Officiellt organ för Svenska Friidrottsförbundet

Tisdag 24 oktober 2017

Resultat & Årsbästa

 

Sök på friidrott.se

Kontaktinformation

Svensk Friidrott

Svenska Friidrottsförbundet

Post- och besöksadress:
Heliosgatan 3
120 30 Stockholm

Tel: 010-476 53 30 vxl
Fax: 08-724 68 61
E-post: info@friidrott.se
Sociala medier:
@svenskfriidrott, 
#svenskfriidrott
 

Generalsekreterare och ansvarig utgivare

Stefan Olsson
010-476 53 41

Utgivningsbevis

Nr 2008-033

Redaktionen friidrott.se

Frida Hogstrand
redaktör
073-626 98 88

Information och media

Hillevi Thor
072-559 17 78
(Pressjour)

Läs mer Samtliga kontakter


Årsbästa M inne 2010

[MÄN] [M22] [P19] [P17] [P16] [P15] [P14]
[KVINNOR] [K22] [F19] [F17] [F16] [F15] [F14]

Senast uppdaterad 3 JUN, 2010
© SFIF STATISTIK

Statistiken är sammanställd av A. Lennart Julin och omfattar resultat gjorda inomhus vintern 2009/2010.

60m

6.72 Tom Kling-Baptiste 90 Huddinge Malmö 21.2
6.78 Stefan Tärnhuvud 85 Sundsvall Göteborg 13.2
6.79 Oskar Åberg 89 Solna Malmö 21.2
6.80 Edmund Yeboah 88 Hässelby Norman, OK 27.2
6.86 Philip Nossmy 82 Malmö Malmö 16.1
6.86 Benjamin Olsson 91 Helsingborg Malmö 21.2
6.86 David Sennung 91 Ullevi Malmö 21.2
6.87 Odain Rose 92 IFK Umeå Göteborg 13.2
6.95 Daniel Persson 82 Malmö Vellinge 6.2
6.95 Emil Zail 87 Spårvägen Vellinge 6.2
6.99 Maximus Fröjd 90 Strömstad Karlstad 30.1
7.00 Michel Tornéus 86 Tumba Karlstad 23.1
7.00 Fredrik Johansson 86 IF Göta Eskilstuna 6.2
7.01 Adam Chiguer 91 Huddinge Malmö 21.2
7.02 Nasser Sebabi 82 Falun Göteborg 13.2
7.02 Björn Boström 87 Lund Malmö 16.1
7.02 Simon Johansson 90 Ullevi Malmö 21.2
7.02 André Brännström 87 Skellefteå Sätra 27.2
7.02 Patrik Andersson 91 Kville Göteborg 7.3
7.03 Mathias Dufournier 90 Viking Karlstad 13.2
7.03 Carl Dahllöf 88 Ullevi Göteborg 7.3
7.04 Jonas Mårtensson 88 Växjö Malmö 21.2
7.04 Morgan Ohlström 91 Rånäs Malmö 21.2
7.05 Erik Karlsson 87 Växjö Göteborg 13.2
7.05 Cedric Ullberg 92 Ymer Göteborg 6.2

200m

21.70 *Nil de Oliveira 86 Tureberg Sätra 28.2
21.77 Oskar Åberg 89 Solna Sätra 28.2
21.95 Niklas Larsson 85 Hässelby Göteborg 13.2
21.99 Alexander Nordkvist 90 Huddinge Sätra 23.1
22.14 Emil Zail 87 Spårvägen Malmö 24.1
22.20 Petter Olson 91 Malmö Malmö 24.1
22.21 Per Strandquist 87 Malmö Nampa, ID 5.12
22.24 Tom Kling-Baptiste 90 Huddinge Malmö 31.1
22.28 Hampus Forsberg 89 Helsingborg Sätra 27.2
22.34 Benjamin Olsson 91 Helsingborg Malmö 24.1
22.37 Patrik Andersson 91 Kville Sätra 28.2
22.38 Erik Karlsson 87 Växjö Göteborg 13.2
22.39 Daniel Almgren 79 Hässelby Sätra 23.1
22.39 David Kallebäck 89 Varberg Malmö 31.1
22.43 Nicklas Nilsson 87 Bromma Sätra 27.2
22.45 Thomas Nikitin 82 Spårvägen Sätra 6.2
22.49 Marvin Tay 90 Malmö Malmö 17.1
22.49 Alexander Håkansson 91 Umedalen Umeå 30.1
22.55 Maximus Fröjd 90 Strömstad Karlstad 30.1
22.58 Nasser Sebabi 82 Falun Göteborg 13.2
22.62 Axel Bergrahm 92 IFK Göteborg Göteborg 6.2
22.63 Cedric Ullberg 92 Kville Borås 24.1
22.64 Oliwer Åstrand 92 Ymer Göteborg 13.2
22.65 Mattias Sunneborn 70 Spårvägen Sätra 6.2
22.66 Jonathan Waltersson 85 Bollnäs Västerås 24.1
överlång bana
21.62 Alexander Nordkvist 90 Huddinge Tampere, FIN 6.2

