Officiellt organ för Svenska Friidrottsförbundet

Lördag 19 oktober 2019

Resultat & Årsbästa

 

Sök på friidrott.se

Kontaktinformation

Svensk Friidrott

Svenska Friidrottsförbundet

Post- och besöksadress:
Heliosgatan 3
120 30 Stockholm

Tel: 010-476 53 30 vxl
Fax: 08-724 68 61
E-post: info@friidrott.se

Bankgiro: 332-1387
Org.nr: 802001-0719

Sociala medier:
@svenskfriidrott, 
#svenskfriidrott
 

Generalsekreterare och ansvarig utgivare

Stefan Olsson
010-476 53 41

Utgivningsbevis

Nr 2008-033

Redaktionen friidrott.se

Gustav Orbring
redaktör
072-525 96 32

Information och media

Hillevi Thor
072-559 17 78
(Pressjour)

Läs mer Samtliga kontakter


Årsbästa F15 ute 2010

[MÄN] [M22] [P19] [P17] [P16] [P15] [P14]
[KVINNOR] [K22] [F19] [F17] [F16] [F15] [F14]

Senast uppdaterad 13 DEC, 2010
© SFIF STATISTIK

Statistiken är sammanställd av A. Lennart Julin och omfattar resultat gjorda utomhus 2010.

Observera att alla junior/ungdomslistor är åldersbundna enligt följande:
M22/K22: Födda 1988-1990, P19/F19: Födda 1991-92, P17/F17: Födda 1993, P16/F16: Födda 1994, P15/F15: Födda 1995, P14/F14: Födda 1996 - plus ev 97:or som tävlat under 14-årsbetingelser.

§ = gjort under "tuffare" betingelser, dvs med högre häckar, tyngre kastredskap eller över längre sträcka.

100m

12.29 Susanne Schüssler 95 IF Göta Göteborg/U 3.7
12.35 Elise Malmberg 95 Hässleholm Hässleholm 1.8
12.35 Sandra Törnros 95 Gefle Gävle 16.7
12.47 Ida Jansson 95 Rånäs Uppsala 11.7
12.56 Elin Andersson 95 Växjö Kil 13.8
12.58 Wilma Kroon 95 Malmö Göteborg/U 3.7
12.60 Elin Lindell 95 Hammarby Göteborg/U 3.7
12.61 Felicia Olsson 95 Rånäs Gävle 17.7
12.63 Hedvig Nykvist 95 Tranås Jönköping 18.9
12.70 Alice Petersson 95 Kalmarsund Gävle 19.9
12.71 Erika Löke 95 Falun Stockholm/S 8.8
12.77 Emelie Orosz 95 Ljungby Jönköping 23.6
12.79 Alina Lindqvist 95 Väsby Västerås 12.9
12.79 Betty Strandberg 95 Gefle Västerås 12.9
12.79 Fanny Panboon 95 Skellefteå Örnsköldsvik 31.7
12.80 Frida Johansson 95 IF Göta Västerås 12.9
12.81 Michelle Tyborn 95 Alingsås Helsingborg 11.7
12.84 Sarah Blicher Hemberg 95 Halmstad Västerås 12.9
12.84 Sofia Linde 95 Täby Västerås 12.9
12.85 Alexandra Bartee 95 Gefle Västerås 12.9
okänd vind
12.80 Nellie Mårtensson 95 Hässleholm Lund 28.8
medvind
12.47 Ida Jansson 95 Rånäs Sollentuna 12.6
12.50 Betty Strandberg 95 Gefle Västerås 12.9
12.52 Felicia Olsson 95 Rånäs Sollentuna 12.6
12.63 Hedvig Nykvist 95 Tranås Västerås 12.9
12.69 Sarah Blicher Hemberg 95 Halmstad Västerås 12.9

