Officiellt organ för Svenska Friidrottsförbundet

Tisdag 24 oktober 2017

Resultat & Årsbästa

 

Sök på friidrott.se

Kontaktinformation

Svensk Friidrott

Svenska Friidrottsförbundet

Post- och besöksadress:
Heliosgatan 3
120 30 Stockholm

Tel: 010-476 53 30 vxl
Fax: 08-724 68 61
E-post: info@friidrott.se
Sociala medier:
@svenskfriidrott, 
#svenskfriidrott
 

Generalsekreterare och ansvarig utgivare

Stefan Olsson
010-476 53 41

Utgivningsbevis

Nr 2008-033

Redaktionen friidrott.se

Frida Hogstrand
redaktör
073-626 98 88

Information och media

Hillevi Thor
072-559 17 78
(Pressjour)

Läs mer Samtliga kontakter


Årsbästa M ute 2008

[MÄN] [KVINNOR] [P19] [F19] [P17] [F17] [P16] [F16] [P15] [F15] [P14] [F14]

Senast uppdaterad 21 DEC, 2008
© SFIF STATISTIK

Statistiken är sammanställd av A. Lennart Julin och omfattar resultat gjorda utomhus 2008.

100m

10.42 Stefan Tärnhuvud 85 Sundsvall Västerås 3.8
10.50 Per Strandquist 87 Malmö Västerås 3.8
10.51 Benjamin Olsson 91 Helsingborg Sollentuna 6.6
10.63 Edmund Yeboah 88 Hässelby Stockholm/S 22.7
10.65 *Nil de Oliveira 86 Tureberg Västerås 3.8
10.68 Christofer Sandin 79 Ullevi Stockholm/S 22.7
10.68 Oskar Åberg 89 Solna Norrtälje 8.8
10.69 Daniel Persson 82 Malmö Halmstad 18.7
10.69 Henrik Olausson 73 Ymer Västerås 3.8
10.71 David Sennung 91 Ullevi Helsinki, FIN 30.8
10.76 Carlos Fröjd 90 Strömstad Sävedalen 7.6
10.77 Tom Kling-Baptiste 90 Huddinge Västerås 3.8
10.83 Emil Zail 87 Malmö Växjö 8.6
10.83 Mathias Dufournier 90 Viking Norrtälje 8.8
10.86 Alexander Nordkvist 90 Huddinge Sollentuna 6.6
10.86 Fredrik Ottosson 84 Alvesta Växjö 8.6
10.87 Andreas Andersson 91 Hässleholm Helsinki, FIN 30.8
10.91 Christian Sjöberg 84 IF Göta Göteborg/U 28.6
10.95 Erik Nordström 86 Hammarby Göteborg/U 28.6
10.95 Victor Lohr 87 Orient Skara 30.8
10.96 Erik Karlsson 87 Växjö Växjö 7.6
10.97 Thomas Nikitin 82 Spårvägen Ústí nad Labem, CZE 17.7
10.98 Nasser Sebabi 82 Falun Sundsvall 6.7
10.99 Juan Pettersson 84 Spårvägen Sollentuna 6.6
11.01 Jimisola Laursen 77 Malmö Helsingborg 13.7
11.01 Andreas Andersson 92 Bollnäs Söderhamn 31.5
okänd vind
10.57 Fredrik Johansson 86 IF Göta Torsby 31.5
10.71 Christian Sjöberg 84 IF Göta Torsby 31.5
medvind
10.39 Edmund Yeboah 88 Hässelby Knoxville, TN 11.4
10.40 Stefan Tärnhuvud 85 Sundsvall Joensuu, FIN 16.7
10.46 Daniel Persson 82 Malmö Jönköping 18.6
10.54 Christofer Sandin 79 Ullevi Sävedalen 15.7
10.56 *Nil de Oliveira 86 Tureberg Västerås 3.8
10.63 Henrik Olausson 73 Ymer Västerås 3.8
10.66 Tom Kling-Baptiste 90 Huddinge Västerås 3.8
10.67 Emil Zail 87 Malmö Istanbul, TUR 21.6
10.70 Fredrik Ottosson 84 Alvesta Västerås 3.8
10.73 Torbjörn Eriksson 71 Falun Gävle 18.7
10.74 Nasser Sebabi 82 Falun Västerås 3.8
10.83 Jonas Mårtensson 88 Villstad Jönköping 18.6
10.84 Daniel Norgren 90 Kville Sävedalen 7.6
10.85 Jimisola Laursen 77 Malmö Västerås 3.8
10.87 Dennis Carlsson 90 Alvesta Karlskrona 14.6
10.89 Erik Karlsson 87 Växjö Karlskrona 14.6
10.92 Robin Kruse 90 Upsala Huddinge 13.6
10.93 Niklas Larsson 85 Hässelby Kalmar 16.7
10.93 Thomas Nikitin 82 Spårvägen Sätra 24.6
10.97 John Svensson 86 Kville Uddevalla 18.5
10.99 Alexander Brorsson 90 Ulricehamn Falköping 16.8
11.00 Erik Eriksson 80 Hellas Västerås 3.8
11.00 Simon Johansson 90 Ullevi Sävedalen 7.6

