Officiellt organ för Svenska Friidrottsförbundet

Lördag 19 oktober 2019

Resultat & Årsbästa

 

Sök på friidrott.se

Kontaktinformation

Svensk Friidrott

Svenska Friidrottsförbundet

Post- och besöksadress:
Heliosgatan 3
120 30 Stockholm

Tel: 010-476 53 30 vxl
Fax: 08-724 68 61
E-post: info@friidrott.se

Bankgiro: 332-1387
Org.nr: 802001-0719

Sociala medier:
@svenskfriidrott, 
#svenskfriidrott
 

Generalsekreterare och ansvarig utgivare

Stefan Olsson
010-476 53 41

Utgivningsbevis

Nr 2008-033

Redaktionen friidrott.se

Gustav Orbring
redaktör
072-525 96 32

Information och media

Hillevi Thor
072-559 17 78
(Pressjour)

Läs mer Samtliga kontakter


Årsbästa P15 ute 2011

[MÄN] [M22] [P19] [P17] [P16] [P15] [P14]
[KVINNOR] [K22] [F19] [F17] [F16] [F15] [F14]

Senast uppdaterad 31 DEC, 2011
© SFIF STATISTIK

Statistiken är sammanställd av A. Lennart Julin i samarbete med Bosse Nordin och omfattar resultat gjorda utomhus 2011.

Observera att alla junior/ungdomslistor är åldersbundna enligt följande:
M22/K22: Födda 1989-1991, P19/F19: Födda 1992-93, P17/F17: Födda 1994, P16/F16: Födda 1995, P15/F15: Födda 1996, P14/F14: Födda 1997 - plus ev 98:or som tävlat under 14-årsbetingelser.

§ = gjort under "tuffare" betingelser, dvs med högre häckar, tyngre kastredskap eller över längre sträcka.

100m

11.23 Charles Mitala 96 Malmö Ystad 26.8
11.47 Erik Martinsson 96 Gefle Ystad 26.8
11.53 Gustav Kjell 96 Tureberg Ystad 26.8
11.54 Saad Alsaudi 96 Kristianstad Ystad 26.8
11.64 Hugo Forsberg 96 Ullevi Sävedalen 11.6
11.66 Martin Björnsson 96 Sköldinge Köping 11.6
11.67 Felix So 96 IFK Göteborg Sävedalen 11.6
11.73 Thobias Nilsson Montler 96 Kronan Ängelholm 24.9
11.80 Anton Sigurdsson 96 Malmö Ystad 26.8
11.83 Andreas Movin 96 Lidingö Gävle 23.7
11.87 Markus Holmström 96 Hagen Skara 10.9
11.88 Daniel Eriksson 96 Vingarna Gävle 23.7
11.92 Tobias Jonsson 96 Dals Södra Sävedalen 11.6
11.92 Pontus Attåsen 96 Upsala Ystad 26.8
11.95 Isak Andersson 96 Upsala Uppsala 10.5
11.97 Jakob Fornman 96 Öresund Helsingborg 3.7
11.98 Victor Fingal 96 Ullevi Mölndal 19.6
12.00 Artur Engström 96 Ymer Stockholm/S 30.7
12.01 Alexander Thunberg 96 Stål Huddinge 11.6
12.01 Andreas Pettersson 96 Umedalen Umeå 11.6
medvind
11.43 Gustav Kjell 96 Tureberg Sollentuna 21.5
11.46 Saad Alsaudi 96 Kristianstad Malmö/He 20.8
11.69 Erik Hermelin 96 Lidingö Sollentuna 21.5
11.83 Jakob Fornman 96 Öresund Malmö/He 20.8
11.90 Gustav Burman 96 Skellefteå Skellefteå 7.6
11.93 Jacob Folkesson 96 Oskarshamn Högby 17.7
11.99 Joakim Stenström 96 Hinden Kalmar 28.5

