Officiellt organ för Svenska Friidrottsförbundet

Tisdag 24 oktober 2017

Resultat & Årsbästa

 

Sök på friidrott.se

Kontaktinformation

Svensk Friidrott

Svenska Friidrottsförbundet

Post- och besöksadress:
Heliosgatan 3
120 30 Stockholm

Tel: 010-476 53 30 vxl
Fax: 08-724 68 61
E-post: info@friidrott.se
Sociala medier:
@svenskfriidrott, 
#svenskfriidrott
 

Generalsekreterare och ansvarig utgivare

Stefan Olsson
010-476 53 41

Utgivningsbevis

Nr 2008-033

Redaktionen friidrott.se

Frida Hogstrand
redaktör
073-626 98 88

Information och media

Hillevi Thor
072-559 17 78
(Pressjour)

Läs mer Samtliga kontakter


Årsbästa M inne 2011

[MÄN] [M22] [P19] [P17] [P16] [P15] [P14]
[KVINNOR] [K22] [F19] [F17] [F16] [F15] [F14]

Senast uppdaterad 22 APR, 2011
© SFIF STATISTIK

Statistiken är sammanställd av A. Lennart Julin och omfattar resultat gjorda inomhus vintern 2010/2011.

60m

6.72 Stefan Tärnhuvud 85 Sundsvall Göteborg 12.2
6.78 Tom Kling-Baptiste 90 Huddinge Göteborg 12.2
6.82 Odain Rose 92 IFK Umeå Göteborg 12.2
6.83 Oskar Åberg 89 Huddinge Göteborg 26.2
6.84 Per Strandquist 87 Öresund Malmö 29.1
6.85 David Sennung 91 Ullevi Göteborg 26.2
6.86 Edmund Yeboah 88 Hässelby Norman, OK 25.2
6.87 Alexander Nordkvist 90 Huddinge Göteborg 12.2
6.88 Benjamin Olsson 91 Helsingborg Sätra 20.2
6.91 André Drummond 90 Spårvägen Sätra 5.2
6.92 Emil Zail 87 Spårvägen Göteborg 26.2
6.96 Maximus Fröjd 90 Ullevi Malmö 29.1
6.96 Patrik Andersson 91 Kville Malmö 29.1
6.96 Darko Sarovic 90 Ymer Göteborg 5.2
6.97 Michel Tornéus 86 Hammarby Malmö 29.1
6.97 Axel Bergrahm 92 IFK Göteborg Göteborg 4.12
6.97 Taulant Dautaj 90 IF Göta Göteborg 5.2
6.99 Daniel Persson 82 Malmö Malmö 29.1
7.00 Alexander Brorsson 90 Växjö Norrköping 29.1
7.00 Nasser Sebabi 82 Kville Göteborg 6.3
7.01 Jonas Hilmersson 88 Ullevi Göteborg 16.1
7.01 Carl Armfelt 84 Spårvägen Göteborg 26.2
7.02 Andreas Andersson 92 Bollnäs Bollnäs 9.1
7.04 Erik Hagberg 95 Upsala Huddinge 20.2
7.05 Mathias Dufournier 90 IF Göta Karlstad 12.2

200m

21.26 Johan Wissman 82 Helsingborg Göteborg 27.2
21.39 Alexander Nordkvist 90 Huddinge Göteborg 12.2
21.86 Oskar Åberg 89 Huddinge Göteborg 12.2
22.04 Patrik Andersson 91 Kville Göteborg 12.2
22.08 Niclas Åkerström 88 Växjö Malmö 23.1
22.15 Felix Francois 90 Örgryte Göteborg 12.2
22.18 Thomas Nikitin 82 Spårvägen Göteborg 27.2
22.27 Niklas Larsson 85 Hässelby Sätra 13.2
22.30 Marvin Tay 90 Spårvägen Sätra 13.2
22.34 Hampus Forsberg 89 Helsingborg Göteborg 12.2
22.42 Dennis Karanda 89 Malmö Göteborg 26.2
22.45 Jonathan Waltersson 85 Bollnäs Bollnäs 9.1
22.47 Emil Zail 87 Spårvägen Göteborg 5.2
22.53 Mattias Sunneborn 70 Spårvägen Malmö 30.1
22.55 Filip Lööv 92 Kil Örebro 15.1
22.55 Carl Armfelt 84 Spårvägen Sätra 29.1
22.62 Odain Rose 92 IFK Umeå Umeå 30.1
22.72 Alexander Lesser 93 Ullevi Göteborg 26.2
22.77 Per-Erik Söderqvist 87 Bollnäs Bollnäs 22.2
22.77 Dan Englesson 88 Tjalve Norrköping 6.1
22.79 Jesper Lang 92 Malmö Malmö 30.1
22.84 Viktor Jönsson 92 Råby-Rekarne Eskilstuna 5.2
22.85 Darko Sarovic 90 Ymer Göteborg 12.2
22.87 Erik Lindahl 90 Kville Göteborg 12.2
22.88 Rafael Askros 81 Lidingö Sätra 13.2
överlång bana
21.16 Johan Wissman 82 Helsingborg Mustasaari, FIN 15.2
21.27 Alexander Nordkvist 90 Huddinge Tampere, FIN 5.2

