Officiellt organ för Svenska Friidrottsförbundet

Fredag 9 december 2016

Resultat & Årsbästa

 

Sök på friidrott.se

Kontaktinformation

Svensk Friidrott

Svenska Friidrottsförbundet

Post- och besöksadress:
Heliosgatan 3
120 30 Stockholm

Tel: 010-476 53 30 vxl
Fax: 08-724 68 61
E-post: info@friidrott.se
Sociala medier:
@svenskfriidrott, 
#svenskfriidrott
 

Generalsekreterare och ansvarig utgivare

Stefan Olsson
010-476 53 41

Utgivningsbevis

Nr 2008-033

Redaktionen friidrott.se

Magnus Fridell
redaktör
073-506 21 74

Information och media

Fredrik Trahn
070-913 67 96
(Pressjour)

Läs mer Samtliga kontakter


Årsbästa M ute 2011

[MÄN] [M22] [P19] [P17] [P16] [P15] [P14]
[KVINNOR] [K22] [F19] [F17] [F16] [F15] [F14]

Senast uppdaterad 12 DEC, 2011
© SFIF STATISTIK

Statistiken är sammanställd av A. Lennart Julin i samarbete med Bosse Nordin och omfattar resultat gjorda utomhus 2011.

100m

10.34 Nil de Oliveira 86 Spårvägen Sundsvall 31.7
10.42 Benjamin Olsson 91 Helsingborg Sollentuna 28.6
10.43 Stefan Tärnhuvud 85 Sundsvall Jönköping 22.6
10.48 Tom Kling-Baptiste 90 Huddinge Vellinge 26.8
10.55 Odain Rose 92 IFK Umeå Sundsvall 31.7
10.60 David Sennung 91 Ullevi Vellinge 26.8
10.61 Mathias Dufournier 90 IF Göta Vellinge 26.8
10.63 Edmund Yeboah 88 Hässelby San Antonio, TX 1.4
10.65 Oskar Åberg 89 Huddinge Sollentuna 28.6
10.67 Alexander Brorsson 90 Växjö Vellinge 26.8
10.67 Emil Zail 87 Spårvägen Sundsvall 31.7
10.68 Nasser Sebabi 82 Kville Sundsvall 31.7
10.70 Daniel Persson 82 Malmö Karlskrona 6.8
10.71 Jan Wocalewski 93 Huddinge Huddinge 10.6
10.71 Michel Tornéus 86 Hammarby Göteborg/U 9.7
10.72 Patrik Andersson 91 Kville Jönköping 22.6
10.73 Shahbaz Safdar 92 Kville Sävedalen 30.6
10.75 André Drummond 90 Spårvägen Vellinge 26.8
10.76 Alexander Nordkvist 90 Huddinge Sollentuna 28.6
10.80 Erik Hagberg 95 Upsala Huddinge 11.6
10.80 Darko Sarovic 90 Ymer Novi Sad, SRB 4.6
10.81 Sunday Ojuri 93 Hammarby Vellinge 26.8
10.82 Jonathan Waltersson 85 Bollnäs Sundsvall 31.7
10.84 Andreas Engwall 92 Bromma Gävle 23.7
10.86 Carl Armfelt 84 Spårvägen Mölndal 18.6
okänd vind
10.57 David Sennung 91 Ullevi Sollentuna 22.6
medvind
10.33 Stefan Tärnhuvud 85 Sundsvall Sundsvall 31.7
10.47 Johan Wissman 82 Helsingborg Donnas, ITA 3.7
10.47 Tom Kling-Baptiste 90 Huddinge Sundsvall 31.7
10.54 Odain Rose 92 IFK Umeå Skellefteå 18.6
10.59 Mathias Dufournier 90 IF Göta Vellinge 26.8
10.63 Michel Tornéus 86 Hammarby Sollentuna 22.5
10.64 Hamza Kamara 90 Tjalve Sollentuna 22.5
10.64 Alexander Brorsson 90 Växjö Vellinge 26.8
10.67 Shahbaz Safdar 92 Kville Sävedalen 30.6
10.73 André Brännström 87 Skellefteå Skellefteå 18.6
10.73 Carl Armfelt 84 Spårvägen Sollentuna 20.5
10.74 Erik Hagberg 95 Upsala Sollentuna 21.5
10.80 Morgan Ohlström 91 IF Göta Vellinge 26.8
10.80 Sunday Ojuri 93 Hammarby Vellinge 26.8
10.83 Andreas Andersson 91 Hässleholm Sävedalen 30.6
10.85 Cedric Ullberg 92 Ymer Halmstad 24.7

200m

20.83 Nil de Oliveira 86 Spårvägen Karlstad 2.8
20.93 Johan Wissman 82 Helsingborg Karlstad 2.8
21.03 Tom Kling-Baptiste 90 Huddinge Vellinge 28.8
21.15 Alexander Nordkvist 90 Huddinge Vellinge 28.8
21.43 Mathias Dufournier 90 IF Göta Vellinge 28.8
21.44 Benjamin Olsson 91 Helsingborg Ängelholm 4.6
21.53 Oskar Åberg 89 Huddinge Västerås 6.8
21.54 Fredrik Johansson 86 IF Göta Göteborg/U 10.7
21.76 Joel Groth 91 Bollnäs Vellinge 28.8
21.80 Thomas Nikitin 82 Spårvägen Sollentuna 21.5
21.82 Patrik Andersson 91 Kville Göteborg/U 10.7
21.87 Sunday Ojuri 93 Hammarby Göteborg/U 10.7
21.89 Shahbaz Safdar 92 Kville Göteborg/U 10.7
21.89 Odain Rose 92 IFK Umeå Sollentuna 21.5
21.96 Niklas Larsson 85 Hässelby Sollentuna 21.5
22.04 Petter Olson 91 Malmö Karlstad 2.8
22.05 Felix Francois 90 Örgryte Skara 10.9
22.06 David Sennung 91 Ullevi Mölndal 18.6
22.08 Alexander Brorsson 90 Växjö Helsingborg 2.7
22.08 Erik Hagberg 95 Upsala Sollentuna 22.5
22.11 Filip Lööv 92 Kil Sollentuna 21.5
22.11 Dan Englesson 88 Tjalve Sollentuna 22.5
22.13 Morgan Ohlström 91 IF Göta Vellinge 28.8
22.15 Emil Zail 87 Spårvägen Hässleholm 12.6
22.18 Robin Nordkvist 93 Huddinge Göteborg/U 10.7
22.18 Darko Sarovic 90 Ymer Beogard, SRB 28.5
22.18 Mattias Sunneborn 70 Spårvägen Stockholm/S 7.6
medvind
20.57 Johan Wissman 82 Helsingborg Gävle 14.8
21.02 Tom Kling-Baptiste 90 Huddinge Gävle 14.8
21.29 Mathias Dufournier 90 IF Göta Gävle 14.8
21.42 Sunday Ojuri 93 Hammarby Vellinge 28.8
21.43 Benjamin Olsson 91 Helsingborg Helsingborg 2.7
21.44 Oskar Åberg 89 Huddinge Hässleholm 12.6
21.53 Fredrik Johansson 86 IF Göta Sollentuna 22.6
21.55 Jan Wocalewski 93 Huddinge Vellinge 28.8
21.58 Odain Rose 92 IFK Umeå Vellinge 28.8
21.65 David Sennung 91 Ullevi Sollentuna 22.6
21.73 Patrik Andersson 91 Kville Gävle 14.8
21.89 Alexander Brorsson 90 Växjö Högby 17.7
21.95 Simon Gyllensten 92 Örgryte Vellinge 28.8
21.96 Viktor Jönsson 92 Råby-Rekarne Vellinge 28.8
21.98 Viktor Elvung-Nilsson 94 Gnistan Vellinge 28.8
22.06 Mattias Sunneborn 70 Spårvägen Sätra 15.6
22.06 Joakim Djuvfeldt 93 IF Göta Vellinge 28.8
22.10 Jonathan Wulff 94 Hammarby Sollentuna 22.6
22.10 Erik Annerfalk 94 Hagen Vellinge 28.8
22.17 Niklas Pålsson 94 Mölndal Vellinge 28.8

