Officiellt organ för Svenska Friidrottsförbundet

Söndag 8 december 2019

Resultat & Årsbästa

 

Sök på friidrott.se

Kontaktinformation

Svensk Friidrott

Svenska Friidrottsförbundet

Post- och besöksadress:
Heliosgatan 3
120 30 Stockholm

Tel: 010-476 53 30 vxl
Fax: 08-724 68 61
E-post: info@friidrott.se

Bankgiro: 332-1387
Org.nr: 802001-0719

Sociala medier:
@svenskfriidrott, 
#svenskfriidrott
 

Generalsekreterare och ansvarig utgivare

Stefan Olsson
010-476 53 41

Utgivningsbevis

Nr 2008-033

Redaktionen friidrott.se

Gustav Orbring
redaktör
072-525 96 32

Information och media

Hillevi Thor
072-559 17 78
(Pressjour)

Läs mer Samtliga kontakter


Årsbästa F15 ute 2009

[MÄN] [M22] [P19] [P17] [P16] [P15] [P14]
[KVINNOR] [K22] [F19] [F17] [F16] [F15] [F14]

Senast uppdaterad 19 OKT, 2009
© SFIF STATISTIK

Statistiken är sammanställd av A. Lennart Julin och omfattar resultat gjorda utomhus 2009.

Observera att alla junior/ungdomslistor är åldersbundna enligt följande:
M22/K22: Födda 1987-1989, P19/F19: Födda 1990-91, P17/F17: Födda 1992, P16/F16: Födda 1993, P15/F15: Födda 1994, P14/F14: Födda 1995 - plus ev 96:or som tävlar under 14-årsbetingelser.

§ = gjort under "tuffare" betingelser, dvs med högre häckar, tyngre kastredskap eller över längre sträcka.

100m

12.29 Sofia Andersson 94 Örbyhus Växjö 14.8
12.33 Hanna Kober 94 Lund Lund 22.8
12.35 Alice Sjölén 94 Sundsvall Växjö 14.8
12.36 Julia Hässel 94 Tureberg Växjö 14.8
12.36 Caroline Taxén 94 Enköping Sollentuna 6.6
12.50 Nikki Berglund 94 Kalmarsund Högby 4.7
12.55 Evelina Nilsson 94 Skellefteå Växjö 14.8
12.56 Josefin Palm 94 Gefle Växjö 14.8
12.65 Khaddi Sagnia 94 Ullevi Uddevalla 25.7
12.66 Linnea Björninger 94 Ymer Borås 14.6
12.71 Nikita Burton 94 Arboga Göteborg/U 27.6
12.73 Kajsa Jönsson 94 Malmö Borås 14.6
12.75 Ida Virdebrant 94 Växjö Halmstad 18.7
12.77 Maja Svensson 94 Malmö Borås 14.6
12.78 Sara Söderberg 94 Norrköping Växjö 14.8
12.83 Alissa Söderberg 94 Finish Vellinge 9.8
12.84 Farydah Inoussah 94 Hässelby Göteborg/U 27.6
12.87 Elsa Skagersten 94 Varberg Växjö 14.8
12.88 Anna Backlund 94 Lund Göteborg/U 27.6
12.90 Amanda Odesjö 94 Alingsås Växjö 6.6
medvind
12.29 Julia Hässel 94 Tureberg Sätra 14.6
12.43 Evelina Nilsson 94 Skellefteå Skellefteå 8.8
12.61 Nikita Burton 94 Arboga Glanshammar 21.5
12.64 Sara Söderberg 94 Norrköping Hässleholm 26.7
12.68 Elsa Skagersten 94 Varberg Kungsbacka 13.9
12.87 Elin Larsson 94 Falkenberg Kungsbacka 13.9

