Officiellt organ för Svenska Friidrottsförbundet

Torsdag 12 december 2019

Resultat & Årsbästa

 

Sök på friidrott.se

Kontaktinformation

Svensk Friidrott

Svenska Friidrottsförbundet

Post- och besöksadress:
Heliosgatan 3
120 30 Stockholm

Tel: 010-476 53 30 vxl
Fax: 08-724 68 61
E-post: info@friidrott.se

Bankgiro: 332-1387
Org.nr: 802001-0719

Sociala medier:
@svenskfriidrott, 
#svenskfriidrott
 

Generalsekreterare och ansvarig utgivare

Stefan Olsson
010-476 53 41

Utgivningsbevis

Nr 2008-033

Redaktionen friidrott.se

Gustav Orbring
redaktör
072-525 96 32

Information och media

Hillevi Thor
072-559 17 78
(Pressjour)

Läs mer Samtliga kontakter


Årsbästa F17 ute 2011

[MÄN] [M22] [P19] [P17] [P16] [P15] [P14]
[KVINNOR] [K22] [F19] [F17] [F16] [F15] [F14]

Senast uppdaterad 28 DEC, 2011
© SFIF STATISTIK

Statistiken är sammanställd av A. Lennart Julin i samarbete med Bosse Nordin och omfattar resultat gjorda utomhus 2011.

Observera att alla junior/ungdomslistor är åldersbundna enligt följande:
M22/K22: Födda 1989-1991, P19/F19: Födda 1992-93, P17/F17: Födda 1994, P16/F16: Födda 1995, P15/F15: Födda 1996, P14/F14: Födda 1997 - plus ev 98:or som tävlat under 14-årsbetingelser.

§ = gjort under "tuffare" betingelser, dvs med högre häckar, tyngre kastredskap eller över längre sträcka.

100m

12.18 Farydah Inoussa 94 Hässelby Leppävaara, FIN 10.9
12.27 Josefin Palm 94 Gefle Vellinge 26.8
12.32 Evelina Nilsson 94 Skellefteå Skellefteå 18.6
12.35 Julia Hässel 94 Tureberg Vellinge 26.8
12.44 Elsa Skagersten 94 Varberg Villstad 13.8
12.49 Amanda Odesjö 94 Alingsås Sundsvall 31.7
12.53 Hanna Kober 94 Lund Vellinge 26.8
12.62 Elin Larsson 94 Falkenberg Ängelholm 5.6
12.66 Fanny Lindström 94 Athlet Helsingborg 3.7
12.66 Sofia Andersson 94 Örbyhus Stockholm/S 31.7
12.68 Nikita Burton 94 Eskilstuna Gävle 23.7
12.71 Rebecka Larsson 94 Bromma Sollentuna 21.5
12.72 Hanna Arvidsson 94 Istrum Skara 10.9
12.72 Elina Gunnarsson 94 Hovslätt Växjö 16.9
12.72 Linnea Björninger 94 Ullevi Göteborg/S 24.5
12.76 Emelie Strandberg 94 Eskilstuna Huddinge 10.6
12.80 Malin Ramnewall 94 Falkenberg Villstad 14.5
12.81 Lynn Johnson 94 Ullevi Göteborg/S 24.5
12.89 Anna Backlund 94 Lund Göteborg/U 9.7
12.90 Mia Border 94 Hanviken Trollbäcken 6.6
okänd vind
12.66 Hanna Arvidsson 94 Istrum Vellinge 26.8
12.71 Emelie Strandberg 94 Eskilstuna Vellinge 26.8
12.74 Elina Gunnarsson 94 Hovslätt Vellinge 26.8
medvind
12.20 Farydah Inoussa 94 Hässelby Vellinge 26.8
12.24 Julia Hässel 94 Tureberg Vellinge 26.8
12.60 Elina Gunnarsson 94 Hovslätt Kalmar 28.5
12.62 Emelie Strandberg 94 Eskilstuna Sollentuna 21.5
12.65 Sofia Andersson 94 Örbyhus Sätra 29.5
12.83 Ellen Mattsson 94 Stocksäter Hallsberg 29.5

