Officiellt organ för Svenska Friidrottsförbundet

Lördag 17 februari 2018

Resultat & Årsbästa

 

Sök på friidrott.se

Kontaktinformation

Svensk Friidrott

Svenska Friidrottsförbundet

Post- och besöksadress:
Heliosgatan 3
120 30 Stockholm

Tel: 010-476 53 30 vxl
Fax: 08-724 68 61
E-post: info@friidrott.se

Bankgiro: 332-1387
Org.nr: 802001-0719

Sociala medier:
@svenskfriidrott, 
#svenskfriidrott
 

Generalsekreterare och ansvarig utgivare

Stefan Olsson
010-476 53 41

Utgivningsbevis

Nr 2008-033

Redaktionen friidrott.se

Gustav Orbring
redaktör
072-525 96 32

Information och media

Hillevi Thor
072-559 17 78
(Pressjour)

Läs mer Samtliga kontakter


Årsbästa F14 ute 2014

[MÄN] [M22] [P19] [P17] [P16] [P15] [P14]
[KVINNOR] [K22] [F19] [F17] [F16] [F15] [F14]

Senast uppdaterad 1 JAN, 2015
© SFIF STATISTIK

Statistiken är sammanställd av A. Lennart Julin och omfattar resultat gjorda utomhus 2014.

Observera att alla junior/ungdomslistor är åldersbundna enligt följande:
M22/K22: Födda 1992-94, P19/F19: Födda 1995-96, P17/F17: Födda 1997, P16/F16: Födda 1998, P15/F15: Födda 1999, P14/F14: Födda 2000 - plus ev 01:or som tävlat under 14-årsbetingelser.

§ = gjort under "tuffare" betingelser, dvs med högre häckar, tyngre kastredskap eller över längre sträcka.

80m

10.12 Julia Henriksson 00 Helsingborg Uddevalla 13.9
10.19 Emmy Smedberg 00 KA2 Huddinge 19.9
10.27 Charlotte Andersson 00 Huddinge Skara 6.6
10.29 Claudia Belgrave 00 Ymer Uddevalla 13.9
10.39 Jonna Claesson 00 Stora Skedvi Leksand 26.7
10.41 Linda Eriksson 00 Huddinge Sollentuna 7.6
10.44 Matilda Gustavsson 00 Tanum Uddevalla 13.9
10.45 Madeleine Winberg 00 Mölndal Uddevalla 13.9
10.52 Matilda Rönnberg 00 Tureberg Huddinge 19.9
10.54 Clara Augustsson 00 Ymer Kungsbacka 31.8
10.56 Hedvig Pettersson 00 Kil Sunne 5.7
10.59 Ebba Gustavsson 00 IF Göta Sunne 5.7
10.60 Lea Andersen 00 Täby Stockholm/S 24.8
10.64 Virva Rylander 00 Västerås Uppsala 6.7
10.65 Julia Björkman 00 Kville Göteborg/U 28.6
10.65 Moa Eklundh 01 Örebro Hallsberg 29.5
10.68 Ebba Molinder 00 Mölndal Kungsbacka 31.8
10.68 Kajsa Eriksson 00 Huddinge Sollentuna 7.6
10.69 Linnea Wijk 00 Lerum Uddevalla 13.9
10.72 Lovisa Bivstedt 01 Hässelby Gävle 19.7
medvind
10.27 Hedvig Pettersson 00 Kil Sunne 5.7
10.57 Ebba Gustavsson 00 IF Göta Sunne 5.7

