Officiellt organ för Svenska Friidrottsförbundet

Lördag 19 oktober 2019

Resultat & Årsbästa

 

Sök på friidrott.se

Kontaktinformation

Svensk Friidrott

Svenska Friidrottsförbundet

Post- och besöksadress:
Heliosgatan 3
120 30 Stockholm

Tel: 010-476 53 30 vxl
Fax: 08-724 68 61
E-post: info@friidrott.se

Bankgiro: 332-1387
Org.nr: 802001-0719

Sociala medier:
@svenskfriidrott, 
#svenskfriidrott
 

Generalsekreterare och ansvarig utgivare

Stefan Olsson
010-476 53 41

Utgivningsbevis

Nr 2008-033

Redaktionen friidrott.se

Gustav Orbring
redaktör
072-525 96 32

Information och media

Hillevi Thor
072-559 17 78
(Pressjour)

Läs mer Samtliga kontakter


Årsbästa P14 ute 2011

[MÄN] [M22] [P19] [P17] [P16] [P15] [P14]
[KVINNOR] [K22] [F19] [F17] [F16] [F15] [F14]

Senast uppdaterad 25 OKT, 2011
© SFIF STATISTIK

Statistiken är sammanställd av A. Lennart Julin i samarbete med Bosse Nordin och omfattar resultat gjorda utomhus 2011.

Observera att alla junior/ungdomslistor är åldersbundna enligt följande:
M22/K22: Födda 1989-1991, P19/F19: Födda 1992-93, P17/F17: Födda 1994, P16/F16: Födda 1995, P15/F15: Födda 1996, P14/F14: Födda 1997 - plus ev 98:or som tävlat under 14-årsbetingelser.

§ = gjort under "tuffare" betingelser, dvs med högre häckar, tyngre kastredskap eller över längre sträcka.

100m

11.32 Austin Hamilton 97 Öresund Göteborg/U 9.7
11.95 Carl Davidson 97 Linköping Stockholm/S 30.7
11.97 Karl Sjölander 97 Märsta Köping 17.9
11.98 Giovanni Inostroza 97 Tureberg Stockholm/S 30.7
12.03 Jakob Masth Larsson 97 IF Göta Köping 17.9
12.12 Tarley Allison 97 Järvsö Bollnäs 2.7
12.14 Casper Ahlbin 97 Eslöv Eslöv 15.5
12.17 Fredrik Wall 97 Riviera Stockholm/S 30.7
12.33 Elias Larsson 97 Malmö Helsingborg 3.7
12.35 Filip la Fleur 97 Ystad Ystad 19.6
12.35 Oscar Jacobsson 97 Västerås Göteborg/U 9.7
12.36 Adrian Kamlin 97 Karlskoga Karlskoga 11.9
12.36 Henning André 97 Nyköping Stockholm/S 30.7
12.36 Josef Bergström Raouf 97 Upsala Göteborg/U 9.7
12.40 Karl Paulsson 97 Varberg Villstad 14.5
12.40 Jakob Boyer 97 Nyköping Nyköping 3.9
12.40 Andreas Bergström 97 Skellefteå Östersund 3.9
12.43 Lucas Järpsjö 97 Mariestad Borås 11.6
12.43 Martin Hansén 97 Tullinge-Tumba Köping 17.9
12.46 Filip Jonsson 97 Istrum Skara 10.9
12.46 Tobias Johansson 97 Viking Köping 17.9
12.46 Jonatan Åsman 98 Öresund Trelleborg 4.6
12.46 Adrian Appelgren 97 Mölndal Stenungsund 7.5
medvind
12.06 Filip la Fleur 97 Ystad Malmö/He 20.8
12.09 Casper Ahlbin 97 Eslöv Karlshamn 12.6
12.09 Andreas Bergström 97 Skellefteå Skellefteå 7.6
12.38 Filip Jonsson 97 Istrum Skövde 17.5