200m

24.78 Julia Hässel 94 Tureberg Leppävaara, FIN 10.9
25.14 Khaddi Sagnia 94 Ullevi Falun 6.8
25.22 Josefin Palm 94 Gefle Leppävaara, FIN 10.9
25.32 Hanna Kober 94 Lund Göteborg/U 10.7
25.39 Elsa Skagersten 94 Varberg Göteborg/U 10.7
25.44 Nikita Burton 94 Eskilstuna Västerås 6.8
25.63 Emmy Olson 94 Gefle Gävle 23.7
25.63 Linnea Björninger 94 Ullevi Vellinge 28.8
25.68 Ellen Mattsson 94 Stocksäter Jönköping 22.6
25.81 Farydah Inoussa 94 Hässelby Sipoo, FIN 18.6
25.82 Caroline Kihlblom 94 Huddinge Huddinge 17.8
25.85 Elina Gunnarsson 94 Hovslätt Göteborg/U 10.7
25.89 Evelina Nilsson 94 Skellefteå Umeå 21.8
26.02 Josefin la Fleur 94 Ystad Helsingborg 2.7
26.05 Elin Axelsson 94 Trollhättans FIK Göteborg/U 10.7
26.10 Amanda Odesjö 94 Alingsås Göteborg/U 10.7
26.19 Rebecca Larsson 94 Bromma Sollentuna 22.5
26.21 Alexi Ramskog 94 Hammarby Göteborg/U 10.7
26.27 Hanna Arvidsson 94 Istrum Skara 10.9
26.33 Aina Griksaite 94 Spårvägen Vellinge 27.8
medvind
25.17 Elsa Skagersten 94 Varberg Halmstad 23.7
25.61 Linnea Björninger 94 Ullevi Villstad 13.8
25.96 Amanda Odesjö 94 Alingsås Helsingborg 2.7
26.16 Emelie Strandberg 94 Eskilstuna Västerås 6.8

400m

56.63 Josefin la Fleur 94 Ystad Göteborg/U 9.7
56.92 Caroline Kihlblom 94 Huddinge Gävle 13.8
57.63 Elin Axelsson 94 Trollhättans FIK Alingsås 21.8
57.67 Elsa Skagersten 94 Varberg Halmstad 24.7
57.83 Ellen Mattsson 94 Stocksäter Göteborg/U 9.7
58.17 Nikita Burton 94 Eskilstuna Eskilstuna 18.8
58.30 Tova Eurén Magnusson 94 Göteborgs KIK Lerum 21.8
59.64 Sofia Johnsson 94 Hässelby Göteborg/U 9.7
59.73 Hanna Kober 94 Lund Göteborg/S 29.5
59.78 Linnea Ivarsson 94 Lerum Göteborg/U 9.7
60.30 Mathilda Boethius 94 Östersund Göteborg/U 9.7
60.36 Emma Larsson 94 Västerås Gävle 24.7
60.52 Sanna Ohlström 94 Rånäs Vellinge 27.8
60.59 Stina M Jansson 94 Gefle Helsingborg 3.7
61.19 Felicia Höglund 94 Göteborgs KIK Motala 22.5
61.21 Agnes Sjöström 94 Westmannia Gävle 24.7
61.22 Lisa Grönlund 94 Norrköping Norrköping 22.5
61.80 Hanna Arvidsson 94 Istrum Uddevalla 24.7
62.46 Alexi Ramskog 94 Hammarby Västerås 7.8
62.72 Emma Forss 94 Hammarby Göteborg/U 9.7
Manuell tidtagning
62.6m Greta Graziani 94 Täby Enna, ITA 11.6

800m

2:14.16 Elin Axelsson 94 Trollhättans FIK Leppävaara, FIN 10.9
2:14.30 Tova Eurén Magnusson 94 Göteborgs KIK Stockholm/S 30.7
2:14.85 Agnes Sjöström 94 Westmannia Göteborg/U 10.7
2:18.17 Greta Graziani 94 Täby Misterbianco, ITA 2.6
2:20.90 Caroline Kihlblom 94 Huddinge Västerås 5.8
2:22.47 Evelina Beramand 94 Mölndal Vellinge 28.8
2:22.48 Matilda Lago 94 Göteborgs KIK Göteborg/S 11.6
2:22.73 Emma Forss 94 Hammarby Vellinge 28.8
2:22.75 Amanda Lönnquist 94 Ystad Köbenhavn, DEN 11.8
2:23.29 Linnea Ivarsson 94 Lerum Högby 17.7
2:23.47 Alice Kristiansen 94 Tanum Vellinge 28.8
2:23.93 Josefine la Fleur 94 Ystad Stockholm/S 30.7
2:25.48 Josefin Malmborg 94 Habo Stockholm/S 7.6
2:26.12 Sofia Johnsson 94 Hässelby Täby 15.5
2:26.73 Alice Andersson 94 Sävedalen Trollhättan 29.5
2:26.90 Anna Jonsson Sundberg 94 Bromma Vellinge 28.8
2:27.20 Malin Karlsson 94 Lund Helsingborg 1.7
2:27.72 Sofia Granander 94 Kil Växjö 18.9
2:28.46 Sofia Geirup 94 Ullevi Göteborg/S 24.5
2:29.85 Ellen Narfgren 94 Hammarby Stockholm/S 7.6