300m

39.41 Hanna Kober 94 Lund Göteborg/U 28.6
40.68 Julia Hässel 94 Tureberg Växjö 16.8
40.73 Nikita Burton 94 Eskilstuna Växjö 16.8
41.29 Elin Axelsson 94 Trollhättans FIK Lidköping 4.7
41.75 Ellen Mattsson 94 Stocksäter Växjö 16.8
42.06 Lovisa Nyrenström Gidehag 94 Bromma Stockholm/S 10.9
42.16 Lisa Engman 94 Kil Stockholm/S 1.8
42.18 Sofia Granander 94 Kil Växjö 16.8
42.29 Evelina Nilsson 94 Skellefteå Stockholm/S 1.8
42.47 Elsa Skagersten 94 Varberg Helsingborg 11.7
42.53 Maja Dahlqvist 94 Kvarnsveden Västerås 12.9
42.61 Emma Larsson 94 Västerås Västerås 12.9
42.66 Josefin la Fleur 94 Ystad Göteborg/U 28.6
42.68 Caroline Kihlblom 94 Huddinge Huddinge 9.8
42.70 Matilda Boethius 94 Östersund Växjö 15.8
42.88 Stina M Jansson 94 Gefle Göteborg/U 28.6
42.90 Emma Olsson 94 Athlet Helsingborg 11.7
43.02 Sanna Ohlström 94 Rånäs Göteborg/U 28.6
43.22 Erica Johansson 94 Tanum Göteborg/U 28.6
43.29 Elin Gunnarsson 94 Hovslätt Västerås 12.9

800m

2:15.30 Elin Axelsson 94 Trollhättans FIK Växjö 15.8
2:16.79 Hanna Engholm 94 Kvarnsveden Västerås 12.9
2:18.64 Maria Larsson 94 Ullevi Växjö 15.8
2:19.59 Agnes Sjöström 94 Westmannia Hallsberg 14.6
2:19.79 Amanda Lönnquist 94 Ystad Växjö 15.8
2:20.17 Linda Gillström 94 Kvarnsveden Västerås 12.9
2:21.32 Evelina Larsson 94 Kvarnsveden Sollentuna 6.6
2:21.43 Anna Hedström 94 Täby Stockholm/S 1.8
2:21.88 Tova Eurén 94 Göteborgs KIK Karlskrona 6.7
2:22.26 Matilda Lago 94 Göteborgs KIK Lerum 9.8
2:23.0m Josefine la Fleur 94 Ystad Ystad 21.5
2:23.49 Evelina Beramand 94 Mölndal Falun 23.8
2:24.09 Frida Wihlborg 94 Finish Växjö 14.8
2:24.33 Linnea Ivarsson 94 Lerum Lerum 9.8
2:24.46 Alice Kristiansen 94 Tanum Uddevalla 26.7
2:24.53 Caroline Kihlblom 94 Huddinge Huddinge 8.8
2:25.75 Emma Bivstedt 94 Hässelby Gävle 19.7
2:26.49 Stina Åberg 94 Hammarby Växjö 14.8
2:27.08 Filippa Afzelius 94 Mosjö Västerås 12.9
2:27.71 Alice Andersson 94 Ymer Göteborg/U 26.6

2000m

6:33.57 Amanda Lönnquist 94 Ystad Växjö 16.8
6:38.89 Agnes Sjöström 94 Westmannia Västerås 13.9
6:49.29 Maria Larsson 94 Ullevi Göteborg/U 28.6
6:53.09 Evelina Larsson 94 Kvarnsveden Gävle 17.7
6:53.51 Moa Enmark 94 Gefle Västerås 9.8
6:53.54 Emma Bivstedt 94 Hässelby Gävle 17.7
7:03.40 Greta Graziani 94 Cornate D'Adda, ITA 5.4
7:04.16 Fanny Sundquist 94 Åhus Ängelholm 6.6
7:08.36 Isabelle Carlsson Pallin 94 Mosjö Västerås 13.9
7:14.50 Stina Åberg 94 Hammarby Stockholm/S 25.8
7:20.37 Filippa Afzelius 94 Mosjö Västerås 13.9
7:21.62 Josefine Malmborg 94 Habo Nässjö 23.8
7:24.94 Linda Gillström 94 Kvarnsveden Växjö 16.8
7:26.02 Caroline Kihlblom 94 Huddinge Växjö 16.8
7:26.95 Julia Blomberg 94 Mosjö Västerås 9.8
7:34.59 Annelie Toft 94 Malmö Göteborg/U 28.6
7:35.07 Sofia Linjo 94 Hammarby Gävle 17.7
7:37.13 Alice Andersson 94 Ymer Sävedalen 22.7
7:37.69 Sophia Geirup 94 Kongahälla Kungälv 21.6
7:37.81 Sofie Tornström 94 Lerum Västerås 13.9