300m

38.40 Elias Larsson 97 Malmö Vellinge 12.6
38.75 Austin Hamilton 97 Öresund Falköping 3.9
38.88 Andreas Bergström 97 Skellefteå Östersund 4.9
39.14 Jacob Boyer 97 Nyköping Köping 18.9
39.19 Filip la Fleur 97 Ystad Göteborg/U 10.7
39.28 Ludvig Hillenfjärd 97 Huddinge Köping 18.9
39.41 Simon Wallenlind 97 Mölndal Göteborg/U 10.7
39.63 Carl Davidson 97 Linköping Göteborg/U 10.7
39.85 Filip Jonsson 97 Istrum Falköping 3.9
39.93 Gustav Olsson 97 Sävedalen Falköping 3.9
40.05 Andreas Kramer 97 Sävedalen Sävedalen 30.6
40.52 Daniel Eriksson 97 Mölndal Varberg 21.8
40.64 Tobias Jonsson 97 Tullinge-Tumba Täby 3.9
40.86 Albin Johansson 97 Högbo GIF Uppsala 3.7
41.18 Fredrik Wall 97 Riviera Östersund 4.9
41.24 Elias Tholén 97 Ununge Sollentuna 22.5
41.65 Karl Sjölander 97 Märsta Köping 18.9
41.66 Lucas Järpsjö 97 Mariestad Falköping 3.9
41.68 Patrik Hybelius 97 Trelleborg Göteborg/U 10.7
41.69 Alexander Dahlqvist 97 Habo Stockholm/S 31.7

800m

2:04.58 Andreas Kramer 97 Sävedalen Falköping 4.9
2:04.96 Oskar Rosenlund 97 Björnstorp Falköping 4.9
2:05.44 Simon Wallenlind 97 Mölndal Falköping 4.9
2:07.13 Andreas Gustafsson 97 Falun Falun 10.9
2:08.40 Anton Roos 97 Huddinge Köping 17.9
2:09.17 Tobias Jonsson 97 Tullinge-Tumba Köping 17.9
2:10.42 Elias Tholén 97 Ununge Sollentuna 21.5
2:11.05 Daniel Eriksson 97 Mölndal Stockholm/S 31.7
2:11.70 Leo Magnusson 98 Sävedalen Sävedalen 30.6
2:12.62 Albin Johansson 97 Högbo GIF Sandviken 4.6
2:12.80 Kevin Duvert 98 Märsta Sandviken 4.6
2:13.10 Isac Larsson 97 Sävedalen Göteborg/U 9.7
2:13.12 Gustav Olsson 97 Sävedalen Falköping 4.9
2:13.14 Edwin Andersson 97 Hässelby Falun 10.9
2:13.27 Gustav Kramnäs 97 Danderyd Täby 3.9
2:13.51 Simon Sundström 98 Lidingö Stockholm/S 6.9
2:13.53 Adelegn Sjöberg 97 Contact Falköping 4.9
2:13.81 Anton Wretström 97 Graal Halmstad 23.7
2:14.55 Jonathan Gilkes 97 Ymer Falun 10.9
2:14.55 Jakob Eriksson Viklund 97 Sundbyberg Stockholm/S 31.7

2000m

5:59.67 Andreas Kramer 97 Sävedalen Göteborg/U 10.7
6:04.96 Leo Magnusson 98 Sävedalen Stockholm/S 31.7
6:05.29 Simon Sundström 98 Lidingö Stockholm/S 31.7
6:11.4m Adelegn Sjöberg 97 Contact Hässleholm 30.7
6:15.4m Oskar Rosenlund 97 Björnstorp Hässleholm 30.7
6:16.33 Elias Tholén 97 Ununge Köping 18.9
6:18.65 Christoffer Hagman 97 Västerås Köping 18.9
6:18.98 Dennis Olsson 97 Hellas Köping 18.9
6:20.2m Stefan Stojanovic 98 Huddinge Stockholm/S 23.8
6:20.80 Pontus Hagman 97 Västerås Köping 18.9
6:21.96 Daniel Eriksson 97 Mölndal Varberg 20.8
6:22.70 Anton Wretström 97 Graal Varberg 20.8
6:23.92 Marcus Nilsson 97 Luleå Gävle 24.7
6:27.48 Filip Wadman 97 Mölndal Sävedalen 12.6
6:31.26 Emil Danielson 97 Dala-Järna Västerås 7.8
6:31.46 Martin Wuopio 97 Akele Falköping 3.9
6:32.60 Jacob Lidman 97 Hälle Falköping 3.9
6:33.51 Edwin Andersson 97 Hässelby Köping 18.9
6:33.8m Jakob Eriksson Wiklund 97 Sundbyberg Stockholm/S 23.8
6:33.93 Fredrik Kihlblom 98 Huddinge Västerås 7.8