200m

20.77 Johan Wissman 82 Helsingborg Karlskrona 16.6
21.17 Alexander Nordkvist 90 Huddinge Mannheim, GER 22.6
21.30 Stefan Tärnhuvud 85 Sundsvall Helsinki, FIN 30.8
21.36 *Nil de Oliveira 86 Tureberg Göteborg/U 29.6
21.41 Carlos Fröjd 90 Strömstad Mannheim, GER 22.6
21.44 Fredrik Johansson 86 IF Göta Torsby 31.5
21.52 Benjamin Olsson 91 Helsingborg Norrtälje 10.8
21.62 Thomas Nikitin 82 Spårvägen Göteborg/U 29.6
21.64 Andreas Mokdasi 84 Hässelby Göteborg/S 2.7
21.76 Oskar Åberg 89 Solna Mannheim, GER 22.6
21.84 Erik Nordström 86 Hammarby Göteborg/U 29.6
21.85 Christofer Sandin 79 Ullevi Göteborg/S 2.7
21.88 Mattias Sunneborn 70 Spårvägen Arvika 27.7
21.91 Johan Engberg 81 IF Göta Göteborg/S 2.7
21.91 Niklas Larsson 85 Hässelby Göteborg/U 29.6
21.92 Mathias Dufournier 90 Viking Göteborg/U 29.6
21.93 Christian Sjöberg 84 IF Göta Torsby 31.5
21.99 Sebastian Öberg 86 Tureberg Tampere, FIN 7.9
22.14 Daniel Norgren 90 Kville Mannheim, GER 22.6
22.15 Victor Lohr 87 Orient Norrtälje 9.8
22.17 David Sennung 91 Ullevi Norrtälje 10.8
22.20 Torbjörn Eriksson 71 Falun Sundsvall 6.7
22.24 Jonathan Haag 91 Tjalve Norrköping 24.8
22.24 Robin Kruse 90 Upsala Sollentuna 8.6
22.26 Lars Fridén 86 Kville Uddevalla 27.7
medvind
20.30 Johan Wissman 82 Helsingborg Istanbul, TUR 22.6
21.18 *Nil de Oliveira 86 Tureberg Sollentuna 8.6
21.41 Andreas Mokdasi 84 Hässelby Halmstad 19.7
21.70 Mattias Sunneborn 70 Spårvägen Sollentuna 8.6
21.74 Mathias Dufournier 90 Viking Karlstad 28.7
21.76 Oskar Åberg 89 Solna Sollentuna 8.6
21.78 Christofer Sandin 79 Ullevi Karlstad 28.7
22.06 Kim Freiburghaus 86 Lomma Trelleborg 8.6
22.07 Emil Zail 87 Malmö Halmstad 19.7
22.22 Marvin Tay 90 Malmö Trelleborg 8.6

400m

44.64 Johan Wissman 82 Helsingborg Beijing, CHN 19.8
46.85 Thomas Nikitin 82 Spårvägen Stockholm/S 22.7
46.97 *Nil de Oliveira 86 Tureberg Sollentuna 8.7
47.29 Fredrik Johansson 86 IF Göta Tampere, FIN 6.9
47.33 Andreas Mokdasi 84 Hässelby Västerås 3.8
47.41 Joni Jaako 86 Tjalve Norrtälje 9.8
47.69 Mikael Jakobsson 81 IF Göta Stockholm/S 22.7
47.72 Alexander Nordkvist 90 Huddinge Helsinki, FIN 29.8
48.02 Mattias Claesson 86 Hässelby Sätra 29.5
48.05 Tor Pöllänen 87 Hässelby Norrtälje 9.8
48.29 Niklas Larsson 85 Hässelby Västerås 3.8
48.29 Fredrik Hallinder 88 Tureberg Sollentuna 8.7
48.49 Jonathan Carbe 90 Örgryte Norrtälje 9.8
48.71 Robin Rohlén 90 Malmö Sollentuna 6.6
48.74 Anton Asplund 90 Ume FI Norrtälje 9.8
48.75 Victor Lohr 87 Orient Hässleholm 16.8
49.00 Daniel Almgren 79 Hässelby Jyväskylä, FIN 7.6
49.02 Johan Kågeman 86 Norrköping Norrtälje 9.8
49.03 Johan Svensson 89 Kalmarsund Kalmar 16.7
49.18 Sebastian Öberg 86 Tureberg Stockholm/S 12.8
49.18 Nicklas Wiberg 85 Kalmarsund Götzis, AUT 31.5
49.44 Albin Johansson 81 Hässelby Stockholm/S 22.7
49.46 Oskar Borbos 91 Gefle Norrtälje 9.8
49.57 Samuel Lindén 86 Falun Jyväskylä, FIN 28.6
49.76 Niklas Liberg 86 Lund Västerås 2.8

800m

1:47.61 Mattias Claesson 86 Hässelby Bydgoszcz, POL 1.7
1:48.48 Robin Rohlén 90 Malmö Mannheim, GER 22.6
1:49.18 Joni Jaako 86 Tjalve Helsinki, FIN 29.8
1:49.43 Anton Asplund 90 Ume FI Valbonne, FRA 21.6
1:49.48 Johan Svensson 89 Kalmarsund Mannheim, GER 22.6
1:50.29 Albin Johansson 81 Hässelby Helsinki, FIN 29.8
1:50.41 Jacob Gustafsson 84 Ullevi Tucson, AZ 22.3
1:50.68 Erik Emilsson 82 Hammarby Lugano, SUI 4.7
1:51.04 Thobias Ekhamre 88 Hammarby Västerås 1.8
1:51.06 Johan Bagge 84 Ume FI Celle Ligure, ITA 24.6
1:51.15 Johan Klinteskog 81 Hammarby Heusden-Zolder, BEL 20.7
1:51.26 Johan Walldén 87 Gefle Karlskrona 16.6
1:51.45 Joakim Löfwing 84 Hammarby Västerås 1.8
1:51.48 Johan Kågeman 86 Norrköping Västerås 1.8
1:51.92 Karl Borgö 80 Alingsås Castres, FRA 15.7
1:52.43 Eric Hagelin 89 Akele Karlskrona 16.6
1:52.64 *Jeppe Thomsen 77 Malmö Göteborg/U 29.6
1:53.00 André Kahlström 88 Hammarby Västerås 1.8
1:53.02 Andreas Rehnborg 80 Hässelby Västerås 1.8
1:53.24 Tor Pöllänen 87 Hässelby Ústí nad Labem, CZE 17.7
1:53.39 Per Synnerman 71 Hammarby Västerås 1.8
1:53.41 Johan Henningsson 90 Bollnäs Norrtälje 10.8
1:53.62 Christopher Svensson 85 Helsingborg Karlskrona 16.6
1:53.75 Henrik Astfors 87 Västerås Köbenhavn, DEN 26.6
1:53.77 John Eliasson 89 Sävedalen Göteborg/U 29.6