1500m hinder/76.2

5:09.70 Maria Larsson 94 Ullevi Göteborg/S 28.7
5:15.85 Moa Enmark 94 Gefle Falun 23.8
5:31.12 Fanny Sundqvist 94 Åhus Växjö 14.8
5:31.8m Tova Eurén 94 Göteborgs KIK Lidköping 9.7
5:31.88 Agnes Sjöström 94 Westmannia Västerås 16.6
5:32.52 Emma Bivstedt 94 Hässelby Västerås 12.9
5:48.27 Caroline Kihlblom 94 Huddinge Falun 23.8
5:56.96 Stina Åberg 94 Hammarby Sätra 20.9
6:01.02 Matilda Lago 94 Göteborgs KIK Borås 14.6
6:04.21 Linnéa Blomberg 94 Hässelby Sätra 20.9
6:07.7m Julia Persson 94 Hakarpspojkarna Jönköping 2.9
6:09.37 Sofia Linjo 94 Hammarby Sätra 20.9
6:10.66 Malin Cederqvist 94 Göteborgs KIK Borås 14.6

80m häck/76.2

11.39 Sofia Andersson 94 Örbyhus Växjö 16.8
11.62 Alice Sjölén 94 Sundsvall Stockholm/S 1.8
11.69 Nikki Berglund 94 Kalmarsund Stockholm/S 1.8
11.72 Khaddi Sagnia 94 Ullevi Göteborg/S 29.8
11.74 Pauline Munters 94 Falun Västerås 11.9
11.90 Alissa Söderberg 94 Finish Växjö 16.8
11.93 Josefin Palm 94 Gefle Sollentuna 7.6
12.06 Hanna Kober 94 Lund Göteborg/S 29.8
12.19 Ellinor Sundstrand 94 Gotland Växjö 16.8
12.25 Josefin Myrén 94 Udd Olofström 23.6
12.27 Maja Dahlqvist 94 Kvarnsveden Leksand 9.8
12.30 Mia Border 94 Hanviken Sätra 20.9
12.34 Anna Birgersson 94 Karlskoga Västerås 11.9
12.34 Farydah Inoussah 94 Hässelby Sätra 20.9
12.36 Sofia Johnsson 94 Hässelby Eskilstuna 5.9
12.40 Emmy Olson 94 Gefle Växjö 16.8
12.47 Stina Jönsson 94 Hakarpspojkarna Skruv 16.5
12.50 Tova Österberg 94 Kalmarsund Kalmar 15.7
12.50 Evelina Erlandsson 94 Nyköping Glanshammar 31.5
12.51 Hanna Malm 94 Helsingborg Lund 23.8
medvind
11.98 Stina Jönsson 94 Hakarpspojkarna Jönköping 5.9
12.18 Josefin Myrén 94 Udd Växjö 16.8

300m häck/76.2

44.34 Alice Sjölén 94 Sundsvall Gävle 19.7
45.25 Maja Dahlqvist 94 Kvarnsveden Västerås 13.9
45.27 Tova Eurén 94 Göteborgs KIK Västerås 13.9
45.34 Sofia Granander 94 Kil Växjö 15.8
45.46 Lisa Engman 94 Kil Kil 6.6
45.80 Matilda Lago 94 Göteborgs KIK Västerås 13.9
45.84 Ellen Mattsson 94 Stocksäter Örebro 30.8
46.30 Sofia Johnsson 94 Hässelby Växjö 14.8
46.47 Erica Lantz 94 Växjö Västerås 13.9
46.76 Erica Johansson 94 Tanum Uddevalla 25.7
46.84 Pauline Munters 94 Falun Växjö 14.8
46.89 Tea Svensson 94 Lund Hässleholm 25.7
47.03 Evelina Nilsson 94 Skellefteå Stockholm/S 2.8
47.13 Stina M Jansson 94 Gefle Gävle 17.6
47.27 Rebecka Svensson 94 Udd Västerås 12.9
47.90 Jonna Kowalski 94 Tjalve Stockholm/S 2.8
47.94 Farydah Inoussa 94 Hässelby Huddinge 8.8
47.96 Ellinor Sundstrand 94 Gotland Västerås 12.9
48.10 Stina Jönsson 94 Hakarpspojkarna Eksjö 9.8
48.53 Emma Larson 94 Västerås Stockholm/S 2.8