400m

47.70 *Nil de Oliveira 86 Tureberg Stockholm/G 10.2
48.23 Daniel Almgren 79 Hässelby Glasgow, GBR 30.1
48.36 Fredrik Johansson 86 IF Göta Sätra 28.2
48.70 Niklas Larsson 85 Hässelby Sätra 28.2
48.85 Alexander Nordkvist 90 Huddinge Stockholm/G 10.2
49.07 Joni Jaako 86 Tjalve Norrköping 30.1
49.11 Fredrik Hallinder 88 Tureberg Sätra 28.2
49.16 Anton Asplund 90 Ume FI Malmö 21.2
49.18 Johan Eriksson 88 Tureberg Malmö 21.2
49.58 Petter Olson 91 Malmö Stockholm/G 10.2
49.67 Axel Bergrahm 92 IFK Göteborg Malmö 21.2
49.94 Fredrik Karlsson 78 Hammarby Sätra 6.2
49.98 Johan Henningsson 90 Bollnäs Bollnäs 2.1
50.00 Desmond Manu 92 Sävedalen Malmö 21.2
50.01 Elias Amado 86 Falun Göteborg 13.2
50.02 Albin Johansson 81 Hässelby Malmö 23.1
50.16 Fabian Rosenquist 91 Tjalve Norrköping 30.1
50.28 Henrik Encke 84 Hässelby Stockholm/G 10.2
50.29 Felix Francois 90 Örgryte Göteborg 17.1
50.31 Hampus Forsberg 89 Helsingborg Malmö 23.1
50.34 Rickard Gunnarsson 91 Alingsås Malmö 20.2
50.40 Viktor Ekelund 89 Malmö Malmö 30.1
50.47 Niclas Åkerström 88 Växjö Malmö 20.2
50.47 Robin Forsell 94 Örebro Norrköping 28.2
50.52 Oskar Borbos 91 Gefle Bollnäs 6.2
överlång bana
48.56 Joni Jaako 86 Tjalve Tampere, FIN 6.2

800m

1:48.37 Mattias Claesson 86 Hässelby Stockholm/G 10.2
1:48.48 Anton Asplund 90 Ume FI Stockholm/G 10.2
1:50.76 Robin Rohlén 90 IFK Umeå Stockholm/G 10.2
1:51.23 Johan Rogestedt 93 Stenungsund Göteborg 6.2
1:52.38 Fredrik Karlsson 78 Hammarby Stockholm/G 10.2
1:52.56 Karim Mohammadi 89 Spårvägen Stockholm/G 10.2
1:52.56 Thobias Ekhamre 88 Hammarby Sätra 14.2
1:52.85 Johan Henningsson 90 Bollnäs Sätra 31.1
1:52.96 Albin Johansson 81 Hässelby Sätra 28.2
1:53.31 Jonas Wahl-Sjöman 93 Bromma Sätra 14.2
1:53.41 Rickard Gunnarsson 91 Alingsås Sätra 31.1
1:53.45 Olle Olofsson 88 Bollnäs Bollnäs 3.1
1:53.65 Klas Persson 91 Tureberg Sätra 28.2
1:54.03 Viktor Ekelund 89 Malmö Malmö 24.1
1:54.29 Marcus Hallbäck 92 Hässelby Sätra 28.2
1:54.43 Tobias Åberg 89 Hälle Göteborg 6.2
1:54.69 Rickard Pell 79 Hammarby Sätra 27.2
1:54.88 Mikael Röjerås 90 Västerås Stockholm/G 10.2
1:55.15 Håkan Runvik 89 Lund Malmö 31.1
1:55.26 Victor Hedin 91 Huddinge Stockholm/G 10.2
1:55.33 Staffan Ek 91 Björnstorp Malmö 24.1
1:55.82 Erik Smedhs 91 Mora Sätra 31.1
1:56.04 Johan Svensson 89 Spårvägen Sätra 27.2
1:56.24 Martin Stjernlöf 87 Tureberg Sätra 27.2
1:56.51 Daniel Gleimar 92 Ludvika Stockholm/G 10.2

