Officiellt organ för Svenska Friidrottsförbundet

Lördag 19 oktober 2019

Resultat & Årsbästa

 

Sök på friidrott.se

Kontaktinformation

Svensk Friidrott

Svenska Friidrottsförbundet

Post- och besöksadress:
Heliosgatan 3
120 30 Stockholm

Tel: 010-476 53 30 vxl
Fax: 08-724 68 61
E-post: info@friidrott.se

Bankgiro: 332-1387
Org.nr: 802001-0719

Sociala medier:
@svenskfriidrott, 
#svenskfriidrott
 

Generalsekreterare och ansvarig utgivare

Stefan Olsson
010-476 53 41

Utgivningsbevis

Nr 2008-033

Redaktionen friidrott.se

Gustav Orbring
redaktör
072-525 96 32

Information och media

Hillevi Thor
072-559 17 78
(Pressjour)

Läs mer Samtliga kontakter


Årsbästa F16 ute 2011

[MÄN] [M22] [P19] [P17] [P16] [P15] [P14]
[KVINNOR] [K22] [F19] [F17] [F16] [F15] [F14]

Senast uppdaterad 2 JAN, 2012
© SFIF STATISTIK

Statistiken är sammanställd av A. Lennart Julin i samarbete med Bosse Nordin och omfattar resultat gjorda utomhus 2011.

Observera att alla junior/ungdomslistor är åldersbundna enligt följande:
M22/K22: Födda 1989-1991, P19/F19: Födda 1992-93, P17/F17: Födda 1994, P16/F16: Födda 1995, P15/F15: Födda 1996, P14/F14: Födda 1997 - plus ev 98:or som tävlat under 14-årsbetingelser.

§ = gjort under "tuffare" betingelser, dvs med högre häckar, tyngre kastredskap eller över längre sträcka.

100m

11.98 Elise Malmberg 95 Hässleholm Ystad 26.8
12.19 Sandra Törnros 95 Gefle Sundsvall 31.7
12.34 Karolina Nikamo 95 Upsala Ystad 26.8
12.45 Fanny Panboon 95 Skellefteå Umeå 11.6
12.48 Hedvig Nykvist 95 Tranås Växjö 16.9
12.54 Alice Petersson 95 Kalmarsund Kalmar 24.7
12.65 Elin Lindell 95 Hammarby Danderyd 8.5
12.67 Betty Strandberg 95 Gefle Växjö 16.9
12.67 Wilma Kroon 95 Malmö Göteborg/U 9.7
12.70 Erika Löke 95 Falun Falun 28.5
12.70 Susanne Schüssler 95 IF Göta Sundsvall 31.7
12.72 Frida Olofsson 95 Udd Ystad 26.8
12.72 Malin Samuelsson 95 Växjö Ystad 26.8
12.77 Johanna Holmén Svensson 95 Alingsås Göteborg/U 9.7
12.84 Frida Johansson 95 IF Göta Kil 13.8
12.85 Sofia Nilsson 95 Gefle Hudiksvall 16.7
12.87 Sofia Linde 95 Täby Täby 14.9
12.87 Michelle Tyborn 95 Alingsås Ystad 26.8
12.88 Johanna Strandberg 95 Halmstad Helsingborg 3.7
12.88 Elin Andersson 95 Växjö Göteborg/U 9.7
medvind
12.11 Sandra Törnros 95 Gefle Sundsvall 31.7
12.25 Fanny Panboon 95 Skellefteå Skellefteå 7.6
12.28 Karolina Nikamo 95 Upsala Halmstad 24.7
12.29 Alice Petersson 95 Kalmarsund Kalmar 28.5
12.57 Elin Lindell 95 Hammarby Sollentuna 21.5
12.62 Frida Olofsson 95 Udd Karlskrona 6.8
12.70 Nellie Mårtensson 95 Hässleholm Jönköping 22.5
12.70 Karin Grann 95 Alingsås Sävedalen 30.6
12.78 Isabelle Pauksens 95 Rånäs Sollentuna 21.5
12.82 Johanna Strandberg 95 Halmstad Halmstad 24.7