300m

41.40 Louise Duvling Andersson 00 Ullevi Kungälv 22.6
41.70 Lovisa Bivstedt 01 Hässelby Västerås 3.8
41.72 Emmy Smedberg 00 KA2 Huddinge 20.9
41.72 Klara Magnusson 00 Hagen Skara 6.6
41.81 Linda Eriksson 00 Huddinge Eskilstuna 14.9
41.94 Madeleine Winberg 00 Mölndal Göteborg/S 1.6
42.36 Matilda Gustavsson 00 Tanum Uddevalla 14.9
42.45 Hannah Hellbom 00 Falun Eskilstuna 14.9
42.56 Virva Rylander 00 Västerås Västerås 3.8
42.57 Kajsa Eriksson 00 Huddinge Eskilstuna 14.9
42.91 Linnea Wijk 00 Lerum Uddevalla 14.9
43.14 Jonna Claesson 00 Stora Skedvi Stockholm/S 23.8
43.36 Therese Nätstrand 00 Örgryte Göteborg/S 1.6
43.50 Emma Strömqvist 00 Ullevi Borås 15.6
43.69 Lina Eriksson 00 Halmstad Uddevalla 14.9
43.73 Hanna Säfström 00 Örebro Göteborg/U 29.6
43.76 Hedvig Pettersson 00 Kil Göteborg/U 29.6
43.91 Hanna Näslund 00 Trångsviken Östersund 13.9
43.93 Marie Ebbestad 00 Gottsunda Märsta 16.8
44.04 Signe Hedin 00 Ymer Borås 15.6
44.04 Hilma Hofström 00 KA2 Helsingborg 5.7

800m

2:12.52 Lovisa Bivstedt 01 Hässelby Sollentuna 6.6
2:15.27 Louise Duvling Andersson 00 Ullevi Göteborg/U 27.6
2:17.78 Hannah Hellbom 00 Falun Mora 6.9
2:20.20 Esther Sandén Alin 00 Stocksäter Garphyttan 23.8
2:22.35 Hilda Lindberg 01 Västerås Uppsala 6.7
2:23.77 Julia Rajan 00 Lidingö Stockholm/S 24.8
2:23.99 Klara Magnusson 00 Hagen Skövde 11.5
2:24.17 Julia Arnhult 01 Lidingö Stockholm/S 9.9
2:24.18 Hanna Näslund 00 Trångsviken Stockholm/S 24.8
2:25.30 Julia Nielsen 01 Sävedalen Kungsbacka 31.8
2:25.84 Amanda Kleijn 00 Enhörna Huddinge 14.6
2:26.14 Cornelia Alm 00 Täby Linköping 30.8
2:26.77 Chanell Cranning Hillgren 00 Hulån Huddinge 14.6
2:27.5m Tilda Pettersson 00 Björnstorp Malmö/He 21.5
2:27.62 Matilda Hallström 00 Göteborgs KIK Borås 14.6
2:28.05 Signe Hedin 00 Ymer Borås 14.6
2:28.21 Emily Fielder 00 Motala Uddevalla 13.9
2:28.88 Marie Ebbestad 00 Gottsunda Sollentuna 7.6
2:28.89 Freja Nygren 01 Skade Gävle 2.7
2:29.33 Mathilda Eklund 00 Westmannia Västerås 2.8
ungefärlig tid
2:28.0m Amanda Göth 01 Täby Täby 6.9

2000m

6:26.89 Lovisa Bivstedt 01 Hässelby Huddinge 15.6
6:52.64 Esther Sandin Alin 00 Stocksäter Göteborg/U 29.6
6:53.81 Julia Arnhult 01 Lidingö Stockholm/S 23.8
6:56.13 Elsa Wallenius 01 Västerås Stockholm/S 23.8
7:00.02 Hanna Näslund 00 Trångsviken Tornio, FIN 17.8
7:00.39 Julia Rajan 00 Lidingö Sollentuna 8.6
7:02.11 Gaël de Coninck 01 Sävedalen Stockholm/S 23.8
7:02.17 Chanell Cranning Hillgren 00 Hulån Eskilstuna 14.9
7:03.46 Julia Nielsen 01 Sävedalen Stockholm/S 23.8
7:04.22 Moa Rundgren 00 Luleå Tornio, FIN 17.8
7:07.16 Klara Magnusson 00 Hagen Uddevalla 14.9
7:08.41 Cornelia Alm 00 Täby Uppsala 5.7
7:11.43 Marie Ebbestad 00 Gottsunda Sollentuna 8.6
7:15.33 Wilma Nielsen 01 Sävedalen Stockholm/S 23.8
7:16.30 Matilda Hallström 00 Göteborgs KIK Uddevalla 14.9
7:16.85 Emily Fielder 00 Motala Uddevalla 14.9
7:17.74 Kajsa Sten 01 Oxelösund Västerås 3.8
7:19.94 Wilma Larsson 01 Eskilstuna Stockholm/S 23.8
7:22.14 Filippa Hörnberg 00 Hässelby Eskilstuna 14.9
7:23.16 Mathilda Eklund 00 Westmannia Eskilstuna 14.9