1500m

3:49.11 Johan Rogestedt 93 Stenungsund Stockholm/G 10.2
3:50.25 *Nacerddine Hallil 88 Hässelby Stockholm/G 10.2
3:50.60 Rizak Dirshe 72 Malmö Sätra 28.2
3:50.99 Jonas Leandersson 91 Malmö Sätra 28.2
3:51.10 Daniel Lundgren 85 Tureberg Sätra 31.1
3:52.11 Oskar Käck 82 Hälle Sätra 31.1
3:52.28 Erik Johansson 89 Hässelby Sätra 28.2
3:52.37 Patrik Andersson 86 Hälle Göteborg 17.1
3:52.72 Eric Senorski 89 Örgryte Göteborg 13.2
3:53.57 Thobias Ekhamre 88 Hammarby Sätra 28.2
3:53.89 Anton Wåhlin 91 Linden Sätra 31.1
3:54.05 Viktor Hedlöf 86 Rånäs Stockholm/G 10.2
3:54.96 Staffan Ek 91 Björnstorp Sätra 28.2
3:56.31 Albin Olausson 92 Örebro Stockholm/G 10.2
3:56.81 Anton Danielson 90 Norrköping Sätra 31.1
3:58.88 Andreas Rehnborg 80 Hässelby Stockholm/G 10.2
3:59.40 Fredrik Johansson 86 Växjö Linköping 12.2
3:59.58 Karim Mohammadi 89 Spårvägen Malmö 21.2
4:00.76 Jonas Wahl Sjöman 93 Bromma Sätra 6.2
4:01.08 Erik Johansson 91 Tjalve Malmö 20.2
4:01.11 Henrik Löfås 83 Upsala Sätra 6.2
4:01.38 Henrik Hansson 89 Strömstad LK Malmö 21.2
4:01.91 Johan Strand 87 Ullevi Göteborg 17.1
4:01.91 John Eliasson 89 Sävedalen Göteborg 17.1
4:02.14 Elias Bjuhr 93 IFK Umeå Malmö 21.2

1 mile

4:10.71 Alexander Söderberg 88 Spårvägen New York, NY 6.2

3000m

8:12.69 Alexander Söderberg 88 Spårvägen Allston, MA 13.2
8:13.38 Johan Wallerstein 78 Lund Sätra 27.2
8:13.68 Oskar Käck 82 Hälle Sätra 27.2
8:13.75 Fredrik Uhrbom 77 Spårvägen Sätra 27.2
8:18.56 Patrik Andersson 86 Hälle Göteborg 6.2
8:19.13 Eric Senorski 89 Örgryte Göteborg 6.2
8:20.15 Erik Johansson 89 Hässelby Sätra 27.2
8:25.69 Oskar Landin 87 Spårvägen Sätra 31.1
8:25.85 Johan Walldén 87 Gefle Linköping 5.2
8:27.81 Fredrik Johansson 86 Växjö Sätra 27.2
8:29.25 Andreas Åhwall 89 Hässelby Sätra 27.2
8:30.43 Henrik Löfås 83 Upsala Sätra 27.2
8:31.77 Fredrik Johansson 85 Ullevi Sätra 27.2
8:32.49 Jonas Legernes 91 Ullevi Sätra 27.2
8:33.22 Kalle Johansson 89 Hässelby Sätra 27.2
8:33.22 Anton Danielson 90 Norrköping Linköping 5.2
8:36.75 *Brandon Bartholomew 82 Studenterna Sätra 23.1
8:39.60 *Daniel Woldu 89 Spårvägen Sätra 31.1
8:39.79 Jerker Lysell 89 Rehn Bollnäs 2.1
8:39.96 Mikael Lindberg 84 Edsbyn Bollnäs 2.1
8:41.49 Marcus Millegård 85 Sävedalen Göteborg 6.2
8:44.53 Johan Lindberg 80 Upsala Sätra 27.2
8:44.75 Andreas Svensson 81 Studenterna Sätra 27.2
8:46.0m Per Sjögren 79 Örebro Örebro 28.3
8:47.97 Oskar Majling 86 Hässelby Sätra 31.1