200m

24.50 Elise Malmberg 95 Hässleholm Ystad 28.8
25.19 Ida Jansson 95 Rånäs Ystad 28.8
25.54 Hedvig Nykvist 95 Tranås Göteborg/U 10.7
25.62 Wilma Kroon 95 Malmö Göteborg/U 10.7
25.64 Elin Andersson 95 Växjö Stockholm/S 30.7
25.78 Alice Petersson 95 Kalmarsund Stockholm/S 30.7
25.82 Frida Olofsson 95 Udd Ystad 28.8
25.84 Sofia Linde 95 Täby Sipoo, FIN 18.6
25.91 Fanny Panboon 95 Skellefteå Göteborg/U 10.7
25.92 Betty Strandberg 95 Gefle Sandviken 14.6
25.92 Erika Löke 95 Falun Stockholm/S 30.7
25.97 Agnes Johansson 95 Trollhättans FIK Skara 10.9
26.03 Hanna Hermansson 95 Kil Göteborg/U 10.7
26.07 Frida Johansson 95 IF Göta Falun 6.8
26.19 Rakel Rosshagen 95 Täby Stockholm/S 30.7
26.20 Moa Beckman 95 Lund Göteborg/U 10.7
26.23 Karolina Nikamo 95 Upsala Huddinge 20.8
26.31 Susanne Schüssler 95 IF Göta Göteborg/U 10.7
26.36 Elin Lindell 95 Hammarby Göteborg/U 10.7
26.48 Johanna Holmén Svensson 95 Alingsås Uddevalla 24.7
medvind
26.03 Isabelle Pauksens 95 Rånäs Östhammar 26.5
26.20 Karolina Nikamo 95 Upsala Östhammar 26.5

400m

55.66 Betty Strandberg 95 Gefle Ystad 27.8
57.61 Elise Malmberg 95 Hässleholm Karlshamn 9.8
57.97 Rakel Rosshagen 95 Täby Ystad 27.8
57.98 Stina Kilborn 95 Göteborgs KIK Ystad 27.8
58.37 Ida Jansson 95 Rånäs Växjö 18.9
58.60 Alice Petersson 95 Kalmarsund Växjö 18.9
58.78 Erika Löke 95 Falun Falun 28.5
59.21 Hanna Hermanson 95 Kil Kil 13.8
59.29 Elin Andersson 95 Växjö Halmstad 24.7
59.51 Sofia Nilsson 95 Linköping Göteborg/U 9.7
60.18 Isabell Norstedt 95 Helsingborg Eslöv 15.5
60.48 Elin Eriksson 95 Falun Mora 3.9
61.16 Minda Langmoen 95 Ullevi Ystad 27.8
61.57 Jenny Holm 95 Mölndal Nässjö 6.8
61.64 Emma Gustavsson 95 Ymer Göteborg/U 9.7
61.69 Lisa Bergdahl 95 Glanshammar Västerås 7.8
62.12 Felicia Hellberg Berglund 95 Sundbyberg Växjö 17.9
62.20 Lisa Modin 95 Rånäs Norrtälje 17.8
62.39 Emilia Elofsson 95 Lidköping Halmstad 24.7
62.55 Amanda Trense 95 Östersund Östersund 17.5

800m

2:08.83 Betty Strandberg 95 Gefle Göteborg/S 11.6
2:13.96 Isabelle Norstedt 95 Helsingborg Göteborg/U 10.7
2:17.84 Sarah Lahti 95 Klippan Karlskrona 19.6
2:18.19 *Alem Tesfaye 95 Sundbyberg Stockholm/S 16.8
2:18.20 Emilia Elofsson 95 Lidköping Eskilstuna 18.8
2:18.76 Jenny Holm 95 Mölndal Mölndal 3.9
2:19.06 Lisa Bergdahl 95 Glanshammar Göteborg/U 10.7
2:19.62 Sofia Nilsson 95 Linköping Linköping/C 22.6
2:20.78 Amanda Trense 95 Östersund Växjö 18.9
2:21.34 Elise Malmberg 95 Hässleholm Villeneuve d'Ascq, FRA 9.7
2:21.79 Jenny Biesèrt 95 Graal Göteborg/U 10.7
2:22.73 Lisa Modin 95 Rånäs Stockholm/S 30.7
2:23.21 Sandra Olsson 95 Bore Kil 6.6
2:23.43 Rakel Rosshagen 95 Täby Täby 4.9
2:24.28 Sofia Linde 95 Täby Sipoo, FIN 19.6
2:24.85 Evelina Landstedt 95 Falun Göteborg/U 10.7
2:25.1m Miriam Svensson 95 Kristianstad Malmö/He 17.5
2:26.14 Nike Alfredsson 95 Rånäs Göteborg/U 10.7
2:26.68 Minda Langmoen 95 Ullevi Stockholm/S 30.7
2:26.84 Emelie Svensson 95 Mora Stockholm/S 30.7

