Officiellt organ för Svenska Friidrottsförbundet

Söndag 8 december 2019

Resultat & Årsbästa

 

Sök på friidrott.se

Kontaktinformation

Svensk Friidrott

Svenska Friidrottsförbundet

Post- och besöksadress:
Heliosgatan 3
120 30 Stockholm

Tel: 010-476 53 30 vxl
Fax: 08-724 68 61
E-post: info@friidrott.se

Bankgiro: 332-1387
Org.nr: 802001-0719

Sociala medier:
@svenskfriidrott, 
#svenskfriidrott
 

Generalsekreterare och ansvarig utgivare

Stefan Olsson
010-476 53 41

Utgivningsbevis

Nr 2008-033

Redaktionen friidrott.se

Gustav Orbring
redaktör
072-525 96 32

Information och media

Hillevi Thor
072-559 17 78
(Pressjour)

Läs mer Samtliga kontakter


Årsbästa K inne 2011

[MÄN] [M22] [P19] [P17] [P16] [P15] [P14]
[KVINNOR] [K22] [F19] [F17] [F16] [F15] [F14]

Senast uppdaterad 4 APR, 2011
© SFIF STATISTIK

Statistiken är sammanställd av A. Lennart Julin och omfattar resultat gjorda inomhus vintern 2010/2011.

60m

7.39 Lena Berntsson 78 Ullevi Göteborg 26.2
7.45 Carolina Klüft 83 Växjö Malmö 29.1
7.54 Julia Skugge 88 Glanshammar Örebro 15.1
7.54 Caroline Sandsjoe 92 IF Göta Göteborg 26.2
7.60 Mathilda Hultgren 89 Ullevi Göteborg 16.1
7.60 Pernilla Nilsson 92 Trelleborg Malmö 29.1
7.61 Therese Bohlén-Kinn 87 Ullevi Göteborg 26.2
7.62 Stephanie Olsson 91 KA2 Malmö 29.1
7.65 Elina Palmquist 91 IF Göta Göteborg 26.2
7.66 Khaddi Sagnia 94 Ullevi Göteborg 20.11
7.66 Fatima Makakala 89 Hammarby Albuquerque, NM 25.2
7.69 Erica Jarder 86 Spårvägen Helsingör, DEN 15.1
7.69 Hanna Adriansson 92 Wärnamo Norrköping 29.1
7.70 Isabelle Eurenius 89 Falun Sätra 13.2
7.71 Gladys Bamane 89 Spårvägen Sätra 13.2
7.72 Freja Jernstig 92 Tanum Karlstad 23.1
7.73 Rebecca Nilsson 93 Ullevi Göteborg 16.1
7.73 Linnea Alstermark 92 Hammarby Huddinge 16.1
7.73 Susanne Schüssler 95 IF Göta Göteborg 26.2
7.74 Elin Backman 88 Helsingborg Mustasaari, FIN 15.2
7.74 Irene Ekelund 97 Kil Örebro 20.3
7.74 Emma Tuvesson 91 Helsingborg Malmö 22.1
7.74 Elise Malmberg 95 Hässleholm Göteborg 5.3
7.76 Evelina Nilsson 94 Skellefteå Sätra 19.2
7.76 Linda Berntsson 87 Mölndal Göteborg 5.2