1500m

3:43.87 Olle Walleräng 85 Hammarby Uden, NED 12.7
3:44.7m Rizak Dirshe 72 Malmö Watford, GBR 14.6
3:45.37 Johan Wallerstein 78 Malmö Sollentuna 8.7
3:45.45 John Laselle 79 Tureberg Sollentuna 8.7
3:45.89 Jacob Gustafsson 84 Ullevi Tempe, AZ 29.3
3:46.45 Erik Emilsson 82 Hammarby Kessel-Lo, BEL 7.6
3:48.03 Philip Aagaard 82 Spårvägen Watford, GBR 14.6
3:48.17 Per Jacobsen 77 IF Göta Sollentuna 8.6
3:49.11 Henrik Skoog 79 Spårvägen Solihull, GBR 28.6
3:50.39 *Jeppe Thomsen 77 Malmö Göteborg/U 28.6
3:50.44 Mustafa Mohamed 79 Hälle Göteborg/S 24.6
3:51.09 Jonas Leandersson 91 Malmö Göteborg/U 28.6
3:51.95 Oskar Käck 82 Hagen Sollentuna 8.6
3:52.45 Johan Hydén 89 Akele Karlskrona 16.6
3:52.81 Thobias Ekhamre 88 Hammarby Stockholm/S 22.7
3:52.93 Fredrik Björklund 86 Hälle Göteborg/U 28.6
3:52.95 Fredrik Uhrbom 77 Spårvägen Sollentuna 8.7
3:52.96 Jörgen Johansson 79 Spårvägen Göteborg/U 28.6
3:53.33 Andreas Rehnborg 80 Hässelby Västerås 3.8
3:53.85 Robin Leandersson 88 Malmö Karlskrona 16.6
3:53.87 Johan Bagge 84 Ume FI Kuortane, FIN 6.7
3:53.94 Fredrik Johansson 86 Växjö Göteborg/U 28.6
3:54.64 Erik Johansson 89 Hässelby Norrtälje 9.8
3:54.86 Johan Walldén 87 Gefle Västerås 3.8
3:54.92 Oskar Danielson 88 Norrköping Göteborg/U 28.6

3000m

7:59.84 Mustafa Mohamed 79 Hälle Zaragoza, ESP 31.5
8:03.43 Fredrik Uhrbom 77 Spårvägen Cork, IRL 12.7
8:03.85 Johan Wallerstein 78 Malmö Sopot, POL 27.7
8:07.19 Henrik Skoog 79 Spårvägen Istanbul, TUR 22.6
8:17.55 Oskar Käck 82 Hagen Göteborg/S 24.6
8:20.28 Jörgen Johansson 79 Spårvägen Sollentuna 6.6
8:22.56 Mats Granström 83 Spårvägen Sollentuna 6.6
8:23.25 Peter Gross 85 Hässelby Göteborg/S 24.6
8:25.21 Dan-Eric Archer 84 Sävedalen Göteborg/S 24.6
8:26.05 Henry Gross 85 Hässelby Göteborg/S 24.6
8:29.17 Tobias Lundgren 87 Spårvägen Göteborg/S 24.6
8:29.18 Kristian Algers 75 Enhörna Stockholm/S 13.8
8:30.31 Mikael Ekvall 89 Strömstad LK Göteborg/S 24.6
8:31.82 Niklas Österberg 73 Rånäs Göteborg/S 24.6
8:32.28 Alexander Söderberg 88 Spårvägen Göteborg/S 24.6
8:33.19 Oskar Danielson 88 Norrköping Norrköping 4.10
8:33.71 Erik Emilsson 82 Hammarby Norrköping 4.10
8:34.69 Andreas Åhwall 89 Hässelby Göteborg/S 24.6
8:36.49 Fredrik Johansson 85 Ullevi Uddevalla 26.7
8:39.57 Erik Petersson 80 Mölndal Sollentuna 8.7
8:40.59 Martin Kjäll-Ohlsson 78 Hälle Oslo, NOR 17.8
8:40.61 Magnus Jensen 84 Hammarby Gävle 20.7
8:40.85 Rachid Benjira 74 Hässelby Göteborg/S 24.6
8:42.18 Henrik Löfås 83 Upsala Seattle, WA 28.3
8:43.29 John Laselle 79 Tureberg Norrköping 4.10

5000m

13:27.05 Erik Sjöqvist 72 Enhörna Heusden-Zolder, BEL 20.7
13:39.15 Mustafa Mohamed 79 Hälle Kassel, GER 6.6
13:48.77 Oskar Käck 82 Hagen Heusden-Zolder, BEL 20.7
13:50.11 Henrik Skoog 79 Spårvägen Heusden-Zolder, BEL 20.7
13:58.24 Per Jacobsen 77 IF Göta Ninove, BEL 9.8
14:01.45 Fredrik Uhrbom 77 Spårvägen Heusden-Zolder, BEL 20.7
14:03.03 Kristian Algers 75 Enhörna Heusden-Zolder, BEL 20.7
14:17.18 Jörgen Johansson 79 Spårvägen Sollentuna 8.7
14:20.08 Erik Petersson 80 Mölndal Sollentuna 8.7
14:26.38 Olle Walleräng 85 Hammarby Göteborg/S 2.7
14:27.96 Henry Gross 85 Hässelby Sollentuna 8.7
14:31.30 Erik Johansson 89 Hässelby Fana, NOR 16.8
14:32.62 Peter Gross 85 Hässelby Göteborg/S 2.7
14:36.89 Mats Granström 83 Spårvägen Västerås 3.8
14:38.22 Fredrik Johansson 86 Växjö Göteborg/U 27.6
14:39.28 Alexander Söderberg 88 Spårvägen Sollentuna 8.7
14:39.95 Erik Widing 87 Tureberg Västerås 3.8
14:41.99 Martin Kjäll-Ohlsson 78 Heusden-Zolder, BEL 20.7
14:42.02 Andreas Åhwall 89 Hässelby Fana, NOR 16.8
14:45.15 Patrik Engström 77 Studenterna Sollentuna 8.7
14:46.83 Henrik Löfås 83 Upsala Sollentuna 8.7
14:48.60 Mikael Ekvall 89 Strömstad LK Norrtälje 10.8
14:50.94 Oskar Landin 87 Spårvägen Sollentuna 8.7
14:52.26 Magnus Jensen 84 Hammarby Stockholm/S 13.8
14:53.09 Joel Lewis-Jonsson 85 IS Göta Göteborg/U 27.6