Höjd

1.72 Ida Virdebrant 94 Växjö Växjö 15.8
1.71 Lisa Engman 94 Kil Göteborg/U 28.6
1.70 Khaddi Sagnia 94 Ullevi Angered 6.6
1.68 Tova Österberg 94 Kalmarsund Växjö 15.8
1.67 Matilda Ribaeus 94 IF Göta Kil 9.8
1.66 Emmy Olson 94 Gefle Växjö 15.8
1.63 Evelina Erlandsson 94 Nyköping Växjö 15.8
1.63 Nikki Berglund 94 Kalmarsund Skruv 16.5
1.62 Sofia Jäger-Stenberg 94 Sundbyberg Göteborg/U 28.6
1.62 Amanda Bills 94 Hässelby Stockholm/S 3.9
1.61 Ellinor Sundstrand 94 Gotland Stockholm/S 2.8
1.60 Alicia Ekström 94 Ymer Borås 14.6
1.60 Hanna Engberg 94 Sävedalen Växjö 15.8
1.60 Martina Borgler 94 Bore Växjö 15.8
1.59 Stina Petersson 94 Ljungby Göteborg/U 28.6
1.58 Lisa Carlsson 94 Kvarnsveden Eskilstuna 5.9
1.56 Elin Wesslund 94 Växjö Västerås 13.9
1.56 Petra Levtshuk 94 Mosjö Göteborg/U 28.6
1.55 Jennifer Genborg 94 Östhammar Gävle 19.7
1.55 Fanny Lindström 94 Athlet Eslöv 26.9
1.55 Evelina Johansson 94 Norrköping Eskilstuna 5.9
1.55 Sofia Andersson 94 Örbyhus Eskilstuna 5.9
skoltävling
1.64 Ellinor Sundstrand 94 Gotland Visby 17.9

Stav

3.90 Alissa Söderberg 94 Malmö Karlskrona 6.7
3.30 Hanna Engholm 94 Kvarnsveden Sandviken 19.5
3.21 Erica Lantz 94 Växjö Alvesta 7.6
3.10 Olivia Axell 94 Lerum Hässleholm 23.8
3.06 Malin Gillman 94 Stocksäter Karlstad 5.9
3.00 Emma Norss 94 Hammarby Huddinge 9.8
2.72 Emma Bengtsson 94 Örebro Örebro 29.8
2.65 Malin Linder 94 Kristinehamn Växjö 14.8
2.61 Jessica Nilsson 94 Stocksäter Göteborg/U 28.6
2.59 Jennifer Genborg 94 Östhammar Stockholm/S 2.8
2.56 Josefin Jonsson 94 Hinden Kalmar 15.7
2.50 Liv Thorén 94 Göteborgs KIK Norrköping 21.5
2.50 Karolina Hall 94 Hanviken Huddinge 9.8
2.43 Evelin Skärbo 94 Råby-Rekarne Västerås 8.8
2.40 Anna Hermansson 94 Hovslätt Habo 6.6
2.40 Julia Carls 94 Hanviken Huddinge 9.8
2.35 Tova Österberg 94 Kalmarsund Kalmar 17.5
2.33 Lisa Carlsson 94 Kvarnsveden Stockholm/S 2.8
2.20 Emelie Persson 94 KA2 Karlskrona 6.8
2.20 Angelica Löfbom 94 Piteå Piteå 9.8
2.20 Linnea Styrman 94 Haparanda SKT Piteå 9.8

