Officiellt organ för Svenska Friidrottsförbundet

Söndag 8 december 2019

Resultat & Årsbästa

 

Sök på friidrott.se

Kontaktinformation

Svensk Friidrott

Svenska Friidrottsförbundet

Post- och besöksadress:
Heliosgatan 3
120 30 Stockholm

Tel: 010-476 53 30 vxl
Fax: 08-724 68 61
E-post: info@friidrott.se

Bankgiro: 332-1387
Org.nr: 802001-0719

Sociala medier:
@svenskfriidrott, 
#svenskfriidrott
 

Generalsekreterare och ansvarig utgivare

Stefan Olsson
010-476 53 41

Utgivningsbevis

Nr 2008-033

Redaktionen friidrott.se

Gustav Orbring
redaktör
072-525 96 32

Information och media

Hillevi Thor
072-559 17 78
(Pressjour)

Läs mer Samtliga kontakter


Årsbästa F14 ute 2008

[MÄN] [KVINNOR] [P19] [F19] [P17] [F17] [P16] [F16] [P15] [F15] [P14] [F14]

Senast uppdaterad 11 JAN, 2009
© SFIF STATISTIK

Statistiken är sammanställd av A. Lennart Julin och omfattar resultat gjorda utomhus 2008.

Observera att alla ungdomslistor är åldersbundna enligt följande:
P19/F19: Födda 1989-90, P17/F17: Födda 1991, P16/F16: Födda 1992, P15/F15: Födda 1993, P14/F14: Födda 1994 - plus ev 95:or som tävlar under 14-årsbetingelser.

§ = gjort under "tuffare" betingelser, dvs med högre häckar, tyngre kastredskap eller över längre sträcka.

100m

12.36 Caroline Taxén 94 Enköping Gävle 19.7
12.47 Alice Sjölén 94 Sundsvall Gävle 19.7
12.48 Sofia Andersson 94 Örbyhus Karlskoga 13.9
12.48 Hanna Kober 94 Lund Lidköping 6.9
12.72 Alice Petersson 95 Kalmar Kalmar 16.7
12.75 Hedvig Nykvist 95 Tranås Jönköping 20.9
12.79 Josefin Palm 94 Gefle Gävle 19.7
12.79 Pauline Munters 94 Falun Gävle 19.7
12.82 Sara Söderberg 94 Norrköping Helsingborg 13.7
12.82 Julia Hässel 94 Tureberg Göteborg/U 28.6
12.85 Nikki Berglund 94 Färjestaden Kalmar 16.7
12.85 Anna Backlund 94 Lund Göteborg/U 28.6
12.89 Amanda Odesjö 94 Alingsås Göteborg/U 28.6
12.92 Hanna Laitinen 94 Sjöbo Trelleborg 8.6
12.94 Emmi Larsson 95 Trelleborg Trelleborg 16.8
12.96 Sandra Törnros 95 Gefle Gävle 11.5
12.99 Lovisa Nyrenström Gidehag 94 Bromma Göteborg/U 28.6
13.01 Evelina Nilsson 94 Skellefteå Skellefteå 23.8
13.01 Alissa Söderberg 94 Finish Trelleborg 8.6
13.03 Ellen Runesson 94 Contact Kalmar 16.7
13.03 Nikita Burton 94 Arboga Gävle 19.7
13.03 Sofie Hjortsberg 94 Frösön Krokom 23.8
medvind
12.68 Josefin Palm 94 Gefle Gävle 17.6
12.78 Nikki Berglund 94 Färjestaden Kalmar 16.7
12.87 Amanda Odesjö 94 Alingsås Skara 31.5
12.95 Lovisa Nyrenström Gidehag 94 Bromma Huddinge 14.6