200m

24.37 Pernilla Nilsson 92 Trelleborg Göteborg 27,2
24.49 Mathilda Hultgren 89 Ullevi Göteborg 27.2
24.68 Elin Backman 88 Helsingborg Göteborg 27.2
24.69 Fatima Makakala 89 Hammarby Albuquerque, NM 25.2
24.92 *Stine M Tomb 86 Hammarby Sätra 23.1
24.94 Caroline Sandsjoe 92 IF Göta Göteborg 12.2
24.97 Erica Pettersson 90 IF Göta Göteborg 27.2
25.11 Gladys Bamane 89 Spårvägen Malmö 30.1
25.17 Frida Persson 89 Hammarby Malmö 30.1
25.23 Irene Ekelund 97 Kil Örebro 19.3
25.26 Sandra Wagner 92 Örebro Örebro 16.1
25.26 Stephanie Olsson 91 KA2 Malmö 30.1
25.32 Lotta Lindsén 90 Tureberg Sätra 13.2
25.51 Evelin Hindrikes 91 Kvarnsveden Göteborg 12.2
25.57 Julia Hässel 94 Tureberg Eskilstuna 5.2
25.58 Isabelle Eriksson 86 Lidingö Västerås 23.1
25.59 Emilia Granqvist 90 Östersund Sätra 23.1
25.60 Sofia Hellberg-Jonsén 89 Hammarby Jonesboro, AR 4.12
25.66 Therese Jernbeck 92 Lidingö Göteborg 26.2
25.70 Elise Malmberg 95 Hässleholm Karlskrona 16.1
25.73 Ida Hansen 93 Arvika Örebro 16.1
25.75 Maria Gustafsson 88 Råby-Rekarne Västerås 23.1
25.79 Elin Andersson 95 Växjö Malmö 29.1
25.80 Emelie Svensson 89 Ullevi Göteborg 12.2
25.80 Lisa Skagersten 92 Varberg Malmö 29.1
överlång bana
24.95 Lena Berntsson 78 Ullevi Tampere, FIN 5.2

400m

53.67 Josefin Magnusson 89 Malmö Stockholm/G 22.2
54.63 Sofie Persson 87 Hammarby Jonesboro, AR 4.12
54.84 Lotta Lindsén 90 Tureberg Göteborg 27.2
55.20 Frida Persson 89 Hammarby Göteborg 27.2
55.43 Sofia Hellberg-Jonsén 89 Hammarby Fayetteville, AR 26.2
55.72 Elin Moraiti 91 Falun Sätra 20.2
56.69 Sandra Wagner 92 Örebro Örebro 15.1
56.87 Vendela Mindelöf 92 Hässelby Göteborg 26.2
57.13 Madeleine Björlin Delmar 96 IFK Göteborg Göteborg 4.12
57.47 Betty Strandberg 95 Gefle Huddinge 20.2
57.47 Nuulu Ndiwabene 84 Spårvägen Göteborg 26.2
57.54 Jessica Bloodworth 93 Tranås Sätra 20.2
57.61 Isabelle Eriksson 86 Lidingö Sätra 5.2
57.71 Frida Flodström 87 Tureberg Stockholm/G 22.2
57.87 Åsa Söderlund 93 Västerås Sätra 20.2
57.96 Elin Axelsson 94 Trollhättans FIK Örebro 15.1
58.03 Evelin Hindrikes 91 Kvarnsveden Sätra 19.2
58.18 Sara Bley 91 Tjalve Sätra 19.2
58.32 Elise Malmberg 95 Hässleholm Göteborg 6.3
58.35 Therese Jernbeck 92 Lidingö Sätra 18.1
58.51 Caroline Kihlblom 94 Huddinge Norrköping 29.1
58.51 Sara Rönnby 93 Enhörna Norrköping 29.1
58.56 Nikita Burton 94 Eskilstuna Eskilstuna 5.2
58.65 Josefin la Fleur 94 Ystad Sätra 20.2
58.70 Sofia Linde 95 Täby Huddinge 20.2