400m

45.82 Johan Wissman 82 Helsingborg Gävle 13.8
47.04 Axel Bergrahm 92 IFK Göteborg Gävle 13.8
47.36 Alexander Nordkvist 90 Huddinge Vellinge 27.8
47.78 Fredrik Johansson 86 IF Göta Lapinlahti, FIN 24.7
48.13 Andreas Mokdasi 84 Hässelby Gävle 13.8
48.28 Felix Francois 90 Örgryte Gävle 13.8
48.33 Andreas Almgren 95 Tureberg Gävle 13.8
48.36 Petter Olson 91 Malmö Ostrava, CZE 14.7
48.47 Mattias Claesson 86 Hässelby Sollentuna 22.6
48.60 Niclas Åkerström 88 Växjö Göteborg/U 9.7
48.62 Joni Jaako 86 Hammarby Sollentuna 22.6
48.96 Niklas Larsson 85 Hässelby Stockholm/S 5.7
48.99 Mattias Sunneborn 70 Spårvägen Stockholm/S 29.7
49.00 Marcus Mårtensson 95 Lidingö Leppävaara, FIN 10.9
49.00 Fabian Rosenquist 91 Tjalve Bressanone, ITA 2.7
49.00 Erik Smedhs 91 Mora Göteborg/U 9.7
49.05 Johan Svensson 89 Spårvägen Helsingborg 3.7
49.07 Alexander Lesser 93 Ullevi Köbenhavn, DEN 3.9
49.17 Elias Amado 86 Falun Gävle 13.8
49.22 Carl Sjöstedt 94 IF Göta Göteborg/U 9.7
49.33 Johan Henningsson 90 Bollnäs Bollnäs 2.7
49.36 Johan Eriksson 88 Tureberg Gävle 13.8
49.37 Patrik Sjöö 92 Hässelby Sollentuna 28.6
49.42 Joakim Andersson 92 Trelleborg Göteborg/U 9.7
49.64 Markus Johansson 90 Ume FI Vellinge 27.8

800m

1:46.73 Mattias Claesson 86 Hässelby Sollentuna 28.6
1:47.01 Joni Jaako 86 Hammarby Sollentuna 28.6
1:47.18 Johan Rogestedt 93 Stenungsund Sollentuna 28.6
1:47.24 Thobias Ekhamre 88 Hammarby Sollentuna 28.6
1:48.26 Johan Svensson 89 Spårvägen Sollentuna 28.6
1:48.96 Johan Walldén 87 Gefle Mölndal 3.9
1:50.30 Elmar Engholm 92 Hässelby Eskilstuna 18.8
1:50.30 Rickard Gunnarsson 91 Hässelby Mölndal 3.9
1:50.62 William Taudien 88 Tureberg San Marcos, TX 30.4
1:51.37 Christoffer Ohlsson 93 Umedalen Stockholm/S 29.7
1:51.71 Johan Henningsson 90 Bollnäs Sollentuna 28.6
1:51.79 Andreas Almgren 95 Tureberg Sollentuna 21.5
1:52.31 Martin Nilson 89 Malmö Karlstad 2.8
1:52.32 Jonas Leandersson 91 Malmö Eskilstuna 18.8
1:52.53 Anton Wåhlin 91 Malmö Karlstad 2.8
1:52.62 Staffan Ek 91 Björnstorp Göteborg/U 10.7
1:52.76 Daniel Gleimar 92 Tureberg Uden, NED 2.7
1:53.09 Fredrik Karlsson 78 Hammarby Göteborg/S 11.6
1:53.16 Erik Smedhs 91 Mora Sollentuna 28.6
1:53.21 Victor Hedin 91 Huddinge Sollentuna 28.6
1:53.25 Marcus Hallbäck 92 Hässelby Göteborg/U 10.7
1:53.36 Viktor Ekelund 89 Malmö Göteborg/U 10.7
1:53.45 Klas Persson 91 Tureberg Stockholm/S 29.7
1:53.47 Joakim Löfwing 84 Hammarby Norrköping 28.5
1:53.47 Daniel Norberg 78 Spårvägen Sollentuna 28.6

