Officiellt organ för Svenska Friidrottsförbundet

Torsdag 12 december 2019

Resultat & Årsbästa

 

Sök på friidrott.se

Kontaktinformation

Svensk Friidrott

Svenska Friidrottsförbundet

Post- och besöksadress:
Heliosgatan 3
120 30 Stockholm

Tel: 010-476 53 30 vxl
Fax: 08-724 68 61
E-post: info@friidrott.se

Bankgiro: 332-1387
Org.nr: 802001-0719

Sociala medier:
@svenskfriidrott, 
#svenskfriidrott
 

Generalsekreterare och ansvarig utgivare

Stefan Olsson
010-476 53 41

Utgivningsbevis

Nr 2008-033

Redaktionen friidrott.se

Gustav Orbring
redaktör
072-525 96 32

Information och media

Hillevi Thor
072-559 17 78
(Pressjour)

Läs mer Samtliga kontakter


Årsbästa F14 ute 2015

[MÄN] [M22] [P19] [P17] [P16] [P15] [P14]
[KVINNOR] [K22] [F19] [F17] [F16] [F15] [F14]

Senast uppdaterad 25 DEC, 2015
© SFIF STATISTIK

Statistiken är sammanställd av A. Lennart Julin och omfattar resultat gjorda utomhus 2015.

Observera att alla junior/ungdomslistor är åldersbundna enligt följande:
M22/K22: Födda 1993-1995, P19/F19: Födda 1996-1997, P17/F17: Födda 1998, P16/F16: Födda 1999, P15/F15: Födda 2000, P14/F14: Födda 2001 - plus ev 02:or som tävlar under 14-årsbetingelser.

§ = gjort under "tuffare" betingelser, dvs med högre häckar, tyngre kastredskap eller över längre sträcka.

80m

9.95 Stina Gustavsson 01 Hammarby Göteborg/U 4.7
10.13 Sira Gassama 01 Hammarby Varberg 9.8
10.13 Tilde Johansson 01 Falkenberg Varberg 9.8
10.15 Samantha Oware 01 Malmö Vellinge 13.6
10.15 Moa Eklundh 01 Örebro Göteborg/U 4.7
10.21 Fanny Jansson 01 Sunne Göteborg/U 4.7
10.27 Kajsa Kjellergren 01 Halmstad Halmstad 27.6
10.30 Julia Wennersten 01 Ymer Göteborg/U 4.7
10.32 Jonna Tuomi 02 Eslöv Köbenhavn, DEN 29.8
10.37 Siri Lindvall 01 Hammarby Sollentuna 6.6
10.38 Filippa Sivnert 01 Öresund Lidköping 5.9
10.40 Freja Andersdotter 01 KA2 Karlskrona 13.6
10.45 Nina Jacobsson 01 Sundsvall Sundsvall 29.8
10.45 Sandra Jonsson Lorentsson 01 Örgryte Göteborg/U 4.7
10.48 Hanna Wallmark 01 Bromma Ekerö 23.5
10.48 Felicia Boquist 01 Rydö Lidköping 5.9
10.52 Sofie Cedergrund 01 Göteborgs KIK Lidköping 5.9
10.53 Lisa Ericsson 01 Trångsviken Östersund 30.5
10.57 Anja Olsson 01 Malmö Lidköping 5.9
10.61 Olivia Jernhall 01 Täby Göteborg/U 4.7
medvind
10.14 Jonna Tuomi 02 Eslöv Trelleborg 6.6
10.35 Siri Lindvall 01 Hammarby Sollentuna 6.6
10.59 Maja Maunsbach 01 Lund Ängelholm 15.8
10.59 Emily Capobianco 01 Örebro Göteborg/U 4.7