1500m hinder/76.2

4:43.6m Leo Magnusson 98 Sävedalen Göteborg/S 16.7
4:50.43 Elias Tholén 97 Ununge Gävle 22.7
4:58.89 Filip Wadman 97 Mölndal Falköping 4.9
4:59.41 Anton Roos 97 Huddinge Huddinge 10.6
5:03.08 Adelegn Sjöberg 97 Contact Falköping 4.9
5:04.10 Edwin Andersson 97 Hässelby Sätra 21.8
5:05.28 Marcus Nilsson 97 Luleå Gävle 22.7
5:17.54 Amadeus Hansson 97 Visby Gute Köping 17.9
5:37.79 Gustaf Olsson 98 Lidköping Lidköping 13.8
5:42.2m Alexander Waerme 97 Kongahälla Göteborg/S 4.8
5:56.24 Joel Thorsson 97 Malmö Falköping 4.9

100m häck/84.0

14.05 Andreas Gustafsson 97 Falun Falun 11.9
14.27 Nicklas Holm 97 Hellas Köping 18.9
14.44 Elias Martinsson 97 Brattås Falun 11.9
14.79 Jakob Mast-Larsson 97 IF Göta Köping 18.9
14.88 Gustav Jacobson 97 Istrum Alingsås 21.8
14.92 Ludvig Hillenfjärd 97 Huddinge Täby 3.9
15.12 Eric Axtelius 97 Enköping Söderhamn 20.8
15.14 Henning André 97 Nyköping Stockholm/S 31.7
15.16 Viktor Johansson 97 Ullevi Göteborg/U 10.7
15.18 Andreas Bergström 97 Skellefteå Falun 11.9
15.27 Albin Johansson 97 Högbo GIF Östersund 4.9
15.29 Oscar Hjerm 97 Västerås Söderhamn 20.8
15.33 Nils Eickhoff 97 Ymer Falun 11.9
15.34 Giovanni Inostroza 97 Tureberg Göteborg/U 10.7
15.36 Oskar Lundqvist 97 Upsala Söderhamn 20.8
15.46 Jan Jakoubek 97 Hinden Nybro 21.8
15.51 Elias Högström 97 Sundsvall Falun 11.9
15.52 Kevin Duvert 98 Märsta Norrtälje 6.6
15.55 Olof Östenberg 97 Växjö Falun 11.9
15.63 Edwin Sahlin 97 Västerås Söderhamn 20.8

300m häck/76.2

41.06 Andreas Gustafsson 97 Falun Köping 17.9
42.24 Nicklas Holm 97 Hellas Köping 17.9
42.93 Ludvig Hillenfjärd 97 Huddinge Köping 17.9
43.03 Simon Wallenlind 97 Mölndal Stockholm/S 30.7
43.44 Oskar Jacobson 97 Istrum Falköping 3.9
43.64 Gustav Jacobson 97 Istrum Falköping 3.9
43.71 Albin Johansson 97 Högbo GIF Sandviken 14.6
44.41 Elias Martinsson 97 Brattås Falköping 3.9
44.71 Oskar Lundqvist 97 Upsala Uppsala 3.7
45.71 Elias Högström 97 Sundsvall Östersund 3.9
46.08 Eric Axtelius 97 Enköping Märsta 22.6
46.40 Christofer Pool Wiklund 97 Falköpings FIK Falköping 3.9
47.15 Marcus Nyberg 97 Öresund Falköping 3.9
48.57 Niklas Svanberg 97 Stenungsund Uddevalla 18.6
49.32 Filip Ottosson 97 IFK Umeå Östersund 3.9
49.35 Emil Ring 97 IF Göta Köping 17.9
49.36 Carl Wiberg 97 Växjö Falköping 3.9
49.40 Jonas Sjödin 97 Piteå Östersund 3.9
49.93 Martin Jacobson 97 Tyresö Sätra 21.8

Höjd

1.90 Oskar Lundqvist 97 Upsala Falun 10.9
1.88 Andreas Gustafsson 97 Falun Mora 3.9
1.76 Henning André 97 Nyköping Nyköping 21.5
1.75 Gustav Jacobson 97 Istrum Varberg 18.9
1.74 Olof Östenberg 97 Växjö Falun 10.9
1.74 Jonathan Gilkes 97 Ymer Kungsbacka 5.6
1.71 Elias Martinsson 97 Brattås Lerum 21.8
1.70 Andreas Bergström 97 Skellefteå Falun 10.9
1.69 Otto Brinkman 97 Tyresö Köping 18.9
1.69 Richard Martin 97 Danderyd Gävle 24.7
1.69 Niklas Svanberg 97 Stenungsund Falköping 4.9
1.68 Kevin Duvert 98 Märsta Norrtälje 6.6
1.67 Oscar Hjerm 97 Västerås Göteborg/U 10.7
1.67 Tobias Johansson 97 Viking Karlskoga 11.9
1.67 Alexander Dahlqvist 97 Habo Habo 18.6
1.67 Eric Axtelius 97 Enköping Söderhamn 20.8
1.66 Adam Kagebäck 97 Linköping Falun 10.9
1.66 Tim Olsson 97 Ystad Falköping 4.9
1.66 Simon Andersson 97 Träff Kil 6.6
1.65 Jan Jakoubek 97 Hinden Nybro 27.6
1.65 Simon Larsson 98 Ymer Falköping 3.9

