Officiellt organ för Svenska Friidrottsförbundet

Onsdag 11 december 2019

Resultat & Årsbästa

 

Sök på friidrott.se

Kontaktinformation

Svensk Friidrott

Svenska Friidrottsförbundet

Post- och besöksadress:
Heliosgatan 3
120 30 Stockholm

Tel: 010-476 53 30 vxl
Fax: 08-724 68 61
E-post: info@friidrott.se

Bankgiro: 332-1387
Org.nr: 802001-0719

Sociala medier:
@svenskfriidrott, 
#svenskfriidrott
 

Generalsekreterare och ansvarig utgivare

Stefan Olsson
010-476 53 41

Utgivningsbevis

Nr 2008-033

Redaktionen friidrott.se

Gustav Orbring
redaktör
072-525 96 32

Information och media

Hillevi Thor
072-559 17 78
(Pressjour)

Läs mer Samtliga kontakter


Årsbästa F15 ute 2015

[MÄN] [M22] [P19] [P17] [P16] [P15] [P14]
[KVINNOR] [K22] [F19] [F17] [F16] [F15] [F14]

Senast uppdaterad 18 NOV, 2015
© SFIF STATISTIK

Statistiken är sammanställd av A. Lennart Julin och omfattar resultat gjorda utomhus 2015.

Observera att alla junior/ungdomslistor är åldersbundna enligt följande:
M22/K22: Födda 1993-1995, P19/F19: Födda 1996-1997, P17/F17: Födda 1998, P16/F16: Födda 1999, P15/F15: Födda 2000, P14/F14: Födda 2001 - plus ev 02:or som tävlar under 14-årsbetingelser.

§ = gjort under "tuffare" betingelser, dvs med högre häckar, tyngre kastredskap eller över längre sträcka.

80m

9.95 Charlotte Andersson 00 Huddinge Göteborg/U 4.7
10.07 Greta Deltin 00 Hammarby Sollentuna 6.6
10.16 Jonna Claesson 00 Stora Skedvi Falun 16.8
10.18 Julia Björkman 00 Kville Göteborg/U 4.7
10.22 Claudia Belgrave 00 Ymer Göteborg/U 4.7
10.23 Matilda Gustavsson 00 Tanum Karlskrona 21.8
10.26 Emmy Smedberg 00 KA2 Karlskrona 21.8
10.28 Clara Augustsson 00 Ymer Borås 13.6
10.34 Gabriella Holmström 00 Upsala Sollentuna 6.6
10.35 Linda Eriksson 00 Huddinge Huddinge 13.6
10.38 Hedvig Pettersson 00 Kil Göteborg/U 4.7
10.41 Julia Henriksson 00 Helsingborg Göteborg/U 4.7
10.43 Lea Andersen 00 Täby Karlskrona 21.8
10.43 Virva Rylander 00 Västerås Karlskrona 21.8
10.46 Kajsa Eriksson 00 Huddinge Stockholm/S 2.8
10.53 Ebba Gustavsson 00 IF Göta Sunne 27.6
10.53 Melissa Zilic 00 Falun Göteborg/U 4.7
10.55 Ebba Molinder 00 Mölndal Stockholm/S 2.8
10.56 Hannah Hellbom 00 Falun Falun 16.8
10.63 Felicia Kölvall 00 Flen Stockholm/S 2.8
10.63 Linnea Wijk 00 Lerum Stockholm/S 2.8
medvind
9.88 Charlotte Andersson 00 Huddinge Göteborg/U 4.7
10.08 Jonna Claesson 00 Stora Skedvi Sollentuna 6.6
10.17 Claudia Belgrave 00 Ymer Göteborg/U 4.7
10.19 Linda Eriksson 00 Huddinge Sollentuna 6.6
10.33 Hedvig Pettersson 00 Kil Göteborg/U 4.7
10.36 Lea Andersen 00 Täby Stockholm/S 2.8
10.42 Virva Rylander 00 Västerås Västerås 2.8
10.42 Kajsa Eriksson 00 Huddinge Sollentuna 6.6
10.48 Lovisa Karlsson 00 Högby Kalmar 19.9
10.52 Ebba Molinder 00 Mölndal Kungsbacka 6.9
10.60 Emilia Östergren 00 Huddinge Sollentuna 6.6
10.62 Marie Ebbestad 00 Upsala Gävle 25.7