10000m

29:09.65 Erik Sjöqvist 72 Enhörna Västerås 1.8
29:15.47 Oskar Käck 82 Hagen Västerås 1.8
29:26.41 Henrik Skoog 79 Spårvägen Helsinki, FIN 30.8
29:30.28 Fredrik Uhrbom 77 Spårvägen Watford, GBR 14.6
29:33.60 Kristian Algers 75 Enhörna Västerås 1.8
30:07.40 Said Regragui 74 Hässelby Västerås 1.8
30:16.09 Mikael Ekvall 89 Strömstad LK Västerås 1.8
30:27.07 Mats Granström 83 Spårvägen Västerås 1.8
30:28.20 Patrik Engström 77 Studenterna Stockholm/S 17.9
30:48.91 Henry Gross 85 Hässelby Västerås 1.8
30:51.39 Oskar Landin 87 Spårvägen Västerås 1.8
30:52.31 Linus Nilsson 83 Enhörna Stockholm/S 17.9
30:54.08 Johan Olsson 77 Spårvägen Stockholm/S 17.9
31:09.16 Tony Berglund 75 IFK Umeå Stockholm/S 17.9
31:20.23 Kristoffer Österlund 72 IFK Umeå Västerås 1.8
31:22.33 Niklas Österberg 73 Rånäs Stockholm/S 17.9
31:26.50 Fredrik Swahn 77 Rånäs Västerås 1.8
31:27.50 Mikael Lindberg 84 Edsbyn Västerås 1.8
31:35.62 Martin Kjäll-Ohlsson 78 Hälle Västerås 1.8
31:47.80 Johan Lindberg 80 Upsala Stockholm/S 26.8
32:07.90 Andreas Rehnborg 80 Hässelby Stockholm/S 17.9
32:08.55 Andreas Carlborg 72 Spårvägen Stockholm/S 17.9
32:10.60 Cédric Schwartzler 74 Studenterna Stockholm/S 26.8
32:15.11 Lars Södergård 83 Studenterna Stockholm/S 17.9
32:16.44 Anders Dahl 64 Högbo AIK Gävle 26.8

Halvmarathon

1:03.36 Henrik Skoog 79 Spårvägen Los Palacios, ESP 21.12
1:04.58 *Adil Bouafif 78 Hässelby Göteborg 17.5
1:05.53 Fredrik Uhrbom 77 Spårvägen Bucuresti, ROU 12.10
1:06.14 Said Regragui 74 Hässelby Stockholm 6.9
1:06.32 Lars Johansson 85 Enhörna Göteborg 17.5
1:06.41 Emil Wingstedt 75 Hälle Fredrikstad, NOR 6.4
1:06.56 Erik Petersson 80 Mölndal Stockholm 6.9
1:07.14 Patrik Gustafson 70 Brittatorp Göteborg 17.5
1:07.14 *Daniel Woldu 89 Spårvägen Stockholm 6.9
1:07.38 Oskar Käck 82 Hagen Praha, CZE 29.3
1:07.57 Peter Gross 85 Hässelby Stockholm 6.9
1:08.05 Martin Kjäll-Ohlsson 78 Hälle Fredrikstad, NOR 6.4
1:08.15 Johan Olsson 77 Spårvägen Stockholm 6.9
1:08.23 Patrik Engström 77 Studenterna Cremona, ITA 19.10
1:08.30 Jonas Buud 74 Mora Stockholm 6.9
1:08.41 Marek Poszepczynski 75 Enhörna Cremona, ITA 19.10
1:08.46 Emil Lerdahl 82 Hammarby Stockholm 6.9
1:08.51 Kristoffer Österlund 72 IFK Umeå London, GBR 13.4
1:08.56 Magnus Bergman 68 Enhörna Göteborg 17.5
1:09.08 Tony Berglund 75 IFK Umeå Stockholm 6.9
1:09.10 Mikael Lindberg 84 Edsbyn Stockholm 6.9
1:09.24 Niklas Österberg 73 Rånäs Stockholm 6.9
1:09.29 Henry Gross 85 Hässelby Göteborg 17.5
1:09.34 Anders Österlund 73 Västerås SOK Stockholm 6.9
1:09.41 Henrik Löfås 83 Upsala Vancouver, CAN 10.2

Marathon

2:16.49 Said Regragui 74 Hässelby Paris, FRA 6.4
2:21.41 Kristoffer Österlund 72 IFK Umeå London, GBR 13.4
2:22.03 Jonas Buud 74 Mora Hartford, CT 11.10
2:26.15 Martin Kjäll-Ohlsson 78 Hälle Oslo, NOR 28.9
2:26.17 Patrik Engström 77 Studenterna Milano, ITA 23.11
2:26.22 Lars Johansson 85 Enhörna Reggio Emilia, ITA 14.12
2:27.44 Kent Claesson 71 Spårvägen Stockholm 31.5
2:28.15 Mikael Lindberg 84 Edsbyn Stockholm 31.5
2:28.16 Johan Olsson 77 Spårvägen Milano, ITA 23.11
2:29.07 Linus Nilsson 83 Enhörna Reggio Emilia, ITA 14.12
2:29.38 Anders Szalkai 70 Spårvägen New York, NY 2.11
2:30.16 Marek Poszepczynski 75 Enhörna Stockholm 31.5
2:31.25 Andreas Carlborg 72 Spårvägen New York, NY 2.11
2:31.49 *Colm O'Callaghan 73 Huddinge Amsterdam, NED 19.10
2:32.03 Göran Sander 67 Solvikingarna Berlin, GER 28.9
2:32.55 *Torben Pedersen 72 Hässelby Amsterdam, NED 19.10
2:33.02 Emil Lerdahl 82 Hammarby Stockholm 31.5
2:33.47 Patrik Gustafson 70 Brittatorp Stockholm 31.5
2:35.05 Johan Hamrin 78 Sävedalen Stockholm 31.5
2:35.13 Olof Thunegard 68 Gotland London, GBR 13.4
2:35.55 Stefan Hult 60 TV-88 Vänersborg 20.9
2:35.58 Jens Jonasson 79 Akele Växjö 18.10
2:37.17 Henrik Olsson 75 TV-88 Stockholm 31.5
2:37.34 Magnus Hansson 76 Kvarnsveden London, GBR 13.4
2:37.42 Patrik Nyström 70 Mölndal New York, NY 2.11