Stav

3.40 Sebastian Ruthström 97 Danderyd Göteborg/U 9.7
3.21 Alex Appelgren 97 Tyresö Trollbäcken 9.10
3.20 Niklas Svanberg 97 Stenungsund Falköping 3.9
3.18 Edwin Sahlin 97 Västerås Söderhamn 20.8
3.10 Tim Olsson 97 Ystad Eslöv 10.9
3.10 Albin Fagerblom 97 Falköpings AIK Falköping 3.9
3.05 Andreas Gustafsson 97 Falun Stockholm/S 30.7
2.91 Magnus Herstedt 98 Öresund Varberg 20.8
2.90 Anton Sjöström 97 Ume FI Umeå 17.9
2.81 Jakob Samuelsson 98 Hässelby Hässelby 14.9
2.80 Nils Eriksson 97 Rånäs Uppsala 2.7
2.80 Nils Eickhoff 97 Ymer Falköping 3.9
2.70 Oscar Bálint Palmgren 97 Udd Högby 17.7
2.70 Sebastian Hargeström 98 Hammarby Köping 18.9
2.64 Kevin Duvert 98 Märsta Märsta 31.5
2.60 Olof Östenberg 97 Växjö Kalmar 28.5
2.57 Andrée Nilsson 97 Bore Torsby 28.5
2.56 Anton Roos 97 Huddinge Täby 14.5
2.52 Markus Arvidsson 97 Ume FI Umeå 17.9
2.50 Oscar Jacobsson 97 Istrum Varberg 17.9
2.50 Daniel Lundborg 97 Växjö Kalmar 28.5
2.50 Axel Eliasson 97 Örgryte Falköping 3.9
2.50 Lukas Johansson 98 Rigor Falköping 4.9
2.50 Axel Truedsson 97 Udd Karlshamn 7.5

Längd

6.09 Giovanni Inostroza 97 Tureberg Täby 4.9
6.05 Henning André 97 Nyköping Järvsö 25.9
5.99 Andreas Gustafsson 97 Falun Köping 17.9
5.97 Filip Jonsson 97 Istrum Falköping 3.9
5.93 Viktor Johansson 97 Ullevi Angered 6.6
5.74 Austin Hamilton 97 Öresund Falköping 3.9
5.74 Casper Ahlbin 97 Eslöv Falköping 3.9
5.71 Josef Bergström Raouf 97 Upsala Uppsala 10.5
5.69 Adrian Kamlin 97 Karlskoga Karlskoga 11.9
5.66 Alexander Dahlqvist 97 Habo Stockholm/S 31.7
5.64 Tobias Johansson 97 Viking Köping 17.9
5.64 Nils Eickhoff 97 Ymer Falköping 3.9
5.60 Lucas Järpsjö 97 Mariestad Falköping 3.9
5.59 Linus Leveau 97 Helsingborg Falköping 3.9
5.57 Daniel Örevik 97 Visby Gute Köping 17.9
5.57 Elias Martinsson 97 Brattås Falköping 3.9
5.48 Jakob Masth-Larsson 97 IF Göta Köping 17.9
5.48 Adrian Appelgren 97 Mölndal Angered 6.6
5.47 Gustav Jacobson 97 Istrum Skövde 30.8
5.47 Anton Hördell 97 Hammarby Täby 4.9
medvind
6.05 Viktor Johansson 97 Ullevi Falköping 3.9
5.69 Anton Hördell 97 Hammarby Täby 4.9
5.61 Michael Welsapar 97 Enköping Uppsala 2.7
5.54 Jonathan Gilkes 97 Ymer Falköping 3.9
5.49 Adrian Appelgren 97 Mölndal Angered 6.6