800m

2:04.89 Sofie Persson 87 Hammarby College Station, TX 12.3
2:08.46 Elin Moraiti 91 Falun Glasgow, GBR 29.1
2:08.57 Frida Flodström 87 Tureberg Norrköping 30.1
2:08.70 Viktoria Tegenfeldt 87 Ume FI Göteborg 27.2
2:11.26 Lovisa Lindh 91 Ullevi Houston, TX 26.2
2:11.88 Emmy Koskinen 89 Enhörna New York, NY 18.2
2:11.90 Josefine Koskinen 89 Enhörna Albuquerque, NM 25.2
2:12.20 Betty Strandberg 95 Gefle Stockholm/G 22.2
2:12.55 Jessica Samuelsson 85 Hässelby Paris, FRA 4.3
2:12.59 Sara Rönnby 93 Enhörna Stockholm/G 22.2
2:13.02 Vendela Mindelöf 92 Hässelby Göteborg 27.2
2:13.70 Yolanda Ngarambe 91 Tureberg Allston, MA 25.2
2:14.11 Mary Alenbratt 90 Ullevi Houston, TX 29.1
2:14.45 Linn Söderholm 96 Sävedalen Norrköping 30.1
2:14.49 Ida Holm 93 Lerum Göteborg 27.2
2:14.52 Sanna Mustonen 91 Enhörna Jonesboro, AR 28.2
2:14.57 Johanna Busk 93 Enhörna Sätra 13.2
2:15.19 Elin Axelsson 94 Trollhättans FIK Örebro 16.1
2:15.22 Hanna Nilsson 88 Ullevi Norman, OK 25.2
2:15.81 Julia Nilsson 92 Öresund Malmö 30.1
2:16.18 Sofie Näslund 92 Vingarna Umeå 5.2
2:16.23 Lova Wåhlin 92 Hammarby Göteborg 27.2
2:16.36 Jennie Hurkmans 84 Tureberg Norrköping 30.1
2:16.89 Rebecca Högberg 84 Hammarby Norrköping 30.1
2:17.12 Maria Westher 90 Karlskoga Norrköping 30.1
överlång bana
2:04.51 Charlotte Schönbeck 84 Lidingö Tampere, FIN 5.2
2:04.51 Sofie Persson 87 Hammarby Ames, IA 5.3
2:05.45 Frida Flodström 87 Tureberg Mustasaari, FIN 15.2
2:07.65 Elin Moraiti 91 Falun Tampere, FIN 5.2
2:10.44 Lovisa Lindh 91 Ullevi Ames, IA 12.2
2:15.92 Lisa Forsberg 89 Falun Lubbock, TX 22.1

1500m

4:10.39 Charlotte Schönbeck 84 Lidingö Stockholm/G 22.2
4:21.48 Viktoria Tegenfeldt 87 Ume FI Stockholm/G 22.2
4:31.88 Elin Borglund 91 Sävedalen Göteborg 12.2
4:34.41 Matilda Häggström 88 IF Göta Göteborg 27.2
4:35.12 Elina Johansson 89 Spårvägen Sätra 20.2
4:35.92 Malin Liljestedt 80 Spårvägen Stockholm/G 22.2
4:36.63 *Meraf Bahta 89 Hälle Göteborg 27.2
4:37.18 Hanna Bartholomew 83 Studenterna Stockholm/G 22.2
4:37.24 Louise Wiker 79 Hässelby Stockholm/G 22.2
4:37.42 Maria Westher 90 Karlskoga Göteborg 27.2
4:38.4m Ulrika Johansson 75 Rånäs Sätra 18.1
4:40.67 Agnes Sjöström 94 Westmannia Stockholm/G 22.2
4:42.13 Fanny Ek 82 Tjust Göteborg 12.2
4:42.83 Rebecka Öberg 92 Lidingö Stockholm/G 22.2
4:43.03 Josefin Eriksson 92 Huddinge Stockholm/G 22.2
4:43.44 Sarah Lahti 95 Klippan Göteborg 12.2
4:43.65 Nina Persson 91 Örgryte Göteborg 12.2
4:43.95 Maria Borglund 91 Sävedalen Sätra 20.2
4:44.27 Maria Sandström 90 Malmö Sätra 20.2
4:44.34 Johanna Busk 93 Enhörna Sätra 20.2
4:44.5m Susanne Grimfors 77 Studenterna Göteborg 26.2
4:45.29 Johanna Olsson 91 Täby Sätra 20.2
4:45.48 Kajsa Barr 92 Sundbyberg Sätra 20.2
4:45.6m Tove Ramos Berg 77 Spårvägen Sätra 5.2
4:45.97 Julia Nilsson 92 Öresund Sätra 20.2
överlång bana
4:31.71 Elin Borglund 91 Sävedalen Tampere, FIN 5.2

1 mile

4:53.29 Mary Alenbratt 90 Ullevi Houston, TX 26.2
4:59.86 Klara Bodinson 90 Lidingö Norman, OK 22.1
5:08.45 Maria Jangsten 89 Sävedalen New Haven, CT 4.12
5:10.79 Sanna Mustonen 91 Enhörna Jonesboro, AR 22.1
5:17.10 Yolanda Ngarambe 91 Tureberg Roxbury, MA 28.1
5:22.19 Elin Andersson 90 Lund Bloomington, IN 21.1
överlång bana
4:47.70 Mary Alenbratt 90 Ullevi Ames, IA 12.2
4:51.74 Klara Bodinson 90 Lidingö Ames, IA 12.2
5:08.52 Lisa Forsberg 89 Falun Lubbock, TX 5.2
5:20.32 Lovisa Lindh 91 Ullevi Lubbock, TX 15.1