1500m

3:43.66 Erik Johansson 89 Hässelby Sollentuna 28.6
3:43.86 Johan Hydén 89 Akele Sollentuna 28.6
3:44.98 Staffan Ek 91 Björnstorp Stretford, GBR 23.7
3:45.60 Elmar Engholm 92 Hässelby Rovereto, ITA 13.9
3:45.95 Johan Rogestedt 93 Stenungsund Stockholm/S 18.6
3:46.09 Eric Senorski 89 Örgryte Göteborg/U 9.7
3:46.27 Jonas Leandersson 91 Malmö Mölndal 3.9
3:46.91 Johan Walldén 87 Gefle Helsinki, FIN 10.9
3:46.97 Marcus Hallbäck 92 Hässelby Sollentuna 28.6
3:47.49 James Finucane 89 Fairfax, VA 9.4
3:47.81 Martin Nilson 89 Malmö Göteborg/U 9.7
3:48.33 Daniel Lundgren 85 Tureberg Mölndal 3.9
3:48.61 *Abdi Suleiman 84 Malmö Hässleholm 12.6
3:49.00 Kalle Johansson 89 Hässelby Jönköping 26.5
3:49.07 Anton Wåhlin 91 Malmö Göteborg/U 9.7
3:49.22 Thobias Ekhamre 88 Hammarby Jönköping 26.5
3:50.09 Fredrik Johansson 86 Växjö Stockholm/S 29.7
3:50.29 Elias Bjuhr 93 IFK Umeå Mannheim, GER 2.7
3:50.56 Fredrik Uhrbom 77 Spårvägen Sollentuna 28.6
3:50.90 Anton Danielson 90 Tjalve Göteborg/U 9.7
3:52.37 Fredrik Björklund 86 Hälle Uden, NED 2.7
3:52.88 Robin Lindgren 90 Örgryte Stockholm/S 29.7
3:53.53 Viktor Ekelund 89 Malmö Stretford, GBR 23.7
3:53.94 Marcus Gustafsson 88 Spårvägen Hässleholm 12.6
3:53.96 Albin Olausson 92 Örebro Stockholm/S 5.7

3000m

7:59.04 Johan Wallerstein 78 Lund Rhede, GER 8.7
8:04.73 Eric Senorski 89 Örgryte Lapinlahti, FIN 24.7
8:07.65 Fredrik Uhrbom 77 Spårvägen Karlstad 2.8
8:10.81 Fredrik Johansson 86 Växjö Karlstad 2.8
8:10.98 Erik Johansson 89 Hässelby Oslo, NOR 19.5
8:11.92 Staffan Ek 91 Björnstorp Karlstad 2.8
8:18.88 *Haben Idris 87 Hässelby Sollentuna 28.6
8:19.07 Kalle Johansson 89 Hässelby Oslo, NOR 19.5
8:19.82 Andreas Åhwall 89 Hässelby Karlstad 2.8
8:20.12 Daniel Lundgren 85 Tureberg Karlstad 2.8
8:21.6m Oskar Käck 82 Hälle Göteborg/S 11.6
8:23.71 Anton Danielson 90 Tjalve Eskilstuna 18.8
8:25.43 Olle Kalered 90 Norrköping Eskilstuna 18.8
8:26.07 Johan Hydén 89 Akele Oslo, NOR 19.5
8:26.11 Robin Lindgren 90 Örgryte Karlstad 2.8
8:28.09 Filip Johansson 92 Sävedalen Karlstad 2.8
8:28.48 Marcus Gustafsson 88 Spårvägen Karlstad 2.8
8:29.03 William Levay 96 Danderyd Athl Eskilstuna 18.8
8:31.2m Adil Bouafif 78 Hässelby Helsinki, FIN 10.9
8:32.22 Napoleon Solomon 94 Fredrikshof Sollentuna 20.5
8:33.34 Erik Widing 87 Tureberg Sollentuna 28.6
8:33.37 Patrik Andersson 86 Hälle Oslo, NOR 19.5
8:35.78 Mathias Borg 85 Ullevi Stretford, GBR 23.7
8:35.78 Martin Johansson 84 Mora Oslo, NOR 26.7
8:40.14 Oskar Majling 86 Hässelby Huddinge 12.6

5000m

14:03.11 Eric Senorski 89 Örgryte Manchester, GBR 28.5
14:03.20 Fredrik Uhrbom 77 Spårvägen Solihull, GBR 9.7
14:07.64 Erik Johansson 89 Hässelby Merksem, BEL 27.8
14:08.36 Anton Danielson 90 Tjalve Manchester, GBR 28.5
14:08.37 *Haben Idris 87 Hässelby Göteborg/S 11.6
14:11.15 Mikael Ekvall 89 Strömstad LK Manchester, GBR 28.5
14:18.17 Johan Wallerstein 78 Lund Joensuu, FIN 27.7
14:20.3m Adil Bouafif 78 Hässelby Helsinki, FIN 10.9
14:24.22 Olle Walleräng 85 Spårvägen Gävle 14.8
14:24.54 Andreas Åhwall 89 Hässelby Vellinge 28.8
14:26.96 Kalle Johansson 89 Hässelby Lokeren, BEL 29.5
14:32.81 Mathias Borg 85 Ullevi Göteborg/S 11.6
14:35.48 Staffan Ek 91 Björnstorp Vellinge 28.8
14:36.79 Fredrik Johansson 85 Ullevi Göteborg/S 11.6
14:39.08 Alexander Söderberg 88 Spårvägen Lawrenceville, NJ 8.5
14:41.51 Emil Lerdahl 82 Hammarby Gävle 14.8
14:42.65 Olle Kalered 90 Norrköping Vellinge 28.8
14:43.25 Robin Lindgren 90 Örgryte Vellinge 28.8
14:43.30 Joel Bodén 83 IFK Umeå Umeå 21.8
14:43.38 Fredrik Johansson 86 Växjö Mölndal 3.9
14:47.58 Erik Widing 87 Tureberg Göteborg/U 8.7
14:49.99 Patrik Andersson 86 Hälle Gävle 14.8
14:58.5m Johan Lindberg 80 Upsala Södertälje 5.8
15:00.01 David Nilsson 87 Högby Högby 12.6
15:00.75 Anders Kleist 80 Akele Norrköping 21.6