1500m hinder/76.2

5:24.47 Klara Magnusson 00 Hagen Lidköping 17.8
5:37.40 Chanell Cranning Hillgren 00 Hulån Eskilstuna 13.9
5:38.45 Marie Ebbestad 00 Gottsunda Eskilstuna 13.9
5:39.05 Frida Johansson 00 Karlskoga Eskilstuna 13.9
5:42.58 Mathilda Eklund 00 Westmannia Huddinge 20.9
5:47.4m Julia Arnhult 01 Lidingö Lidingö 11.6
6:07.14 Emelie Eriksson 00 Säter Eskilstuna 13.9

80m häck/76.2

11.80 Emmy Smedberg 00 KA2 Uddevalla 26.7
12.44 Madeleine Winberg 00 Mölndal Kungsbacka 30.8
12.45 Mathilda Ekholm 00 Råby-Rekarne Stockholm/S 23.8
12.45 Anna Ardbo 00 Täby Sollentuna 8.6
12.47 Lovisa Karlsson 00 Högby Tranås 27.9
12.54 Julia Henriksson 00 Helsingborg Hässleholm 26.7
12.56 Charlotte Andersson 00 Huddinge Linköping 30.8
12.57 Madeleine Ruyter 00 Huddinge Sollentuna 8.6
12.59 Sally Börjesson Franzén 00 Öresund Uddevalla 14.9
12.61 Emily Capobianco 01 Örebro Linköping 30.8
12.62 Agnes Hill 00 Kvarnsveden Eskilstuna 14.9
12.65 Therese Nätstrand 00 Örgryte Falköping 7.6
12.72 Linnea Ånger 00 Söderhamn Stockholm/S 23.8
12.74 Ingrid Holmquist 00 Örebro Göteborg/U 27.6
12.77 Elin Fredriksson 00 Kville Uddevalla 26.7
12.91 Linn Beer 00 Lund Ängelholm 23.8
12.92 Olivia Köhler 00 Gällivare Piteå 7.9
12.98 Lovisa Stadelmann 00 Norrköping Uddevalla 14.9
12.98 Izabella Ripsweden 00 Tumba Linköping 30.8
13.03 Axelina Johansson 00 Hovslätt Uddevalla 14.9
medvind
12.68 Jelena Bodén 01 Skellefteå Skellefteå 27.7
12.74 Agnes Hill 00 Kvarnsveden Stockholm/S 23.8
12.98 Axelina Johansson 00 Hovslätt Jönköping 24.8
13.00 Malin Eriksson 00 Tumba Norrköping 24.5
13.03 Eir Persson 00 Eslöv Stockholm/S 23.8