300m

40.13 Ida Jansson 95 Rånäs Göteborg/U 4.7
40.21 Betty Strandberg 95 Gefle Sollentuna 13.6
40.44 Elin Andersson 95 Växjö Kil 15.8
40.85 Hanna Hermansson 95 Kil Västerås 11.9
40.94 Rakel Rosshagen 95 Täby Västerås 11.9
41.04 Wilma Kroon 95 Malmö Kil 15.8
41.30 Susanne Schüssler 95 IF Göta Göteborg/U 4.7
41.46 Elise Malmberg 95 Hässleholm Vellinge 7.8
41.49 Stina Kilborn 95 Göteborgs KIK Kil 15.8
42.27 Hedvig Nykvist 95 Tranås Västerås 11.9
42.61 Felicia Olsson 95 Rånäs Sollentuna 13.6
42.64 Siri Lindén 95 Falun Kil 14.8
42.68 Sofia Persson 95 Klippan Vellinge 13.6
42.76 Elin Lindell 95 Hammarby Göteborg/U 4.7
42.93 Nathalie Erlingcarl 95 Hässelby Huddinge 20.6
43.01 Sarah Blicher Hemberg 95 Halmstad Västerås 11.9
43.09 Ragnhild Kilborn 95 Göteborgs KIK Mölndal 29.8
43.09 Olivia Hawkins 95 Rånäs Göteborg/U 4.7
43.10 Louise Österberg 95 Söderhamn Falun 22.5
43.16 Felicia Young 95 Solna Täby 21.8

800m

2:09.11 Betty Strandberg 95 Gefle Stockholm/S 31.8
2:13.34 Felicia Hellberg Berglund 95 Sundbyberg Kil 14.8
2:16.22 Sarah Lahti 95 Klippan Helsingborg 11.7
2:16.30 Sandra Olsson 95 Bore Kil 14.8
2:17.98 Isabelle Norstedt 95 Helsingborg Ängelholm 6.6
2:19.70 Jenny Holm 95 Mölndal Tranås 26.9
2:19.92 Erika Lövqvist 95 Rånäs Kil 14.8
2:22.02 Lisa Bergdahl 95 Glanshammar Västerås 11.9
2:22.77 Sofia Nilsson 95 Linköping Kil 13.8
2:23.36 Amanda Trense 95 Östersund Västerås 11.9
2:23.39 Mimmi Björn 95 Fredrika Örnsköldsvik 31.7
2:23.52 Jenny Biesèrt 95 Graal Oskarshamn 7.7
2:23.55 Nike Alfredsson 95 Rånäs Uppsala 28.8
2:24.42 Evelina Landstedt 95 Falun Uppsala 28.8
2:24.66 Emma Fogelqvist 95 Spårvägen Västerås 30.7
2:24.84 Minda Langmoen 95 Kongahälla Halmstad 17.7
2:24.88 Miriam Svensson 95 Kristianstad Kristianstad 23.5
2:25.07 Emilia Elofsson 95 Lidköping Sävedalen 6.6
2:25.20 Emelie Svensson 95 Mora Kil 13.8
2:25.2m Stina Kilborn 95 Göteborgs KIK Karlshamn 19.6

2000m

6:18.98 Felicia Hellberg Berglund 95 Sundbyberg Trollbäcken 30.5
6:27.01 Sarah Lahti 95 Klippan Göteborg/U 4.7
6:34.55 Isabell Norstedt 95 Helsingborg Göteborg/U 4.7
6:38.89 Emma Fogelqvist 95 Spårvägen Kil 15.8
6:39.97 Sandra Olsson 95 Bore Kil 15.8
6:58.17 Lisa Bergdahl 95 Glanshammar Göteborg/U 4.7
6:58.90 Sophia Persson 95 Huddinge Västerås 12.9
7:01.78 Amanda Trense 95 Östersund Västerås 12.9
7:04.14 Erika Lövqvist 95 Rånäs Kil 15.8
7:06.02 Siri Ohrankämmen 95 Sävedalen Kil 15.8
7:06.65 Mimmi Björn 95 Fredrika Skellefteå 19.6
7:07.23 Marie Carlsson 95 Tureberg Huddinge 20.6
7:08.50 Jenny Biesèrt 95 Graal Göteborg/U 4.7
7:09.60 Sofia Nilsson 95 Linköping Kil 15.8
7:13.01 Jessica Bengtsson 95 Sävedalen Kil 15.8
7:14.03 Emelie Svensson 95 Mora Kil 15.8
7:16.59 Julia Schytzer 95 IF Göta Kil 15.8
7:22.52 Nike Alfredsson 95 Rånäs Västerås 1.8
7:24.18 Emilia Elofsson 95 Lidköping Kil 15.8
7:24.59 Hanna Karlsson 95 Rånäs Kil 15.8

