Officiellt organ för Svenska Friidrottsförbundet

Lördag 14 december 2019

Resultat & Årsbästa

 

Sök på friidrott.se

Kontaktinformation

Svensk Friidrott

Svenska Friidrottsförbundet

Post- och besöksadress:
Heliosgatan 3
120 30 Stockholm

Tel: 010-476 53 30 vxl
Fax: 08-724 68 61
E-post: info@friidrott.se

Bankgiro: 332-1387
Org.nr: 802001-0719

Sociala medier:
@svenskfriidrott, 
#svenskfriidrott
 

Generalsekreterare och ansvarig utgivare

Stefan Olsson
010-476 53 41

Utgivningsbevis

Nr 2008-033

Redaktionen friidrott.se

Gustav Orbring
redaktör
072-525 96 32

Information och media

Hillevi Thor
072-559 17 78
(Pressjour)

Läs mer Samtliga kontakter


Årsbästa F14 ute 2011

[MÄN] [M22] [P19] [P17] [P16] [P15] [P14]
[KVINNOR] [K22] [F19] [F17] [F16] [F15] [F14]

Senast uppdaterad 28 DEC, 2011
© SFIF STATISTIK

Statistiken är sammanställd av A. Lennart Julin i samarbete med Bosse Nordin och omfattar resultat gjorda utomhus 2011.

Observera att alla junior/ungdomslistor är åldersbundna enligt följande:
M22/K22: Födda 1989-1991, P19/F19: Födda 1992-93, P17/F17: Födda 1994, P16/F16: Födda 1995, P15/F15: Födda 1996, P14/F14: Födda 1997 - plus ev 98:or som tävlat under 14-årsbetingelser.

§ = gjort under "tuffare" betingelser, dvs med högre häckar, tyngre kastredskap eller över längre sträcka.

100m

11.86 Irene Ekelund 97 Kil Kil 13.8
12.55 Linnea Rosman 97 Istrum Göteborg/U 9.7
12.57 Johanna Gustavsson 97 Motala Falköping 4.9
12.59 Hanna Agrell Gustafsson 97 Contact Göteborg/U 9.7
12.61 Lisa Aronsson 97 Hovslätt Jönköping 22.6
12.74 Louise Liljeblad 97 Varberg Kungsbacka 10.9
12.82 Anna Westher 97 Örebro Gävle 23.7
12.82 Matilda Lindberg 97 Huddinge Sätra 29.5
12.83 Clara Bogfors 97 Hallen Gävle 23.7
12.83 Sandra Hentschel 97 Hammarby Sätra 29.5
12.88 Nicole Berner 97 Huddinge Sollentuna 21.5
12.91 Miranda Uttgren 98 Tanum Sävedalen 11.6
12.95 Julia Seigerroth 97 Hakarpspojkarna Falköping 4.9
13.00 Lovisa Östervall 97 Tumba Glanshammar 2.6
13.03 Kajsa Olsson 97 Öresund Göteborg/U 9.7
13.06 Ella Frödin 97 Västerås Stockholm/S 16.8
13.08 Alice Svantesson 97 Istrum Skara 6.6
13.08 Maria Valenzuela 97 Ullevi Göteborg/U 9.7
13.10 Johanna Dyremark 97 Tumba Göteborg/U 9.7
13.11 Elin Bohman 97 Tureberg Sätra 29.5
medvind
12.49 Lisa Aronsson 97 Hovslätt Jönköping 22.5
12.57 Johanna Gustavsson 97 Motala Glanshammar 2.6
12.66 Clara Bogfors 97 Hallen Östersund 3.9
12.75 Lovisa Östervall 97 Tumba Glanshammar 2.6
12.81 Matilda Lindberg 97 Huddinge Sätra 29.5
12.82 Sandra Hentschel 97 Hammarby Sätra 29.5
12.84 Maria Valenzuela 97 Ullevi Sävedalen 11.6
12.88 Miranda Uttgren 98 Tanum Sävedalen 11.6
12.92 Madelene Dahlberg 97 Piteå Östersund 3.9
12.93 Ebba Svantesson 97 Istrum Sävedalen 8.9
13.02 Johanna Sunesson 97 Växjö Halmstad 23.7
13.03 Alice Svantesson 97 Istrum Sävedalen 11.6
13.06 Elin Bohman 97 Tureberg Sätra 29.5