3000m

9:13.02 Ulrika Johansson 75 Rånäs Glasgow, GBR 29.1
9:33.39 Susanne Grimfors 77 Studenterna Göteborg 26.2
9:37.89 Elin Borglund 91 Sävedalen Göteborg 26.2
9:38.62 Malin Liljestedt 80 Spårvägen Göteborg 26.2
9:40.56 Louise Wiker 79 Hässelby Göteborg 26.2
9:45.65 Klara Bodinson 90 Lidingö Houston, TX 26.2
9:50.18 Madeleine Larsson 81 Hässelby Göteborg 26.2
9:54.70 Elina Johansson 89 Spårvägen Göteborg 26.2
9:58.28 Frida Lundén 84 Studenterna Sätra 13.2
9:58.30 Maria Borglund 91 Sävedalen Göteborg 26.2
10:00.33 Cecilia Kleist 82 Akele Göteborg 26.2
10:01.25 Fanny Ek 82 Tjust Göteborg 26.2
10:01.50 Gabriella Samuelsson 87 Hässelby Göteborg 26.2
10:02.39 Hanna Bartholomew 83 Studenterna Göteborg 26.2
10:07.34 Nina Persson 91 Örgryte Göteborg 5.2
10:17.16 Tove Ramos Berg 77 Spårvägen Sätra 13.2
10:23.12 Jenny Jansson 76 Kattisavan Umeå 30.1
10:27.97 Sofie Barkstedt 86 Oskarshamn Karlskrona 16.1
10:29.71 Emma Dahl 91 Örgryte Göteborg 5.2
10:40.89 Alexandra Forss 91 Örgryte Norrköping 29.1
10:42.57 Amanda Bohlin 89 Öresund Sätra 13.2
10:42.71 Hanna Michaelsson 89 Rånäs Västerås 29.1
10:44.74 Sandra Södergren 89 Gnistan Karlskrona 13.2
10:46.25 Malin Skoog 88 IFK Umeå Umeå 30.1
10:48.82 Ann Björklund 71 Spårvägen Sätra 13.2

5000m

17:24.96 Frida Lundén 84 Studenterna Sätra 10.3

60m häck/84.0

8.26 Carolina Klüft 83 Växjö Tampere, FIN 5.2
8.29 Emma Tuvesson 91 Helsingborg Göteborg 27.2
8.61 Fatima Makakala 89 Hammarby Albuquerque, NM 22.1
8.61 Ellinore Hallin 87 Växjö Göteborg 27.2
8.63 Jessica Samuelsson 85 Hässelby Paris, FRA 4.3
8.74 Lisa Linnell 90 Ljungby Sätra 20.2
8.75 Elina Palmquist 91 IF Göta Göteborg 27,2
8.77 Isabelle Eurenius 89 Falun Göteborg 27.2
8.77 Emma Fredriksson 91 Hammarby Norrköping 29.1
8.78 *Mari Klaup 90 Örgryte Göteborg 16.1
8.81 Isabell Englund 91 Malmö Göteborg 12.2
8.82 MaryAnn Andreasson 92 Arvika Karlstad 23.1
8.82 Maja Rogemyr 91 IF Göta Göteborg 27.2
8.88 Josephine Rohr 91 Bålsta Sätra 20.2
8.90 Malin Eriksson 91 Örebro Sätra 20.2
8.92 Michaela Meijer 93 Örgryte Norrköping 13.2
8.92 Ida Hansen 93 Arvika Karlstad 22.1
8.94 Jasmine Burestam 93 Huddinge Sätra 20.2
8.96 Frida Lüppert Thomsson 92 Hammarby Sätra 20.2
8.98 Charlotte Skogström 93 Täby Sätra 20.2
8.99 Siri Fagerlund 86 Helsingborg Allston, MA 11.2
8.99 Caroline Tegel 90 IF Göta Norrköping 29.1
8.99 Zehra Jusupovic 92 Spårvägen Kristianstad 9.1
9.00 Estelle Montler 91 Göteborgs KIK Göteborg 16.1
9.02 Therese Lindhe 91 IF Göta Göteborg 27.2