400m

47.31 Nil de Oliveira 86 Spårvägen Göteborg 27.2
47.41 Johan Wissman 82 Helsingborg Stockholm/G 22.2
48.26 Niclas Åkerström 88 Växjö Göteborg 12.2
48.64 Felix Francois 90 Örgryte Malmö 29.1
49.20 David Kallebäck 89 Varberg Göteborg 26.2
49.32 Jonathan Carbe 90 Örgryte Göteborg 12.2
49.47 Niklas Larsson 85 Hässelby Stockholm/G 22.2
49.50 Fabian Rosenquist 91 Tjalve Sätra 20.2
49.84 Joni Jaako 86 Hammarby Sätra 13.2
49.91 Johan Svensson 89 Spårvägen Sätra 5.2
50.02 Johan Eriksson 88 Tureberg Norrköping 29.1
50.04 Mattias Sunneborn 70 Spårvägen Sätra 11.12
50.04 Desmond Manu 92 Sävedalen Sätra 19.2
50.13 Gustav Karnebäck 87 Tureberg Huddinge 16.1
50.17 Erik Smedhs 91 Mora Stockholm/G 22.2
50.20 Philip Green 93 Hammarby Stockholm/G 22.2
50.34 Henrik Malmberg 95 Huddinge Sätra 6.2
50.37 Andreas Almgren 95 Tureberg Sätra 11.12
50.40 Dennis Karanda 89 Malmö Malmö 29.1
50.60 Erik Lindahl 90 Kville Göteborg 16.1
50.62 Christoffer Ohlsson 93 Umedalen Sätra 19.2
50.68 Daniel Norgren 90 Örgryte Göteborg 16.1
50.70 Patrik Sjöö 92 Hässelby Sätra 5.2
50.72 Alexander Lesser 93 Ullevi Sätra 20.2
50.90 Oliver Willskytt 92 Ullevi Göteborg 16.1
överlång bana
47.30 Nil de Oliveira 86 Spårvägen Tampere, FIN 5.2
48.01 Felix Francois 90 Örgryte Tampere, FIN 5.2

800m

1:49.43 Johan Walldén 87 Gefle Wien, AUT 1.2
1:50.08 Joni Jaako 86 Hammarby Stockholm/G 22.2
1:50.38 Mattias Claesson 86 Hässelby Stockholm/G 22.2
1:52.10 Rickard Gunnarsson 91 Hässelby Stockholm/G 22.2
1:52.13 *Abdirahman Suleiman 84 Malmö Malmö 23.1
1:52.17 Johan Svensson 89 Spårvägen Sätra 13.2
1:52.62 William Taudien 88 Tureberg Norman, OK 25.2
1:52.63 Albin Johansson 81 Hässelby Göteborg 27.2
1:53.11 Karl Borgö 80 Hälle Göteborg 12.2
1:53.43 Erik Smedhs 91 Mora Göteborg 27.2
1:54.12 Elmar Engholm 92 Hässelby Stockholm/G 22.2
1:54.62 Tomas Hultgren 91 Ludvika Stockholm/G 22.2
1:54.72 Rickard Pell 79 Hammarby Göteborg 26.2
1:54.82 Emil Blomberg 92 Hässelby Stockholm/G 22.2
1:55.01 Staffan Ek 91 Björnstorp Sätra 6.2
1:55.02 Viktor Ekelund 89 Malmö Göteborg 27.2
1:55.06 Anton Asplund 90 Ume FI Umeå 18.1
1:55.09 John Eliasson 89 Sävedalen Göteborg 26.2
1:55.47 Andreas Almgren 95 Tureberg Göteborg 26.2
1:56.47 Daniel Gleimar 92 Tureberg Stockholm/G 22.2
1:57.24 Klas Persson 91 Tureberg Sätra 13.2
1:57.38 Albin Sjöblom 93 Rånäs Stockholm/G 22.2
1:57.41 Victor Hedin 91 Huddinge Huddinge 15.1
1:57.49 Martin Stjernlöf 87 Tureberg Göteborg 26.2
1:57.52 *Ahmed Tahir 92 Falun Falun 30.1
överlång bana
1:50.04 Robin Rohlén 90 IFK Umeå Tampere, FIN 5.2
1:50.20 Anton Asplund 90 Ume FI Tampere, FIN 5.2