Tresteg

12.39 Viktor Johansson 97 Ullevi Falköping 4.9
11.95 Elias Högström 97 Sundsvall Östersund 3.9
11.86 Eric Axtelius 97 Enköping Uppsala 11.8
11.82 Daniel Bohlin 97 Ullevi Falköping 4.9
11.68 Alexander Dahlqvist 97 Habo Tranås 25.9
11.64 Henning André 97 Nyköping Järvsö 24.9
11.62 Jonathan Gilkes 97 Ymer Falköping 4.9
11.47 Gustav Jacobsson 97 Istrum Alingsås 21.8
11.46 Adrian Kamlin 97 Karlskoga Köping 18.9
11.44 Fredrik Wall 97 Riviera Östersund 3.9
11.41 Pontus Quick 97 Lund Falköping 4.9
11.38 Tobias Johansson 97 Viking Köping 17.9
11.35 Michael Welsapar 97 Enköping Västerås 5.8
11.30 Linus Leveau 97 Helsingborg Falköping 4.9
11.13 Daniel Örevik 97 Visby Gute Köping 18.9
10.98 Christofer Pool Wiklund 97 Falköpings FIK Alingsås 21.8
10.91 Nils Eickhoff 97 Ymer Borås 12.6
10.87 Daniel Eriksson 97 Mölndal Falköping 4.9
10.79 Jesper Rask 97 Bollnäs Söderhamn 31.5
10.78 Filip Jonsson 97 Istrum Falköping 4.9
okänd vind
11.64 Fredrik Wall 97 Riviera Piteå 13.8
medvind
12.72 Viktor Johansson 97 Ullevi Falköping 4.9
11.79 Jonathan Gilkes 97 Ymer Göteborg/U-U 9.7
11.72 Henning André 97 Nyköping Nyköping 4.9
11.62 Adrian Kamlin 97 Karlskoga Karlskoga 19.6
11.43 Filip Jonsson 97 Istrum Falköping 4.9
11.42 Pontus Quick 97 Lund Helsingborg 2.7
11.19 Nils Eickhoff 97 Ymer Borås 12.6
11.06 Christofer Pool Wiklund 97 Falköpings FIK Göteborg/U-U 9.7
10.90 Carl Wiberg 97 Växjö Falköping 4.9
10.78 Hampus Wallström 97 Luleå Östersund 3.9

Kula/4.0

16.09 Wictor Petersson 98 Hässleholm Malmö/S-K 1.10
14.69 Filip la Fleur 97 Ystad Falköping 3.9
14.55 Olof Östenberg 97 Växjö Nässjö 6.8
14.50 Jakob Gardenkrans 97 Öresund Malmö/He 20.8
13.15 Jan Jakoubek 97 Hinden Hässleholm 30.7
12.88 Jonathan Amneskog 98 Klippan Kungsbacka 11.9
12.49 Oscar Gustafsson 97 Nyköping Falun 10.9
12.08 Josef Bergström Raouf 97 Upsala Köping 17.9
11.98 Oliver Tered 97 Hässelby Köping 17.9
11.91 Casper Ahlbin 97 Eslöv Falköping 3.9
11.69 Simon Henriksson 97 Eslöv Karlshamn 9.8
11.64 Sebastian Ruthström 97 Danderyd Stockholm/S 30.7
11.63 Andreas Gustafsson 97 Falun Söderhamn 21.5
11.62 Albin Johansson 97 Högbo GIF Östersund 4.9
11.35 Urban Christell 97 Skeninge Falköping 3.9
11.34 Elias Högström 97 Sundsvall Stockholm/S 30.7
11.33 Filip Karlsson 97 Gnistan Karlskrona 6.8
11.26 Oskar Lundqvist 97 Upsala Falun 10.9
11.12 Samuel Andresen 97 Kronan Malmö/S-K 18.9
11.06 Tarley Allison 97 Järvsö Bollnäs 2.7