300m

38.86 Irene Ekelund 97 Kil Köping 18.9
41.62 Alice Svantesson 97 Istrum Stockholm/S 30.7
41.64 Ebba Svantesson 97 Istrum Stockholm/S 30.7
41.91 Hanna Agrell Gustafsson 97 Contact Göteborg/U 10.7
42.25 Kajsa Olsson 97 Öresund Vellinge 12.6
42.42 Hanna Hoff 97 Växjö Falköping 3.9
42.63 Johanna Gustavsson 97 Motala Falköping 3.9
42.67 Lovisa Östervall 97 Tumba Stockholm/S 30.7
42.81 Tove Öhlander 97 Söderhamn Falun 28.5
42.85 Anna Westher 97 Örebro Stockholm/S 30.7
43.03 Johanna Dyremark 97 Tumba Uppsala 3.7
43.04 Maria Valenzuela 97 Ullevi Göteborg/U 10.7
43.04 Astrid Rosvall 97 Hässelby Sollentuna 22.5
43.14 Johanna Sunesson 97 Växjö Göteborg/U 10.7
43.16 Sara Kristiansson 97 Trollhättans FIK Kungälv 26.6
43.20 Louise Ekman 97 Gefle Östersund 4.9
43.46 Clara Bogfors 97 Hallen Östersund 4.9
43.58 Victoria Stöckel 97 Nedre Soppero Östersund 4.9
43.59 Elin Bohman 97 Tureberg Uppsala 3.7
43.61 Linn Bengtsson 97 Växjö Villstad 14.5

800m

2:16.03 Sara Christiansson 97 Trollhättans FIK Falköping 4.9
2:16.18 Astrid Rosvall 97 Hässelby Göteborg/U 8.7
2:17.13 Linnea Broström 98 Linköping Linköping/C 22.6
2:17.2m Lisa Svensson 97 Linköping Mjölby 28.6
2:17.23 Mathilda Rydin 97 Sävedalen Falköping 4.9
2:18.68 Patricia Striner 97 Malmö Falköping 4.9
2:18.96 Linn Bengtsson 97 Växjö Stockholm/S 30.7
2:19.47 Isabella Andersson 97 Tureberg Göteborg/U 8.7
2:19.85 Emelia Jacobs 97 Sävedalen Göteborg/S 24.5
2:20.60 Julia Ringdahl 97 Tjalve Falköping 4.9
2:20.80 Ella Sjödin 97 IF Göta Kil 6.6
2:21.07 Hanna Mir 97 Tureberg Göteborg/U 8.7
2:23.21 Emma Gustafsson 97 Upsala Göteborg/U 8.7
2:23.32 Elin Svensson 97 Ullevi Göteborg/S 11.6
2:23.69 Klara Henriksson 97 Åkersberga Göteborg/U 8.7
2:24.1m Emelie Öberg 97 Linköping Mjölby 28.6
2:24.14 Elin Brink 97 Markaryd Helsingborg 1.7
2:24.61 Lovisa Östervall 97 Tumba Falun 10.9
2:25.09 Klara Mellqvist 97 Sävedalen Göteborg/S 24.5
2:25.70 Hilda Hardell 97 Hässelby Falun 10.9

2000m

6:32.60 Sara Christiansson 97 Trollhättans FIK Göteborg/U 10.7
6:32.92 Astrid Rosvall 97 Hässelby Göteborg/U 10.7
6:33.36 Isabella Andersson 97 Tureberg Göteborg/U 10.7
6:40.19 Linn Bengtsson 97 Växjö Göteborg/U 10.7
6:40.50 Julia Ringdahl 97 Tjalve Falköping 3.9
6:46.35 Elin Svensson 97 Ullevi Falköping 3.9
6:49.58 Klara Henriksson 97 Åkersberga Huddinge 12.6
6:53.44 Hilda Hardell 97 Hässelby Huddinge 12.6
6:55.20 Mathilda Rydin 97 Sävedalen Sävedalen 12.6
6:55.51 Emma Gustafsson 97 Upsala Göteborg/U 10.7
6:56.57 Ella Sjödin 97 IF Göta Köping 18.9
7:02.45 Lidiya Ararso 98 Västerås Västerås 7.8
7:04.63 Maja Sjöblom 97 Upsala Köping 18.9
7:07.39 Klara Mellqvist 97 Sävedalen Falköping 3.9
7:08.50 Anna Nilsson 97 Öresund Falköping 3.9
7:09.90 Linnea Broström 98 Linköping Stockholm/S 30.7
7:13.85 Elise Wallén 98 Skövde Stockholm/S 30.7
7:14.87 Emma Larsson 98 Kvarnsveden Mora 3.9
7:17.32 Moa Carlsson 98 Sävedalen Stockholm/S 30.7
7:21.16 Felicia Buiten 98 Kville Kungsbacka 11.9