300m häck/76.2

45.57 Klara Magnusson 00 Hagen Lidköping 17.8
46.39 Emmy Smedberg 00 KA2 Uddevalla 13.9
47.72 Erika Wärff 00 Öresund Uddevalla 13.9
48.37 Madeleine Winberg 00 Mölndal Uddevalla 13.9
48.45 Filippa Lundberg 00 Tyresö Eskilstuna 13.9
48.53 Fanny Engström 00 Östersund Östersund 31.5
48.79 Sara Dahlén 00 Lerum Huddinge 21.9
49.21 Orchina Ghreibo 00 Motala Motala 4.5
49.45 Eir Persson 00 Eslöv Uddevalla 13.9
49.58 Linn Beer 00 Lund Uddevalla 13.9
49.62 Ylwa Haglund 00 Falun Eskilstuna 13.9
49.67 Emma Green Blomroos 00 Göteborgs KIK Uddevalla 13.9
50.03 Nora Bankel 00 Lerum Göteborg/S 31.5
50.05 Thea Norlund 00 Skellefteå Tornio, FIN 16.8
50.06 Ellinor Aurell 01 Ängelholm Hässleholm 25.7
50.17 Emelie Svensson 00 Tumba Eskilstuna 13.9
50.73 Ebba Burrows Jernmark 00 Hälle Uddevalla 13.9
50.73 Therese Nätstrand 00 Örgryte Uddevalla 13.9
50.95 Agnes Hill 00 Kvarnsveden Stockholm/S 24.8
51.00 Linnea Ånger 00 Söderhamn Stockholm/S 24.8
Manuell tidtagning
46.9m Erika Wärff 00 Öresund Ängelholm 24.8
48.6m Linn Beer 00 Lund Ängelholm 24.8
49.9m Hedda Carlsson 00 Klippan Ängelholm 24.8
50.4m Ellen Nilsson 00 Åhus Ängelholm 24.8

Höjd

1.69 Maya Persson 00 Västerås Gävle 20.7
1.67 Erika Wärff 00 Öresund Göteborg/U 29.6
1.64 Elvira Carlén 01 Lerum Göteborg/U 27.6
1.62 Linn Hertz Saebbö 00 Göteborgs KIK Lerum 7.9
1.61 Emma Joabsson 00 Växjö Högby 12.7
1.61 Klara Rådbo 01 Hammarby Spånga 21.9
1.61 Kajsa Lindqvist 00 Väsby Uppsala 6.7
1.60 Tilde Johansson 01 Falkenberg Göteborg/U 27.6
1.60 Fanny Jansson 01 Sunne Sunne 5.7
1.60 Feben Tewelde 01 Järvsö Mora 6.9
1.60 Ellen Hedin 00 Orient Uddevalla 6.9
1.59 Lovisa Karlsson 00 Högby Högby 5.7
1.58 Tilda Ånborg 00 Motala Motala 30.7
1.58 Alice Eriksson 00 Rånäs Uppsala 6.7
1.57 Lovisa Lindholm 01 Linköping Motala 18.5
1.57 Vendela Oltmans 01 Hakarpspojkarna Göteborg/U 27.6
1.56 Elina Bergman 01 Brattås Kil 7.6
1.55 Linnea Bodin 00 Örebro Halmstad 12.7
1.55 Stina Gustavsson 01 Hanviken Trollbäcken 20.9
1.55 Maja Carlsson 00 Djurmo-Sifferbo Stockholm/S 24.8
skoltävling
1.65 Kajsa Lindqvist 00 Väsby Stockholm/S 18.9
intern klubbtävling
1.56 Mathilda Eklund 00 Westmannia Köping 6.9