10000m

29:02.11 Adil Bouafif 78 Hässelby Helsinki, FIN 10.9
29:12.55 Mikael Ekvall 89 Strömstad LK Wageningen, NED 15.6
29:18.45 Alexander Söderberg 88 Spårvägen Bloomington, IN 26.5
29:45.31 Fredrik Uhrbom 77 Spårvägen Oslo, NOR 4.6
29:56.38 *Haben Idris 87 Hässelby Stockholm/S 23.8
30:15.57 Peter Gross 85 Hässelby Gävle 12.8
30:20.52 Mathias Borg 85 Ullevi Wageningen, NED 15.6
30:20.68 Emil Lerdahl 82 Hammarby Gävle 12.8
30:36.17 Johan Larsson 83 Lund Gävle 12.8
30:44.07 Patrik Andersson 86 Hälle Wageningen, NED 15.6
30:44.16 Andreas Åhwall 89 Hässelby Vallentuna 11.5
31:11.50 Patrik Engström 77 Studenterna Gävle 12.8
31:16.23 Oskar Majling 86 Hässelby Gävle 12.8
31:22.38 Kristoffer Österlund 72 IFK Umeå Skellefteå 1.9
31:23.23 Tobias Lustig 88 IFK Umeå Skellefteå 1.9
31:27.25 Anders Dahl 64 Högbo AIK Stockholm/S 23.8
31:27.41 David Nilsson 87 Högby Selfoss, ISL 22.5
31:29.05 Tobias Lundgren 87 Spårvägen Princeton, NJ 13.5
31:34.4m Lars Södergård 83 Vallentuna Södertälje 22.6
31:38.17 Henrik Löfås 83 Upsala Gävle 12.8
31:44.55 Martin Öhman 81 Hässelby Stockholm/S 23.8
31:49.12 Björn Ferry 78 Storuman Skellefteå 1.9
31:52.62 Erik Widing 87 Tureberg Gävle 12.8
32:03.37 Oskar Landin 87 Spårvägen Stockholm/S 4.10
32:27.91 Michael Mustaniemi 87 Bålsta Stockholm/S 4.10

Halvmarathon

1:04.41 Adil Bouafif 78 Hässelby Stockholm 17.9
1:04.59 Lars Johansson 85 Enhörna Venlo, NED 27.3
1:05.56 David Nilsson 87 Högby Barcelona, ESP 30.1
1:06.01 *Haben Idris 87 Hässelby Stockholm 7.5
1:06.18 *Daniel Woldu 89 Spårvägen Frankfurt, GER 30.10
1:06.19 Fredrik Uhrbom 77 Spårvägen Santa Pola, ESP 23.1
1:07.34 *Janne Holmén 77 Rånäs Stockholm 17.9
1:07.39 Emil Lerdahl 82 Hammarby Stockholm 17.9
1:07.44 Johan Larsson 83 Lund Stockholm 17.9
1:07.47 Patrik Engström 77 Studenterna Susegana, ITA 27.3
1:08.12 Erik Petersson 80 Mölndal Stockholm 17.9
1:08.16 Andreas Åhwall 89 Hässelby Stockholm 17.9
1:08.20 Fredrik Johansson 85 Ullevi Venlo, NED 27.3
1:09.27 Kristian Algers 75 Enhörna Stockholm 17.9
1:09.38 Linus Nilsson 83 Enhörna Riva del Garda, ITA 13.11
1:09.39 *Brian Buchtrup Nielsen 76 Fredrikshof Berlin, GER 3.4
1:09.45 *Brandon Bartholomew 82 Studenterna Göteborg 21.5
1:09.49 Magnus Hansson 76 Trelleborg Malmö 13.8
1:09.55 Martin Kjäll-Ohlsson 78 Hälle Den Haag, NED 13.3
1:10.19 *Nuray Yassin 81 Hälle Göteborg 8.10
1:10.26 Oskar Majling 86 Hässelby Stockholm 17.9
1:10.26 Jakob Löv 85 Pan-Kristianstad Barcelona, ESP 30.1
1:10.32 Mathias Borg 85 Ullevi Venlo, NED 27.3
1:10.39 *Amanuel Weldemichael 88 Hässelby Stockholm 17.9
1:10.41 Henrik Löfås 83 Upsala Stockholm 7.5

Marathon

2:18.48 Lars Johansson 85 Enhörna Sevilla, ESP 13.2
2:19.34 *Daniel Woldu 89 Spårvägen Stockholm 28.5
2:21.25 David Nilsson 87 Högby Castellón, ESP 11.12
2:21.44 Fredrik Uhrbom 77 Spårvägen Castellón, ESP 11.12
2:23.04 Jonas Buud 74 Mora Amsterdam, NED 16.10
2:23.17 Emil Lerdahl 82 Hammarby Frankfurt, GER 30.10
2:23.30 Erik Petersson 80 Mölndal Castellón, ESP 11.12
2:26.05 Martin Kjäll-Ohlsson 78 Hälle Stockholm 28.5
2:26.17 Linus Nilsson 83 Enhörna Firenze, ITA 27.11
2:26.35 Kristoffer Österlund 72 IFK Umeå Stockholm 28.5
2:27.21 Patrik Engström 77 Studenterna Stockholm 28.5
2:28.04 Michael Mustaniemi 87 Bålsta Frankfurt, GER 30.10
2:29.16 Anders Österlund 73 Västerås SOK Stockholm 5.11
2:29.19 Lars Andén 77 Heleneholm Frankfurt, GER 30.10
2:29.30 Niklas Sydow 80 Fredrikshof Stockholm 5.11
2:31.16 Erik Öhlund 80 Hälle New York, NY 6.11
2:31.18 Henrik Löfås 83 Upsala Stockholm 28.5
2:32.02 Niklas Andersson 78 Hässelby Frankfurt, GER 30.10
2:32.23 Fernando Dinis 71 Hälle Frankfurt, GER 30.10
2:33.30 Johan Hellman 79 Strömstad LK Berlin, GER 25.9
2:33.37 Patrik G Björkqvist 70 Brittatorp Stockholm 28.5
2:34.14 Linus Holmsäter 84 Fredrikshof Beijing, CHN 16.10
2:34.23 Carl Fredrik Danielson 83 Stockholm 28.5
2:34.26 Mikael Zetterberg 76 Tjalve Palma de Mallorca, ESP 16.10
2:34.48 Anders Szalkai 70 Spårvägen New York, NY 6.11