1500m hinder/76.2

5:15.25 Linn Bengtsson 97 Växjö Varberg 21.8
5:16.44 Astrid Rosvall 97 Hässelby Sollentuna 22.6
5:31.25 Emma Gustafsson 97 Upsala Huddinge 10.6
5:32.31 Patricia Striner 97 Malmö Varberg 21.8
5:38.42 Felicia Buiten 98 Kville Lidköping 13.8
5:40.0m Mathilda Rydin 97 Sävedalen Göteborg/S 16.7
5:41.7m Moa Carlsson 98 Sävedalen Göteborg/S 16.7
5:47.65 Frida Hansson 97 Stenungsund Kil 6.6
5:48.67 Linnea Ekblad 97 Upsala Norrtälje 17.8
5:49.12 Klara Mellqvist 97 Sävedalen Falköping 4.9
5:56.42 Moa Ellmarker 97 Orient Högby 12.6
5:58.67 Alma Evebring 97 Wärnamo Falköping 4.9
5:59.53 Salina Kifleyesus 97 Hässelby Köping 17.9
6:05.76 Linda Bokefors 97 Upsala Norrtälje 17.8

80m häck/76.2

11.51 Irene Ekelund 97 Kil Köping 18.9
11.92 Johanna Dyremark 97 Tumba Falun 11.9
12.08 Lovisa Östervall 97 Tumba Köping 18.9
12.21 Emilia Karlsson 97 Nyköping Köping 18.9
12.24 Mathilda Eriksson 98 Tumba Falun 11.9
12.26 Elin Bohman 97 Tureberg Sollentuna 22.5
12.27 Linnea Rosman 97 Istrum Falköping 4.9
12.36 Linn Bengtsson 97 Växjö Falun 11.9
12.44 Sandra Östby 97 Tumba Stockholm/S 30.7
12.49 Linnea Gustafsson 97 Hammarby Köping 18.9
12.51 Julia Seigerroth 97 Hakarpspojkarna Jönköping 7.5
12.54 Elice Vähäkuopus 97 Östhammar Stockholm/S 30.7
12.56 Nicole Berner 97 Huddinge Täby 3.9
12.58 Johanna Sunesson 97 Växjö Falun 11.9
12.61 Johanna Gustavsson 97 Motala Motala 15.5
12.69 Madelene Dahlberg 97 Piteå Piteå 12.6
12.71 Fanny Sandberg 97 Mölndal Falköping 4.9
12.74 Ebba Olsson 97 Brattås Uddevalla 16.7
12.76 Isabelle Nilsson 97 Piteå Kalmar 13.7
12.76 Anna Westher 97 Örebro Köping 18.9
medvind
12.59 Isabelle Nilsson 97 Piteå Högby 17.7