Stav

3.30 Gabriella Jönsson 01 IS Göta Hässleholm 27.7
3.23 Ebba Blomstrand 00 Åsbro Norrköping 16.8
3.20 Megan Berg Nobeus 00 Malmö Uddevalla 14.9
3.10 Matilda Ekenberg 00 Sävedalen Göteborg/S 1.6
3.10 Sandra Alvero 01 Habo Uddevalla 13.9
2.90 Stella Johannsen 00 Malmö Hässleholm 27.7
2.87 Alva Sundin 01 Täby Uppsala 5.7
2.80 Alma Eriksson 01 Ymer Uddevalla 13.9
2.80 Eir Persson 00 Eslöv Ystad 8.6
2.74 Madeleine Engström 00 Huddinge Huddinge 15.6
2.74 Louise Duvling Andersson 00 Ullevi Göteborg/U 28.6
2.71 Emma Joabsson 00 Växjö Alvesta 1.6
2.70 Maja Torstensson 00 Malmö Uddevalla 14.9
2.70 Klara Christianson 00 Ystad Ängelholm 24.8
2.65 Axelina Johansson 00 Hovslätt Jönköping 18.6
2.63 Alva von Gerber 00 Huddinge Eskilstuna 14.9
2.62 Maria Lindholm 01 Linköping Norrköping 17.6
2.61 Sofia Overgaard 01 Kville Göteborg/U 28.6
2.60 Filippa Norberg 01 Linköping Motala 18.5
2.50 Ella Raud 01 Örebro Örebro 1.6
2.50 Ronja Bökmark 01 Lerum Uddevalla 13.9
2.50 Cajsa Lindberg 00 Hagen Uddevalla 14.9
2.50 Fanny Engström 00 Östersund Östersund 14.9

Längd

5.47 Claudia Belgrave 00 Ymer Uddevalla 26.7
5.28 Julia Henriksson 00 Helsingborg Helsingborg 5.7
5.23 Emmy Smedberg 00 KA2 Stockholm/S 24.8
5.22 Lisa Weyhenmeyer 00 Upsala Eskilstuna 14.9
5.18 Caroline Mubiru 00 Malmö Vellinge 6.6
5.17 Lovisa Karlsson 00 Högby Göteborg/U-U 27.6
5.16 Julia Björkman 00 Kville Göteborg/U-U 27.6
5.16 Emelie Eklund 00 Täby Täby 6.9
5.14 Samantha Oware 01 Malmö Linköping 31.8
5.13 Kajsa Lindqvist 00 Väsby Stockholm/S 24.8
5.12 Wilma Edman 00 Sundsvall Täby 6.9
5.10 Hedvig Pettersson 00 Kil Arvika 26.7
5.07 Therese Knutsson 00 Glanshammar Eskilstuna 14.9
5.07 Hannah Hellbom 00 Falun Mora 6.9
5.06 Linnéa Ånger 00 Söderhamn Leksand 27.7
5.03 Emma Joabsson 00 Växjö Alvesta 1.6
5.02 Elin Forsgård 00 Habo Jönköping 10.5
5.02 Therese Nätstrand 00 Örgryte Göteborg/S 31.5
5.02 Emily Capobianco 01 Örebro Linköping 31.8
5.00 Julia Axtelius 00 Enköping Västerås 2.8
5.00 Linda Eriksson 00 Huddinge Stockholm/S 23.8
medvind
5.38 Lisa Weyhenmeyer 00 Upsala Gävle 19.7
5.36 Julia Henriksson 00 Helsingborg Ängelholm 24.8
5.11 Sira Gassama 01 Hammarby Enskede 29.5
5.08 Signe Hedin 00 Ymer Trollhättan 25.5
skoltävling
5.24 Kajsa Lindqvist 00 Väsby Stockholm/S 18.9