300m

36.25 Hugo Forsberg 96 Sävedalen Göteborg/U 10.7
36.59 Jakob Fornman 96 Öresund Göteborg/U 10.7
36.73 Noah Elliott 96 Ullevi Göteborg/U 10.7
36.89 Erik Martinsson 96 Gefle Ystad 27.8
36.92 Erik Hermelin 96 Lidingö Stockholm/S 31.7
37.27 Andreas Movin 96 Lidingö Ystad 28.8
37.35 Viktor Fingal 96 Ullevi Sävedalen 12.6
37.52 Martin Björnsson 96 Sköldinge Uppsala 3.7
37.91 Pontus Attåsen 96 Upsala Ystad 28.8
37.96 Filip Wendelin 96 Sala Västerås 7.8
38.00 Felix So 96 IFK Göteborg Göteborg/U 10.7
38.09 Isak Andersson 96 Upsala Östhammar 26.5
38.21 Gustav Kjell 96 Tureberg Växjö 17.9
38.71 Eric Hallquist 96 Östersund Umeå 21.8
38.93 Joel Glantz 96 Huddinge Huddinge 12.6
38.96 Jesper Hagwall 96 Lund Lund 3.9
39.00 Tobias Jonsson 96 Dals Södra Ystad 27.8
39.02 Anton Johansson 96 Örebro Göteborg/U 10.7
39.04 Johan Andersson 96 Malmö Göteborg/U 10.7
39.05 Gustav Bivstedt 96 Hässelby Västerås 7.8
Manuell tidtagning
37.7m Johan Andersson 96 Malmö Eslöv 15.5
38.1m Jens Lanner 96 Lund Eslöv 15.5

800m

1:55.07 William Levay 96 Danderyd Athl Norrtälje 23.8
2:00.31 Anton Persson 96 Hässelby Ystad 27.8
2:00.63 Gustaf Stensjö 96 Sävedalen Göteborg/U 9.7
2:00.74 Filip Wendelin 96 Sala Ystad 27.8
2:03.92 Jesper Hagwall 96 Lund Falun 10.9
2:03.92 Gustav Bivstedt 96 Hässelby Västerås 5.8
2:03.96 Karl Wallén 96 Istrum Stockholm/S 31.7
2:04.05 Mattias Svärd 96 Växjö Falun 10.9
2:04.76 Gabriel Steffensen 96 Sävedalen Stockholm/S 31.7
2:05.01 Erik Martinsson 96 Gefle Västerås 5.8
2:06.87 Christopher Koos 96 Malmö Greve, DEN 24.9
2:06.91 Alexander Lundskog 96 Rigor Falun 10.9
2:07.14 Daniel Bucht 96 Sävedalen Helsingborg 3.7
2:07.38 Maximilian Markl 96 Westmannia Köping 12.6
2:07.51 Andreas Jansson 96 Oxelösund Norrköping 21.8
2:07.86 Johan Lindgren 96 Mölndal Kungälv 26.6
2:08.62 Filip Artursson 96 Bromma Stockholm/S 24.5
2:09.10 Axel Ohlson 96 Hässelby Sollentuna 21.5
2:09.26 Erik Hermelin 96 Lidingö Falun 7.8
2:09.33 Karl Berglund 96 Contact Stockholm/S 31.7

2000m

5:30.62 William Levay 96 Danderyd Athl Göteborg/U 10.7
5:37.44 Gustaf Stensjö 96 Sävedalen Nadderud, NOR 17.6
5:56.37 Andreas Jansson 96 Oxelösund Ystad 28.8
5:58.46 Gabriel Steffensen 96 Sävedalen Göteborg/U 10.7
5:59.91 Vidar Johansson 96 Växjö 18.9
6:01.41 Johan Lindgren 96 Mölndal Sävedalen 12.6
6:02.53 Daniel Bucht 96 Sävedalen Växjö 18.9
6:08.80 Anton Persson 96 Hässelby Göteborg/U 10.7
6:09.09 Filip Artursson 96 Bromma Huddinge 12.6
6:10.76 Joakim Ekström 96 Ärla Huddinge 12.6
6:11.29 Archie Casteel 96 Hellas Huddinge 12.6
6:14.09 Maximilian Markl 96 Westmannia Göteborg/U 10.7
6:16.24 Daniel Tapia 96 Hässelby Huddinge 12.6
6:17.98 Gabriel Sandör 96 Akele Ystad 28.8
6:18.22 Mattias Svärd 96 Växjö Ystad 28.8
6:18.73 Philip Wackendal 96 Huddinge Gävle 24.7
6:19.09 Erland Simonsson 96 Sundbyberg Huddinge 12.6
6:20.16 Axel Ohlson 96 Hässelby Huddinge 12.6
6:21.54 Karl Wallén 96 Istrum Sävedalen 12.6
6:31.03 Santiago Wilkman 96 Sundbyberg Göteborg/U 10.7