3000m hinder/91.4

8:11.10 Mustafa Mohamed 79 Hälle Saint Denis, FRA 18.7
8:33.09 Per Jacobsen 77 IF Göta Praha, CZE 16.6
8:33.93 Henrik Skoog 79 Spårvägen Praha, CZE 16.6
8:53.23 Erik Emilsson 82 Hammarby Helsinki, FIN 29.8
9:04.33 Fredrik Johansson 86 Växjö Västerås 2.8
9:07.33 Johan Lindberg 80 Upsala Västerås 2.8
9:19.54 Pär Wikberg 83 Skellefteå Västerås 2.8
9:19.63 Mathias Borg 85 Ullevi Göteborg/S 2.7
9:24.98 Daniel Lundgren 85 Tureberg Sävedalen 23.8
9:26.04 Andreas Åhwall 89 Hässelby Göteborg/S 2.7
9:26.52 Eric Senorski 89 Örgryte Göteborg/S 28.5
9:27.58 Rachid Benjira 74 Hässelby Karlstad 28.7
9:27.68 Jonas Legernes 91 Ullevi Karlstad 28.7
9:30.31 Jan Westerberg 80 IFK Umeå Västerås 2.8
9:31.06 Robin Leandersson 88 Malmö Tampere, FIN 7.9
9:34.52 Jörgen Johansson 79 Spårvägen Göteborg/S 2.7
9:53.60 Joakim Johansson 88 Örgryte Göteborg/S 28.5
9:53.98 Dan-Eric Archer 84 Sävedalen Trelleborg 16.8
9:58.45 *Tawakal Abdi Kadir 90 Växjö Helsingborg 18.5
10:00.57 Olle Kalered 90 Norrköping Högby 17.8
10:00.61 Per Björkman 65 Stockholms FTF Sätra 29.5
10:00.68 Markus Liwing 89 Gefle Falun 18.5
10:05.7m Jerry Ahrlin 78 Trångsviken Krokom 28.8
10:05.99 Mattias Karlsson 89 Åsbro Västerås 2.8
10:09.19 Jörgen Ekdahl 86 Lerum El Paso, TX 16.5

110m häck/106.7

13.53 Robert Kronberg 76 Kville Luzern, SUI 16.7
14.22 Joakim Blaschke 77 Spårvägen Västerås 3.8
14.32 Dennis Acson 81 Örgryte Västerås 3.8
14.37 Björn Barrefors 87 Hammarby Västerås 3.8
14.47 Josua Gustafsson 88 Ullevi Tampere, FIN 7.9
14.56 Nicklas Wiberg 85 Kalmarsund Jönköping 20.9
14.58 Christian Sjöberg 84 IF Göta Karlskrona 16.6
14.60 Henrik Encke 84 Hässelby Västerås 3.8
14.62 Rafael Askros 81 Ullevi Göteborg/S 2.7
14.80 Amir Shaker 89 Eskilstuna Mannheim, GER 21.6
14.80 Markus Sparrman 89 Ymer Västerås 3.8
14.91 Samuel Lindén 86 Falun Jyväskylä, FIN 8.6
14.92 Andreas Andersson 87 Upsala Kvarnsveden 29.5
15.19 Michael Railsback 84 Gefle Crete, NE 19.4
15.25 Jonathan Eklund 88 Hammarby Norrtälje 9.8
15.37 Carl-Johan Olsson 80 Ume FI Karlskrona 16.6
15.37 Rasmus Olofsson 84 Hässelby Sollentuna 6.6
15.39 Björn Johansson 88 Västerås Sollentuna 6.6
15.47 Eric Ringdahl 70 Tureberg Sollentuna 6.6
15.52 Patrik Bagge 85 Brattås Uddevalla 18.5
15.54 Petter Olson 91 Malmö Värnamo 20.7
15.55 Björn Wilson 90 Orient Uddevalla 18.5
15.64 Rasmus Ersson 90 Gefle Falun 18.5
15.68 Erik Larsson 80 Gotland Sätra 10.5
15.75 Henrik Weisbach 79 Örgryte Borås 15.6
15.75 Lasse Ohtamaa 80 Väsby Sätra 29.5
okänd vind
15.19 Michael Railsback 84 Gefle Hastings, NE 29.3
medvind
14.31 Björn Barrefors 87 Hammarby Västerås 3.8
14.73 Markus Sparrman 89 Ymer Västerås 3.8
15.05 Michael Railsback 84 Gefle Seward, NE 13.4
15.56 Daniel Almgren 79 Hässelby Jyväskylä, FIN 8.6
15.63 Robert Bagge 82 Mölndal Helsingborg 18.5

400m häck/91.4

50.91 Thomas Nikitin 82 Spårvägen Västerås 2.8
50.95 Mikael Jakobsson 81 IF Göta Karlstad 28.7
51.40 Henrik Encke 84 Hässelby Helsinki, FIN 30.8
52.23 Niklas Larsson 85 Hässelby Västerås 2.8
52.84 Nicklas Wiberg 85 Kalmarsund Helsinki, FIN 30.8
53.77 Niclas Åkerström 88 Ymer Borås 14.6
53.85 Johan Edvinsson 88 Upsala Norrtälje 10.8
54.59 Henrik Astfors 87 Västerås Västerås 1.8
54.87 Björn Barrefors 87 Hammarby Norrtälje 10.8
54.97 Martin Burrows 73 Hälle Västerås 1.8
55.80 Jesper Madsen 88 Finish Västerås 1.8
55.82 Johan Eriksson 88 Ärla Göteborg/U 27.6
55.97 Niklas Liberg 86 Lund Trelleborg 16.8
56.05 Fredrik Andersson 85 Huddinge Gävle 19.7
56.09 Nicholas Coleman 90 Västerås Falun 18.5
56.17 Fredrik Hallinder 88 Tureberg Örebro 1.6
56.32 Jonathan Carbe 90 Örgryte Borås 14.6
56.56 Rasmus Ersson 90 Gefle Fana, NOR 16.8
56.90 Fabian Rosenquist 91 Norrköping Norrköping 16.6
57.32 Samuel Lindén 86 Falun Norrtälje 10.8
57.53 Josua Gustafsson 88 Ullevi Göteborg/S 2.7
57.54 Adam Björling 90 Kalmarsund Högby 17.8
57.63 Sebastian Ekman 88 Tjalve Trelleborg 16.8
57.96 Muhanad Abdul Karim 88 Eskilstuna Göteborg/U 27.6
57.99 Erik Jakobsson 88 Gefle Gävle 5.8
Manuell tidtagning
56.7m Markus Johansson 90 Ume FI Umeå 30.8