Tresteg

11.30 Lisa Weyhenmeyer 00 Upsala Eskilstuna 13.9
10.94 Kajsa Nilsson 00 Contact Olofström 18.5
10.78 Hedvig Pettersson 00 Kil Arvika 27.7
10.58 Hilma Hofström 00 KA2 Uddevalla 14.9
10.54 Emmy Ekberg 00 Göteborgs KIK Uddevalla 14.9
10.54 Sara Grahn 00 KA2 Uddevalla 14.9
10.52 Linnea Ånger 00 Söderhamn Huddinge 20.9
10.51 Lovisa Karlsson 00 Högby Habo 29.5
10.46 Emelie Eklund 00 Täby Uppsala 6.7
10.30 Sesina Beyed 00 Lund Norrköping 29.5
10.26 Emelie Svensson 00 Tumba Huddinge 14.6
10.18 Linn Egerfält 00 Gefle Gävle 20.7
10.17 Linn Hertz Saebbö 00 Göteborgs KIK Lerum 7.9
10.16 Selena Becanovic 00 Halmstad Habo 29.5
10.15 Agnes Jardén 00 Eksjö Södra Eksjö 3.8
10.13 Sofie Sundqvist 00 Bollnäs Tornio, FIN 16.8
10.11 Therese Knutsson 00 Glanshammar Eskilstuna 13.9
10.10 Maya Persson 00 Västerås Västerås 3.8
10.09 Isabella Ripsweden 00 Tumba Eskilstuna 13.9
10.05 Julia Axtelius 00 Enköping Köping 8.6
oklar/okänd vind
10.23 Linn Egerfält 00 Gefle Sandviken 19.8
medvind
10.70 Sara Grahn 00 KA2 Helsingborg 4.7
10.68 Emelie Eklund 00 Täby Uppsala 6.7

Kula/3.0

12.74 Johanna Edvall 00 Skade Arvika 26.7
12.71 Julia Axtelius 00 Enköping Västerås 2.8
12.61 Axelina Johansson 00 Hovslätt Växjö/V-K 25.6
12.27 Kajsa Nilsson 00 Contact Karlshamn 23.8
11.96 Daniella Persson 00 Orient Uddevalla 13.9
11.78 Erika Wärff 00 Öresund Malmö/S-K 20.9
11.32 Ella Andersson 00 Eslöv Hässleholm 27.7
11.26 Lovisa Karlsson 00 Högby Karlskrona 6.9
11.19 Filippa Blomqvist 00 Öresund Uddevalla 13.9
11.03 Emma Joabsson 00 Växjö Uddevalla 13.9
10.87 Jonna Claesson 00 Stora Skedvi Kvarnsveden 17.6
10.84 Tilda Ånborg 00 Motala Uddevalla 13.9
10.75 Wilma Lundberg 00 Växjö Uddevalla 13.9
10.70 Ida Wåhlstrand 00 Växjö Växjö/V-K 6.8
10.50 Malin Eriksson 00 Tumba Stockholm/S 24.8
10.49 Elina Karvonen 01 Vingarna Umeå 28.5
10.45 Vilma Engbe 00 Öresund Uddevalla 13.9
10.42 Hedvig Pettersson 00 Kil Göteborg/S 1.6
10.35 Linnea Bodin 00 Örebro Linköping 30.8
10.33 Olivia Köhler 00 Gällivare Piteå 6.9

Diskus/0.75

38.40 Vilma Engbe 00 Öresund Malmö/S-K 27.9
38.05 Johanna Edvall 00 Skade Söderhamn 17.5
36.85 Ida Wåhlstrand 00 Växjö Växjö/V-K 27.8
36.73 Ella Andersson 00 Eslöv Lund 31.8
36.23 Sara Forssell 00 Motala Uddevalla 13.9
34.17 Elina Karvonen 01 Vingarna Umeå 17.5
34.06 Mia Lindberg 00 Öresund Vellinge 7.6
34.02 Axelina Johansson 00 Hovslätt Jönköping 24.8
34.00 Caisa-Marie Lindfors 00 Upsala Eskilstuna 13.9
33.58 Miranda Nilsson 00 Bore Eskilstuna 13.9
33.36 Kajsa Nilsson 00 Contact Uddevalla 13.9
32.58 Viola Nordin 00 Timrå Järvsö 20.9
32.49 Malin Eriksson 00 Tumba Eskilstuna 13.9
31.86 Tilda Ånborg 00 Motala Kil 3.8
31.07 Elin Forsgård 00 Habo Jönköping 24.8
30.52 Jonna Geiryd 00 Huddinge Huddinge 19.9
30.19 Emma Smith 00 Bore Mora 6.9
29.82 Gabriella Jansson 00 Ljungby Ljungby 2.10
29.09 Alice Nilsson 00 Örebro Örebro 4.10
29.02 Louise Olsson 00 Huddinge Huddinge/J 9.9