Längd

5.89 Khaddi Sagnia 94 Ullevi Malmö/S 3.8
5.84 Sofia Andersson 94 Örbyhus Västerås 11.9
5.73 Alissa Söderberg 94 Malmö Göteborg/U 26.6
5.66 Lynn Johnson 94 Ullevi Göteborg/U 26.6
5.64 Johanna Carlsson 94 Helsingborg Köbenhavn, DEN 12.9
5.63 Caroline Taxén 94 Enköping Sollentuna 7.6
5.60 Josefin Myrén 94 Udd Göteborg/U 26.6
5.54 Josefin Palm 94 Gefle Växjö 15.8
5.52 Tova Österberg 94 Kalmarsund Kalmar 17.5
5.51 Hanna Kober 94 Lund Göteborg/U 26.6
5.45 Maja Svensson 94 Malmö Borås 14.6
5.39 Ellinor Sundstrand 94 Gotland Mariehamn, FIN 29.6
5.28 Emmy Olson 94 Gefle Sollentuna 7.6
5.27 Sara Söderberg 94 Norrköping Hässleholm 26.7
5.25 Ida Virdebrant 94 Växjö Västerås 11.9
5.24 Stina Jönsson 94 Hakarpspojkarna Jönköping 11.8
5.22 Elin Larsson 94 Falkenberg Växjö 14.8
5.17 Nikki Berglund 94 Kalmarsund Göteborg/U 26.6
5.17 Tova Eurén 94 Göteborgs KIK Göteborg/S 29.8
5.16 Farydah Inoussah 94 Hässelby Sollentuna 7.6
medvind
6.00 Khaddi Sagnia 94 Ullevi Växjö 15.8
5.76 Lynn Johnson 94 Ullevi Göteborg/U 26.6
5.35 Sara Söderberg 94 Norrköping Hässleholm 26.7
5.22 Nikki Berglund 94 Kalmarsund Lerum 24.5

Tresteg

12.92 Lynn Johnson 94 Ullevi Malmö/S 1.8
12.76 Khaddi Sagnia 94 Ullevi Malmö/S 1.8
11.98 Caroline Taxén 94 Enköping Enskede 4.7
11.39 Tea Svensson 94 Lund Växjö 16.8
11.28 Ellinor Sundstrand 94 Gotland Mariehamn, FIN 2.7
11.14 Rebecka Svensson 94 Udd Västerås 12.9
11.14 Sofia Jäger-Stenberg 94 Sundbyberg Sollentuna 5.6
11.01 Kamila Pietruszka 94 Göteborgs KIK Sävedalen 31.5
10.78 Julia Gustavsson 94 Frövi Göteborg/U-U 27.6
10.76 Emma Norss 94 Hammarby Sätra 19.9
10.69 Johanna Pettersson 94 Örebro Växjö 16.8
10.68 Fanny Lindström 94 Athlet Växjö 16.8
10.51 Julia Eriksson 94 Ullevi Mölndal 23.8
10.45 Jennifer Genborg 94 Östhammar Norrtälje 24.6
10.41 Josefin Myrén 94 Udd Karlshamn 27.8
10.36 Amanda Fransson 94 Kongahälla Mölndal 23.8
10.25 Emma Olsson 94 Kil Göteborg/U-U 27.6
10.22 Matilda Lago 94 Göteborgs KIK Mölndal 23.8
10.17 Elin Larsson 94 Falkenberg Sävedalen 31.5
10.16 Sara Angelmyr 94 Nora Örebro 30.8
okänd vind
10.91 Sofia Andersson 94 Örbyhus Örbyhus 26.9
medvind
12.93 Khaddi Sagnia 94 Ullevi Växjö 16.8
11.30 Ellinor Sundstrand 94 Gotland Växjö 16.8
11.25 Sofia Jäger-Stenberg 94 Sundbyberg Sollentuna 5.6
11.08 Emma Norss 94 Hammarby Växjö 16.8
10.97 Fanny Lindström 94 Athlet Helsingborg 10.7
10.71 Johanna Pettersson 94 Örebro Örebro 30.8
10.69 Josefin Myrén 94 Udd Karlshamn 27.8
10.44 Ellen Runesson 94 Contact Olofström 21.5
10.23 Evelina Johansson 94 Norrköping Norrköping 21.5