300m

40.30 Jonna Claesson 00 Stora Skedvi Karlskrona 23.8
40.79 Virva Rylander 00 Västerås Karlskrona 23.8
41.05 Therese Nätstrand 00 Örgryte Göteborg/U 5.7
41.32 Charlotte Andersson 00 Huddinge Göteborg/U 5.7
41.46 Matilda Gustavsson 00 Tanum Karlskrona 22.8
41.47 Louise Duvling Andersson 00 Ullevi Halmstad 27.6
41.89 Linda Eriksson 00 Huddinge Sollentuna 7.6
42.13 Kajsa Eriksson 00 Huddinge Sollentuna 7.6
42.30 Linnea Wijk 00 Lerum Göteborg/U 5.7
42.83 Alexandra Pekic 00 Örgryte Göteborg/S 7.6
42.89 Sara Dahlén 00 Lerum Göteborg/S 7.6
42.95 Gabriella Holmström 00 Upsala Gävle 25.7
43.06 Hanna Säfström 00 Örebro Huddinge 14.6
43.08 Marie Ebbestad 00 Upsala Märsta 15.8
43.29 Malin Eirefors 00 Västerås Karlskrona 22.8
43.36 Ylwa Haglund 00 Falun Stockholm/S 1.8
43.47 Linn Hertz Saebbö 00 Göteborgs KIK Göteborg/S 7.6
43.51 Hilma Hofström 00 KA2 Stockholm/S 1.8
43.53 Lovisa Ellström 00 IF Göta Karlskrona 22.8
43.55 Ebba Gustavsson 00 IF Göta Karlskrona 23.8
Manuell tidtagning
42.3m Klara Magnusson 00 Hagen Skara 30.8

800m

2:18.63 Cornelia Alm 00 Täby Karlskrona 22.8
2:21.01 Senna Ohlsson 00 Drexel Hill, PA 2.5
2:21.19 Hanna Näslund 00 Trångsviken Gävle 26.7
2:21.34 Vilma Hultström 00 Hammarby Karlskrona 22.8
2:21.78 Amanda Kleijn 00 Enhörna Huddinge 13.6
2:22.17 Louise Duvling Andersson 00 Ullevi Halmstad 28.6
2:22.40 Hannah Hellbom 00 Falun Stockholm/S 2.8
2:23.54 Filippa Hörnberg 00 Hässelby Enskede 24.5
2:26.60 Klara Magnusson 00 Hagen Skara 6.6
2:26.62 Emily Fielder 00 Motala Norrköping 15.6
2:26.82 Thea Norlund 00 Skellefteå Sundsvall 29.8
2:26.88 Matilda Wohlin 00 Ymer Borås 13.6
2:27.26 Mimmi Andersson 00 Växjö Karlskrona 22.8
2:27.30 Kristina Carlsson 00 Tureberg Sollentuna 6.6
2:28.01 Stella Krywult 00 Hässelby Karlskrona 21.8
2:28.86 Matilda Hallström 00 Göteborgs KIK Göteborg/U 3.7
2:29.3m Esther Sandén Alin 00 Stocksäter Katrineholm 31.5
2:29.58 Lovisa Ellström 00 IF Göta Karlskrona 21.8
2:29.60 Moa Rundgren 00 Tväråselet Karlskrona 21.8
2:29.71 Lea Andersen 00 Täby Täby 12.9