300m

40.07 Hanna Kober 94 Lund Lidköping 7.9
42.12 Julia Hässel 94 Tureberg Karlskoga 14.9
42.22 Nikita Burton 94 Arboga Västerås 6.7
42.39 Alice Sjölén 94 Sundsvall Stockholm/S 23.7
42.67 Lovisa Nyrenström Gidehag 94 Bromma Sollentuna 8.6
42.74 Jonna Kowalski 94 Tjalve Norrköping 31.5
42.78 Anna Backlund 94 Lund Lidköping 7.9
43.18 Emma Larsson 94 Västerås Västerås 6.7
43.21 Sofia Andersson 94 Örbyhus Uppsala 29.6
43.27 Kajsa Jönsson 94 Malmö Lidköping 7.9
43.29 Lisa Engman 94 Kil Karlskoga 14.9
43.30 Hanna Hermansson 95 Kil Kil 3.8
43.44 Sofia Jäger-Stenberg 94 Sundbyberg Sollentuna 8.6
43.46 Magdalena Sundström 94 Vingarna Örnsköldsvik 17.8
43.49 Elsa Skagersten 94 Varberg Sävedalen 8.6
43.55 Caroline Kihlblom 94 Huddinge Täby 6.9
43.57 Emma Olsson 94 Sjöbo Lidköping 7.9
43.61 Evelina Dahlberg 95 Högby Kalmar 27.9
43.63 Elin Axelsson 94 Trollhättans IF Lidköping 7.9
43.71 Tova Eurén 94 Göteborgs KIK Kungälv 22.6

800m

2:20.28 Evelina Larsson 94 Kvarnsveden Stockholm/S 23.7
2:20.98 Sarah Lahti 95 Klippan Växjö 7.6
2:21.07 Hanna Engholm 94 Kvarnsveden Stockholm/S 23.7
2:21.48 Maria Larsson 94 Ullevi Sävedalen 7.6
2:21.86 Caroline Kihlblom 94 Huddinge Stockholm/S 21.8
2:22.50 Elin Axelsson 94 Trollhättans IF Alingsås 24.8
2:22.74 Anna Hedström 94 Täby Sätra 20.9
2:23.09 Agnes Sjöström 94 Westmannia Glanshammar 6.6
2:23.7m Josefin Malmborg 94 Habo Jönköping 13.9
2:23.87 Fanny Hagberg 95 Växjö Växjö 30.8
2:24.4m Sandra Olsson 95 Bore Karlstad 6.9
2:25.08 Tova Eurén 94 Göteborgs KIK Lidköping 6.9
2:25.3m Hanna Hermansson 95 Kil Karlstad 6.9
2:25.37 Fanny Lundgren 95 Skellefteå Växjö 30.8
2:25.63 Frida Wihlborg 94 Finish Lidköping 6.9
2:26.03 Caroline Widgren 94 Täby Täby 7.9
2:26.83 Betty Strandberg 95 Gefle Gävle 4.6
2:26.9m Alice Andersson 94 Bollebygd Jönköping 13.9
2:26.95 Stina M Jansson 94 Gefle Sollentuna 8.6
2:27.29 Jackline Lockner 94 Vingarna Örnsköldsvik 16.8

2000m

6:39.88 Josefine Malmborg 94 Habo Lidköping 7.9
6:44.72 Evelina Larsson 94 Kvarnsveden Västerås 6.7
6:44.79 Agnes Sjöström 94 Westmannia Västerås 6.7
6:52.06 Maria Larsson 94 Ullevi Lidköping 7.9
6:53.21 Amanda Lönnquist 94 Ystad Lidköping 7.9
6:56.40 Sarah Lahti 95 Klippan Ängelholm 16.8
6:59.70 Anna Hedström 94 Täby Sollentuna 7.6
7:00.44 Fanny Lundgren 95 Skellefteå Stockholm/S 23.7
7:02.67 Caroline Kihlblom 94 Huddinge Enskede 24.8
7:04.34 Emilia Elofsson 95 Lidköping Stockholm/S 23.7
7:06.54 Sophia Geirup 94 Kongahälla Lidköping 7.9
7:07.19 Fredrika Agestam 94 Bromma Karlskoga 14.9
7:07.20 Sofia Anker-Kofoed 94 Ystad Lidköping 7.9
7:07.80 Caroline Widgren 94 Täby Karlskoga 14.9
7:07.92 Emma Johansson 94 Enhörna Karlskoga 14.9
7:08.13 Stefanie Sejbjerg 94 Kyrkhult Lidköping 7.9
7:09.64 Frida Wihlborg 94 Finish Lidköping 7.9
7:12.13 Jackline Lockner 94 Vingarna Örnsköldsvik 17.8
7:18.04 Emma Strand 95 Råby-Rekarne Stockholm/S 23.7
7:19.44 Fanny Sundquist 94 Åhus Hässleholm 27.7