1500m

4:34.73 *Alem Tesfaye 95 Sundbyberg Gävle 24.7
4:42.27 Isabell Norstedt 95 Helsingborg Leppävaara, FIN 10.9
4:42.80 Sarah Lahti 95 Klippan Stockholm/S 31.7
4:49.21 Sandra Olsson 95 Bore Stockholm/S 31.7
4:49.22 Lisa Bergdahl 95 Glanshammar Stockholm/S 31.7
4:54.13 Amanda Trense 95 Östersund Sollentuna 20.5
4:57.29 Emma Fogelqvist 95 Spårvägen Sollentuna 20.5
4:57.60 Emilia Elofsson 95 Lidköping Sävedalen 30.6
5:02.61 Sophia Persson 95 Huddinge Växjö 16.9
5:07.90 Jenny Biesèrt 95 Graal Stockholm/S 31.7
5:08.53 Julia Schytzer 95 IF Göta Karlstad 10.8
5:09.44 Malin Nyström 95 Mora Ystad 27.8
5:09.54 Siri Ohrankämmen 95 Sävedalen Stockholm/S 31.7
5:14.75 Emelie Svensson 95 Mora Gävle 23.7
5:15.52 Jessica Bengtsson 95 Sävedalen Ystad 27.8
5:16.53 Sanna Svanebo 95 Sundsvall Gävle 23.7
5:17.42 Lovisa Pettersson 95 Årsunda Gävle 23.7
5:20.38 Kristin Olovsson 95 Rehn Söderhamn 31.5
5:20.57 Lisa Modin 95 Rånäs Gävle 23.7
5:22.95 Hanna Karlsson 95 Rånäs Gävle 23.7

3000m

9:55.79 *Alem Tesfaye 95 Sundbyberg Eskilstuna 18.8
10:09.19 Sarah Lahti 95 Klippan Helsingborg 1.7
10:41.94 Sandra Olsson 95 Bore Karlstad 2.8
10:48.70 Hedda Bångman 95 Trångsviken Ystad 26.8
10:51.82 Emma Fogelqvist 95 Spårvägen Ystad 26.8
10:57.19 Siri Ohrankämmen 95 Sävedalen Ystad 26.8
11:02.38 Julia Schytzer 95 IF Göta Ystad 26.8
11:10.49 Lisa Bergdahl 95 Glanshammar Växjö 18.9
11:11.99 Malin Nyström 95 Mora Ystad 26.8
11:16.23 Jenny Biesèrt 95 Graal Högby 17.7
11:27.56 Sophia Persson 95 Huddinge Ystad 26.8
11:30.11 Jessica Bengtsson 95 Sävedalen Lerum 23.6
11:54.64 Kristin Olovsson 95 Rehn Ljusdal 12.5

1500m hinder/76.2

5:04.92 Sarah Lahti 95 Klippan Göteborg/U 8.7
5:15.57 Emilia Elofsson 95 Lidköping Ystad 28.8
5:22.23 Amanda Trense 95 Östersund Växjö 17.9
5:22.93 Siri Ohrankämmen 95 Sävedalen Växjö 17.9
5:32.10 Sophia Persson 95 Huddinge Växjö 17.9
5:42.91 Julia Schytzer 95 IF Göta Ystad 28.8
5:43.5m Lisa Jerpenfeldt 95 Sävedalen Göteborg/S 4.8
5:55.71 Nike Alfredsson 95 Rånäs Ystad 28.8
5:58.56 Frida Jansson 95 Växjö Huddinge 20.8
6:13.36 Matilda Åkerstedt 95 Tranås Motala 22.5