2000m

6:43.25 Cornelia Alm 00 Täby Göteborg/U 5.7
6:58.60 Hanna Näslund 00 Trångsviken Karlskrona 23.8
7:02.83 Emily Fielder 00 Motala Karlskrona 23.8
7:05.35 Moa Rundgren 00 Tväråselet Karlskrona 23.8
7:06.24 Chanell Cranning Hillgren 00 Hulån Karlskrona 23.8
7:10.62 Amani Ismael 00 Malmö Karlskrona 23.8
7:18.57 Vilma Hultström 00 Hammarby Karlskrona 23.8
7:23.19 Esther Sandin Alin 00 Stocksäter Gävle 25.7
7:26.47 Hedvig Leijonhielm 00 Spårvägen Huddinge 14.6
7:28.11 Tilda Pettersson 00 Björnstorp Karlskrona 23.8
7:28.39 Emelie Eriksson 00 Säter Göteborg/U 5.7
7:33.40 Hanna Abrahamsson 00 Eksjö Södra Karlskrona 23.8
7:34.90 Lisa Wilhelmsson 00 Växjö Högby 11.7
7:37.70 Maria Persson 00 Bollnäs Sollentuna 7.6
7:37.79 Alva Filipsson 00 Tranås Göteborg/U 5.7
7:46.72 Kristin Johnson 00 Helsingborg Göteborg/U 5.7
7:48.11 Moa Thorin 00 Örgryte Göteborg/U 5.7
7:49.29 Lisa Folkesson 00 Oskarshamn Högby 11.7
7:56.2m Moa Mårtensson 00 Åhus Åhus 24.9
7:57.07 Mathilda Eklund 00 Westmannia Västerås 2.8

1500m hinder/76.2

5:24.01 Hanna Näslund 00 Trångsviken Karlskrona 21.8
5:32.83 Frida Johansson 00 Karlskoga Karlskrona 21.8
5:34.92 Julia Rajan 00 Lidingö Lidingö 10.6
5:36.79 Chanell Cranning Hillgren 00 Hulån Karlskrona 21.8
5:42.91 Linnea Sällström 00 Hässelby Enskede 29.8
5:43.99 Amani Ismael 00 Malmö Karlskrona 21.8
5:46.62 Klara Magnusson 00 Hagen Lidköping 27.6
5:48.15 Klara Tvede Jensen 00 Lidingö Karlskrona 21.8
5:48.86 Hedvig Leijonhielm 00 Spårvägen Enskede 29.8
5:58.52 Marie Ebbestad 00 Upsala Gävle 24.7
6:04.79 Lovisa Ellström 00 IF Göta Enskede 29.8

80m häck/76.2

11.82 Mathilda Ekholm 00 Råby-Rekarne Göteborg/U 3.7
11.88 Greta Deltin 00 Hammarby Karlskrona 23.8
11.92 Emmy Smedberg 00 KA2 Köbenhavn, DEN 30.8
12.04 Therese Nätstrand 00 Örgryte Halmstad 28.6
12.12 Lovisa Karlsson 00 Högby Kalmar 6.6
12.19 Alva von Gerber 00 Huddinge Täby 12.9
12.21 Caroline Mubiru 00 Malmö Ängelholm 16.8
12.40 Agnes Hill 00 Kvarnsveden Västerås 1.8
12.40 Lea Andersen 00 Täby Täby 12.9
12.59 Anna Ardbo 00 Täby Enskede 24.5
12.68 Ingrid Holmquist 00 Örebro Göteborg/U 3.7
12.72 Linnea Ånger 00 Söderhamn Stockholm/S 1.8
12.78 Charlotte Andersson 00 Huddinge Huddinge 14.6
12.82 Linn Beer 00 Lund Lund 29.8
12.87 Izabella Ripsweden 00 Tumba Huddinge 14.6
12.87 Axelina Johansson 00 Hovslätt Jönköping 9.5
12.94 Stella Johannsen 00 Malmö Göteborg/U 3.7
12.99 Johanna Ringstam 00 Gefle Uppsala 14.6
13.06 Eir Persson 00 Lund Kristianstad 8.7
13.07 Julia Henriksson 00 Helsingborg Lund 31.5
medvind
11.84 Lovisa Karlsson 00 Högby Gävle 5.9
12.28 Ingrid Holmquist 00 Örebro Gävle 5.9
12.58 Linnea Ånger 00 Söderhamn Sollentuna 7.6
12.74 Izabella Ripsweden 00 Tumba Sollentuna 7.6
12.76 Olivia Köhler 00 Gällivare Tornio, FIN 24.5