300m häck/76.2

43.16 Irene Ekelund 97 Kil Köping 17.9
45.28 Lovisa Östervall 97 Tumba Stockholm/S 31.7
45.38 Johanna Dyremark 97 Tumba Köping 17.9
45.89 Elin Bohman 97 Tureberg Köping 17.9
45.97 Linn Bengtsson 97 Växjö Falköping 3.9
47.58 Anna Westher 97 Örebro Stockholm/S 31.7
47.63 Johanna Sunesson 97 Växjö Falköping 3.9
48.12 Louise Ekman 97 Gefle Östersund 3.9
48.28 Viktoria Kemborn 97 Stenungsund Falköping 3.9
48.41 Jenny Wingqvist 97 Hässelby Stockholm/S 16.8
48.54 Julia Seigerroth 97 Hakarpspojkarna Eksjö 7.8
48.61 Patricia Striner 97 Malmö Varberg 20.8
48.62 Mathilda Eriksson 98 Tumba Stockholm/S 16.8
48.92 Sofia Renbjörk 97 Tjalve Norrköping 17.9
48.95 Frida Hansson 97 Stenungsund Falköping 3.9
48.99 Beata Tersander 97 Hammarby Köping 17.9
49.03 Amanda Holmberg 98 Lidköping Alingsås 21.8
49.05 Fanny Maxeby 97 Norrköping Falköping 3.9
49.20 Kajsa Östman 97 Sundsvall Stockholm/S 31.7
49.28 Fanny Sandberg 97 Mölndal Kungsbacka 10.9

Höjd

1.73 Lovisa Östervall 97 Tumba Täby 14.5
1.67 Johanna Gustafsson 97 Motala Norrköping 21.8
1.66 Sanna Lundqvist 97 Ymer Falun 11.9
1.65 Linnea Lindbom 98 KA2 Karlshamn 9.8
1.64 Wilma Nordkvist 98 Helsingborg Malmö/He 20.8
1.63 Viktoria Stöckel 97 Nedre Soppero Arvika 23.7
1.61 Elina Lydén 97 Malmö Malmö/He 20.8
1.61 Sol Grip Röst 98 Båstad Malmö/He 20.8
1.61 Elin Johansson 98 Kristinehamn Karlstad 3.9
1.61 Louise Estberg 98 Malmö Hässleholm 31.7
1.61 Ebba Gustavsson 98 Motala Finspång 6.6
1.60 Anna Karlsson Tufuga 97 Bore Göteborg/U 10.7
1.60 Johanna Dyremark 97 Tumba Göteborg/U 10.7
1.60 Hanne Karlsson 97 Kristinehamn Arvika 23.7
1.60 Linnea Rosman 97 Istrum Stockholm/S 31.7
1.60 Louise Ekman 97 Gefle Stockholm/S 31.7
1.60 Matilda Fästh 97 Upsala Täby 4.9
1.59 Rebecka Svedberg 98 Linköping Norrköping 22.5
1.59 Elin Bohman 97 Tureberg Sandviken 4.6
1.58 Mathilda Eriksson 98 Tumba Huddinge 11.6
1.58 Amanda Engman 97 Upsala Falun 11.9
1.58 Emilia Stenström 97 Huddinge Falun 11.9
1.58 Madelene Dahlberg 97 Piteå Högby 17.7
1.58 Bianca Salming 98 Täby Spånga 24.9
1.58 Amanda Hjalmarsson 97 Hovslätt Jönköping 7.5
1.58 Julia Seigerroth 97 Hakarpspojkarna Jönköping 7.5

Stav

3.25 Ellienor Werner 98 Hässelby Köping 17.9
3.15 Andrietta Grentzmann 97 Malmö Stockholm/S 31.7
2.85 Frida Tånnander 98 Lund Falköping 4.9
2.80 Simona Semenas 98 Öresund Vellinge 11.6
2.80 Klara Mattson 97 Orient Falköping 3.9
2.80 Lina Larsson 97 Ymer Falköping 3.9
2.80 Nellie Fransson 97 Lerum Falköping 3.9
2.73 Lisa Piscator 97 Kristinehamn Karlstad 3.9
2.72 Beatrice Lantz 97 Växjö Stockholm/S 31.7
2.65 Jessica Sarhede 98 Öresund Malmö/S 5.6
2.61 Ellen Olsson 97 Wärnamo Göteborg/U 9.7
2.60 Fanny Eriksson 97 Djurmo-Sifferbo Uppsala 2.7
2.60 Emily Engelholm 97 Kalmar Karlskrona 6.8
2.59 Helena Kolte 98 Täby Enskede 11.9
2.54 Ida Fritzdorf Kåberg 98 Hammarby Enskede 21.9
2.50 Hanna Schiefer 97 Kalmar Högby 17.7
2.50 Stina Hufhult 97 Ullevi Falköping 3.9
2.49 Linnea Palmerstedt 98 Hammarby Enskede 11.9
2.48 Mathilda Eriksson 98 Tumba Huddinge 12.6
2.48 Emilia Andersson 98 Stocksäter Göteborg/U 9.7
2.48 Sofia Jansson Meuller 97 Örgryte Göteborg/U 9.7