1500m hinder/76.2

5:17.22 Maria Larsson 94 Ullevi Sävedalen 23.8
5:28.77 Emilia Elofsson 95 Lidköping Lidköping 6.9
5:35.2m Evelina Larsson 94 Kvarnsveden Kvarnsveden 4.9
5:37.24 Lisa Jerpenfeldt 95 Sävedalen Lidköping 6.9
5:39.37 Michaela Lindegran 95 Mölndal Lidköping 6.9
5:39.82 Sara Skogman 95 Göteborgs KIK Lidköping 6.9
5:40.53 Caroline Widgren 94 Täby Enskede 23.8
5:51.37 Siri Ohrankämmen 95 Sävedalen Lidköping 6.9
5:55.06 Kajsa Lundberg 94 Ljungby Lidköping 6.9
5:55.63 Amanda Lönnquist 94 Ystad Ystad 11.5
5:57.01 Emma Larsson 94 Västerås Huddinge 29.7
5:57.70 Linnea Östedt 94 Tyresö Enskede 23.8
5:58.77 Linda Gillström 94 Kvarnsveden Kvarnsveden 29.5
6:05.99 Alexandra Petersson 94 Ljungby Villstad 31.5
6:09.40 Felicia Stuhlhofer 95 Sävedalen Lidköping 6.9
6:10.22 Julia Persson 94 Hakarpspojkarna Lidköping 6.9

80m häck/76.2

11.70 Sofia Andersson 94 Örbyhus Karlskoga 14.9
11.83 Josefin Palm 94 Gefle Växjö 31.8
11.85 Pauline Munters 94 Falun Karlskoga 14.9
11.94 Alice Sjölén 94 Sundsvall Stockholm/S 23.7
11.96 Alissa Söderberg 94 Finish Stockholm/S 23.7
12.10 Frida Hartzell 94 Göteborgs KIK Lidköping 7.9
12.12 Nikki Berglund 94 Färjestaden Lidköping 7.9
12.15 Ellinor Sundstrand 94 Gotland Stockholm/S 23.7
12.17 Mia Border 94 Hanviken Karlskoga 14.9
12.23 Khaddi Sagnia 94 Ullevi Lerum 17.8
12.27 Jenny Carlson 95 Ullevi Växjö 31.8
12.45 Nikita Burton 94 Arboga Karlskoga 14.9
12.50 Stina Jönsson 94 Hakarpspojkarna Lidköping 7.9
12.54 Evelina Erlandsson 94 Gnesta Uppsala 28.6
12.54 Ida Virdebrant 94 Växjö Växjö 7.6
12.62 Jennifer Genborg 94 Östhammar Uppsala 28.6
12.64 Maja Dahlqvist 94 Kvarnsveden Karlskoga 14.9
12.69 Lynn Johnson 94 Ullevi Borås 11.5
12.72 Anna Birgersson 94 Karlskoga Karlskoga 14.9
12.73 Hanna Kober 94 Lund Växjö 31.8
12.73 Erica Lantz 94 Växjö Västervik 9.8
medvind
11.86 Nikki Berglund 94 Färjestaden Kalmar 16.7
12.52 Tova Österberg 94 Färjestaden Skruv 4.10