Höjd

2.37 Stefan Holm 76 Kil Athina, GRE 13.7
2.31 Linus Thörnblad 85 Malmö Monaco, MON 29.7
2.19 Mehdi Alkhatib 87 Hellas Kil 8.6
2.13 Nicklas Wiberg 85 Kalmarsund Jyväskylä, FIN 28.6
2.13 Richard Huldén 86 IF Göta Kil 8.6
2.12 Staffan Strand 76 Hässelby Göteborg/S 2.7
2.10 Erik Sundlöf 91 Glanshammar Norrtälje 9.8
2.09 Jakob Thorvaldsson 88 Råby-Rekarne Helsingborg 12.7
2.09 Emil Svensson 89 Växjö Gävle 23.8
2.08 Ola Carlsson 75 Örgryte Málaga, ESP 10.2
2.07 Oscar Karlsson 83 Alingsås Göteborg/U 28.6
2.05 Jan-Erik Wanhainen 71 Hälle Göteborg/S 24.6
2.04 Björn Barrefors 87 Hammarby Jyväskylä, FIN 28.6
2.03 Carl Rönnow 90 Danderyd Danderyd 11.5
2.03 Philip Frifelt-Lundqvist 89 Halmstad Helsingborg 12.7
2.03 Lukas Odell 90 Trelleborg Norrtälje 9.8
2.02 Oskar Jonsson 90 Växjö Karlskrona 15.6
2.02 Yuan-Zhong Wu 91 IK Sisu Villstad 16.8
2.02 Samuel Lindén 86 Falun Jyväskylä, FIN 7.6
2.02 Christian Norstedt 83 Råby-Rekarne Kil 8.6
2.01 Daniel Lennartsson 88 Växjö Karlshamn 15.7
2.01 Oscar Adolfsson 88 Orient Karlstad 6.9
2.00 Martin Eriksson 83 Örgryte Lerum 17.8
2.00 Alexander Håkansson 91 Umedalen Skellefteå 23.8
2.00 David Kallebäck 89 Varberg Eslöv 24.5
2.00 Arlind Shaluni 92 Norrköping Norrköping 31.5
2.00 Kristian Olofsson 90 Ymer Sävedalen 7.6

Stav

5.72 Alhaji Jeng 81 Örgryte Karlskrona 16.6
5.63 Jesper Fritz 85 Malmö Sollentuna 8.7
5.45 Oscar Janson 75 Ullevi Göteborg/S 2.7
5.30 Gustaf Hultgren 83 Örgryte Cuxhaven, GER 12.7
5.12 Deniz Mahshid 80 Örgryte Halmstad 19.7
5.05 Petter Olson 91 Malmö Helsinki, FIN 30.8
5.00 Rasmus Carlsson 88 Falun Tampere, FIN 7.9
4.98 Erik Thorstensson 89 Spårvägen Göteborg/U 29.6
4.95 Marcus Lindh 76 KA2 Karlskrona 15.6
4.88 Jonas Almqvist 88 Skellefteå Skellefteå 15.6
4.87 Björn Johansson 88 Västerås Västerås 3.8
4.80 Björn Barrefors 87 Hammarby Woerden, NED 31.8
4.76 Joakim Norman 84 Mölndal Göteborg/S 2.7
4.73 Rasmus Tjärndal 85 Ullevi Västerås 3.8
4.65 Jonathan Eklund 88 Hammarby Sätra 28.5
4.64 Alexander Igelström 74 Ullevi Göteborg/U 29.6
4.64 Fredrik Skoglund 81 Spårvägen Göteborg/U 29.6
4.64 Sebastian Axell 91 Lerum Göteborg/U 29.6
4.60 Eric Nyberg 85 Lidingö Northridge, CA 10.5
4.60 Rasmus Nim 89 Gäddede Sollentuna 14.9
4.57 Andreas Rydberg 90 Västerås Göteborg/U 27.6
4.55 Josua Gustafsson 88 Ullevi Jyväskylä, FIN 8.6
4.53 Robert Warensjö 90 Nyköping Swindon, GBR 14.6
4.50 Johan Rogö 80 Hakarpspojkarna Eksjö 5.7
4.47 Gustav Andhill 79 Alingsås Göteborg/U 29.6

Längd

7.86 Michel Tornéus 86 Tumba Chania, GRE 7.6
7.55 Daniel Arnsten 82 Trångsviken Helsinki, FIN 30.8
7.54 Nicklas Wiberg 85 Kalmarsund Karlstad 28.7
7.51 Mattias Sunneborn 70 Spårvägen Karlstad 28.7
7.51 Robert Bagge 82 Mölndal Helsinki, FIN 30.8
7.48 David Frykholm 80 Malmö Malmö/S 3.6
7.37 Björn Barrefors 87 Hammarby Sävedalen 23.8
7.36 Erik Nordström 86 Hammarby Västerås 3.8
7.32 Per Strandquist 87 Malmö Göteborg/U 28.6
7.31 Björn Wilson 90 Orient Fana, NOR 17.8
7.18 Cristian Antivilo 77 Hässelby Gävle 18.7
7.16 Daniel Almgren 79 Hässelby Jyväskylä, FIN 7.6
7.12 Erik Persson 89 Malmö Göteborg/U 28.6
7.11 Andreas Andersson 92 Bollnäs Göteborg/U 27.6
7.09 Fabian Rosenquist 91 Norrköping Göteborg/U 27.6
7.06 Hans Lämås 88 IF Göta Sävedalen 23.8
7.06 Minh Le 86 Malmö Sävedalen 23.8
7.00 David Kallebäck 89 Varberg Jyväskylä, FIN 7.6
6.98 Fredrik Persson 86 Gefle Norrtälje 10.8
6.98 Robin Lundh 87 IF Göta Västerås 5.7
6.96 Petter Olson 91 Malmö Norrtälje 9.8
6.95 Sebastian Ekstrand 86 Finish Norrtälje 10.8
6.94 Emil Bergqvist 91 Westmannia Sollentuna 13.9
6.93 Erik Larsson 80 Gotland Örebro 1.6
6.92 Oskar Åberg 89 Solna Lund 6.9
6.92 Kim Freiburghaus 86 Lomma Trelleborg 8.6
6.92 Milan Jovanovic 90 Linköping Norrtälje 9.8
okänd vind
7.38 Per Strandquist 87 Malmö Sundsvall 6.7
medvind
7.64 Daniel Arnsten 82 Trångsviken Västerås 3.8
7.62 Per Strandquist 87 Malmö Malmö/S 3.6
7.57 Mattias Sunneborn 70 Spårvägen Göteborg/U 28.6
7.54 David Frykholm 80 Malmö Malmö/S 3.6
7.52 Erik Nordström 86 Hammarby Malmö/S 3.6
7.40 Björn Barrefors 87 Hammarby Värnamo 19.7
7.32 Fabian Rosenquist 91 Norrköping Helsinki, FIN 30.8
7.16 Sebastian Ekstrand 86 Finish Göteborg/U 28.6
7.11 Robin Lundh 87 IF Göta Västerås 5.7
7.03 Fredrik Persson 86 Gefle Gävle 18.7
6.99 Erik Larsson 80 Gotland Örebro 1.6
6.94 Kim Freiburghaus 86 Lomma Malmö/S 3.6