Höjd

1.96 Ebba Jungmark 87 Mölndal Paris, FRA 6.3
1.88 Emma Green 84 Örgryte Trinec, CZE 26.1
1.82 Ellen Björklund 90 Lund Tampere, FIN 5.2
1.81 Anna Alexson 87 Spårvägen Eskilstuna 5.2
1.80 *Mari Klaup 90 Örgryte Göteborg 4.12
1.78 Evelina Erlandsson 94 Nyköping Norrköping 29.1
1.75 Sabina Sandberg 93 Spårvägen Norrköping 13.2
1.75 Lisa Engman 94 Kil Sätra 19.2
1.75 Sofie Skoog 90 IF Göta Sätra 19.2
1.75 My Nordström 90 Norrköping Västerås 23.1
1.75 Vendela von Corswant 93 Mölndal Göteborg 26.2
1.75 Daniella Eriksson 87 Västerås Eskilstuna 5.2
1.74 Jessica Samuelsson 85 Hässelby Paris, FRA 4.3
1.73 Caroline Andersson 93 Gefle Sätra 19.2
1.73 Matilda Nilsson 93 Hakarpspojkarna Sätra 19.2
1.72 Lisa Linnell 91 Ljungby Norrköping 13.2
1.72 Angelica Johansson 83 Örgryte Göteborg 26.3
1.72 Erika Löke 95 Falun Falun 30.1
1.71 Molly Bergvall 95 Växjö Huddinge 20.2
1.71 Elin Andersson 95 Växjö Växjö 23.1
1.71 Linda Pewik 91 Mölndal Göteborg 26.2
1.71 Sofie Björklund 93 Båstad Malmö 29.1
1.70 Amanda Bills 94 Hässelby Huddinge 14.1
1.70 Adriana Janic 96 Malmö Malmö 29.1
1.70 Amanda Gabrielsson 96 Wärnamo Malmö 29.1
1.70 Madeleine Serenhov 91 Lidingö Sätra 6.2

Stav

4.63 Angelica Bengtsson 93 Hässelby Stockholm/G 22.2
4.50 Malin Dahlström 89 Ullevi Potsdam, GER 18.2
4.21 Michaela Meijer 93 Örgryte Sätra 20.2
4.15 Fanny Berglund 88 Göteborgs KIK Köbenhavn, DEN 15.2
4.10 Alissa Söderberg 94 Spårvägen Göteborg 27.2
4.05 Petra Olsen 90 Malmö Fayetteville, AR 27.2
4.00 Madeleine Nilsson 90 Kvarnsveden Örebro 15.1
3.84 Linda Carlsson 90 Ymer Göteborg 5.2
3.83 Sara Eriksson 91 Ullevi Göteborg 12.2
3.80 Klara Vegerfors 80 Spårvägen Sätra 22.1
3.75 Lisa Wälitalo 82 KA2 Karlskrona 18.12
3.70 Terese Dimblad Gonzalez 95 Malmö Malmö 30.1
3.65 Sara Skogman 95 Örgryte Göteborg/N 11.1
3.60 Nathalie Busk 91 Malmö Albuquerque, NM 4.2
3.50 Theresia Nyberg 92 Örgryte Malmö 23.1
3.46 Hanna Jansson 95 Falun Falun/L 13.3
3.45 Olivia Axell 94 Lerum Göteborg/N 11.1
3.41 Emma Norss 94 Hammarby Sätra 13.2
3.40 Amanda Gabrielsson 96 Wärnamo Karlskrona 16.1
3.40 Sophie Jensen 92 Spårvägen Malmö 23.1
3.38 Linnéa Neldemo 91 Kvarnsveden Sätra 20.2
3.34 Hanna Engholm 94 Kvarnsveden Falun 20.1
3.32 Emma Stenlöf 96 Västerås Huddinge 19.2
3.30 Madeleine Rodås 92 Ullevi Göteborg/N 11.1
3.30 Lisa Torell 91 Mölndal Göteborg/N 15.1