100m häck/76.2

13.56 Sofia Linde 95 Täby Leppävaara, FIN 10.9
13.96 Elise Malmberg 95 Hässleholm Falun 6.8
14.27 Johanna Holmén Svensson 95 Alingsås Ystad 28.8
14.45 Frida Johansson 95 IF Göta Karlskoga 19.6
14.54 Agnes Johansson 95 Trollhättans FIK Växjö 17.9
14.56 Malin Skogström 95 Täby Göteborg/U 10.7
14.57 Sofia Mossberg 95 Falun Ystad 28.8
14.73 Isabella Pauksens 95 Rånäs Gävle 24.7
14.92 Rakel Rosshagen 95 Täby Ystad 28.8
14.99 Fanny Anonsen 95 Gefle Gävle 24.7
15.19 Hanna Hultemark 95 Växjö Göteborg/U 10.7
15.87 Emelie Larsson 95 Mölndal Halmstad 23.7
15.91 Hanna Hermansson 95 Kil Göteborg/U 10.7
15.97 Hannah Rossland 95 Tumba Växjö 17.9
16.14 Molly Bergvall 95 Växjö Halmstad 23.7
16.28 Frida Jansson 95 Växjö Stockholm/S 30.7
16.37 Nathalie Erlingcarl 95 Hässelby Göteborg/U 10.7
16.47 Sarah Larsson 95 IF Göta Kil 6.6
16.50 Elin Sjödin 95 Piteå Stockholm/S 30.7
16.67 Hanna Jansson 95 Falun Gävle 24.7
medvind
14.16 Johanna Holmén Svensson 95 Alingsås Helsingborg 2.7
14.55 Rakel Rosshagen 95 Täby Falun 6.8
14.73 Fanny Anonsen 95 Gefle Gävle 24.5
15.25 Jenny Carlson 95 Ullevi Torsby 28.5
15.37 Hanna Hermansson 95 Kil Torsby 28.5
16.38 Elin Lindeblad 95 Kalmarsund Kalmar 28.5

300m häck/76.2

43.15 Elise Malmberg 95 Hässleholm Hässleholm 29.7
43.48 Sofia Linde 95 Täby Ystad 28.8
43.85 Johanna Holmén Svensson 95 Alingsås Ystad 28.8
44.47 Rakel Rosshagen 95 Täby Stockholm/S 31.7
45.09 Frida Johansson 95 IF Göta Huddinge 20.8
45.13 Elin Andersson 95 Växjö Stockholm/S 31.7
45.18 Hanna Hermansson 95 Kil Karlskoga 19.6
45.70 Isabelle Pauksens 95 Rånäs Ystad 27.8
46.46 Frida Jansson 95 Växjö Växjö 18.9
46.51 Emma Gustafsson 95 Ymer Göteborg/U 8.7
46.57 Malin Skogström 95 Täby Stockholm/S 31.7
47.00 Elin Lindeblad 95 Kalmarsund Ystad 27.8
47.06 Hanna Hultemark 95 Växjö Stockholm/S 31.7
47.14 Alice Petersson 95 Kalmarsund Göteborg/U 8.7
48.23 Frida Furebring 95 Lund Ystad 27.8
49.11 Julia Andréasson 95 Upsala Uppsala 3.7
50.28 Frida Norlund 95 Skellefteå Växjö 18.9
50.33 Hannah Rossland 95 Tumba Växjö 18.9
50.39 Elin Axberg 95 Kongahälla Göteborg/U 8.7
51.35 Olivia Hawkins 95 Rånäs Märsta 22.6