1500m

4:38.32 Agnes Sjöström 94 Westmannia Göteborg/U 9.7
4:42.79 Amanda Lönnquist 94 Ystad Stockholm/S 31.7
4:45.22 Tova Eurén Magnusson 94 Göteborgs KIK Stockholm/S 31.7
4:50.7m Greta Graziani 94 Täby Siracusa, ITA 19.4
5:00.28 Sophia Geirup 94 Ullevi Stockholm/S 31.7
5:03.41 Isabelle Carlsson Pallin 94 Mosjö Huddinge 11.6
5:06.36 Josefine Malmborg 94 Habo Växjö 16.9
5:11.40 Fanny Sundqvist 94 Åhus Karlshamn 9.8
5:15.65 Emma Bivstedt 94 Hässelby Västerås 7.8
5:17.98 Alice Andersson 94 Sävedalen Göteborg/U 9.7
5:23.17 Malin Lindblom 94 Danderyd Huddinge 11.6
5:23.71 Evelina Larsson 94 Kvarnsveden Gävle 23.7
5:23.90 Louise Sundström 94 Örebro Göteborg/U 9.7
5:25.80 Maria Carlzén 94 Nordanstig Söderhamn 31.5
5:26.85 Sofia Granander 94 Kil Växjö 16.9
5:37.44 Malin Karlsson 94 Lund Göteborg/U 9.7

3000m

10:15.09 Amanda Lönnquist 94 Ystad Leppävaara, FIN 10.9
10:46.79 Maria Larsson 94 Ullevi Vellinge 28.8
10:47.38 Isabelle Carlsson-Pallin 94 Mosjö Stockholm/S 29.6
10:58.40 Lina Rissvik 94 Mölndal Sävedalen 12.6
11:07.91 Sophia Geirup 94 Ullevi Vellinge 28.8
11:34.70 Josefine Malmborg 94 Habo Växjö 18.9
11:34.97 Agnes Leo 94 Apladalen Villstad 14.5
11:44.40 Fanny Sundquist 94 Åhus Hässleholm 31.7

1500m hinder/76.2

5:02.19 Tova Eurén Magnusson 94 Göteborgs KIK Vellinge 26.8
5:07.72 Maria Larsson 94 Ullevi Leppävaara, FIN 10.9
5:35.85 Isabelle Carlsson Pallin 94 Mosjö Kil 13.8
5:35.85 Fanny Sundqvist 94 Åhus Hässleholm 29.7
5:42.8m Alice Andersson 94 Sävedalen Göteborg/S 4.8
5:53.02 Evelina Beramand 94 Mölndal Göteborg/S 29.5
6:15.35 Linda Gillström 94 Kvarnsveden Växjö 17.9
6:23.59 Sofia Linjo 94 Hammarby Huddinge 20.8