1500m

3:45.26 Johan Walldén 87 Gefle Norrköping 18.2
3:46.76 *Nacerddine Hallil 88 Hässelby Sätra 13.2
3:48.30 Eric Senorski 89 Örgryte Göteborg 12.2
3:49.02 Johan Rogestedt 93 Stenungsund Göteborg 27.2
3:50.73 Adil Bouafif 78 Hässelby Göteborg 27.2
3:51.24 Erik Johansson 89 Hässelby Göteborg 27.2
3:51.34 Anton Wåhlin 91 Malmö Göteborg 27.2
3:51.38 Staffan Ek 91 Björnstorp Göteborg 27.2
3:52.02 Johan Wallerstein 78 Lund Göteborg 27.2
3:52.89 Elias Bjuhr 93 IFK Umeå Göteborg 27.2
3:54.44 Rickard Gunnarsson 91 Hässelby Sätra 20.2
3:54.48 Elmar Engholm 92 Hässelby Göteborg 27.2
3:56.47 Anton Danielson 90 Tjalve Sätra 20.2
3:56.67 Robin Lindgren 90 Örgryte Göteborg 12.2
3:57.09 Filip Johansson 92 Sävedalen Göteborg 12.2
3:57.28 Mathias Borg 85 Ullevi Göteborg 12.2
3:57.64 Johan Hydén 89 Akele Norrköping 18.2
3:59.58 Patrik Andersson 86 Hälle Göteborg 12.2
3:59.62 Fredrik Johansson 86 Växjö Norrköping 18.2
4:01.24 Marcus Gustafsson 88 Spårvägen Göteborg 27.2
4:01.42 Erik Widing 87 Tureberg Sätra 5.2
4:02.04 Johan Svensson 89 Spårvägen Karlskrona 18.12
4:02.06 Viktor Ekelund 89 Malmö Sätra 19.2
4:03.31 Victor Hedin 91 Huddinge Sätra 5.2
4:03.50 Klas Persson 91 Tureberg Sätra 5.2
överlång bana
3:46.09 Johan Rogestedt 93 Stenungsund Tampere, FIN 5.2

1 mile

4:06.84 James Finucane 89 Allston, MA 6.3
4:18.18 Tobias Lundgren 87 Spårvägen Allston, MA 12.2
4:18.85 Mikael Röjerås 90 Västerås Allston, MA 12.2
4:20.66 Sean Pohorence 91 Cambridge, MA 4.2
4:25.89 William Taudien 88 Tureberg Houston, TX 5.2
4:28.4m Alexander Söderberg 88 Spårvägen Bronx, NY 3.12
4:28.92 Carl Larsson 88 Hässelby Warrensburg, MO 27.2