1500m hinder/76.2

4:54.25 Felicia Hellberg Berglund 95 Sundbyberg Gävle 16.7
5:01.22 Sarah Lahti 95 Klippan Göteborg/U 2.7
5:24.7m Emilia Elofsson 95 Lidköping Kil 13.8
5:25.53 Sophia Persson 95 Huddinge Göteborg/S 27.7
5:35.0m Amanda Trense 95 Östersund Krokom 18.9
5:36.0m Siri Ohrankämmen 95 Sävedalen Kil 13.8
5:37.7m Nike Alfredsson 95 Rånäs Kil 13.8
5:43.14 Jenny Holm 95 Mölndal Lidköping 19.6
5:50.9m Julia Schytzer 95 IF Göta Kil 13.8
5:53.17 Lisa Jerpenfeldt 95 Sävedalen Göteborg/S 27.7
5:53.68 Jenny Biesèrt 95 Graal Hässleholm 30.7
6:02.01 Matilda Åkerstedt 95 Tranås Västerås 11.9
6:05.70 Kristina Sundström 95 Sävedalen Sävedalen 12.7
6:07.2m Hanne Gustafsson 95 IF Göta Kil 13.8
6:09.21 Frida Furebring 95 Lund Växjö 16.5

80m häck/76.2

11.65 Elise Malmberg 95 Hässleholm Göteborg/U 2.7
11.73 Jenny Carlson 95 Ullevi Göteborg/U 2.7
11.77 Malin Skogström 95 Täby Kil 15.8
11.84 Frida Johansson 95 IF Göta Stockholm/S 7.8
11.87 Sofia Linde 95 Täby Stockholm/S 7.8
12.07 Elin Lindell 95 Hammarby Göteborg/U 2.7
12.08 Erika Löke 95 Falun Göteborg/U 2.7
12.16 Sofia Nilsson 95 Gefle Uppsala 29.8
12.18 Emelie Larsson 95 Mölndal Stockholm/S 7.8
12.20 Johanna Holmén Svensson 95 Alingsås Västerås 10.9
12.24 Rakel Rosshagen 95 Täby Huddinge 20.6
12.25 Sofia Mossberg 95 Falun Falun 22.5
12.26 Hanna Hultemark 95 Växjö Stockholm/S 7.8
12.28 Matilda Svensson 95 Ullevi Lerum 24.6
12.29 Elin Andersson 95 Växjö Uppsala 29.8
12.36 Sarah Blicher Hemberg 95 Halmstad Västerås 10.9
12.38 Fanny Roos 95 Ljungby Alvesta 2.10
12.40 Olivia Hawkins 95 Rånäs Västerås 10.9
12.40 Alice Petersson 95 Kalmar Huddinge 4.9
12.44 Johanna Edlund 95 Mölndal Sävedalen 6.6
medvind
11.92 Erika Löke 95 Falun Hedemora 20.6
12.24 Matilda Svensson 95 Ullevi Kil 15.8
12.38 Olivia Hawkins 95 Rånäs Kil 15.8