100m häck/76.2

14.01 Sofia Andersson 94 Örbyhus Vellinge 28.8
14.23 Farydah Inoussa 94 Hässelby Vellinge 28.8
14.40 Alissa Söderberg 94 Spårvägen Vellinge 28.8
14.55§ Khaddi Sagnia 94 Ullevi Sollentuna 22.6
14.73 Pauline Munters 94 Falun Vellinge 28.8
14.91 Sofia Johnsson 94 Hässelby Gävle 24.7
15.09 Nikki Berglund 94 Kalmarsund Lerum 28.5
15.26 Anna Birgersson 94 Karlskoga Stockholm/S 30.7
15.36 Hanna Malm 94 Helsingborg Halmstad 23.7
15.37 Emmy Olson 94 Gefle Lerum 28.5
15.57 Ellinor Sundstrand 94 Gotland Täby 14.5
15.67 Esmeralda Hansson 94 Ystad Göteborg/U 10.7
15.70 Angelika Öhrn 94 Örebro Västerås 5.8
15.78 Linnea Styrman 94 Haparanda SKT Vellinge 28.8
15.88 Matilda Boethius 94 Östersund Stockholm/S 30.7
16.16 Julia Gustafsson 94 Örebro Karlskoga 19.6
16.23 Lina Sandberg 94 Öresund Helsingborg 2.7
16.29 Caroline Jansson 94 Örbyhus Västerås 5.8
16.62 Sandra Håkansson 94 Huddinge Huddinge 12.6
16.63 Lisa Carlsson 94 Falun Falun 6.8
okänd vind
14.38 Alissa Söderberg 94 Spårvägen Växjö 17.9
15.39 Rebecca Abrahamsson 94 Udd Växjö 17.9
15.54 Linnea Styrman 94 Haparanda SKT Växjö 17.9
15.68 Evelina Erlandsson 94 Nyköping Växjö 17.9
15.94 Mia Border 94 Hanviken Trollbäcken 18.9
medvind
14.18 Alissa Söderberg 94 Spårvägen Växjö 17.9
14.48 Pauline Munters 94 Falun Växjö 17.9
15.06 Emmy Olson 94 Gefle Gävle 24.5
15.16 Linnea Styrman 94 Haparanda SKT Skellefteå 18.6
15.54 Angelika Öhrn 94 Örebro Växjö 17.9
16.22 Lina Sandberg 94 Öresund Helsingborg 2.7

300m häck/76.2

44.11 Emma Larson 94 Västerås Vellinge 28.8
44.58 Rebecca Abrahamsson 94 Gnistan Vellinge 28.8
44.83 Ellen Mattsson 94 Stocksäter Stockholm/S 31.7
44.87 Stina Jönsson 94 Hakarpspojkarna Vellinge 28.8
44.98 Sofia Johnsson 94 Hässelby Stockholm/S 31.7
46.13 Stina M Jansson 94 Gefle Växjö 18.9
47.12 Linnea Ivarsson 94 Lerum Lerum 23.6
47.29 Matilda Lago 94 Göteborgs KIK Göteborg/U 8.7
47.70 Alexi Ramskog 94 Hammarby Vellinge 28.8
48.42 Linnea Styrman 94 Haparanda SKT Växjö 18.9
48.47 Emma Forss 94 Hammarby Uppsala 3.7
49.38 Angelika Öhrn 94 Örebro Stockholm/S 31.7
49.44 Jessica Wallenius 94 Ymer Borås 11.6
49.53 Madeleine Imfeld 94 Kongahälla Uddevalla 23.7
49.86 Josefin Sandelius 94 Hammarby Huddinge 10.6
50.36 Hanna Malm 94 Helsingborg Göteborg/U 8.7
50.61 Lina Sandberg 94 Öresund Vellinge 12.6
50.84 Sara Jonasson 94 Laholm Varberg 20.8
50.92 Ida Bergman 94 Gefle Gävle 24.7
51.23 Matilda Boethius 94 Östersund Krokom 7.8

Höjd

1.80 Ida Virdebrant 94 Växjö Leppävaara, FIN 10.9
1.78 Lisa Engman 94 Kil Leppävaara, FIN 10.9
1.78 Khaddi Sagnia 94 Ullevi Falun 6.8
1.74 Evelina Erlandsson 94 Nyköping Kil 6.6
1.68 Esmeralda Hansson 94 Ystad Halmstad 22.5
1.66 Tova Österberg 94 Kalmarsund Kalmar 28.5
1.65 Matilda Ribaeus 94 IF Göta Stockholm/S 31.7
1.64 Emmy Olson 94 Gefle Lerum 28.5
1.62 Sofia Jäger-Stenberg 94 Sundbyberg Växjö 18.9
1.62 Johanna Carlsson 94 Helsingborg Ängelholm 5.6
1.61 Amanda Bills 94 Hässelby Stockholm/S 16.8
1.61 Ellen Steneryd 94 Falkenberg Halmstad 23.7
1.61 Ellinor Sundstrand 94 Gotland Lerum 28.5
1.60 Vera Persson Holm 94 Athlet Trelleborg 4.6
1.59 Alicia Ekström 94 Ymer Jönköping 22.5
1.59 Fanny Lindström 94 Athlet Sjöbo 28.5
1.58 Frida Gustavsson 94 Alingsås Kungsbacka 10.9
1.57 Lisa Carlsson 94 Falun Falun 6.8
1.57 Nikki Berglund 94 Kalmarsund Falun 6.8
1.57 Sofia Johnsson 94 Hässelby Falun 6.8