Diskus/1.0

54.57 Wictor Petersson 98 Hässleholm Malmö/S-K 1.10
52.61 Olof Östenberg 97 Växjö Oskarshamn 6.7
50.46 Jakob Gardenkrans 97 Öresund Malmö/S-K 17.8
42.95 Jonathan Amneskog 98 Klippan Nässjö 6.8
42.37 Albin Johansson 97 Högbo GIF Västerås 6.8
41.00 Simon Litzell 97 Östersund Östersund 3.9
38.87 Oscar Gustafsson 97 Nyköping Nyköping 16.10
37.39 Sebastian Ruthström 97 Danderyd Gävle 23.7
35.88 Victor Krieg 98 Stensjön Björköby 23.7
35.02 Simon Henriksson 97 Eslöv Karlshamn 9.8
34.84 Edwin Sahlin 97 Västerås Köping 17.9
34.41 Victor Flink 97 Tureberg Västerås 6.8
34.05 Andrée Nilsson 97 Bore Köping 17.9
33.71 Henning André 97 Nyköping Nyköping 16.10
33.69 Josef Bergström Raouf 97 Upsala Köping 17.9
33.69 Robin Lövdahl 97 Märsta Söderhamn 20.8
33.37 Pontus Quick 97 Lund Hässleholm 31.7
33.30 Elias Högström 97 Sundsvall Timrå 13.8
33.24 Gustav Jacobson 97 Istrum Skövde 30.8
33.20 Jesper Arbinge 97 Huddinge Huddinge/J 1.5

Slägga/4.0

48.65 Victor Flink 97 Tureberg Sätra 21.8
47.62 Jakob Gardenkrans 97 Öresund Malmö/S-K 24.8
47.02 Simon Litzell 97 Östersund Kil 6.6
39.80 Sebastian Ruthström 97 Danderyd Bålsta 14.5
39.61 Urban Christell 97 Skeninge Falköping 4.9
38.09 Samuel Andresen 97 Kronan Ängelholm 24.9
34.24 Robin Lövdahl 97 Märsta Märsta 24.9
33.46 Albin Kjellberg 97 Hässelby Köping 18.9
32.79 Linus Baeckström 98 Ullevi Göteborg/S-K 5.5
32.23 Eddie Sundell 97 Söderhamn Östersund 4.9
31.89 Karl Branzell 97 Alingsås Falköping 4.9
31.73 Anton Vuontisvaara 98 Östhammar Östhammar 3.9
31.31 Linus Lindkvist 97 Wedevåg Västerås/Ap 5.8
30.68 Oscar Gustafsson 97 Nyköping Köping 18.9
30.39 Elias Högström 97 Sundsvall Timrå 13.8
30.27 Henrik Schützer 97 IF Göta Karlstad/M 3.9
29.92 Olof Östenberg 97 Växjö Helsingborg 24.9
29.72 Simon Henriksson 97 Eslöv Varberg 21.8
29.28 Oliver Tered 97 Hässelby Märsta 24.9
29.08 Erik Andersson 97 Wedevåg Köping 18.9

Spjut/600

58.81 Simon Litzell 97 Östersund Gävle 24.7
50.28 Jonathan Amneskog 98 Klippan Helsingborg 24.9
49.69 Olof Östenberg 97 Växjö Falun 11.9
48.62 Jan Jakoubek 97 Hinden Kalmar 13.7
48.24 Robin Lövdahl 97 Märsta Stockholm/S 31.7
46.99 Gustav Eichmüller 98 Åhus Kalmar 24.9
45.95 Simon Henriksson 97 Eslöv Habo 18.6
45.67 Andrée Nilsson 97 Bore Kil 14.8
44.68 Victor Johansson 97 Ullevi Sävedalen 12.6
44.62 Sebastian Ruthström 97 Danderyd Sätra 29.5
43.72 Rasmus Eriksson 98 IF Göta Karlstad/M 22.10
43.00 Jarl Björklund 97 Örgryte Sävedalen 12.6
42.76 Elias Högström 97 Sundsvall Falun 11.9
41.86 Albin Johansson 97 Högbo GIF Östersund 3.9
41.37 Urban Christell 97 Skeninge Linköping/C 11.6
41.35 Jakob Gardenkrans 97 Öresund Falköping 4.9
41.09 Andreas Gustafsson 97 Falun Falun 6.8
40.10 Oskar Jacobson 97 Istrum Falköping 4.9
39.15 Filip la Fleur 97 Ystad Falköping 4.9
38.98 Tobias Jonsson 97 Tullinge-Tumba Täby 3.9

Åttakamp/P15

4.351 Andreas Gustafsson 97 Falun Falun 7.8
3.549 Gustav Jacobson 97 Istrum Varberg 18.9
3.367 Nils Eickhoff 97 Ymer Varberg 18.9
3.360 Tim Olsson 97 Ystad Eslöv 11.9
3.247 Oscar Jacobson 97 Istrum Varberg 18.9
3.103 Elias Martinsson 97 Brattås Uddevalla 17.7
2.962 Filip Augustsson 97 Brattås Uddevalla 17.7

>