300m häck/76.2

45.10 Alice Sjölén 94 Sundsvall Gävle 20.7
46.47 Frida Hartzell 94 Göteborgs KIK Lidköping 6.9
47.17 Sofia Granander 94 Kil Stockholm/S 24.7
47.32 Pauline Munters 94 Falun Gävle 20.7
47.38 Erica Lantz 94 Växjö Lidköping 6.9
47.45 Stina Jönsson 94 Hakarpspojkarna Lidköping 6.9
48.04 Emma Larson 94 Västerås Stockholm/S 24.7
48.06 Tea Svensson 94 Lund Lidköping 6.9
48.20 Maja Dahlqvist 94 Kvarnsveden Göteborg/U 27.6
48.34 Erica Johansson 94 Tanum Lidköping 6.9
48.50 Ellinor Sundstrand 94 Gotland Stockholm/S 24.7
48.74 Anna Frisk 94 Kvarnsveden Göteborg/U 27.6
48.76 Ulrika Sten 94 Täby Sätra 21.9
48.82 Evelina Nilsson 94 Skellefteå Örnsköldsvik 16.8
49.64 Liv Thorén 94 Göteborgs KIK Stockholm/S 24.7
49.66 Stina M Jansson 94 Gefle Örnsköldsvik 16.8
49.81 Emma Schagerström 95 Örebro Örebro 7.9
49.91 Emmy Olson 94 Gefle Örnsköldsvik 16.8
49.94 Emma Norss 94 Södertälje IF Stockholm/S 24.7
50.34 Johanna Gustafsson 94 Ullevi Sävedalen 7.6

Höjd

1.66 Tova Österberg 94 Färjestaden Lerum 31.5
1.66 Ida Virdebrant 94 Växjö Växjö 8.6
1.65 Hanna Orre 95 Säter Säter 1.6
1.65 Emmy Olson 94 Gefle Växjö 31.8
1.62 Petra Svanberg 95 Stenungsund Strömstad 13.7
1.62 Alicia Ekström 94 Ymer Varberg 24.8
1.62 Martina Borgler 94 Bore Göteborg/U 29.6
1.62 Elin Andersson 95 Växjö Lidköping 6.9
1.61 Ellinor Sundstrand 94 Gotland Högby 7.8
1.60 Ingrid Zar 95 Hakarpspojkarna Jönköping 10.5
1.60 Tove Eurén 94 Göteborgs KIK Borås 15.6
1.60 Linn Wiklund 95 Vingarna Örnsköldsvik 16.8
1.60 Hanna Jansson 95 Falun Gävle 20.7
1.60 Elin Öberg 95 Habo Jönköping 31.8
1.59 Emma Gunnarsson 94 KA2 Oskarshamn 11.5
1.59 Erika Löke 95 Falun Karlskoga 14.9
1.59 Molly Bergvall 95 Växjö Varberg 24.8
1.59 Hanna Engberg 94 Sävedalen Göteborg/U 29.6
1.59 Sara Johansson 94 Lund Göteborg/U 29.6
1.58 Emma Schack 95 Åhus Karlskrona 15.6
1.58 Evelina Erlandsson 94 Gnesta Västerås 6.7

Stav

3.35 Erica Lantz 94 Växjö Karlskrona 14.6
3.20 Alissa Söderberg 94 Finish Malmö/He 3.8
2.95 Hanna Engholm 94 Kvarnsveden Gävle 6.9
2.90 Olivia Axell 94 Lerum Lidköping 7.9
2.90 Terese Dimblad Gonzalez 95 Malmö Lidköping 7.9
2.80 Hanna Jansson 95 Falun Falun 28.8
2.78 Tove Hedberg 94 Västerås Västerås 5.7
2.72 Malin Gillman 94 Stocksäter Göteborg/U 28.6
2.63 Emma Norss 94 Södertälje IF Karlskoga 14.9
2.63 Jessica Nilsson 94 Örebro Glanshammar 16.8
2.61 Jennifer Genborg 94 Östhammar Gävle 6.9
2.60 Elin Andersson 95 Växjö Växjö 22.8
2.59 Emma Nilsson 95 Malmö Göteborg/U 28.6
2.55 Josefin Jonsson 94 Hinden Karlskrona 14.6
2.50 Fanny Lundgren 95 Skellefteå Örnsköldsvik 17.8
2.43 Emma Bengtsson 94 Örebro Glanshammar 16.8
2.41 Sara Skogman 95 Göteborgs KIK Lerum 21.9
2.40 Alice Petersson 95 Kalmar Växjö 22.8
2.40 Matilda Malmborg 94 Sundbyberg Enskede 23.8
2.35 Lisa Carlsson 94 Kvarnsveden Gävle 20.7
2.35 Hanna Johansson 95 Säter Järvsö 21.9
2.35 Sofia Johansson 95 Tranås Lidköping 7.9
2.35 Sofia Wiberg 95 Växjö Lidköping 7.9
2.35 Tilda Spross 95 Habo Lidköping 7.9