Längd

5.54 Linnea Rosman 97 Istrum Stockholm/S 30.7
5.49 Johanna Dyremark 97 Tumba Göteborg/U 8.7
5.46 Irene Ekelund 97 Kil Arvika 23.7
5.46 Lovisa Östervall 97 Tumba Göteborg/U 8.7
5.42 Hanna Agrell Gustafsson 97 Contact Helsingborg 2.7
5.33 Clara Bogfors 97 Hallen Göteborg/U 8.7
5.31 Matilda Lindberg 97 Huddinge Falun 10.9
5.31 Louise Liljeblad 97 Varberg Stockholm/S 30.7
5.21 Ida Nilsson 98 Hovslätt Jönköping 26.5
5.20 Malin Olsson 97 Södra Sandby Vellinge 11.6
5.20 Olivia Fors 97 Åkersberga Sätra 21.8
5.20 Ebba Olsson 97 Brattås Gävle 23.7
5.19 Hanna Hoff 97 Växjö Falun 10.9
5.18 Johanna Sunesson 97 Växjö Falun 10.9
5.11 Paulina Toresäter 97 Enköping Västerås 6.8
5.10 Mathilda Eriksson 98 Tumba Falun 10.9
5.06 Moa Ugglin 97 Malmö Vellinge 11.6
5.06 Viktoria Stöckel 97 Nedre Soppero Skellefteå 18.6
5.05 Amanda Hjalmarsson 97 Hovslätt Habo 18.6
5.05 Amanda Sundstedt 97 Västerås Gävle 23.7
5.05 Louise Ekman 97 Gefle Östersund 4.9
okänd vind
5.05 Fanny Sandberg 97 Mölndal Angered 6.6
medvind
5.52 Louise Liljeblad 97 Varberg Falköping 3.9
5.51 Lovisa Östervall 97 Tumba Södertälje 6.6
5.27 Paulina Toresäter 97 Enköping Västerås 6.8
5.18 Mathilda Eriksson 98 Tumba Nyköping 21.5
5.16 Johanna Gustavsson 97 Motala Finspång 6.6
5.05 Linnea Gustafsson 97 Hammarby Köping 18.9

Tresteg

11.11 Amanda Hjalmarsson 97 Hovslätt Habo 18.6
11.00 Hanna Agrell-Gustafsson 97 Contact Karlskrona 6.8
10.89 Lovisa Östervall 97 Tumba Göteborg/U-U 9.7
10.86 Viktoria Kemborn 97 Stenungsund Falköping 4.9
10.80 Hanna Hoff 97 Växjö Hässleholm 30.7
10.77 Jennifer Laurits 97 Hakarpspojkarna Falköping 4.9
10.74 Johanna Dyremark 97 Tumba Göteborg/U-U 9.7
10.65 Anna Larsson 97 Lund Halmstad 23.7
10.59 Matilda Andersson 97 Varberg Ku 11,9
10.56 Paulina Toresäter 97 Enköping Västerås 5.8
10.54 Mikaela Waernulf 97 Västerås Köping 17.9
10.48 Linnea Rosman 97 Istrum Alingsås 21.8
10.37 Ida Nilsson 98 Hovslätt Nässjö 21.8
10.36 Dagny Olofsson Hoffman 97 Lerum Villstad 13.8
10.34 Clara Bogfors 97 Hallen Östersund 3.9
10.28 Alva Gustafsson 97 Mölndal Sävedalen 12.6
10.21 Elsa Herlitz 97 Upsala Uppsala 11.8
10.21 Mathilda Eriksson 98 Tumba Norrköping 20.8
10.20 Beatrice Lantz 97 Växjö Karlskrona 18.6
10.20 Viktoria Stöckel 97 Nedre Soppero Arvika 24.7
10.20 Malin Andersson 97 Gefle Östersund 3.9
okänd vind
10.47 Clara Bogfors 97 Hallen Krokom 6.8
10.32 Isabelle Nilsson 97 Piteå Piteå 12.8
10.27 Viktoria Stöckel 97 Nedre Soppero Piteå 12.8
10.22 Madelene Dahlberg 97 Piteå Piteå 12.8
medvind
11.44 Viktoria Kemborn 97 Stenungsund Falköping 4.9
11.32 Hanna Agrell-Gustafsson 97 Contact Falköping 4.9
10.92 Lovisa Östervall 97 Tumba Göteborg/U-U 9.7
10.78 Clara Bogfors 97 Hallen Östersund 3.9
10.59 Beatrice Lantz 97 Växjö Falköping 4.9
10.53 Linn Bengtsson 97 Växjö Varberg 21.8
10.47 Alva Gustafsson 97 Mölndal Sävedalen 12.6
10.28 Frida Hansson 97 Stenungsund Falköping 4.9
10.26 Nikolina Nordkvist 97 Helsingborg Helsingborg 1.7