60m häck/106.7

7.68 Philip Nossmy 82 Malmö Stockholm/G 10.2
8.02 Joakim Blaschke 77 Spårvägen Göteborg 13.2
8.07 Amir Shaker 89 Eskilstuna Malmö 20.2
8.07 Dennis Acson 81 Hammarby Sätra 28.2
8.09 Markus Sparrman 89 Ymer Göteborg 13.2
8.10 Rafael Askros 81 Falun Sätra 20.2
8.11 Björn Barrefors 87 Hammarby Ames, IA 27.2
8.13 Marvin Tay 90 Malmö Sätra 28.2
8.18 Josua Gustafsson 88 Ullevi Malmö 20.2
8.20 Nicklas Wiberg 85 Kalmarsund Göteborg/Sc 2.2
8.22 Alexander Brorsson 90 Ulricehamn Sätra 31.1
8.30 Anton Forsberg 91 Tureberg Sätra 7.2
8.31 Marcus Persson 89 Ullevi Göteborg 17.1
8.31 Martin Kallur 91 Falun Sätra 28.2
8.38 Petter Olson 91 Malmö Stockholm/G 10.2
8.40 Niklas Karlsson 90 Bålsta Sätra 20.2
8.42 Jonathan Eklund 88 Hammarby Sätra 31.1
8.44 Daniel Almgren 79 Hässelby Göteborg/Sc 2.2
8.45 Theo Söderberg 89 Malmö Sätra 28.2
8.45 Rasmus Olofsson 84 Hässelby Sätra 7.3
8.54 Björn Johansson 88 Västerås Mount Pleasant, MI 27.2
8.58 Lasse Ohtamaa 80 Väsby Sätra 7.2
8.61 Henrik Encke 84 Hässelby Sätra 28.2
8.68 Adam Chiguer 91 Huddinge Sätra 28.2
8.68 Julius Haight 89 Örgryte Malmö 31.1

Höjd

2.19 Erik Sundlöf 91 Glanshammar Sätra 27.2
2.17 Joel Spolén 83 Örgryte Göteborg/Sc 2.2
2.16 Emil Svensson 89 Växjö Malmö 21.2
2.16 Mehdi Alkhatib 87 Hellas Karlstad 23.1
2.15 Stefan Holm 76 Kil Göteborg 20.3
2.09 Jakob Thorvaldsson 88 Råby-Rekarne Malmö 21.2
2.07 Ola Carlsson 75 Örgryte Sierra Nevada, ESP 16.1
2.06 Philip Frifelt-Lundqvist 89 IF Göta Karlstad 13.2
2.05 Carl Rönnow 90 Athletique Stockholm/G 10.2
2.05 Arlind Shaluni 92 Norrköping Malmö 21.2
2.05 Marcus Lundquist 91 Rånäs Malmö 21.2
2.04 Alexander Håkansson 91 Umedalen Luleå 20.3
2.04 Lukas Odell 90 Trelleborg Malmö 23.1
2.03 Jan-Erik Wanhainen 71 IFK Göteborg Göteborg 17.1
2.03 Adam Chiguer 91 Huddinge Malmö 21.2
2.02 Anton Lossev 93 Hovslätt Malmö 31.1
2.01 Jonathan Carbe 90 Örgryte Göteborg 13.2
2.01 Fredrik Lindgren 92 Stenungsund Karlstad 30.1
2.01 Yuan-Zhong Wu 91 IK Sisu Malmö 31.1
2.01 David Kallebäck 89 Varberg Sätra 6.3
2.00 Rickard Karlsson 87 Athletique Stockholm/G 10.2
2.00 Fredrick Ekholm 94 Huddinge Falun/L 14.3
2.00 Björn Barrefors 87 Hammarby Lincoln, NE 16.1
2.00 Fredrik Sangberg 90 Trollhättans FIK Göteborg 6.12
2.00 Petter Olson 91 Malmö Malmö 7.2