Tresteg

17.00 Christian Olsson 80 Örgryte Stockholm/S 22.7
15.90 Martin Eriksson 83 Örgryte Västerås 1.8
15.86 Erik Eriksson 80 Hellas Göteborg/S 24.6
15.79 Andreas Otterling 86 Örebro Sävedalen 23.8
15.40 Mathias Ström 87 Örgryte Norrtälje 9.8
15.20 Erik Nordström 86 Hammarby Västerås 1.8
15.04 Ousainou Mbye 80 Örgryte Bedford, GBR 1.6
15.01 Daniel Lennartsson 88 Växjö Karlshamn 15.7
15.01 Johan Attersand 74 Hammarby Göteborg/S 2.7
14.81 Moteba Mohamed 90 Alingsås Norrtälje 10.8
14.81 Mattias Sunneborn 70 Spårvägen Göteborg/S 2.7
14.79 David Kallebäck 89 Varberg Norrtälje 10.8
14.78 Daniel Falk 88 Lerum Norrtälje 9.8
14.75 Carl Westberg 86 Hässelby Gävle 18.7
14.69 Sebastian Ekstrand 86 Finish Tampere, FIN 6.9
14.64 Emil Bergqvist 91 Westmannia Helsinki, FIN 30.8
14.53 Vilhelm Roxling 91 KA2 Norrtälje 10.8
14.51 Erik Persson 89 Malmö Norrtälje 10.8
14.32 Mikael Brinnen 89 Gefle Norrtälje 10.8
14.32 Jonathan Söderling 88 Hammarby Sollentuna 6.6
14.16 Rickard Karlsson 87 Lidingö Västerås 1.8
14.13 Adam Johansson 87 Skellefteå Norrtälje 9.8
14.11 Mattias Olander 92 Högby Göteborg/U 29.6
14.00 Mattias Brunström 88 IF Göta Uddevalla 27.7
13.99 Emil Afzelius 88 Bollnäs Gävle 23.8
okänd vind
14.03 Emil Afzelius 88 Bollnäs Söderhamn 26.8
medvind
16.08 Andreas Otterling 86 Örebro Sävedalen 8.6
15.85 Mathias Ström 87 Örgryte Sävedalen 8.6
15.15 Daniel Lennartsson 88 Växjö Sävedalen 23.8
14.91 Sebastian Ekstrand 86 Finish Norrtälje 9.8
14.72 Emil Bergqvist 91 Westmannia Norrtälje 10.8
14.55 Mikael Brinnen 89 Gefle Norrtälje 10.8
14.55 Vilhelm Roxling 91 KA2 Norrtälje 10.8
14.45 Rickard Karlsson 87 Lidingö Gävle 18.7
14.31 Mattias Brunström 88 IF Göta Norrtälje 9.8
14.30 Emil Afzelius 88 Bollnäs Gävle 18.7
14.12 Sadeeh Mbye 92 Ullevi Täby 8.8
14.03 Johan Damgren 86 Hakarpspojkarna Helsingborg 18.5

Kula/7.26

18.43 Magnus Lohse 84 Mölndal Sävedalen 8.6
17.98 Niklas Arrhenius 82 Spårvägen Västerås 3.8
17.85 Simon Gustafsson 90 Katrineholm Norrköping 24.8
17.56 Leif Arrhenius 86 Spårvägen Göteborg/S 2.7
17.07 Christian Ehrenborg 83 Mölndal Göteborg/S 2.7
16.96 Robert Melin 82 Bottnaryd Västerås 3.8
16.93 Mats Olsson 86 Järvsö Halle, GER 25.5
16.36 Per Rosell 87 Ullevi Norrtälje 8.8
16.32 Ulf Ankarling 88 IF Göta Göteborg/S 2.7
16.32 Andreas Gustafsson 75 Hagen Västerås 3.8
15.80 Yngve Wahlander 58 Falköping Broddetorp 13.9
15.61 Bengt Pettersson 61 Huddinge Sollentuna 6.6
15.60 *Magnus Hallgrimsson 76 Lund Trelleborg 16.8
15.52 Manuel Brändeborn 73 Råby-Rekarne Råby-Rekarne 4.10
15.49 Johan Pihlgren 86 Hässelby Falun 24.6
15.47 Anders Axlid 66 Ullevi Lerum 11.9
15.14 Vittorio Gabrielli 77 Råby-Rekarne Råby-Rekarne 4.10
15.10 Anders Holmström 78 Örebro Örebro 21.9
15.07 Anders Lundell 88 Ullevi Karlstad 28.7
15.05 Mattias Jons 82 Hässelby Falun 11.9
14.92 Nicklas Wiberg 85 Kalmarsund Bålsta 10.5
14.89 Torbjörn Karlsson 83 IF Göta Herrljunga 31.8
14.82 Philip Åman 77 Ullevi Göteborg/S 2.7
14.82 Jonas Lohse 87 Mölndal Göteborg/S-K 22.9
14.68 Lasse Ohtamaa 80 Väsby Huddinge/J 6.9

Diskus/2.0

63.74 Niklas Arrhenius 82 Spårvägen Kaunas, LTU 8.6
63.12 Leif Arrhenius 86 Spårvägen Columbia, MO 11.4
61.50 Per Rosell 87 Ullevi Göteborg/S-K 20.4
57.47 Staffan Jönsson 81 Hässelby Helsingborg 29.6
54.89 Ulf Ankarling 88 IF Göta Göteborg/U 29.6
54.49 Axel Härstedt 87 Malmö Västerås 2.8
54.20 Christian Ehrenborg 83 Mölndal Helsingborg 18.5
54.01 *Magnus Hallgrimsson 76 Lund Helsingborg 6.9
53.72 Robert Melin 82 Bottnaryd Bottnaryd 28.6
50.55 Simon Gustafsson 90 Katrineholm Karlstad/M 13.8
50.16 Johan Persson 80 Falun Bottnaryd 28.6
48.99 Mats Olsson 86 Järvsö Norrtälje 10.8
48.73 Tommy Kristiansen 86 Bore Torsby 29.4
48.62 Johnny Karlsson 89 Strömsund Västerås 2.8
48.14 Manuel Brändeborn 73 Råby-Rekarne Råby-Rekarne 27.9
47.91 Axel Bernhult 71 Huddinge Västerås/Ap 6.7
47.77 Niklas Trennéus 72 Alingsås Helsingborg 18.5
46.93 Tommy Johansson 71 Väsby Uppsala 29.6
46.61 Lasse Ohtamaa 80 Väsby Huddinge/J 15.9
46.48 Christoffer Karlsson 85 Skellefteå Skellefteå 13.8
46.18 Philip Åman 77 Ullevi Göteborg/S 10.9
45.85 Nicklas Wiberg 85 Kalmarsund Skruv 17.5
45.65 Robert Alneroth 84 Gefle Gävle 24.8
45.49 Kristian Pettersson 71 Växjö Växjö 12.10
44.31 Markus Johansson 90 Säffle Karlstad/M 25.9
korptävling
44.38 Linus Bernhult 75 Örebro Motala 6.9