Stav

4.20 Alissa Söderberg 94 Spårvägen Vellinge 26.8
3.42 Emma Norss 94 Hammarby Stockholm/S 31.7
3.40 Olivia Axell 94 Lerum Lerum 5.6
3.14 Maja Svensson 94 Malmö Göteborg/U 10.7
3.13 Emma Bengtsson 94 Örebro Karlstad 3.9
3.03 Malin Gillman 94 Örebro Karlstad 3.9
3.01 Johanna Greger 94 Ullevi Göteborg/U 9.7
2.95 Nilla Hansson 94 Hässleholm Karlskrona 10.9
2.82 Moa Bylund 94 Huddinge Huddinge 20.8
2.65 Johanna Pettersson 94 Örebro Göteborg/U 9.7
2.60 Jennifer Genborg 94 Östhammar Uppsala 17.5
2.60 Sofie Nyman 94 Upsala Örbyhus 19.6
2.40 Anna Hermansson 94 Hovslätt Kalmar 29.5
2.40 Amy Alphonce 94 Örgryte Lyngby, DEN 4.6
2.33 Sara Angelmyr 94 Örebro Örebro 21.6
2.20 Lisa Anstey 94 Upsala Uppsala 17.5

Längd

6.32 Khaddi Sagnia 94 Ullevi Falun 7.8
5.91 Elin Larsson 94 Falkenberg Habo 18.6
5.88 Hanna Kober 94 Lund Göteborg/U 9.7
5.71 Sofia Andersson 94 Örbyhus Gävle 13.8
5.68 Farydah Inoussa 94 Hässelby Göteborg/U 9.7
5.66 Lynn Johnson 94 Ullevi Gävle 13.8
5.65 Caroline Taxén 94 Enköping Gävle 23.7
5.55 Johanna Carlsson 94 Helsingborg Vellinge 27.8
5.51 Lisa Engman 94 Kil Växjö 17.9
5.48 Evelina Nilsson 94 Skellefteå Stockholm/S 5.7
5.43 Kamila Pietruszka 94 Göteborgs KIK Göteborg/U 8.7
5.41 Stina Jönsson 94 Hakarpspojkarna Kalmar 24.7
5.41 Ellinor Sundstrand 94 Gotland Stockholm/S 30.7
5.39 Emmy Olson 94 Gefle Göteborg/U 9.7
5.36 Nikki Berglund 94 Kalmarsund Falun 7.8
5.35 Jonna Kowalski 94 Tjalve Norrköping 21.8
5.31 Rima Beyed 94 Lund Vellinge 28.8
5.31 Elina Gunnarsson 94 Hovslätt Jönköping 9.8
5.30 Sofia Jäger-Stenberg 94 Sundbyberg Stockholm/S 30.7
5.18 Fanny Lindström 94 Athlet Ystad 25.9
medvind
5.93 Elin Larsson 94 Falkenberg Sävedalen 12.6
5.70 Lynn Johnson 94 Ullevi Sävedalen 12.6
5.66 Caroline Taxén 94 Enköping Gävle 23.7
5.53 Evelina Nilsson 94 Skellefteå Skellefteå 18.6
5.46 Ellinor Sundstrand 94 Gotland Visby 19.6
5.45 Jonna Kowalski 94 Tjalve Norrköping 28.5
5.44 Kamila Pietruszka 94 Göteborgs KIK Kungsbacka 11.9
5.39 Nikki Berglund 94 Kalmarsund Högby 5.6
5.32 Elina Gunnarsson 94 Hovslätt Nässjö 6.8
5.21 Julia Gustafsson 94 Örebro Glanshammar 2.6