300m häck/76.2

43.46 Sofia Linde 95 Täby Kil 14.8
44.40 Hanna Hermansson 95 Kil Kil 14.8
44.63 Malin Skogström 95 Täby Stockholm/S 8.8
44.81 Rakel Rosshagen 95 Täby Kil 14.8
44.87 Alice Petersson 95 Kalmarsund Kil 14.8
45.35 Elise Malmberg 95 Hässleholm Hässleholm 30.7
45.73 Johanna Holmén Svensson 95 Alingsås Västerås 12.9
46.52 Hanna Hultemark 95 Växjö Växjö 13.6
46.78 Frida Johansson 95 IF Göta Stockholm/S 8.8
46.82 Jenny Carlson 95 Ullevi Kil 13.8
46.95 Olivia Hawkins 95 Rånäs Västerås 11.9
47.09 Isabelle Pauksens 95 Rånäs Kil 13.8
47.34 Frida Furebring 95 Lund Göteborg/U 2.7
47.67 Meron Tekle 95 Väsby Göteborg/U 2.7
47.81 Fanny Hagberg 95 Växjö Växjö 13.6
47.89 Fanny Anonsen 95 Gefle Västerås 11.9
48.04 Emma Gustafsson 95 Ymer Borås 12.6
48.05 Felicia Young 95 Solna Huddinge 19.6
48.27 Stina Kilborn 95 Göteborgs KIK Göteborg/U 2.7
48.49 Louise Österberg 95 Söderhamn Bollnäs 3.8

Höjd

1.71 Molly Bergvall 95 Växjö Gävle 19.9
1.70 Erika Löke 95 Falun Göteborg/U 4.7
1.69 Emma Schack 95 Åhus Kil 14.8
1.69 Elin Andersson 95 Växjö Enköping 24.7
1.68 Sofia Linde 95 Täby Uppsala 29.8
1.67 Elise Malmberg 95 Hässleholm Växjö 13.6
1.67 Louise Österberg 95 Söderhamn Falun 21.8
1.65 Hanna Ringdahl 95 Eslöv Eslöv 16.5
1.65 Linn Samuelsson 95 Tranås Jönköping 16.5
1.64 Denise Eriksson 95 Gefle Hudiksvall 3.7
1.63 Jenny Axelsson 95 Båstad Landskrona 25.9
1.62 Eva-Mari Vikström 95 Haparanda SKT Tornio, FIN 23.5
1.62 Jenny Carlson 95 Ullevi Varberg 23.5
1.60 Isabelle Pauksens 95 Rånäs Uppsala 11.7
1.60 Elin Lindeblad 95 Högby Kalmar 14.7
1.60 Hanna Jansson 95 Falun Gävle 18.7
1.60 Malin Skogström 95 Täby Enköping 24.7
1.59 Sara Skogman 95 Örgryte Göteborg/U 4.7
1.58 Hanna Österberg 95 IF Göta Karlskoga 20.6
1.57 Felicia Olsson 95 Rånäs Uppsala 11.7
1.57 Amanda Rydén 95 Huddinge Sollentuna 13.6
1.57 Marie Fransson 95 Falköpings AIK Kil 14.8
intern klubbtävling
1.60 Alina Lindqvist 95 Väsby Upplands Väsby 3.10

Stav

3.61 Terese Dimblad Gonzalez 95 Malmö Kil 13.8
3.35 Emma Nilsson 95 Malmö Västerås 10.9
3.26 Hanna Jansson 95 Falun Järvsö 19.9
3.20 Sara Skogman 95 Örgryte Lübeck, GER 29.5
2.95 Nellie Becke 95 Malmö Västerås 10.9
2.93 Louise Gabrielsson 95 Huddinge Västerås 31.7
2.86 Denise Eriksson 95 Gefle Järvsö 19.9
2.80 Sofia Johansson 95 Tranås Tranås 26.9
2.72 Sofie Berglöf 95 Sundbyberg Stockholm/S 8.8
2.70 Ina Westin 95 Haparanda SKT Boden 24.7
2.60 Hanna Johansson 95 Säter Göteborg/U 4.7
2.59 Sara Larsson 95 IF Göta Stockholm/S 8.8
2.50 Fanny Öhrn Selahn 95 Sundbyberg Huddinge 20.6
2.50 Tilda Spross 95 Habo Värnamo 23.5
2.33 Elin Kjellström 95 Upsala Västerås 31.7
2.33 Tova Jonsson 95 Strand Västerås 31.7
2.31 Sabine Hofmann 95 Lerum Lerum 16.8
2.30 Lovisa von Scheele 95 Habo Värnamo 23.5
2.25 Emma Ronquist 95 Glanshammar Hallsberg 5.6
2.20 Isabell Norstedt 95 Helsingborg Tårnby, DEN 2.5