300m häck/76.2

44.06 Therese Nätstrand 00 Örgryte Göteborg/U 3.7
45.62 Lea Andersen 00 Täby Karlskrona 22.8
46.24 Klara Magnusson 00 Hagen Skara 29.8
47.53 Filippa Lundberg 00 Tyresö Sollentuna 6.6
47.60 Sara Dahlén 00 Lerum Göteborg/U 3.7
47.78 Ylwa Haglund 00 Falun Stockholm/S 2.8
48.14 Ebba Burrows Jernmark 00 Hälle Stockholm/S 2.8
48.18 Nellie Bjerstedt 00 Åhus Hässleholm 24.7
48.62 Emelie Svensson 00 Tumba Sollentuna 6.6
48.88 Ingrid Holmquist 00 Örebro Karlskrona 22.8
48.90 Emma Green Blomroos 00 Göteborgs KIK Karlskrona 22.8
49.38 Alice Kjellander 00 Göteborgs KIK Varberg 8.8
49.54 Orchina Ghreibo 00 Motala Norrköping 24.5
49.79 Alva von Gerber 00 Huddinge Enskede 29.8
49.86 Thea Nordlund 00 Sundsvall Sundsvall 29.8
50.36 Fanny Engström 00 Östersund Sollentuna 6.6
50.74 Hannah Hellbom 00 Falun Falun 6.8
50.93 Linn Beer 00 Lund Helsingborg 10.7
51.01 Eir Persson 00 Lund Kristianstad 8.7
51.36 Ellen Nilsson 00 Åhus Karlskrona 13.6

Höjd

1.71 Erika Wärff 00 Malmö Karlskrona 22.8
1.70 Lovisa Karlsson 00 Högby Göteborg/U 5.7
1.67 Ellen Hedin 00 Orient Halmstad 27.6
1.67 Linn Hertz Saebbö 00 Göteborgs KIK Halmstad 27.6
1.66 Kajsa Lindqvist 00 Väsby Karlskrona 22.8
1.65 Ida Gustafsson 00 Ymer Göteborg/U 5.7
1.63 Emma Joabsson 00 Växjö Karlskrona 22.8
1.60 Tilda Ånborg 00 Motala Karlskrona 22.8
1.60 Filippa Backman 00 Gefle Gävle 26.7
1.57 Mathilda Eklund 00 Westmannia Köping 13.6
1.56 Ebba Johansson 00 Nyköping Visby 14.6
1.56 Malin Eriksson 00 Tumba Tårnby, DEN 2.5
1.56 Alexandra Schill 00 Mölndal Varberg 9.8
1.55 Emma Steen 00 Tjalve Finspång 6.6
1.54 Linnea Bodin 00 Örebro Helsingborg 12.7
1.54 Amalia Modh 00 Eskilstuna Gävle 26.7
1.54 Stina Jacobson 00 Istrum Lidköping 27.6
1.54 Maja Jernetz 00 Träff Skara 29.8
1.54 Hannah Hellbom 00 Falun Bollnäs 4.7
1.53 Sara Kitti 00 Haparanda Tornio, FIN 24.5

