staffanstorps AI Malmö AI 990512
Signe Carlsson 831007 SIF Skellefteå Skellefteå AIK 990802
Torbjörn Carlsson 860628 Staffanstorps AI Malmö AI 990514
Torgny Carp-Magnusson 860223 Staffanstorps AI Malmö AI 990512
Walid Chatila 780920 KFUM Örebro Spårvägens FK 990218
D        
Kerstin Dalfors 760813 Dala-Floda IF Falu IK 990429
Carl Danielson 800305 Lidköpings IS Sörängens LK 990319
Cecilia Degirmenci 840323 Heleneholms IF Malmö AI 990610
Lars-Åke Dickfors 620326 IK Stål Krylbo IF 990325
E        
Åke Edelborg 480318 Kisa SK Rånäs 4H 990211
Linda Ek 790107 Södertälje IF Enhörna IF 990311
Jonas Emanuelsson 841228 IF Söder om Lagan IFK Halmstad 990722
Bo Engwall 550511 Hässelby SK Täby IS 990426
Håkan Eriksson 790308 Gefle IF IF Göta 990515
Karolina Eriksson 800225 BIF Jamtrennarna Östersunds GIF 990117
Lars-Göran Eriksson 740302 Jönköpings AIF Hovslätts IK 990121
Stefan Eriksson 781231 Malmö AI IK Stål 981201
Östen Eriksson 560826 Gefle IF Valö IK 990715
Sveinn Ernstsson 670508 Mölndals AIK IF Kville 990805
F        
Robert Fabian 721123 IK Ymer Smögens IF 990529
Göran Fagerström 651125 Brevens IF Västerås FK 990123
Dan Fernström 501102 IF F&S Stenungsund Tjörn-Nösnäs FI 990114
Claes Fransson 810131 Jönköpings AIF Hovslätts IK 990301
Ellen Fransson 861127 Jönköpings AIF Hovslätts IK 990301
Sofie Fransson 860626 Staffanstorps AI Malmö AI 990512
Linda Fredriksson 711207 Heleneholms IF Rydö ASK 981205
Thobias Fredriksson 750404 Melleruds IF Skövde FK 990813
G        
Lena Gavelin 740226 Mellansels IF BIF Jamtrennarna 990512
Madeleine Gerstig 860103 Staffanstorps AI Heleneholms IF 990515
Anders Grahn 690310 Nord-Upplands AIF-79 Flemingsbergs SK 990709
Gunnar Grahn 590925 Karlstad LK IF Göta 981226
Therese Gustafsson 780601 KFUM Örebro IFK Nora 990128
Örjan Gustafsson 700331 SIF Skellefteå IFK Umeå 981213
Anders Gustavsson 680525 Alingsås IF Upplands Regementes IF 990312
Kent Gustavsson 580523 IFK Kristinehamn IF Göta 990611
Lars Gustavsson 810613 Ale 90 IK Mölndals AIK 981217
Maria Gustavsson 790517 Kvismaredalens IF Brevens IF 990430
H        
Frewengel Habtom 770611 Spårvägens FK Hammarby IF 990702
Anna Hallberg 721127 Enköpings AI Nord-Upplands AIF-79 990323
Lars Hamberg 700319 Hässelby SK IF Linnéa 990708
Dennis Hansson 810928 Ljusdals IF Järvsö IF 990512
Anna Harju 870527 Kungsängens SK Ununge IF 990826
Sara Harju 911009 Kungsängens SK Ununge IF 990826
Karin Harnesk 800227 Öråns SK SIF Skellefteå 990718
Tero Heikki 800304 Västerås FK Krylbo IF 990809
Susanne Helgesson 750207 Brittatorps TK SK Graal 990311
Johan Henriksson 820607 Norrköpings FIK GoIF Tjalve 990523
Mattias Henttinen 721011 Jönköpings AIF IK Ymer 990107
Aino Holm 380906 Eskilstuna FF Torshälla FF 990309
Lillemor Högerås Rikner 631204 Kvismaredalens IF Brevens IF 990430
I        
Christer Ingman 460902 Stenungsunds SK Tjörn-Nösnäs FI 990114
Jenny Isberg 710716 IF Start Kvarnsvedens GoIF 981217
Jonas Isberg 650612 IF Start Krylbo IF 990303