Tresteg

13.65 Khaddi Sagnia 94 Ullevi Vellinge 26.8
13.28 Lynn Johnson 94 Ullevi Helsinki, FIN 9.9
12.08 Rebecka Abrahamsson 94 Gnistan Växjö 18.9
11.82 Caroline Taxén 94 Enköping Leppävaara, FIN 10.9
11.60 Ellinor Sundstrand 94 Gotland Sandown, GBR 26.6
11.54 Jonna Kowalski 94 Tjalve Norrköping 20.8
11.48 Kamila Pietruszka 94 Göteborgs KIK Varberg 20.8
11.36 Tea Svensson 94 Lund Göteborg/U 10.7
11.32 Aina Griksaite 94 Hellas Sollentuna 20.5
11.17 Fanny Lindström 94 Athlet Simrishamn 21.6
11.10 Johanna Pettersson 94 Örebro Vellinge 26.8
11.03 Emmy Olsson 94 Gefle Växjö 18.9
10.99 Evelina Erlandsson 94 Nyköping Växjö 18.9
10.57 Rima Beyed 94 Lund Göteborg/U 10.7
10.52 Amanda Fransson 94 Kongahälla Vellinge 26.8
10.47 Moa Karlin Josefsson 94 Ullevi Göteborg/U 10.7
10.33 Rebecca Ekvall 94 Tranås Motala 22.5
10.30 Sara Angelmyr 94 Örebro Köping 11.6
10.18 Josefine Sandelius 94 Hammarby Huddinge 10.6
10.04 Sara Jonasson 94 Laholm Halmstad 24.7
medvind
13.86 Khaddi Sagnia 94 Ullevi Karlstad 2.8
12.00 Caroline Taxén 94 Enköping Vellinge 26.8
11.56 Jonna Kowalski 94 Tjalve Norrköping 20.8
11.47 Tea Svensson 94 Lund Vellinge 26.8
11.34 Fanny Lindström 94 Athlet Simrishamn 21.6
11.10 Rima Beyed 94 Lund Vellinge 26.8

Kula/3.0

15.00 Lina Bengtson 94 Öresund Växjö 18.9
14.77 Erica Lantz 94 Växjö Stockholm/Ktg 28.7
14.07 Matilda Brandtberg 94 Nyköping Trosa 18.6
14.07 Malin Stenmark 94 Sundsvall Stockholm/Ktg 28.7
13.83 Lisa Carlsson 94 Falun Eskilstuna 4.6
12.81 Mia Border 94 Hanviken Vellinge 28.8
12.71 Khaddi Sagnia 94 Ullevi Växjö 18.9
12.63 Martina Borgler 94 Bore Torsby 28.5
12.50 Stina Petersson 94 Ljungby Växjö 18.9
12.47 Jonna Nilsson 94 Contact Karlshamn 27.6
12.35 Frida Olsson 94 Bore Växjö 18.9
12.27 Emma Ljungberg 94 Nyköping Nyköping 28.5
12.12 Sofia Jäger-Stenberg 94 Sundbyberg Växjö 18.9
11.95 Emma Palm 94 Sävedalen Angered 6.6
11.91 Nikki Berglund 94 Kalmarsund Täby 14.5
11.76 Rebecca Ekvall 94 Tranås Högby 17.7
11.65 Sara Sandström 94 Luleå Luleå 28.5
11.60 Farydah Inoussa 94 Hässelby Hässelby 3.8
11.46 Julia Gustafsson 94 Örebro Stockholm/S 31.7
11.22 Emelie Edholm 94 Brännan Bollnäs 2.7

Diskus/1.0

44.74 Emma Ljungberg 94 Nyköping Nyköping 28.5
43.23 Matilda Brandtberg 94 Nyköping Trosa 18.6
40.81 Lina Bengtson 94 Öresund Malmö/S-K 17.8
39.15 Erica Lantz 94 Växjö Vellinge 27.8
38.78 Lydia Sundin 94 Mora Göteborg/U 10.7
37.88 Frida Olsson 94 Bore Kil 6.6
36.84 Emelie Pettersson 94 Gefle Gävle 23.7
34.56 Jonna Nilsson 94 Contact Olofström 15.10
33.26 Malin Stenmark 94 Sundsvall Timrå 13.8
31.53 Madelene Östblom 94 Gefle Växjö/V-K 17.9
30.74 Ellinor Sundstrand 94 Gotland Visby 28.9
30.39 Lisa Carlsson 94 Falun Mora 3.9
30.34 Thea Lundgren 94 Hinden Vellinge 27.8
30.09 Rebecka Karlsson 94 Motala Norrköping 21.8
29.82 Rebecca Ekvall 94 Tranås Växjö/V-K 17.9
29.80 Katja Kiviniemi 94 Södertälje IF Södertälje 3.8
29.20 Sofia Jäger Stenberg 94 Sundbyberg Märsta 24.9
28.57 Malin Linder 94 Bore Torsby 3.3
28.08 Ulrika Andersson 94 Råby-Rekarne Eskilstuna 7.9
27.63 Mia Border 94 Hanviken Trollbäcken 6.6