Höjd

1.72 Sofia Linde 95 Täby Villeneuve d'Ascq, FRA 8.7
1.71 Molly Bergvall 95 Växjö Göteborg/U 9.7
1.69 Alina Lindqvist 95 Väsby Ystad 26.8
1.69 Elise Malmberg 95 Hässleholm Villeneuve d'Ascq, FRA 8.7
1.68 Elin Andersson 95 Växjö Stockholm/S 31.7
1.67 Erika Löke 95 Falun Sollentuna 22.5
1.64 Hanna Ringdahl 95 Eslöv Kristianstad 13.7
1.63 Hanna Österberg 95 IF Göta Karlstad 3.9
1.62 Frida Jansson 95 Växjö Göteborg/U 9.7
1.61 Louise Österberg 95 Söderhamn Växjö 17.9
1.61 Sofia Mossberg 95 Falun Växjö 17.9
1.61 Marie Fransson 95 Falköpings AIK Falköping 20.8
1.60 Isabelle Pauksens 95 Rånäs Norrtälje 17.8
1.60 Malin Skogström 95 Täby Falun 6.8
1.59 Klara Helander 95 Upsala Ystad 26.8
1.58 Jenny Axelsson 95 Båstad Göteborg/U 9.7
1.56 Frida Johansson 95 IF Göta Arvika 23.7
1.56 Stina Kilborn 95 Göteborgs KIK Uddevalla 24.7
1.56 Felicia Olsson 95 Tierp Uppsala 3.7
1.55 Linn Samuelsson 95 Tranås Motala 22.5
1.55 Elin Öberg 95 Habo Jönköping 26.5

Stav

3.76 Terese Dimblad Gonzalez 95 Malmö Växjö 16.9
3.60 Hanna Jansson 95 Falun Mora 3.9
3.22 Louise Gabrielsson 95 Huddinge Huddinge 17.8
3.16 Sara Skogman 95 Örgryte Göteborg/U 9.7
3.15 Denise Eriksson 95 Gefle Sollentuna 22.5
3.10 Nellie Becke 95 Malmö Varberg 21.8
2.95 Sofia Johansson 95 Tranås Växjö 16.9
2.80 Sanna Ericsson 95 Falun Gävle 24.7
2.77 Ina Westin 95 Haparanda SKT Umeå 21.8
2.62 Fanny Öhrn Selahn 95 Sundbyberg Stockholm/S 16.8
2.57 Sara Larsson 95 IF Göta Huddinge 20.8
2.50 Alexandra Bartee 95 Gefle Täby 15.5
2.45 Sofia Wiberg 95 Växjö Växjö 16.9
2.40 Frida Andersson 95 Hovslätt Jönköping 24.9
2.30 Frida Norlund 95 Skellefteå Harstad, NOR 30.7

Längd

6.12 Elise Malmberg 95 Hässleholm Falun 7.8
6.07 Sandra Törnros 95 Gefle Gävle 23.7
5.73 Sofia Nilsson 95 Gefle Bollnäs 17.7
5.63 Sofia Linde 95 Täby Sipoo, FIN 19.6
5.61 Frida Johansson 95 IF Göta Göteborg/U 9.7
5.59 Fanny Anonsen 95 Gefle Göteborg/U 9.7
5.53 Ellinor Bill 95 Hammarby Stockholm/S 30.7
5.42 Matilda Matthys 95 Tjalve Norrköping 28.5
5.41 Fanny Panboon 95 Skellefteå Uppsala 3.7
5.32 Felicia Olsson 95 Tierp Stockholm/S 30.7
5.29 Erika Löke 95 Falun Järvsö 24.9
5.29 Alina Lindqvist 95 Väsby Göteborg/U-U 8.7
5.28 Malin Skogström 95 Täby Gävle 23.7
5.27 Nellie Mårtensson 95 Hässleholm Olofström 5.6
5.26 Malin Samuelsson 95 Växjö Ystad 26.8
5.25 Fanny Roos 95 Ljungby Stockholm/S 30.7
5.24 Hanna Jansson 95 Falun Gävle 23.7
5.24 Rakel Rosshagen 95 Täby Falun 7.8
5.22 Karolina Nikamo 95 Upsala Märsta 22.6
5.22 Alexia Holse 95 Linköping Göteborg/U 9.7
medvind
5.80 Sofia Nilsson 95 Gefle Huddinge 11.6
5.48 Fanny Panboon 95 Skellefteå Skellefteå 18.6
5.44 Erika Löke 95 Falun Sollentuna 22.5
5.41 Felicia Olsson 95 Tierp Uppsala 3.7
5.33 Molly Bergvall 95 Växjö Helsingborg 3.7
5.32 Malin Skogström 95 Täby Gävle 23.7
5.29 Malin Samuelsson 95 Växjö Växjö 12.6