1500m hinder/76.2

4:34.17 Johan Lindgren 96 Mölndal Göteborg/U 8.7
4:37.98 Andreas Jansson 96 Oxelösund Ystad 26.8
4:41.4m Karl Wallén 96 Istrum Göteborg/S 4.8
4:43.21 Filip Artursson 96 Bromma Huddinge 10.6
4:45.15 Maximilian Markl 96 Westmannia Huddinge 10.6
4:48.71 Erland Simonsson 96 Sundbyberg Huddinge 10.6
4:52.47 Santiago Wilkman 96 Sundbyberg Huddinge 10.6
4:52.56 Nils Jarlöv 96 Huddinge Huddinge 10.6
4:57.39 Daniel Tapia 96 Hässelby Huddinge 10.6
5:11.90 Sebastian Pearson 96 Halmstad Varberg 21.8
5:18.32 Björn Seifert 96 Upsala Gävle 22.7
5:18.86 Anton Wijk 96 Upsala Gävle 22.7
5:48.63 Emil Eriksson 96 Tierp Norrtälje 17.8

100m häck/84.0

12.81 Charles Mitala 96 Malmö Ystad 28.8
13.23 Alexander Lundskog 96 Rigor Ystad 28.8
13.92 Victor Björklund 96 Upsala Ystad 28.8
13.93 Isak Andersson 96 Upsala Uppsala 3,7
14.04 Adam Nygårds Jakobsson 96 Falun Ystad 28.8
14.05 Isak Hampel Klang 96 Hässelby Falun 11.9
14.14 Mathieu Nilsson 96 IF Göta Ystad 28.8
14.23 Alexander Thunberg 96 Stål Göteborg/U 10.7
14.34 Artur Engström 96 Ymer Ystad 28.8
14.35 Thobias Nilsson Montler 96 Kronan Växjö 16.9
14.37 Joakim Stenström 96 Hinden Karlskrona 10.9
14.45 Pontus Sterner Johansson 96 Malmö Falun 6.8
14.65 Erik Hermelin 96 Lidingö Täby 14.5
14.65 Jakob Johansson 96 Tureberg Sollentuna 22.5
14.74 Nicklas Karlsson 96 Finspång Norrköping 21.8
14.77 Rasmus Bergman 96 Sundbyberg Täby 3.9
14.83 Sebastian Gyllensten 96 Växjö Falun 11.9
14.87 Richard Pettersson 96 Alingsås Lerum 23.6
14.88 Joar Husmark 96 Falun Falun 11.9
14.88 Marcus Rostmark 96 Märsta Uppsala 3.7
okänd vind
14.11 Alexander Thunberg 96 Stål Trollbäcken 18.9
medvind
14.36 Joakim Stenström 96 Hinden Högby 17.7
14.51 Jakob Johansson 96 Tureberg Sollentuna 22.5
14.64 Erik Hermelin 96 Lidingö Sollentuna 22.5

300m häck/76.2

38.79 Alexander Lundskog 96 Rigor Borås 11.6
39.69 Isak Andersson 96 Upsala Stockholm/S 30.7
39.93 Victor Fingal 96 Ullevi Ystad 27.8
40.73 Mathieu Nilsson 96 IF Göta Växjö 18.9
40.76 Andreas Movin 96 Lidingö Ystad 27.8
41.02§ Isak Hampel Klang 96 Hässelby Huddinge 20.8
41.17 Richard Pettersson 96 Alingsås Lerum 23.6
41.50 Joakim Stenström 96 Hinden Växjö 18.9
43.45 Hugo Windisch 96 Norrköping Norrköping 20.8
43.65§ Rasmus Bergman 96 Sundbyberg Huddinge 20.8
44.27 Emil von Barth 96 Ullevi Varberg 20.8
44.47 Nicklas Karlsson 96 Finspång Norrköping 20.8
44.79 Fredrik Gerdsdorff 96 Sundsvall Krokom 6.8
46.48 Björn Seifert 96 Upsala Västerås 6.8
47.44 Anton Wijk 96 Upsala Stockholm/S 30.7

