Officiellt organ för Svenska Friidrottsförbundet

Lördag 19 oktober 2019

Resultat & Årsbästa

 

Sök på friidrott.se

Kontaktinformation

Svensk Friidrott

Svenska Friidrottsförbundet

Post- och besöksadress:
Heliosgatan 3
120 30 Stockholm

Tel: 010-476 53 30 vxl
Fax: 08-724 68 61
E-post: info@friidrott.se

Bankgiro: 332-1387
Org.nr: 802001-0719

Sociala medier:
@svenskfriidrott, 
#svenskfriidrott
 

Generalsekreterare och ansvarig utgivare

Stefan Olsson
010-476 53 41

Utgivningsbevis

Nr 2008-033

Redaktionen friidrott.se

Gustav Orbring
redaktör
072-525 96 32

Information och media

Hillevi Thor
072-559 17 78
(Pressjour)

Läs mer Samtliga kontakter


IVM Budapest 2004

 

Tidsprogram med svenska ögon


Uppdaterat: 6 mars 2004


Nedanstående sammanställning redovisar det kompletta preliminära tidsprogrammet (angivet i "svenska tider") med det nominerade svenska deltagandet infört. Naturligtvis är det svenska deltagandet i semifinaler och finaler inte givet på förhand utan beroende av utfallet av närmast föregående tävlingsrond. Endast i mångkamp är det "final direkt".

FREDAG 5 MARS  
09.30 K 60m/försök  
09.35 M Längd/kval 1  
10.00 M 60m/försök  
10.50 K Femkamp/60m häck  
10.55 M Längd/kval 2  
11.00 K 400m/försök Beatrice Dahlgren
11.30 M 400m/försök  
11.45 K Kula/kval 1  
11.50 K Femkamp/höjd  
12.00 K 3000m/försök  
12.15 K Tresteg/kval 1  
12.30 M 3000m/försök  
13.00 K Kula/kval 2  
13.35 K Tresteg/kval 2 Camilla Johansson
14.15 K Femkamp/kula  
15.15 - INVIGNING -  
16.15 M Tresteg/kval 1 Christian Olsson
16.20 M Höjd/kval Stefan Holm
17.05 K Stav/kval Hanna-Mia Persson
17.10 K Kula/FINAL  
17.30 K 800m/försök  
17.40 K Femkamp/längd  
18.00 M 800m/försök Rizak Dirshe
18.30 K 60m/semi  
18.50 M 60m/semi  
18.55 M Tresteg/kval 2  
19.10 K Femkamp/800m  
19.20 K 1500m/försök  
19.50 K 60m/FINAL  
20.05 M 60m/FINAL  
     
LÖRDAG 6 MARS  
10.00 M Sjukamp/60m  
10.10 M Stav/kval 1 Oscar Janson
10.20 M 60m häck/försök Robert Kronberg
10.40 M Sjukamp/längd  
11.00 K 200m/försök  
11.10 K Höjd/kval 1  
11.40 M 200m/försök Johan Wissman
12.00 K Längd/kval 1  
12.10 M Sjukamp/kula  
12.20 K 400m/semi  
12.35 M Stav/kval 2 Patrik Kristiansson
12.50 M 400m/semi  
12.55 K Höjd/kval 2  
13.20 K Längd/kval 2 Carolina Klüft
  -  
16.00 M Kula/kval 1  
16.05 M Sjukamp/höjd  
16.10 K Tresteg/FINAL  
16.20 K 800m/semi  
16.35 K Stav/FINAL  
16.40 M 800m/semi  
17.00 M 1500m/försök  
17.30 M 60m häck/semi Robert Kronberg
17.50 K 400m/FINAL  
18.00 M 400m/FINAL  
18.05 M Längd/FINAL  
18.10 K 200m/semi  
18.15 M Höjd/FINAL Stefan Holm
18.20 M Kula/kval 2  
18.40 M 200m/semi Johan Wissman
19.10 K 1500m/FINAL  
19.20 M 60m häck/FINAL Robert Kronberg
19.40 M 3000m/FINAL  
     
SÖNDAG 7 MARS  
10.00 M Sjukamp/60m häck  
10.20 K 60m häck/försök Susanna Kallur, Jenny Kallur
10.45 M Sjukamp/stav  
10.50 K 4x400m/försök Sverige
11.10 M 4x400m/försök  
-    
15.15 K Längd/FINAL Carolina Klüft
15.25 M Stav/FINAL Patrik Kristiansson
15.30 K 60m häck/semi Susanna Kallur, Jenny Kallur
15.55 K 200m/FINAL  
16.10 M 200m/FINAL Johan Wissman
16.30 K 60m häck/FINAL Susanna Kallur, Jenny Kallur
16.45 K 800m/FINAL  
17.00 M 800m/FINAL  
17.05 K Höjd/FINAL  
17.10 M Tresteg/FINAL Christian Olsson
17.15 M Kula/FINAL  
17.20 M Sjukamp/1000m  
17.40 K 3000m/FINAL  
18.00 M 1500m/FINAL  
18.20 K 4x400m/FINAL Sverige
18.40 M 4x400m/FINAL  
19.18 - AVSLUTNING -  

 

>