Tresteg

12.53 Sofia Nilsson 95 Gefle Gävle 12.8
11.98 Fanny Anonsen 95 Gefle Gävle 12.8
11.93 Frida Johansson 95 IF Göta Karlstad 2.8
11.84 Elise Malmberg 95 Hässleholm Hässleholm 30.7
11.63 Ellinor Bill 95 Hammarby Växjö 16.9
11.58 Nellie Mårtensson 95 Hässleholm Hässleholm 30.7
11.17 Malin Samuelsson 95 Växjö Kalmar 24.7
11.01 Hannah Svensson 95 Huddinge Stockholm/S 7.6
10.92 Alexia Holse 95 Linköping Växjö 16.9
10.85 Erika Löke 95 Falun Järvsö 25.9
10.84 Elin Lindeblad 95 Kalmarsund Kalmar 13.7
10.83 Emelie Larsson 95 Mölndal Halmstad 24.7
10.83 Klara Helander 95 Upsala Ystad 28.8
10.75 Anna Holmin 95 Upsala Västerås 5.8
10.64 Sofia Mossberg 95 Falun Järvsö 25.9
10.58 Johanna Holmén Svensson 95 Alingsås Växjö 16.9
10.50 Linnéa Carlsson 95 Ärla Växjö 16.9
10.47 Alexandra Bartee 95 Gefle Växjö 16.9
10.38 Hanna Fors 95 Piteå Kalmar 13.7
10.30 Josefin Nordgren 95 Orient Högby 12.6
10.30 Johanna Konseléus 95 Ullevi Sävedalen 12.6
10.30 Alice Petersson 95 Kalmarsund Kalmar 28.5
okänd vind
10.80 Sofia Mossberg 95 Falun Falun 21.6
10.59 Linnéa Carlsson 95 Ärla Eskilstuna 25.8
medvind
11.20 Malin Samuelsson 95 Växjö Helsingborg 2.7
10.78 Anna Holmin 95 Upsala Ystad 28.8

Kula/3.0

15.75 Fanny Roos 95 Ljungby Växjö 12.6
14.72 Sofia Linde 95 Täby Falun 6.8
13.56 Marinda Petersson 95 Hässleholm Växjö 16.9
13.03 Maria Nilsson 95 Orient Lerum 23.6
12.83 Elise Malmberg 95 Hässleholm Eslöv 15.5
12.54 Nellie Mårtensson 95 Hässleholm Hässleholm 31.7
12.42 Frida Johansson 95 IF Göta Arvika 23.7
12.37 Fanny Öhrn-Selahn 95 Sundbyberg Växjö 16.9
12.15 Jennifer Björklund 95 Enköping Gävle 24.7
12.13 Malin Skogström 95 Täby Göteborg/U 10.7
12.00 Johanna Gasic 95 Hakarpspojkarna Växjö 16.9
11.96 Elin Jonsson 95 Ymer Göteborg/U 10.7
11.82 Nadia Shirafkan Nejad 95 IF Göta Växjö 16.9
11.65 Jenny Landberg 95 Tjalve Katrineholm 12.6
11.62 Emma Kullin 95 Huddinge Huddinge 20.8
11.61 Hanna Orre 95 Säter Järvsö 25.9
11.42 Molly Bergvall 95 Växjö Karlshamn 9.8
11.40 Jennie Walfridson 95 Athlet Glemmingebro 14.6
11.30 Ida Elm 95 Linköping Växjö 16.9
11.17 Emma Sjöberg 95 Istrum Skara 15.10

Diskus/1.0

44.40 Fanny Roos 95 Ljungby Ystad 26.8
41.41 Nadja Shirafkan Nejad 95 IF Göta Göteborg/U 10.7
40.14 Matilda Åström 95 Gefle Järvsö 24.9
38.72 Marinda Petersson 95 Hässleholm Malmö/S-K 22.6
38.38 Fanny Andler 95 Habo Ystad 26.8
32.95 Elin Rubin 95 Hovslätt Habo 18.6
32.61 Jennifer Björklund 95 Enköping Ystad 26.8
31.60 Maria Nilsson 95 Orient Växjö/V-K 18.9
31.52 Ida Elm 95 Linköping Växjö/V-K 18.9
30.32 Louise Gabrielsson 95 Huddinge Uppsala 2.7
30.14 Fanny Hjorth 95 Säter Växjö/V-K 18.9
29.78 Fanny Öhrn Selahn 95 Sundbyberg Sollentuna 10.8
29.73 Elisabeth Arvidsson 95 Upsala Sätra 29.5
29.31 Amanda Hanstål 95 Säffle Torsby 28.5
28.55 Suzanne Persson 95 Udd Växjö 12.6
27.82 Jennifer Hemström 95 Märsta Umeå 24.9
27.70 Jennie Walfridsson 95 Athlet Lund 4.9
27.47 Lovisa Helmius 95 Lund Göteborg/S 29.5
27.04 Frida Nilsson 95 Södertälje IF Södertälje 21.8
26.40 Moa Wikner 95 Strand Hudiksvall 21.6