Stav

5.55 Oscar Janson 75 Ullevi Göteborg/Sc 2.2
5.22 Alhaji Jeng 81 Örgryte Göteborg 17.12
5.20 Björn Johansson 88 Västerås Akron, OH 13.2
5.06 Melker Svärd-Jacobsson 94 Malmö Norrköping 28.2
5.06 Gustaf Hultgren 83 Örgryte Sätra 28.2
5.03 Joakim Norman 84 Mölndal Göteborg 6.2
5.02 Petter Olson 91 Malmö Malmö 30.1
4.97 Erik Thorstensson 89 Spårvägen Malmö 20.2
4.92 Robert Warensjö 90 Nyköping Malmö 20.2
4.82 Rasmus Nim 89 Gäddede Sätra 31.1
4.80 Reine Eklund 77 Örgryte Sätra 21.2
4.80 Björn Barrefors 87 Hammarby Ames, IA 27.2
4.77 Andreas Duplantis 93 Stål Baton Rouge, LA 9.1
4.71 Simon Gyllensten 92 Örgryte Malmö 20.2
4.70 Viktor Fröberg 90 Kville Göteborg 13.2
4.67 Jonathan Eklund 88 Hammarby Sätra 7.2
4.66 Jonathan Jansson 91 Östhammar Sätra 28.2
4.60 Elias Palo 81 Haparanda SKT Umeå 14.3
4.60 Filip Hjorth 93 Gefle Malmö 20.2
4.60 Niklas Karlsson 90 Bålsta Sätra 23.1
4.56 Sebastian Axell 91 Lerum Malmö 20.2
4.56 Simon Assarsson 91 IK Sisu Malmö 20.2
4.55 Arvid Lindahl 92 KA2 Karlskrona 17.1
4.52 Anders Andreasson 94 Örgryte Malmö 30.1
4.52 Nicklas Wiberg 85 Kalmarsund Sätra 31.1

Längd

7.93 Michel Tornéus 86 Tumba Glasgow, GBR 30.1
7.49 Nicklas Wiberg 85 Kalmarsund Sätra 31.1
7.36 David Frykholm 80 IF Göta Sätra 28.2
7.35 Simon Karlén 94 Arvika Göteborg 13.2
7.34 Mattias Sunneborn 70 Spårvägen Sätra 28.2
7.30 Alexander Wittlock 91 Hanviken Sätra 28.2
7.28 Björn Wilson 90 Orient Sätra 28.2
7.26 Robert Bagge 82 Mölndal Göteborg 13.2
7.22 Björn Barrefors 87 Hammarby Ames, IA 26.2
7.21 Adam Chiguer 91 Huddinge Stockholm/G 10.2
7.20 Adam Johansson 91 Hakarpspojkarna Sätra 28.2
7.13 Fabian Rosenquist 91 Tjalve Norrköping 30.1
7.05 Erik Larsson 80 Gotland Växjö 6.2
7.02 Sebastian Ekstrand 86 Finish Sätra 28.2
7.00 Vuk Djekic 88 Malmö Malmö 20.2
6.97 Filip Hjorth 93 Gefle Sätra 6.3
6.93 Felix Siljebäck-Larsen 89 Västerås New York, NY 19.2
6.90 Daniel Almgren 79 Hässelby Sätra 6.3
6.88 Björn Boström 87 Lund Malmö 24.1
6.87 Erik Lindberg 87 Haparanda SKT Sätra 27.2
6.86 Jim Christensson 89 Mölndal Göteborg 6.2
6.83 Patrik Holmberg 90 Huddinge Stockholm/G 10.2
6.83 Viktor Björklund 91 Lund Malmö 31.1
6.83 Per Jonsson 88 Bollnäs Bollnäs 6.2
6.82 Adam Ståhlberg 91 Örbyhus Stockholm/G 10.2
6.82 David Kallebäck 89 Varberg Sätra 6.3

Tresteg

17.32 Christian Olsson 80 Örgryte Birmingham, GBR 20.2
16.22 Andreas Otterling 86 Örebro Stockholm/G 10.2
15.88 Anton Andersson 81 Örgryte Göteborg 13.2
15.66 Martin Eriksson 83 Örgryte Sätra 27.2
15.50 Daniel Lennartsson 88 Örgryte Sätra 27.2
15.19 Daniel Falk 88 Lerum Göteborg/Sc 2.2
15.12 Mathias Ström 87 Örgryte Sätra 27.2
15.11 Sebastian Ekstrand 86 Finish Sätra 27.2
15.00 Moteba Mohamed 90 Alingsås Göteborg 13.2
14.69 Mattias Karlsson 92 Enköping Malmö 21.2
14.62 Ousainou Mbye 80 Örgryte Göteborg 13.2
14.41 Dastid Selmani 92 Lund Malmö 21.2
14.29 Erik Ehrlin 90 Ärla Huddinge 16.1
14.29 Ronald Kibirige 90 Västerås Västerås 18.1
14.18 Jonathan Söderling 88 Hammarby Sätra 27.2
14.17 Anton Levin 92 Helsingborg Malmö 21.2
14.14 Sadeeh Mbye 92 Ullevi Malmö 21.2
14.10 Mattias Sunneborn 70 Spårvägen Bollnäs 14.2
14.05 Simon Pettersson 94 Örbyhus Norrköping 28.2
14.04 Mattias Brunström 88 IFK Umeå Sätra 27.2
14.02 Johan Attersand 74 Hammarby Sätra 13.2
14.01 Johan Lindqvist 90 KA2 Karlskrona 12.12
13.73 Erik Olsson 89 Örgryte Malmö 21.2
13.72 Fredrick Ekholm 94 Huddinge Norrköping 28.2
13.71 Mattias Abulu 91 Ullevi Malmö 21.2