3000m

7:56.69 *Nacerddine Hallil 88 Hässelby Stockholm/G 22.2
7:57.23 Adil Bouafif 78 Hässelby Stockholm/G 22.2
8:04.89 Johan Wallerstein 78 Lund Stockholm/G 22.2
8:06.00 Eric Senorski 89 Örgryte Stockholm/G 22.2
8:09.83 Olle Walleräng 85 Spårvägen Göteborg 26.2
8:19.76 Erik Widing 87 Tureberg Stockholm/G 22.2
8:20.46 Fredrik Uhrbom 77 Spårvägen Sätra 18.1
8:20.74 Erik Johansson 89 Hässelby Göteborg 26.2
8:21.04 Fredrik Johansson 86 Växjö Göteborg 26.2
8:21.41 Alexander Söderberg 88 Spårvägen New York, NY 18.2
8:23.91 *Haben Idris 87 Hässelby Sätra 18.1
8:24.21 Tobias Lundgren 87 Spårvägen New York, NY 21.1
8:25.76 Mikael Ekvall 89 Strömstad LK Göteborg 26.2
8:27.13 Johan Hydén 89 Akele Göteborg 26.2
8:27.24 Oskar Landin 87 Spårvägen Göteborg 26.2
8:28.19 *Daniel Woldu 89 Spårvägen Göteborg 26.2
8:31.78 Emil Lerdahl 82 Hammarby Ranheim, NOR 13.2
8:32.19 Patrik Andersson 86 Hälle Göteborg 26.2
8:32.79 Robin Lindgren 90 Örgryte Göteborg 26.2
8:33.41 Andreas Åhwall 89 Hässelby Göteborg 26.2
8:33.45 Anton Danielson 90 Tjalve Linköping 4.2
8:34.42 *Brandon Bartholomew 82 Studenterna Sätra 13.2
8:36.25 Lars Södergård 83 Vallentuna Göteborg 26.2
8:37.54 Anders Kleist 80 Akele Linköping 4.2
8:42.3m Tony Berglund 75 IFK Umeå Umeå 28.2
överlång bana
8:00.76 Johan Wallerstein 78 Lund Mustasaari, FIN 15.2
8:12.38 Erik Johansson 89 Hässelby Mustasaari, FIN 15.2

5000m

14:10.36 Alexander Söderberg 88 Spårvägen Allston, MA 6.3
14:22.19 Johan Wallerstein 78 Lund Düsseldorf, GER 11.2
14:32.39 Tobias Lundgren 87 Spårvägen Allston, MA 6.3
15:27.57 Andreas Svensson 81 Studenterna Sätra 10.3

60m häck/106.7

7.82 Philip Nossmy 82 Malmö Göteborg 27.2
7.99 Robert Kronberg 76 Kville Borås 23.1
8.00 Marvin Tay 90 Spårvägen Göteborg 27.2
8.05 Rafael Askros 81 Lidingö Göteborg 12.2
8.06 Joakim Blaschke 77 Spårvägen Tampere, FIN 5.2
8.10 Björn Barrefors 87 Hammarby Lincoln, NE 26.2
8.19 Marcus Persson 89 Ullevi Göteborg 27.2
8.27 Anders Leifsson 92 Orient Göteborg 27.2
8.31 Filip Lööv 92 Kil Karlstad 23.1
8.33 Petter Olson 91 Malmö Norrköping 13.2
8.36 Josua Gustafsson 88 Ullevi Malmö 30.1
8.41 Markus Sparrman 89 Ymer Göteborg 27.2
8.50 Jonathan Eklund 88 Hammarby Sätra 6.2
8.52 Niklas Karlsson 90 Bålsta Norrköping 13.2
8.53 Björn Johansson 88 Västerås Akron, OH 14.1
8.60 Fabian Rosenquist 91 Tjalve Norrköping 13.2
8.61 Felix Siljebäck Larsen 89 Västerås Allston, MA 6.3
8.62 Hans Lämås 88 Mölndal Göteborg 12.2
8.66 Rasmus Olofsson 84 Hässelby Norrköping 13.2
8.70 Lasse Ohtamaa 80 Väsby Sätra 6.2
8.71 Anton Levin 92 Helsingborg Göteborg 27.2
8.76 Henrik Brus 91 Falun Sätra 19.2
8.80 Marcus Nilsson 91 Högby Karlskrona 16.1
8.81 Eric Ringdahl 70 Tureberg Göteborg 27.2
8.86 Adam Chiguer 91 Huddinge Sätra 19.2