3000m hinder/91.4

8:39.75 Eric Senorski 89 Örgryte Gävle 13.8
8:40.80 Daniel Lundgren 85 Tureberg Gävle 13.8
8:51.79 Fredrik Johansson 86 Växjö Gävle 13.8
8:57.06 Andreas Åhwall 89 Hässelby Sollentuna 28.6
8:59.27 Robin Lindgren 90 Örgryte Gävle 13.8
8:59.93 Johan Lindberg 80 Upsala Gävle 13.8
9:02.68 Mathias Borg 85 Ullevi Göteborg/U 8.7
9:03.97 Emil Blomberg 92 Hässelby Sollentuna 28.6
9:05.69 Elmar Engholm 92 Hässelby Köbenhavn, DEN 4.9
9:09.46 Albin Olausson 92 Örebro Göteborg/U 8.7
9:10.10 Jonas Legernes 91 Ullevi Tampere, FIN 12.6
9:14.23 Marcus Hallbäck 92 Hässelby Kuortane, FIN 25.6
9:27.77 Jan Westerberg 80 IFK Umeå Gävle 13.8
9:33.79 Aleksander Liss 91 Tureberg Stockholm/S 7.6
9:35.40 Henrik Jacobsson 88 Spårvägen Gävle 13.8
9:38.46 Tomas Jennerstål 74 Vallentuna Stockholm/S 7.6
9:49.26 Fredrik Sohlberg 72 Vallentuna Sätra 29.5
9:50.71 Johan Arnqvist 85 IF Göta Sollentuna 22.6
9:54.23 Lars Drageryd 89 Örebro Sollentuna 22.5
9:56.87 Anders Pettersson 89 Klippan Göteborg/U 8.7
9:59.14 Rikard Emilsson 89 Hakarpspojkarna Göteborg/S 29.5
9:59.48 Viktor Helander 90 Eksjö Södra Nässjö 21.8
10:00.33 Niklas Jonsson 92 Hammarby Sollentuna 22.5
10:02.00 Gustav Milesson 92 Högby Nässjö 21.8
10:02.25 Alexander Persson 90 Hammarby Sollentuna 22.6

110m häck/106.7

13.71 Philip Nossmy 82 Malmö Göteborg/S 11.6
13.87 Robert Kronberg 76 Kville Gävle 14.8
14.08 Alexander Brorsson 90 Växjö Helsinki, FIN 10.9
14.12 Amir Shaker 89 Eskilstuna Sundsvall 31.7
14.27 Marvin Tay 90 Spårvägen Sollentuna 22.6
14.47 Rafael Askros 81 Lidingö Göteborg/U 10.7
14.56 Jonathan Eklund 88 Hammarby Sollentuna 22.6
14.57 Björn Barrefors 87 Hammarby Des Moines, IA 9.6
14.59 Martin Kallur 91 Falun Göteborg/U 10.7
14.71 Joakim Blaschke 77 Spårvägen Gävle 14.8
14.71 Dennis Acson 81 Hammarby Sundsvall 31.7
14.72 Petter Olson 91 Malmö Sollentuna 28.6
14.77 Andreas Andersson 87 Hässelby Sollentuna 20.5
14.84 Josua Gustafsson 88 Ullevi Göteborg/U 10.7
14.89 Anton Levin 92 Helsingborg Eslöv 11.9
14.92 Marcus Persson 89 Ullevi Borås 11.6
15.09 Henrik Ögren 77 Östersund Göteborg/U 10.7
15.09 Fabian Rosenquist 91 Tjalve Seinäjoki, FIN 5.6
15.14 Björn Johansson 88 Västerås DeKalb, IL 13.5
15.22 Anders Leifsson 92 Orient Motala 22.5
15.24 Markus Sparrman 89 Ymer Borås 11.6
15.32 Erik Ehrlin 90 Ärla Stockholm/S 5.7
15.38 Marcus Nilsson 91 Högby Tucson, AZ 13.5
15.47 Douglas Stenberg 90 IF Göta Göteborg/U 10.7
15.51 Jesper Lundberg 94 Alvesta Halmstad 22.5
15.51 Adam Chiguer 91 Huddinge Sollentuna 22.6

400m häck/91.4

51.41 Niclas Åkerström 88 Växjö Uddevalla 23.7
52.23 Thomas Nikitin 82 Spårvägen Stockholm/S 18.6
52.59 Petter Olson 91 Malmö Gävle 13.8
52.75 Erik Lindahl 90 Kville Helsinki, FIN 9.9
52.85 Niklas Larsson 85 Hässelby Gävle 13.8
52.90 Henrik Encke 84 Hässelby Göteborg/U 8.7
53.36 Mattias Sunneborn 70 Spårvägen Gävle 23.7
53.40 Jim Christensson 89 Mölndal Mölndal 18.6
53.55 Jonathan Carbe 90 Örgryte Gävle 12.8
53.87 Markus Johansson 90 Ume FI Gävle 23.7
53.99 Fabian Rosenquist 91 Norrköping Gävle 12.8
54.04 Mattias Bäckman 91 Bollnäs Vellinge 28.8
54.14 Anton Nilsson 92 Huddinge Gävle 12.8
54.29 Hampus Widlund 93 Växjö Köbenhavn, DEN 3.9
54.33 Oliver Willskytt 92 Ullevi Göteborg/U 8.7
54.40 Anton Forsberg 91 Tureberg Hässleholm 12.6
55.32 Niklas Liberg 86 Lund Göteborg/S 29.5
55.37 Johan Eriksson 88 Tureberg Gävle 12.8
55.82 Fredrik Linansky 89 Helsingborg Gävle 12.8
55.84 Anton Levin 92 Helsingborg Gävle 12.8
55.93 Jonathan Waern 86 Örebro Sollentuna 28.6
56.08 Arvid Berglund 91 Tranås Nässjö 21.8
56.21 Rafael Askros 81 Lidingö Uppsala 3.7
56.52 Philip Green 93 Hammarby Stockholm/S 7.6
56.68 Tobias Nilsson 92 Alvesta Göteborg/U 8.7

Höjd

2.25 Linus Thörnblad 85 Malmö Nerja, ESP 23.7
2.21 Mehdi Alkhatib 87 Hammarby Genève, SUI 28.5
2.16 Emil Svensson 89 Örgryte Göteborg/U 9.7
2.13 Jakob Thorvaldsson 88 Råby-Rekarne Mölndal 3.9
2.13 Adam Chiguer 91 Huddinge Göteborg/U 9.7
2.11 Marcus Lundquist 91 Rånäs Kil 6.6
2.10 Philip Frifelt-Lundqvist 89 IF Göta Genève, SUI 28.5
2.10 Ola Carlsson 75 Örgryte Mölndal 3.9
2.09 Carl Rönnow 90 Athletique Uppsala 3.7
2.08 Fredrick Ekholm 94 Huddinge Sollentuna 22.5
2.07 Joel Spolén 83 Örgryte Gävle 14.8
2.07 Isak Persson 95 Spårvägen Växjö 17.9
2.07 Erik Liberg 93 Ullevi Köbenhavn, DEN 3.9
2.06 Alexander Håkansson 91 Umedalen Vellinge 28.8
2.05 Yuan-Zhong Wu 91 Växjö Helsingborg 2.7
2.04 Oskar Rybo 89 Kville Gävle 14.8
2.04 Arlind Shaluni 92 Norrköping Vellinge 28.8
2.03 Fredrik Konradsson 94 IFK Umeå Växjö 16.9
2.02 Björn Barrefors 87 Hammarby Norm 13.5
2.02 Fredrik Löfgren 94 Lund Vellinge 27.8
2.02 Fredrik Sangberg 90 Kville Vellinge 28.8
2.02 Kristian Olofsson 90 Ymer Vellinge 28.8
2.01 Filip Persson 93 Lund Göteborg/U 9.7
2.00 Andreas Carlsson 95 Ymer Borås 11.6
2.00 Pontus Sterner Johansson 96 Malmö Vellinge 12.6
2.00 David Kallebäck 89 Varberg Varberg 20.8
2.00 Martin Eriksson 83 Örgryte Jönköping 22.6
2.00 Daniel Falk 88 Lerum Mölndal 30.7