Sara Ivarsson 840418 Alingsås IF Tingbergs AIS 981204
J        
Anette Jansson 831114 Nyköpings BIS Hargs BK 981218
Anna Jansson 800624 Nyköpings BIS Hargs BK 981218
Jenny Jansson 820706 Nyköpings BIS Hargs BK 981218
Kenneth Jansson 491116 Klippans FK IFK Helsingborg 990325
Christin Johansson 780126 Majornas IK IF Kville 990107
Jonny Johansson 780811 Mölndals AIK IF Rigor 990716
Louise Johansson 750106 Roslagsbro IF Rånäs 4H 990410
Martina Johansson 830120 IF Söder om Lagan Malmö AI 990418
Mikael Johansson 670225 Team Blekingarnas LF Gränums IF 981220
Sara Jonsson 840722 Stora Tuna IK Kvarnsvedens GoIF 981220
Ulf Jonsson 650610 Jönköpings AIF IK Ymer 990107
Lina Jungergård 820202 Habo IF Mullsjö SOK 990128
K        
Anna Karlsson 840808 Föllinge IK Trångsvikens IF 990516
Christian Karlsson 740419 IFK Halmstad Hälle IF 990410
Hanna Karlsson 790118 IF Söder om Lagan Malmö AI 990418
Jimmy Karlsson 830607 Katrineholms SK Råby-Rekarne FI 991106
Peter Karlsson 800506 Lycksele LK Skellefteå AIK 990103
Tobias Karlsson 740508 IFK Växjö KA 2 IF 990101
Tommy Karlsson 800304 FK Finn Ljungby FK 990412
Nouran Khalfallah 870521 Östersunds GIF Frösö IF 990528
Oskar Knutson 740701 Mölndals AIK BIF Jamtrennarna 990702
Hanna Kohlsgården 840107 Kvarnsvedens GoIF Falu IK 981225
L        
Filip Larsen 770205 KA 2 IF Mölndals AIK 990218
Malin Larsson 851229 Skogspojkarnas OK UK Sprint 990619
Per Larsson 780622 KA 2 IF IFK Helsingborg 990220
Richard Larsson 670221 Brevens IF Västerås FK 990123
Sophie Larup 860409 Staffanstorps AI Malmö AI 990512
Ming Le 810524 Örgryte IS Ullevi FK 990512
Anton Leion 830211 Alvesta FI IFK Växjö 990211
Andreas Liljemark 820630 Österhaninge IF Hässelby SK 990403
Linn Liljeqvist 870729 Sundbybergs IK Hässelby SK 990528
Stefan Lillsjö 730914 Råby-Rekarne FI Ärla IF 990304
Mathias Lindberg 780801 Heleneholms IF Malmö AI 990107
Louise Lundin 870921 Ullevi FK Göteborgs KIK 990625
Sven Lundström 340111 Stranda LK Oskarshamns SK 990520
M        
Mustafa Magan 820402 Spårvägens FK IFK Umeå 990718
Anna Magnusson 770610 Dals Södra FFI Hälle IF 990429
Patrik Magnusson 840910 IF Kville Hälle IF 990418
Camilla Mattsson 850330 Knäreds IK IF Söder om Lagan 990315
Ida Maurin 791120 KA 2 IF IFK Växjö 990121
Jean-Pascal Medefjord 830215 Solna FK Hässelby SK 990702
Märta Mollén 870706 OK Denseln UK Sprint 990708
Johan Munther 791021 Lidköpings IS IF Kville 990403
N        
Natasha Narojilenko 820327 Turebergs FK IFK Lidingö 990308
Lisa Nauclér 840102 Ljusdals IF Järvsö IF 990512
Lena Nilsson 800128 Vallentuna FK Täby IS 990226
Jimmy Nordin 791019 IFK Helsingborg Heleneholms IF 990409
Andreas Nordström 801209 Heby AIF KFUM Örebro 990905
O        
Henrik Odéen 820806 Härlövs IF Malmö AI 981227
Mirian Odum 810325 Tyresö FK Hammarby IF 990226
Dick Olsson 700327 IFK Halmstad Kvarnsvedens GIF 990730
Jeanette Olsson 861202 Staffanstorps AI Malmö AI 990512
Q        
         
P        