Stav

3.62 Megan Berg Nobeus 00 Malmö Stockholm/S 1.8
3.22 Maja Torstensson 00 Malmö Karlskrona 23.8
3.05 Louise Duvling Andersson 00 Ullevi Göteborg/S 7.6
2.94 Madeleine Engström 00 Huddinge Enskede 29.8
2.91 Matilda Ekenberg 00 Sävedalen Borås 14.6
2.90 Cajsa Lindberg 00 Hagen Halmstad 27.6
2.80 Eir Persson 00 Lund Motala 30.5
2.74 Alva von Gerber 00 Huddinge Huddinge 14.6
2.70 Emilia Culibrk 00 Ljungby Högby 16.8
2.60 Fanny Engström 00 Östersund Göteborg/U 5.7
2.55 Elin Haglund 00 Falun Järvsö 20.9
2.51 Anna Rönner 00 Ullevi Borås 14.6
2.45 Cecilia Kenttälä 00 Haparanda Luleå 8.8
2.36 Amanda Bollmann 00 Örebro Falun 30.5
2.30 Kajsa Jansson 00 Westmannia Norrköping 15.8
2.30 Wilma Andersson 00 Kvarnsveden Säter 23.5
2.27 Lina Larsson 00 Säter Järvsö 20.9
2.20 Daniella Milojkovic 00 Trollhättan FIK Trollhättan 16.8
2.20 Lovisa Karlsson 00 Högby Högby 30.6
2.10 Linn Odda 00 Hellas Eskilstuna 24.5

Längd

5.83 Lovisa Karlsson 00 Högby Göteborg/U 3.7
5.67 Claudia Belgrave 00 Ymer Göteborg/S 6.6
5.57 Hedvig Pettersson 00 Kil Göteborg/U 3.7
5.54 Caroline Mubiru 00 Malmö Lund 31.5
5.42 Hannah Hellbom 00 Falun Stockholm/S 2.8
5.40 Greta Deltin 00 Hammarby Täby 13.9
5.36 Kajsa Lindqvist 00 Väsby Stockholm/S 1.8
5.32 Therese Nätstrand 00 Örgryte Täby 13.9
5.28 Lisa Weyhenmeyer 00 Upsala Göteborg/U 3.7
5.25 Charlotte Andersson 00 Huddinge Täby 12.9
5.21 Emelie Eklund 00 Täby Täby 13.9
5.21 Emma Joabsson 00 Växjö Villstad 15.8
5.20 Therese Knutsson 00 Glanshammar Stockholm/S 1.8
5.16 Hedda Jagstedt 00 Göteborgs KIK Göteborg/S 6.6
5.15 Clara Augustsson 00 Ymer Göteborg/S 6.6
5.14 Izabella Ripsweden 00 Tumba Täby 13.9
5.13 Linn Egerfält 00 Gefle Gävle 25.7
5.10 Hanna Dahlberg 00 Eslöv Karlskrona 22.8
5.10 Hilma Hofström 00 KA2 Göteborg/U-U 3.7
5.09 Alexandra Schill 00 Mölndal Göteborg/S 6.6
medvind
5.84 Claudia Belgrave 00 Ymer Trollhättan 16.8
5.52 Hannah Hellbom 00 Falun Karlskrona 22.8
5.32 Lisa Weyhenmeyer 00 Upsala Täby 29.8
5.25 Emelie Eklund 00 Täby Täby 29.8
5.24 Emma Joabsson 00 Växjö Täby 13.9
5.12 Alexandra Pekic 00 Örgryte Göteborg/S 6.6