Höjd

2.18 Emil Svensson 89 Örgryte Göteborg 27.2
2.18 Mehdi Alkhatib 87 Hammarby Glasgow, GBR 29.1
2.14 Daniel Lennartsson 88 Örgryte Göteborg 5.12
2.10 Alexander Håkansson 91 Umedalen Haparanda 22.1
2.10 Arlind Shaluni 92 Norrköping Västerås 23.1
2.08 Carl Rönnow 90 Athletique Sätra 23.1
2.08 Marcus Lundquist 91 Rånäs Sätra 23.1
2.08 Philip Frifelt-Lundqvist 89 IF Göta Göteborg 27.2
2.07 Ola Carlsson 75 Örgryte Sierra Nevada, ESP 15.1
2.07 Adam Chiguer 91 Huddinge Sätra 20.2
2.06 Björn Barrefors 87 Hammarby Lincoln, NE 25.2
2.05 Fredrik Sangberg 90 Kville Göteborg 16.1
2.05 Fredrick Ekholm 94 Huddinge Sätra 20.2
2.04 Christian Olsson 80 Örgryte Göteborg 26.3
2.03 Oskar Rybo 89 Kville Göteborg 12.2
2.02 Petter Olson 91 Malmö Norrköping 12.2
2.02 Oscar Karlsson 83 Alingsås Borås 23.1
2.02 Daniel Falk 88 Lerum Göteborg 27.2
2.02 Erik Liberg 93 Ullevi Göteborg 27.2
2.01 Viktor Husmark 92 Falun Sätra 20.2
2.01 Fredrik Konradsson 94 IFK Umeå Västerås 23.1
2.00 Carl Håkansson 92 IF Göta Karlstad 23.1
2.00 Joel Spolén 83 Örgryte Göteborg 26.3
2.00 Martin Eriksson 83 Örgryte Göteborg 26.3
1.99 Fredrik Löfgren 94 Lund Sätra 20.2
1.99 Simon Gyllensten 92 Örgryte Göteborg 22.1

Stav

5.55 Alhaji Jeng 81 Örgryte Göteborg 26.2
5.45 Melker Svärd-Jacobsson 94 Malmö Tampere, FIN 5.2
5.30 Oscar Janson 75 Ullevi Göteborg 26.2
5.12 Robert Warensjö 90 Nyköping Manchester, GBR 15.1
5.08 Andreas Duplantis 93 Stål Reno, NV 29.1
5.02 Deniz Mahshid 80 Örgryte Göteborg 12.2
5.00 Simon Gyllensten 92 Örgryte Göteborg 5.2
4.90 Erik Thorstensson 89 Spårvägen Göteborg 26.2
4.90 Rasmus Carlsson 88 Falun Göteborg 26.2
4.90 Björn Barrefors 87 Hammarby Lincoln, NE 26.2
4.86 Carl Sténson 93 Hellas Sätra 19.2
4.80 Anders Andreasson 94 Örgryte Göteborg 5.2
4.75 Arvid Lindahl 92 KA2 Karlskrona 18.12
4.73 Björn Johansson 88 Västerås Akron, OH 14.1
4.71 Viktor Fröberg 90 Kville Sätra 19.2
4.70 Philip Eliasson 92 Hanviken Lidingö/B 20.3
4.69 Rasmus Nim 89 Gäddede Sätra 6.2
4.66 Simon Assarsson 91 IK Sisu Sätra 19.2
4.65 Petter Olson 91 Malmö Norrköping 13.2
4.65 Oskar Norström 93 Stocksäter Sätra 19.2
4.65 Gauti Asbjörnsson 85 Örgryte Malmö 22.1
4.61 Per Drageryd 91 Örebro Sätra 19.2
4.60 Felix Siljebäck-Larsen 89 Västerås Allston, MA 6.3
4.58 Jonathan Eklund 88 Hammarby Göteborg 26.2
4.55 Dennis Fransson Bergetoft 92 Örebro Norrköping 13.2
4.55 Filip Hjorth 93 Gefle Norrköping 13.2