Längd

5.77 Caroline Taxén 94 Enköping Gävle 6.9
5.56 Khaddi Sagnia 94 Ullevi Uddevalla 26.7
5.52 Josefin Palm 94 Gefle Växjö 30.8
5.49 Hanna Kober 94 Lund Växjö 30.8
5.46 Alissa Söderberg 94 Finish Stockholm/S 23.7
5.46 Ellinor Sundstrand 94 Gotland Stockholm/S 23.7
5.36 Sofia Andersson 94 Örbyhus Gävle 6.9
5.29 Mikaela Gustafsson 94 Hammarby Sätra 20.9
5.28 Sofia Jäger-Stenberg 94 Sundbyberg Göteborg/U 27.6
5.24 Lynn Johnson 94 Ullevi Halmstad 19.7
5.24 Sara Söderberg 94 Norrköping Västerås 5.7
5.23 Erica Lantz 94 Växjö Högby 9.7
5.21 Ida Virdebrant 94 Växjö Skruv 17.5
5.21 Pauline Munters 94 Falun Gävle 19.7
5.21 Maja Svensson 94 Malmö Lidköping 7.9
5.20 Johanna Carlsson 94 Helsingborg Halmstad 19.7
5.19 Tova Österberg 94 Färjestaden Lidköping 7.9
5.15 Alice Sjölén 94 Sundsvall Göteborg/U 27.6
5.15 Nikki Berglund 94 Färjestaden Västervik 9.8
5.14 Rebecka Schelander 94 Hammarby Stockholm/S 23.7
medvind
5.63 Ellinor Sundstrand 94 Gotland Stockholm/S 23.7
5.52 Maja Svensson 94 Malmö Växjö 30.8

Tresteg

12.22 Caroline Taxén 94 Enköping Gävle 6.9
11.77 Lynn Johnson 94 Ullevi Lidköping 6.9
11.51 Khaddi Sagnia 94 Ullevi Halmstad 20.7
11.35 Julia Gustavsson 94 Frövi Göteborg/U 28.6
11.13 Ellinor Sundstrand 94 Gotland Kalmar 16.7
10.89 Tea Svensson 94 Lund Lidköping 6.9
10.60 Josefin Palm 94 Gefle Gävle 13.8
10.58 Julia Eriksson 94 Ullevi Halmstad 20.7
10.47 Mikaela Gustafsson 94 Hammarby Karlskoga 13.9
10.47 Kamila Pietruszka 94 Göteborgs KIK Göteborg/U 28.6
10.42 Josefin Myrén 94 Udd Lidköping 6.9
10.40 Sofia Jäger-Stenberg 94 Sundbyberg Karlskoga 13.9
10.39 Erica Lantz 94 Växjö Växjö 22.8
10.36 Elin Lindeblad 95 Högby Högby 12.10
10.35 Denise Sandell 94 Wedevåg Glanshammar 17.8
10.33 Emelie Nyberg 94 Finish Göteborg/U 28.6
10.33 Hanna Bergström Raouf 94 Upsala Uppsala 29.6
10.31 Emma Olsson 94 Kil Arvika 27.7
10.29 Maria Lundgren 94 Finish Vellinge 15.6
10.28 Rebecka Svensson 94 Udd Karlshamn 10.5
okänd vind
11.84 Lynn Johnson 94 Ullevi Angered 14.6
10.31 Emma Olsson 94 Kil Kristinehamn 11.5
medvind
10.63 Julia Eriksson 94 Ullevi Sävedalen 7.6
10.55 Kamila Pietruszka 94 Göteborgs KIK Sävedalen 7.6
10.45 Rebecka Svensson 94 Udd Olofström 6.6
10.39 Erica Lantz 94 Växjö Karlskrona 14.6