Slägga/3.0

53.67 Elina Karvonen 01 Vingarna Sollentuna/E 6.6
45.40 Johanna Edvall 00 Skade Västerås/Ap 2.8
44.63 Sara Forssell 00 Motala Kil 7.6
42.93 Victoria Lagerberg 00 Huddinge Huddinge/J 15.6
42.91 Vilma Engbe 00 Öresund Malmö/S-K 4.10
42.84 Julia Axtelius 00 Enköping Märsta 16.8
42.37 Miranda Nilsson 00 Bore Eskilstuna 14.9
41.69 Jennifer Quick 00 Lund Malmö/S-K 25.6
41.05 Emilia Östergren 00 Huddinge Eskilstuna 14.9
39.91 Ella Asplund 00 Bore Kil 7.6
39.31 Viola Nordin 00 Timrå Gävle 18.7
38.88 Jonna Geiryd 00 Huddinge Örebro 16.8
38.71 Julia Nilsson 00 Varberg Kungsbacka 30.8
38.55 Ida Wingård 00 Orient Uddevalla 14.9
38.09 Alice Nilsson 00 Örebro Eskilstuna 14.9
37.60 Ida Wåhlstrand 00 Växjö Växjö/V-K 6.8
37.36 Axelina Johansson 00 Hovslätt Tranås 27.9
36.34 Linnea Wiklund 00 Västerås Västerås/Ap 2.8
36.14 Ebba Molinder 00 Mölndal Mölndal 3.10
34.45 Hanna Olofsson 00 Ängelholm Hässleholm 25.7

Spjut/500

45.16 Martina Börjesson 00 Lerum Lerum 7.9
43.03 Julia Axtelius 00 Enköping Gävle 20.7
38.62 Erika Wärff 00 Öresund Malmö/S-K 4.10
38.44 Elina Karvonen 01 Vingarna Norrköping 16.8
38.28 Rebecca Nishiura 00 Wärnamo Jönköping 7.9
37.63 Ella Andersson 00 Eslöv Göteborg/U 28.6
36.58 Madeleine Ahlström 00 Luleå Tornio, FIN 16.8
36.56 Stina Jacobson 00 Istrum Uddevalla 14.9
36.26 Hedvig Pettersson 00 Kil Kil 7.6
36.06 Miranda Nilsson 00 Bore Bålsta 24.5
35.13 Moa Floridan 00 Stora Skedvi Kvarnsveden 7.6
34.99 Ida Wåhlstrand 00 Växjö Växjö/V-K 27.5
34.18 Lina Larsson 00 Säter Göteborg/U 28.6
33.19 Matilda Rönnberg 00 Tureberg Stockholm/S 23.8
33.02 Johanna Edvall 00 Skade Gävle 11.5
32.55 Lovisa Karlsson 00 Högby Varberg 21.9
32.15 Frida Stormats 00 Motala Helsingborg 4.7
31.91 Elin Fredriksson 00 Kville Lerum 7.9
31.68 Gabriella Jansson 00 Ljungby Alvesta 1.6
31.48 Axelina Johansson 00 Hovslätt Alvesta 1.6

Sexkamp/F15

3.626 Lovisa Karlsson 00 Högby Varberg 21.9
2.777 Malin Eriksson 00 Tumba Sätra 18.5
2.661 Emelie Svensson 00 Tumba Sätra 18.5
2.634 Olivia Melby 00 Varberg Varberg 21.9
2.621 Ebba Molinder 00 Mölndal Varberg 21.9
2.593 Alva Vastersson 00 Varberg Varberg 21.9