Stav

5.60 Alhaji Jeng 81 Örgryte Karlstad 2.8
5.25 Gustaf Hultgren 83 Örgryte Karlskrona 6.8
5.25 Robert Warensjö 90 Nyköping Hendon, GBR 9.7
5.23 Andreas Duplantis 93 Stål Austin, TX 8.4
5.20 Simon Gyllensten 92 Örgryte Mannheim, GER 3.7
5.15 Melker Svärd-Jacobsson 94 Malmö Villeneuve d'Ascq, FRA 10.7
5.00 Carl Sténson 93 Hellas Karlskrona 19.6
5.00 Erik Thorstensson 89 Spårvägen Helsinki, FIN 9.9
4.95 Arvid Lindahl 92 KA2 Hässleholm 31.7
4.90 Björn Johansson 88 Västerås Des Moines, IA 9.6
4.83 Björn Barrefors 87 Hammarby Norman, OK 14.5
4.81 Per Drageryd 91 Örebro Eskilstuna 18.8
4.80 Anders Andreasson 94 Örgryte Karlskrona 19.6
4.77 Deniz Mahshid 80 Örgryte Göteborg/U 9.7
4.76 Jonathan Eklund 88 Hammarby Sollentuna 22.6
4.75 Simon Assarsson 91 IK Sisu Nässjö 21.8
4.75 Petter Olson 91 Malmö Malmö/S 5.6
4.75 Gauti Asbjörnsson 85 Örgryte Karlskrona 6.8
4.72 Philip Eliasson 92 Huddinge Örebro 29.5
4.70 Elias Palo 81 Haparanda SKT Kemi, FIN 27.8
4.70 Viktor Fröberg 90 Kville Karlskrona 6.8
4.66 Joakim Norman 84 Mölndal Göteborg/S 29.5
4.63 Dennis Fransson Bergetoft 92 Örebro Örebro 21.6
4.63 Rasmus Carlsson 88 Falun Seinäjoki, FIN 5.6
4.61 Björn Andersson 91 Bålsta Trollbäcken 11.9
provisorisk bana
5.33 Melker Svärd-Jacobsson 94 Malmö Recklinghausen, GER 3.6

Längd

8.19 Michel Tornéus 86 Hammarby Stockholm/S 18.6
7.72 Andreas Otterling 86 Örebro Gävle 13.8
7.59 Adam Chiguer 91 Huddinge Göteborg/U 9.7
7.54 Mathias Johansson 90 Nedre Soppero Gävle 13.8
7.51 Johan Taléus 94 Eskilstuna Göteborg/U 6.8
7.46 Björn Wilson 90 Orient Mölndal 3.9
7.45 Björn Barrefors 87 Hammarby Bressanone, ITA 2.7
7.37 Patrik Holmberg 90 Huddinge Uppsala 2.7
7.35 Fabian Rosenquist 91 Tjalve Bressanone, ITA 2.7
7.34 David Frykholm 80 IF Göta Mölndal 3.9
7.34 Simon Karlén 94 Arvika Villeneuve d'Ascq, FRA 7.7
7.31 Vuk Djekic 88 Hässelby Göteborg/U 9.7
7.29 Adam Johansson 91 Mölndal Mölndal 3.9
7.19 Mattias Abulu 91 Ullevi Sollentuna 22.6
7.17 Filip Hjorth 93 Gefle Vellinge 27.8
7.15 Adam Ståhlberg 91 Örbyhus Stockholm/S 7.6
7.14 Mattias Sunneborn 70 Spårvägen Sätra 15.6
7.12 Andreas Andersson 92 Bollnäs Köbenhavn, DEN 3.9
7.12 Hugo Jansson 92 Glanshammar Göteborg/U 9.7
7.09 Petter Olson 91 Malmö Ostrava, CZE 14.7
7.06 Emil Bergqvist 91 Westmannia Vellinge 27.8
7.06 Richard Willman 94 Västerås Västerås 5.8
7.06 David Kallebäck 89 Varberg Falun 6.8
7.06 Ritchie Moba 90 Tumba Göteborg/U 9.7
7.05 Daniel Lennartsson 88 Örgryte Mölndal 30.7
medvind
7.97 Andreas Otterling 86 Örebro Gävle 13.8
7.58 Björn Wilson 90 Orient Göteborg/U 9.7
7.49 Fabian Rosenquist 91 Tjalve Norrköping 28.5
7.47 Mattias Sunneborn 70 Spårvägen Sätra 15.6
7.41 Andreas Andersson 92 Bollnäs Gävle 12.8
7.39 Vuk Djekic 88 Hässelby Göteborg/U 9.7
7.36 Adam Ståhlberg 91 Örbyhus Uppsala 2.7
7.22 Mattias Abulu 91 Ullevi Sollentuna 22.6
7.22 Douglas Stenberg 90 IF Göta Göteborg/U 9.7
7.21 Filip Hjorth 93 Gefle Gävle 23.7
7.18 Sebastian Ekstrand 86 Öresund Göteborg/U 9.7
7.14 Petter Olson 91 Malmö Falun 6.8
7.13 Daniel Lennartsson 88 Örgryte Mölndal 30.7
7.11 Ritchie Moba 90 Tumba Gävle 22.7
7.08 Mehdi Alkhatib 87 Hammarby Gävle 22.7