Kula/3.0

12.61 Malin Stenmark 94 Sundsvall Gävle 20.7
11.92 Jonna Nilsson 94 Contact Hässleholm 27.7
11.77 Martina Borgler 94 Bore Torsby 31.5
11.77 Lisa Carlsson 94 Kvarnsveden Växjö 31.8
11.73 Erica Lantz 94 Växjö Jönköping 10.5
11.66 Mathilda Larsson 94 Falun Kvarnsveden 15.6
11.15 Julia Ihrsén 94 Enköping Karlskoga 14.9
11.14 Frida Ohlsson 94 Bore Arvika 26.7
11.10 Sandra Törnros 95 Gefle Växjö 31.8
11.03 Anna Stenberg 94 Finish Hässleholm 27.7
10.97 Matilda Brandtberg 94 Trosa Stockholm/S 24.7
10.86 Malin Skogström 95 Täby Enköping 26.7
10.80 Stina Petersson 94 Ljungby Skruv 4.10
10.74 Rebecca Ekvall 94 Tranås Jönköping 23.5
10.69 Sofi Flinck 95 Västerås Växjö 31.8
10.67 Tova Österberg 94 Färjestaden Skruv 4.10
10.67 Jenny Södrén 94 Rånäs Gävle 6.9
10.52 Lynn Johnson 94 Ullevi Lerum 17.8
10.51 Hedda Liljegren 94 Hinden Karlskrona 14.6
10.32 Khaddi Sagnia 94 Ullevi Sävedalen 7.6

Diskus/0.6

45.47 Matilda Åström 95 Gefle Gävle 12.10
40.30 Fanny Roos 95 Ljungby Högby 9.7
40.25 Erica Lantz 94 Växjö Värnamo 21.9
38.39 Frida Ohlsson 94 Bore Sävedalen 7.6
37.86 Thea Lundgren 94 Hinden Kalmar 27.9
37.15 Rebecka Karlsson 94 Motala Lidköping 6.9
36.53 Sandra Törnros 95 Gefle Gävle 6.9
35.91 Martina Borgler 94 Bore Arvika 26.7
35.70 Freja Liljedahl 94 Gefle Gävle 19.7
35.15 Frida Borén 94 Motala Norrköping 23.8
34.82 Lydia Sundin 94 Mora Mora 7.9
34.64 Emelie Pettersson 94 Örbyhus Uppsala 28.6
34.37 Amanda Hanstål 95 Säffle Kil 3.8
34.08 Rebecca Ekvall 94 Tranås Lidköping 6.9
33.45 Anna Stenberg 94 Finish Hässleholm 27.7
33.41 Julia Marklund 95 Bore Kil 3.8
33.41 Marika Andersson 95 Stensjön Högby 9.7
33.38 Josefine Tempsch 94 Lerum Lerum 17.8
33.37 Hedvig Nykvist 95 Tranås Skruv 17.5
32.98 Sara Grönlund 94 Norrköping Motala 19.8