300m

39.85 Tilde Johansson 01 Falkenberg Göteborg/S 7.6
41.73 Felicia Boquist 01 Rydö Lidköping 6.9
41.83 Stina Gustavsson 01 Hammarby Huddinge 14.6
42.01 Hilda Lindberg 01 Västerås Göteborg/U 5.7
42.10 Sandra Jonsson Lorentsson 01 Örgryte Göteborg/S 7.6
42.34 Lovisa Bivstedt 01 Hässelby Göteborg/U 5.7
42.53 Gaël de Coninck 01 Sävedalen Göteborg/U 5.7
42.54 Sofie Cedergrund 01 Göteborgs KIK Göteborg/U 5.7
42.59 Sara Lilja Vidlund 01 Karlskoga Göteborg/U 5.7
42.71 Sira Gassama 01 Hammarby Varberg 8.8
42.75 Freja Andersdotter 01 KA2 Karlskrona 14.6
43.10 Melina Mancuso 01 Västerås Göteborg/U 5.7
43.11 Hanna Wallmark 01 Bromma Stockholm/S 1.8
43.11 Moa Eklundh 01 Örebro Göteborg/U 5.7
43.26 Lovisa Skoglund 01 Höör Lidköping 6.9
43.28 Wilma Rosenquist 01 Malmö Lidköping 6.9
43.50 Anja Olsson 01 Malmö Göteborg/U 5.7
43.53 Wilma Nielsen 01 Sävedalen Göteborg/U 5.7
43.54 Elin Antonsson 01 Västerås Sollentuna 7.6
43.61 Saga Fältenhag 02 Högbo GIF Gävle 25.7

800m

2:12.32 Lovisa Bivstedt 01 Hässelby Söderhamn 9.8
2:14.38 Gael de Coninck 01 Sävedalen Göteborg/U 3.7
2:17.24 Hilda Lindberg 01 Västerås Göteborg/U 3.7
2:17.71 Lovisa Skoglund 01 Höör Lidköping 5.9
2:18.49 Wilma Nielsen 01 Sävedalen Göteborg/U 3.7
2:19.11 Almida Thörjesson 01 Kyrkhult Lidköping 5.9
2:20.38 Freja Nygren 01 Skade Rocklin, CA 30.5
2:20.72 Elsa Wallenius 01 Västerås Göteborg/U 3.7
2:21.09 Ebba Berglin 01 KA2 Göteborg/U 3.7
2:21.23 Julia Arnhult 01 Lidingö Sollentuna 6.6
2:21.45 Alice Berg 02 Tureberg Sollentuna 6.6
2:22.00 Alexandra Gullberg 01 Sävedalen Lidköping 5.9
2:22.38 Mathilda Hammarqvist 01 Kville Lidköping 5.9
2:22.83 Ellinor Aurell 01 Ängelholm Lund 29.8
2:23.01 Tilde Bångman 01 Trångsviken Helsingborg 12.7
2:23.5m Amanda Ivehammar 01 Linköping Linköping 13.8
2:23.75 Julia Nielsen 01 Sävedalen Lidköping 5.9
2:23.98 Hanna Lindé 01 Hammarby Täby 12.9
2:24.20 Sara Lilja Vidlund 01 Karlskoga Göteborg/U 3.7
2:24.86 Maja Jönsson 02 Höör Kristianstad 8.7

2000m

6:27.98 Gaël de Coninck 01 Sävedalen Göteborg/U 5.7
6:34.77 Almida Thörjesson 01 Kyrkhult Lidköping 6.9
6:37.72 Elsa Wallenius 01 Västerås Göteborg/U 5.7
6:39.28 Tilde Bångman 01 Trångsviken Gävle 25.7
6:45.37 Lovisa Bivstedt 01 Hässelby Falun 6.9
6:45.39 Ellinor Aurell 01 Ängelholm Lidköping 6.9
6:46.74 Smilla Szalkai 01 Spårvägen Sollentuna 7.6
6:46.98 Alice Berg 02 Tureberg Stockholm/S 1.8
6:48.41 Julia Arnhult 01 Lidingö Falun 6.9
6:54.53 Felicia Niklasson 01 Sävedalen Lidköping 6.9
6:56.73 Saga Fältenhag 02 Högbo GIF Gävle 25.7
6:57.52 Wilma Nielsen 01 Sävedalen Göteborg/S 7.6
6:59.59 Ebba Berglin 01 KA2 Lidköping 6.9
6:59.99 Amanda Ivehammar 01 Linköping Motala 25.8
7:01.09 Mathilda Hammarqvist 01 Kville Lidköping 6.9
7:03.91 Linn Tapani 01 Sågmyra Sollentuna 7.6
7:05.82 Julia Nielsen 01 Sävedalen Lidköping 6.9
7:09.35 Kajsa Sten 01 Oxelösund Sollentuna 7.6
7:13.54 Carolina Larson 02 Danderyd Sollentuna 7.6
7:23.31 Frida Nöu 01 Tureberg Sollentuna 7.6