Längd

8.13 Michel Tornéus 86 Hammarby Stockholm/G 22.2
7.89 Andreas Otterling 86 Örebro Tampere, FIN 5.2
7.43 David Frykholm 80 IF Göta Karlstad 22.1
7.40 Mattias Sunneborn 70 Spårvägen Göteborg 12.2
7.33 Adam Chiguer 91 Huddinge Göteborg 27.2
7.29 Mathias Johansson 90 Nedre Soppero Sätra 19.2
7.27 Patrik Holmberg 90 Huddinge Norrköping 29.1
7.24 Adam Johansson 91 IFK Göteborg Sätra 19.2
7.23 Alexander Wittlock 91 Hanviken Huddinge 14.1
7.20 Björn Barrefors 87 Hammarby College Station, TX 11.3
7.20 Johan Taléus 94 Eskilstuna Örebro 15.1
7.18 Vuk Djekic 88 Hässelby Göteborg 27.2
7.14 Hugo Jansson 92 Glanshammar Sätra 19.2
7.09 Petter Olson 91 Malmö Norrköping 12.2
7.09 Ritchie Moba 90 Tumba Göteborg 27.2
7.03 Felix Siljebäck-Larsen 89 Västerås Riverdale, NY 28.1
6.99 Filip Hjorth 93 Gefle Norrköping 12.2
6.98 Andreas Andersson 92 Bollnäs Sätra 19.2
6.98 Mattias Abulu 91 Ullevi Göteborg 27.2
6.96 Sebastian Ekstrand 86 Öresund Göteborg 27.2
6.93 Hans Lämås 88 Mölndal Norrköping 29.1
6.91 Emil Bergqvist 91 Westmannia Sätra 19.2
6.90 Adam Ståhlberg 91 Örbyhus Sätra 19.2
6.90 Fabian Rosenquist 91 Tjalve Sätra 6.2
6.81 Johan Lilja 95 Sundsvall Norrköping 12.2
6.81 Simon Gyllensten 92 Örgryte Sätra 19.2

Tresteg

17.20 Christian Olsson 80 Örgryte Birmingham, GBR 19.2
15.95 Mathias Ström 87 Örgryte Göteborg 26.2
15.86 Daniel Lennartsson 88 Örgryte Göteborg 12.2
15.59 Moteba Mohamed 90 Alingsås Malmö 29.1
15.30 Sebastian Ekstrand 86 Öresund Göteborg 26.2
15.11 Erik Ehrlin 90 Ärla Göteborg 26.2
14.71 Mattias Karlsson 92 Västerås Göteborg 26.2
14.38 Ousainou Mbye 80 Örgryte Göteborg 26.2
14.33 Mathias Johansson 90 Nedre Soppero Sätra 20.2
14.08 Simon Pettersson 94 Örbyhus Sätra 20.2
13.96 Dennis Eriksson 93 Sundsvall Sätra 20.2
13.91 Ronald Kibirige 90 Västerås Sätra 20.2
13.86 Fredrik Löfgren 94 Lund Sätra 20.2
13.83 Adam Ståhlberg 91 Örbyhus Sätra 20.2
13.82 Milan Jovanovic 90 Huddinge Sätra 20.2
13.66 Joel Valdemarsson 94 IF Göta Sätra 20.2
13.63 Erik Olsson 89 Örgryte Sätra 20.2
13.62 Mattias Olander 92 Högby Karlskrona 16.1
13.61 Axel Fredriksen 90 Hovslätt Sätra 20.2
13.61 Viktor Warg 93 Arvika Karlstad 23.1
13.59 Joel Spolén 83 Örgryte Göteborg 26.2
13.56 Noak Ringman 95 Norrköping Huddinge 20.2
13.38 Gustav Fridh 93 Huddinge Sätra 20.2
13.29 Mladjen Dzakovic 87 Sundbyberg Sätra 13.2
13.20 Richard Andersson 87 Upsala Västerås 30.1