Höjd

2.00 Pontus Sterner Johansson 96 Malmö Vellinge 12.6
1.96 Fabian Delryd 96 Täby Göteborg/U 9.7
1.90 Charles Mitala 96 Malmö Falun 10.9
1.88 Henrik Thoms 96 Hanviken Göteborg/U 9.7
1.86 Jakob Johansson 96 Tureberg Ystad 27.8
1.83 Oskar Nilsson 96 Skellefteå Skellefteå 9.6
1.82 Adam Nygårds Jakobsson 96 Falun Stockholm/S 30.7
1.82 Mathieu Nilsson 96 IF Göta Stockholm/S 30.7
1.81 Erik Martinsson 96 Gefle Gävle 24.7
1.81 Johannes Svensson 96 Stenungsund Ystad 27.8
1.78 Linus Falck 96 Hökensås Ystad 27.8
1.78 Artur Engström 96 Ymer Falun 7.8
1.76 Herman Olvik 96 Ullevi Stockholm/S 30.7
1.75 Thobias Nilsson Montler 96 Kronan Klippan 29.5
1.75 Jesper Hagwall 96 Lund Lund 4.9
1.74 Isak Hampel Klang 96 Hässelby Falun 10.9
1.74 Joar Husmark 96 Falun Falun 10.9
1.74 Joel Glantz 96 Huddinge Falun 10.9
1.74 Mattias Svärd 96 Växjö Halmstad 23.7
1.74 Joar Andersson 96 Täby Täby 3.9

Stav

4.20 Carl Ivarsson 96 Lerum Lerum 5.6
4.13 Hannes Burman 96 Skellefteå Umeå 21.8
3.96 Antoine Duplantis 96 Stål Lafayette, LA 6.4
3.90 Pontus Sterner Johansson 96 Malmö Göteborg/U 10.7
3.90 Jonatan Nordh 96 Örgryte Lerum 21.8
3.74 Jacob Staaf 96 Bålsta Östhammar 3.9
3.70 Hannes Gidlöf 96 Gefle Växjö 17.9
3.61 Gustav Burman 96 Skellefteå Ystad 26.8
3.58 Alexander Thunberg 96 Stål Huddinge 12.6
3.45 Nicklas Karlsson 96 Finspång Falun 6.8
3.41 Carl Thunberg 96 Örgryte Ystad 26.8
3.40 Esa Hiltunen 96 Ullevi Halmstad 23.7
3.35 Artur Engström 96 Ymer Falun 6.8
3.25 Erik Hermelin 96 Lidingö Falun 6.8
3.23 Alfred Delefors 96 Tjalve Göteborg/U 10.7
3.21 Isak Hampel Klang 96 Hässelby Hässelby 28.9
3.10 Jakob Johansson 96 Tureberg Uppsala 2.7
3.08 Henrik Thoms 96 Hanviken Huddinge 12.6
3.05 Joar Husmark 96 Falun Falun 6.8
3.02 Andreas Söderlund 96 Lerum Lerum 28.5

Längd

6.79 Charles Mitala 96 Malmö Ystad 27.8
6.72 Thobias Nilsson Montler 96 Kronan Ystad 27.8
6.55 Erik Martinsson 96 Gefle Gjövik, NOR 6.7
6.40 Pontus Sterner Johansson 96 Malmö Ystad 27.8
6.33 Noah Elliott 96 Ullevi Växjö 16.9
6.32 Isak Hampel Klang 96 Hässelby Göteborg/U 8.7
6.30 Felix So 96 IFK Göteborg Göteborg/U 8.7
6.23 Anton Sigurdsson 96 Malmö Ystad 26.8
6.11 Artur Engström 96 Ymer Ystad 27.8
6.06 Daniel Eriksson 96 Vingarna Örnsköldsvik 10.9
6.05 Tobias Jonsson 96 Dals Södra Göteborg/U 8.7
6.03 Alexander Thunberg 96 Stål Stockholm/S 31.7
6.02 Erik Hermelin 96 Lidingö Falun 7.8
5.99 Eric Hallquist 96 Östersund Växjö 16.9
5.98 Joel Glantz 96 Huddinge Falun 11.9
5.98 Oskar Nilsson 96 Skellefteå Falun 11.9
5.96 Adam Nygårds Jakobsson 96 Falun Falun 7.8
5.95 Joar Husmark 96 Falun Falun 7.8
5.93 Rasmus Bergman 96 Sundbyberg Täby 4.9
5.92 Alexander Lundskog 96 Rigor Falun 11.9
medvind
6.09 Joel Glantz 96 Huddinge Enskede 6.6
6.05 Joar Husmark 96 Falun Gävle 23.7