1500m hinder/76.2

5:11.65 Ellinor Aurell 01 Ängelholm Lidköping 5.9
5:15.67 Gaël de Coninck 01 Sävedalen Ängelholm 16.8
5:17.93 Lovisa Bivstedt 01 Hässelby Falun 5.9
5:18.04 Almida Thörjesson 01 Kyrkhult Lidköping 5.9
5:20.71 Malin Jonson 02 Mölndal Varberg 9.8
5:26.62 Julia Arnhult 01 Lidingö Lidingö 10.6
5:28.56 Amanda Ivehammar 01 Linköping Göteborg/U 3.7
5:30.82 Wilma Nielsen 01 Sävedalen Varberg 9.8
5:33.06 Julia Nielsen 01 Sävedalen Lidköping 5.9
5:36.27 Felicia Niklasson 01 Sävedalen Lidköping 5.9
5:37.73 Angelina Rydensjö 01 Ärla Falun 5.9
5:43.91 Alexandra Gullberg 01 Sävedalen Lidköping 5.9
5:58.14 Emilia Rydensjö 02 Ärla Gävle 24.7
6:06.77 Sofia Overgaard 01 Kville Göteborg/S 28.7
6:12.47 Alma Holmberg 02 Lidingö Lidingö 10.6
6:19.86 Malin Lundmark 01 IF Göta Falun 5.9
6:19.87 Alma Posth Skoog 01 Karlskoga Falun 5.9

80m häck/76.2

11.36 Tilde Johansson 01 Falkenberg Göteborg/U 3.7
11.65 Julia Wennersten 01 Ymer Göteborg/U 3.7
11.72 Stina Gustavsson 01 Hammarby Göteborg/U 3.7
11.97 Hanna Wallmark 01 Bromma Upplands Väsby 23.8
12.13 Klara Rådbo 01 Hammarby Falun 6.9
12.17 Freja Andersdotter 01 KA2 Göteborg/U 3.7
12.20 Nina Jacobson 01 Sundsvall Sundsvall 30.8
12.26 Jelena Bodén 01 Skellefteå Skellefteå 12.8
12.28 Elise Karlsson Torstensson 01 Sundsvall Göteborg/U 3.7
12.28 Emily Capobianco 01 Örebro Göteborg/U 3.7
12.47 Fanny Jansson 01 Sunne Falun 6.9
12.49 My Lindberg 01 Hammarby Sollentuna 7.6
12.54 Lovisa Lindholm 01 Linköping Linköping 24.8
12.66 Maja Hellqvist 01 Lidköping Lidköping 6.9
12.66 Maja Maunsbach 01 Lund Lidköping 6.9
12.67 Samantha Oware 01 Malmö Täby 12.9
12.67 Astrid Eggesjö 01 Västerås Falun 6.9
12.70 Hanna Kovacevic 01 Klippan Lidköping 6.9
12.72 Filippa Söderström 01 Göteborgs KIK Lidköping 6.9
12.73 Alva Wolvan 01 Upsala Falun 6.9
medvind
11.90 Freja Andersdotter 01 KA2 Lidköping 6.9
12.15 Nina Jacobson 01 Sundsvall Sollentuna 7.6
12.29 Hanna Kovacevic 01 Klippan Lidköping 6.9
12.30 My Lindberg 01 Hammarby Sollentuna 7.6
12.62 Maja Maunsbach 01 Lund Lidköping 6.9
12.63 Maja Hellqvist 01 Lidköping Lidköping 6.9