Tresteg

11.74 Lovisa Karlsson 00 Högby Kalmar 6.6
11.49 Lisa Weyhenmeyer 00 Upsala Göteborg/U-U 4.7
10.93 Therese Nätstrand 00 Örgryte Halmstad 27.6
10.90 Emelie Svensson 00 Tumba Huddinge 13.6
10.77 Hilma Hofström 00 KA2 Olofström 22.6
10.75 Sara Grahn 00 KA2 Köbenhavn, DEN 29.8
10.71 Alexandra Pekic 00 Örgryte Göteborg/S 7.6
10.70 Izabella Ripsweden 00 Tumba Huddinge 13.6
10.59 Sofie Sundqvist 00 Bollnäs Söderhamn 16.6
10.50 Kajsa Nilsson 00 Contact Hässleholm 25.7
10.50 Selena Becanovic 00 Halmstad Göteborg/S 7.6
10.45 Signe Hedin 00 Ymer Borås 8.9
10.41 Linnea Ånger 00 Söderhamn Bollnäs 18.8
10.40 Emelie Eklund 00 Täby Huddinge 13.6
10.34 Embla Ingelman Sundberg 00 Göteborgs KIK Göteborg/U-U 4.7
10.29 Amanda Eriksson 00 Mälarhöjden Huddinge 13.6
10.26 Lovisa Stadelman 00 Norrköping Karlskrona 23.8
10.23 Ida Gustafsson 00 Ymer Borås 8.9
10.15 Hedvig Pettersson 00 Kil Göteborg/U-U 4.7
10.09 Klara Magnusson 00 Hagen Skara 29.8
oklar/okänd vind
10.35 Lovisa Stadelman 00 Norrköping Motala 25.8
medvind
11.14 Hilma Hofström 00 KA2 Köbenhavn, DEN 29.8
10.97 Emelie Svensson 00 Tumba Karlskrona 23.8
10.93 Sara Grahn 00 KA2 Karlskrona 23.8
10.71 Izabella Ripsweden 00 Tumba Eskilstuna 24.5
10.51 Amanda Eriksson 00 Mälarhöjden Huddinge 13.6
10.45 Lovisa Stadelman 00 Norrköping Norrköping 24.5
10.38 Therese Knutsson 00 Glanshammar Karlskrona 23.8
10.17 Sally Börjesson Franzén 00 Öresund Helsingborg 10.7

Kula/3.0

13.76 Axelina Johansson 00 Hovslätt Villstad 15.8
13.51 Johanna Edvall 00 Gefle Sätra 24.5
12.93 Daniella Persson 00 Orient Karlskrona 23.8
12.86 Erika Wärff 00 Malmö Karlskrona 23.8
12.72 Ella Andersson 00 Eslöv Lund 30.8
12.69 Julia Axtelius 00 Enköping Karlskrona 23.8
12.49 Filippa Blomqvist 00 Öresund Malmö/S-K 12.8
12.40 Lovisa Karlsson 00 Högby Gävle 5.9
12.29 Kajsa Nilsson 00 Contact Olofström 31.5
12.22 Caisa-Marie Lindfors 00 Upsala Karlskrona 23.8
11.96 Vilma Engbe 00 Öresund Malmö/S-K 12.8
11.67 Wilma Lundberg 00 Växjö Skruv 16.5
11.58 Ida Wåhlstrand 00 Växjö Växjö/V-K 29.7
11.38 Hedvig Pettersson 00 Kil Kil 2.8
11.09 Olivia Köhler 00 Gällivare Tornio, FIN 23.5
10.98 Tilda Ånborg 00 Motala Karlskrona 23.8
10.96 Emma Joabsson 00 Växjö Täby 12.9
10.81 Jonna Claesson 00 Stora Skedvi Leksand 26.7
10.63 Therese Hedlund 00 Boden Söderhamn 16.5
10.61 Miranda Nilsson 00 Bore Torsby 23.5

Diskus/0.75

45.47 Ida Wåhlstrand 00 Växjö Alvesta 23.5
44.01 Ella Andersson 00 Eslöv Eslöv 17.6
40.18 Axelina Johansson 00 Hovslätt Habo 13.6
39.71 Caisa-Marie Lindfors 00 Upsala Uppsala 18.8
39.58 Julia Axtelius 00 Enköping Märsta 16.8
38.63 Vilma Engbe 00 Öresund Halmstad 28.6
38.10 Johanna Edvall 00 Gefle Gävle 25.7
37.19 Sara Forssell 00 Motala Västerås 1.8
35.62 Mia Lindberg 00 Öresund Karlskrona 22.8
35.54 Tilda Ånborg 00 Motala Karlskrona 22.8
35.27 Viola Nordin 00 Timrå Söderhamn 16.5
35.26 Malin Eriksson 00 Tumba Södertälje 9.9
34.98 Kajsa Nilsson 00 Contact Helsingborg 11.7
33.86 Elin Forsgård 00 Habo Habo 20.9
33.84 Miranda Nilsson 00 Bore Arvika 25.7
33.77 Jonna Geiryd 00 Huddinge Huddinge 12.6
33.27 Jennifer Quick 00 Lund Helsingborg 11.7
32.62 Lovisa Nilsson 00 Falkenberg Varberg 8.8
30.90 Claudia Belgrave 00 Ymer Göteborg/S 6.6
30.46 Hanna Ronneteg 00 Oskarshamn Karlskrona 22.8