Kula/3.0

13.55 Agnes Larsson 97 IF Göta Arvika 23.7
12.70 Ebba Olsson 97 Brattås Göteborg/U 10.7
12.51 Lovisa Sjöstrand 97 Östersund Krokom 6.8
11.79 Anna Karlsson 98 Motala Norrköping 21.8
11.65 Viktoria Stöckel 97 Nedre Soppero Arvika 23.7
11.18 Sandra Skogström 97 Täby Köping 17.9
11.17 Emma Thor 97 Märsta Norrtälje 17.8
11.04 Simone Himmerlid 97 Sundsvall Bollnäs 2.7
10.97 Anna Olsson 97 Kil Arvika 23.7
10.97 Mathilda Eriksson 98 Tumba Tumba 8.10
10.95 Anna Hermann 97 Växjö Växjö 12.6
10.89 Amanda Holmberg 98 Lidköping Uddevalla 23.7
10.80 Emma Harrysson 97 Brattås Varberg 20.8
10.78 Elin Bohman 97 Tureberg Köping 17.9
10.62 Karin Ytterberg 97 Ymer Jönköping 7.5
10.40 Sandra Kemdal 97 Västerås Västerås 6.8
10.38 Maja Olsson 97 Leksand Mora 3.9
10.38 Elin Svensson 97 Ullevi Angered 6.6
10.36 Beatrice Lantz 97 Växjö Alvesta 1.10
10.26 Elvira Nilsson 97 Varberg Villstad 14.5
10.26 Matilda Lindberg 97 Huddinge Köping 17.9
10.26 Mathilda Björklund 97 Bålsta Uppsala 3.7

Diskus/0.6

45.25 Marika Kiviniemi 97 Södertälje IF Södertälje 3.8
44.05 Lovisa Sjöstrand 97 Östersund Krokom 6.8
42.78 Anna Karlsson 98 Motala Falköping 4.9
40.28 Anna Karlsson Tufuga 97 Bore Kil 14,8
39.41 Amanda Holmberg 98 Lidköping Uddevalla 23.7
38.77 Helena Åhlén 97 Bore Torsby 28.5
38.61 Felicia Johansson 97 Bore Köping 17.9
38.52 Mathilda Eriksson 98 Tumba Tumba 8.10
38.18 Clara Holmqvist 97 Hakarpspojkarna Tranås 25.9
38.16 Beatrice Lantz 97 Växjö Växjö 14.9
36.52 Amanda Landegren 97 Växjö Falköping 3.9
36.46 Grete Ahlberg 98 Hammarby Enskede 10.9
36.13 Emma Harrysson 97 Brattås Varberg 20.8
35.95 Sofia Troell 98 Klippan Falköping 4.9
35.31 Emma Landegren 97 Ymer Herrljunga 28.8
35.11 Elin Edgren 97 Bore Torsby 28.5
34.71 Sabine Steen 97 Kristinehamn Karlstad/M 3.9
34.20 Sandra Kemdal 97 Västerås Västerås 6.8
33.82 Ebba Olsson 97 Brattås Göteborg/S-K 14.5
33.48 Linn Forssell 97 Motala Falköping 3.9