Längd

6.00 Elise Malmberg 95 Hässleholm Göteborg/U 2.7
5.88 Sandra Törnros 95 Gefle Kil 14.8
5.69 Erika Löke 95 Falun Kil 14.8
5.64 Sofia Nilsson 95 Gefle Kil 14.8
5.58 Nellie Mårtensson 95 Hässleholm Göteborg/U 2.7
5.51 Alice Petersson 95 Kalmarsund Västerås 10.9
5.50 Ida Jansson 95 Rånäs Göteborg/U 2.7
5.48 Malin Samuelsson 95 Växjö Västerås 10.9
5.47 Malin Skogström 95 Täby Göteborg/U 2.7
5.38 Ellinor Bill 95 Hammarby Kil 14.8
5.34 Alina Lindqvist 95 Väsby Västerås 10.9
5.33 Elin Andersson 95 Växjö Helsingborg 10.7
5.33 Fanny Anonsen 95 Gefle Kil 14.8
5.33 Nathalie Erlingcarl 95 Hässelby Göteborg/U 2.7
5.32 Hannah Svensson 95 Huddinge Göteborg/U 2.7
5.30 Josefin Enoksson 95 Klippan Klippan 30.5
5.30 Sofia Linde 95 Täby Huddinge 5.9
5.28 Olivia Wiktorsson 95 Östersund Östersund 6.6
5.27 Natalie Möllerberg 95 Malmö Göteborg/U-U 2.7
5.26 Julia Sederlin 95 Rånäs Kil 14.8
5.26 Frida Johansson 95 IF Göta Stockholm/S 7.8
medvind
5.75 Erika Löke 95 Falun Göteborg/U 2.7
5.64 Sofia Nilsson 95 Gefle Västerås 1.8
5.61 Sofia Linde 95 Täby Högby 11.7
5.45 Elin Andersson 95 Växjö Enköping 25.7
5.32 Josefin Enoksson 95 Klippan Klippan 30.5
5.29 Natalie Möllerberg 95 Malmö Helsingborg 10.7
5.28 Julia Sederlin 95 Rånäs Göteborg/U 2.7
5.26 Fanny Panboon 95 Skellefteå Örnsköldsvik 1.8

Tresteg

12.26 Sofia Nilsson 95 Gefle Kil 15.8
11.80 Elise Malmberg 95 Hässleholm Hässleholm 31.7
11.68 Frida Johansson 95 IF Göta Gävle 19.9
11.66 Ellinor Bill 95 Hammarby Kil 15.8
11.62 Malin Samuelsson 95 Växjö Västerås 11.9
11.10 Josefin Enoksson 95 Klippan Kil 15.8
11.03 Erika Löke 95 Falun Västerås 11.9
11.02 Alexia Holse 95 Linköping Kil 15.8
11.02 Malin Skogström 95 Täby Huddinge 19.6
10.88 Hannah Svensson 95 Huddinge Kil 15.8
10.87 Olivia Wiktorsson 95 Östersund Gävle 16.7
10.86 Alexandra Bartee 95 Gefle Västerås 11.9
10.86 Johanna Holmén Svensson 95 Alingsås Helsingborg 9.7
10.82 Sabine Hofmann 95 Lerum Lerum 24.6
10.78 Fanny Anonsen 95 Gefle Gävle 19.6
10.77 Isabelle Pauksens 95 Rånäs Gävle 19.9
10.74 Emelie Larsson 95 Mölndal Borås 12.6
10.71 Sofia Mossberg 95 Falun Västerås 11.9
10.60 Ronja Olsson 95 Ullevi Halmstad 17.7
10.52 Nellie Mårtensson 95 Hässleholm Olofström 16.5
medvind
11.83 Elise Malmberg 95 Hässleholm Hässleholm 31.7
11.71 Ellinor Bill 95 Hammarby Göteborg/U-U 3.7
11.26 Josefin Enoksson 95 Klippan Göteborg/U-U 3.7