Kula/7.26

18.90 Niklas Arrhenius 82 Spårvägen Sätra 27.2
18.35 Leif Arrhenius 86 Spårvägen New York, NY 5.2
17.37 Mats Olsson 86 Hässelby Falun 12.2
16.87 Axel Härstedt 87 Malmö Sätra 27.2
16.64 Arwid Koskinen 92 Huddinge Växjö 27.3
16.20 Marcus Mattisson 88 Kristianstad Malmö 31.1
16.07 Bengt Pettersson 61 Huddinge Sätra 27.2
16.07 Jonas Meyer 90 Strömstad Sätra 27.2
15.47 Mattias Jons 82 Hässelby Sätra 27.2
15.43 Nicklas Eriksson 87 Hellas Sätra 13.2
15.40 Philip Åman 77 Kville Göteborg 13.2
14.98 Torbjörn Karlsson 83 Broddetorp Borås 24.1
14.87 Nicklas Wiberg 85 Kalmarsund Göteborg/Sc 2.2
14.84 Daniel Ståhl 92 Spårvägen Sätra 31.1
14.68 Erik Larsson 80 Gotland Karlskrona 13.2
14.50 Lasse Ohtamaa 80 Väsby Huddinge 16.1
14.48 Daniel Almgren 79 Hässelby Sätra 21.2
14.28 Rasmus Olofsson 84 Hässelby Sätra 21.2
14.11 Björn Barrefors 87 Hammarby Lincoln, NE 19.2
14.07 Jeffrey Ige 83 Huddinge Bollnäs 17.4
14.06 Martin Gren 89 Ullevi Göteborg 13.2
13.82 Magnus Håkansson 70 Valbo Västerås 24.1
13.76 Jonas Forsberg 70 Heleneholm Malmö 17.2
13.62 Christer Björkander 83 Lerum Lerum 21.12
13.60 Björn Johansson 88 Västerås Mount Pleasant, MI 26.2

Vikt/18

18.74 Mattias Jons 82 Hässelby Sätra 31.1
18.04 Markus Johansson 90 Säffle Sätra 28.2
17.75 Robert Alneroth 84 Gefle Sätra 28.2
16.89 Karl-Erik Ludvigsson 88 IF Göta Sätra 31.1
16.02 Daniel Nyman 87 Växjö Sätra 28.2
15.79 Mats Olsson 86 Hässelby Sätra 28.2
14.96 Mikael Leindahl 65 Tjalve Sätra 28.2
13.95 Mikael Nyström 71 Linnéa Solna 21.2
13.63 Lennie Helander 75 Ymer Göteborg/Sh 6.2
13.37 Erik Romberg 90 Högby Borås 23.1
12.38 Thomas Edvinsson 77 Alingsås Göteborg/Sh 6.2
11.81 Fredric Andersson 90 Bollnäs Bollnäs 2.1

Sjukamp/M

5.620 Daniel Almgren 79 Hässelby Sätra 7.3
5.565 Björn Barrefors 87 Hammarby Fayetteville, AR 13.3
5.558 Petter Olson 91 Malmö Sätra 7.3
5.244 David Kallebäck 89 Varberg Sätra 7.3
5.123 Douglas Stenberg 90 IF Göta Sätra 7.3
5.110 Niklas Karlsson 90 Bålsta Sätra 7.3
5.048 Rasmus Olofsson 84 Hässelby Sätra 7.3
4.482 Jonas Elgered 87 Hammarby Sätra 7.3
4.201 Theo Söderberg 89 Malmö Sätra 7.3
3.991 Niklas Larsson 85 Hässelby Sätra 7.3
okänd varvlängd
5.177 Björn Johansson 88 Västerås Mount Pleasant, MI 27.2
överlång bana
5.710 Björn Barrefors 87 Hammarby Ames, IA 27.2
5.218 Björn Johansson 88 Västerås Akron, OH 13.2
5.129 Erik Larsson 80 Gotland Växjö 7.2