Tresteg

17.29 Christian Olsson 80 Örgryte Roma, ITA 26.5
15.98 Daniel Falk 88 Lerum Gävle 14.8
15.95 Andreas Otterling 86 Örebro Gävle 14.8
15.88 Daniel Lennartsson 88 Örgryte Halmstad 23.7
15.79 Mathias Ström 87 Örgryte Gävle 14.8
15.63 Moteba Mohamed 90 Alingsås Köbenhavn, DEN 4.6
15.58 Anton Andersson 81 Örgryte Sävedalen 12.6
15.55 Simon Karlén 94 Arvika Leppävaara, FIN 10.9
15.42 Erik Ehrlin 90 Ärla Vellinge 26.8
14.94 Sebastian Ekstrand 86 Öresund Göteborg/U 10.7
14.85 Dastid Selmani 92 Lund Köbenhavn, DEN 4.9
14.78 Mattias Sunneborn 70 Spårvägen Gävle 14.8
14.71 Mattias Karlsson 92 Västerås Sollentuna 28.6
14.67 Ousainou Mbye 80 Örgryte Mölndal 30.7
14.65 Sadeeh Mbye 92 Ullevi Mölndal 30.7
14.53 Johan Attersand 74 Hammarby Sollentuna 22.6
14.40 Fredrik Konradsson 94 IFK Umeå Vellinge 26.8
14.37 Daniel Almgren 79 Hässelby Sollentuna 22.6
14.32 Simon Pettersson 94 Örbyhus Vellinge 26.8
14.26 Dennis Eriksson 93 Sundsvall Göteborg/U 10.7
14.11 Erik Olsson 89 Örgryte Halmstad 23.7
14.08 Philip Frifelt Lundqvist 89 IF Göta Göteborg/U 10.7
14.02 Isak Persson 95 Spårvägen Ystad 28.8
13.97 Björn Wilson 90 Orient Högby 12.6
13.94 Viktor Warg 93 Arvika Göteborg/U 10.7
medvind
16.53 Andreas Otterling 86 Örebro Gävle 14.8
16.21 Anton Andersson 81 Örgryte Gävle 14.8
16.00 Daniel Lennartsson 88 Örgryte Göteborg/U 10.7
15.65 Moteba Mohamed 90 Alingsås Gävle 14.8
15.56 Erik Ehrlin 90 Ärla Vellinge 26.8
15.18 Sebastian Ekstrand 86 Öresund Mölndal 30.7
14.87 Mattias Sunneborn 70 Spårvägen Gävle 14.8
14.71 Sadeeh Mbye 92 Ullevi Mölndal 30.7
14.62 Johan Attersand 74 Hammarby Sollentuna 22.6
14.49 Emil Svensson 89 Örgryte Vellinge 26.8
14.41 Emil Bergqvist 91 Westmannia Eskilstuna 18.8
14.39 Simon Pettersson 94 Örbyhus Växjö 16.9
14.33 Dennis Eriksson 93 Sundsvall Falun 28.5
14.20 Erik Olsson 89 Örgryte Vellinge 26.8
14.15 Milan Jovanovic 90 Huddinge Vellinge 26.8
13.97 Viktor Warg 93 Arvika Kil 6.6
13.94 Joel Valdemarsson 94 IF Göta Göteborg/U 10.7

Kula/7.26

19.79 Niklas Arrhenius 82 Spårvägen Göteborg/S 11.6
19.37 Leif Arrhenius 86 Spårvägen Des Moines, IA 10.6
17.45 Jimmy Nordin 79 Gefle Gävle 22.7
17.13 Robert Melin 82 Bottnaryd Adelaide, AUS 19.3
17.09 Arwid Koskinen 92 Huddinge Eskilstuna 18.8
17.03 Simon Gustafsson 90 Katrineholm Katrineholm 12.6
17.01 Mats Olsson 86 Hässelby Falun 22.9
16.89 Daniel Ståhl 92 Spårvägen Provo, UT 23.4
16.29 Jonas Meyer 90 Strömstad Göteborg/S 14.5
16.25 Yngve Wahlander 58 Broddetorp Broddetorp 18.6
16.21 Anders Lundell 88 Ullevi Gävle/R 11.8
15.98 Niklas Lindstedt 93 Hässelby Gävle/R 11.8
15.75 Marcus Mattisson 88 Kristianstad Helsingborg 3.7
15.73 Ulf Ankarling 88 IF Göta Sollentuna 22.6
15.50 Anders Holmström 78 Örebro Sollentuna 22.5
15.42 Magnus Lohse 84 Mölndal Göteborg/S 29.5
15.38 Martin Gren 89 Ullevi Göteborg/S-K 12.9
15.19 Jeffrey Ige 83 Huddinge Stockholm/Ö 5.7
14.95 Mattias Jons 82 Hässelby Falun 22.9
14.85 Magnus Hallgrimsson 76 Lund Göteborg/S 29.5
14.84 Lasse Ohtamaa 80 Väsby Huddinge/J 7.9
14.77 Erik Larsson 80 Gotland Visby 19.6
14.74 Thomas Hammarsten 66 Ume FI Umeå 20.8
14.63 Bengt Pettersson 61 Huddinge Stockholm/Ö 7.6
14.56 Pontus Rabe 90 Bålsta Vellinge 27.8

Diskus/2.0

66.22 Niklas Arrhenius 82 Spårvägen Helsingborg 8.8
64.46 Leif Arrhenius 86 Spårvägen Växjö 3.8
61.14 Axel Härstedt 87 Malmö Helsingborg 3.7
59.21 Ulf Ankarling 88 IF Göta Gävle 13.8
57.58 Johnny Karlsson 89 Strömsund Strömsund 22.6
57.09 Robert Melin 82 Bottnaryd Bottnaryd 2.7
55.60 Daniel Ståhl 92 Spårvägen Gävle 13.8
53.30 Magnus Hallgrimsson 76 Lund Hässleholm 12.6
51.05 Per Rosell 87 Ullevi Växjö 3.8
50.84 Robin Birgersson 90 Strömsund Strömsund 22.6
50.23 Erik Schenström 91 Nyköping Vellinge 28.8
48.95 Micael Ljungberg 92 Nyköping Gävle 13.8
48.86 Henrik Wennberg 66 Upsala Valö 11.7
48.51 Tommy Kristiansen 86 Bore Torsby 29.5
48.24 Björn Johansson 88 Västerås Des Moines, IA 9.6
47.95 Pontus Thomée 87 Lerum Honolulu, HI 13.5
47.39 Viktor Gardenkrans 95 Öresund Helsingborg 8.8
46.72 Lasse Ohtamaa 80 Väsby Sätra 15.6
46.59 Simon Gustafsson 90 Katrineholm Katrineholm 12.6
46.43 Kristian Pettersson 71 Ullevi Göteborg/S-K 6.9
46.16 Mats Olsson 86 Hässelby Falun 22.9
46.09 Robert Alneroth 84 Gefle Gävle 2.6
45.93 Staffan Jönsson 81 Hässelby Sollentuna 22.6
45.59 Niklas Trennéus 72 Ymer Borås 18.9
45.52 Adam Petersson 85 Alvesta Alvesta 20.9