Kula/3.0

15.01 Fanny Roos 95 Ljungby Jönköping 4.9
13.04 Sandra Törnros 95 Gefle Stockholm/Ktg 5.8
12.97 Sofia Linde 95 Täby Västerås 12.9
12.82 Nellie Mårtensson 95 Hässleholm Klippan 30.5
12.25 Elise Malmberg 95 Hässleholm Kristianstad 23.5
12.18 Amanda Hanstål 95 Säffle Kil 15.8
12.18 Ida Elm 95 Linköping Jönköping 6.6
12.17 Maria Nilsson 95 Orient Stockholm/S 8.8
12.13 Marinda Petersson 95 Hässleholm Stockholm/Ktg 5.8
12.01 Malin Skogström 95 Täby Sätra 5.6
11.98 Nadia Shirafkan Nejad 95 IF Göta Uppsala 29.8
11.74 Molly Bergvall 95 Växjö Skruv 15.5
11.66 Jenny Landberg 95 Tjalve Linköping 18.8
11.62 Emma Kullin 95 Huddinge Gävle 18.7
11.56 Jenny Carlson 95 Ullevi Kungälv 27.6
11.44 Sofi Flinck 95 Västerås Köping 12.6
11.44 Elin Jonsson 95 Ymer Varberg 21.8
11.37 Fanny Öhrn-Selahn 95 Sundbyberg Kil 15.8
11.29 Frida Johansson 95 IF Göta Huddinge 4.9
11.20 Ronja Olsson 95 Ullevi Villstad 13.5

Diskus/0.6

52.47 Nadia Shirafkan Nejad 95 IF Göta Karlstad/M 22.7
49.27 Matilda Åström 95 Gefle Göteborg/U 4.7
48.72 Fanny Roos 95 Ljungby Jönköping 4.9
44.45 Marinda Petersson 95 Hässleholm Göteborg/U 4.7
44.38 Amanda Hanstål 95 Säffle Kil 6.6
40.83 Fanny Andler 95 Habo Halmstad 17.7
40.68 Jenny Landberg 95 Tjalve Västerås/Ap 31.7
40.40 Jennifer Björklund 95 Enköping Gävle 17.7
38.76 Ida Elm 95 Linköping Kil 14.8
38.52 Julia Karlsson 95 IF Göta Kil 6.6
37.39 Lovisa Helmius 95 Lund Malmö/S-K 16.6
35.80 Celine Uddén 95 IK Sisu Karlshamn 20.7
35.37 Jennifer Hemström 95 Märsta Märsta 25.9
35.16 Elin Rubin 95 Hovslätt Västerås 10.9
34.54 Louise Gabrielsson 95 Huddinge Sätra 2.5
34.16 Matilda Plate 95 Orient Västerås 10.9
34.04 Elin Person 95 Udd Karlshamn 28.6
33.46 Suzanne Persson 95 Udd Kalmar 25.9
33.26 Molly Bergvall 95 Växjö Karlshamn 20.7
32.86 Hedvig Nykvist 95 Tranås Kil 14.8