Slägga/3.0

43.70 Helena Åhlén 97 Bore Torsby 28.5
42.26 Michaela Norrbelius 97 Gefle Bollnäs 2.7
40.60 Lina Hallberger 97 Svenljunga Borås 2.10
39.46 Lovisa Sjöstrand 97 Östersund Gävle 22.7
38.67 Elin Edgren 97 Bore Torsby 14.5
37.22 Emma Thor 97 Märsta Märsta 24.9
37.18 Grete Ahlberg 98 Hammarby Västerås/Ap 6.8
36.22 Linn Forssell 97 Motala Norrköping 20.8
35.98 Amanda Sandin 97 Herrljunga Herrljunga 23.9
35.43 Mathilda Björklund 97 Bålsta Köping 18.9
35.22 Simone Himmerlid 97 Sundsvall Bollnäs 2.7
34.50 Anna Karlsson 98 Motala Göteborg/U-U 9.7
34.41 Julia Gannedahl 97 Tureberg Märsta 24.9
33.62 Amanda Landegren 97 Växjö Växjö 14,9
33.39 Frida Bååth 97 Timrå Örnsköldsvik 10.9
32.50 Sabine Steen 97 Kristinehamn Köping 18.9
31.96 Jessica Mattsson 98 Tierp Gävle 26.12
31.81 Linn Karlsson 97 Kil Kil 1.10
31.33 Mathilda Eriksson 98 Tumba Tumba 8.10
30.56 Cecilia Jäger Stenberg 97 Sundbyberg Köping 18.9

Spjut/400

44.63 Emma Harrysson 97 Brattås Varberg 20.8
42.45 Anna Karlsson Tufuga 97 Bore Torsby 28.5
41.96 Felicia Johansson 97 Bore Torsby 28.5
41.60 Lovisa Sjöstrand 97 Östersund Torsby 28.5
41.01 Ebba Olsson 97 Brattås Helsingborg 1.7
40.75 Carolin Näslund 98 Bore Torsby 28.5
40.30 Sofia Troell 98 Klippan Kristianstad 13.7
39.79 Linn Peura 97 Flen Köping 18.9
38.52 Elin Svensson 97 Ullevi Falköping 4.9
37.33 Agnes Larsson 97 IF Göta Falun 10.9
37.24 Anna Karlsson 98 Motala Norrköping 17.9
37.12 Mathilda Rydin 97 Sävedalen Stockholm/S 30.7
36.52 Louise Liljeblad 97 Varberg Varberg 20.8
36.13 Mathilda Eriksson 98 Tumba Täby 3.9
35.77 Marika Kiviniemi 97 Södertälje IF Södertälje 25.9
34.84 Amanda Holmberg 98 Lidköping Stockholm/S 30.7
34.62 Gabriella Mårtensson 98 Skade Östersund 3.9
34.20 Beatrice Lantz 97 Växjö Oskarshamn 6.6
34.13 Victoria Stöckel 97 Nedre Soppero Östersund 3.9
33.64 Emilia Stenström 97 Huddinge Sätra 29.5

Sexkamp/F15

3.824 Victoria Stöckel 97 Nedre Soppero Uddevalla 17.7
3.650 Ebba Olsson 97 Brattås Uddevalla 17.7
3.629 Linnea Rosman 97 Istrum Varberg 18.9
3.599 Lovisa Östervall 97 Tumba Täby 15.5
3.498 Emmy Andersson 97 Färjestaden Alvesta 2.10
3.422 Elin Bohman 97 Tureberg Täby 15.5
3.375 Beatrice Lantz 97 Växjö Alvesta 2.10
3.253 Johanna Dyremark 97 Tumba Täby 15.5
3.201 Emma Persson 97 Ystad Eslöv 11.9
3.063 Emilia Stenström 97 Huddinge Täby 15.5
3.026 Frida Drakes 97 Säter Falun 7.8
2.994 Sanna Lundqvist 97 Ymer Varberg 18.9
2.904 Amanda Holmberg 98 Lidköping Uddevalla 17.7
2.875 Frida Hansson 97 Stenungsund Uddevalla 17.7
2.874 Karin Ytterberg 97 Ymer Uddevalla 17.7
2.800 Fanny Sandberg 97 Mölndal Lerum 29.5
2.748 Emma Thor 97 Märsta Falun 7.8

>