Tresteg

13.53 Thobias Nilsson Montler 96 Kronan Helsingborg 2.7
12.68 Mathieu Nilsson 96 IF Göta Växjö 18.9
12.68 Artur Engström 96 Ymer Göteborg/U-U 9.7
12.43 Charles Mitala 96 Malmö Helsingborg 2.7
12.25 Felix So 96 IFK Göteborg Halmstad 22.5
12.21 Jonathan Persgården 96 Kongahälla Kungsbacka 10.9
12.10 Eric Hallquist 96 Östersund Östersund 30.8
12.09 Gustav Norén 96 Örbyhus Växjö 18.9
11.75 Hugo Windisch 96 Norrköping Norrköping 17.9
11.56 Manne Persson 96 Hammarby Huddinge 11.6
11.51 Isak Hampel Klang 96 Hässelby Huddinge 11.6
11.47 Emil Jönsson 96 Lund Ystad 28.8
11.36 Jacob Lindström 96 Östersund Krokom 11.9
11.26 Rasmus Bergman 96 Sundbyberg Sätra 28.5
11.20 Tobias Pålsson 96 Athlet Ystad 25.9
11.20 Jacob Folkesson 96 Oskarshamn Oskarshamn 6.7
11.03 Hannes Gidlöf 96 Gefle Sandviken 14.6
okänd vind
11.53 Samuel Ingvarsson 96 Falun Falun 21.6
medvind
13.60 Charles Mitala 96 Malmö Helsingborg 2.7
12.22 Eric Hallquist 96 Östersund Gävle 22.7
12.11 Gustav Norén 96 Örbyhus Gävle 22.7
11.80 Anton Johansson 96 Örebro Göteborg/U-U 9.7
11.31 Rasmus Bergman 96 Sundbyberg Sätra 28.5
11.04 Per Johansson 96 Sävedalen Sävedalen 12.6

Kula/4.0

16.08 Axel Ohlson 96 Hässelby Falun 10.9
15.53 Fredrik Gerdsdorff 96 Sundsvall Stockholm/Ktg 28.7
15.00 Hannes Burman 96 Skellefteå Skellefteå 18.6
14.77 Pontus Sterner Johansson 96 Malmö Falun 10.9
14.55 Martin Gustafsson 96 Sunne Sunne 16.7
14.52 Anton Johansson 96 Örebro Växjö 18.9
14.43 Kamil Kaminski 96 Linköping Falun 10.9
14.34 Chris Arnoldsson 96 Tureberg Märsta 24.9
14.30 Albin Lager 96 Örebro Växjö 18.9
14.28 William Ullberg 96 Riviera Ystad 28.8
14.27 Simon Evertsson 96 Trollhättans FIK Ystad 28.8
14.02 Isak Oskarsson 96 Stensjön Skara 10.9
13.98 Charles Mitala 96 Malmö Falun 10.9
13.86 Johannes Svensson 96 Stenungsund Sävedalen 12.6
13.84 Victor Björklund 96 Upsala Falun 10.9
13.73 Tobias Hagström 96 Istrum Skara 15.10
13.71 Isak Wikström 96 Brännan Timrå 13.8
13.61 Erik Hacksell 96 Hässelby Huddinge 10.6
13.24 Gustav Burman 96 Skellefteå Umeå 20.8
13.12 Gustav Kjell 96 Tureberg Falun 10.9

Diskus/1.0

52.28 Chris Arnoldsson 96 Tureberg Märsta 24.9
51.18 Axel Ohlson 96 Hässelby Falun 6.8
49.70 Pontus Sterner Johansson 96 Malmö Helsingborg 2.7
48.90 Fredrik Gerdsdorff 96 Sundsvall Ystad 27.8
46.15 Jonathan Gunninge 96 IK Sisu Tranås 25.9
45.08 Isak Oskarsson 96 Stensjön Nässjö 6.8
45.07 Tobias Hagström 96 Istrum Skara 10.9
45.04 Simon Botvidsson 96 Athlet Ystad 27.8
44.60 Emil Berggren 96 Eslöv Ystad 27.8
43.30 Martin Gustavsson 96 Sunne Arvika 23.7
42.73 Simon Evertsson 96 Trollhättans FIK Växjö/V-K 16.9
41.84 Joar Husmark 96 Falun Ystad 27.8
41.36 Kamil Kaminski 96 Linköping Norrköping 21.8
40.39 William Ullberg 96 Riviera Piteå 13.8
39.45 Erik Hacksell 96 Hässelby Täby 14.5
39.17 Hannes Burman 96 Skellefteå Boden 5.6
38.53 Isak Wikström 96 Brännan Timrå 13.8
38.53 Isak Hampel Klang 96 Hässelby Täby 14.5
38.50 Fredrik Larsson 96 Vingarna Umeå 21.8
38.46 Johannes Svensson 96 Stenungsund Sävedalen 11.6