300m häck/76.2

43.46 Tilde Johansson 01 Falkenberg Lidköping 5.9
45.25 Stina Gustavsson 01 Hammarby Stockholm/S 2.8
46.53 Hanna Wallmark 01 Bromma Stockholm/S 2.8
47.25 Ellinor Aurell 01 Ängelholm Lidköping 5.9
48.02 Angelina Rydensjö 01 Ärla Falun 5.9
48.40 Gaël de Coninck 01 Sävedalen Lidköping 5.9
48.78 Ebba Berglin 01 KA2 Helsingborg 10.7
48.90 Maja Hellqvist 01 Lidköping Lidköping 5.9
49.00 Cornelia Westling 01 Bollnäs Bollnäs 18.8
49.14 Lovisa Lindholm 01 Linköping Norrköping 16.8
49.20 Wilma Björkman 01 Mora Falun 5.9
49.74 Emily Capobianco 01 Örebro Falun 5.9
49.75 Ida Winther 01 Tureberg Kristianstad 8.7
49.99 Lisa Ericsson 01 Trångsviken Östersund 16.6
50.03 My Lindberg 01 Hammarby Sollentuna 6.6
50.07 Tyra Landin 02 Västerås Falun 30.5
50.10 Stina Östklint 01 Hovslätt Lidköping 5.9
50.39 Freja Andersdottir 01 KA2 Karlskrona 13.6
50.51 Maja Sund 01 Tureberg Sollentuna 6.6
50.54 Melina Gustafson 01 Spårvägen Sollentuna 6.6
Manuell tidtagning
50.5m Molly Johansson 02 Falkenberg Falkenberg 21.5

Höjd

1.69 Klara Rådbo 01 Hammarby Sätra 9.5
1.64 Emmie Persson Schöneberger 01 IFK Göteborg Göteborg/U 5.7
1.62 Amanda Hansson 01 Falkenberg Trollhättan 16.8
1.62 Lovisa Nilsson Edin 02 Mölndal Göteborg/U 3.7
1.61 Mea Gedin 01 Malmö Halmstad 27.6
1.60 Hilda Gyldén 01 Kville Borås 13.6
1.60 Sofia Wingård 02 Orient Uddevalla 15.9
1.60 Tilde Johansson 01 Falkenberg Lund 31.5
1.58 Ebba Magnusson 01 IFK Göteborg Halmstad 27.6
1.58 Feben Tewelde 01 Järvsö Sundsvall 29.8
1.58 Agnes Dahlberg 02 Lerum Lerum 30.8
1.58 Amanda Nilsson 01 Arvika Falun 5.9
1.58 Sandra Jonsson Lorentsson 01 Örgryte Göteborg/S 6.6
1.57 Jenny Jonsson 02 Lidköping Högby 11.7
1.57 Anna Alavaara 01 Vingarna Lidköping 27.6
1.57 Tilde Gudmundsson 02 Växjö Halmstad 28.6
1.56 Lisa Fröberg 02 Lidingö Hvidovre, DEN 13.6
1.56 Elina Bergman 01 Brattås Trollhättan 16.8
1.56 Wilma Björkman 01 Mora Järvsö 19.9
1.56 Klara Nolemo 01 Gefle Sätra 24.5
1.56 Stina Gustavsson 01 Hammarby Göteborg/U 5.7