Slägga/7.26

74.23 Mattias Jons 82 Hässelby Helsinki, FIN 9.9
72.40 Markus Johansson 90 IF Göta Karlstad/M 13.6
67.15 Karl-Erik Ludvigsson 88 IF Göta Gävle 12.8
65.95 Stefan Kvist 87 Alvesta Gävle 12.8
65.69 Elias Håkansson 92 Halmstad Gävle 12.8
63.63 Oscar Vestlund 93 Kil Gävle 12.8
61.99 Robert Alneroth 84 Gefle Gävle 12.8
61.79 Daniel Nyman 87 Växjö Helsingborg 1.7
61.73 Tommy Larsson 90 Bore Bottnaryd 3.7
61.37 Hans Eriksson 86 Bore El Paso, TX 26.3
61.07 Leif Arrhenius 86 Spårvägen Fort Collins, CO 13.5
60.17 Mattias Lindberg 90 Skellefteå Vellinge 27.8
59.82 Jonas Birgersson 83 Nyköping Gävle 12.8
58.88 Stellan Kjellander 78 Öresund Karlshamn 12.6
58.57 Erik Romberg 90 Högby Bottnaryd 3.7
58.28 Torbjörn Sörman 86 Örebro Norrköping 28.5
56.98 Joakim Axelsson 86 Nyköping Nyköping/T 17.7
56.03 Robin Birgersson 90 Strömsund Östersund 28.5
55.96 Kristoffer Fagerlund 93 Ymer Borås 25.9
53.34 Hans Källén 73 Strömsund Strömsund 10.9
53.29 Mattias Hansson Bergén 92 Huddinge Nyköping/T 2.8
53.04 Mikael Leindahl 65 Tjalve Norrköping 21.6
52.86 Daniel Korhonen 76 Kville Stavanger, NOR 19.5
52.77 Mikael Larsson 92 Bore Torsby 3.3
52.76 Anders Eriksson 94 Hovslätt Lerum 12.6

Spjut/800

80.88 Gabriel Wallin 81 Södertälje IF Stockholm/S 18.6
80.09 Kim Amb 90 Bålsta Gävle 13.8
77.15 Jiannis Smalios 87 Örebro Mölndal 3.9
74.20 Daniel Ragnvaldsson 76 IFK Umeå Florö, NOR 4.6
71.17 Marcus Persson 87 IF Göta Habo 18.6
69.26 Richard Olsson 89 IF Göta El Paso, TX 16.4
69.06 Sebastian Thörngren 93 Bore Gävle 13.8
68.23 Olof Hansson 86 Hässelby Gävle 13.8
68.03 Pontus Thomée 87 Lerum Eugene, OR 23.4
67.53 Johan Carlqvist 92 Falun Vellinge 28.8
67.13 Adam Petersson 85 Alvesta Gävle 13.8
66.52 Pontus Bjärkvik 90 Hovslätt Bottnaryd 3.7
66.50 Ingmar Veinberg 82 Spårvägen Sollentuna 22.6
66.36 Niklas Wiklund 85 Skellefteå Skellefteå 5.6
66.02 Lasse Ohtamaa 80 Väsby Huddinge/J 11.9
64.90 Joachim Ivarsson 89 Växjö Högby 17.7
63.51 Erik Smiding 85 KA2 Sätra 7.5
62.91 Johan Holmberg 88 Södertälje IF Sätra 7.5
62.60 Jonathan Harley 93 Rydö Sävedalen 12.6
62.57 Theodor Thor 93 Örebro Sollentuna 21.5
62.44 Axel Lönegren 94 Upsala Uppsala 21.9
62.18 Jonas Lohse 87 Mölndal Göteborg/S 29.5
61.78 David Johansson 91 Åhus Göteborg/U 8.7
60.95 Björn Johansson 88 Västerås DeKalb, IL 13.5
60.10 Erik Olofsson 93 IFK Umeå Vellinge 28.8

Tiokamp/M

7.724 Petter Olson 91 Malmö Ostrava, CZE 15.7
7.417 Björn Barrefors 87 Hammarby Norman, Ok 14.5
7.417 David Kallebäck 89 Varberg Varberg 30.6
7.413 Björn Johansson 88 Västerås DeKalb, IL 13.5
7.400 Marcus Nilsson 91 Högby Bressanone, ITA 3.7
7.282 Fabian Rosenquist 91 Tjalve Seinäjoki, FIN 5.6
7.240 Lasse Ohtamaa 80 Väsby Seinäjoki, FIN 5.6
6.987 Rasmus Carlsson 88 Falun Seinäjoki, FIN 5.6
6.912 Erik Larsson 80 Gotland Seinäjoki, FIN 5.6
6.897 Douglas Stenberg 90 IF Göta Sipoo, FIN 19.6
6.496 Adam Björling 90 Tjalve Falun 7.8
6.408 Felix Siljebäck Larsen 89 Västerås Princeton, NJ 14.5
6.397 Niklas Karlsson 90 Bålsta Falun 7.8
6.297 Anton Levin 92 Helsingborg Eslöv 11.9
6.157 Jonas Elgered 87 Hammarby Asikkala, FIN 17.7
6.138 Oskar Åberg 89 Huddinge Eslöv 11.9
5.431 Fredrik Sangberg 90 Kville Uddevalla 17.7
5.295 Erik Liberg 93 Ullevi Uddevalla 17.7
5.289 Darko Sarovic 90 Ymer Novi Sad, SRB 22.5
4.754 Oskar Rybo 89 Kville Uddevalla 17.7
Manuellt
6.525 Felix Siljebäck Larsen 89 Västerås Piscataway, NJ 16.4
5.860 Fredrik Samuelsson 95 Hässelby Hässelby 24.9
5.035 Olle Forslin 93 Hässelby Hässelby 24.9
4.813 Axel Ohlson 96 Hässelby Hässelby 24.9
över tre dagar
7.651 Björn Barrefors 87 Hammarby Des Moines, IA 10.6
7.449 Björn Johansson 88 Västerås Des Moines, IA 10.6