Slägga/4.0

65.64 Chris Arnoldsson 96 Tureberg Uppsala 17.5
52.36 Anton Andersson 96 Umedalen Umeå 14.6
52.32 Simon Lundstedt 96 Trångsviken Växjö/V-K 17.9
51.39 Arvid Petersson 96 Hässleholm Malmö/S-K 1.10
50.01 Axel Ohlson 96 Hässelby Växjö/V-K 17.9
49.56 Fredrik Gerdsdorff 96 Sundsvall Umeå 11.6
45.47 Fredrik Larsson 96 Vingarna Umeå 20.8
44.92 Tobias Hagström 96 Istrum Växjö/V-K 17.9
43.02 Simon Botvidsson 96 Athlet Hässleholm 29.7
42.97 Pontus Lantz 96 Bottnaryd Bottnaryd 6.11
41.90 Mattias Nilsson 96 Luleå Ystad 26.8
36.32 Jacob Stenberg 96 Gefle Gävle 10.9
36.15 Isak Oskarsson 96 Stensjön Kalmar 24.9
36.02 Marcus Rostmark 96 Märsta Märsta 24.9
33.42 Andreas Holmgren 96 Bore Torsby 28.5
32.94 Jonathan Gunninge 96 IK Sisu Tranås 25.9
32.04 Emil Berggren 96 Eslöv Eslöv 15.5
31.18 Daniel Fröjd Wasberg 96 Luleå Umeå 20.8
31.05 Fazal Syed 96 Eskilstuna Järvsö 25.9
30.29 Eric Hacksell 96 Hässelby Huddinge/J 12.6

Spjut/600

66.40 Isak Oskarsson 96 Stensjön Högby 17.7
58.65 Chris Arnoldsson 96 Tureberg Sätra 29.5
55.93 John Amundsson 96 Sävedalen Ystad 28.8
54.99 Joar Husmark 96 Falun Falun 6.8
53.85 Axel Ohlson 96 Hässelby Falun 6.8
52.53 Kamil Kaminski 96 Linköping Falun 11.9
50.70 Anton Johansson 96 Örebro Hallsberg 11.9
50.02 Gustav Kjell 96 Tureberg Falun 11.9
49.75 Florian Plathe 96 Brattås Falun 11.9
49.57 Simon Evertsson 96 Trollhättans FIK Växjö 18.9
47.78 Simon Botvidsson 96 Athlet Sjöbo 8.9
47.71 Alexander Thunberg 96 Stål Uppsala 3.7
47.44 Johannes Svensson 96 Stenungsund Ystad 28.8
47.21 Henrik Thoms 96 Hanviken Huddinge 12.6
47.02 Hannes Burman 96 Skellefteå Stockholm/S 31.7
45.92 Gustav Burman 96 Skellefteå Ystad 28.8
45.76 Ramon Navarro Marttinen 96 Tullinge-Tumba Turku, FIN 7.5
45.12 Tobias Hagström 96 Istrum Habo 18.6
44.38 Mattias Nilsson 96 Luleå Stockholm/S 31.7
43.90 Artur Engström 96 Ymer Kungsbacka 5.6

Åttakamp/P15

5.082 Pontus Sterner Johansson 96 Malmö Falun 7.8
5.031 Axel Ohlson 96 Hässelby Falun 7.8
4.711 Artur Engström 96 Ymer Falun 7.8
4.678 Hannes Burman 96 Skellefteå Falun 7.8
4.647 Joar Husmark 96 Falun Falun 7.8
4.508 Isak Hampel Klang 96 Hässelby Falun 7.8
4.329 Nicklas Karlsson 96 Finspång Falun 7.8
4.254 Adam Nygårds Jakobsson 96 Falun Falun 7.8
4.183 Viktor Björklund 96 Upsala Falun 7.8
4.131 Erik Hermelin 96 Lidingö Täby 15.5
3.967 Gustav Burman 96 Skellefteå Falun 7.8
3.958 Carl Ivarsson 96 Lerum Lerum 29.5
3.830 Erik Hacksell 96 Hässelby Täby 15.5
3.440 Henrik Thoms 96 Hanviken Täby 15.5
3.388 Samuel Ingvarsson 96 Falun Falun 7.8
3.195 Joakim Bäckman 96 Varberg Varberg 18.9

>