Sofia Persdotter 780323 Knäreds IK IFK Lund 990402
Maria Persson 620820 IFK Kristinehamn IF Göta 990205
Tobias Persson 760526 Staffanstorps AI Heleneholms IF 990109
Kristian Pettersson 711005 Ullevi FK IFK Helsingborg 991129
Roger Pettersson 671221 Karlstad LK IF Göta 990220
Martin Pålsson 750506 Staffanstorps AI Heleneholms IF 990109
Johan Pärsby 830526 Borensbergs IF Motala AIF 990129
R        
Arto Rautiainen 680130 Mölndals AIK Ullevi FK 990506
Andreas Rehnborg 800507 Österhaninge IF Hässelby SK 990325
Maria Runesson 790125 Turebergs FK Väsby IK 990316
Ewelina Rutkowska 830303 Finspångs AIK Norrköpings FIK 990222
Karin Rydh 850419 Staffanstorps AI Malmö AI 990512
Martin Röjås 840313 Leksands FIK Falu IK 990103
S        
Henrik Sahl 730719 Lidköpings VSK Lidköpings IS 990326
Jesper Sandberg 850123 Norrköpings FIK GoIF Tjalve 990723
Katharina Sandström 660618 IKS Umeå Sundsvalls FI 990424
Stina Seger 840530 Knäreds IK IF Söder om Lagan 990315
Michael Seher 790528 Hovslätts IK Mölndals AIK 990218
Andreas Silfverstrand 820111 Spiridon FI IFK Helsingborg 990322
Jimmie Sjölin 840424 Staffanstorps AI Malmö AI 990512
Karolina Skoglund 850726 IFK Lidingö Turebergs FK 990506
Said Smahi 750812 Västerås FK Spårvägens FK 990515
Arve Solli 680515 Sundsvalls FI Kovlands IF 990625
Emma Stefansson 810911 Sälens IF IFK Mora 990509
Paula Steinmarck 850824 Staffanstorps AI Heleneholms IF 990219
Sara Steinmarck 880926 Staffanstorps AI Heleneholms IF 990219
Ellinor Stuhrmann 770521 GIF Tjalve Norrköpings FK 990619
Midhat Sujoldzic 761026 Nyköpings BIS Råby-Rekarne FI 981129
Mats Sundin 560424 Falu IK Gefle IF 990118
Ellinor Svensson 860815 Fredrikshofs IF Huddinge AIS 990708
Kenneth Svensson 510405 IFK Helsingborg IS Skanne 990326
Martin Svensson 810916 Glasrikets RC Högby IF 990606
Jan Swenson 661004 Mölndals AIK Flemingsbergs SK 990903
T        
Louison Tambala 790421 IK Tiwaz Västerås FK 990402
Martin Theander 770918 SoIK Hellas IFK Lidingö 990508
Kristoffer Thisell 830521 Jönköpings AIF Hovslätts IK 990625
Christian Tillheden 820707 Spiridon FI IFK Helsingborg 990509
Lisa Trané 870507 Sävedalens AIK Göteborgs KIK 990603
Sara Trané 850816 Sävedalens AIK Göteborgs KIK 990603
Jenny Törnberg 820713 Örgryte IS IF Kville 990508
U        
         
V        
Rikard Vedin 780507 Fredrikshofs IF Hässelby SK 990418
Mattias Voss 790303 Kisa SK IFK Växjö 990520
W        
Henrik Wass 810824 Falköpings AIK IK Wilske 990323
Rikard Wass 830818 Falköpings AIK IK Wilske 990323
Lisa Willman 800417 IF Göta SK Bore 990711
Andreas Wulff 800328 Habo IF IFK Växjö 990612
Z        
Hanna Zimmerklev 820730 IK Tiwaz GoIF Tjalve 990523
Å        
Marie Åhlander 780415 IF Göta Spårvägens FK 990430
Kristina Åkerling 580702 Kvismaredalens IF Brevens IF 990430
Per-Ola Åkerman 720223 Heleneholms IF Rydö ASK 981205
Ö        
Joakim Öhman 740731 IFK Lidingö SIK Hellas 990612
Andreas Öman 850119 Staffanstorps AI Malmö AI 990512
>