Längd

6.28 Erica Jarder 86 Spårvägen Glasgow, GBR 29.1
6.24 Malin Olsson 90 Malmö Riverdale, NY 9.2
6.21 Khaddi Sagnia 94 Ullevi Göteborg 26.2
6.08 Malin Marmbrandt 85 Västerås Sätra 6.2
6.04 Jessica Samuelsson 85 Hässelby Paris, FRA 4.3
6.02 Elise Malmberg 95 Hässleholm Huddinge 19.2
5.90 Lynn Johnson 94 Ullevi Göteborg 26.2
5.88 Sofie Lindesten 88 Hellas Sätra 13.2
5.88 Sandra Törnros 95 Gefle Huddinge 19.2
5.87 Lisa Linnell 91 Ljungby Sätra 20.2
5.85 Ellinor Rosenquist 89 Tjalve Sätra 20.2
5.85 Sofia Lund 86 Hässelby Västerås 23.1
5.84 Linda Berntsson 87 Mölndal Göteborg 26.2
5.83 Erika Löke 95 Falun Huddinge 16.1
5.82 Sofia Andersson 94 Örbyhus Sätra 20.2
5.78 Linda Bergh 89 Hässelby Sätra 20.2
5.78 Ida Carlsson 91 Växjö Malmö 30.1
5.76 Sofie Sandberg 85 Gefle Sätra 6.2
5.74 Andrea Nybäck 90 IF Göta New York, NY 18.2
5.74 Melissa Stenzon 91 Göteborgs KIK Sätra 20.2
5.73 Angelica Engberg 89 Hässelby Sätra 20.2
5.73 Michaela Meijer 93 Örgryte Sätra 20.2
5.73 Caroline Taxén 94 Enköping Västerås 23.1
5.72 Fanny Anonsen 95 Gefle Huddinge 19.2
5.71 Sofia Nilsson 95 Gefle Huddinge 19.2
5.71 Rebecca Nilsson 93 Ullevi Sätra 20.2

Tresteg

13.34 Khaddi Sagnia 94 Ullevi Göteborg 27.2
13.20 Lynn Johnson 94 Ullevi Tampere, FIN 5.2
12.97 Izehi Ileso 89 Ullevi Ames, IA 12.2
12.88 Maria Augutis 90 Ullevi Fayetteville, AR 27.2
12.79 Angelica Ström 81 Gefle Sätra 5.2
12.53 Anna Alexson 87 Spårvägen Göteborg 27.2
12.47 Jasmin Sabir 92 Hammarby Sätra 19.2
12.39 Malin Marmbrandt 85 Västerås Västerås 30.1
12.38 Sofia Nilsson 95 Gefle Huddinge 20.2
12.34 Sofie Lindesten 88 Hellas Sätra 22.1
12.31 Louise Arvidsson 93 Vittsjö Sätra 19.2
12.21 Kajsa Levin 83 Mölndal Göteborg 12.2
12.18 Mikaela Lindqvist 91 Falun Sätra 19.2
12.18 Ellinor Bill 95 Hammarby Huddinge 20.2
12.09 Fanny Anonsen 95 Gefle Huddinge 20.2
12.05 Angelica Engberg 89 Hässelby Sätra 19.2
11.88 Olivia Klüft 92 Växjö Sätra 19.2
11.83 Malin Olsson 90 Malmö New York, NY 14.1
11.79 Diana Nilsson 91 Varberg Sätra 19.2
11.79 Louise Nyberg 92 Öresund Malmö 29.1
11.78 Malin Andersson 90 Hakarpspojkarna Sätra 19.2
11.73 Rebecka Abrahamsson 94 Udd Sätra 19.2
11.70 Emilia Hammarström 96 Wärnamo Malmö 29.1
11.68 Elina Rapp 93 IK Sisu Sätra 19.2
11.67 Malin Samuelsson 95 Växjö Malmö 29.1