Kula/3.0

13.57 Erica Lantz 94 Växjö Stockholm/S 2.8
12.87 Malin Stenmark 94 Sundsvall Stockholm/Ktg 30.7
12.39 Lisa Carlsson 94 Kvarnsveden Växjö 16.8
12.26 Julia Ihrsén 94 Enköping Växjö 16.8
12.19 Stina Petersson 94 Ljungby Växjö 16.8
12.13 Nikki Berglund 94 Kalmarsund Kalmar 26.9
12.10 Lynn Johnson 94 Ullevi Uddevalla 26.7
11.75 Tova Österberg 94 Kalmarsund Kalmar 26.9
11.69 Matilda Brandtberg 94 Trosa Huddinge 7.8
11.66 Jonna Nilsson 94 Contact Kalmar 15.7
11.65 Mia Border 94 Hanviken Huddinge 7.8
11.40 Rebecca Ekvall 94 Tranås Nässjö 8.8
11.35 Jenny Södrén 94 Rånäs Sätra 31.5
11.26 Martina Borgler 94 Bore Kil 9.8
11.24 Lina Bengtson 94 Heleneholm Göteborg/U 26.6
11.14 Erica Glimsholt 94 Arboga Katrineholm 7.6
11.11 Johanna Ivarson 94 Ymer Borås 14.6
11.07 Emma Palm 94 Sävedalen Übach-Palenberg, GER 26.9
10.98 Evelina Johansson 94 Norrköping Eskilstuna 5.9
10.96 Ida Sundkvist 94 Westmannia Västerås 13.9

Diskus/0.6

44.75 Erica Lantz 94 Växjö Västerås 11.9
43.82 Frida Ohlsson 94 Bore Kil 9.8
43.13 Rebecka Karlsson 94 Motala Norrköping 23.8
41.96 Emma Ljungberg 94 Nyköping Nyköping 9.9
38.65 Matilda Brandtberg 94 Trosa Nyköping 9.9
38.30 Thea Lundgren 94 Hinden Kalmar 15.7
38.28 Maria Lundgren 94 Finish Västerås 11.9
38.20 Lydia Sundin 94 Mora Mora 6.9
37.84 Emelie Pettersson 94 Örbyhus Gävle 18.7
37.63 Jonna Nilsson 94 Contact Kalmar 26.9
37.54 Madelene Östblom 94 Gefle Nässjö 8.8
36.94 Martina Borgler 94 Bore Kil 9.8
36.68 Frida Borén 94 Motala Nyköping 6.6
36.25 Lina Bengtson 94 Heleneholm Malmö/S-K 1.7
36.02 Katja Kiviniemi 94 Södertälje IF Huddinge/J 7.8
35.25 Erica Glimsholt 94 Arboga Katrineholm 7.6
35.20 Sara Grönlund 94 Norrköping Norrköping 23.8
35.10 Jenny Södrén 94 Rånäs Sollentuna 6.6
34.98 Freja Liljedahl 94 Gefle Västerås 11.9
34.46 Stina Petersson 94 Ljungby Nässjö 23.8