Slägga/3.0

44.94 Madelen Östblom 94 Gefle Gävle 28.12
43.76 Freja Liljedahl 94 Gefle Gävle 18.6
43.57 Ida Rosén 94 Gefle Falun 16.8
41.00 Lovisa Karlsson 94 Frösön Krokom 24.8
40.08 Frida Ohlsson 94 Bore Karlskoga 14.9
37.89 Astrid Molander 94 Tumba Karlskoga 14.9
37.87 Martina Borgler 94 Bore Karlskoga 14.9
35.91 Matilda Åström 95 Gefle Gävle 23.8
35.21 Anna-Clara Rydberg 94 Bore Karlstad/M 6.9
34.73 Rebecca Ekvall 94 Tranås Lidköping 7.9
34.60 Malin Almström 94 Gefle Gävle 24.2
33.97 Sandra Larsson 94 Ludvika Västerås/Ap 6.7
33.85 Denise Sandell 94 Wedevåg Glanshammar 17.8
33.84 Elin Larsson 94 Säffle Arvika 27.7
33.78 Sara Grönlund 94 Norrköping Tranås 28.9
33.33 Kajsa Lundberg 94 Ljungby Halmstad 19.7
33.06 Lina Bengtson 94 Heleneholm Lidköping 7.9
32.95 Julia Karlsson 95 IF Göta Karlstad/M 29.12
32.76 Mathilda Plate 95 Orient Halmstad 19.7
32.36 Sofia Sandin 94 Herrljunga Mariestad 7.6

Spjut/400

48.83 Sofi Flinck 95 Västerås Växjö 30.8
45.28 Martina Borgler 94 Bore Göteborg/U 28.6
44.71 Lisa Carlsson 94 Kvarnsveden Karlskoga 13.9
44.20 Malin Stenmark 94 Sundsvall Järvsö 21.9
41.08 Julia Eriksson 94 Ullevi Halmstad 18.7
41.04 Frida Ohlsson 94 Bore Karlskoga 13.9
39.98 Jenny Carlson 95 Ullevi Sävedalen 8.6
39.13 Alexandra Johansson 94 Kvismaredalen Hallsberg 1.6
38.70 Josefine Tempsch 94 Lerum Uddevalla 6.7
38.32 Caroline Månsson 94 Åhus Kristianstad 25.5
38.02 Fanny Roos 95 Ljungby Värnamo 21.9
37.53 Sofie Davoust 94 Tumba Karlskoga 13.9
37.49 Anna Kaiser 94 Trollhättans SK Trollhättan 5.7
36.31 Mikaela Emilsson 94 Rånäs Stockholm/S 23.7
36.18 Jennifer Björklund 95 Enköping Gävle 19.7
35.91 Stina Pettersson 94 Ljungby Lidköping 7.9
35.79 Fanny Strömberg 94 Dals Södra Strömstad 13.7
35.56 Hedda Liljegren 94 Hinden Växjö 22.8
35.54 Sofia Andersson 94 Örbyhus Örbyhus 3.9
35.17 Enisa Seferaj 94 Ullevi Lidköping 7.9

Sexkamp/F15

4.780 Tova Österberg 94 Färjestaden Lerum 1.6
4.372 Erica Lantz 94 Växjö Lerum 1.6
4.340 Ellinor Sundstrand 94 Gotland Eslöv 21.9
4.212 Malin Skogström 95 Täby Enköping 27.7
4.063 Sara Söderberg 94 Norrköping Lerum 1.6
4.039 Evelina Johansson 94 Norrköping Enköping 27.7
3.992 Stina Petersson 94 Ljungby Skruv 5.10
3.814 Liv Thorén 94 Göteborgs KIK Lerum 1.6
3.751 Sofia Jäger-Stenberg 94 Sundbyberg Täby 11.5
3.743 Evelina Erlandsson 94 Gnesta Täby 11.5
3.645 Pauline Munters 94 Falun Falun 1.8
3.601 Jennifer Genborg 94 Östhammar Enköping 27.7
3.312 Linnéa Östedt 94 Tyresö Täby 11.5
3.264 Josefine Tempsch 94 Lerum Uddevalla 6.7
3.147 Josefin Myrén 94 Udd Karlshamn 6.7
3.058 Jessica Wallenius 94 Ymer Uddevalla 6.7
3.035 Astrid Molander 94 Tumba Gävle 21.9
3.005 Cecilia Neuman 94 Lund Eslöv 21.9
2.973 Hannah Rossland 95 Tumba Gävle 21.9
2.971 Hanna Börjesson 94 Lidköping Uddevalla 6.7

>