Slägga/3.0

52.85 Johanna Edvall 00 Gefle Sandviken 18.8
51.56 Sara Forssell 00 Motala Mora 30.8
50.06 Jennifer Quick 00 Lund Göteborg/S-K 4.7
49.58 Emilia Östergren 00 Huddinge Bålsta 23.5
48.47 Miranda Nilsson 00 Bore Arvika 26.7
46.33 Julia Nilsson 00 Varberg Varberg/H 8.7
46.11 Vilma Engbe 00 Öresund Karlskrona 21.8
45.83 Ida Wåhlstrand 00 Växjö Karlskrona 21.8
45.38 Jonna Geiryd 00 Huddinge Örebro 15.8
44.59 Alice Nilsson 00 Örebro Arvika 26.7
43.67 Ida Wingård 00 Orient Lerum 30.8
43.08 Ebba Molinder 00 Mölndal Växjö/V-K 16.6
42.72 Viola Nordin 00 Timrå Karlskrona 21.8
42.48 Karin Schöldström 00 Tureberg Sollentuna/E 4.8
41.42 Linnea Wiklund 00 Västerås Västerås/Ap 1.8
41.01 Caisa-Marie Lindfors 00 Upsala Uppsala 18.8
39.98 Mia Lindberg 00 Öresund Lund 29.8
38.99 Johanna Carlsson 00 Ärla Eskilstuna 29.8
38.74 Elsa Lindén 00 Mölndal Lerum 30.8
38.38 Julia Axtelius 00 Enköping Märsta 15.8
intern klubbtävling
40.92 Johanna Carlsson 00 Ärla Ärla 19.9

Spjut/500

44.59 Erika Wärff 00 Malmö Karlskrona 23.8
41.54 Martina Börjesson 00 Lerum Borås 13.6
41.46 Rebecca Nishiura 00 Wärnamo Habo 20.9
38.52 Stina Jacobson 00 Istrum Skara 30.8
37.11 Julia Axtelius 00 Enköping Göteborg/U 4.7
36.92 Frida Stormats 00 Motala Varberg 8.8
36.62 Hedvig Pettersson 00 Kil Kil 7.6
36.48 Madeleine Ahlström 00 Luleå Luleå 30.5
36.33 Miranda Nilsson 00 Bore Karlskrona 23.8
35.50 Moa Linder 00 Lund Ängelholm 15.8
35.05 Lina Larsson 00 Säter Järvsö 19.9
34.84 Moa Floridan 00 Stora Skedvi Karlskrona 23.8
34.68 Gabriella Jansson 00 Ljungby Habo 20.9
34.42 Ella Andersson 00 Eslöv Eslöv 24.5
33.32 Lovisa Karlsson 00 Högby Gävle 6.9
33.18 Hejla Rilegård 00 Hammarby Sätra 10.5
32.65 Alba Lindfors 00 Mälarhöjden Sätra 6.9
32.46 Johanna Edvall 00 Gefle Gävle 9.6
32.30 Emma Joabsson 00 Växjö Växjö/V-K 27.7
30.98 Elin Forsgård 00 Habo Habo 13.6

Sexkamp/F15

4.160 Lovisa Karlsson 00 Högby Gävle 6.9
3.592 Hedvig Pettersson 00 Kil Gävle 6.9
3.499 Emma Joabsson 00 Växjö Gävle 6.9
3.279 Izabella Ripsweden 00 Tumba Gävle 6.9
3.171 Ebba Molinder 00 Mölndal Varberg 20.9
3.094 Ingrid Holmquist 00 Örebro Gävle 6.9
3.064 Lovisa Stadelmann 00 Norrköping Gävle 6.9
2.839 Selena Becanovic 00 Halmstad Varberg 20.9
2.604 Olivia Melby 00 Varberg Varberg 20.9

>