Stav

3.50 Gabriella Jönsson 01 IS Göta Halmstad 27.6
3.30 Maria Lindholm 01 Linköping Lidköping 6.9
3.30 Sandra Alvero 01 Habo Lidköping 6.9
3.24 Alva Sundin 01 Täby Sätra 30.8
3.14 Alma Eriksson 01 Ymer Stockholm/S 1.8
3.10 Anja Olsson 01 Malmö Lidköping 6.9
3.10 Ebba Hager 01 Lerum Lidköping 6.9
2.91 Emma Johansson 02 Stocksäter Lerum 30.8
2.90 Klara Rådbo 01 Hammarby Varberg 9.8
2.86 Ella Darrell 01 Lerum Lerum 30.8
2.85 Sofia Wingård 02 Orient Uddevalla 15.9
2.83 Amanda Finney Nilsson 01 Täby Falun 6.9
2.80 Ronja Bökmark 01 Lerum Lidköping 6.9
2.74 Ella Raud 01 Hammarby Huddinge 14.6
2.71 Sofia Overgaard 01 Kville Lerum 30.8
2.70 Freja Andersdotter 01 KA2 Köbenhavn, DEN 29.8
2.70 Tilda Kapell 01 Hammarby Varberg 9.8
2.66 Hilma Hindsberg 02 Kvarnsveden Mora 30.8
2.65 Isa Hausmann 01 Hammarby Stockholm/S 18.8
2.63 Moa Ljungqvist 01 Hagen Göteborg/U 4.7

Längd

5.89 Tilde Johansson 01 Falkenberg Varberg 20.9
5.61 Samantha Oware 01 Malmö Ystad 19.7
5.48 Fanny Jansson 01 Sunne Göteborg/U 3.7
5.45 Klara Rådbo 01 Hammarby Göteborg/U 3.7
5.38 Sira Gassama 01 Hammarby Varberg 8.8
5.24 Jelena Bodén 01 Skellefteå Göteborg/U 3.7
5.23 Hanna Stenbeck 01 Täby Gävle 24.7
5.20 Freja Andersdotter 01 KA2 Göteborg/U 3.7
5.20 Vendela Oltmans 01 Hakarpspojkarna Tranås 30.8
5.10 Anja Olsson 01 Malmö Stockholm/S 2.8
5.10 Amanda Hansson 01 Falkenberg Göteborg/U-U 3.7
5.09 Hedda Tellow 02 Örgryte Täby 13.9
5.09 Siri Lindvall 01 Hammarby Göteborg/U 3.7
5.08 Emily Capobianco 01 Örebro Göteborg/S 6.6
5.07 Sandra Jonsson Lorentsson 01 Örgryte Lidköping 5.9
5.05 Molly Johansson 02 Falkenberg Täby 13.9
5.03 Agnes Ekman 01 Mälarhöjden Huddinge 14.6
5.02 Erika Åkesson 01 Växjö Habo 20.9
5.00 Moa Simonsson 01 Malmö Täby 13.9
4.98 Alva Sundin 01 Täby Täby 13.9
medvind
5.92 Tilde Johansson 01 Falkenberg Varberg 20.9
5.75 Samantha Oware 01 Malmö Vellinge 13.6
5.25 Sandra Jonsson Lorentsson 01 Örgryte Ljungby 14.6
4.98 Stina Gustavsson 01 Hammarby Täby 13.9