Slägga/4.0

51.56 Freja Liljedahl 94 Gefle Gävle 22.12
47.21 Anna-Clara Rydberg 94 Bore Torsby 28.5
45.90 Astrid Molander 94 Tumba Vellinge 28.8
45.61 Madelen Östblom 94 Gefle Gävle 26.12
44.73 Maja Eklund 94 Hinden Vellinge 28.8
40.79 Frida Olsson 94 Bore Torsby 24.9
39.70 Lina Bengtson 94 Heleneholm Malmö/S-K 24.9
39.57 Sandra Friberg 94 Tureberg Sollentuna 22.5
39.47 Sara Grönlund 94 Norrköping Hässleholm 29.7
38.92 Jonna Nilsson 94 Contact Hässleholm 29.7
37.73 Angelica Wäli Arvidsson 94 Ullevi Vellinge 28.8
37.17 Sofia Sandin 94 Herrljunga Göteborg/S-K 11.6
36.88 Matilda Brandtberg 94 Nyköping Södertälje 6.6
36.43 Sandra Larsson 94 Ludvika Växjö/V-K 17.9
35.03 Rebecca Ekvall 94 Tranås Högby 17.7
34.96 Malin Linder 94 Bore Växjö/V-K 17.9
34.30 Martina Borgler 94 Bore Växjö/V-K 17.9
31.00 Malin Stenmark 94 Sundsvall Sundsvall 22.5
29.40 Ellinor Sundstrand 94 Gotland Visby 28.9
28.16 Caroline Wallin 94 Huddinge Sätra/K 28.5

Spjut/600

44.02 Frida Olsson 94 Bore Bålsta 14.5
42.73 Lisa Carlsson 94 Falun Vellinge 27.8
41.69 Alexandra Johansson 94 Örebro Leppävaara, FIN 10.9
41.20 Sofie Davoust 94 Tumba Södertälje 24.9
39.29 Khaddi Sagnia 94 Ullevi Angered 14.5
39.14 Malin Stenmark 94 Sundsvall Vellinge 27.8
39.04 Martina Borgler 94 Bore Torsby 28.5
38.55 Sara Westerberg 94 Lekeryd-Svarttorp Habo 18.6
38.53 Sara Sandström 94 Luleå Piteå 13.8
38.51 Rebecka Ekvall 94 Tranås Kalmar 24.7
35.91 Sofia Andersson 94 Örbyhus Uppsala 11.8
35.78 Sandra Fjällrud 94 Bollnäs Söderhamn 5.7
34.44 Stina Petersson 94 Ljungby Alvesta 5.6
34.06 Jonna Nilsson 94 Contact Olofström 5.6
33.83 Ulrika Andersson 94 Råby-Rekarne Vellinge 27.8
33.58 Nikki Berglund 94 Kalmarsund Lerum 29.5
32.73 Lynn Johnson 94 Ullevi Växjö 16.9
32.54 Mikaela Frankestål 94 Rigor Kungsbacka 10.9
32.26 Farydah Inoussa 94 Hässelby Falun 7.8
31.89 Erica Glimsholt 94 Arboga Köping 11.6

Sjukamp/F17

5.287§ Khaddi Sagnia 94 Ullevi Falun 7.8
4.758 Farydah Inoussa 94 Hässelby Falun 7.8
4.543 Nikki Berglund 94 Kalmarsund Falun 7.8
4.308 Ellinor Sundstrand 94 Gotland Lerum 29.5
4.296 Sofia Johnsson 94 Hässelby Falun 7.8
4.142 Lisa Carlsson 94 Falun Falun 7.8
4.024 Emmy Olson 94 Gefle Lerum 29.5
3.810 Julia Gustafsson 94 Örebro Falun 7.8

>