Kula/4.0

16.32 Helena Engman 76 Riviera Göteborg 26.2
15.29 Catarina Andersson 77 Hässelby Göteborg 26.2
15.20 Frida Åkerström 90 Huddinge New York, NY 4.2
14.48 Jessica Samuelsson 85 Hässelby Göteborg 26.2
14.16 Anna Wikström 87 Tumba Göteborg 26.2
13.39 Martina Salander 92 Fredrikshof Sätra 20.2
13.30 Johanna Larsson 92 Filipstad Sätra 20.2
13.27 Hanna Bengtson 92 Öresund Malmö 9.2
13.19 Josephine Rohr 91 Bålsta Sätra 5.2
13.17 Jenny-Lee Angbah 90 Ullevi Göteborg 5.2
13.03 Moa Eskilsson 93 Villstad Växjö 13.3
12.85 Julia Wiberg 92 Contact Växjö 19.1
12.70 Heidi Schmidt 93 Täby Huddinge 15.1
12.57 Hanna Bjärkvik 92 Hovslätt Sätra 20.2
12.56 Gabriella Sundin 92 Hovslätt Växjö 5.2
12.25 Elina Rapp 93 IK Sisu Malmö 30.1
12.20 Frida Tunemar 93 Motala Linköping 20.3
12.13 Hanna Erlandsson 90 Hovslätt Jönköping 18.1
12.13 Elinor Forssander 88 Ullevi Göteborg 5.2
12.08 *Mari Klaup 90 Örgryte Göteborg 5.12
12.05 Camilla Norr-Ericson 91 Tjalve Göteborg 26.2
11.98 Josefin Svensson 89 Växjö Växjö 23.1
11.59 Izehi Ileso 89 Ullevi Cedar Falls, IA 18.2
11.59 Matilda Brandtberg 94 Nyköping Norrköping 29.1
11.55 Lina Bengtson 94 Öresund Malmö 23.2

Vikt/9.08

20.70 Ida Storm 91 Malmö Seattle, WA 25.2
20.15 Tracey Andersson 84 Ullevi Göteborg/Sh 5.2
19.41 Cecilia Nilsson 79 Råby-Rekarne Göteborg 26.2
18.52 Anneli Ståhl 90 Spårvägen Seattle, WA 12.2
18.37 Eleni Larsson 93 Huddinge Göteborg 26.2
18.21 Karolina Pedersen 87 Ullevi Göteborg 26.2
18.03 Josefin Berg 85 IF Göta Göteborg 26.2
17.77 Emma Johannesson 84 Ullevi Göteborg 26.2
17.38 Elinor Forssander 88 Ullevi Växjö 13.3
17.08 Karin Engström 83 Spårvägen Göteborg 26.2
16.98 Johanna Larsson 92 Filipstad Växjö 13.3
16.65 Rebecka Kvist 83 Alvesta Göteborg 26.2
15.68 Frida Åkerström 90 Huddinge Lexington, KY 28.1
15.56 Camilla Norr-Ericson 91 Tjalve Sätra 19.2
15.56 Malin Johansson 92 Strömsund Sätra 20.2
15.39 Maria Söderqvist 93 Öresund Växjö 13.3
15.16 Elina Almström 91 Hammarby Sätra 19.2
15.01 Amanda Eriksson 90 Bore Sätra 19.2
14.91 Emelie Larsson 92 Huddinge Huddinge 21.11
14.57 Hanna Bengtson 92 Öresund Malmö 16.2
14.43 Alessandra Wall 95 Ullevi Huddinge 20.2
14.42 Matilda Brandtberg 94 Nyköping Sätra 19.2
14.16 Kristina Andersson 91 Råby-Rekarne Sätra 19.2
14.09 Viktoria Oscarsson 87 Herrljunga Göteborg 12.2
13.47 Matilda Åström 95 Gefle Huddinge 20.2

Femkamp/K

4.497 Jessica Samuelsson 85 Hässelby Paris, FRA 4.3
3.971 Lisa Linnell 91 Ljungby Norrköping 13.2
3.852 Ellinor Rosenquist 89 Tjalve Norrköping 13.2
3.706 Jasmine Burestam 93 Huddinge Norrköping 13.2
3.642 Jessica Bloodworth 93 Tranås Norrköping 13.2
3.629 Sabina Sandberg 93 Spårvägen Norrköping 13.2
3.350 Michaela Meijer 93 Örgryte Norrköping 13.2
3.326 Malin Eriksson 91 Örebro Norrköping 13.2
3.309 Mergime Jashari 92 Westmannia Norrköping 13.2
3.275 Sara Bley 91 Tjalve Norrköping 13.2
3.019 Anna Hall 93 Tjalve Norrköping 13.2
2.776 Anna Höög 92 Udd Norrköping 13.2
2.628 Nathalie Westman 93 Varberg Norrköping 13.2
överlång bana
3.978 Lisa Linnell 91 Ljungby Växjö 23.1
2.854 Anna Höög 92 Udd Växjö 23.1

>