Kula/7.26

19.92 Leif Arrhenius 86 Spårvägen College Station, TX 11.3
19.21 Niklas Arrhenius 82 Spårvägen Paris, FRA 4.3
17.46 Axel Härstedt 87 Malmö Göteborg 26.2
17.10 Daniel Ståhl 92 Spårvägen Göteborg 26.2
16.36 Magnus Lohse 84 Mölndal Göteborg 26.2
16.07 Marcus Mattisson 88 Kristianstad Örebro 26.3
15.74 Jonas Meyer 90 Strömstad Sätra 20.2
15.68 Oscar Vestlund 93 Kil Göteborg 26.2
15.67 Philip Åman 77 Kville Göteborg 12.2
15.54 Niklas Lindstedt 93 Hässelby Göteborg 26.2
15.53 Anders Holmström 78 Örebro Örebro 15.1
15.40 Bengt Pettersson 61 Huddinge Sätra 13.2
14.90 Martin Gren 89 Ullevi Växjö 12.3
14.90 Ibro Ribic 86 Falun Falun 30.1
14.63 Björn Johansson 88 Västerås Bowling Green, OH 25.2
14.51 Jeffrey Ige 83 Huddinge Sätra 13.2
14.32 Erik Larsson 80 Gotland Växjö 22.1
14.31 David Kallebäck 89 Varberg Karlskrona 16.1
14.30 Björn Barrefors 87 Hammarby College Station, TX 11.3
14.24 Lasse Ohtamaa 80 Väsby Norrköping 12.2
14.07 Torbjörn Karlsson 83 Broddetorp Borås 23.1
13.88 Rasmus Olofsson 84 Hässelby Norrköping 12.2
13.78 Christer Björkander 83 Lerum Lerum 27.12
13.78 Petter Olson 91 Malmö Malmö 30.1
13.72 Richard Olsson 89 IF Göta Albuquerque, NM 15.1

Vikt/15.88

22.51 Mattias Jons 82 Hässelby Göteborg 26.2
21.09 Robert Alneroth 84 Gefle Göteborg 26.2
21.06 Leif Arrhenius 86 Spårvägen Air Force Academy, CO 11.2
20.85 Markus Johansson 90 IF Göta Göteborg 26.2
19.85 Karl-Erik Ludvigsson 88 IF Göta Växjö 13.3
19.34 Stefan Kvist 87 Alvesta Göteborg 26.2
18.73 Daniel Nyman 87 Växjö Göteborg 12.2
17.98 Jonas Birgersson 83 Nyköping Göteborg 26.2
17.90 Erik Romberg 90 Högby Växjö 13.3
16.62 Oscar Vestlund 93 Kil Göteborg 26.2
16.13 Torbjörn Sörman 86 Örebro Göteborg 26.2
16.00 Kristian Nyman 90 Svenljunga Sätra 19.2
15.81 Christian Hansson Bergén 90 Huddinge Sätra 19.2
15.65 Daniel Korhonen 76 Kville Göteborg 26.2
15.60 Mikael Nyström 71 Linnéa Huddinge 8.3
15.35 Lennie Helander 75 Ymer Göteborg/Sh 5.2
15.26 Daniel Ståhl 92 Spårvägen Sätra 19.2
15.21 David Nyman 92 Östhammar Sätra 19.2
15.18 Tony Settle 75 Eskilstuna Huddinge 25.1
14.73 Johan Björnstad 90 Ullevi Göteborg/Sh 5.2
14.61 Niklas Bardin 92 Ullevi Sätra 19.2
14.59 Joakim Axelsson 86 Nyköping Nyköping 19.1
14.57 Kristoffer Fagerlund 93 Ymer Göteborg/Sh 5.2
14.56 Thomas Edvinsson 77 Alingsås Göteborg/Sh 5.2
14.51 Niklas Lindstedt 93 Hässelby Sätra 19.2

Sjukamp/M

5.816 Björn Barrefors 87 Hammarby Lincoln, NE 26.2
5.671 Petter Olson 91 Malmö Norrköping 13.2
5.402 Felix Siljebäck Larsen 89 Västerås Allston, MA 6.3
5.268 Fabian Rosenquist 91 Tjalve Norrköping 13.2
5.176 Björn Johansson 88 Västerås Bowling Green, OH 26.2
5.149 Niklas Karlsson 90 Bålsta Norrköping 13.2
5.085 Rasmus Carlsson 88 Falun Norrköping 13.2
4.990 Lasse Ohtamaa 80 Väsby Norrköping 13.2
4.977 Rasmus Olofsson 84 Hässelby Norrköping 13.2
4.708 Adam Björling 90 Tjalve Norrköping 13.2
4.532 Henrik Brus 91 Falun Norrköping 13.2
3.914 Joakim Andersson 90 Örebro Norrköping 13.2