Slägga/3.0

52.68 Matilda Åström 95 Gefle Arvika 1.8
50.14 Fanny Roos 95 Ljungby Västerås/Ap 10.9
50.12 Julia Karlsson 95 IF Göta Kil 5.6
48.90 Marinda Petersson 95 Hässleholm Hässleholm 30.7
45.98 Alessandra Wall 95 Ullevi Göteborg/S 28.8
43.06 Cornelia Hansson 95 Gotland Visby 24.7
41.85 Lovisa Helmius 95 Lund Ängelholm 6.6
41.05 Elin Persson 95 Udd Karlshamn 2.6
40.63 Marika Andersson 95 Stensjön Stensjön 10.10
40.06 Johanna Thörngren 95 Bore Västerås/Ap 10.9
39.79 Malin Jönsson 95 Lund Helsingborg 13.7
38.19§ Josefina Frenander 95 Lund Trelleborg 19.9
37.86 Anna Olsson 95 Helsingborg Helsingborg 13.7
37.27 Linn Samuelsson 95 Tranås Tranås 26.9
36.63 Sofia Tjernberg 95 Huddinge Huddinge/J 3.8
36.52 Mathilda Plate 95 Orient Kil 13.8
36.17 Linnea Jönsson 95 Upsala Märsta 25.9
34.99 Amanda Hanstål 95 Säffle Torsby 9.4
34.96 Emma Jönsson 95 Eslöv Malmö/He 21.8
34.90 Ida Elm 95 Linköping Kil 13.8

Spjut/400

54.64 Sofi Flinck 95 Västerås Pihtipudas, FIN 1.7
53.28 Jenny Carlson 95 Ullevi Kil 15.8
43.63 Fanny Roos 95 Ljungby Göteborg/U 3.7
42.62 Sofie Hammar 95 Mölndal Västerås 11.9
42.21 Celine Uddén 95 IK Sisu Habo 20.6
42.20 Molly Bergvall 95 Växjö Stockholm/S 7.8
41.95 Satu Tossavainen 95 Södertälje IF Västerås 11.9
40.69 Jennifer Björklund 95 Enköping Märsta 19.9
40.61 Ronja Olsson 95 Ullevi Lerum 8.8
39.98 Sofia Linde 95 Täby Huddinge 5.9
39.54 Amanda Hanstål 95 Säffle Torsby 22.5
39.48 Ida Husman 95 Rånäs Kil 15.8
37.99 Nadia Shirafkan Nejad 95 IF Göta Uppsala 28.8
37.74 Maja Mattsson 95 Tureberg Sollentuna 13.6
37.05 Jennie Walfridson 95 Athlet Vellinge 7.8
36.81 Linnea Sieker 95 Falkenberg Habo 20.6
36.69 Elin Andersson 95 Växjö Uppsala 28.8
36.60 Jenny Landberg 95 Tjalve Linköping 19.8
35.95 Susann Kristiansen 95 Tanum Göteborg/U 3.7
35.89 Evelyn Einebrant 95 Kalmarsund Kalmar 14.7

Sexkamp/F15

5.647 Sofia Linde 95 Täby Huddinge 5.9
5.468 Elise Malmberg 95 Hässleholm Huddinge 5.9
5.333 Malin Skogström 95 Täby Enköping 25.7
5.184 Jenny Carlsson 95 Ullevi Huddinge 5.9
5.062 Elin Andersson 95 Växjö Enköping 25.7
5.003 Fanny Roos 95 Ljungby Alvesta 3.10
4.634 Rakel Rosshagen 95 Täby Huddinge 5.9
4.559 Frida Johansson 95 IF Göta Enköping 25.7
4.289 Alice Petersson 95 Kalmarsund Huddinge 5.9
4.037 Sabine Hofmann 95 Lerum Huddinge 5.9
4.016 Louise Gabrielsson 95 Huddinge Huddinge 5.9
3.976 Jennifer Hemström 95 Märsta Huddinge 55.9
3.848 Amanda Rydén 95 Huddinge Enköping 25.7
3.774 Hannah Rossland 95 Tumba Gävle 26.9
3.359 Olivia Hawkins 95 Rånäs Huddinge 5.9
3.241 Emma Hofko Lindqvist 95 Kronan Eslöv 19.9

>