Slägga/3.0

52.14 Freja Liljedahl 94 Gefle Gävle 22.8
49.84 Ida Rosén 94 Gefle Järvsö 20.9
49.78 Madelen Östblom 94 Gefle Gävle 22.8
42.06 Astrid Molander 94 Tumba Huddinge/J 9.8
42.05 Frida Ohlsson 94 Bore Arvika 26.7
41.93 Angelica Wäli Arvidsson 94 Ullevi Göteborg/S 19.8
41.30 Maja Eklund 94 Hinden Växjö 14.8
41.09 Anna-Clara Rydberg 94 Bore Kil 6.6
41.07 Martina Borgler 94 Bore Arvika 26.7
39.97 Lina Bengtson 94 Heleneholm Malmö/S-K 1.7
36.93 Michaela Tens 94 Västerås Växjö 14.8
36.80 Sandra Larsson 94 Ludvika Falun 22.8
36.67 Sara Grönlund 94 Norrköping Norrköping 5.8
35.77 Sofia Sandin 94 Herrljunga Herrljunga 7.6
35.19 Rebecca Ekvall 94 Tranås Tranås 27.9
34.91 Kajsa Lundberg 94 Ljungby Alvesta 7.6
31.61 Mathilda Nordén 94 Ullevi Göteborg/U-U 4.7
31.09 Jenny Södrén 94 Rånäs Norrtälje 9.5
30.76 Thea Lundgren 94 Hinden Oskarshamn 27.9
28.99 Malin Linder 94 Kristinehamn Karlskoga 20.5

Spjut/400

48.66 Frida Ohlsson 94 Bore Karlstad 5.9
48.04 Julia Eriksson 94 Ullevi Växjö 16.8
44.17 Malin Stenmark 94 Sundsvall Göteborg/U 27.6
44.16 Lynn Johnson 94 Ullevi Mölndal 23.8
43.17 Lisa Carlsson 94 Kvarnsveden Eskilstuna 6.9
42.05 Alexandra Johansson 94 Örebro Stockholm/S 1.8
41.64 Sofie Davoust 94 Tumba Bålsta 16.5
40.55 Sandra Fjällrud 94 Bollnäs Bollnäs 11.7
40.54 Emma Tägt Nordin 94 Leksand Mora 6.9
39.32 Stina Petersson 94 Ljungby Växjö 15.8
39.10 Erica Lantz 94 Växjö Jönköping 30.5
38.73 Enisa Seferaj 94 Ullevi Halmstad 19.7
38.70 Tova Österberg 94 Kalmarsund Lerum 24.5
38.40 Sofia Andersson 94 Örbyhus Norrtälje 30.5
38.22 Khaddi Sagnia 94 Ullevi Mölndal 23.8
37.51 Erica Glimsholt 94 Arboga Glanshammar 21.5
37.48 Martina Borgler 94 Bore Kil 6.6
37.07 Jenny Södrén 94 Rånäs Sätra 3.5
36.95 Sara Westerberg 94 Lekeryd-Svarttorp Västerås 12.9
36.53 Fanny Strömberg 94 Dals Södra Sävedalen 30.5

Sexkamp/F15

5.346 Sofia Andersson 94 Örbyhus Eskilstuna 6.9
5.071 Tova Österberg 94 Kalmarsund Lerum 24.5
4.978 Nikki Berglund 94 Kalmarsund Eskilstuna 6.9
4.925 Alissa Söderberg 94 Malmö Eskilstuna 6.9
4.830 Evelina Johansson 94 Norrköping Eskilstuna 6.9
4.777 Ellinor Sundstrand 94 Gotland Eskilstuna 6.9
4.662 Erica Lantz 94 Växjö Eskilstuna 6.9
4.413 Julia Eriksson 94 Ullevi Lerum 24.5
4.410 Farydah Inoussa 94 Hässelby Eskilstuna 6.9
4.316 Emmy Olson 94 Gefle Gävle 20.9
4.232 Lisa Carlsson 94 Kvarnsveden Eskilstuna 6.9
4.109 Jonna Kowalski 94 Tjalve Eskilstuna 6.9
4.011 Sofia Johnsson 94 Hässelby Eskilstuna 6.9
3.995 Sofia Jäger-Stenberg 94 Sundbyberg Enköping 26.7
3.847 Esmeralda Hansson 94 Ystad Eslöv 27.9
3.600 Linnéa Östedt 94 Hanviken Täby 17.5
3.519 Fanny Lindström 94 Athlet Eslöv 27.9
3.425 Linnea Ivarsson 94 Lerum Lerum 24.5
3.314 Anna Birgersson 94 Karlskoga Lerum 24.5
3.309 Johanna Greger 94 Ullevi Lerum 24.5

>