Tresteg

11.89 Tilde Johansson 01 Falkenberg Halmstad 27.6
11.36 Klara Rådbo 01 Hammarby Upplands Väsby 22.8
11.35 Fanny Jansson 01 Sunne Falun 5.9
11.16 Sira Gassama 01 Hammarby Upplands Väsby 22.8
11.00 Stina Gustavsson 01 Hammarby Falun 5.9
10.62 Hanna Johansson 01 KA2 Lidköping 6.9
10.55 Freja Andersdotter 01 KA2 Karlskrona 13.6
10.48 Tindra Honnér 01 Örgryte Göteborg/S 7.6
10.47 Lovisa Ulegård 01 Västerås Köping 14.6
10.47 Vera Vikdahl 01 Växjö Göteborg/U-U 4.7
10.46 Cornelia Westling 01 Bollnäs Sundsvall 29.8
10.45 Hanna Wallmark 01 Bromma Järvsö 20.9
10.44 Gaël de Coninck 01 Sävedalen Göteborg/S 7.6
10.38 Hannah Stenbeck 01 Täby Falun 5.9
10.35 Linnea Borrman 01 Strömstad Oslo, NOR 8.8
10.33 Alexandra Gullberg 01 Sävedalen Göteborg/S 7.6
10.32 Ellen Blomgren 01 KA2 Karlskrona 13.6
10.30 Ebba Hager 01 Lerum Lerum 30.8
10.24 Mea Gedin 01 Malmö Lidköping 6.9
10.17 Filippa Söderström 01 Göteborgs KIK Göteborg/S 7.6
medvind
11.04 Vera Vikdahl 01 Växjö Lidköping 6.9
10.96 Hanna Johansson 01 KA2 Helsingborg 10.7
10.86 Filippa Söderström 01 Göteborgs KIK Lidköping 6.9
10.71 Cornelia Westling 01 Bollnäs Sundsvall 29.8
10.48 Ellen Blomgren 01 KA2 Karlskrona 13.6
10.44 Mea Gedin 01 Malmö Lidköping 6.9
10.35 Ebba Hager 01 Lerum Lidköping 6.9

Kula/3.0

12.40 Corinne Wessman 01 Ymer Göteborg/U 5.7
11.17 Anna Götberg 01 Västerås Västerås 1.8
11.17 Alma Gustafsson 01 IF Göta Torsby 23.5
11.15 Tilde Johansson 01 Falkenberg Täby 12.9
11.10 Elina Karvonen 01 Vingarna Örnsköldsvik 5.9
10.99 Fanny Schmützer 01 Nyköping Nyköping 15.8
10.97 Mimi Olsson 01 Kyrkhult Lidköping 5.9
10.92 Michelle Eriksson 01 Säter Västerås 1.8
10.90 Sandra Berglund 01 Trångsviken Sundsvall 30.8
10.88 Fanny Lundberg 01 Åhus Lidköping 5.9
10.67 Emilia Malmehed 01 Linköping Lidköping 5.9
10.61 Stina Gustavsson 01 Hammarby Stockholm/S 2.8
10.58 Amanda Fridberg 02 IF Göta Helsingborg 10.7
10.49 Nina Jacobson 01 Sundsvall Gävle 26.7
10.48 Isabella Willén 01 Mölndal Varberg 8.8
10.39 Felicia Lejros 01 Djurmo-Sifferbo Järvsö 20.9
10.38 Lina Hagberg 01 Tureberg Sollentuna 20.9
10.37 Maja Fernström 02 Malmö Täby 12.9
10.32 Elina Kilpeläinen 01 Ljungby Ljungby/LT 14.8
10.32 Sandra Alvero 01 Habo Habo 20.9

Diskus/0.75

41.93 Elina Karvonen 01 Vingarna Örnsköldsvik 5.9
35.60 Hillevi Carlsson 02 Falun Falun 10.10
35.04 Anna Götberg 01 Västerås Enskede 20.9
32.80 Enny Björk 01 Växjö Skruv 16.5
32.56 Emma Palmgren 01 Nyköping Västerås 1.8
32.49 Sandra Alvero 01 Habo Habo 27.7
32.40 Corinne Wessman 01 Ymer Skara 30.8
30.92 Elina Kilpeläinen 01 Ljungby Göteborg/U 5.7
30.00 Maja Persson 01 Bore Mora 30.8
29.95 Lina Hagberg 01 Tureberg Västerås 1.8
29.38 Stina Gustavsson 01 Hammarby Upplands Väsby 23.8
28.87 Felicia Lejros 01 Djurmo-Sifferbo Järvsö 19.9
28.51 Lisa Ericsson 01 Trångsviken Krokom 15.8
28.48 Gabriella Jönsson 01 IS Göta Lund 30.8
28.34 Fanny Östman 01 Säter Mora 30.8
28.29 Fanny Schmützer 01 Nyköping Nyköping 15.8
28.19 Emilia Malmehed 01 Linköping Motala 25.8
27.41 Ebba Hager 01 Lerum Varberg 8.8
27.29 Amanda Myhrman 01 Hakarpspojkarna Tranås 27.9
27.25 Feben Tewelde 01 Järvsö Sundsvall 30.8
oklar redskapsvikt
32.06 Elina Kilpeläinen 01 Ljungby Göteborg/S 6.6