Slägga/4.0

53.16 Marinda Petersson 95 Hässleholm Ystad 28.8
51.85 Matilda Åström 95 Gefle Ystad 28.8
47.54 Julia Karlsson 95 IF Göta Karlstad/M 29.12
46.63 Fanny Roos 95 Ljungby Alvesta 5.6
46.62 Alessandra Wall 95 Ullevi Ystad 28.8
45.75 Cornelia Hansson 95 Gotland Falun 21.9
44.95 Josefina Frenander 95 Lund Helsingborg 1.7
44.02 Linnea Jönsson 95 Upsala Uppsala 22.10
43.94 Frida Norlund 95 Skellefteå Växjö/V-K 17.9
43.67 Lovisa Helmius 95 Lund Helsingborg 1.7
42.34 Malin Jönsson 95 Lund Ystad 28.8
37.53 Josefin Krieg 95 Huddinge Huddinge/J 14.6
36.93 Linnea Frisk 95 Åhus Åhus 9.10
35.16 Elin Rubin 95 Hovslätt Nässjö 21.8
35.12 Hannah Svensson 95 Huddinge Växjö/V-K 17.9
34.80 Linn Samuelsson 95 Tranås Kalmar 28.5
34.14 Matilda Plate 95 Orient Göteborg/S 14.5
33.97 Sofia Tjernberg 95 Huddinge Huddinge 17.8
33.14 Marika Andersson 95 Stensjön Kalmar 28.5
31.41 Anna Olsson 95 Helsingborg Helsingborg 4.7

Spjut/600

54.83 Sofi Flinck 95 Västerås Gävle 24.7
46.03 *Satu Tossavainen 95 Södertälje IF Växjö 17.9
44.68 Jenny Carlson 95 Ullevi Angered 14.5
42.09 Fanny Roos 95 Ljungby Växjö 20.7
41.40 Jennifer Björklund 95 Enköping Ystad 27.8
38.55 Celine Uddén 95 IK Sisu Habo 18.6
37.67 Linnea Sieker 95 Falkenberg Ystad 27.8
37.50 Sofie Hammar 95 Rigor Ystad 27.8
37.49 Sofia Linde 95 Täby Ystad 27.8
37.09 Nadia Shirafkan Nejad 95 IF Göta Karlstad/M 28.9
34.99 Molly Bergvall 95 Växjö Göteborg/S 29.5
34.83 Antonia Tengbom 95 Eksjö Södra Stockholm/S 30.7
34.18 Jennie Walfridsson 95 Athlet Sjöbo 8.9
34.06 Rakel Rosshagen 95 Täby Falun 7.8
33.60 Malin Skogström 95 Täby Huddinge 12.6
33.59 Jennifer Hemström 95 Märsta Växjö 17.9
33.33 Evelyn Einebrant 95 Kalmarsund Kalmar 29.5
32.83 Jenny Landberg 95 Tjalve Norrköping 28.5
32.45 Ida Husman 95 Rånäs Uppsala 11.8
32.23 Klara Helander 95 Upsala Uppsala 22.10

Sjukamp/F17

5.490 Elise Malmberg 95 Hässleholm Falun 7.8
5.472 Sofia Linde 95 Täby Sipoo, FIN 19.6
4.802 Rakel Rosshagen 95 Täby Falun 7.8
4.598 Frida Johansson 95 IF Göta Falun 7.8
4.070 Isabelle Pauksens 95 Rånäs Falun 7.8
3.805 Jennifer Hemström 95 Märsta Falun 7.8

>