Slägga/7.26

72.63 Mattias Jons 82 Hässelby Västerås 1.8
65.58 Markus Johansson 90 Säffle Gävle 23.8
65.29 Stefan Kvist 87 Alvesta Karlskrona 16.6
64.96 Stellan Kjellander 78 Malmö Malmö/S-K 6.8
64.38 Hans Eriksson 86 Bore Des Moines, IA 11.6
63.95 Karl-Erik Ludvigsson 88 Bore Tampere, FIN 6.9
62.92 Mårten Ejdervall 74 IF Göta Västerås 1.8
61.10 Bengt Johansson 73 Västerås Falun 18.5
60.40 Leif Arrhenius 86 Spårvägen Fort Worth, TX 15.5
59.38 Daniel Nyman 87 Växjö Norrtälje 9.8
59.36 Robert Alneroth 84 Gefle Bollnäs 10.5
56.59 Jonas Birgersson 83 Nyköping Nyköping 1.6
56.41 Mikael Johansson 74 Hälle Uddevalla 27.7
55.90 Torbjörn Sörman 86 Wedevåg Västerås/Ap 5.7
55.63 Mikael Leindahl 65 Tjalve Trelleborg 16.8
54.90 Daniel Ragnvaldsson 76 Strömsund Umeå/V 20.9
53.82 Johnny Karlsson 89 Strömsund Umeå/V 27.9
53.42 Joakim Stenman 84 Huddinge Huddinge 15.6
53.40 Thomas Edvinsson 77 Alingsås Västerås 1.8
53.11 Mikael Nyström 71 Linnéa Sätra 27.4
53.09 Hans Källén 73 Strömsund Strömsund 12.4
53.06 Niklas Arrhenius 82 Spårvägen Provo, UT 13.9
52.64 Joakim Axelsson 86 Nyköping Nyköping 18.10
52.62 Magnus Lohse 84 Mölndal Helsingborg 18.5
52.53 Lennie Helander 75 Ymer Borås 13.9

Spjut/800

83.28 Magnus Arvidsson 83 KA2 Oslo, N0R 6.6
81.40 Jonas Lohse 87 Mölndal Habo 23.8
78.11 Daniel Ragnvaldsson 76 Strömsund Västerås 3.8
74.62 Gabriel Wallin 81 Södertälje IF Södertälje 12.7
72.54 Nicklas Wiberg 85 Kalmarsund Götzis, AUT 1.6
69.90 Andreas Wulff 80 Växjö Bottnaryd 29.6
69.80 Marcus Persson 87 IF Göta Norrtälje 8.8
69.67 Markus Hayden 86 Hässelby Västerås 3.8
69.34 Kim Amb 90 Bålsta Fana, NOR 17.8
68.72 Ingmar Veinberg 82 Spårvägen Nyköping 30.8
67.80 Joni Kaartinen 89 Ullevi Göteborg/U 27.6
66.47 Tobias Wallström 83 Skellefteå Gävle 20.7
65.74 *Vladimir Petrovic 76 Täby Sätra 25.5
65.74 Pontus Thomée 87 Lerum Northridge, CA 30.5
64.27 Lasse Ohtamaa 80 Väsby Huddinge/J 25.9
64.14 Olof Hansson 86 KA2 Karlskrona 16.6
63.28 Joel Thorén 87 Hässelby Jyväskylä, FIN 8.6
62.62 Adam Petersson 85 Alvesta Alvesta 1.6
62.20 Mattias Eriksson 80 Huddinge Umeå/V 20.9
61.82 Johan Holmberg 88 Södertälje IF Sätra 25.5
61.80 Patrik Bodén 67 IF Göta Karlstad/M 4.10
61.20 Pontus Bjärkvik 90 Hovslätt Norrtälje 8.8
60.78 Esbjörn Backlund 89 Hammarby Sollentuna 7.6
60.75 Richard Olsson 89 IF Göta Pihtipudas, FIN 29.6
60.10 Benjamin Hyvönen 90 Vännäs Umeå/V 7.9

Tiokamp/M

8.040 Nicklas Wiberg 85 Kalmarsund Jyväskylä, FIN 29.6
7.405 Björn Barrefors 87 Hammarby Jyväskylä, FIN 29.6
7.391 Samuel Lindén 86 Falun Jyväskylä, FIN 8.6
7.144 Daniel Almgren 79 Hässelby Värnamo 20.7
6.999 Lasse Ohtamaa 80 Väsby Täby 11.5
6.895 Joel Thorén 87 Hässelby Värnamo 20.7
6.879 Rasmus Carlsson 88 Falun Jyväskylä, FIN 8.6
6.839 Petter Olson 91 Malmö Värnamo 20.7
6.791 Josua Gustafsson 88 Ullevi Jyväskylä, FIN 8.6
6.763 Rasmus Olofsson 84 Hässelby Woerden, NED 31.8
6.612 David Kallebäck 89 Varberg Värnamo 20.7
6.357 Jonathan Eklund 88 Hammarby Värnamo 20.7
6.340 Jonas Elgered 87 Hammarby Täby 11.5
6.146 Johnny Ulinder 84 Ume FI Skellefteå 13.7
6.111 Eric Nyberg 85 Lidingö Northridge, CA 10.5
5.896 Niklas Bagge 87 Brattås Uddevalla 6.7
5.630 Nils-Göran Nilsson 88 Täby Gävle 21.9
5.159 Martin Stenman Andersson 87 Upsala Northfield, MN 2.5
5.082 David Linde 86 Täby Täby 11.5
4.958 *Miso Kalliokorpi 72 Trollhättans SK Uddevalla 6.7
4.929 Niklas Berg 74 Väsby Enköping 27.7
4.680 Joacim Andersson 89 Väsby Gävle 21.9
4.647 Patrik Hägg 72 Hälle Uddevalla 6.7
4.347 Henric Stodell 82 Skruv Skruv 5.10
4.273 Daniel Holm 86 Östhammar Enköping 27.7