Slägga/3.0

61.74 Elina Karvonen 01 Vingarna Växjö/V-K 29.6
51.42 Anna Götberg 01 Västerås Västerås/Ap 10.10
49.60 Hillevi Carlsson 02 Falun Falun 25.12
47.98 Lina Hagberg 01 Tureberg Västerås/Ap 1.8
46.53 Jennifer Andersson 01 Västerås Västerås/Ap 10.10
41.83 Sarah Karlsson 01 Nyköping Falun 6.9
40.78 Maja Persson 01 Bore Arvika 26.7
36.95 Meja Stridsberg 01 Ljungby Lidköping 6.9
36.33 Fanny Lundberg 01 Åhus Ängelholm 24.7
35.50 Moa Jansson 01 Örebro Örebro 15.8
32.95 Filippa Isberg 01 Mölndal Göteborg/S-K 4.7
32.32 Isabel Wiberg Eriksson 01 Strömsund Krokom 5.9
31.31 Isabella Andersson 01 Vallentuna Vallentuna 11.9
31.09 Linnea Hammargren 01 Bollnäs Järvsö 20.9
30.80§ Amanda Fridberg 02 IF Göta Karlstad/M 12.10
30.72 Emma Palmgren 01 Nyköping Nyköping 16.8
29.78 Olivia Fritz 01 IK Sisu Tranås 27.9
29.15 Linnéa Molander 01 Tumba Järvsö 20.9
29.00 Moa Backlund 01 Marieby Järvsö 20.9
28.61 Tilde Jönsson 02 Linköping Nyköping/R-K 4.7

Spjut/500

40.49 Elina Karvonen 01 Vingarna Skellefteå 12.9
39.10 Corinne Wessman 01 Ymer Göteborg/S 7.6
36.79 Tilde Johansson 01 Falkenberg Göteborg/S 7.6
36.35 Tilda Bergström 02 Sunne Helsingborg 10.7
36.10 Lina Hagberg 01 Tureberg Sollentuna 7.6
35.30 Nellie Malmros 01 Båstad Lidköping 6.9
34.90 Feben Tewelde 01 Järvsö Järvsö 20.7
33.40 Mikaela Ekman 01 Täby Falun 6.9
33.20 Nina Jacobson 01 Sundsvall Sollentuna 7.6
33.03 Nicolina Eriksson 01 Djurmo-Sifferbo Kvarnsveden 6.6
33.01 Klara Rådbo 01 Hammarby Stockholm/S 1.8
32.69 Mimi Olsson 01 Kyrkhult Lidköping 6.9
32.46 Fanny Lundberg 01 Åhus Hässleholm 26.7
32.41 Moa Simonsson 01 Malmö Ystad 19.7
32.29 Helena Cronstedt 01 Malmö Ängelholm 16.8
32.10 Fanny Östman 01 Säter Stockholm/S 1.8
31.97 Elina Kilpeläinen 01 Ljungby Värnamo 24.5
31.93 Filippa Norberg 01 Linköping Linköping 26.9
30.54 Enny Björk 01 Växjö Täby 12.9
30.26 Emma Olsson 01 Tyresö Göteborg/U 4.7

Sexkamp/F15

4.512 Tilde Johansson 01 Falkenberg Varberg 20.9
3.525 Klara Rådbo 01 Hammarby Sätra 10.5
3.241 Moa Simonsson 01 Malmö Varberg 20.9
3.212 Lina Hagberg 01 Tureberg Sätra 10.5
3.162 Ebba Hager 01 Lerum Varberg 20.9
2.945 Nellie Erlandsson 01 Öresund Varberg 20.9
2.643 Ronja Bökmark 01 Lerum Varberg 20.9

>